B DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN s STADSNIEUWS TMEER 54ste JAARGANG DINSDAG 10 MAART 1931 No. 15971 BUREAU' KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 DE STILLE OMGANG DROOM EN WERKELIJKHEID INGEZONDEN UIT ROTTERDAM BOKSPARTIJ IN „KUNST EN WETENSCHAPPEN". UIT KETHEL ÜIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN UIT GORINCHEM UIT MOORDRECHT NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS i toV'v*»- ju 8fABONKEMENTSPRUS van fla NIEUWE ■j ®UA ISCHB COURANT bedraagt, franco v°oruit jetaling toe maanden J 3.""; per maand ƒ1.10; Heek 25 cents. - borging franco per post bedraagt da 0Iltementsprtls per drie maanden 3.75, bij '''Uitbetaling. 6 Ss® EXEMPLAREN zijn steeds aan ons '"'eau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents er «tuk. ^CHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt Voor 16 regels: ƒ1,55, elke regel meer 25 ct% BU contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond, Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig. heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. '^tia-OngevaUenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval, 500. bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijs* "Ser; 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand, 25. bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. o<l Vergadering van den Vriendenkring Rede van kapelaan van Bemmelen In djQ g-oed-bezette zaal van den R. K. Volks- IQ|ï beeft gisteravond de vergadering plaats ieder jaar den Stillen Omgang vooraf gaat. a de opening door dien voorzitter van 'to Vriendenkring, pastoor L. Meijer, kreeg spreker van dezen avond, kapelaan van tornelen uit Delft bet woord. Nader komt weer, aluds spreker, die stille Nit, die nacbt van aanbidding, de nacht, jaarin weer de lange rij mannen zal trékken r°l' de stille straten van de hoofdstad, de to tonden mannen met hun sprekend zwijgen, tot is iets grootseli, iets plechtigs. Over het Jhde plaveisel, dat schijnt te luisteren naar gebed, door de straten dlie nog nagalmen 'to het rumoer van den Godsbaat. De Amste-1- ^ad wacht weer op onze Godgetrouwe mannen, '"ter heeft God zijn waarheid, zijn macht ge- 'toid. Ieder jaar is het een gebeurtenis, die to doet nadenken. Geen groote reclame, geen topaganda gaat er aan vooraf. Maar het jaar torijdt voort en tegen dien Zondag in Maart, het dat plots het heele leven der Katholieke 'istorie weer trilt in onze huisgezinnen. Dan todt wederom een gouden schkael gesmeed, de middeleeuwen met onzen tijd verbindt. den duisteren nacht loopen er weer duizen- ®h in gebed verzoinken, trouw aan de oude lraditie. Deze nacht is een schoone, romanti- toe nacht. Van overal komen ze, langs de 'lQd wegen, over het water, uit straten en ste- toi. Zoo is de nacht van den Stillen Omgamg V°1 van den tred der biddende mannen. Dat tobiedig stilzwijgen is van een aangrijpende 8pootschheid. De eerbied voor het Allerheiligst tocrament legt ons den vinger op dien mond. ~te stilte van de Eucharistie, den gerulsch- ^ozen gang Soor de eeuwen, die vinden we in ten Stillen Omgang. Een groote propaganda is "iet noodiig; door Gods Voorzienigheid groeit 'ie Omgaing vanzelf. Het geldt hier de stille 'tefde van een mannenhart zijn Jesus in "et Heilig Sacrament. Hier vait niets te ge nieten voor het oog, nocli voor het