m i 1 NEDERLAND- DUITSCHLAND, I m. EEN GOEDE WEDSTRIJD MET EEN GELIJK SPEL. MÊËÊÈÈÈÊÈÊÈÈ Holland neemt in de eerste helft de leiding. VOETBALCOMPETITIE. Kif a: A AND AG 27 APRIL 193! WMMm tmW- Wém del ceremonieel vóór de landenwedstr ijden is niet zonder bekoring. Op het moment dat de spelers hierboven eerst de Duitschers) het veld opkomen zet de muziek het volkslied in, de menigte rijst op, de fotografen doen hun plicht, en als dan de nationale hymne heeft weerklonken, donderen van de tjokvolle tribunes de dui~onden toeschouwers den mannen hun luidruchtig welkom toe. Duitschland doelpunt na de rust. VOOR DEN WEDSTRIJD. DE WEDSTRIJD. Nederland heeft de leiding. De stand gelijk. SPEL EN SPELERS. DE ELFTALLEN. De tweede helft. - ap heeft den bal naar het verlaten Duitsche doel getraptf Weber probeert het leer nog te achterhalen, maar vergeefs i Nederland leidt DE WEDSTRIJDEN. CaesarD. H. L. 16. R.K.F. EERSTE KLASSE EL R. K. FEDERATIE. OM HET KAMPIOENSCHAP. o~ DE WEDSTRIJDEN. LeonidasD. E. M. 22. cS'.. - - /\v:, Een Nederlandsche aanval op het Duitsche doelLagendaal is van den bal ge werkt en appelleert', van Nellen neemt het leer over terwijl van der Heijden den $anf van tuften aftvacht. Da president van den Duitschen Voetbalbond den Bond met het millioen leden! de heer Felix Lirmemann is ziek en zoo stond het geheele gezelschap van Duitsche voetballers, officials enz. nog weer eens onder leiding van den oud- voorzitter, thans eere-voorzitter van den Duit schen bond Gotfried Hintze, een man die sterk denken doet aan Jasper Warner, den vroegeren voorzitter van den Kon. Ned. Voetbalbond. Toen de Duitsche spelers Zaterdagavond zeer tydig in het Carlton-Hotel naar bed gezonden waren, trokken de officials onder Vater Hint ze3 verant woordelijke leiding nog even stadwaarts en toen hebben we met dien gryzen leider van het Duit sche voetbal nog even een babbeltje gemaakt. Hy was reeds bjj den eersten wedstrijd te Arnhem, hij heette de Nederlanders bjj hun eerste offi cieels bezoek op Duitsch gebied te Cleef welkom en hij was vry wel steeds van de party. Hy zeide dat. het Duitsche voetbal in het laatste tydperk sterk vooruit gegaan was en dat de toestand thans zoo is. dat een met zorg gekozen Duitsch elftal van geen enkele tegenpartij behoeft te ver liezen, ook den volgenden dag niet van Holland! Dat oordeel deelden alle Duitsche officials. Zel den spraken we vóór een wedstryd zóó „siegesbe- wusste" leiders, als ditmaal de gasten van den Kon. Ned. Voetbalbond op den vooravond van den twaalfden landenwedstryd tusschen Duitschers en Hollandera en het resultaat, waarover wy als Hollanders voldaan moeten en ook kunnen zyn, moet voor de Duitschers als een teleurstelling beschouwd worden. Niet echter wat het sportief resultaat betreft. Want, we haasten ons van diezelfde leiders te vertellen dat zij na afloop verklaarden dat zy het gelyke spel den juisten uitslag achtten. Zy waren over hun eigen ploeg niet ontevreden, doch zy waren verrast door het Nederlandsche spel, dat veel beter was dan zjj verwacht hadden en voor het Duitsohe voetbal in dezen wedstrijd niet onder deed. Wy meenden dit even te moeten memoreeren om de beteekc-nis van dit gelyke spel nader m het licht te stellen. De zege met 32 op de Bel gen wekte goede verwachtingen, doch deed toch de 'Taag reizen: was het niet een oogenbliks- bevlieging en was het misschien een zwakke wedstryd van de Belgen? Deze uitslag, een draw tegen de Duitschers, heeft bewezen, dat de vooruitgang daadwerkelyk is en dat we thans weer een ploeg hebben die vertrouwen wekt en die in staat is het Neder- landsch voetbal een eervollen naam te verzekeren. Dat Is het groote succes hetwelk door de nieuwe werkwijze door de nieuwe keuze-commissie en de hernieuwde ploeg is verkregen. Wy moeten nog memoreeren dat het weer tjok vol was. Door de uitbreiding van het aantal zit plaatsen woonden thans byna 33.000 toeschouwers den kamp by, die