3s VOETBAL-COMPETITIE. m DE VARSITY. VRIJDAG 15 MEI 1931 K, N. V. B. DE KAMPIOENS-COMPETITIE. Groote zege van Ajax over Velocitas. GO AHEAD DOOR P.S.V, VERSLAGEN. f t> xó Ph' Go AheadP. S. V. 02. AjaxVelocitas 70. TWEEDE KLASSE DE UITSLAGEN. NEDERLANDSCH ELFTAL. DE OLYMPISCHE SPELEN. In 1936 te Berlijn. ZWALUWEN—ROODE DUIVELS. EEN REGELMATIGE 4—2 ZEGE VOOR DE BELGEN. R. K, F. OM HET KAMPIOENSCHAP. GROOTE MEERDERHEID VAN T.V.V. OVER NEO. R. K. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND De Oude Vier van Nereus, die het hoofdnummer van de Varsity won: M. L. Groe- neveld (boeg), P. James, S. A. de Jong, H. J. Talema (slag), G. Hallis (stuurman). NEREUS WINT HET HOOFD NUMMER. Ook de sciff en jonge acht voor Amsterdamsche studenten. de TWEE NUMMERS VOOR LAGA. Overnaadsche Vier. D. II. V. B.-ELFTAL. Sciff. Het hoofdnummer. Jonge Twee. Jonge Acht. R. EN Z. V. DE TREKVOGELS. &j2ÈtöEi&i£SL Velocitas is in de kampioenscompetitie nog lang met ingespeeld; het schijnt den Groningers ook aan uithoudingsvermogen te mangelen. Dit bleek eerst in den wedstryd der Noordelijken tegen P. S. V. in Eindhoven, toen ze na een goede eerste helft in de tweede verslapten en hun vorm van voor de pauze niet vermochten te handhaven. Het zelfde was gisteren in den wedstrijd tegen Ajax te Amsterdam het geval. De Groningers begonnen weer goed en tot de rust hielden ze vrijwel tegen de Westelijken stand. Ajax leidde met 10 en ook het eerste kwartier na de pauife deed niets een debacle van de gasten vermoeden. Toen zakte de ploeg echter plots ineende Ajax-voorhoede schoot de ballen in het doel der Noordelijken en 't ging zoo vlot als een mes door de boter. Ajax won zoodoende met 70, een pracht-score, hoewel toch niet van een besten wedstrijd van de Am sterdammers kan gesproken worden. Go Ahead is de kampioenscompetitie met een (Nederlaag op eigen terrein begonnen. Het spel der Oosteljjken lag ongeveer een klasse beneden de kwaliteit die ze in het vorige seizoen demon streerde. De ploeg van P. S. V. zat beter ineen en speelde in vlotter tempo. Toch kwam de goede vorm der Eindhovenaars eerst in het laatste half uur aan den dag. P. S. V. won verdiend met 20. Het programma voor Zondag luidt: Velocitas—! Ajax en P. S. V.—Go Ahead. De stand is nu: gesp. gew. geL verL pnt doelp gem. Feijenoord 1 1 0 0 2 5-2 2.- P.S.V. 3 2 0 1 4 9-4 1.33 Ajax...»., 8 2 0 1 4 13-7 1.33 Go-Ahead 1 0 0 1 0 0-2 0.- Velocitas 9 0 0 2 0 0-12 0.- Ajax Feijenoord Go-Ahead P. S. V. Velocitas 5-2 o O a O ctf <0 M o O 4-2 o 7-0 0-2 5-0 luidt onze conclusie toch: weest voorzichtig voor deze Groningers als zjj in eigen omgeving hun ouderwet3ch fanatiek en geestdriftig spel weer ontplooien. Men zal zich herinneren dat Ajax een jaar geleden in de kampioenscompetitie Velocitas met 80 klopte en toen in Groningen met 20 ten onder ging. Het zou ons niet verbazen wan neer, ondanks deze sprekende zege, Velocitas reeds overmorgen te Groningen revanche nam, temeer daar Ajax dan ook nog de spil Anderiesen zal moeten missen. In elk geval zal het dan wel een stryd worden! De Philipsmenschen hebben hun overwinning in hoofdzaak te danken aan een goed sluitend com binatiespel; vooral de achterhoede, met van Pun als uitblinker, 'was uitstekend op dreef Alleen bef schieten der Zuidelyken liet soms nog te wenschen ever In de Go Ahead-voorhoede bleven de spelers beneden de verwachting, er was niet veel ver band, waardoor de Zuidelijke achterhoede geen gTvaarl"ke Weliswaar ontstonden er soms gevaarlijke momenten voor het P S V -doel m™L„tenVersSdigins bIeef den toestand meester! on nnn k? aanvang gaat het spel vlug op T Deventer-doel nog al eens in gevaar komt, maar Halle is op zijn post. Tegen- ^anva envan Go Ahead hebben evenmin succes, ut™ i allengs sterker te worden. Van den ,°e. breekt een keer plotseling door, doch zijn ■nrrv 74- naast. By een ren van J. de Kreek worat deze op forsche wyze door van Hun tegen en grond