5^^SSSrEiSiHESsrbij -u" 2% AAN U DE DAAD DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS STEMT KATHOLIEK WEER 54ste JAARGANG DINSDAG 21 APRIL 1931 No. 1600G Ik kom U voor het laatst nog raden Zet gij het morgen om in daden Het worde een Roomsche stemmen-regen Voor nummer één, LIJST NUMMER NEGEN. AKO. BUREAU; KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 SPREEKUUR schoorsteenbrand DE STATENVERKIEZING HEBT GE ALLEN UW - OPROEPINGSKAART? iiiiiiiroiiiiiiiiiniraniiminiiHiiiniiiiniiiiiraiiraiiiininnraHiiiiiiiimiiiiniiiiiimuiiiiiiiraniiiiiiimiHiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimHiiii DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN TE WATER UIT KETHEL rotterdamsche VOETBALBOND NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS Spoeling L4Ö. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bU- vooruitbetaling Per drie maanden 3.25; per maand ƒ1.10; per week 25 cents. Bü bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt 5 Voor 1—6 regels 1.55. elke regel meer 25 et* Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadig heidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën6 regels 0.50; lf regels ƒ1.—; 15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieves gelieve men bi) te voegen. Een laatste aanmaning aan al onze kieze ressen en kiezers om morgen zonder uitzonde ring naar de stembus te gaan en lxun Katho lieken plicht te doen door te stemmen op de Katholieke lijst. In onzen democratischen tijd hoe lang nog democratisch ais wij, Katholieken, niet pal staan voor onze staatsinstellingen? is het stembiljet het machtsmiddel, iederen vijf en twintigjarige in handten gegeven, om mede te bepalen, hoe het land, de provincie, de stad za. worden bestuurd. Morgen kiezen we het pro vinciaal bestuur en feitelijk daarmee ook onze Eerste Kamer. En we hebben er voor te zorgen, we zijn dat in geweten verplicht, dat in onze bestuurslichamen de Katholieke Invloed zoo groot mogelijk zij. Want we zijn in geweten ver plicht er voor te zorgen, dat webten en verorde ningen, maatregelen en hesluiten van die he- stuursiichamen voor zoover dat van ons af hangt, voor zoover wij daar met het ons ge geven machtsmiddel, het stembiljet, voor kun nen zorgen, overeenstemmen met onze Katho lieke beginselen, met onze Katholieke gedach ten omtrent opvoeding en onderwijs, sociologie, moraal en cultuur. In dat allee zien we onder de mokerslagen van Moskou een afbraak, een verpuining zoo. als de wereld nimmer te aanschouwen gaf. En meer en meer verwacht die wereld, verwachten ook de niet-Katholieken hun grootste man nen zeggen het ronduit dat wij Katholieken met onze eeuwenoude, maar altijd frisse lie, geheel op de behoeften en nooden der maat schappij Ingestelde beginselen, aan die afbraak paal en perk zullen weten te stellen. Het Katholicisme is de eanige macht, die daartoe in staat is. Iu Duitschland is d!e krachtproef reeds begonnen. En al wat den opbouw, den vrede, den vooruitgang, de wel vaart wenscht, schaart zich om het Katholieke Centrum. Zorgen wij paraat te zijn. Zorgen wij er voor, dat onze Katholieke vertrouwensmannen overal in dichte rijen pal staan om den stoot op te vange.i van wie durft raken aan onze beginse len. Zorgt er voor dat zij die Katholieke be ginselen op alle gebied kunnen inenten op ons heele maatschappelijke leven. Zorgen we er voor 't ls een gewetensplicht dat niet wij de oorzaak zijn, dat ons of onzen kinderen het moeilijker zou worden gemaakt het einddoel van ons leven te bereiken. We hoeven dat niet verder uit te werken. Denken