DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS mmmiEK 54ste JAARGANG DINSDAG 9 JUNI 1931 Nó. 1604® HET GOUDEN FEEST DER ROZENKRANSKERK BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 hedenavond naar den VOLKSBOND OPNIEUW EEN GROOTE BRAND DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN SPIRITUS EN t. 0 De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bü vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10; per week 25 cents. Bü bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bü vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zün steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar k 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUW! SCHIEDAMSCHE COURANT DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels: 1.55, elke regel meer 25 ets. Bü contract aanzienlüke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tussehen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadlgheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bü vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bü te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250.bij verlies van één band, één voet of één oog; ƒ150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wij» vinger; j 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. ii Tot eersten reotor van de nieuwe bijkerk werd aangesteld Palier Pius Beuijssen, oie sinds Juli 1878 reads kapelaan was van de Sint Janskerk. Geboren den 21isten December 1843 was pater Beuijssen, eerst 37 jaar oud, toen hij met de ©envoiïle taak van het rectoraat over de Wjkerk werd bediadt. Pater Domliniicus Daniels werd hem ais assistent toegevoegd In de eerst® jaren was het in de pastorie van de bijkerk nog een behelpen. Eigenlijk kon men van een pastorie niet spreken; 't was niet meer dan een nood pastoriet je. Beneden bevatte ze een klein spreekkamertje en een ontbijt kamer, boven twee zlt-slaapkamers. Voor het diner begaven de bedde geestelijken Bieb slteeds naar de pastorie aan de Hoogstraat. Dit ongpriefelij.ke leven beeft voortgeduurd, tot 1896 toe, toen de bijkerk tot parochiekerk werd verbeven. Reeds in October 1882 werd pater Daniels die door zijn schitterende predikaties de Sin. gelkerk steeds vol deed strooonen, naar Nijme gen overgeplaatst. Tot zijn opvolger werd pater Heijmans aangewezen. De eerste rector, pater Beuijssen zou evenmin lang aan die Singelkerk verbonden Wijven. In October 1883 volgde ook zijn overplaaltsiing naar Nijmegen. Bij zijn 12 y2 -jarig priesterschap op 25 September 1882 zag hij de Rozenkranskerk met een nieuwen Preekstoel, door Janus van den Burg geschon ken, en een fraai stel misgewaden verrijkt. Voor het torenuurwerk bad Jan van den Burg een gift van duizend gulden geschonken, ter wijl de eerst® rector ook nog de plaatsing aan schouwen mocht van de eommuniebanjk, een geschenk weer van Janus van den Burg en van het H. Hart-altaar een geschenk van mevrouw Noiet- Hamer. Het vertrek van pater Beuijssens bracht voor de Singelkerk den man wiens naam onverbrekelijk aan de Rozenkrans-parochie is verbonden, onider wiens leiding de bijkerk tot een bloei zou komen ais de grootste optimist niet had durven verwachten, een man die vortleeft in de harten van allen, die 'het voor recht hebben gehad hem te kennen, den twee den reotor en den eersten pastoor dier Singel kerk; pater Matthaeus Langewen. Pater Langewen was in 1845 geboren, to 1870 priester gewüd en bü zün benoeming tot rector sinds October 1881 kapelaan der Havenkerk. Het was alsof de stroom van rüke geschenken, die de volledige meubileering en de verfraaiing der kerk beoogden, onder den nieuwen reotor nog rijkelijker ging' vloeien. De altaren van den H. Jozef e,n van den H. Antonius kwamen door milde bijdragen der geloovigen tot stand en toen in April 1890, ter gelegenheid van de