gewerkt. Scheidsrechter Boekman kent een strafschop toe, uit welken de Kreek echter naast schiet. Even later breekt de rust aan. In ce tweede helft wordt van beide kanten flink aan gepakt, doch P. S. V. blijft de meerdere en wel dra maakt Lommers voor zyn club het eerste doelpunt. Kort daarop een prachtvoorzet van Vis ser, waaruit van den Broek den voorsprong ver groot. Niet ontmoedigd stelt Go Ahead alles in het werk om een tegenpunt te maken. Jan de Kreek zendt onverwacht een hard schot in de rich ting van het Eindhovensch doel, maar de paal kaatst den bal terug. Van Run trapt bjjna in eigen doel, doch ook hier brengt de paal redding. Spoedig komt het einde met een 20 overwinning voor P. S. V. Circa 17 a 18.000 toeschouwers hebben gisteren in het Stadion te Amsterdam den kampioens wedstrijd tusschen de Amsterdammers en de Groningers bijgewoond. Er stond een vrij scherpe wind over de breedte van het terrein zoodat die omstandigheid aan geen der partijen voor- of nadeel bood. Wel echter werd de bal daardoor nog levendiger en dat beschouwen we als een der oorzaken dat het spelgehalte over het algemeen wemig bevrediging schonk. Evenals de vorige week te Rotterdam bleven ook nu de Amster dammers beneden den doorsnee-vorm dien zij in dit seizoen vertoond hebben, dus kan men wel nagaan dat de met 70 overwonnen Groningers ook geen openbaring bleken te zjjn. Toch moet men op grond van deze cijfers gaen voorbarige conclusies trekken. Want zoo groot was het krachtsverschil niet als deze uit3lag doet vermoeden. Een vol uur lang bood Velocitas dapper tegenstand en was het eindresultaat van den wedstryd onzeker. Toen echter Ajax daarop in 3 minuten tijd twee doelpunten maakte en aan het eindresultaat niet meer te twijfelen viel, toen zakte^ het Groninger elftal als een mislukte pud ding meen en werd het verder een eenzijdig par- tjjtje. Dat was het gedurende de eerste helft in elk geval niet, al valt niet te ontkennen dat Ajax beter spel leverde en meer in den aanval was. Doch de Amsterdammers verknoeiden door slecht schieten, door buiten spel staan of door te ver doorgevoerd samenspel de mooiste kansen en op haar beurt trok Velocitas herhaaldelijk ten aanval hetgeen tot enkele kansen voor de be zoekers leidde. Na een half uur spelen opende Anderiesen het spel goed naar links, Twelker zwenkte snel naar binnen en zijn schot trof doel. ?ai^i.WuS doelpunt gedurende de eerste helft hoewel Ajax nog enkele kansen kreeg en de Velocitaan nog een uiterst simpele kans om geiyk te maken ongebruikt liet. Na de pauze volgde nog een kwartier lang een dito spel, al ging Ajax steeds meer pressie uitoefenen. En toen kreeg Strjjbosch een bevlieging. Eerst ko gelde hij met zyn rechterbeen het leder onhoud baar langs Rozema en minuut later deed hy hetzelfde met zyn linkerbeen. Toen was het 3—0 en toen was het met de Groningers gedaan. Van Reenen verrichtte daarop de hat-trick en Volkers voegde nog een zevende doelpunt aan het totaal toe. Zoo kwam het einde. Doch voor het zoo ver was, hadden Twelker van Ajax en Rozema van Velocitas wegens lichte blessuren bet veld geruimd en waren invallers voor hen verschenen. Ajax kwam trouwens toch niet vol ledig uit want F ij er., Mulders en Anderiesen Sr. ontbraken op het appel. Velocitas was volledig, doch als Rozema, die een goede keeper bleek te zyn, onder de lat gebleven was tot het eindsig naal, dan zou het einde vermoedelijk met 2 goals minder gekomen zjjn. Ook na dezen wedstryd is weer gebleken dat van Ajax niet de kracht uitgaat, die velen ver wacht hadden na het inderdaad fraaie spel van de Amsterdammers in vele competitie-wedstrij den. Waren ditmaal de beide internationals van Kol en Anderiesen heel goed op dreef en ver richtte ook Diepenbeek weer uitstekend werk, do rest van de ploeg (de Boer onder de lat kreeg te weinig te doen om zjjn spel te beoor- deelen) verhief zich niet boven het middelmatige en de rechtsbuiten ten Have