we slechts aan onderwijs, politieke zedelijkheid! Er zal ons óók van de wijze waarop we ge. bruik hebben gemaakt van onze macht om de Katholieke beginselen in onze maatschappij te doen doordringen, rekenschap worden ge. vraagd. En een groot deel van die macht schuilt in ons stembiljet- Daarom Katholieken, beseft uw verantwoor delijkheid kent uw plicht. Morgen allen ter stembus en gestemd op lijst negen, de Katho lieke lijst. SCHIEDAM'S MANNENKOOR In de laatst gehouden ledenvergadering van Schiedam's Mamnenkoor wedr van den heer van Zon, die wegens vertrek naar Zeist ophield lid van het koor te zijn, afscheid genomen. De voorzitter dankte in hartelijke bewoor dingen den heer Van Zon die de moeilijke functie, van een nieuw opgerichte vereeniging penningmeester te zijn, wel op zich had willen nemen. Als aandenken en als blijk van bijzon dere waardeering voor het vel egoede dat hij In het belang van het koor had verricht, werd hem een ets van de Groote Kerk, van uit de Nieuwstraat gezien, aamgeboden. In zijn plaats werd tat penningmeester ge_ kozen de heer P. H. Knol. Vender werd het be stuur uitgebreid met de heeren M. C. Pïoov en j E. Robbenegt. Uit het verslag van de nsecretaris en den penningmeester bleek, dat de vereeniging. 0f. schoon nog jong, kerngezond, is en nog s^eds in ledental toeneemt. De Wethouder van Ondierwijs zal morgen middag geen spreekuur houden. MOEDERWEELDE De film „Moederweelde" welke gisteravond weer voor een groot aantal belangstellenden een geweldigen Indruk maakt*, werd gister, middag met groot succes gedraaid voor do R. K. Werkloozen. Hedenavond wordt de boeiende en ontroe rende film voor de laatste maal In den R- K Volksbond gegeven. BALDADIGHEID Gisteravond werden in de Schoolstraat dooT die politie een tweetal jongens aangetroffen, diie een motorfiets voortduwden. Toen ze den agent zagen, wierpen ze het rijwiel tegen den grond. De politie naim den motor in beslag. Later op den avond meldde zich de eigenaar, de heer A. G. uit Rotterdam, die de motorfiets voor de villa van den heer C. In de Warande had neergezet. Een agent van politie bluschte gistermiddag met een paar emmers waiter een schoorsteen brandje ten huize van J. B. aan de Brugman- •traat Gebed om Gods zegen Beschik baarstelling van auto's Teneinde Gods onmisbaren zegen af te m. ken over de Statenverkiezing werd heden morgen de H. Mis van 8 uur in de H. Hart, kerk opgedragen voor een gunstigen verkie ziingsuitslag. Morgenochtend zullen met het. zelfde doel H.H Missen worden opgedragen om half zeven in de kerk van O. L. Vrouw Visitatie en om 7 uur in de kerk Van den H. Johannes den Dooper en in de kerk van O. L. Vrouw Rozenkrans. Morgen dienen onze propagandisten de be schikking te hebban over enkele auto's, om kiezeressen en kiezers naar het Stemlokaal te brengen. Wie een auto beschikbaar stellen wil, wordt verzocht d'aarvain bericht te geven in den R. K. Volksbond, of aan een der propa gandisten. Ten gerieve van de werkverdeeling gelieve men daarmee niet tot morgenochtend te wachten, doch de mededeelin gzoo spoedig mo gelijk te doen. Iedere Katholiek stemt op nummer één van lijst negen, maakt dus het witte stipje rood in het stemvak vóór den naam van den heer Mooyman. Zóó stemt men Katholiek en organi satorisch. Denkt er aan: slechts één cirkeltje rood maken; anders is de stem ongeldig Zoo niet, informeer dan bij uw propagand'a- club, of bij het inlichtimgeut\reau dat morgen in den R. K. Volksbond zitting houdt; of ga naar de afdeeling Bevolking (Nieuwstraat 26) van de Gemeentesecretarie. Als gij op de