FRANKRIJK VOOR DE BESLISSING. LAATSTE BERICHTEN ZEETIJDINGEN BRUENING BIEDT FRANKRIJK SAMEN WERKING AAN. ABONNEMENTSGELD OP TUD GRATIS VERZEKERD WOENSDAG 24 JUNI 1931 DUITSCHLAND EN FRANKRIJK FRANKRIJK BERAADSLAAGT. Het vermoedelijk antwoord aan Hoover. Italië's politieke overwegingen. De meening van Amerika's parlement gevraagd. Stimson ontvangt de diplomaten. Amerikaansche memorandum aan Frankrijk? Waarom Stimson zijn rede uitstelde. Stimson's reis. Sensatie-artikel van Hearst. VOLDOET UW RERUM NOVARUM-HERDENKING DOOR DE KATHOLIEKE WERKLIEDEN. NEDERL. R. K. VOLKSBOND. DE ZIEKTE VAN WEIL. Geruchten over ziektegevallen te Loosdrecht. KOOPVAARDIJ-OFFICIEREN. VROUW IN BRAND GERAAKT. AANBESTEDINGEN. MARKTBERICHTEN. V1SSCHERIJ. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. BINNENLANDSCHE HAVENS STOOMVAARTLIJNEN buitenlandsche havens GEMENGDE BERICHTEN NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN Een radio-rede van den Duitschen rijkskanselier. Gisteravond om 11 uur heeft rijkskanselier dr. Bruning voor de radio een rede gehouden, welke over alle Duitsohe zenders versipreid werd en door eenlge Amerikaansöhe zenders werd overgenomen. Volgens de proclamatie van den president van de Vereenigde Staten, aldus Brüuing, moet het komend jaar niet alleen het herstel bren gen van het internationaal vertrouwen op eco nomisch gebied en daarmede den eoonomlachen opbouw der wereld dienen, dooh zij streeft te vens het doel na, de politieke betrekkingen tus- schen de landen te verbeteren en een verdere vreedzame ontwikkeling, gegrondvest op over tuigd samenwerken der staten, te bevorderen en te versterken. Zonder saneering van eco nomische en financieele verhoudingen is geen kalmeering van den politieken toestand, zonder deze politieke kalmeering geen overwinnen van den economlschen nood denkbaar. Een normale ontwikkeling van Europa en de wereld is afhankelijk van de vraag, of diegenen, die in den wereldoorlog in twee kampen ver deeld waren, thans vastbesloten en met voor uitziend en blik tot besluiten kunnen komen, welke den beklemmen den nood, die alle re geeringen en volkeren thans doormaken, hel pen bestrijden. De Duitsche regeering is bereid met alle krachten aan het bereiken van dit doel van het Amerikaansche initiatief mede te werken. Zij heeft den oprechten wil met alle regeeringen de oplossing der problemen aan te vatten, welke voor het herstellen van de rust in Europa van belang zijn. Hoe meer de economische en sociale nood, waaronder het Duitsohe valk lijdt wordt verzacht, des te krachtiger en eensge zinder zal zijn bereidheid en geschiktheid naar voren komen, om een bol werk van orde en rust in Europa te zijn. De Duitsöhe regeering is er zich van be wust, dat bij dit alles de toekomstige vorm der betrekkingen tusschen Duiitsohland en Frank rijk en bijzonder belangrijke rol vervult. Wanneer aan beide zijden goede wiil bestaat, kunnen, meen ik, middelen en wegen gevonden worden, om het overeenstemmende en gemeen zame van de belangen der beide landen op den voorgrond te brengen en In het bewustzijn van beide volkeren zoodanig te verankeren, dat het duurzaam wordt. Is de overeenstemming over het komende jaar tot stand gekomen, dan zal het des te ge makkelijker zijn, in open gedaohtenwisseling den weg vrij to maken voor een groote prac- tisohe samenwerking der beide landen. Ik zou het begroeten