LAATSTE BERICHTEN ZEETIJDINGEN KABOUTER faillissementen. VRIJDAG 5 JUNI 1931 ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. UIT VLAARDINGEN 8 a 9 TON VERDUISTERD. «EN GOEDE HOND STAA1 VOOR GEEN SLOOT. MAAR EEN KPMT ER OCKWELOVÊRtffcUi DE TYPOGRAFENSTAKING IN BELGIE MEIKEYERPLAAG IN PRUISEN. DE PARATYPHUS IN HET MILITAIR HOSPITAAL. LIEFDESDRAMA. DRAMA IN HET JACHTVELD. WERELDKAMPIOENSCHAP DRIE BANDEN. PAARD OP HOL. SCHAAKMATCH EUWE—LANDAU. AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. STOOMVAARTLIJNEN UITLOTINGEN. VISSCHERIJ. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. BINNENLANDSCHE HAVENS buitenlandsche havens nAnnfR°£' Jad' P- 3 SS GEMENGDE BERICHTEN NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN i "71 (Zitting van 4 Juni) De oplichting van de firma Merkes. Op Goeden Vrijdag werd de firma P. J. Mer kes opgebeld, door iemand, die zich van der V. noemde en die een aantal gouden ringen en armbanden en juweelen sieraden op zicht vroeg. De zending moest den volgenden avond om half acht gebracht worden aan de Nieuwe Haven. De looper mocht vooral niet vroeger komen, omdat de dochter, voor wie de sieraden bestemd waren anders nog thuis zou zijn en de verrassing er voor haar af zou zijn Bij de firma had men tegen deze zichtzen- ding geen bedenking, omdat men wel meer zaken deed met de familie van der V. en bij een vroegere bestelling al gesproken was van een zlchtzending over eenige dagen. Ze was echter het slachtoffer geworden van een oplichter. De zoon van de weduwe van der V. de 24-jarige aardappelhandelaar D. v. d. V. wist, dat de firma met de aflevering van goud nogal nonchalant was en van die wetenschap had hij gebruik gemaakt door zijn vriend, den 28-jarigen groentenkoopman W. v. d. B. over te halen uit naam van de familie van der V. een zichtzending te vragen. Hij zorgd9 er ook voor, dat des avonds de deur van het pand aan de Nieuwe Haven, waar zijn moeder woont, geopend was en hij posteerde v d. B. daar voor in afwachting van den knecht, die de sieraden zou brengen. Thans hadden beiden zich voor de rechtbank te verantwoorden, v. d. V. wegens uitlokking tot oplichting en v. d. B. wegens oplichting. Beiden legden een volledige bekentenis af. De winkeljuffrouw C. M. W. de Wolf had van haar collega gehoord van de telefonische bestelling. Zij had, aangezien er naar deze familie wel meer zichtzendingen gingen en er ten overvloede in een der vorige dagen op ge zinspeeld was, geen argwaan gehad. De winkeljuffrouw H. de H. had de tele, fonische bestelling aangenomen. Zij had ge meend met een der heeren van der V te spre ken. De hestelling had zij aan juffrouw De Wolf doorgegeven en zij weet, dat een zlchtzen ding is gereed gemaakt, met voorwerpen tot een waarde van ongeveer 2690. De chauffeur A. Albers had opdracht ge- kregen tegen half acht een pakje te bezorgen hij Van der V. aan de Nieuwe Haven. Hij was daarheen gereden en had het pakje afgege ven aan een persoon, die voor de geopende deur van het pand stond en die na de ontvangst daarvan naar binnen was gegaan Het O. M. waargenomen door mr. J. s. Loke achtte ten opzichte van v. d. B. de oplichting bewezen en ten opzichte van Van der V de uitlokking tot dit misdrijf. Ken groot gedeel te van de goederen is in Amsterdam achter haald kunnen worden, maar toch lijdt de firma nog een schade van ongeveer 500 Tegen ieder der verd. eischte het O.M één jaar ge- vangenisstraf met aftrek van 'len tijd in voor- loopige hechtenis doorgebracht. De verdediger van v. d. B. mr. A. Wolfsber- gen merkte op, dat men bij do firma Merkes wel zeer lichtvaardig te werk is gegaan en dat het een sociaal gevaar is, als zoo gemakkelijk kostbaarheden in handen te krijgen, zijn. In ver band mede, met de slechte rol, die Van der V. in deze zaak heeft gespeeld, drong pleiter aan op een clemente straf. De verdediger van v. d. V., mr I. Labsowski vroeg schorsing in verhand met do aanvrage van een reclasseeringsrapport. De Techtbank bepaalde de uitspraak op 18 Juni. De heler. Vervolgens moest terecht staan de 40-jarige handelsreiziger J. J. v. V. uit Utrecht, die een paar armbanden en ringen als geschenk had aangenomen. Verdachte bekende de hem ten laste gelegde heling. Hij had geprobeerd voor de sieraden een kooper te zoeken in Den Haag, maar dat was mislukt, waarom hij het partijtje weer terug gaf, aan v. d. B. die hem voor zijn moeite beloonde met een paar ringen en arm banden. De politie heeft die voorwerpen ver stopt gevonden in zijn pendule. Het O.M. wees er in zijn requisitoir op, dat verdachte wel reclassahel moet worden geoor deeld. Daarvoor zijn uitspraken te