zoowel als de inval ler Van Deyck bleven nog een eindweegs daar beneden. Velocitas stelde uit den aard der zaak teleur. Wel is het spel van de Groningers minder onbe suisd dan het vorige seizoen, doch het is ook lang zoo pittig niet meer. Mogelijk hadden zy gisteren te Amsterdam een slechten dag, waarby we dan de prestatie gedurende de volle 1% uur noemen. Want een uur lang boden zy wakker tegenstand en hadden zy toen een doelpunt ge maakt, dan had men misschien een geheel ander apelverloop te aanschouwen gekregen. Nu ble ken de Groningers veel te snel ontmoedigd te zyn en toen Ajax den voorsprong vergrootte, speelden zy, wat men pleegt te noemen, een ver loren spel. Oole toen heeft Velocitas nog wel eenige gevaarlyke uitvallen gedaan en als we nagaan hoe eens door de Groningers toen de Boer het doel verlaten had, tegen de lat geschoten werd en hoe .etteljjke kansjes gemist zynt dan C.V.V.—Gouda 3—2 C. V. V. .heieft Gouda hier gisteren met 32 geklopt, waardoor de Rotterdammers met Gou da van pJaats verwisselen op de ranglijst en thiams definitief als nummer drie van de 2de klas E eindigen. Voor de rust had Gouda het voordeed van dien wind. Zij was toen een tikje In de meer derheid, die zij na een half uur spelens in een doelpunt uitdrukte. In de tweede helft was C. V. V. voortdu rend in »den aanval. Uit een doel worsteling maakte de redhtsMnnen van de Rotterdam mers, v. d. Steen, weldra gelijk en het duur de niet zoo keel lang of dezelfde speler gaf C. V. V. .een voorsprong. Onze stadgenooten profiteerden danig van het windvoordeel door voortdurend aanvallend op te treden. Uit een voorzet van links verrichtte van der Steen den hattrick. De verdediging van C. V. V. was nogal zwak en het was dan ook daar aan te wijten, dat Gouda het nog tot een tweede doelpunt kon brengen. KAMPIOENSCOMPETITIE. G o-Ahead—P. S. V. 0—2; Ajax—Velocitas 7—0. AFDEELING I. 2e klasse A: HollandiaD.E.C. 24. Promotie-competitie 3e klasse dê Vole- wyckêrsB.F.C. 15. Promotie-competitie 4e klasse; Oranje-Zwart Zaandyk 01DonarBeverwyk 52. Reserve le klasse: Edo 2Hilversum 2 11; Promotie-competitie reserve 2e klasse: H.R.C. 2—R.C.H. 2 2—1. Promotie-competitie reserve 3e klasse: D.W.S. 2—Baarn 2 1—2; O.S.V. 2—Blauw-Wit 3 1—1; 't Gooi 3Hercules 3 52. AFDEELING II- 2e klasse; C.V.V»—Gouda 32. 3e klasse: TransvaliaD.H.S. 3—4; V.F.C. Sdheveningen 24. 4e klasse: SiodE.D.S. 01. Reserve le klasse: Excelsior 2H.B.S. 2 10 D.H.C. 2Feyenoord 2 58; Sparta 3Rising Hope 2 30. Promotie-competitie reserve 2e klasse: A.D.O. 2—V.O.C. 2 4—1. Reserve 2e klasse: Steeds Hooger 2Hermes- D.V.S. 2 3-0. Reserve 3e klasse: D.H.S. 2Siod 2 2—0; V.O.C. 2Hermes-D.V.S. 3 5—0 (w. n. o.). AFDEELING III. Res. 2e klasse: Theole 2—T.E.C. 2 3-0. AFDEELING IV. Promotie: BleyerheideRoermond 30; Wil- helminaDongen 10. 2e klasse: PalemigA.A.C. 31. Promotie-competitie 3e klasse: PicusW.S.C. 22; Sittard—Heerier Sport 32. 3e klasse: BaardwykR.W.B. 40; Kerkrade 2Palemig 2 20; Hoensbroek 2-Staatsmijn Hendrik 2 110. AFDEELING V. Promotie-competitie 2e klasse: M.S.C.—W.V.V. 34. Promotie-competitie 3e klasse: Rood Geel— Steenwyk 2—0. BUITEN DE OOM PETITIE. Stormvogels—Rheydter Spielverein 1—4; Zwa luwen—Queens Park 4—1; Bloemendaal—H.F.C. 32; West-FrisiaHaarlem 42; Eindhoven Spielv. '07 Kaldenkirchen 41. Liefdadigheidswedstryden te Sneek: L.S.C. Sneek 10; LeeuwardenFriesland 1—0; G.V.A. V.Alcides 21; 2e ronde: LeeuwardenG.V. A-V. 2—11; L.S.C.