wanneer ik gelegenheid zou vin den voor zoo'n inleidende gedaohtenwisseling. Het moet toch mogelijk zijn door vertrouwelijk en gereserveerde uitwisseling van gedach ten een basis te vinden, waarop de aploesang der problemen begonnen kan worden. Overgaande tot bespreking van de binnen- lamdsdhe toestanden zeide Brüning het vol gende: Alle volkeren der aarde zijn diep onder den indruk van den historisohen stap, die de pre sident van de Ver. Staten Zondag gedaan heeft Het Duitsche volk en de Duitsche regeering hebben in hartelijke dankbaarheid de voorstel len van president Hoover aanvaard. Een nieuwe hoop voor Europa en Duitscbland ontstaat door dit voorstel. Het brengt Duitschland hulp op een beslissend moment van de geschiedenis. Het eerste effectieve 'begin voor een betere toe komst is gemaakt. Maar de rijksregeering moet waarschuwen voor de opvatting, dat door dit voorstel van den Ameri.kaanscfiien president wanneer het door alle betrokken volkeren wordt aangenomen, alle moeilijkheden zullen worden overwonnen. Wanneer de rijksregeering ook in de her haalde harde maatregelen van. de noodveror deningen gepoogd heeft, de opkomende gevaren te bedwingen en gedwongen was, het Duitsohe volk een maximum van lasten en beperkingen op te leggen, teneinde de komende maanden en vooral den volgenden winter door te kunnen komen, dan was zij zich er van bewust, dat het jaar 1932 naar alle waarschijnlijkheid het hoog tepunt der financieele moeilijkheden brengen zou heeft de rijksregeering de begroeting van het rijk sluitend gemaakt en zelfs groote bedragen voor de gemeenten ter beschikking gesteld, teneinde alle werkloozen te kunnen ondersteu nen, toch is in 1931 de positie der beide landen en gemeenten nog niet in orde. De rijksregeering heeft de 'harde maatregelen tot redding der financiën moeten nemen en zal daaraan vasthouden, aangezien het doorzetten ook zonder repaxatdebetaMngen in de volgende anderhalf jaar buitengewone edschen zal stel len. De regeeirfng heeft verklaard en blijft daar bij, dat zij 'bereid Is, de 'harde en bijzonder drukkende maatregelen der noodverordening te veranderen. Zij is echter niet in staat, op eenige wijze aan het financieele totaalresultaat van de noodverordening te laten raken. Slechts ondér garantie van dit financieele totaalresul taat zal het bij aanvaarding van het initiatief van'president Hoover mogelijk zijn wanneer de Inkomsten niet bijzonder terugloopen, de be grooting voor 1932 sluitend te maken. 't Duitsohe volk zou ieder vertrouwen van de wereld en ieder begrip verspelen wanneer het niet zou vasthouden aan de principes van een absolute, zelfs met offers doorgevoerde sa neering van onze openbare financiën. De sa neering der financiën Is een der belangrijkste -voorwaarden voor het scheppen van ver trouwen. Het bewijs van vertrouwen dat in den historischen stap van president Hoo ver ligt kan slechts vrucht dragen, wanneer bet Duitsche volk vast besloten is, op eigen kracht den weg van de grootste zuinigheid op élk gebied verder te gaan. In de Fransohe pers en ook In andere be richten uit Parijs wordt verklaard, dat giste renavond in een conferentie tusschen Laval, minister Flandin, Briand en onderstaatssecre taris Poncet het antwoord aan Hoover opge steld is en vandaag in den ministerraad ter goedkeuring zal worden voorgelegd. Naar verluidt, verklaart de Fransohe regee