een recette van ca.. 85.000 opleverde. Deze cyfers zyn recordcyfers. Br zijn nog meer recordcyfers, want het aantal auto's was weer veel grooter dan by NederlandBelgië. Thans parkeerden 4100 auto's en langzamerhand ts de vraag gerechtvaardigd of er meer personen per auto komen of loopen. Wy wyzen er ten overvloede op dat als steeds veel autoriteiten acte d«i presence gaven, dat het weer ondanss een zwak buitje tijdens het spel uitstekend meewerkte en dat de organisatie van het geheel als steeds in elk opzicht te loven viel. Wy gglooven dat zoo ongeveer van de toe schouwers Duitschers waren, want al waren er maar 3000 plaatsen in Duitschland verkocht, vele in Nederland woonachtige Duitschers wisten ook in het bezit van kaarten te komen. Die Duitschers imponeerden door hun volkslied uit volle borst mee t.e zingen, hun enthousiasme deed ook verder prettig aan, alleen hun fluitmanifestaties tegen den scheidsrechter, toen zy het met de beslissin gen van den Zweed niet eens waren, waren alles behalve Sympathiek en heeft den heer Bergquist ook zeer geïrriteerd, naar hy ons na afloop ver zekerde. De houding van het Nederlandsche pu bliek, dat vaak ook voor de uitstekend en fair spelende Duitschers applaudisseerde, stak daar gunstig by af. Toch vermocht een en ander de algemeene sfeer ten hoogste even ongunstig te beïnvloeden, doch niet te bederven en we kunnen dezen twaalf den landenwedstryd NederlandDuitschland wel als een van de best geslaagde beschouwen van de ruim honderd interland-matches die het Neder- landsch elftal speelde. De Duitsche aanvoerder heeft den toss gewon nen hy kiest den van doel tot doel staanden wind en de zon, die van tyd tot tyd door de wolken breekt, in den rug. Om 2.33 uur fluit scheidsrechter Bergquist be ginnen. Lagendaal trapt af, hy tikt den bal naar Tap, deze zet even terug, waarop Paauwe het leer naar den rechtervleugel plaatst; Schro der onderbreekt dezen eersten aanval. De vol gende stormloop dringt dieper in het Duitsche gebied door; Lagendaal stuwt den bal met zyn hoofd naar links, van Nellen brengt even op en schiet, Kre3s vangt klemvast en werkt weg. De Duitschers achten nu hun beurt gekomen. Met goed samenspel brengen ze het een heel eind, maar Paauwe breekt de combinatie, zy het ten koste van een vryen schop; hieruit schiet Müller op doel, maar het leer vliegt via het lichaam van v. Run naast. De hoekschop wordt correct genomen, van Heel kopt den bal uit de richting, na eenig gedribbel evenwel loopt het ronde ding uit. Weer wordt er een vrye schop tegen Nederland toegekend; het leer komt by on3 doel, doch Lachner mist, waarop van Heel en van Kol de situatie zuiveren. Nadat de Hollandsche tegenaanval op den uitgeloopen Kress is doodgeloopen, komt een nieuwe snelle doorbraak der onzen, besloten met een voorzet van v. Nellen, Tap knalt den bal hoog de lucht in naast het doel. Paauwe passeert dan naar Tap, deze geeft door naar Lagendaal, de Rot terdammer maakt het leer mooi vry, dóch hem wordt geen kans tot schieten gelaten; daarom zendt hy den bal naar v. Nellen, die een schuin schot lost, dat den doelverdediger treft. Wan neer Hofmann aan de overzyde achter een naar voren gespeelden bal aan zit, dreigt er gevaar voor ons doel; van Run plaatst zich op het uiterste moment den Duitscher in den weg, zoo dat de kogel via den Eindhovenaar achter vliegt. Albrecht plaatst uit den hoekschop naar Müller, die, hoewel ongedekt staande, hoog over schiet. Adam krygt een open doekje als hy in snellen ren drie tegenstanders achtereen passeert; by de achterlyn speelt hy den bal naar binnen, er ontstaat een schermutseling in het Duitsche doelgebied, tot Weber ten slotte op Kress terug speelt. die afdoende ingrypt.. Lachner schiet bij een snelle doorbraak der gasten in het zynet. Een uit 'n vryen schop voor ons doel geplaatsten bal wordt door v. d. Heijden weggekopt. De Wageninger speelt zeer enthousiast en zet met van Nellen een