vinden zoo wel in het rapport van den heer Veeming als in dat van het Leger des Heils. Echter ont. breekt een bereid verklaring om het toezicht over dezen man te aanvaarden. In verband daarmee verzocht het O.M, de zaak terug te wijzen naar den rechtercommissaris, ten einde dezen in de gelegenheid te stellen na te gaan of er een Teclasseerlngsvereeniging bereid is dit toezich uit te oefenen. De verdediger, mr. J. A. van Everdingen meende in het rapport van het Leger wel ge lezen te hebben, dat dit bereid is toezicht te honden, al staat dat er niet met zooveel woor- den. De rechtbank, na raadkamer, besliste, dat de zaak een week zal worden aangehouden, ten einde reclasseeringsamhtenaar van het Leger des Heils als getuige op te roepen, die dan een toelichting kan geven op het uitge brachte reclasseeringsrapport. Diefstal. In een uitgestelde zaak tegen den 22-jarigen schilder A. H., gedetineerd en tegen den 21- jarigen schilder Th. H. v. O., die zich hadden schuldig gemaakt aan verschillende winkel diefstallen heeft het O.M. waargenomen dooT mr. E. D. H. Schutter, in verband met de over verdachten ingewonnen reclasseerimgsrappor- ten„ geëischt tegen H. een onvoorwaardelijke straf van 6 maanden met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht en te gen van O. een voorwaardelijke straf van 6 maanden met een proeftijd van 3 jaar. Mr. A. Wolfsbergen, die voor H. optrad, refe reerde zich aan het oordeel van de rechtbank. Verduistering. In een uitgestelde zaak tegen den 31-jarigen reiziger W. H. C. B., gedetineerd, die terecht gestaan had wegens verduistering en over wien men een niet zeer gunstig reclasseeringsrap port, dat toch nog aarzelend tot het advies van een voorwaardelijke straf was gekomen, heeft het O.M. geëischt 6 maanden gevange nisstraf. De verdediger mr. S. J. Polak pleitte opleg ging van een voorwaardelijke straf. Uitspraken 18 Juni. Een agent van politie aangereden. De taxi-chaufeur J. K., had in den nacht Van den 18 Januari in de Havenstraat, den agent van politie A. J. den Oude, die daar op een fiets reed, aangereden. Dadelijk na die aan rijding doofde de chauffeur zijn lichten en reed snel door zonder acht te slaan op het geroep van den agent, die over de straat geslingerd was. De agent had nog de gelegenheid eenige cijfers in het nummerbord van veirdaohte's auto te onderscheiden, en zoo was het mogelijk geweest hem op te sporen. Door den kanton rechter was K. veroordeeld tot 20 boete ml». 4 dagen hechtenis, doch van dit vonnis waren zoowel IC, als de ambtenaar van het O.M. in appèl gekomen. Thans eischte het O.M. 40 boete subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak 18 Juni. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld C. F. 47 jaar colporteur, wegens pplichting van de firma Hoenderop, voor gelden, die hij als provisie ontving van door hem opgemaak te gefingeerde buurkoopcontraaten en wegens verduistering van de goederen, die hij door middel van die contracten onder zich kreeg, tot 4 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. P. C. 27 jaar kok, wegens diefstal, tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. J. W. S. 37 jaar chauffeur gedetineerd wegens oplichting van de firma Hamilton voor oen. auto-batterij, tot 6 maanden gevangenis straf, door te brengen in een bijzondere straf, gevangenis en daarna ter beschikking s'ellen van de rsgeering. JAARVERSLAG KAMER VAN KOOPHANDEL. (Vervoilg). In den grooten scheepsbouw, welke te Schie dam gevestigd is, werkten op 1 Juli 1930 6315 arbeiders (vorig jaar 6854) en op 31 December 4o39 (vorig jaar 7651). Te Vlaardlingen wordt deze industrie op be scheidener schaal uitgeoefend. Het aantal fte- werkgestelden bedroeg aldaar op dezeifde data resp. 334 (vorig jaar 335) en 274 (vorig jaar 367). Bij de N.V. Wilton's Maohinefabrfek en Scheepswerf te Schiedam werden tent het uit voeren ven herstellingen enz. in de. dokken van de vennootschap in het geheel gedokt 42Ö sche pen imieit een inhoud van 2.249.680 tons bruto. Bij de Scheepslbouw-Mij. Nieuwe Waterweg" te Schiedam werden in totaal gerepareerd 460 schepen, waarvan gedokt 247 schepen, tonnen- maalt der gedokte schepen 974.965 bruto reg. ton, totaal dokdagen 720. De werf „Gusto", Firma A. F. Smulders te Schiedam, meldt: De In ons vorig verslag uitgesproken ver wachtingen, dat dte eerste helft van 1930 zich minder ongunstig liet aanzien dan het jaar 1929, is inderdaad in vervulling gegaan. Ge durende het gekeele verslagjaar waren wij ruim van werk voorzien; de vraag nam evenwel, vooral in het tweede halfjaar, voortdurend af. De Scheepswerf en Machinefabriek A. de Jong