ring zich daarin In beginsel accoord met het voorstel van president Hoover. Zij wenscht echter niet, dat aan het beginsel der onaan. tastbaarheid van het onbeschermde gedeelte der annuïteiten door het moratorium wordt geraakt, zoodat zij vasthoudt aan de betaling van deze annuïteit voor 1931/32. Het bedrag zou echter door bemiddeling van de Bank voor internationale betalingen door de betrokken regeeringen als leening ter beschikking wor den gesteld. Het tekort op de Fransohe begrooting, dat ontstaan zal door het verschil tusschen het. geen Frankrijk te ontvangen en te betalen heeft, zal gedekt worden door de uitgifte van schat kistwissels op korten termijn. Da Amerikaansche gezant te Parijs, Edge, bracht gisteravond laat een bezoek aan minis, ter-president Laval, om hem de reeds gemelde verklaring van Washington, dat en waarom er geen voorbereidende onderhandelingen met eenig land vóór Hoover's démarche hebben plaats gehad. Naar aanleiding van die verklaring schrijft Pertinax in de „Echo de Paris", dat het de schuld der Amerikaansche bankiers is, die om hun aan Duitschland verstrekte credieten op korten termijn bezorgd waren, dat president Hoover tot zijn overhaasten stap gedwongen is geweest. Oorspronkelijk was het Hoover's bedoeling, zijn plannen in den vorm .van een Fransoh- Amerikaansehe verklaring openbaar te maken, daar Frankrijk en de Vereenigde Staten de eenige landen zijn, die onder de tegenwoordige omstandigheden de groots-te offer3 moeten brengen. Sauerwein pleit in de „Matin" in een blijk baar geïnspireerd artikel voor de aanvaarding van het Amerikaansche voorstel. Hij verklaart, dat door het optreden van Hoover geheel nieuwe perspectieven geopend zijn. De „Echo de Paris" meent, dat het Fransehe antwoord aan president Hoover hierop zal neerkomen, dat de regeering haar instemming met de bedoelingen van president Hoover be tuigt. Zij zal er echter op wijzen, dat aange zien het Young-plan door de Fransehe Kamer wettelijk is gesanctioneerd, de Fransehe re- geering den plicht heeft, aan den wettelijken grondslag vast te houden en daarom ook het antwoord door het parlement goedgekeurd moet worden. PARIJS, 24 Juni (V.D.) Gistermiddag heb- hen de verschillende politieke groepen onder linge besprekingen gevoerd over het Ameri kaansche voorstel. In de vergadering der radicaal-socialisten gaf Herriot een uitvoerig overzicht van den inhoud, van Hoover's voorstel. Hij verklaarde, dat hij zich ten sterkste zou verzetten tegen een moratorium voor het onbeschermde deel der herstelbetalingen. Besloten werd van de regeering te eischen, dat zij onvoorwaardelijk zou vasthouden aan de betaling van dit gedeelte. PARIJS, 24 Juni. (V. D.) Hedenmorgen werd officieel medegedeeld, dat de Fransehe minis terraad den definitieven tekst van het ant woord aan president Hoover gereed heeft. Aan het slot van de zitting verklaarde de mi nister-president Laval, dat hij voorloopig nog geen bijzonderheden aan de openbaarheid kon prijsgeven omtrent den inhoud van de nota. Het Fransohe memorandum zal aan den ambassa deur der Vereenigde Staten nog hedenmiddag worden overhandigd. Waarschijnlijk zal de inhoud Vrijdag a.s. worden gepubliceerd. Naar Reuter uit Washington meldt, verwon, deren zich de hooge ambtenaren in het depar. tement van buitenlandsche zaken over het feit, dat Italië politieke overwegingen met betrek king