goeden aanval op, dien de Delftenaar besluit met een voorzet. Lagendaal vangt den bal op z'n schoen en schiet ineens naar doel; het leer gaat naast. Adam forceert tegen Knöpfle 'n hoekschop, waaruit Tap voor doel plaatst; gelegenheid tot schieten krijgen de Hollanders niet en de Duit sche verdediging blyft ten leste meester van Het terrein. Bjj den tegenaanval plaa.tst Albrecht voor, nu kopt Lachner over. Hoekschop voor Duitschland! Van Kol kopt het projectiel weg; Albrecht vangt het op, stuurt het weder in de richting van ons doel; Anderiesen kopt nu corner. Ook deze wordt goed genomen, maar Tap haalt den bal op. De Duitschers komen nu herhaalde malen ge- vaarlyk opzetten, het eombineeren Is uitstekend maar het schieten laat veel te wenschen over. Daar stevent Müller op ons doel af; Van der Meuten weifeltuitloopen of niet? Hy komt eeni- ge passen naar voren, de Duitscher trapt naar het leege doel, maar de bal rolt meters naast. Van Kol mist by een stormloop van den anderen vleugel; voordat Lachner kon schieten, knalt van Run hem den bal voor de voeten weg. La gendaal gaat het ook weer eens probeeren als Anderiesen hem den bal heeft toegespeeld; de Xerxes-man maakt hem mooi vry en schiet'; via den voet van Schroder snort het leder langs doel. De hoekschop brengt geen resultaat. Wanneer Kress een bal heeft opgevangen, belet Adam hem het wegwerken, de doelman loopt te lang en Tap krygt een vryen schop te nemen in het strafschopgebied; hij schiet over. Müller stuit dan op van Run, terwijl La gendaal op Schroder vastloopt. By 'n goed schot van Müller koptvan Kol den bal weg terwyl aan den anderen kant een kogel van Adam, in volle vaart gelost, door Kress onder de deklat klemvast wordt opgevangen. Nadat van Run met forsche trappen het spel heeft verplaatst, als van Kol onvoldoende wegwerkt, noteeren we meerdere aanvallen der onzen in successie. De Duitsche doelman komt er telkens by te pas en hy toont zyn puike kwaliteit. Tap wordt door Weber gehaakt. Vrye schop op den rand van het beruchte gebied 1 Van Tap via v. d. Heyden komt de bal by van Nellen, deze schiet hard in, maar Kress laat zich niet passeeren. Het leer blyft eenigen tyd het Duit sche doel bedreigen en als Kress is uitgeloopen, maar den bal niet bemachtigen kan, komt deze by Tapde Hagenaar heeft de situatie gopd overzien en stuurt het ronde ding met een rol- lertje naar doel, Schroder probeert het nog te achterhalen, maar de bal huppelt over de lyn. De wedstryd is 27 minuten oud en Twee Duitsche aanvallen eindigen met schoten van Lachner en Hofmann; de eerste schiet over de tweede knalt hard naast. Dan zyn de onzen weer aan de beurt. Lagendaal speelt het leer naar links, van den Heyden trapt den bal in de handen van den uitgeloopen doelverdediger. Deze komt dra weer in actie by een schot van Tan en van Adam en doet zyn werk uitstekend. De reactie hierop van Duitsche zyde uit zich in een schot van Hofmann, die wel hard kogelt maar daarbjj de richting verwaarloost. De volgende stormloopen der Germanen loopen dood in de buitenspelval. Dan lukt het beter en van Heel moet een hoekschop cadeau geven. Deze wordt goed geplaatst doch v. d. Meulen slaat den bal weg; wel vangt Hofmann hem op maar ander maal trapt de Duitscher naast. Van Nellen, die een voorzet van Adam benut, heeft er beter oog ophy schiet hoog in maar Kress vangt op. Weber ziet zich door Adam het leer ontnomen, de Haag- sche Zwitser zet scherp voor, de bal zweeft voor lang3 doel, Schroder raakt hem half Tap zrt zacht in, keeper Kress raakt den bal met zijn voet. nog even aan en het leer rolt achter. De hoekschop wordt door Tap slecht genomen. Weer brengt Adam op, by de achterlyn zet hy voor, Tap schiet maar de bal springt van het been van Weber terug. Een vlugge aanval van den Duit schen rechtervleugel wordt besloten met een vlie gend schot van Lachner, van der Meulen vangt den van dichtbij gelosten kogel prachtig k'em. Spoedig