te Vlaiardingen schrijft, dat, den algeimeemen toestand in ©ogenschouw genomen, de hoeveel heid uitgevoerd werk in het afgeloopen jaar niet onbevredigend was. Ook bij de Scheepswerf „De Maas'' te Viaar. diingen gaven die eerste 8 maanden bedrijvig heid. De Eerste Nederlandsche Coöperatieve Kunst mestfalbriek te Vlaiardingen dleeflt mede, dat het boekjaar, eindigende 30 April 1930, gun stig was. Gefabriceerd werden bijna 200.000 ton superfosfaat en andere meststoffen, waar van ca. 38.000 ton aan de leden werd geleverd. Na het einde van hieft 'boekjaar is die toestand belangrijk slechter geworden. De bruto-wiinst voor het jaar 1929—1930 bedroeg 831.194.795. De Lever's Zeep Mij. te Vlaard'iingen meldt, dat de resultaten van het bedrijf over 1930 alleszins gunstig zijn geweest. In het aamdealen kapitaal der Maatschappij kwam geen veran dering. Van de 5% pCt. obligatielleening 1925 werden wederom 1500 sltukken van 100. uitgeloot en betaalbaar gesteld per 1 Juli 1930, zoodat die leenimg per saldo bedraagt 24.000.000.—. Hlet aantal In den Nieuwen Waterweg bin nengekomen schepen bedroeg In 1930 15.277 «stoepen, metende 25.442.822 N.R.T.; voor het district waren hiiervah bestemd 1497 schepen, metende 3.323.789 N.R.T. Het totaal havenverkeer bedroeg: Rotterdam 61.834.948 ton; Vlaandingen 7.465.909 ton; Schiedam 1.263.130 ton; Maassluis 606.165 to,n. De Maitex (taaiklnstallatie en opslagplaats) te Vlaard'ingen meldt; Gedurende 1930 namen 143 zeeschepen en 1497 tamtolicthders en rivierschepen aian de in stallatie ligplaats. Op de spooraansludting wer den 2895 wagons gelost en of geladen. De N.V. Nieuwe Ma,tex, eveneens ite Vlaar- diingen, flieett mede, dat in beft jaar 1930, 11 zeeschepen, 2 zeetauMlehiters en 49 rlviertank- üdhitera voor hare installatie gearriveerd zijn. Daaronder bevond zidh de Noordsche walvlsch- vaardier Kosmos, geladen met 19.333 ton wal- vlachftraain,, ter waarde van 6.000.000. Er kwamen 604 zeeschepen In hare haven aan en 2458 rivierschepen, terwijl 130 wagons wer den verladiem. Gewezen wordt op het verkeerde van het te vroege uitvaren dier Haringschepen. In totaal werd besomd ll.729.000 tegen ruim 13.000.000 In he vorig seizoen. De resuilftatien van de BeugYtesoherij bleven voor die meeste reedierijen weder beneden die van 1929. Van VI aar-ding en namen 18 atoom- loggers deed aan de beugvisislchierij, van Maas sluis géén. De landbouwresultaten 1930 waren bedroevend slecht Niet alleen bleef de opbrengst achter bij verleden ja.r, doch door de natte periode in den oogsttijd leed ook de kwaliteit 'der ge wassen veel Schade. De totóh reeds gedrukte ■markt liep hierop nog meer terug en prijzen als 6.voor tarwe 10.en tusscheu haakjes geplaatste cijfers geven de prijzen van 1929 aan 8.(11) voor erwten, 5. (6.50) voor haver, alles per 100 K.G. n 10. 16) per 1000 K.G. suikerbieten, laten geen twijfel of er zijin gevoelige verliezen geléden. Aardappelen bedongen een beteren prijs 3.50 1.25) per H.L., doch dit was hoofd zakelijk een gevolg van verminderd aanbod, daar wegens de gevreesde aardappelziekte gemiddiedd een den o waardeloos op hét land achterbleef. De gemiddelde productiecijfers per H.A. bedroegen voor de hoofdgewassen: tarwe 45 H.L. (607), erwten 40 H.L. (50), haver 60 HL., (80), aardappelen 260 H.L. (400) en suikerbieten 40.000 K.G. (45.000). BINNENGEKOMEN SCHEPEN, In de Vu'lcaan-Haven zijn binnengekomen de stoomschepen „Seinetad" -met 11400 ton erts en de ,,Vred©nburg" im'eit 10300 ton erts. VOETBALWEDSTRIJD. De Woensdagavond op het V.F.C.-ter rein gespeelde voetbalwedstrijd V.F.C.S.V.V. ein- digtde in een 21 overwinning voor d'e Schie dammers. GEVEILDE GOEDEREN. Geveilde Goederen door Notaris H. P. Dolk op Woensdag j.l,: 1. Vijf woonhuizen aan de Van Rlebeek- eraait nummers 51, 53, 57, 59 en 61. Ieder dezer perceelen 'geveild voor 4600. 2. Een woonhuis aan den Binnensingel 86. Geveild voor 5300. Employé van uitgeversmaatschappij gearresteerd. Mem meldt ons uit Amsterdam: Naar men zich herinneren zal is eenigen tijd geleden failliet verklaard Jhr. E., wonende te Halfweg, met benoeming van m-r. dr. P. Vis, advocaat en procureur te Haarlem, tot curator. Jhr. E. was werkzaam bij een uitgevers maatschappij te Amsterdam. Met dit faillissement werd bekend dat de gefailleerde zich bij door hem op. groote schaal gevoerde financieele manipulaties had schul dig gemaakt aan misbruik van vertrouwen, waarbij bij gebruik beeft gemaakt van namen van vooraanstaande financiers "in de hoofd stad. Ofschoon van verschillende zijden gepoogd is een regeling met crediteuren te treffen, blijkt thans dat de justitie zich