kiezerslijst staat en uw oproepiugskaart is zoek geraakt, of ge hebt ze niet ontvangen, dan kunt ge toch stemmen! CANDIDAATSTELLING voor den GEMEENTERAAD De Burgemeester van Schiedam brengt het volgende ter openbare kennis. Op Dinsdag 12 Mei a.s. zal plaats hebben de caindidaatstellimg voor den Gemeenteraad. Op dien dag kunnen, van des voormiddags negen uur tot des namiddags vier uur, bij den voorzitter van het hoofdstembureau in eiken kieskring, ter secretarie der gemeente worden ingeleverd lijsten van candiidiaten als bedoeld in art. 35 der kieswet. Op dezelfde lijst mogen ten hoogste 15 can- didaten worden geplaatst. Iedere lijst moet worden omderteekend door ten minste 25 per sonen, die volgens de kiezerslijst, geldende op het oogenblik dief inlevering, kiezers zijn voor den Gemeenteraad binnen den kieskring. Dezelfde kiezer mag niet meer dian één lijst ondierteekenen. De eandidaten moeten, met vermelding van huin voorletters en woonplaats, op de lijsten ge plaatst worden In de volgorde, waarin door de onderteekenaars aan hen de voorkeur wordt gegeven. Indien de candidaat is een gehuwde vrouw of weduwe, wordt zij op die lijst vermeld met den naam van haar echtgenoot of overleden echtgenoot onder toevoeging van haren eigen naam, voorafgegaan door het woord „geboren" of een afkorting van dit woord. Bij de vermelding van een candidaat mogen de voorletters geheel of ten deele door de voor namen worden vervangen. Dezelfde candidaat mag n/ie tvoorkomen op meer dan één van de lijsten, ingeleverd In demzelfden kieskring. Bij de lijst moeit worden overgelegd de in artikel 4 van het koninklijk besluit van 12 December '1927 Staatsblad no. 692) bedoelde schriftelijke verklaring van iederen daarop voorkomend® candidaat, dat hij bewilligt la zijn candidaatstelling op deze lijst. Indien de candi daat zich buiten het Rijk in Europa bevindt kam de hisrbedoalde verklaring telegrafisch worden gedaan en is zij n:iet aan het officieel© formulier gebonden. De inlevering der lijst moet geschieden per. soon]ijk door één der onderteekenaars. De caindidiatem kunnen daarbij tegenwoordig zijn. Van den levering wordt een bewijs van ont vangst afgegeven. Formulieren voor de lijsten en v-oor de schriftelijke verklaring van bewilliging, hier boven gemeld, zijn ter secretarie dezie gemeente kosteloos verkrijgbaar tot en met den dag der candiidaatsibellin g. In herinnering wordt gebracht artikel 148 der kieswet, luidende ais volgt: Hij die eemie lijst, als bedoeld in artikel 35, inlevert, wetende diait zij voorzien is van hand- teiekeningem. van personen, die niet bevoegd zijn tot deelneming aam de verkiezing, waarvoor de inlevering geschiedt, terwijl zonder die hand- teekenlngen geen voldoend aantal voor ©ene geldige lijst zou overblijven, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste drie maan den of feene geldboete van ten hoogiste honderd twintig gulden. Met gelijke straf wordt gestraftf hij, die, wetende dat hij niet bevoegd is tot deelneming aan de verkiezing, eene voor die inlevering be stemde lijst,als bedoeld bij artikel 35, heeft onderteekend. SCHIEDAM, 21 April 1931. LIEFDADIGHEIDSSSOIREE UTILE DULCI Wij herinneren onze lezers nog eens aan de weldadlgheidsvoorsitellingem, welke de tooneel- vereeniging „Utile Dulci" a.s. Donderdag in Musis Sacrum zal geven. Opgevoerd zal wor den een spannend detectiev© 8tuk in drie be drijven getiteld ,,De Butler'' van den bekenden Nederlandisehem auteur Jan Fabrlcius. Plaats bespreking op den dag der uitvoering va» 12-1 uur in Musis Sacrum. Alsdan zijn voor zoover