tot de Duitsch-Oostenrijksche tol-unie in zijn standpunt ten opzichte van het morato- rium heeft laten gelden. Zij rekenden niet op een aarzeling van de zijde van Italië. Volgens bericht uit Washington heeft Hoover alle senatoren en congresleden opgeroepen, om den president onmiddellijk hun meening over het moratorium mede te deelen. Den senatoren en congresleden, die uitstedig zijn, wordt ver zocht telegrafisch hun meening te zenden. Uit Washington wordt gemeld, dat Staats secretaris Stimson gisteren de diplomatieke vertegenwoordigers van Duitschland, Engeland, Italië, Bulgarije, Joego-Slavië, Roemenie en Tsjecho-Sl-owakijë ontvangen heeft voor bespre kingen over de voorstellen van president Hoover. PARIJS, 23 Juni (V.D.) Bevestigd wordt, dat de Ver. Staten bijzondere stappen hebben ondernomen ten opzichte van Frankrijk inzake het door Hoover voorgestelde moratorium. Het Parijsche Radio-Agentschap meldt uit Washington dat de onderstaatssecretaris voor de sohatkist, Mills, den Fransohen gezant schapsattaché een memorandum heeft over- handigd in den vorm van twee tabellen, ten einde deze naar Parijs door te zenden. Een van deze tabellen vermeldt het aan deel, dat Frankrijk heeft krachtens de plan nen van Hoover, terwijl in het andere de toe stand wordt geschilderd, die ontstaan zal, in dien Frankrijk de voorstellen van de hand zou wijzen. Het memorandum wordt van vertrouwe- lijken aard beschouwd. Voorloopig verluidt slechts, dat het departement van de sohatkist te Washington een uitvoerige berekening heeft gemaakt, welke vooruit loopt op het feit, dat Frankrijk in verband met het voorstel van Hoover 96 millioen dollar zal moeten opbren. gen. Voorts wordt uiteengezet dat het Frank- rijks eigen belang is de voorstellen aan te nemen. Voor het geval Frankrijk zou aandringen op de betaling van de onbeschermde annuïteit, zou het ook zijn schulden aan Amerika en Engeland moeten betalen, tenzij de Fransehe regeering een afzonderlijk schuldenmorato- rium eischt, het geen, naar de meening van de vooraanstaande Amerikaansche persoonlijk heden, slechts het crediet van Frankrijk zou schaden. Aan de Quai d'Orsay heeft men intusschen nog geen kennis genomen van den inhoud van het memorandum van Mills. Intusschen wordt te Washington niet-offi- cieel doch met nadruk verklaard, dat er geen enkele diplomatieke druk op Frankrijk zal wor. den geoefend, om zijn goedkeuring van het plan te verwerten. NEW-YORK, 24 Juni (V.D.) Het besluit, dat de aangekondigde radio-rede van den Ameri- kaanschen staatssecretaris Stimson hedenavond niet zal doorgaan, welk besluit werd genomen na een langdurige conferentie tusschen Hoover en Stimson heeft in politieke kringen te Was hington eenig opzien gebaard, temeer omdat de rede ook door Duitsohland zou worden her. uitgezonden. Men verzekert echter van wei-ingelichte zijde, dat de onzekerheid, hoe de Fransehe re geering tegenover Hoover stelling zou nemen, Stimson heeft doen besluiten, zijn rede niet te houden. WASHINGTON, 24 Juni (N.T.A!) Stimson, de minister van buitenlandsche zaken heeft verklaard, dat hij tegen het einde dezer maand de antwoorden der regeeringen hoopt te heb ben ontvangen op het voorstel van president Hoover, zoodat hij begin Juli zijn reis naar Europa kan beginnen, om mondeling de ver. dere besprekingen te kunnen voeren. LONDEN, 24 Juni (N.T.A.) De momenteel Ihler