oor; hier 's iet® te genieten voor een christenhart. Het Gezelschap van den Stillen Omgang, was torst slechts een groep leeken en eerst in 1877 ''teeg het een organisatorisch karakter, doch kerkte in alle stilte. De Stille Omgang toch tog nooit een manifestatie worden, geen „paap- te stoutigheyt" tegenover de andersdenkenden, '-'at is juist het mooie van die hulde: dat i ze "til is; liet sprekende: diat zij zwijgt. We be hoeven niet bang te zijn dat de andersdenken den onze Roomschheid zuiiein vergeten. Dooi de stilte is cle omgang juist een apostolaat. De toilte is- een taal, die de buitenstaanders ver baan, een soberheid die hun oogen geien pijn doet. Nader komt weer de nacht van de hulde "an het H. Sacrament. De nacht, die ons er Heer aan herinnert, dat ons Katholicisme niets zonder de Eucharistie. Wij zijn groot op Sociaal en politiek terrein, maar zonder de Eucharistie heeft dit zoo weinig te beteeke- "en. We kunnen de weelde van die grootheid diet dragen aLs onze kern niet gezand Is. Het "Ucharistisch leven van het geheel moet komen door den enkeling. Hoe weinigen van ons zijn düss-chie® echte, bewuste katholieken! Wij toeten echter onzen geest instandhouden door Christus' genadebrood. Bij onzen gang door 't 'even zullen we kruisen moeten dragen en we "Uilen ons dan sterken door de kracht der Eucharistie. Het woord van Paulus: „Christus teeft in mij'', moet ons levensprincipe zijn. In den omgangsnacht die komt, zullen ook de mannen van Schiedam weer meetrekken "aar de mirakelstad, om zich daar aan te slui ten bij de duizenden. Ook hun gebed zal door den stillen nacht opstijgen tot God, zaL hen dichter bij Hem brengen. Die tocht zal hun 'Unerlijk leven verdiepen, hun eucharistische 'iefde aanwakkeren. Later zullen zij toonen. Hat zij in diien nacht begonnen. Want de "acht van den ommegang moet overgaan in ''en dageraad van een eucharistischen levens dag. Als dit werkelijkheid mocht worden, moge "iet orgelklank en psalmaccoord tot God ons dankgebed opstijgen: Gij, rustend in het Taber nakel, Gij zijt de Koning, Gij de Heer! Na deze begeesterende rede zong de lieer too Frederiks, bariton, een aria voor uit Judas 'daehabaus fan Handel; Cor Jesu van Past Janaen en O Zinnebeeld der liefde; welke 'iederen bijzonder in den smaak vielen. Pas toor Meijer dankte den heer Frederiks dan °ok terecht zeer hartelijk voor deze geheel tolangelooze medewerking. Tevoren had een koor, samengesteld uit leden van de vier kerkkoren onder leiding van den beer W. de Boer Jr. een drietal nummers op toer lofwaardige wijze uitgevoerd. De heer C. A. M. Jansen, de leider van de Schiedammers, deelde r»ig enkele bijzonder heden mee over den Omgang, dilé nu iel® bijzonders is, omdat de H Mis voor de Schie dammers wordt opgedragen in de kapel aan ''et Bagijnhof. Het is nu de vijfde keer, dat de heer Janse de Schiedammers naar den Stillen Omgang brengt De burgemeester, de heer H. Stulemeijer, Hoonde de vergadering bij. DE TRIBUNE B. en W. wenschen volledige verwijdering uit de Openbare Leeszaal Door het lid van den Raad, den heer Col- lé, werden aan B. en W. de volgende vra gen gesteld: 1. Is het B. en W. bekend, dat ten laatsten tijd het dagfblad „De Tribune" van de lees tafel in de Openbare Leeszaal is verwijderd en slechts op verzoek ter lezing wordt ver strekt? 