daarop komt de rust. d<m Duitschers ook al geen telbaar resultaat. Albrecht trapt na sluitend samenspel met Lach ner over de lat. Nu krygt onze verdediging even wat opluchting. Goed combineerend gaat de voorhoede op het Duitsche doel af, van Nellen zet wat te scherp voor en Adam kopt naast. Een hard schot van Tap houdt Kress vallende op de lyn. Van Nellen loopt na een botsing te hinken en even moet ge stopt worden voor Tap, die een bal tegen zyn maag heeft gekregen. Tntusschen drenst een regenbuitje over het veld. Nadat Lagendaal ver heeft naast getrapt en een ver schot van Tap door Kress is gehouden, komt 26 minuten na do hervatting het Duitsche doelpunt. Bezijden het strafschopgebied geeft Bergquist den Duitschers een vryen schop. Mül ler schiet diagonaal op ons doel, van der Meulen kan den ba.1 nog even aantikken, doch niet be machtigen, het leer loopt evenwijdig met de doel lijn en de toeloopende Schlösser heeft geen moeite met in U net te trappen (11). De Duitschers hebben blijkbaar zin in meer en zitten direct weer in ons doelgebied. Ze plaat sen zoowaar door Lachner den bal voor de tweede maal in de Hollandsche touwen, maar de scheids rechter heeft juist voor buitenspel gefloten en kent dit punt onder hoonend gefluit van duizen den Duitsche supporters niet toe. Dit prikkelt de oranje-mannen tot heftige actie. Van Nellen knalt op doel maar dao.r staat nog Kress. Van Heel dryft weer op, zwenkt plotseling naar bin nen en passeert naar Tap, die hard over de lat schiet. Bij een voorzet van v. Nellen trapt Adam in, Kress werkt den bal weg. Adam heeft hierbij een trap opgeloopen en moet even den stryd staken, gedurende welken tijd de Duitsche doel verdediger een schot van Tap onschadelyk maakt. Als Müller ver in ons gebied is doorgedrongen, redt van Run door den bal achter te trappen. De hoekschop wordt scherp genomen en v. d. Meulen moet het leer over de lat werken. Ook de nieuwe hoekschop blyft roemloos. Adam is weer opgekalefaterd en snelt weer lustig langs de lyn; hjj deponeert den bal voor den doelmond, Lagendaal en van Nellen loopen toe, de eerste wil inschieten doch Weber duwt den opspringenden bal met de hand weg, hetgeen den scheidsrechter blykbaar ontgaat. Er zyn thans nog 5 minuten te spelen. De Duitschers zetten met mooi samenspel een goe den aanval op, Hofmann zal dien met een kern schot besluiten, doch als hjj maar even draalt, ontfutselt van Run hem den bal en Paauwe zorgt voor verdere doorzending. Van der Heyden pro beert het met een goed schot, maar Kress is niet te passeeren. Vliegensvlug komt dan do Wageninger met den bal terug, hij geeft hem over naar Lagendaal die wil intrappen maar zich het leer intusschen door Weber weggepikt ziet. Nog drie minuten Paauwe krygt een trap tegen zyn been en er moet even voor hem ge stopt worden. Weldra komt hjj zich weer mel den. Een vrye schop tegen Nederland wordt in tusschen door onze verdediging afgeweerd. Nog een laatste aanval der onzen; voordat deze ge heel tot ontplooiing komt, wordt inrukken ge blazen. NEDERLAND: J. PAAUWE (Feyenoord) L. ADAM (H. V. V.) v. d. MEULEN. (H. F. C.), aanvoerder. VAN RUN (P. S. V.) fv. TAP (A. D. O.) W. ANDERIESEN (Ajax) LAGENDAAL (Xerxes) VAN KOL (Ajar.) v. d. HEYDEN (Wageningen) Scheidsrechter BERGQUIST (Zweden). R. HOFMANN (Dresd. S.C.) M fi LLER (Dresd. S.C.) KNÖPFLE (V.S.V. Frankfurt) WEBER (Kurhessen Kassei) OÜÏTeCKWtfïD SCHL ÖSSER (Dresd. S.C.) KAUER (Tennis Borussia) KRESS <Rot Weiss) LACHNER (München) VAN HEEL (Feyenoord) VAN NELLEN (D. H. C.) ALBRECHT (Fortuna) ST SSEL (Dresd. S.C.) SCHR DER .