vertoevende Amerikaansche dagblad-mag naat Hearst publiceert in de „Daily Express" en de „News Ohroniele" een sensationeel arti kel, waarin hij op zeer scherpe wijze heit voor stel van president Hoover aanvalt. Hearst verklaart o.a.: De wereldoorlog is een Europeesohe aangelegenheid geweest, gevoerd met Europeesohe oogmerken, o.a. om het gebied van enkele landen te vergrooten. Bij het sluiten van hert vredesverdrag heeft Amerika niet deelgenomen aan de verdeeling van het gebied, nochtans heeft Amerika een groot deel der oorlogslasten van de Europee sohe mogendheden gedragen. De Europeesohe landen en hun bankiers ko men thans aan Aemrika revisie der oorlogs- leeninge nvragen, zoodat hun lasten worden verlidht, terwijl deze voor Amerika zouden worden verzwaard. De Amerikaansclhe politici, die de Ameri kaansche belastingbetalers willen laten op. draaien voor de lasten van de gevoerde en nog te voeren oorlogen, moeten door het Congres van hoogverraad beschuldigd worden. Meer in het bizonder riöht Hearst zich dan tot Frankrijk, welk land zijn eigen schuld niet betaalt en de herstelbetalingen aanwendt tot 'het organiseeren van een oorlogsmachine, wel ke tot onderwerping van Europa zal worden gébruikt. Frankrijk verkeert met Duitschland nog steeds op voet van oorlog. Het verdrag van Versailles is geen vredesverdrag voor zoover het Frankrijk betreft. Het is alleen een verrad el ijk middel om zijn vijand in zijn macht te houden. In Europa zal geen vrede heerschen, zoolang Frankrijk niet gedwongen wordt zijn oorlogs machine te demonteeren. Frankrijk heeft aan Amerika zijn armoede verklaard. Het is evenwel niet te arm om eon groote oorlogsmachine in stand te houden. De geallieerde wil blijkbaar zijn geld sparen voor toekomstige oorlogen en Amerika de lasten laten betalen. GIJ ZIJT DAN EERST BEWAART UW KWITANTIËN Demonstratief verbondscongres op 6 September te Utrecht. NaaT wij vernemen, is het bestuur van het R.K. Werkliedenverbond erin geslaagd de be schikking te krijgen over een uitstekend ge schikt terrein, groot 11 H.A. genaamd ^De Groote Kuil" et gelegen in het verlengde van da Gansstraat te Utrecht, voor het houden van een groot dam mstratief congres op 6 Sept. a.s. Verder wordt ons medegedeeld, dat Z. H. E. de Aartsbisschop zich volgaarne bereid ver klaard heeft dat congres tie openen met een H. Mis, op te dragen op het meeting-terrein. Mgr. zal vervolgens in den middag den kilo meter-langen stoet voor zijn Paleis in ©ogen schouw nemen. Met de Directie der Spoorwegen wordt reeds overleg gepleegd over het doen loopen van extra-treinen. Aan het doen vervaardigen van „toonwagens" is reeds een begin van uitvoering gegeven; een groot aantal banderollen is in bewerking. De N.V. Kristal-, Glas- en Aardewerkfabrie ken „De Sphinx'' te Maastricht heeft op zich genomen een Rernm Novarium-gedenkbord uit te voeren, hetwelk tijdig gereed zal zijn. De voorbereiding, aldus vernamen wij, is in vollen gang. De deelneming zal het In 1927 te Nijmegen gehouden demonstratief congres stel lig overtreffen. Sociale studieweek. Ingevolge een besluit van een der voorgaande Centrale Raadsvergaderingen zal van 3 tot 6 October in het Retraitenhuis te Bergen (N.