2. Zoo ja, zijn B. en W. dan bereid den Raad mede te dealen, op grond waarvan tot dezen maatregel tegenover „De Tribune'' werd overgegaan? 3. Indiieu bedoelde maatregelen tegenover ,,De Tribune1' niet de goedkeuring van B. en W. wegdragen, zijn zij dam bereid ten spoe digste alle belemmerende bepalingen tegen over genoemd blad te doen intrekken? B. en W. hebben daarop het volgend» ge antwoord. Ad. 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. De Commissie voor de Gemeentelijke Lees zaal en Bibliotheek heeft ons medegedeeld, dat zij besloten beeft, het dagblad „De Tri bune" alleen op aanvraag verkrijgbaar te stellen. Ad 2. De reden voor dit besluit is dezelf de, waarom ook in andere gemeenten „De Tribune" van de leestafel in die Openbare Leeszaal is verwijderd. Ad 3. De bedoelde maatregelen ten opzich te van „De Tribune" dragen in zoover niet de goedkeuring van ons College, dat bet van van oordeel is, dat een blad, hetwelk zoozeer de perken van behoorlijkheid te busten gaat, niet alleen van de leestafel, doch ook uit de Leeszaal en Bibliotheek zelf dient te wor den verwijderd. Van dit oordeel is door ons aan de Commis sie kennis gegeven. Zooals velen met hen hadden gisteravond ook een tweetal jongedames voor de barre winterkou besichut'uing gezocht in het knusse Piaaidi.HraJtheaitG).' en met die volen genoten van het rijk gemonteerde hoofdnummer, de revueMm Diamanten v.an Broadiway". Zalig waren ze er in opgegaan en ze droom den, droomden.dat ook zij een waren van 4ie sterren in goudibrocaat en zilverlamé, met geflonker van diamant en robijnen, voor wie hel leven Één jachten schijnt van het eene geluk naar het andere. Het einde was gekomen. Nog ruaachiten de' tonen van de hartroerende melodie „Pain ting in Sunshine". Het geestesoog tooverde verder wat zoo juist het doek te aanschou wen gaf; de ooren vingen als uit verre ver- len nog de zoete klanken op; en de meisjes •droomden. Het Jichit was aan- en weder uitgegaan, die zaal was leeggestroomd. Weggedoken in de diepe fauteuils zagen of hoorden ze niets van dat al. Voor hun gesloten oogen dansten nog de girls in de weelderige omgeving; in hun ooren wmvarden nog de syncopen van de il lustratieve muziek. En ze weefden, voort aan het schijnechoone weefsel van hun verbeel ding. Tot plots ze de oogen openden en de koude werkelijkheid hen als eeii huiver pakte en heel het klatergoud van hun illusieweefsel van hun schouders viel. 't Was denkere nacht om hun heen; in de stilte hoorden zij hun angstig hartje kloppen. Struikelende zochten ze de duistere trap en strompelden die af, tot het licht van de Hoofdstraat wat schemering voor hun voetjes wierp. De redding was nabij. Eilacie, reeds was de uitgang afgesloten; veriaten lag die straat op het bijna midder nachtelijk uur. Hoog aan de stirakke vries lucht straalden de sterren en keken meewarig neer op het arme tweetal, dat zich ook ster ren gewaad had, een oogenblik maar, ster ren, gevierd en aanbeden en dat nu te hui veren stond op het koude moaaiiek van het ver laten gebouw. Te buiveren van kou en angst. tot smarbepaarien ai rijker uit hun oogen vloeiden en zich rijgden tot een snoer, waar voor eik mannenhart tot heldenmoed moest worden aangevuurd. Eenzaam echter en ver laten lag de doodsche straat. De rijke tranenstroom werd door een inge houden snikken eerst, dan spoedig door een huilend jammeren