(V. S. R. Keulen) De hervatting brengt eerst een aanval der Ne derlanders waar by Kress te pas moet komen, die wegwerkt. an Nellen krygt dan het leer door van Heel toegespeeld, de Delftenaar brengt vlug op en zet scherp voor, Lagendaal vangt den bal ineens op en het projectiel suist al in de richting van het Duitsche doel, waar Kress het met ver- blul .ende kalmte tusschen zjjn handen vangt. Aan den anderen kant tooiit v. d. Meulen zijn talenten by een schot van Albrecht. Tap schiet op een pass van Lagendaal hard over. Adam draait vlug om Weber heen en schiet, Kress trapt den ba. weg. Opnieuw komen de oranje-hemden terug. Tap plaatst naar voren, v. d. Heijden tip pelt er aeher aan, hy heeft een open veld voor zich maar schynt het oogenblik om te schieten nog met gekomen te achten, althans hy zendt den bal naar t midden, doch voor Lagendaal van de kans ka.n profiteeren, heeft Schroder het leer reeds onderschept. Een hoekschop levert ons ook al geen telbaar resultaat. Van Nellen ziet een schot wee# door Kress gehouden. Van Heel drjj't mist°P e" Z6t V°°r' La£cndaal wil inkoppen doch De Duitschers doen zich dan meer gelden. Ons doel verkeert in hevige benauwenis als de bal is ingeschoten en v. d. Meulen hem niet bemachtigen kan, Lachner en Schlösser draaien om hem heen doch van Kol tikt het leer weg. Anderiesen wil het verder expedieeren doch legt het voor de vorten van Hofmann, wiens schot gelukkig naast gaat. Onze achterhoede verplaatst het spel; van Heel brengt op, v. d. Heyden houdt Schroder af. de Feyenoordman geeft zuiver over aan Lagen daal, die na een kwart-draai inschiet, Kress weet den bal evenwel weg te werken. By een snelle doorbraak van den Duitschen linkervleugel tipt v. d. Meulen den bal over do lat. De Bal uit den hoekschop wordt door van Heel weggekopt. Een vlugge Nederlandsche aanval levert ook een resultaatloozen hoekschop op. Lagendaal zet eens stevig door, passeert Knöpfle en Weber maar raakt tenslotte het wat ver vooruit gespeelde leer aan den uitgeloopen doelverdediger kwijt. Een iraai schot van Albrecht wordt even mooi door v. d. Meulen gehouden. Nu gaat eenigen tyd het initiatief voornamelijk van de gasten uit. Een hoekschop wordt door van Run onderschept. Wanneer Müller voorzet, schiet Hofmann hard naast. By een vryen schop op het Nederlandsche doel redt van Heel door kop- gea de giUt&tis, Een nieuwe hoekschc® Jwengt Wat degeen, die zooals wy, vrywel alle vo rige ontmoetingen tusschen de Duitsche en de Hollandsche spelers meemaakten, in den giste ren gespeelden wedstryd het meest gefrappeerd heeft, is het gewyzigde Duitsche speltype. Geen spoor meer van dat met overdreven consequen tie doorgevoerde korte samenspel, geen te kleine opvatting, doch thans een goed varieerend open spel, een volkomen practische speelwyze, die op het resultaat gericht is. Het is niet meer hoe speel ik het meest systematisch volgens de regelen der kunst voetbal, doch welk Systeem leidt tot succes? Dat is de groote verandering in het Duitsche spel, dat ditmaal groote over eenkomst vertoonde met het Hollandsche voet bal. Nóg was het teamverband aan Duitsche zyde iets zuiverder, doch het verschil was mi niem en in geen der voorafgaande wedstryden in de na-oorlogsche periode zoo gering geweest. Hoe gering het krachtverschil ook toen was, toch speelden de Duitschers gedecideerd beter voetbal. Daarvan was thans echter geen sprake, want tegenover het ietwat betere teamverband van de gasten, stond een ietwat meer geva. rieerd spel der Hollanders, dat tot meer en be tere kansen leidde. Kress had dan ook aanzien lijk meer en moeilyker werk te verrichten dan Van der Meulen, wien lang niet zooveel gelegen heid geboden werd zich te onderscheiden, als op 29 Maart tegen de Belgen. Nederland had dus betere scoring-kansen, doch omdat daar iets zuiverder teamwerk van Duitschen kant tegen over stond, had elke andere uitslag dan een verdeeling der punten het sportief gevoel onaan genaam aangedaan. We zouden dus van de Duitsche ploeg willen zeggen, dat het Hollandsch voetbal "speelde, doch niet het Hollandsche spel van de laatste jaren, dat toch maar al te vaak een Ietwat ge polijst, doch in elk geval veelvuldig op toeval gebaseerd „kick and rush" was, doch het voet bal uit onze bloeiperiode enhet spel, dat ons elftal nu