met deze zaak is gaan bemoeien. De centrale recherche te Amsterdam kreeg opdracht een onderzoek in deze affaire in te stellen. Het resultaat daar van heeft de justitie eergisteren aanleiding ge geven Jhr. E. te doen arresteeren. Hij is in het huis van bewaring ingesloten. Het deficit moet 8 k f 900.000 bedragen. Maandag werkhervatting. BRUSSEL, 4 Juni. (B.T.A.) De typografen, die nog in staking waren, een 1500-tal, beslo ten, flat Maandag het werk zal worden hervat. Men herinnert zich, dat de staking zes weken luurde, doch de kranten werden daardoor niet verhinderd om uit te komen. Patiënten huiten gevaar. Men meldt ons uit Den Haag: De toestand van de paratyphus patiënten in het Militair Hospitaal was hedenochtend gun stig. Allen zijn thans huiten gevaar. Zijn meisje en zich zelf ernstig gewond. In de nabijheid van den Schaesbergerhof, dicht bij het kasteel te Schaesberg vonden voor bijgangers gisterenmiddag een meisje verwond langs den weg leggen. Dicht daarbij bevond zich een jongeman, die niets mankeerde. Bij hun naderen nam de jongeman een scheermes van den grond op, waarop de voorbijgangers bevreesd werden en zich naar Meezenhroek be gaven om de ouders van het meisje te waar schuwen. Toen men terugkeerde, vond men ook den Jongeman ernstig verwond. Hij had de hand aan zichzelf geslagen. Politie en geneeskundige hulp waren spoe dig ter plaatse. Dr. Damen legde het eerste verband. Het meisje bleek er ernstiger aan tóe dan de jongeman. Het was de 17-jarige H. uit Heerlen, omtrent wie de Schaesbergsche poli tie een aangifte van vermissing had bereikt. De jongen bleek de 20-jarige G., eveneens uit Heerlen. Een mondeling verhoor kon beiden nog niet worden afgenomen, doch schriftelijk heeft het meisje verklaard, dat de jongen haar had ge- Wond." Beiden zijn naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht. Naar wij vernemen maakt ds jongen het goe den het meisje vrij goed. Het vermoeden bestaat, dat het tweetal ruzie heeft gekregen, omdat op den grond een verscheurde foto van het meisje en een ansicht kaart werden gevonden. Hoe ze bestreden werd. Dit jaar is het grootste boschgebied van den Pruisisohen staat, de Johannis-burger Heide, door zooveel meikevers, bezocht, dat de schade, door hun vraatzucht aangericht, niet te over zien is. Het bosohbestuur heeft daarom een oproep tot vernietiging der schadelijke insecten ge- ■pubiiceerd. Heft loofde voor eiken liter gekookte mei kevers een belooning van 20 pfennig uit. Met- het Oog daarop werd de jacht met kor. ven, schoppen en zakken ondernomen. De van de boomen geschudde kevers werden in zakken opgevangen en dan gekookt. Heele gezinnen vereenigden zich voor deze massa-jacht en brachten den buit zelfs met wagens naar de plaats van aflevering. Door enkele personen werden 100 en meer liters afgeleverd. Een gezin ving op een enkelen dag 165 liter en kreeg daarvoor 33 M. In de derde week van Mei werden in de opperhoutvester!! Guszianka meer dan 12000, in die van Rudczanny meer dan 10.000 en in die -van Johannesburg ongeveer 3000 liter verza melde meikevers afgeleverd. Na maanden tot klaarheid gekomen. In den nacht van 23 op 24 October van het vorige jaar werden onder Wapserveen door stroopers schoten gelost op den rijksveldwachter v. d. B. en den jachtopziener M., te Uffelte. De stroopers waren er op betrapt, dat zij met den lichtbak aan het stroopen waren. Door hun schoten werd echter niemand gedood. Na een nauwkeurig onderzoek door de rijkspolitie zijn de rijksveldwachters v. d. B. en V. er nu in geslaagd, den 23-jarigen J. de V. en den 20- jarigen R. H., heiden uit Wapserveen, te arres teeren. Na door den burgemeester gehoord te zijn, zijn zij naar Assen overgebracht. De V. heeft een volledige bekentenis afgelegd. H., die den lichtbak gedragen heeft, blijft ontkennen. ONTZETTENDE DAAD VAN EEN WAANZINNIGE SINGEN AAN DE HOHE TWIEL, 4 Juni (W.B.) In een plotselingen' aanval van waan zin heeft de vrouw van een herbergier in het naburige dorpje Hilzingen hedenmorgen vroeg haar vier kinderen, terwijl zij nog sliepen, met een bijl doodgeslagen. Dé kinderen, waarvan het oudste negen en het jongste drie jaar oud was. zijn kort na de afschuwelijke daad gestorven. De herbergier bevond zich In den stal, om het vee te voederen, toen zijn vrouw de bloedige daad verrichtte. De geesteszieke werd naar een sanatorium vervoerd. Intern, biljartwedstrijden te Barcelona. Het totaal-resultaat van poule A luidt: gew. h.s. gem. Soussa 7 0.617 Mbo 4 10 0.56S Sengers 2 7 0.527 Puigvert 2 6 0.518 Berrisch 2- 6 0.471 ■Prather 1 5 0.403 Berrisch en Prather vallen af. Van poule B is het eindresultaat: gew. h.s. gem. Zaman 4 5 0.50a De Doncker 2 5 0.493 de Gasparm 2 5 0.427 Aeberhard 2 6 42g De overigen vielen af. De eerste uitslagen van de poule finale zyn: Aeberhard (Zw.) P£' h'J- Soussa (Ep.) 43 gl 4 0 530 (SP? 50 99 5 0.505 de Gasparm (Br.) 44 99 3 0.444 Sengers (N.) 50 70 6 0 714 de Doncker (B.) 33 69 Puigvert (SP.) B0 76 6 0.657 Zaman (B.) 47 7g g 0.618 De voerman zwaar gewond. Gisterenmiddag sloeg een paard, gespannen voor den wagen van den venter F. L., in de Hoofdstraat, te Uithuizen, op hol. Tegenover de R.