—Sneek (afmattingswedstrijd) -2; eindstryd: LeeuwardenL.S.C. 10, FRANKRIJK—ENGELAND. Het Fransche voetbalelftal heeft te Parijs het Engelsche met 52 verslagen. Het Nederlandsch elftal zal op Donderdag avond 28 Mei op het terrein van Sparta te Rot terdam een oefenwedstryd spelen tegen Luton F.C., een Engelsche prof. club uit de tweede divisie. Het Internationaal Olympisch Comité heeft met groote meerderheid Berlyn aangewezen als plaats, waar de spelen der Elfde Olympiade wor den gehouden. Wederom heeft een Nederlandsche ploeg de meerderheid van onze Zuiderburen moeten kennen. Op volkomen regelmatige wyze hebben de Roode Duivels nu eens niet het verkapte Belgisch elftal de Zwaluwen-ploeg verslagen, Wat intusschen nog niet zeggen wil, dat da stand 34 in ons nadeel niet evengoed 42 in ons voor deel had kunnen wezen. Aan onze voorhoede ofschoon nog geen ideaal-stormlinie heeft het niet gelegenmen wist elkaar te verstaan, zelfs demonstreerde de vleugel ViergeverWels ver bluffende staaltjes samenspel en er werd vaak stevig geschutterd, zoodat met een tikje meer fortuin in de tweede helft het spelverloop en de uitslag geheel anders kon zyn geweest. Maar als wy dan denken aan het pittige élan der Bel gen, aaii hun spontaneïteit, hun soepele beweeg lijkheid, hun eendrachtig opstuwen tot den aan val, indie mate dat zy gedurende twee derden van den speeltyd voortdurend ons doel bedreig den, en daarby in aanmerking nemen, dat het Hollandsche doel nog eenige malen op gelukkige wijze aan doorboring ontsnapte, dan mogen wy den uitslag toch niet geflatteerd noemen. Zoo wel in oogenblikken van aanval als van verde diging bleef by de Roode Duivels het contact tusschen de diverse linies bestaan, zoodat de ploeg onder alle omstandigheden een eenheid vormde^ By de Zwaluwen was dit andersde middenlinie sprong in hoofdzaak de verdediging by, doch kwam er slechts sporadisch toe aan het aanvalskwintét hulp en bystand te verlee- nen. Er bleef meestentyds een geweldig hiaat tusschen voorhoede en middenmoot, wat temeer jammer was, nu de Zwaluwen-stormlinie als ge heel meer dan voldoende was en by meer rug gesteun beslist een beter resultaat had bevoch ten. De Nederlandsche verdediging drong meer malen te ver op, wist dikwyls wel de stormloo- pen der Belgen te breken, maar werkte onvol doende -weg. Odyk heeft met veel bravour zyn palenstel verdedigd, doch het is vvoor ons een Vraag, of de laatste twee doelpunten niet houd baar waren geweest. Onder leiding van den heer Israëls binden de volgende elftallen den stryd aan: Zwaluwen: Odyk (d.); Lelyveld en van der Griendt (a.)Sterk, Schoorel'en Breitner (m.); Wels, Viergever, Ruisch, de Maar en van Nel len (v.). Roode Duivels: Braet (d.Scherps en Chan- traine (a.Verboven, Stynen en van Ingelghem (m.); Verbiest, Luyten, Hellemans, Provo en Ledent (v.) De eerste aanval is voor de bezoekers, wier rechtervleugel reeds spoedig een hoekschop weet te forceeren. Odyk moet handelend ingrypen en onderschept met zweefsprongen eenige overzet ten van de Belgische vleugelspelers. By een zijner uittrappen vangt v. Nellen het leder op,, passeert dan Scherps, maar schiet in het zynet. Langzamerhand gaan de Belgen eenig overwicht uitoefenen. Het trio Luyten—HellemansProvo dringt eenige keeren met kort samenspel door onze verdediging heen, alsof deze niet bestond. By een herhaling van dit experiment lokt Hel lemans onzen doelman uit zyn tent, schiet dan tegen de deklat, maar vangt den teruggespron gen bal weer op en plaatst tusschen de palen (0—1). De Zwaluwen gaan nu wat beter aanpak ken, Ruisch schiet tegen een der backs aan, de bal zweeft hoog voor 't Belgische doel en de Maar kopt het Ieder tegen de zylat. Van Nellen brengt opnieuw op en ziet zyn hoogen voorzet doo.r Viergever, die snel toeloopend inkopt, schit terend benut. (11). Nu breekt een periode aan van vrywel gelyk opgaanden strijd. Odyk kan een harden kopbal van Provo slechts vallende tot hoekschop verwerken. Hoewel de corner niets oplevert, blijven de Roode Duivels nu eeni- gen tyd op de Nederlandsche helft, totdat Wels gelegenheid krygt voor een ren, daarna scherp voorzet en de Maar toeschiet om hard in den rechter-benedenhoek te plaatsen (2—1). Nog geen minuut later dringt Hellemans, die een schitte rende party speelt, ,door alles heen en doelpunt onhoudbaar (22). De Belgen nemen nu 't beste van het spel en de gastheeren moeten tot de rust zich verder met eenige uitvallen