voorradig ook nog plaatskaarton le en 2e rang verkrijgbaar, doch raadzamer is het zich reeds eerder van kaarten te voorzien. Het Utile Dulci-strijkje onder leiding van den heer P. Maas Geesteramus, zal zich tusschen die bedrijven door laten hooren. BURGERLIJKE STAND Aangiftfe van 1820 April GEBOREN: Johannes L. J., zoon van J. L. J. Hieimsbroek en M. J. Coster, Ouddorpsche- sltraat 27 Drik, zoon van L. van Aken en J. B. M. van der Heul, Louise de Colignystraat 26 Maaijke, dochter van M. Ames en C. H. A. van Rij, Ktein Groenendal 23 Johanna M., dochter van P. H. de Koiniing en M. C. Donks, Dr. Noletstraat 1 Katharine M., doch ter van A. Giille en J. C. H. van Scheindelen, Voornschestraat 35. OVERLEDEN:. Q. Dries, 68 J., Singel 90, PROVINCIALE R. K- KIESKRING DELFT" Zaterdagmiddag heeft in „Amicitia" te 's-Gravenhage de Provinciale R. K. Kieskring „Delft" zijn jaarvergadering gehouden. De voorzitter de heer A. J. van Rest spiak een woord tot nagedachtenis van het overle den bestuurslid den h-eer C. H. Damen uit Monster. De notulen werden evenals het jaai vei slag van den secretaris den heer Van Dijk, goedge keurd. Er zijn tihans 20 afdeeüngen met 9803 leden. Het jaarverslag van den penningimees- tesr den heer L. J. Visser vermeldt n batig slot van 315..76. De penningmeester werd gedé- chargeerd. De contributie werd, nadat een voorstel-Delft om haar op 1 cent Per te bepalen met 43 tegen 36 stemmen v\as ver worpen, vastgesteld op 3 cent. De periodiek aftredende bestuursleden A. j. van Rest, C. van Koppen en L. J- Visser wer den bij acclamatie herkozen. In de vacatures-Damen en Van Zwieten Wer den gekozen de heeren ir. J. J- A- de Groot, Rijswijk, en Th. van der Knaap, Monster. De voorzitter, de heer A. J- van Rest te Poel. dijk werd bij acclamatie herkozen. Bij de rondvraag werd het misverstand tug. schen de afdeeling Rijswijk en den secretaris, die tevens redacteur der Westerbode is, opge helderd. De afdeeling Delft bepleitte centrale aan schaffing van verkieziagsbi 1 jet-tenhetgeen door den voorzitter werd toegezegd. Naar aanleiding van de vraag der afdeeling Rijswijk antwoordde de voorzitter, dat geen politiek advies is uitgebracht met het oog op vroeger vocTgevallen moeilijkheden. Wegens deze moeilijkheden is het reglement dusdanig gewijzigd, dat het bestuur geen polltiek-advies meer geeft. Vervolgens hield de heer H. Stulemeijer. burgemeester van Schiedam een inleiding over de Statenverkiezing, waarin hij schetste wel! e ontreddering op economisch en zedelijk gebi---1 heerscht, en wees op de moeilijke omstandig heden waaronder de katholieken hun plaats in de Nederlandsche maatschappij hebben ver overd. Samenwerking met de andere rechtsche partijen en zorgvol beleid hebben de partü doen worden, wat zij is. Ook in de politiek heerscht malaise, doch desondanks is het van iederen kiezer en iedere klezeres plicht om aan de stemming op 22 April deel te nemen. Spr. besprak vervolgens enkele cijfers uit de Provinciale begrooting en knoopte daar eenige beschouwingen en vergelijkingen aan vast. Tenslotte stelde hij de verantwoordelijkheid der Staten vast met het oog op verkiezing van Gedeputeerde Staten en Eerste Kamer. Nadat de voorzitter den heer Stulemelj©r had dank gezegd sprak de heer W. Mooijiman, lid van de Provinciale Staten dank voor het in hem gestelde vertrouwen door hem nummer één op de lijst te plaatsen. Vervolgens bracht hij het socialistische paradevoorstel inzake be schikbaarstelling van gelden voer werkver schaffing ter sprake, waarbij hij liet uitkomen hoe in Noord Holland het