-K. pastorie kantelde het voertuig. L. werd met het hoofd tegen den trottoirband geslingerd en ernstig gewond opgenomen. Hij is naar het R.-K. Ziekenhuis te Groningen vervoerd. MET 4000 ER VAN DOOR Het Gerechtshof te Arnhem deed uitspraak in de zaak tegen den 18-jarigen H. A. G. T. te Arnhem. Hij moest voor het Reisbureau Linde man te Arnhem 4000.— naar een Bank bren gen, doch is er met dat geld van door gegaan en heeft een gedeelte er van te zamen met an deren verteerd. Het Hof legde dezelfde straf op als de Recht bank te Arnhem n.l. aebt maanden gevange nisstraf. Euwe wint de tweede partij, de derde partij remise. De *we®de partjl werd door Landau opgege ven; hy zag van verderen tegenstand af. t jde darde party verdedigde zich Euwe tegen Landau die met d4 begon met ontwikkeling van aen Looper naar f5, waar afruil volgde en Euwe dus een dubbelpion op de f-lyn verkreeg. Euwe r,i»,e^.een mtstekende positie, waar voor Landau niets tegenoverstond. Kifn1n,*=Jllmtten?e aanvaI brak over Landau's £°nfe ae "n* en ledereen verwaentte, dat m-oa mmer snel zou gaan verliezen. Ver- moedelyk heeft Euwe hier of daar he* was gezet0 Hoe Tlt'nn^u1'®^ W mincier ste<'K ™ort- ?r ?rT kli ZÖ' de Rotterdammer slaagde fL ,la ®en vrypion, dien Euwe ztoh op c3 had weten te scheppen, te veroveren en meteen wa ren voor Landau de gevaren bezworen. Er volgde een byna geheele afruil, waarna het Torenelnd- spel op voorstel van den Rotterdammer remise gegeven werd. De stand van de match la nu 1%ju De vierde party wordt Zondag a.s. om 1 uur in Hotel Coomans te Rotterdam gespeeld. P.S.V.—AJAX. Het Ajax-elftal, dat Zondag a.s. te Eindhoven tegen F.S.V. voor de kampioenscompetitie zal uitkomen, is als volgt samengesteld t,1??' B°f; achter: Diepenbeek en van Kol, midden, den Boer, Anderiessen en Stry- bosch; voor: Ten Have, Volkers, van Reenen, Schubert en Twelker. Opgegeven door van der Graaf Co., (afd. Handelsinformaties). UITGESPROKEN. rhesrtse 1R3 /J,uni' A' K'mmel, Schiedam- schesingel 143. Rechtercomm. Mr. D. M Paré "Jf* v' van Everdingen. Hoo83traat 112b. Rechtercomm. alsvoren. Cur. Mr. J. Zeelenberg. V kto!™ n' zonder beroep, Jagthuisstraat 6b. Rechtereomm. alsvoren. Cur. Mr. J. Swart. Cxi. Staak, schoenwinkelier, Nieuwe Binnenweg 200a en c. Rechtercomm. Mr. J. G. Hu' s®I\.9ur' E. L. Langemeyer. C. Vryhoef, schoenmaker, wonende Drievrien- denstraat 39, zyn bedryf uitoefenende Putsche laan 80c. Rechtercomm. alsvoren. Cur. Mr. A. Blussé van Oua Alblas. B- Boerwinkel, besteller en wegwyzer, Feyen- oorddyk 43a. Rechtercomm. en Cur. alsvoren. J. H. Lamers, zonder beroep, Groene Hllledyk 2(13. Rechtercomm. alsvoren. Cur. Mr. J. W. Huyser. M. Storm, boterhandelaar, Fabriekstraat 61. Rechtercomm. alsvoren. Cur. Mr. Jhr. P. Th. Six. A. van Beek, zonder beroep, Simonstraat 28b. Rechtercomm. alsvoren. Cur. Mr. J. A. Fruln. P. Bossers, groentenhandelaar, Lavendelstraat 39b. Rechtercomm. alsvoren. Cur. Mr. D. van der Linden. OVERSCHIE, 3 Juni. J. L. v. d. Werken, commissionnalr in effecten, Vyverlaan 5. Rech tercomm. Mr. D. M. Paré. Cur. Mr. L. J. Hy- nlans van den Bergh. SCHIEDAM, 3 Juni. J. Eshuis, koopman, Kamerlingh Onneslaan 120. Rechtercomm. als voren. Cur. Mr. J. H. Welcker. OPGEHEVEN WEGENS GEBREK AAN ACTIEF. ROTTERDAM, 3 Juni. Nalatenschap I. Brandei. GEëINDIGD. ROTTERDAM, 3 Juni. J. van Meeuwen; J. H. Zwart; C. H. Vis. 221916, 284916, 554916 en 694916 elk met frs. 5000, alle nos. eindigend op 1714 d.w.z. de nos. 001714, 0011714, 0021714 enz. tot 5991714 elk met frs. 1000 evenals de nos. eindigend op 4916 en 6319. CREDIT NATIONAL 1924. Trekking 1 Jurii 1931. No. 400508 is betaalbaar met frs. 100.000, de andere nos. eindigend op 508 elk met frs. 516, de nos. 11181, 111673, 314325, 450420. 