reeds in twee wedstryden vertoon de. Toen dat op 29 Maart tot een overwinning op de Belgen leidde, schonk dat reeds voldoe ning, doch toen moest men toch met de moge- lykheid rekening houden, dat het wat mee ge zeten had. En dan dacht men aan den zwakken linkervleugel van België, en men vroeg zich toch nog eenigszins ongeloovig afmogen we wel optimistisch zyn na zoo'n bescheiden succes? Doch nu is toch volkomen duidelyk gebleken, dat dit elftal inderdaad beter is dan dat van het laatste tydperk, en de verwondering onzer tegenstanders over den vooruitgang van liet Ne derlandsche spel, is wel het mooiste compliment voor onze spelers en hun leiders. Die gevoelens bezielen ons echter ook jegens de Duitschers. Hun van franje ontdaan spel heeft thans alle maehinaliteit verloren en ook de spelers individueel spelen een moderner en frisscher aandoend spel. Slechts op één punt zyn de Duitschers zich zelve gelijk gebleven: zij weten ook nu nog niet aan den buitenspel regel te ontkomen en loopen nog met even ver baasde en meestal verontwaardigde gezichten in de buitenspel-val als toen een vorige gene ratie voetballers van beide landen een kwart eeuw geleden voor het eerst tegen elkaar uit kwam. Do gewyzigde buitenspel-regel scheen een uitkomst voor de Duitschers, doch ook de vereenvoudigde regel levert hun blykbaar nog onoverkomelyke moeilykheden op. Een zeer belangrylt punt voor de Duitschers is, dat zy thans eindelyk een werkelylt voor- treffelyk doelverdediger ontdekt hebben in den Frankfurter Kress. Juist op dat punt waren de Duitschers nooit gelukkig en zonder de assisten tie van Stuhifauth was het in 1927 te Keulen byv. toch op een nederlaag voor de Oranje-ploeg uitgeloopen. Maar Kress is een keeper van groo te klasse, snel, bewegelyk, zeer tactisch en daar- by ijzig kalm. Do backs hebben hun mannetje gestaan, doch zy vormden niet het sterkste deel van de ploeg. De stoere Kasseier, Weber, vol deed beter dan de debuteerende Schroder en toch vermeenen we, dat deze Keulenaar over grooter talent beschikt, hetgeen blyken zal, wanneer hy meer ervaring opgedaan heeft. In de middenlinie blonk de links-half Knöpfle weer uit. Zyn spel is wel van de beste klasse en terecht noemt men hem den besten Duit schen half-back. Niettemin achten we v. Heel Moor diens grooter behendigheid nóg beter dan Knöpfle. De beide andere half-backs, ICauer en Stössel, hebben voldaan, zonder uit te blinken, doch in elk geval toonden zy een uitstekende opvatting van hun tweeledige taak, hetgeen dan ook tot het goede verband in de Duitsche ploeg leidde, j De Duitsche voorhoede zette de aanvallen iets beter op dan de Nederlandsche voorhoede. Individueel was hier als steeds in de laatste ja ren Richard Hofmann de man, en hy was on getwijfeld de beste inside-voorwaarts van het veld. Zoo'n snelle en doortastende speler zou onze keuze-commissie er nog wel by willen heb ben Toch was het vooral voor de rust niet ver standig, dat Hofmann achter bleef, waarna men op hem terugspeelde en de Leipziger kanonnier op v. d. Meulen's heiligdom knalde, als hy de fehS kreeg, Meestal werd $1* kan» het» dm Anderiesen en vaak ook door v. Run ontno men en bovendien was v. d. Meulen niet bang voor zulke verre schoten. Dat was blykbaar de tevoren overlegde tactiek, doch het ging na de rust veel beter, toen men deze tactiek liet varen. Hofmann is intusschen een ldasse-speler; on danks dat hij rijkelijk klein is, speelt hij zeer moedig en forsch. Na Hofmann noemen we de beide Duitsche vleugelspelers, van wie Albrecht vóór de rust en Müller daarna, het meest op den voorgrond trad, In elk geval speelden zy een zeer goed spel. Niet meer dat voorzetten in het wilde weg („flanken" noemden de Duitschers dat vroeger), doch een berekend pla.atsen van den bal of naar binnen zwenken. Een onbere kenbaar spel dus voor den tegenstander, geen moment doorzichtig, zooals het ouderwetsche vleugelspel te zeer was. De minsten in den