bekrachtiging door Z. H. den Paus van de vereering, sinds onheuglijke tijden aan Sint Liduina bewezen, rector Langewen op een dag zijn parochie eens rondging, keerde hij met het ben-od'i'gide bedrag voor een Sint Lidu'ina- altaiar in zijn pastorie terug. Reeds in 1884 werd in de bijkerk een jongens koor en een meisjescongregatie van de Heilige Familie opgericht. Bepaald werd daarbij, dat de meisjes bij het bereiken van den 20-jarigen leeftijd ongeveer naar de Vrouwen-Congregatie van de Sint. Janskerk zouden overgaan. Jon genskoor en Meisjes-Congregatie stonden beid® onder leiding van pater Joannes Iïeij mams, die i Octol. >r 1882 pater Daniels als assistent aan de Rozenkranskerk was opgevolgd. Toen hij in 1893 naar Leeuwarden werd overgeplaatst werd zijn functie aan de Singelkerk Ingenomen door pator Antonius L. H. Perquin, die op 15 Augustus 1891 priester wias gewqïd en sinds Maart 1893 kapelaan was aan de Sint Janskerk. Pater L. H. Perquin, 15 Augustus 1891 priester gewijd; de populaire voorzitter van den K.R.O., die zijn eerste priesterjarén tot 1899 In Schie dam doorbracht, viert dus over een drietal maanden zijn veertig-jarig priesterfeest. Nadat in 1895 onder groot® belangstelling het zilveren priesterfeest wam rector Langewen geriemd was, werd den 22sten November van het volgende jaar van den kansel afgelezen, dat de bijkerk van den Allerheiligsten Rozen krans door Mgr. Bottemanne tot parochiekerk was verheven. Rector Langewen was tot eersten pastoor benoemd; tot de eerste kerk meesters der niieuwe parochie werden aange steld de heeren J. F. Bertols, W. B. Heggelman, L. "Wendt en F. A. J. Zoetmulder. Als noodipastori® voor den tweeden kapelaan, die bij de verheffing tot parochiekerk het aan tal geestelijken kwam vergrooten, werd de woning Singel 13 betrokken, totdat in 1897 de nieuwe ruime pastorie, waarvoor door een milden gever een bedrag van 25.000 beschik baar was gesteld, to gebruik bon worden ge nomen, In 1902 werd de bediening der klooster kapellen van de Eerw. Zusters aan de Korte Haven en de Tuinlaan aldus geregeld, dat die van de Korte Haven de Paters van de Sint Janskerk, die aan de TuiinilaOn dioor de Paters dar Singelkerk zou worden verzorgd, We zeiden reedis, dat de Singelkerk zich in wel buitengewone weldoeners en weldoensters heeft mogen verheugen. Als zoodanig moet zeker ook worden aangemerkt mej. M. Wenne- ker, die geweldige sommen voor de verfraaiing van het Godshuis besteed heeft. Zoo gaf zij de beschildering van altaren en schip, de electri- sohe verlichting, zorgde ze onder pastoor Janssen voor nieuwe banken, waarmee even eens een kapitaal bedrag was gemoeid; in 1921 bekostigde ze ook de restauratie van het kost baarste stel Misgewaden. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der kerk In 1906 werden als feestgeschenk der parochie de vijf beschil derde ramen in het Priesterkoor aan den pastoor aangeboden. Al zijn klooster- en priester-jubilea mocht pastoor Langewen in de Singelkerk herdenken tot zijn gouden professiefeeet op 27 September 1914 toe. Het was een zorgvolle tijd, waarin dit jubileum viel en op verlangen van den jubila ris werd het enkel kerkelü'k gevierd; uiterlijk feestbetoon werd achterwege gelaten. Maar men hoopte en zoo van heeler harte dat het gouden priesterfeest van den beminden paa- tcSKBre DE KERK VAN O. L TROUW VAN DEN ALL ERHEILIGSTEN ROZENKRANS; inzet: zeereerw. heer M. Langewen, de eerste pastoor dier Singel-parochie. de too/ aan zijn parochianen en aan heel katho liek Schiedam de gelegenheid bieden zou om ook in uiiterlijken jubel hun groote waardee- ring, sympathie en liefde voor dien stichter der Singel parochie tot uitdrukking te bremgen. En het scheen dat die gelegenheid hun zou worden gegeven. Als gevolg van den nieuwen ooidex zou in 1929 pastoor Langewen hebben moeten