472037, 620628, 654308, 916370, 918975, 925369 en 965356 elk met frs. 25.000, de overige nos. eindigend op de hon derdtallen dezer laatste groep zyn elk betaalbaar met frs. 516. Rotterda m, 5 Juni 1931. Door het gemeente bestuur werd heden aanbesteed het maken van fundeeringen en kelders voor het nieuw te stich ten Bureau der Rivierpolitie aan de Parkhaven Wz. met aansluitende kademuren en bijkomende werken. Laagste inschryver was L. F. Capiteviis, Rotterdam, ƒ89.970. AMSTERDAM, 5 Juni. Aardappelpryzen on veranderd. Heden geen aanvoer. DORDRECHT, 5 Juni. Veemarkt. Aanvoer 14 runderen, 15 varkens, 74 biggen, 8 paarden. Vette koeien le soort 84—95 ct., 2e soort 80—85 ct., 3e soort 7085 ct. per gk.vette varkens 156'1, ct. per pondstieren 350450, melk- en ka.lfl koeien 250300, vaarskoeien 200—350, pinken 7075, nuchtere kalveren 11 15, schrammen 15—25, biggen 11—15, paarden 250—300, lam meren 20—25. ROTTERDAM, 4 Juni. (Melkveiling). Aanvoer 29.500 Liter. Hoogste prys 6.20, laagste prys ƒ4.60 per 100 Liter. Alle pryzen verhoogd met 1 cent ryloon, zoete kaas 3035 ct., komyne kaas 2022 ct. per pond. UTRECHT, 5 Juni. (Kaas) Aangevoerd 145 wagens, wegende 49.800 kg. Pryzen met ryksmerk le srt 3033, 2e srt 2729, zwaardere tot 35, zonder ryksmerk 25—28 p. 50 kg. Handel redelyk. UTRECHT, 4 Jüni. (Vereen. Groenten- en Vruchtenveiling „Utrecht en Omstreken"). Aard beien ƒ53—65 per 100 pond. ZAANDAM aang. 3 Juni BOOMBERG, Walkon» gez. hout, Vinke Co.4 Juni HELENE RUSS, Rasfo, gez. hout, Gebr. Scheuer. HOLLAND—AFRIKA LIJN. WESTERKERK (thuisreis) 3 v. Tanga.. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. ZOSMA 4 van Yokohama te Rotterdam. HALCYON LIJN. STAD HAARLEM Bona n. Rott. p. 4 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. TITUS San Juan (P.R.) naar Amsterdam via. Londen 4 van Havre. FAUNA 4 van Amsterdam te Alexandrië. HELDER 4 van Duinkerken naar Hamburg. VULCANUS 4 van Palermo naar Messina. ARIADNE 4 v. Arnst. n. Bolnes. IRENE 4 v. Amst. n. Rott. ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE (uitreis) 4 te Marseille. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. ALCYONE 4 van Rotterdam naar Hamburg. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. PEISANDER Amst .n. Java 3 op 85 myl Z. v. Land's End. MACHAON 4 van Rotterdam naar Yokohama. MARON Batavia n. Amst. 3 v. Marseille. CLYTONEUS Batavia n. Londen 4 v. Amst. CREDIT NATIONAL 1919. Trekking 1 Juni 1931. No. 3461139 is betaalbaar met frs. 1.000.000, de andere nos. eindigend op 139 elk met frs. 600, no. 563325 met frs. 500.000, de andere nos. eindi gend op 325 elk met frs. 600, de volgende nos. elk met frs. 100.000: 2289325, 5053767, 5493625, 5669312 en 6476340, de volgende nos. elk met frs. 50.000 8312283, 1981558, 2599789, 4275308, 4697518, 6Ï38267, 6301664, 5624552, 7171616, 3916678, de overige nos. eindigend op de honderdtallen der uitgelote hos. met frs. 100.000 en frs. 60.000 zyn elk betaalbaar met frs. 600. CREDIT NATIONAL 1921. Trekking 1 Juni 1931. Van de series 06 miliioen zyn de nos. eindi gend op 914916 elk betaalbaar met frs. 100.000, voor de series 0—6 miliioen de nos. eindigend op 174916, 384916, 864916 en 984916 elk met frs. 10.000, yoor de series 06 miliioen de nos. eindigend op KRALINGSCHEVEER, 5 Juni. Aangevoerd 1 kleine en 2 groote zomerzalmen, prys resp. 0.80 en 2.202.60 per pond. ROTTERDAM, 5 Juni. Heden kwamen aan de vlschmarkt alhier 8 motorkustvaartuigen en wer den van IJmuiden, Nieuwediep en elders 330 manden en kisten versche en 60 kistjes gerookte visch aangevoerd. De pryzen waren: middel tong 6078, kleine tong 3240, tarbot 1850, griet 14—26, middel schol 24—32, kleine schol ƒ4—12, schar 3—4, haantjes 8—22, pieterman 12—16, kabeljauw 14—18, gul 6—10, geep 10 —13, alles per mand, versche paling 5—6, ge rookte paling 6—10, harde bokking 75100 ct. per kistje. VLAARDINGEN, 5 Juni. Binnen van de beug en kolvisschery VL. 88 met 56, VL. 114 met 78 en VL. 85 met 94 kantjes kolmaatjes. Heden werd betaald voor kolmaatjes 17.6047.50 per kantje en voor .een partytje 1930-er Zuid-maatjes 5.70 6.90 per kantje. ROTTERDAM, 5 Juni 1931. Y\fen lichterwerk: 200 ton liggen en/of varen 6.50; 250 ton 6.50; 300 ton 7; 430 ton 8, alles per dag. Weinig vraag. Vaarwerk, voor zwaar goed: 100 ton n. Leeu warden 2.80; 110 ton n. Zwolle 2.25, per last. Er is weinig vraag naar ruimte. Kempenaar naar Mannheim 160. ROTTERDAM, 5 Juni 1931. Boven-Ryn. Waterstand iets vallend. Er was tamelijke vraag. Ruimte schaarscher. Stemming Iets vaster. Voor ruwe producten naar Mannheim betaalde men <0 cents per last. Benèden-Ryn. Waterstand wassend. Er was matige vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvracht met- lostyd 30 cents, met V, lostyd 40 cents. Sleeploon volgens het 32% cents tarief. Ertsvracht naar Horl-Grimberg 40 en 50 cents met én lostyd. ROTTERDAM aangekomen 4 Juni namiddag: 2.45 GOLETA, N. V. Walsum Handels en Transp. My., La Goulette, Waalhaven Nz. ,erts; 3.