overgroot© gedeelte van de beschikbare gelden niet werd verbruikt en hoe in Zuid Holland de werkloozen aan we genaanleg worden gezet. Meer dan een derde der werkloozen werken hier. Verder memoreer de hij den steun aan de noodlijdende tuinders te Nieuwveen en Ter Aar-, waarna hij wees op het groote belang eener principleele krankzin- nigenzorg. In een geestdriftige peroratie wekte spr. op tot behoud der rechtsdhe meerderheid in de Staten. x Te kwart voor zeven sprak de voorzitter zijn slotwoord. ALGEM. MIDDENSTANDSVEREENIGING „SCHIEDAM'' In de gisteravond onder leiding van dien heer Joh. Nauman in hotel Beijersbergeu gehouden jaarvergadering werden het jaarverslag van den penningmeester, den heer A. Stahll© en dat van dein secretaris, den heer A. M. Papen- huysem goedgekeurd In bespreking kwam onder meer het cadeau stelsel. Besloten werd gebruik ifce maken van het aanbod van den Koninklijken Nederland schen Middenstandsbond, welke aanplak- en strooibiljetten ter bestrijding van dit stelsel beschikbaar stelt. Op 28 April zal in Musis Sacrum een too- neelavond worden gehouden Bij de rondvraag w-erd nog de aandacht ge vestigd op het onvoldoende vervoer n rieken per ziekenauto. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Noordelijke tot Weste lijken wind, meest zwaar bewolkt, weinig of geen regen, Iets zachter overdag. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 7.36 tot 's morgens 4.22. VECHTPARTIJ Een agent van politie maakte gisteravond in de Dwarsstraat een einde aan een vecht partijtje tusschen leden van de familie H. en een waker van een bouwterrein aldaar. Een 5-jarig zoontje van mej. H. had een gymimi- bol op het bouwterrein gasohopl en de waker wilde hem niet teruggeven. De moeder, die er aan te pas kwiaim, kreeg van den waker een slag in het gelaat, waarop een 13-jiarig zoon- tje partij voor zijn moe-der nam en den wa ker in het gezicht krabde. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 20 April. Aangekomen; Eng. e.s. Therese, meit kolen van Goole; Deensch m.s. B'oringio, rniet stukgoederen van Ham burg, beiden in de Wilhelimilnahiaven; Noorsoh m,.b. Vairdiaas, van Rotterdam; Fransch s,s. Medee-, van Vlaardingen beiden om te dokken In die Wiltonhaven. SCHIEDAM, 20 April Vertrokken: Duitsoh s.s. Lerverkiissen, met stukgoederen maar Rot- t eirdlami; Eng. s.s. Re.ven.tazon, naar Puerto Gartetz. Eng. s,s. Tilapa maar Puerto Castillo; Noorsoh m.b. Vardaas, naar Foyal voor order. Enig. s.s. Therese, ledig naar Goole Deensoh m.b. Rarlingila, met stukgoederen naar Bangkok via Antwerpen; Duiitsch s.s. Rudolf Albreoht, n. Vlaardingen. .1 STATENVERKIEZING In een dichtbezette vereemigingszaal heeft gisteravond de R. K. Kiesvereenigieg 'n groote propagandavergadering gehouden waarin het Statenlid de heer W. Mooyman, nummer 1 van de Kath. lijst heeft gesproken over de beteeke- nis van de a.s. Statenverkiezing. De voor. zitter de heer J. Olsthoorn, leidde met een hartelijk welkomstwoord den spreker in. D© heer Mooyman hield vervolgens een kernachtige rede over de komende verkiezing waarbij spre ker een duidelijk overzicht gaf van de omvang rijke taak van een lid van de Prov. Staten en vervolgens op een ltiare en duidelijke wijze 't vel© werk in de afgeloopen periode onder de rechtsche coalitie tot stand gebracht, ultvoe rig belichtte. Volgde nog een geanimeerde gedachtenwiase- iing, waarbij de spreker gevraagd werd om in verband met de onteigening van den Oost abtspolder er in het college op aan te dringen dat rekening zal worden gehouden met de hoof den van gezinnen die