vergenoe gen. Wanneer weer Is afgetrapt, onderneemt de vleugel ViergeverVeis een keurigen aanval en even daarna nemen van Nellen en de Maar het Initiatief. Braet is echter niet te passeeren. Als Odyk en Lelyveld elkaar niet begrypen en Hel lemans voor open doel den bal bemachtigt, den ken wy de Roode Duivels de leiding te zien ne men, doch het schot faalt en de bal gaat over de lat. Een keurige dribbel van Ruisch besluit deze met 'n overzet naar rechts, waar Wels ge bruik van maakt om voor doel te plaatsen, de Belgische verdediging weet het gevaar evenwel te bezweren. Onze voorhoede is aardig op dreef, maar vindt weinig steun van de middenlinie. Ha twaalf minuten krygen de Belgen even buiten het strafschopgebied een vryen trap te nemen. Van Ingelghem kogelt op doel en de bal ver- dwynt precies over het hoofd van Odyk heen, Wien blykbaar het uitzicht belemmerd was, in de touwen (23). De bezoekers dringen weer on stuimig op en belagen langen tyd het Zwaluwen- doel. Doch wanneer onze stormlinie den bal krygt, doet zy er ook iets goeds mee. Wels werkt zich prachtig tusschen drie tegenstanders heen, weet op haast wonderbaarlyke wyze nog voor den doelmond te koppen, waar de Maar het leder ineens intrapt, doch juist tegen den inmiddels gevallen keeper aan. Een schot van Ruisch moet Braet vallende uit zyn doel ranse len. Lang duurt dit spelletje niet, want de Bel gen hernemen hun meerderheid. Een zeer hard schot van Hellemans weet Odyk schitterend te retourneeren, doch een kwartier voor tyd moet hy zwichten voor een kopbal van Luyten (24).l De Zwaluwen voelen zich geslagen. Wel doet dé Nederlandsche voorhoede lofwaardige pogingen om den achterstand te verkleinen, doch zonder gevolgy In den stand komt geen verandering meer. Neo heeft te Tilburg van R.K.T.V.V. met niet minder dan 60 verloren en toch hebben de jongelieden uit Borne geen slechten indruk ge maakt. De gasten beschikten over veel enthou siasme en lieten zich door de TUburgers niet overrompelen. Het grootste gedeelte van den wedstryd wogen de partyen vrywel tegen elkaar op. Eerst in het laatste kwartier werd de Born- sche ploeg verslagen. Ze stond op dat moment met 2—0 achter, doch tóen duurde het niet lang of de Tilburgsche voorsprong werd tot 6—0 ver groot. Gelyk gemeld is D.H.L.—H.M.3. uitgestald. Het programma voor Zondag luidt: Neo R.K.T.V.V. en Caesar—H.M.S. De stand is nu: R.K.T.V.V. Ü.H.L H.M.S NEO Caesar..,. gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. gem. 4 0 0 8 16—3 2.— 1113 9—7 1.— 2 0 SpartaanLisse 4—4 1.— 3—11 0.33 1—8 0.— Het was gisteren voor do Overmaasecihon een groote teleurstelling. Ruim duizend be- lamgistellenden omzoomden het terrein maar de bofUenjkwieekieira iietem op zich wachten Bij telefonische informatie in Lieae bleek dat de heer-en niet van plan waren naar Rotter dam te komen daar ze miet enkele invallers moesten verschijnen, 'n Rare methode overi gens. Voor dit wegblijven krijgt Lisse 2 ver- li esp intien en degradeert naax de ^tweede klasse. TWEEDE KLASSE F Excelsior 2—St. Lode wijk 7— Bij geeft een snellen aanval der zwart-wibten A. v. Slobben de thuisclub de leiding. Na enkele vergeefsche pogingen lost dezelfde speler een harden schudver, die onder den vallenden de Graaf in het net verdwijnt. Ullt een corner verricht de linksbuiten den hat trick door via de paal ineens te scoren. Inimiid- dela zijn dte groen-witten met een elfden spe ler gecoimpiledeerd. Wanneer d'e zwart-witte rechtsbinnen goed doorgeeft vergroot de cen ten-voor den voorsprong. Direct zijn de Excel- siioranen weer terug en nu is het J. v. Etten, die scoort (50). Tegen de rust verdwijnt een ver schot van J. Oosterholt onder de lat. In die tweede helft zijn de groenwltten ster ker.. Uit een keurigen pass van C. Wuisman vergroot de centervoor den voorsprong. S. G. Y.Leonidas 3 52 S. G. V. neemt weldra het offensief en ma een algemeen opbrengen geeft de zwart-witte Oehtervoof zijn