vergezeld. Toen kwam oen hoofdagent voorbij. We willen de poëzie van dit romantische verhaal niet verstoren door de prozaïsche ont- knooping. Genoeg zij dus te weten, dal de ridderlijke zoon van Hermandad met bekwa men spoedvoor de bevrijding der lieftallige jonkvrouwen zorg droeg en in den kouden nacht met zenuwachtig gegtohel twee jongeda me® zich haastig naar haar bedje spoedden. DIEFSTAL Gistermiddag beeft de politie aangehouden ton 33-jarigefa broodslijter J. J. v. S„ uit ''otterdam, die 2 bankbiljetten van 10 uit een Colbertjasje van den broodbakker v. d. A. aan to Aleidastraat had ontvreemd. Eveneens heeft v- S. een bankbiljet van 25 en een van 10 "•'t de portefeuille van v. d. A. gestolen. Deze liet zijn jas geregeld op die W. C. lian- 8en, waar v. d, S. zijn slag heefit geslagen. D» dader heeft, bekend. VORSTELIJKE BELANGSTELLING bij de opening van een nieuw radium-instituut te Kopenhagen, v. 1. n. r. de koning, de koningin en kroonprins Frederik R. K. S. y. EXCELSIOR Kegelconcours De zwart-witten houden hun kegelconcours voor de maand Maart op Donderdag 12 Maart a.s., aanvang 8 uur op de banen van Musis Sacrum. De toegang is opengesteld voor leden donateurs en introducé's. Spelregellezing Zaterdag 14 Maart as. organiseert Excelsior in den R. K. Volksbond een spelregellezing over de voetbalsport, verduidelijkt mei lantaarn plaatjes. Aanvang 8 uur. De lezing wordt gehouden door den beer F. van Veen uit Amsterdam en is toegankelijk voor leden, donateurs en verdere belangstel lenden. •4' MERCURIUS Jaarvergadering In hotel Beijersbergen belegde do afdeellug Schiedam van den Naitionalen Bond van Han dels- en Kantoorbedienden Mercurius een druk bezcc'bte jaarvergadering. De jaarverslagen van secretaris en penning meester iwerden onder dankzegging goedge keurd. De aftredende bestuursleden weiden herbe noemd; ook de secre'taris, d>e heer P. Paulus- sen, die om dirukke werkzaamheden wilde be danken, nam zijn herbenoeming aan. Het aantal leden bedraagt thans 129, ter wijl de propaganda-oommiissie vol goeden moed is, dat binnen korten tijd het 150ste lid zal ziin ingeschreven. VOLKSONDERWIJS Voor de vereeniging „Volksonderwijs" zal dr. J. W. Smidt, die nieuwe gemeentelijke in specteur van hét 1. o., op Donderdag 26 Maart een rede uitspreken TE WATER NED. R. K. FABRIEKSARBEIDËRSBOND „ST. WILLIBRORDUS" In do Vrijdag gehouden jaarvergadering van do plaatselijke afdeeiing van den Ned. R. K. Fabrieksarbeiidersbond werd de nieuwe advi seur, pater H. Deterni'Jjer door den voorzitter geïnstalleerd. De heer Etman besprak de met de Ver- eienlgde Glasfabrieken gevoerde corresponden tie, terwijl de voorzitter do actie bij de Stearine- kaarsenfabriek „Apollo" en het bereikte resul taat besprak. Volgens het jaarverslag van den penning meester was circa 9000 aan contributie inge komen; onder het hoofd uitgaven stond ruim 8900 vermeld, ongeacht de uitkseringen van wege maatschappelijk hulpbetoon. In het jaarverslag van den secretaris werd van verschillende gunstige resultaten van ge noemde acties melding gemaakt- De beide functionarissen mochten onder har telijke instemming den dank van den voor zitter voor hun werkzaamheden inoogsten. In het bestuur werd gekozen do heer P. Bur ger en tot lid van de verificatiecommlssl» do heer H. J. Maxk», Hedenmorgen to ongeveer half twaalf reed de bediende