-H.) een sociale studieweek voor de leden en meer in het bijzonder voor de bestuursleden van den Ned. R. K. Volksbond worden gehouden. De te behandelen onderwerpen zullen be- heerscht worden door de algemeene gedachte: Door tucht tot harmonie". Als inleidend onderwerp acht het centraal bestuur noodig, het geven van een feitelijke schets van den arbeider, de maatschappij en van de verhouding van deze beide in en tot elkander. De titel van dit onderwerp zal dan zijn: „Arbeider en maatschappij". Na dit inleidend onderwerp zal worden overgegaan tot het behandelen van gedetail leerde onderwerpen betrekking hebbende op den arbeider eenerzijds en de maatschappij anderzijds. Een verklaring van dr. Doyer te Hilversum. De inspecteur van Volksgezondheid Dr. J. J. Th. Doyer te Hilversum deelt ons aangaande geruchten ter zake van ziektegevallen te Loosdrecht het volgende mede: Zaterdag 13 Juni werd mij gerapporteerd, dat in de gemeente Naarden een geval van ziekte Weil was vastgesteld geworden door den be- handelenden geneesheer. Deze ziekte wordt overgebracht door de rioolrat. Daar het jon getje bij wien de ziekte werd geconstateerd, te Loosdrecht uit een bootje in het water was gevallen, zijn in overleg met mij, bij de plas sen vallen uitgezet. Prof. Schueffener te Am sterdam heeft zich bereid verklaard om de ge vangen ratten te onderzoeken. Inmiddels heb ik alle doctoren uit het district verzocht om mij van elk geval van lichte geelzucht onmid- delijk in kennis te stellen. Er werden 2 geval ion aangegeven, n.l. 1 te Hilversum en 1 te Bus- sum. Heit is zeer positief komen vast te staan. dat van geen van beiden de ziekte van Wedt mag worden genoemd. De uitslag van het onderzoek van Prof.Schueffener ben ik nog steeds wachtende; volgens de afspraak die ik met hem gemaakt heb, zal hij mij onmiddelijk van deii uitslag op de hoogte stellen, waarna mijnerzijds zooals ik hem ook heb medege deeld aan de pers een communique zal wor den verstrekt. Ik heb de pers om begrijpelijke redenen verzocht zich iifmiddels van publicatie te onthouden. Tot ongerustheid is m.i. thans geen aanleiding. Mijn eigen kinderen zend ik, hangende het onderzoek, regelmatig naar Loos drecht. Zoodra het onderzoek ia afgeloop-en, zal ik, volgens afspraak de pers uitvoerig in lichtingen verstrekken. Besprekingen over de loon- en arbeids voorwaarden. Dinsdag vond in het gebouw van de Neder- landsche Reedersvereeniging te den Haag een conferentie plaats tusschen de besturen van den bond van werkgevers in de koopvaardij en de Centrale van koopvaardij-officieren. In deze conferentie werd over de loon- en arbeidsvoor waarden nogmaals van gedachten gewisseld. Overeenstemming werd echter nog niet bereikt. Zooals men weet loopt het collectief contract 30 Juni a.s. af. De organisaties van koopvaar dij-officieren zullen nog in den loop van deze week hun houding definitief bepalen. DOK NAAR NIEUW-ZEELAND. Opdracht aan Smit Co's Intern. Sleepdienst. Door de Wellington Harbour Board is, naar we vernemen, aan L. Smit Co.'s Intern. Sleepdienst opgedragen om in begin Juli een dok, groot 17.000 ton van Engeland, nl. Wallsend on Tyne, naar Wellington in Nieuw- Zeeland te brengen. Welke booten het dok zullen versieepen is nog niet bekend, evenmin als den juisten datum van vertrek van Wallsend. Bij het aanmaken van een kachel. Op de sleepboot „Duo Amici", liggend in het Oude Bassin te Maastricht, wilde Dinsdagmid dag de schippersvrouw M. L. M. een kachel aan steken. Zy kwam hierbij echter met hare klee- ren in aanraking met het vuur en