club de leiding:. Geprikkeld door dit succes blijven de S- G. V.'ers aanval len en spoedig vergroot dezelfde speler den voorsprong (20). De blauw-wiitten worden tegen de rust sterker en verkleinen dloor hun linksbinnen den achterstand. Na de th.ee ls S. G. V. direct in den aanval. Direct na. de hervatting liglt na 3 in het net. Leonidas komt opzetten maar die S. G V-verdediging retourneert alles. S. G. V. voort dam den stand op tot 51. Nadalt de blauw-witten nog een maal tegengescoord hebben, komt het einde. Duiven 2Velox 65 Met een grootten score n.l. van elf doelpunten waarvan Duiiven er één meer scoorde dan Veilox, is door de overwinning der roodbroe- ken de beslissing voor de laatste plaats nog miielt gevallen en in de bovenste regionen waar de strijd gaat tusschen Celer en Excel sior 2 is het al even spannend als onder voor Duiven 2 en Valox u;it zullen moeten maken wiie voor degradatiewedettrijden in aanmer king komt. Door de overwinning op Leonidas 3 is S. G. V. buiten schot gekomen. Duiven bezit momenteel 6 pumiten met een wedstrijd tegen S. G. V. nog te spelen. Ter wijl Vtelox Leonidas 3 nog ontvangt en uit speelt, S. G. V. nog thuis en Excelsior uit ontmoet DERDE KLASSE H Leonidas 4—P. F. C. 3 De blauw-witten wachten tevergeefs op de komst der Poeldijkers. Nu P. F. C. hierdoor 2 veriiespunten krijgt, zijn haar papieren aar dig gedaald en zullen Spartaan 3 en M. S. B. 'wel uit maken wie er met de eerepalm gaat ecthuiven, KLASSE 3 J T. O. G. 1—Wilhelmus 3 Wllhtelmus neemt na een half uur de leiding Direct hierop weer een snelle aanval der geelzwarten besloten met een goed schot en de bezoekers lelden met 20. Onstuimig valt de thuisclub aan en verkleint den achterstand. Na de rust weet Wilhelmus na een goede combinatie den voorsprong te vergrooten 13. Het laatste kwartier is T.O.G. weer sterker. Wanneer hun ctentervoor nog eenmaal een kans krijgt knalt hij onhoudbaar no. 2 in hot net. KLASSE 5 H Ondanks de droevige traditie van een regenach tige Varsity, ia het dezen Hemelvaartsdag mooi weer geweest. Gedurende den goheelen dag is er geen druppel regen gevallen en een feestelijke zon zette het drukke gedoe van het roeifestyn in een kleurige verf. Zooals gewoonlyk waren al in den morgen de omstreken van het Station vol leven en beweging, op de eerste plaats natuurlyk door da. tallooze stu denten, die zich in de meest voorwereldlyke vaar tuigen inscheepten om naar de plek van den grooten stryd te varen. Maar verder waren er ook zeer velen anderen, die zich aan de Ruyter- ltade een goede plaats zochten aan boord van de grootere schepen. Evenals ieder jaar ging er ook wederom een groote boot van de Parkheratellings- oorden. Aan de Prins Hendrik- en de Ruyterkade stond de vreugde voorloopig in het teelten van stroohoe- den, de traditioncele studentendracht by de Varsity, en om balonnetjes, waarvan heele tros sen werden aangekocht. Maar lang voordat de wedstryden half waren verroeid had het grootste deel van de stroohoedjes reeds een roemloos einde in de golven gevonden, terwyl de ballonnetjes het zeker niet veel langer uithielden, en meerendeels door de sterke wind voortgedreven, naar onbekende oorden zweefden. En wind was er, teveel zelfs, zoodat vooral het starten van de ranke racebooten veel hinder ondervond. Tegen twee uur was het op de wedstrydbaan intusschen een heele drukte geworden. De groo tere en kleinere boten lagen, volgeladen niet een feestelyken last in de nabyheid van de finish ge meerd, terwyl kleine roeibootjes, volgepropt met. luidruchtige enthousiastelingen levensgevaarlyk heen en weer dobberden. Even over tweeën viel het startschot voor de eerste race. Jonge Vier. De bolle-vlagerige voorjaarswind maakt het starten al heel moeilyk, terwyl het onrustige wa ter natuurlyk een slechte invloed had op het wa terwerk van de ploegen. Nereus startte het beste, maar zag zich voor de helft van de baan de eerste plaats reeds ontno men door Laga, die in een lofwaardig tempo de leiding kwam nemen en deze tot het einde behield. Geruimèn tyd bleef de stryd tusschen Nereus en Laga evenwel voortduren, maar by de finish lag de tamelyk uitgeroeide Nereus ploeg vier lengten achter. 