aftreden, maar in Augustus kreeg hij die tijding dat hij tot na zijn gouden priesterfeest in het w rjiaar van 1920 (25 Maart) herder der pi? r tohie zou mogen blijven. De meniseh wikt, God echter beschikt. Reeds waren de toebe reidselen voor de viering van het gouden feest gaande, toen op Vrijdag 24 Oot-ober des morgens oim half 10 uur, terwijl niemiand aan wezig was omdat niemand vermoedde dat de lichte ongesteldheid, welke hem had aangegre pen, een ernstig karakter zou krijgen, pastoor Langewen plotseling kwam te overlijden. Groot was de verslagenheid in de Singel-parochie vooral, welke men zonder pastoor Langewen nauwelijks denken kon. Het godsdienstig ievein in het Slngelkwartier had hij door woord en door voorbeeld tot heerlijken bloei gebracht en met aan het wonderbaarlijke grenzend succes had hij gewerkt tot verhooging van den lniister van Gods Huis. Ein deken Verhoeven, pastoor der Sint Janskerk, dli® de lijkrede hiield bij de uitvaart hoefde niet te zoeken naar den tekst waarmee hij zijn afscheidswoord aan den vriend en confrater beginnen zou. „Ik heb den luister bemind van Uw Huls en de heerlijk heid van Uw woonplaats''. Treffender en karak teristieker tekst, waarvan de waarheid nog dagelijks tot ieder spreekt die de Rozenkrans kerk bezoekt, had hij nimmer kunnen vinden. Maar dien luister wenschte pastoor Langewen niet alleen voor het kerkgebouw, meer nog en ook daarvoor heeft hij gezwoegd tot zijn laatsten ademtocht wenschte hij 'dien voor de tempel van den H. Geest, die onze zielen zijn. In zij.n indrukwekkende lijkrede wees deken Verhoeven er op, hoevele priesters uit de naaste omgeving een schielijken dood waren gestorven: deken Daniels, pastoor Poelhekke, deken Motoren, dekem Coppens, zij allen zijn niet onvoorbereid maar toch plotseling naar het andere leven overgegaan. Twee-an-een-half jaar later, den 17em Mei 1922, werd deken Verhoeven zelf, nadat hij om 7 nur nog de H. Miis had gelezen, om 9 uur dood op zijn kamer gevonden Ontzaglijk was de belangstelling bij de uit vaart en begrafenis van pastoor Langewen, niet slechts van de parochianen en van de geestelijkheid van Schiedam, maar van de ge- heeüe stad. Begrüpelü'k trouwens. Hij wias alge meen gezien en als bestuurslid der Sint Wllll- brordusistiichiting, als commissaris van den Bisschop bij het R. k. Parochiaal Armbestuur, als bestuurslid van de R. K, Begraafplaats had hij voor de veelzijdige belangen van de katho lieken der stad een open oog. Merkwaardig feit; in al de vijftig jaar van hiaiar "bestaan is uit de Singelkerk slechts een maal een priester uitgedragen, naar zijn laat sten rustplaats: pastoor Langewen, de stichter der parochie. (Slot volgt) K J. M. V. „KATHOLIEK LEVEN» De Z. H. B.-excursie Zoqais men weet, organiseert de K. J. M. V. „Katholiek Leven'' Woensdag a.s. ©en excursie naar de Zuid_Hollandische Bierbrouwerij in Den Haag, De leden, die aan deze excursie willen deelnemen, moeten zich verzamelen om twee uur precies op het perron. Ze dienen dan voorzien te zijn van een buurtverkeerplaats- kaart. De trein vertrekt om 2.05. R. K. KINDERUITZENDING Voor onze beekneusjes Gisteren zijn de eerste 38 kinderen, allen in den leeftijd van tuscben de 6 en de io jaar, die door onze R. K. kinderuiitzending voot een 8-tal weken naar buiten waren gestuurd om eens flink aan te sterken, naar huis terugge keerd. Ze hiadden hun buitenvacantie in de omgeving van Tiel doorgebracht en allen zagen er patent uit. Gemiddeld waren ze 1 a 2% kilo aangekomen. Twee waren er zelfs bij die diien tijid 6 a 7 kilo gewonnen hadden. Met een ex tra-autobus waren ze van het sta tion afgehaald en te kwart over vier arriveer den ze in de Burgemeester Kuappertlaan voor de woning van mevr. Beukersvain Geest, be stuurslid der vereenligiing, waar ze met gejuich door ouders, broers en zusjes in