J., van de firma Hazekamp en Co., wonende in de Jan Steenstraat, met zijn fiets in de Lange Haven. De jongeman ver dween bijna onmiddellijk in de diepte. Schipper Verboon wist hem met een ladder en een schep net weer op het droge te brengen. Het bleek echter dat hij het bewustzijn reeds had ver loren. De drenkeling werd bij van 't Hoff en Jongepier binnengedragen, waar door het lid van de Roede Kruis-Tranisportoolonn-e, den heer Lock, kunstmatige ademhaling wend toe gepast. Het mocht hem vrij spoedig gelukken den jongeman weer tot bewustzijn te brengen. Dokter Ris, die inmiddels gearriveerd was, heeft hem daarop met zijn auto naar hals ge bracht. De fiets en eenige documenten van de firma Hazekamp, welke J, verv'oerde, werden later opgevtscht j KATH. VERKENNERSBEWEGING In het Bisdom Haarlem Tot Verkennersgeestelijke voor het diocees Haarlem is, als opvolger van reetor H. A C. M. Wennen benoemd kapelaan J. B. Th. van Woeaik, Pastorie Cornelis de Wittlaan 12, 's Gravenhage. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 79 Maart GEBOREN: Adolf, zoon van P. van der Ende en H. van den Bosch, Korte Achterweg 16 Gorarda T„ dochter van J. A. Pelle en A. M. Verver, Prins Frederik Hendrikstraat 13 Anna B., dochter van T. J. Mackaij en J. C. Feelders, Aleidastraat 146 Johanna, dochter van P. A. Boes en A. Overheul, Buitenhaven- weg 176 Jacoba C. G„ dochter van F. van Wijnen en A. H. van Maren, Gr oenweeg je 15 Jacob, zoon van J. H. P. Tuijtel en E. Keuzenkamp, van Beverenstraat 2 Eiizabet, dochter van W. Groenevelt en W. Otte, Rotter- damsehedijk 74. OVERLEDEN: B. J. C. Schoenmakers, 59 jaar, Brielschestraat 13 C. M. Kleineaoort, 5 dagen, dr. Noleitstraat 1 A. Mes, 5 maan den, Stationstraat 17b. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 9 Maart. Aangekomen: Duitseh s.s. Schwarzwald, met stukgoederen van Bre men; Duitseh m.s. Trave, met stukgoederen van Oost-Azië, laatst van Antwerpen; Deensch m.s. Lal and ia, met stukgoederen van Ham burg, alle in de Wllhelminahavens.s. Java Arrow, van Port Said; s.s. Schlesien, van Japan. SCHIEDAM, 9 Maart Vertrokken: m.s. Alde- gonda, nieuw naar Rotterdam; Eng. s.s. Kash mir, naar Rotterdam; Deensch m.s. Lalandia, met stukgoederen naar Bangkok via Antwer pen. SCHIEDAM, 10 Maart. Aangekomen: motor schip Apollonares III, ledig van Papendrecht om ijzer te laden in de Buitenhaven. (Buiten, verantwoordelijkheid dei' Redactie) DE GROENE IJSBAAN Nadat het vriesweer ons den heelen winter trouweloos in den steek had gelaten, is sinds de laatste weken de wind hardnekkig uit het Oosten blijven waaien. En, wat de meeste men- sqhen al lang niet meer verwacht haddM, hij heeft in minder dan geen tijd of liever: drie nachten een behoorlijk korstje op sloo- ten en waterplassen gebakken. En zoo kwam het, dat de herinnering aan de ijspret van een paar weken terug weer plotseling bij mij boven kwam, en ik cp een herhaling van die ijspret bedacht was. Zondag was het heerlijk weer; 'n ïriSch windje maar dat voorkwam sneeuw buien. De schaatsen werden van den zolder gehaald, ontvet en nog eens terdege nagezien. We konden dus gaan schaatsenrijden. Maar waar? Ja, waar. Hier in Rotterdam heb je geen plassen en weteringen waar je op terecht kunt als de ijsclub het onverantwoordelijk acht, haar leden op de gladde baan te laten glijden. Plots kreeg ik een ingeving, 'n Geniale in val. In Schiedam heb je een ijsbaan! Prima! 