1 Laga. R. H. van Nlerop (boeg), P. C. Schell, G. D. A. Klynstra, W. B. Koster (slag) D. Wes- terveld (stuurman) 1 min. 25 2/5 sec. 2 Nereus, 3 Triton, 4 NJord, 5 Aegir. Laga, die gevolgd door Nereus, het snelste van de start wegliep, gaf reeds na enkele honderden meters op, dat zy gehinderd werd door een mo torboot. Njord lag daarna vooraan terwyl er zich tusschen Nereus en Aeglr een felle stryd ontspon om de tweede plaats. Maar terwijl Nereus met veel moeite er in slaagde de Njord-ploeg de baas te blyven, kwam Triton, die zeer slecht gestart was, naar voren, zoodat Nereus thans met de Utrech tenaren een zwaren kamp begon, dien zy niet kon winnen. Met eenige bootlengten achter Njord be reikte Triton als tweede de finish. De Laga-ploeg, die ondanks het oponthoud toch weer aan het roeien was geaan, had intusschen zooveel water binnengekregen, dat de bemanning te water ging. 1 Njord. H. Kampmeinert (boeg), H. Luiking, A. C. Koreman, H. Broekema (slag), G. Kiës (stuur). 7 min. 36 2/5 sec. 2 Triton, 3 Nereus, 4 Aegir. (Laga opgegeven). De Belg Hellemans in den wedstrijd ZwaluwenRoode Duivels. T.O.G. 2Spartaan 4 12 Wanneer een der T.O.G.-speters een over treding begaat binnen de beruchte lijnen, krijgit Spartaan een penalty toegekend waar uit zij de leiding neemt. Spartaan blijft, ge steund door den wind, grooten druk uitoefe nen. Na een mooien aanval vergrooten de zwartjes den voorsprong 02. Tegen de rust valt de T.O.G.-rechèervleugel snel aan, een voorzet volgt en de oentervoor doelpunt. Na de thee ls T.O.G. in de meerderheid, doch slecht schieten en goed verdedigen van Spar taan voorkomen dat er gescoord, wordt, zoo dat d» zwartjes met 2 guatea jiwrjjki zijn. Zondag speelt het elftal van den Dioc. Haar- lemschen Voetbalbond te Hagen i. 4V-, tegen het elftal van den Kreis Rhein-Weser der D. J. K. Voor de zevende maal komen de vertegenwoor digende ploegen dezer districten tegenover el kaar. Het totaal-resultaat der vorige Ontmoetin gen Was: gesp. gew. gel. verl. pnt. doelp. D. H. V. B. 6 3 1 2 7 14-14 Rhein-Weser 6 2 1 3 5 14.11 Het Haaiiemsche elftal is samengesteld als volgt Doel: W. Alsemgeest (D.H.L.); achter: Strie- der (Leonidas) en v. d. Kley (L. en S.); mid den: Kamer (T.Y.B.B.), van Llngen (Excelsior) en Vervloet (D.H.L.); voor: Wjjbenga (V.V.Z.), Oostermeyer (V.I.C.), de Jong (de Meer), C. Al- geingeest fin Kortman .(Leomdas), Zooals begrypelyk was vooral voor de sciffeura de start zeer moeilyk, terwyl voor dit stuurman- looze type ook het roeien met den sterken wind dwars over de baan zeer lastig was. Bartlema van Nereus startte te laat, terwyl de Freytag van Laga, direct gevolgd door Lohman (Nerèus), zeer snel wegliep. De te laat gestarte Bartlema dacht er niet aan den stryd op te geven en wist ook in derdaad iets in te loopen, terwyl de tweede Laga- sciffeur Schouten te dicht onder den lagen wal roeide en verderop ook met zyn riem in het riet kwam te zitten. De vinnige stryd tusschen Lohmann en de Frey tag had intusschen tot gevolg gehad dat de eer ste vooraan was komen te liggen.. Het roeien van dezen Nereusman was zeer goed. Hy zat rustig en haalde heel lang, terwyl hy ook het minste hin der scheen te ondervinden van het ruwe water. De Lagaroeier was dan ook niet tegen hem op gewassen en de afstand tusschen de booten werd voor de finish gaandeweg grooter. In een keuri gen styl passeerde Lohmann als eerste de finish. 