ontvangst werden genomen. Door miej. A. Beukers en mej. b. Geerdes waren de kinderen gebracht en ook weer terug gehaald. Voor het bestuur van de R. K. Kinderuitzen ding wiais het wel evenzeer een voldoening als voor de ouders, te zien in hoe schitterende conditie de kinderen terug kwamen. Nog een vijftigtal kinderen staan voor drin gende uitzending op de lijst. Het bestuur ver trouwt, dial Katholiek Schiedam het mogelijk zal Maken, dat die uitzending zoo spoedig moge lijk kan plaats hebben. Spoedige hulp is dub bele hulp en wellicht de eeni'ge hulp die waarde heeft. Mevrouw Beukers, Burgemeester Knappert- Iaan 76 en mevr. Geerdes, Veenlantstraat 2, zullen gaarne bijdragen voo-r dit mooie doel in ontvangst nemen. BRAILLE-SCHRIFT Tot secretaresse van het braille-sohrift is als opvolgster van wijlen mej. A. Engering aange. steld mej. J. Juffermans, Gerrit Verboonstraat No. 1. Door mej. Juffermans worden gaarne alle inlichtingen voor dit schoon© liefdewerk ten bate van de blinden van Grave verstrekt en hij haar zijn ook handleiding, papier enz. verkrijgbaar. MAATSCHAPPIJ TOT NUT VAN T ALGEMEEN Geen lezing meer In de gisterenavond ondier leiding van den voorzitter ir. G. Gerlagh gehouden vergadering van het departement Schiedam van die Mij. tot Nut van 't Algemeen, een dor oudste depar tementen van de Maatschappij, werd besloten, wegens de geringe belangstelling welke er voor bestond, voortaan geen lezingen meer te hou den tenzij In heel bijzondere gevallen. Een oogenbiik was overwogen het departe ment op te heffen, maar dat gtog bezwaarlijk, omdat het nut nog „kinderen" heeft, als de spaarbank ainne 1880, een zangschool en een fonds voor bewaarschoolonderwiiis Besloten werd de in kas vloeiende gelden te bewaren tot inplaatis van lezingen iets anders kan worden georganiseerd TERAARDEBESTELLING J. H. HOUTMAN Bij de teraardebestelling van den heer J, H. Houtman op de algemeene begraafplaats waren gisterenmiddag ondier meer ook aanwezig de burgemeester, de wethouders en de gemeente secretaris, alsmede de heeren J. A. J. Nolet, M. Melchers, J. Th. M. Nolet, J. F. van Buijsen, W. J. Gosllnga, enz. Aan de groeve heeft ds. Jonkers het woord gevoerd. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur DRANKWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat bij hien is ingekomen een verzoek van J. BroekzitteT, alhier, om verlof voor den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden-voorLocaliteit van het perceel Nieuwe Maasstraat 30, alhier; en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schrtftelük bezwaren kunnen worden Ingebracht. Schiedam, 9 Juni 1931. HINDERWEi Ingekomen is een verzoek van G. F. A. Ronde om vergunning tot oprichting van een inrich ting voor het vervaardigen van bronzen- en tinnen kunstvoorwerpen in het pand Emma- straat 28, kadaster Sectie I, no. 2496. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Dinsdag den 23 Juni 1931, des namid dags ten 2 ure, zal ten Raiadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toe staan van dit verzoek in te brengen en die mondeling of schrifitelük toe te lichten. Gedurende drie dagen vóór het tijdstip hier boven genoemd kail op de secretarie der ge meente van de schrifturen, die ter zake moch ten zijn ingekomen, kennis worden genomen. Volgens de bestaande jurisprudentie zijn niet tot beroep op een© beslissing ingevolge de Hinderwet gerechtigd zij, die niet overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te l'ich - ten. Schiedam» 9 Juni 1931. We weten het nu allemaal; vanavond spreken in den R. K. Volksbond mr. M. M. van Velzen en de heer H. J. Steens, onderscheidenlijk nummer 1 en nummer 2 van de Katholieke lijst over de Raadsverkiezing. De eerste wethou der, de tweede secretaris van de Katholieke raadsfractie, zün zü de miamnen d:ie er het eerst voor