aanval waren Lachner en Schlösser, al waren ook zy geenszins onvoldoen de en al was hun spel toch zoodanig, dat de Duitsche aanval in zyn geheel goed en soms uitstekend te noemen was. Een voorhoede zon der zwakke punten, die tactisch speelt, snel is en technisch geschoold spel demonstreert, die kan alleen door een werkelyk sterke defensie gestuit worden. En het beste compliment voor onze defensie is dan ook, dat Duitschland het slechts tot één doelpunt bracht. De Duitschers hebben voorts nog wel enkele scoring-kansen ge had, doch geen bepaald gemakkelijke, en zy weten er in elk geval niet van te profiteeren. De beste speler van het Nederlandsch elftal was Van Heel. Deze 26e wedstryd van den Feyenoord-aanvoerder was voortreffelyk van conceptie. Zjjn spel gaat blykbaar nog' steeds vooruit en lykt ons niet voor verbetering vat baar. Doelman v. d. Meulen heeft zyn werk uit stekend verricht. Het was lang niet zoo moeilyk a.!s tegen België en ook niet zoo lastig als wat Kress te doen kreeg. Eenmaal uitloopend had de H. F. C.'er een zwak moment. Hij bleef toen ineens staan en het was zeker niet zyn ver dienste, dat de bal toen langs het doel gescho ten werd. Maar over het geheel mag v. d. Meu len èn als keeper èn als aanvoerder ook met voldoening op dezen 45sten wedstryd van hem terugzien. De backs zyn ons meegevallen. Van Run be vestigde den gunstigen indruk van zyn debuut. Zyn afnemen was ook gisteren beter en cor- dater dan da.t van v. Kol, al toonde de Ajacied by den vorigen wedstryd vooruitgang. Hy heeft echter naast vele goede nog alt.yd van die momenten van weifelen en van onz,eker spel, waardoor hy niet den betrouwbaren indruk maakt van vroeger. Naast van Heel hebben Anderiesen en Paauwe ook goed gespeeld, Paauwe beter opbouwend, Anderiesen hardnekkiger verdedigend. De Duit schers wyten het den langen Aajacied dat Hof mann het ditmaal eens niet tot doelpunten bren gen kon, en inderdaad, hy heeft den gevaarlyken Dresdener wel geducht op zyn huid gezeten, al kon hjj hem niet steeds houden. Het plaatsen van den Amsterdammer is vaak nog zwak en dient verbeterd te worden. Paauwe had nu heel wat zwaarder taak dan tegen den zwakkeren linkervleugel der Belgen en hjj voldeed weer uitstekend. In den aanval was Adam de snelste en talentvolste en hy was ook de beste vleugel-speler van de vier, die gis teren in actie waren, Zyn snelle start en zyn buitengewone handigheid vielen weer algemeen op en het feit, dat hy met individueel spel ook een Knöpfle herhaaldelijk in de luren legde, pleit wel voor den Zwltserscheu Hollander. Na hem noemen we Van Nellen, die zich op nieuw zyn plaats volkomen waard toonde. De Delftenaar weet o.ok zoo keurig variatie in zyn spel te brengen. Het zwakste deel van de Nederlandsche ploeg was ongetwyfeid het binnen-trio van den aan val. Een tacticus als Formenoy werd hier wel gemist en Lagendaal kreeg niet de kans zjjn schoten te lossen zooals op 29 Maart. Ook Tap was iets minder op dreef en bleef vaak te veel achter, terwyl v. d. Heyden eerst in het laatste kwartier zyn opname in de ploeg rechtvaardigde. Het binnentrio was als geheel tegen België be ter, doch lag dat ook niet aan de tegenpartjj? Als dat deel van de ploeg nog kan worden verbe terd, dan zien we den zwaren wedstryd te Ant werpen eerst recht met vertrouwen tegemoet. Hedenavond wordt het elftal voor dien wed strijd samengesteld en al lykt het ons onwaar- schynlyk, dat er wyzigingen zullen aangebracht worden, toch kan de voorbereiding deze week en de laatste oefening a.s. Woensdag, cr °P gericht zyn het aanvalsspel zoo mogeljjk nog te verbeteren, d.w.z. de afwerking van de aan vallen beter te maken. Dan zou zelfs een geljjk spel of een kleine overwinning te Antwerpen niet onmogelylc zyn Reeds Zaterdagmiddag waren de Delftenaren naar Beek gekomen. Er waren eenige duizenden toeschouwers aanwezig toen de spelers onder de muziek der Beeker Harmonie het terrein betraden. Eerst hadden de olficieele gelukwenschen, verge zeld met de gebruikelyke bloemen, plaats. Bur gemeester Jansen (Beek) huldigde dan de Caesa- rianen en opende de nieuwgebouwde tribune. Dan begint de wedstryd. Van meet af wordt flink aan gepakt. Van beide zjjden krjjgt men een goed com binatiespel te zien, vooral de D.H.L.