'n Flinke baan, goed beschermd en veldijs van een superieure kwaliteit. Zoo toog ik dus wel gemoed naar de Schiedamsche gouwen om nog eens 'n plezierigen ijsmiddag te genieten. In de stad merkte ik al, dat de menschen me eenigszins vreemd aankeken, maar kom, daar let je dan niet zoo erg op en je stapt rustig verder, wiegend op de cadans va» „les Pati- neurs", zoo'n echt ijs-nummertje. Bij de Dam- laan viel het mij al op, dat het er in Spie- ringhoek zoo verlaten uitzag, maar niettemin wandelde ik welgemoed verder. Maar kunt U zich mijn verbazing voorstellen, toen ik in Spieringhoek plotseling, in plaats van een spiegelende ijsbaan, een armtierig grasveld zag liggen? Met enkele mislukte grasspiertjes en paardebloemen er op? En geen water te be kennen. Was dat nu het overblijfsel van de onvolprezen Schiedamsche ijsbaan? Ik heb zuchtend een moedeloozen blik geworpen op 't prikkeldraad en ben zuchtend teruggegaan. Later hoorde ik, dat de pacht op 15 Febr. geëindigd was. Meent het bestuur van de ijs- club nu heuscli, dat het na 15 Februari niet meer vriest? Dat dan een ijsbaan een over bodige luxe is? Maak toch van uw baan gebruik zoo lang het kan! Onze wintertjes zijn toch al zoo mak en zoo zachtmoedig. Ook het ijs, dat na 15 Februari komt, aanvaarden alle liefheb bers onder de warmste dankbetuigingen. En als ze, bij zoo'n gelegenheid, nog eens een heelen middag kunnen doorbrengen met die heerlijke, steeds zeldzamer wordende ijssport, dat zullen ze de Schiedamsche IJsvereeniging heuscli héél dankbaar zijn! EEN ROTTERDAMSCHE SCHAATSENRIJDER (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). VOLKSZANG IN ONZE KERKEN Geachte Redactie. Ondanks het herhaaildlelijik dringend verzoek van Paus en Bisschoppen tot het inivoeren van den Volkszang in onze kerken, moeten wij helaas constateeren dat het meerendeel der kerkbezoekers nog seeds niet van de oude sleur is af te brengen. En toch is het oude spreekwoord „onbekend is onbemind hier weer van toepassing. Een bezoek in Delfsjhaven bij Pastoor van Beukering doet ons een geheeil anderen kijk op de zaak krijgen. Daar is 'het Godsdienstig meeleven indruk wekkend. Het geheele volk zingt mede. Er is niets stiiichlender. De oude kwaal van te laat komen zooals bij ons helaas de gewoonte is, bestaat diaar niet, aliles eerbiedig en stil. Men komt mijns inziens miiet ter Kerke om teroem- de zangers hun solo's te hoeren voordragen zooiets zoekt men in de Schouwburgzaal; zélf moeten wij helt geheele Officie medemo- ken, en dat kunnen wij alleen door allen zelf mede te zingen. Met genoegen kunnen wij constateeren dat ook bij ons hier in Schie dam ijverige pogingen worden gedaan deze edele zaak te steunen, en ik raad iéder recht geaard katholiek aan eens een bezoek te gaan brengen in de Gorzen bij Pastoor Möller (H. Hartkerk). 