zijn geroepen om de afgeloopen vier-jarige periode van de gemeentepolitiek voor ons te doen herleven, ons er van te doordringen, hoe noodzakelijk het is, dat de katholieke fractie sterk, versterkt naar de raadszaal terugkeere. Voor den openlijken inzet van de verkieaings, actie bezig had men geen betere sprekers met hun meer van persoon tot persoon gaande actie bezig had men geen beter sprekers kunnen Vinden. Dit is de actie welke tot het groot® publiek spreken moet. Zo zal doeltref fend zün, als het publiek in groote massa op komt. Maar daarvan zijn we immers overtuigd! KONINKLIJKE MARINE KAPEL Militair concert Nu we weer zoo eenige malen achtereen de Grenadiers en Jagers des zomers hebben be luisterd, heeft Orpheus er goed aan gedaan dezen keer 'us ©en ander militair muziekkorps uit te noodigen. Met de Koninklijke Marine Kapel heeft ze 'n keus gedaan, die nooit beter had kunnen uitvallen. Een keurig gezelschap, die comcert-eerende marinemannen met gouden kiragen: 'n lust voor het oog. En hun prestaties zijn onder de huidige leiding van kapelmeester Leistikow niet minder. Er zit discipline in het korps, die de muzikale verrichtingen ten goede komt. Ook maar geen oogemblik zal men de Marine-kapel kunnen betrappen op ongelijk inzetten of afbreken; de afwerking van het ge- bodone Is tot in de puntjes verzorgd. Zoo heb ben gisterenavond duizenden van dit concert genoten. Het programma was ingesteld op een zomer- avond-openlucht-ooncert: populair, licht en niet vermoeiend. Het begon met den schette rende marsoh „lEmtrée en ville", waarin vooral de tamboer zijn best deed. Het best was de kapel, wanneer de uitgevoer de nummers een militair tintje hadden, zooals o.a. bij „La Housarde", een militaire wals van Louis Ganne. De Ungarische Tanze 5 en 6 van Brahms verdienden echter niet minder bewon dering. Fijn genuanceerd werden deze gespeeld, op sommige oogenlblikken zelfs zeer tempera mentvol. Van wat na de pauze kwam, viel de Tann- hauser-fantasle nog het meest in den smaak. Dat was Wagner: heroïek en indrukwekkend; 'n spel van trompetten en trommen en pauken. Een der beste nummers van het programma. Zoo kwam het einde: de slotmarsch, een fan tasie op een liedje, geknipt voor de marine; n.l. Piet Hein. Oogentolikbelijk daarop brak de applausstorm op. Het publiek rees overeind en kapelmeester Lelstikow had 'n ware ovatie in ontvangst te nemen. Hij salueerde en boog en gaf 'n toeigift. Een bchlager-potpourri van be kende marschliederen^ Maar „Leutenaot waxst du einst bei den Husaren" is geen marineöied. Evenmin als „Bin kein Hauptmann Er was veel pulbliek, waaronder ook een groot aantal werkloozan, die door Orpheus daar toe op zeer milde condities ln staat waTen ge steld en daarvan in groeten dank men ver zocht ons speciaal zulks te meldten een druk gebruik hadden gemaakt. SCHIEDAMSCH VOLKSBADHTTTS Op 5 en 6 Juni 1931 werden 493 baden ver ettert, Vijf pakhuizen vernield Gisterenavond is opnieuw het oude stadsge deelte het tooneel geweest van een feilen brand. Te half 11 uur ongeveer ontdekten bewoners van de Eathelstraat dat vlammen uitsloegen uit een complex pakhuizen aldaar, eigendom van den heer J. de Lange aan de Nieuwe Haven en aan verschillende firma's verhuurd. Aan de voorzijde ligt de woning van den heer M. Bos, kcilenhiandielaiar. Naast die woning i9 een gang gelegen, welike tot het complex pak. huizen toegang geeft. Men vindt er o.a. de fabriek van was- en poeitsartikelen van heit raadslid, den heer B. van Noordennen; een houtopslagplaats van den heer L. van Ameijden, waarin nog pas voor een waarde van 909 aan hout was geborgen; een stalling voor groenten wagens van de Firma Van Rü'n; een gToententoergplaats van den heer van Eijk; een ijspakhuis met ijsoowagentjes van den heer Nijnacker; terwijl de heer Sahode, bloemist, in een der panden