— OILSCHINDLER I, N. V. J. Otten Zn., Hamburg, naar Keulen, ledig; 4.30 CABO SANTA MARIA, Wega, Huelva, Waalhaven 6, erts; DON, Hudlg Pieters, Goole, Westerkade, stukg.5.30 POELDIEP, H. v. Krieken Co., King's Lynn, IJselkade, stukg.6,15 ZOSMA, Holl. Oost-Azië Lijn, Yokohama, Rynhaven Zz,, stukg.; 6.30 BEA CONRAY, Soetermeer, Fekkes Co., Margate, Waalhaven 74, ledig; 7.15 ROLAND, Wm. H. Muller Co., Sfax, Maashaven Nz., fosfaat; 9.20 KATHE, Kuyper, v. Dam Smeer, Amst., Maashaven, ledig; 10.10 TYNEHOME, Sota Aznar, Sunderland, 2e Kat.drh. stukg. NIEUWE WATERWEG aangekomen. 4 Juni namiddag: 10.15 DARU, Hamburg; 11.25 SACCARAPPA, Savannah. 5 Juni voormiddag: 12.15 LANRICK, LelthARIADNE, Amsterdam voor Bolnes. Vertrokken 4 Juni namiddag: 3.55 I. W. WINCK, Masnedsund; CAPIT. EDM LABORIE, Rouaan; 4.45 GORBEA MENDI, Sun derland; ST. PHILIPSLAND, Kopenhagen; 5.15 ALCHYMIST, Hamburg; MARNE, St. Nazaire- 6.15 MACHAON, Yokohama; WESTPLEIN, B.-Ayres; 7.15 GULNES, Leningrad; FOSCOLO Palermo; 7.50 BATAVIER I, Hamburg; CHISO- NE, Venetië; MARIANNE, Hamburg; ALCYO NE, Hamburg; 8.10 CLARE GRAMMERSTORF Holtenau; FLANDRIA (Zw.), G-othenburg vla Amsterdam; 8.30 BATAVIER IV, Londen; 8 45 TORAN, Leningrad; MARIETTA, Sunderland- 8.50 MANNHEIM, Hamburg; CROMER Hai-wlrh 9.20 KING HOWEL, Hamburg. 9.35 HARRIET, Kopenhagen. 5 Juni voormiddag: 12.15 AMSTERDAM, Harwich. TERSCHELLING aangekomen. 4 Juni PRIN SES JULIAN Ams., Veenma, v. Wesselink n Holtenau v.o. TERSCHELLING vertr. 4 Juni HELENA m s Bottema, Kopenhagen. A' m's" VLISSINGEN aangekomen 4 Juni. PRnsrwu JULIANA, Harwich; ASPERITY, King's Lxmn Vertrokken 4 Juni. MECKLENBURG, Harwich' Gep. naar Antwerpen: IRIS, Londen; CAP LA HèVE, Casablanca; RIO, Braila; HENDRIK CONSCIENCE, Caen; RIVER RIBBLE Goole BEAVERFORD Montreal; VANQUISHER ribtY Londen met de lichters SIDO 3 en RUPELNETHS Ï'*t,??!U:6RTu PHINCE' MiddlesbroKULMER- LAND, Hamburg. Gep. naar Brussel: DRITTURA, Londen. "YY Gent: HEBBURN, Newcastle; CHATWOOD, Newcastle; EQUITY, Goole; RE- MORQUER (slbt.) v. Ostende met een torpedo boot. Gep. van Antwerpen: ERNESTO TORNQUIST, Sandefjord; STAVELEY, Grimsby; USAMBA- RA, Kaapstad; VANELLUS, Liverpool; JARRIX, Hull; NICEA, Levant; HOLLAND, Memel; EBERSTEIN, Kopenhagen. Gep. van Gent: CILURNUM, Metbil; MARTHA L. M. RUSS, Hoek van Holland; OWENTGATE. Newport (Mon)DAFILA, Belfast; FULLER- TON ROSE, Bary. VONDELINGENPLAAT aangekomen. 4 Jurii. ANDROMEDA, v. Calais, bunkert. IJMUIDEN aang. 4 Juni GATESHEAD, New castle, stukg.WILLY, Goole, kolenFAUVETTE Londen, stukg.VECHTSTROOM, Huil, stukg. LIBERTY, Goole, stukg.; APOLLONIA (hulk) Rott. per slbt. Seine; TPIISTLEGARTH, Concep- cion, graanFRANKEN, Dairen, stukg. vertr. 4 Juni BEIJERLAND, Grangemouth; HOLSTEIN, Montevideo; STEINBURG, Trang- sundNIEUWENDAM, Harburg; KaTHE, Rott.; CLYTONEUS, Londen; SEINE (slbt.) Maassluis ARIADNE (Ned.) Bolnes; IRENE, Rott.; TRINGA Llverdjxjol. ARNOLD KOEPKE 31 v. Rott. te Fillau. ALBLASSERDAM 4 v. Rott. te Riga. AFRIKA Rott. n. Japan 3 v. Pt. Said. ALSTAD 26 van Rotterdam te Gdynia. ALTAI MARU 1 V. Rotterdam te'Kobe. ADOLPH WOERMANN Rott. n. Beira 4 v. Aigoa- baai. ALBIREO 3 v. Rott. ter reede v. B.-Ayrea. ASTARTE 3 v. Amst. te Bremen. ALASKA MARU 3 v. Rott. te Hamburg, - BUSSARD 3 v. Amst. te Bremen. CITY OF JOLIET F-ott. n. N.-Orleans 3 op 35 myl o. van Land's End. CARDUCCI 31 v. Rott. te Pto S. Stefano. CITY OF BAGDAD Rott. n. Beira 2 v. L. Marq. CHEF. MEC. MAILHOL Rott. n. Haiphong p. 4 Perim. Kramer, 2 v. Duinkerken n. Ldn. R°tt. n. Lissabon 30 v. Oporto. DIANA Rott. n. Kopenhagen 3 v Kiel R,0tt' n' HaiPhonS 3 te Penang. DIVONA 1 van Rotterdam te Caen DUNBAR CASTLE 3 v. Rott. te Kaapstad. FORMOSA 3 v. Rott .te Hamburg. GONEUL 1 van Amsterdam te MalmB. GOLDONI 31 v. Rott. te Triest. HAKOZAKI MARU 3 van Rotterdam te Hull HADIOTIS Rott. n. B.-Avres p. 3 Dungeness HOOGLAND 4 v. Bremen op Tyne. 1£AR Rott. n. Japan p. 3 Beachy Head. IRWELL 3 van Rotterdam te Göole. JAARSTROOM 2 v. Amsterdam te Mnchester, JAMAICA SETTLER Rott. n. Kingston (Ja) 3 op 180 myl Z. van Valentia. JAVA ZEE slbt., 2 v. Rio Jan. n. St. Vincent KONIGSBERG PREUSSEN 31 v. Rott. te Pillau KWIEK m., Eefting, 4 v. Ostende n. Londeu. LUTTERWORTH 3 van Rotterdam te Grimsby. MI DSL AND 4 v. Harlingen te Goole. MINNEWATER Rott. n. B.-Ayres p. 3 Rio Jan. NOORD FRIESLAND m., Kunst, 3 v. Ostende n. Londen. OREST Rott. n. Kopenhagen p .3 Holtenau. PALMA 3 v. Zwynclrecht te Rouaan. RYE 3 van Amsterdam te Goole. KENDSBURG 3 v. Rotterdam te Adelaide. SCHUYLKILL 2 van Amsterdam te Shields. STURMFELS Rott. n. Bombay 3 v. Pt. Said. SCHIELAND 3 v. Hamburg n. Tyne. TILSIT 31 v. Amst. te Pillau. TEMER AIRE Rott. n. Australië p. 3 Dungeness.