-ers vertoonen een technisch hoogstaand spel. Beide doelen ko- 'men in gevaar, waarby Alsemgeest een beteren indruk maakt dan zyn overbuur. Als er 25 minu ten is gespeeld, komen de Delftenaren weer mooi opzetten een voorzet volgt en Alsemgeest kopt keurig in (01). Caesar pakt dan geweldig aan,; doch vindt in de D.H.L. middenlinie een geweldig struikelt,lok. Rust O1. Na de rust denken wii Caesar te zien ophalen, dorp 1>H .Ij. geeft niet thuis. De gasten komen dan weer in de meerder heid en Caesar moet het afleggen tegen het tech nisch vlugge spel der Delftenaren. Kort achte* elkaar nemen de bezoekers nog twee puntjes (03). Dat wordt den Beekenaren te bar en ein delyk kan Soons den achterstand verkleinen (13) Maar hiermede heeft Caesar dan ook alle kruit verschoten. Bovendien komt een fiksche regenbul het terrein in een' modderplas vera.nderen. Spoe dig heeft D.H.L. haar meerderheid in een 4e doel punt uitgedrukt. Caesar pakt nog eens aan en zit nu een kwartier voor het Delftsche doel, doch slecht schieten voorkomt succes. Dan plotseling breekt de D.H.L.-linksbuiten door, hjj loopt naar binnen en schiet langs den vallenden keeper (15). Weer komt D.H.L. terug en met een ver schot via den doelman maakt D.H.L. het half dozyn. vol. Einde 16. Caesar speelde beneden haar ge wonen vorm, terwyl D.H.L. op een besten wed stryd mag terugzien. De Liraburgsche mededinger om het Federatie kampioenschap heeft al een heel slecht debuut gemaakt. Caesar genoot in Beek het voordeel van eigen terrein doch wist haar normalen vorm tegen D.H.L. niet te ontwikkelen terwyl juist de Delf tenaren uitstekend op dreef waren. D.H.L. won met niet minder dan 61. H.M.S. heeft zich in Tilburg goed geweerd en bezorgde R.K.T.V.V. alle moeite De Utrechtena ren ontkwamen evenwel niet aan een nedérlaag en de Tiiburgers wonnen hun tweeden kampioens- wedstryd met 42. R.K.T.V.V», D.H.L. H.M.S. Caesar Neo gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. 2 2 4 2 1-12 1 1 1 1 8-3 2.— 7—5 L— 2-4 0 16 i doeJp. gesp gew. gel. verl.pnt. voor teg. gem D. H. L. 18 13 3 2 29 66—22 1.61 T. Y. B. B. 18 10 3 5 23 77-49 1.27 fl. B. C. 18 10 3 5 23 42—33 1-27 S.J.C. 18 9 2 7 •20 60-58 1.11 Leonidas 18 7 5 6 19 56-36 1.05 Graai Willem 18 8 O 8 18 36-48 l.~ G. L>. A. 18 5 5 8 15 29—36 0.83 Donk 18 4 5 9 13 28—44 0.73 I). JE. M. 18 4 3 11 .11 40-50 0.61 Lisse 18 4 1 13 9 23-81 0.Ö0 Direct na het aanvangssignaal gaat de Leonidas- voorhoede in de richting van het vyandelyke doel. Eenige .schoten van Kortman en A. v. d. Sande gaan naast of over. D.E.M. houdt goed vol en als de middenvoor den bal krygt toegespeeld, doelpunt hy onhoudbaar (01). Leonidas blyft in den aan val maar de voorhoede weet de gemakkeljjksta kansen niet te benutten, en telkens is er een der D.E.M.-spelers by om den bal weg te werken. Als Leonidas een strafschop ten deel valt, wordt deze door Kortman in een doelpunt omgezet en de stand is gelijk (11). Aldus komt de rust. Na de rust is Leonidas weder geregeld in den aanval maar door klein spel gaat elke kans verloren. Plotseling een doorbraak van D.E.M.de Leonidas verdediging is te ver opgedrongen, Ham loopt nog uit, maar de D.E.M. mid-voor schiet den bal langs den keeper in het leege doel (12). De Leonidas-voorhoede is niet in staat ook maar een goed schot te lossen en een ieder d®nat dat D.E.M. den wedstryd reeds gewonnen heeft, als van Deursen de bal toegespeeld Krygt en va.n dichtbij inschiet (2—2). Hoewel Leonidas byna den gehee- len wedstryd sterker was. moest zy toch met ©en gelyk spel genoegen nemen. KV- k

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 6