eenige wagens met bloemen had staan. Voorts was er een smederij geves tigd van den heer P. Poot. Gnmiddedlük nadat de brand was ontdekt, werd de brandweer gealarmeerd. Deze rukte uit met groot materiaal, maar op den Dam bleef wegens weigering van den motor de groote motorspuit staan. Met handkraeht moest ze naar het terrein van den brand worden ge duwd,. Toen de motarspult weigerde water te geven, werden de slangen op de waterleiding aangesloten. Intusschen had de politie onder leiding van den commissaris den heer Ellen- berger, voor afzetting van den weg gezorgd, wat wed noodlg was, want er was enorme be langstelling. Nog voordat water gegeven kon worden had het vuur, dat Mü'khaar is ontstaan in de fabriek van den heer Van Noordennen, zich aan vrijwel alle genoemde pakhuizen meegedeeld. De vlammen laaiden hoog op en zetten de omgeving in fantastisch licht. In olie haast werd de woning van den beer Bos ontruimd. In de oude houten gebouwen vond het vuur gretig voedsel. Een zevental slangen werden door de naast de woning van den heer Bos gelegen gang gedeiid en van de zqde van de Vlaardiingeretraiat werd door vijf slangen water in de vuurzee geworpen. Het blusschingswerk werd geleid door den oomimanjdiant der brand weer, ir. A ik erna. Door den verstikkend en rook, welke ziich Uit het licht brandbare materiaal ontwikkelde, werd het blusschingswerk sterk bemoeilijkt, maar tegen de geweldige water massa's was het vuur toch niet bestand. Binnen een half uur had men den brand onder de knie. Dat neemt niet weg, dat de schade aanzien lijk is. De woning van den heeT Bos kon wor den "behouden, maiar van de pakhuizen is niet veel meer over. De heer van Noordennen zag al zijn materiaal en voor den verkoop gereed staande was- en poetsar bi kelen verloren gaan. In zijn fabriek stond een brandende kachel; een vonk diaaruit heeft vermoedelijk den brand veroorzaakt. Zün auto heeft de heer van Noordennen kunnen redden. De heer van Ameüden zag zijn hout in vlammen opgaan. Ook de voorraden aard appelen, groenten en bloemen, welke in de pak huizen waren geborgen, zijn verloren; de wagens zelf konden worden geredde ijsco- wagens van den heer Pijnacker zijn gedeeltelijk verbrand. Geruchten als zou ook vee van den slager Groenemdaal zijn verbrand, zijn onjuist geble ken. Ook de smederij van dein heer Poot bleef gespaard. Van een tegenoverliggend café zijn enkele ruiten gesprongen. De eigendommen van den heer van Noorden - nen waren miet verzekerd, dlie der andere firma's evenmin of slechts laag. Op het terrein van den brand waren onder meer aanwezig de burgemeester en een aan tal hoofdlieden van de brandweer uit Rotter dam. De schade van den heer van Noordennen, aan was, beits enz. bedraagt ongeveer 800, die van den heer van Rijn aan aardappelen en groenten circa 50 Verwacht wordt: Meest matige, Zuid-Westelijke tot Zuidelijken, wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijde lijke opklaringen, aanvankelijk regenbuien, wei nig verandering in temperatuur. Fietsers en motorrijders lichten 's avonds 9.48 tot 's morgens 4.10. op van 9 Juni: Diergaarde, avondconcert, Harm, Gist- en Spiritusfabriek en Calvé. 12 Juni: Diergaarde, avondconcert Haag. sche Harmonie. D a g e 1 ij k s: Casino, Suikerfreule (Nw, Rott. Tooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 Juni in: Luxor, Het gele masker (voor volwassenen)Corso, Drie met een benzinepomp (voor volw.); City, Het geheim der tweede etage (voor volwassenen) J' Roxy, De geboeide Polo (voor volwassenen); Thalia, Als ik koning was, (voor volwassenen) Olympia, De zeewolf (voor volwassenen); Royal Onschuldigen van Parijs (voor volw.)Grand Théatre, De man die den moord beging (voor volwassenen). ONGEVAL Gisterenmiddag te kwart over 2 uur heeft de 10-jarfge G. v. B., uit de Stationsstraat op het Edlsonplein een