door de onteigening zon der werk zullen komen opdat deze menschen zoo mogelijk den voorrang zuilen genieten waa neer in dezen polder werkgelegenheid zal be staan. De heer Mooyman beloofde maar best vermogen deze aangelegenheid te zullen be hartigen. Voorts werd medegedeeld dat de kiesvereeiri- ging weder tijdens de verkiezing een auto tot haar beschikking heeft om degenen die niet ter stembus kunnen gaan, in de gelegenheid te stellen hun stemplicht te vervullen. Gisteravond om half zeven raakte de 9-jari ge A. Vroom van den Langen Achterweg bij de Buitemsluls te water. Door een schipper Wend (het ventje met ©en haak opgehaald. De leiders geslagen De leiders van de eerste klas A, F.S.V., hebben gisteren een veer gelaten tegen H.G.S. Gelukkig voor de Feij-enoarders verloren ook Olivio ©n Hion, zoodat hun voorsprong van twee punten op nummer twee, niet is verlo ren gegaan en F.S.V. dus de eerste plaats blijft bazetlten met twee kositlbare punten voor sprong. De gasten begonnen direct een geweldig of fensief 'in te zeititen ©n waren vrijwel doorloo. pend in die meerderheid. Voor de rust wordt er miiet gedoelpunt. Na de rust pakt de thuisclub mog wat fana tieker aan en zij slaagt er in bet spel geruimen tijd op de helft van F.S.V. te bonden. Met groo, te moeite weet de verdediging wan F.S.V. stond te houden en geleidelijk aan het spel te ven plaatsen. Ongeveer tien minuten voor het ©in de komt er een boogie tal voor bet doel van F.S.V. Van GenJderen springt maar het leder, doch een second© te voren kopte Okkerse dep bal, waardoor deze in de touwen belandde. F.S.V. gooit nu het elftal door elkaar en is in den resteenemden tijd wiel bet meest in den aanval. Zelfs Okkerse gaat maar voren, maai het gelukt F.S.V miet d-en gelijkmaker te scoren. Na afloop protesteerde F.S.V. wegens het niiet van het veld zenden van een speler van H.G.S. Een verrassing Ook nummer drie op de ranglijst van de eer- ste klas A ver-speelde twee punten en nog wel tegien F3omis>sian|t, de hekkensluiter vap deze afdeeliimg. Na een half uur epelems komt Florissant aan haar eerste doelpunt. Bij een hoekschop op het dioel van Hion speelt een dier acsterspelers den bal miet de hand, het geien den scheidsrechter miet is ontgaan. Hij wjjslt dan ook naar de witte stip en onhoud baar vliegt de tol langs den doelman in het net. Na die hervatting pakt Hion fanatiek aan. Florissant verplaatst het spel dan weer en als Kramer den bal krii.ri. toegespeeld, passeert hij handig de beide achterspelers om vervol- gems hard in te schieten. Florissant behoudt voorloopig het beste vian het spel en na en kele vergeefsche aanvallen heeft een kwartier voor het ©inde Snuit met een schitterend schot succes. Ongeveer vijf minuten voor het einde lost ©en der spe-liers van Hion van verren af stand een hard schot, dat door effect over het hoofd van den doelman dn het net verdwijnt. Olivio profiteert niet van haar kans Olivio heeft van de kans om walt het aan tal verliespumten betreft met F.S.V. gelijk te komen, niet geprofiteerd en verloor evenals de Feijenoorders, waardoor de achterstand van de eilandbewoners op F.S.V. zich op twee pun ten heeft gehandhaafd. Olivio moest gisteren dien strijd, aanbinden tegen O.W.C., dat allo krachten inspande om een zoo goed mogelijk resultaat tegen haar op papier sterkere te genstanders te maken. In de eerste drie kwar. lier werd er miet gedoelpunt. Na de rust pakt O. W. C. nog wait beter aan, hetgeen tengevolge had, diat zij iets in de meerderheid kwam. De invaller Moerkerk zorgde met een sohitteirend schot voor het