't Is liefhebberij zooals de parochia nen daar medewerken hun herder le steunen en den Volkszang tot eigen stichting en tot meerdere eer en glorie van God te vervolma ken. Ik hoop dat iedere Schiedammer propa gandist wordt voor ideze schoone zaakhet zal m d-e toekomst de taak van onze Kerkelijke overheid ten zeerste verlichten. J. H. DE VOLKSZANG VAN DE H. HARTKERK TE SCHIEDAM (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Bij het lezen van de •Pairocliieklok der H. Hart-Kerk viel mij een stukje op, getiteld Volks zang. Hoewel geen Parochiaan der H. Hart- Keïk, gewoel ik een groote liefde voor Volks zang, omdat deze zoo tegemoet komt aan den wenseh der Kerk „datt allen één zijn Daar om ben ik j.l. Zondag eens gaan luisteren en ik moet bekennen 'het heeft mijn verwachting overtroffen. Ik constateerde daar een band tusschen geloovigen en Priester, welke alleen kan gevonden worden waar gemoedelijke een heid tusschen Priester en geloovigen bestaat en dal blijkt hier het geval te zijn, want 'het kon in den hulselijken kring met beter gezon gen worden. Als in den hiervoor geschikte kerkgebouw zoo gezongen werd, zonder orgel, kan ik mij voorstellen, dat wanneer het or gel er bij betrokken wordt, het werkelijk de .moeite waard zal zijn voor liefhebbers van den Volkszang eens te gaan luisteren, en 'ik heb zoo'n voorgevoel dat dit a.s. Zondag half vasten zal gebeuren. Laetare Jerusalem zal ik, naar ik hoop ko men medezingen. U dankend voor plaatsing. W. M. SPRONK. Een der boksers plotseling dood gebleven. Tijdens een bokspartij welke gisterenavond in het gebouw van K. en W. plaats had is een der boksers, de 27-jarige chauffeur M. de Brons uit den Haa.g plotseling doodgebleven. Er werd op dat moment niet geslagen. Ver moed wordt dat B. door de groote emotie aan hartverlamming is overleden. Zijn lijk is naar ,liet ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. LANDBOUWCURSUS. Onder groote belangstelling heeft gister avond in een der lokalen van de O. L. school alhier liet overgangsexamen plaa'is gehad van het 1ste naar het 2de cursusjaar van den landbouwcursus. Onder de vele belangstellenden merkten we op: burgemeester J. L. Verveen, het be stuur van den L. T. B. Kethel, het bestuur •dier Oud-cursiisteuvei'ieenig'ing-, Ir. J, Dekker, Alg. siscr. van den L. T. B. uit Haarlem, enz. Van patjiooir Saullenn en bestuur van den L. T. B afd. Viaardiingen was bericht van verhindering ingekomen. Het examen had een bevredigend verloop erf de voorzitter van den L. T. B„ die heer A. A. G. Lansbergen uit Kethel, bracht den heeren H. v. d. Loo en Meijer, land- en tuinfoouwionderwijzers en leiders van den cursus, hartelijk dank voor datgene wat ze reeds in dat eerste leerjaar wisten Ie bereiken. WEINIG ANIMO. Bij de Zaterdag j.l. door B. en W. gehouden openbare verpachting van het grasgewas langs da bermen van de wegen bleek zoo weinig aniimo te bestaan dat het perceel Kerkloan werd opgehouden terwijl voor de perceelen Schiedamsche weg, Viaardiingen en Kerkweg geen liefhebberij bestond. De overige perceelen bleven in handen van de vorige pachters. De to tale pachtprijs voor de perceelen Harreweg— Veenweg, Kandelaarweg en Polderweg be loopt te zamen ongeveer 4 per jaar. Bij de vorige verpachting 'bedroeg deze opbrengst nog bijna 200. Het vischwater Binnen-Ivcrklaan werd ver huurd aan W. Jongste voor 25 per jaar. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 25 Febr.8 Maart. GEBOREN: Joseph, J. A. zoon van J. A. van Winden en J. M. C. van Mil, Schiedam sche weg 7S. Gatrin'a dochter van H. Lan- kester en A_ van der MeeT, Kerklaan 39. Johannes, W., zoon van J. van Deféleu en H. A. W. van de Leur, Polderweg 77. Verwacht woTdt: Zwakke tot matigen, veranderlijken wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk eenige sneeuw, lichte tot matige vorst des nachts, overdag om het vriespunt. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 6.22 tot 's morgens 5.59. OVERZICHT VEEMARKT Tijdens de Maandag gehouden veemarkt wer den aangevoerd 136 runderen, 17 nuchtere kalveren, 18 varkens, 619 biggen en 258 over- ioopers in totaal 1048 stuks vee. De handel was over het algemeen zeer matig. AANRIJDING Het zoontje van v. S. geraakte Zaterdagmid dag op den hoek Robbenstr.—Appeldijk ondeT een vrachtauto, bestuurd door zekeren H. Hel ventje werd opgenomen en naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar bleek dat het gelukkig weinig letsel had bekomen. VECHTLUSTIGEN Zondagmiddag werd de hulp van de politie ingeroepen door eenige schippers die kwamen vertellen dat achter de stroopfabriek D. W. M. en Co. de stuurman en de kok aan het vechten waren. De politie die Inmiddels op de plaats des onheils verscheen, wist de vech tenden t>s scheiden, nadat zij elkaar eerst ge ducht toegetakeld hadden. Ook onze stadge noot P. E. die zich met bet geval bemoeide, liep eenige geduchte klappen op. Donderdag 12 Maart Jaarvergadering St. Barbaravereenigimg, R. K. Volksbond. Acht uur. Kegeto&ncours „Exjaetetoir" Musiis Sacrum. Acht uur Vrijdag 13 Maart Propaganda-vergadering R. K. Transport-, arbeidersbond St. Bonifacius. R. K. Volksbond, Acht uur. Vergadering St. Augustinusvereeniging, afd. Schiedam en Omstreken. R. K. Volksbond; half acht. Voordracht door Anton van Duin kerken over „De Jongeren en de Poëzie." Zaterdag 14 Maart R. K. S. V. „Excelsior". Spelregellezing over voetbalsport. R. K. Volksbond. Acht uur, Woensdag 18 Maart Geneeskundige sociëteiten Nut en Voorzorg en Overeenstemming. Buitengewone algemeeme vergadering. Bespreking liquidatie. Gebouw Eendracht, Acht uur. Jaarvergadering R. K. Volksbond. Jaarver slagen en bestuursverkiezing. Bondsgebouw. Acht uur. RIJKSPOSTSPAARBANK. In de maand Februari werd ingelegd 2086,76 en terugbetaald 254.99. 10 Maart: Groote Schouwburg, De Privë- secretaresse (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). 12 Maart: Zuiderkerk. Bach's „Mattliaus- Pasfiion" (Excelsior), kwart over 7 uur; Groote Schouwburg, De Koopman van Venetië (Schouwtooneel) 7.45 uur. 13 Maart; Zuiderkerk Bach's Maitthaus Passion (Excelsior), kwart over 7 uur. 14 Maart: Geb. v. K. en W„ 9e pop. Zater-i dag mid d ag c oncert, Rott. Philh. Orkest, half 4, 15 Maart: Groote Nutsziaal, piano-matinée Karol Szreier, half 3. Dagelijks: Casino-variété 2.15 en 8.30. Zondag ook 5 uur; Arena-variété 244 en Zondag ook 5 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma'3 tot en met Donderdag 12 dezer in: Thalia, Een zame menschen (voor volwassenen); Olympia, lm Westen nichts Neues (voor volwassenen); Royal, Het lied is uit (v0or volwassenen); Roxy, Troika (voor volwassenen); Golosseum, Het lied is uit (voor volwassenen); Ooster- theater, Die Lindenwirtin (voor volwassenen), SCHIEDAM, 10 Maart. Offioieele noteering vati do commissie uit de Kamer van Koophandel, Moutwijn 7\ Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 10. HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 1.40. to. - -V Y—1 Z. 3. EXO. MGR. JANSEN tijdens de inzegening der nieuwe K, R. O. studio's te Ailversum «tófi Zaterdagavond, pjaats bad. t 4 ,.c ,_i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1