ladder op heit hoofd gekregen, die tegen een pand aldaar stond en vermoede lijk door den wind was omgewaaid. De knaap bekwam een schaafwonde aan de rechterzijde van het hoofd en heeft vermoedelijk ook een lachte hersenschudding opgeiloopen. Per bran card is hij naar de ouderlijke woning gebracht. Gisterenmorgen is aan den politiepost op de Broersvest verbonden de slooper A. Asmus, uit de Rhoonsichestraat, die zich bij sloopers- werk aian den Rotterdamsohedijk de rechter hand had geblesseerd aan een glasruit. Nadat hij verbonden was, heeft hij zich naar zijn dok ter begeven. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 8 Juni. Aangekomen: Brazi- liaansch s.s. Bagé, me' stukgoederen van Ham burg; Deensch m.s. Jutlandia, met stukgoe deren van Hamburg; Eng. s.s. City of Canter bury, met stukgoederen van Antwerpen; Franscb s.s. Pei-Ho, met stukgoederen van Duinkerken; Zweedsch m.s. baponia, met. olie van WiadiwostockDuitsch s.s. Franken, met olie van Kobe, via Amsterdam, voor N. V. Schleveem; Duitsch s.s. JuLius Rutgers, van Gothenburg, cm kolen te bunkeren, allen in de Wiilhelmiinahavem; Eng. s.s. Astronomer, ledig van Rotterdam; Eng. m.s. Carone River, ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de Wiihelminahaven; m.s, Dempo, Rott. Lloyd, van Rotterdam om te dokken in de Wilton haven. SCHIEDAM, 8 Juni. Vertrokken; Eng. s.s, Ndooya, naar Puerto Cortez—Honduras; Zweedsch m.s. Laponia, met olie naar Stettin; Braziliaamsch s.s. Bagé, met stukgoederen naar Santos via Antwerpen. ST. PETERSBURG, 7 Juni; Vertrokken: s.s. Poseidon, met papier-hout naar Schiedam. SCHIEDAM, 9 Juni. Officieele nateertog van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 9. HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 1.40. VOETBAL S, F. C. Het programma voor deze week luiidt: 9 Juni: S.F.C. 1Holland'ioan 1. 10 Juni: S.F.C. 3—V.F.C. 3 12 Juni: S.F.C. 2Portuna 3. Aanvang telkens half acht. 11 Juni: Komeet. VOETBAL S. A. C. G. B.—Pro Patria; V.V.R.—de De stand luidt op heden: gesp. gew. gelk verl. v. 3 3 0 0 12 3 Pro Patria G.T.B. de Komeet D. E. S. de Baronie V. V. R. 3 0 0 3 7 4 12 11 P- 6 5 3 3 1 0 RIJKSWERKVERSCHAFFING Uitbetaald loon over 't tijdvak 821 Mei te Eenerveld: 6 van f 53; 7 van f 51; 2 van f 49; 5 van f 46; 1 van f 45; 7 van f 42; 2 van f 41; 1 van f 38; 1 van f 36; 2 van f 35; 2 van f 31; 2 van f 30. Uitbetaald loon over het tijdvak 2631 Mei te Witteveen: 10 van f 18; 7 van f 17; 6 van f 16; 8 van f 15; 13 van f 14; 10 van f 13; 7 van f 12; 3 van f 11; 11 van f 10; 6 van f 9; 5 van f 7.—. R. IC. WERKLOOZEN Morgenmiddag om half 4 uur wordt in den R. K. Volksbond het vervolg gegeven van de seriefilm „De Efflendigem" van Victor Hugo. AANRIJDING Gisterenaivond te ongeveer 5 uur heeft op den hoek van Westvest en Walvisehstraait een aan. rijding plaats gehad tuschen een Vlaardingsiche autobus en een vrachtauto bestuurd door J. v. d. H. uit Rotterdam. Door den schok ging het portier van de cabine van den vrachtauto open en viel de chauffeur op straat, waarbij hij den rechterarm brak, terwü'l zijn auto aan de voorzijde werd beschadigd. Nadat zijn arm was gezet, werd hij op last van dokter Ris naar het ziekenhuis te Rotter dam vervoerd. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 5—7 Juni. GEBOREN: Gosse, zoon van A. Visser en H. Smilde, Tollensstraat 30; Wllhelmina Petronella Elisabeth, dochter van P. J. B. Wouters en E. M. Lieverse, Dr. NoletStraait 1; Tjitske Theresia Maria, dochter van G. van Leeuwen en T. Bijlsma, Nieuwe Haven 163; Sopihia, dochter van J. A. van Nierop en S- C. C. S. van den Engel, Fabriplein 25. OVERLEDEN: C. Maltha, oud 45 j„ Nassau- laan 75; H. C. Visser, oud 70 j„ weduwe van W. Pullen, Nassaulaan 75; A. Vroomtoout, ouid 25 j„ binnen dezo gemeente,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1