eemige doel punt van dezen wedstrijd. De twee de helft was toen ongeveer twintig minuten oud. Hierna pakte Olivio flink aan om te trachten den stond een verandering te haren gunste te doen ondergaan. Bij een schermut seling bij het doel von O.W.C. meenden eeni ge Sp©ie,rs van Olivio, dat de bal de doellijn had gepasseerd. De scheidsrechter had dit evenwel niet geconstateerd en liet derhalve rustig doorspelen. Na afloop heieft Olivio ge protesteerd tegen het niet toekennen van bo vemomshreven vereend doeüpnt. Een gelijk opgaande strijd Germinal -had H. O. V. óp bezoek en wist op het nippertje een gelijk spel te bewerkstelli gen. Aanvankelijk wegen bedde partijen vrijwel tegen ©llkander op. De druk op het Germanial dioel wordt echter te groot en tenslotte moet de doelman voor een gioisd gericht schot, hot on derspit delven (0—1). In de tweede helft spant Germinal zich ter dege in om den achterstand in te halen. Als er nog enkel© minuten te spelen is, volgt een snelle aanval van Germinal, waarbij zij er in slaagt de partijen op gelijken voet te brengen D- L. V. S. op de laatste plaats De leeuwen trokken naar Oostvoorae om te trachten O.V.V. twee punten afkamden te ma ken, die zij hard noodóg hadden, wilden zij zoo'n beetje van helt diegradatie-gevaar ont snappen. Erg geslaagd is D. L. V. S. niet in haar poging, want 0_ V. V. zag kans een over winning van 32 te boeken. eHt leelijkst van alles is meg, dat Florissant, die tot voor Zondag de laatste plaats bezette, met 31 van Hion won, waardoor de leeuwen met een even groot aantal punten als Florissant, doch met. één wedstrijd meer gespeeld, onderaan de rang lijst is komen bengelen. Intussohen kan er nog alles gebeuren en H.O.V. is zelfs nog niet safe, ook al boekte zij een gelijk spel tegen Germinal. Een ongelukkige scheidsrechter O.D.I. ging op bezoek bij D.C.V. en zooals wiel tev erwaehten was kon zij het daar niet bot een. overwinning brengien, waardoor de kans om de laatste plaats te ontsnappen, weer veel kleiner geworden ls. Het schijnt daar in Krimpen niiielt erg plezierig te zijn toegegaan, w.aimt zoo wij vernamen, heeft de politie den ccheidisr,echter in bescherming moeten nemen, daar het publiek aanstalten maakte om zijn woed© tegen dien arbiter op minder zachtzin nige wijze te koelen. De scheidsrechter heeft evenwel toch nog een blauw oog opgeloopen. DE GELUIDSFILM Weer een nieuw toestel STOCKHOLM, 20 April. (H.N. De AGA, een dochteronderneming van de Gasaccumulator maatschappij, heeft een nieuw toestel voor de geluidsfilm vervaardigd, dat onlangs aan ver tegenwoordigers van de filmnijveThedd uit alle deelen van Zweden is gedemonstreerd. Het nieuwe toestel dat door den heer Franseon, een der ingenieurs van de AGA is geconstru eerd, wordt eenstemmig gunstig beoordeeld. Het geluid wordt zeer duidelijk weergegeven. De beer Franssen maakt er aanspraak op, een afdoende oplossing gevonden te hebben voor het vraagstuk van het gelijkmatig loopen van de film, waardoor iedere onduidelijkheid in het geluid verdwijnt. De Zweedsche filmindus trie maakt een moeilijken tijd door iu verband met de belangrijke bedragen, die voor het ge bruik van buitenlandsohe toestellen moeten worden betaald. Men hoopt dat het nieuwe Zweedsche toestel hierin verandering zal brengen. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, bewerkersbond ,,St. Eloy", Gebouw R. K. Volk* bond. Iederen Woensdag om half negen bestuurs vergadering van het afdeelingsbestuur van den N. R. IC Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams. Mannenkoor" (dirigent Paul T. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur ln den R. K. Volksbond gelegenheid tot het af halen van naaiwerk voor de Theresia-vereeni ging. lederen Woensdagmiddag van 3—3% uur gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor da Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. Iederen Woensdagavond half 9 verplichte bijeenkomst St. Jos. Gezellen, Schiedam I, Ver- eenigingsgebouw Lange Haven 70. Conferentie over: Populair Godsdienstige Onderwerpen, door den praeses. Iederen Donderdagavond van 8—10 uiw repetitie Polyhymnia. R K. Volksbond, Iedea-en Vrijdagavond van half 9 tot halt 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam'» Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond. Iederen Vrijdagavond Cursus R. K. E.H.B.O. Gymnastiekzaal van de R. K. School aan de Warande. Aanvang 8 uur. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K, Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken ,,St. Antonlus Van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Dinsdag 21 April Vertooning film „Moederweelde", Volksbond8 uur. Uitvoering Strijkorkest „Onder Ons"; Musis Sacrum; 8 uur. R. K Middenstondsvereeniging „De Hanze". Spreker mr. T. J. H. Bach over „Middenstand en Grootwinkelbedrijf", R. IC Volksbond; half negen. Donderdag 23 April Liefdadigheidsvoorstelling „Utile Dulci Op voering van het dieteotievespel „De Butlpr' Musis Sacrum. Aanvang acht uur. Vrijdag 24 April Jaarvergadering Schiedamsche Vereeniging tot bescherming van Zuigelingen, Doelegebouw, 8 uur. Schiedamsche Burgerwacht. Opvoering „De Butler". Musis Sacrum. Acht uur. Zaterdag 25 April Feestavond E.H.B.O. Opvoering „De Butler". R. K. Volksbond. Half acht Zondag 26 April Feestavond R. K. E.H.B.O., R. K Volksbond; acht uur. Dinsdag 28 April Concert „Beethoven", R. K. Volksbond; acht uur. Donderdag 30 April Feestavond K. R. O., R. K. Volksbond; acht uur. R. K. HET PAUSELIJK MISSIE-MUSEUM. Belangrijke aanwinst. Men meldt ons uit Rome: In het pauselijk missie-museum is dezer dagen in de voor-historische zaal een interes sante voor-historische verzameling uit Zuid- Afrika opgesteld, bijeengebracht door prof. Lebzelter uit Weenen. De voorwerpen stommen uit de streken thans door de Zoeloes en Trans kei bewoond en zijn op meer dan 70 verschil lende plaatsen opgegraven. BOOTTREIN N.V. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND" Het Agentschap der N.V. Stoomvaart Mij. „Nederland", de firma Kuyper, van Dam Smeer te Rotterdam, meldt, dat de boot trein van het m.s. „Chr. Huygens", hetwelk 22 April a.s. te Genua zal aankomen, Donder dagmorgen, 23 April te 10.01 uur aan het Maasstation te Rotterdam zal arriveeren. Aan komst te 's-Gravenhage (S.S.) te 9.50 uur. 21 Aprl\ Groote Schouwburg, Het hoofd in den sitrop (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). 22 April: Groote Schouwburg, De Rozen- krans (Ver. Schouwspelers) 8 uur. 23 April: Groote Schouwburg, De Rozen krans (Ver. Schouwspelers) 8 uur. D a g e 1 ij k s: Casino, Een zeer wild huwe lijk (Nw. Rott Tooneel) 8% uur (voor volw.) Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23dezer in: Royal,Watt en Halfwatt als blinde passagiers (voor volw.) Scala, Slaaf van zijn hartstocht (voor volw.); Corso, De Witte Non van St. Veitih (voor vol wassenen) Roxy, De ochtendpatrouille (voor volwassenen)Luxor, Studentenleven in Hei delberg (voor volw.) SCHIEDAM, 21 April. Officieele noteering van do commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 9. HERMAN JANSEN Spoeliac

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1