1 Nereus II O. E. T. F. Lohmann 8 min. 33 2/5 sec. 2 Laga I F. de Freytag, 3 Triton L. F. Tjalma 4 Nereus I H. S. D. Bartlema. (Laga II opgege ven). De oude vier is dit jaar wel een buitengewoon spannend nummer geworden. Om 4 uur maakte dr. Fokker per megafoon be kend, dat de ploegen zich naar den start moesten begeven. De booten lagen allen op den wal, waar zy watervry gemaakt werden, omdat zy op de heenreis te veel water hadden gemaakt. Langs den kant was het moeilyk de booten te bezetten Toch verliep dit vry goed, zoodat vyf minuten later de vyf booten pogingen ondernamen de startliin te pakken te krygen. Toen het startschot viel, was Triton het eerste weg. Nereus startte ook vlot, maar Njord was iets te.laat. Spoedig kon Laga de leiding overne men, doch de Delftenaren lagen maar enkele cen timeters voor. Aegir lag achteraan, terwyl Ne reus, die ruim een lengte achter Laga lag, de dorde plaats bezette voor Njord. Aegir gaf den stryd op ongeveer 800 M. op. Nereus was intus schen ingeloopen en gaf de Lagapioeg vinnig partij en wei zoo hardnekkig, dat Triton naar de derde plaats afzakte. Even later maakte Njord die vierde lag, van een inzinking van Triton gebruik om op de derde plaats te komen. Meer en meer bleek dat de stryd zou gaan tusschen Nereus Laga en Njord. Even voor het einde lag Nereus vooraan, ter wyl Njord tweede lag en Laga drie. Maar enkele meters voor de finish zakte de boeg van Njord plotseling ineen, waardoor Laga juist de tweede plaats kon innemen. 1 Nereus. H. L. Groeneveld (boeg), P. James, S. A. de Jong, H. J. Tadema (slag) G. Hallis (stuur) 11 min. 4 1/5 sec. 2 Laga op twee 'lengten, 3 Njord, 4 Triton. (Aegir opgegeven). De belangstelling zakte na de vorige spannende race nogal in, terwyl deze stryd tusschen Njord en Laga zonder veel emotie verliep. Laga had wat moeite met de start maar herstelde zich snel en lag na ongeveer 100 M. reeds gelyk met Njord. Laga verzette zich beter tegen het slechto watei en won ten slotte onbedreigd. 1 Laga. K. G. Westendorp (boeg), L. Lieftinck (slag) A. Meyer (stuur) 8 min. 46 2/5 sec 2 Njord op tien lengten. De Minerva acht werd een walk over voor Laga. De race was afgeloopen voor dat iemand er erg in had en zooals gewoonlyk was het meer een aar digheidje dan een eigenlyke wedstryd. De wind was na een korte periode van rust weer in kracht toegenomen, zoodat men, mede In verband met een zykanaal, genoodzaakt was do start een honderd meter naar voren te verleggen. Na een snelle start wist Nereus, die in een uit stekend tempo roeide, iets Uit te loopen, terwyl Triton en Laga om de tweede plaats bleven vech ten. Even later kwam ook Njord zich in dezen stryd mengen, zoodat er een prachtige kamp ont stond tusschen vier booten, die vrywel op gelyke hoote tegen. Laf» wist zich achter de nog steeds vooraan ngg nüe Nereus het eerst een weinig vry te fSt p zelfs iets °p Nereus in. In een geweldig tempo zette beide de eindspurt in, maar ««tato «1 6en keurigen styl roeide, wist zich op ae eerste plaats te handhaven. P Christ™!8' M- v- Ogtrop (boeg), H. Th. W. «'cnhn»! n A' v' Prtel-Wagenmeyen, J. Leeu- A v 1 A' Blaisse, P. L. Justman Jakob, d' Goot, C. Giesberts (slag), R. Honkoff ™r' 5 m'h. 55 sec. 2 Laga op een kwart boot- 'engte, 3 Njord, 4 Triton, 5 Triton II. Gisteren heeft de Roei- en Zeilvereeniging da Trekvogels te Rotterdam haar jaarlykschen lente-roeitocht gehouden, 's Morgens om half 9 vertrokken 60 deelnemers met den trein naar Giessendam, waar de vloot, bestaande uit 17 booten, klaar lag, zoodat allen binnen een kwar tier onderweg waren. Begunstigd door zonnig lenteweer roeiden de Trekvogels dwars door de Alblasserwaard naar Elshout langs schitterende boerderyen met bloelende boomgaarden, tusschen met jong riet begroeide oevers, waar langs de vele molens uit hc* jaar 1740, die zoo karak teristiek zyn voor da« landschap, lustig maalden. By Elshout werden de booten over den dyk ge dragen en toen roeide men langs Lek, Nieuwe Maas naar Rotterdam terug. De voortreffelyke leiding van dezen tocht be rustte by den heer J. A. de Monchy. Omstreeks 5 uur kwam hel rol schap wederom in bleken den welstand ia Rotterdam aan..

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 10