- VERTROUWEN, v. Bruggen, 3 v. Groningen te Hamburg. WALTER L. M. RUSS 31 v. Rott. te Danzig. WILHELMINA, Kramer, 3 v. Nakskov te Hamb WESTLAND 4 v. Rott. te Leith. WHITBY ABBEY 3 van Rotterdam te Hull. ZOROASTER 2 v. Rott. te Philadelphia. AANGEKOCHTE SCHEPEN. Door het Buretu Wijsmuller te IJmuiden wèré**1^ dezer dagen te Zandvoort een groote motorvuwt: - "J' aangekocht, welke voorzien is van een sterken. ~v' motor. Bedoeld vaartuig zal van Nieuwediep uit voor bergingsdoeleinden worden gebezigd - - -- i.odft SCHEEPSBOUW. Donderdag is op de Eem een proefvaart gehou den met het motorvrachtschip Johannes II, ge bouwd op de scheepswerven van de N.V.E. J. Smit en Zoon te Hoogezand. Het schip heeft de afmetingen 29 X 5.60 X 2.25 M., bezit twee mas ten, een Oertz-stroomlijnroer, ruime verblyven voor den kapitein onder het verhoogd halfdek en een ruime kombuis aan dek voor de bemanning. Voor de voortbeweging dient een 2 cyl. 4 takt Bronsmotor van 70 P.K. en voor het snel laden en lossen een vanernlier op het dek, die tevens dient voor het snel lichten der ankers Het schip dat 8% myl liep, werd tot volle tevredenheid door den kapitein, den heer J Nagel te Hamburg, overgenomen. BUITENLANDSCHE HAVENS. EUROPA 2 Juni van Gent te Gefle. ®STE, Vancouver n. Hamburg 3 van Colon- EUROP.A. 3 van New-York naar Bremerhaven.' „GOM 1 Juni van Takoradi naar Ver. Kon. LHRENFELS 4 Juni van Rotterdam te Hamburg. EGERO 4 Juni van Aruba te Hamburg. EJ-UELSIOR 4 te Londen uitg. n. Calais. IORMSUM, B. Blanca n. Duink. 4 v. L. Palmas. GRONINGEN 4 v. Harlingen te Londen. GREY COUNTY 3 van Rotterdam te Quebec. GONZENHEIM 4 van New-York te Baltimore. BESPERIA' 3 Juni van Londen te Durban. HEIMDAL 3 Juni van Kiel te Gefle. HELENA 4 Juni van Braila te Brake. HARRY G. SEIDER 4 van Baytown te Hamburg.. HESSEN 3 v. Valparaiso te Londen. IMPORT 4 v. R'dam te Londen. IRMGARD, Amsterdam n. Brazilië 3 van Bahia. IBIS, Rotterdam n. Kopenhagen p. 4 Brunebuttel.. JONGE ELISABETH, Carthagena n. Londen p. 4 Juni Finisterre. JANTJE, m., 4 te Londen uitg. n. Brussel. KRONBORG Bremen in. Odessa 1 v. Oran. K NIGSBERG PREUSSEN 3 (5 v.m.) v. Ko ningsbergen naar Abö. KEPLER 4 Juni van Bremen naar Spanje. ROLN, Bremen n. N.-Amerika 3 v. Norfolk. IfAISAR-I-HIND vertr. 5 v. ponden n. Bombay. 3-EDA, Rotterdam n. Rostock p. 4 Juni Holtenau. I-ICHTENFELS 3 Juni van Bremen te Rangoon. LIPPE, Rotterdam naar Japan 3 Juni te Saigon. LUMME 3 Juni van Rotterdam te Kotka. I.EVENBRIDGE 4 van Savannah te Hamburg. I-ALANDLY 4 van Rotterdam te Nordenham. I.OKE 4 Juni van Bathurst te Bremen. LJUSNEALF 3 Juni van Amsterdam te Bremen. LLANGIBBY CASTLE 3 v. Pt. Natal n. Londen LUTGBRDINA, rn., 4 te Ldn. uitg. n. Gravelines MIDDLEMOOR W-Indië n. 't Kanaal 2 v. Kaap. Haitien. MEANTICUT 4 van Rotterdam te Galveston MARIENFELS, Bremen n. Calcutta 2 te Madras MOSEL 4 Juni te Melbourne, voor Hamburg.- M'AAS 4 Juni van Rotterdam te Hamburg MONTE PASCOAL, B.-Ayres n. Hamburg 3 y Las Palmas, 9 Juni verwacht. MUNDRA 3 Juni van Bombay naar Kurrachee MODASA, Beira naar Londen 5 te Plvm0uth' MANTOLA vertrekt 5 Juni van Londen ri. Beira' MACEDONIA 5 (1 n.m.) v. Bombay te Ldn yw MALWA. Bombay naar Londen piss 4 Perlm MANTUA, Londen n. Bombay 4 S' MALOJA Brisbane n. Londe£ 5 fv te Mars' NIENBURG 3 van Freetown naar Hamburg NOVARA, Londen naar Calmtto - OREST 4 Juni van Rotterdam t. T van Suez* ORLA, IJmuiden n. Ur,a,', Y a Kopenhagen- ORAMA, Londen naar Brl^h/n a TUm- Holttnau- OLDENBURG 2 Juni 1 Van Suez' ORANJEPOLDER 4 R tt JUla "aaJ Melilla« OOST VLAANDEREN '4 RoYerdam ta Konden OT-iGA 4 to t 4 te Londen uitg. n. Antw. PROF Piivo Üitgekl. n. Gravelines. RABAT pjfi a van Harlingen te Huil. RANGITA-u aY naar Oporto p. 3 Juni Dover. STAa-'a vupni v' Konden n. Hawkos Bay. STORaa YRFJORD 3 v. New-York te Oslo. SANDAR 1 V' Aruba n- Harburg. San Francisco te Curasao. Palmas Libreville n. Rochefort 4 v. L. wnviSr,? Juni van Hamburg te Sevilla. bAYfYMFELS, Rotterdam n. Bombay 4 van Suez oiv SIS - Juni van Hamburg te Rio Janeiro fAH FRANCISCO, Vancr n. Hamburg p. 2 Flofes SAMOS 4 Juni van Rotterdam te Hamburg ^ILLA 3 Juni van Rotterdam te Musel.' SRBU 2 Juni van Casablanca naar Fortlmaa. §££UjAND' Eotterdaln ha-ar Japan 3 te Genua. SENATOR, 1., 4 van Rotterdam te Hamburg. SOMALI, Rotterdam naar Japan 3 van Malta. TARA, Montevideo n. Antw. p. 4 (7 v.m.) Ouess. TEUTONIA 2 Juni van Hamburg te Cristobal. TENERIFE Teneriffe n. Hamburg p. 3 Fi nisterra, TANGER, Hamburg n, Marokko p. 3 Finlaterrfc

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 2