stond in een oogwenk in lichte laaie. Met ernstige brand wonden overdekt werd de ongelukkige overge bracht naar het Calvarienberg-Ziekenhuis. Haar toestand doet het ergste vreezen. DOODELIJKE AANRIJDING OP DEN OOSTZEEDIJK TE ROTTERDAM De reiziger F. de B. uit Rotterdam was door de rechtbank aldaar wegens het veroorzaken van dood door schuld op den Oostzeedijk te Rotterdam op 11 September j.l. veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor den tijd van 1 jaar. Het Haagsch Gerechtshof heeft thans met be houd van genoemde ontzegging de gevangenis straf veranderd in hechtenis. VERDUISTERING DOOR EEN POSTAMBTENAAR Voot de rechtbank te Arnhem stond terecht de ruim 30-jartge A. S. gebaren te Wyehen, terzake van verduistering van gelden ten na- deele van den Staat der Nederlanden. Als kan toorbediende werkzaam op hot postkantoor te Wyehen heeft verdachte in 'den loop der jaren 1929 en 1930 verschillend© inlagen op de Rijks postspaarbank niet verantwoord en de ont vangen gelden, ongeveer 1350, ten eigen bate aangewend. Reeds eerder in 1922 heeft vend, een aangeteekend stuk verduisterd inhoudende 320, doch de verdenkingviel toen niet op hem doch op een ander, die een tijdlang on schuldig in preventieve hechtenis heeft ge zeten. De officier v. Justitie eisohte 1 jaar ge vangenisstraf. Rotterdam, 24 Juni. Door het gemeentebe stuur werd heden aanbesteedhet maken van collecteurriolen en een kademuur in het straten plan Blydorp met bybehoorende werken (2e ge deelte.) Er waren 25 inschrijvers. Laagste in- schryfster N.V. H. Butzer's Beton Waterbouw, te den Haag voor 149.946. AMSTERDAM, 24 Juni. (Aardappelenmarkt.) Andyker muizen 9%—10% ct., id. kleine 0%7 ct., Langendyker muizen 9%_u ctid gieine 6% —7 ct., Westiandsche muizen 11—12 ct., Malta's 20 ct. alles per kg. Aanvoer 30.928 kg. ROTTERDAM, 23 Juni. De pryzen heden be steed aan de Coöp. Tuinbouwveiling Rotterdam en Omstreken, G.A. waren als volgt: Kaskom- kommers le soort 67.30, 2e soort 5.40—5.60, 3e soort 23.50, platglas komkommers le soort 57.40, 2e soort 3.40—15.70, 3e soort 2.60 4.50, bloemkool le soort 12—18, 2e soort 713 per 100 stuks, komkommerstek l.io_3.80 per 100 kg., spinazie 1517 ct., postelein 715 ct., tuinboonen 1217 ct., stampnnsessen 6064 ct., spitskool 912 ct. per kg., peen 11—20 ct. per bos, tomaten A 21.9023.50, B 18.90—20.30, O 21.80—23.50, CC 17—20 per 100 pond. UTRECHT, 23 Juni. (Vereenigde Elervetling). Kipeieren wit 3.60—5.11, bruin 4 14—5.30, eend eieren 3.13—3.30 per 100 stuks. Aanvoer 120.000 stuks. UTRECHT, 24 Juni. (Nucht. kaJverermiarkt. Aanvoer 22 nucht. galveren 7ïl. Handel matig. WOERDEN, 24 Juni. (Kaasmarkt). (Bericht van de N.V. Handelsvereen. v/h. E. Ruys). Aan gevoerd 484 partijen. Prjjs le soort met ry kamer k 4045, 2e soort met rjjksmerk 34 39, zwaar dere met rjjksmerk 47, zonder rjjksmerk 30 33 per 50 kg. Handel matig. PRAAIRAPPORT Hr. Ms. „VULCANUS". 21 Juni .In de baai van Lerwick SCH. 132, 12 last; SCH. 181, 7 kantjes; SCH. 57, 1 last; SCH. 261, 9 last; VL. 146, 9 last; KW. 54, 1 last; KW. 159, 8 last; KW. 172, 3 last; ZK. 52, 6 last; ver kend VL. 207, MS. 1, IJM. 266, IJM. 490. 22 Juni. Tusschen 58 gr. 43 min. en 58 gr. 41 min. Nbr. en 0 gr 53 min en 0 gr. 56 min. Wl. VL. 199, 2 last; VL. 156, 5 last; VL. 75, 3 last; SCH. 370, 7 last; SCH. 8, 3 last; SCH. 10, 5 last. KRALINGSCHEVEER, 24 Juni. Aangevoerd 1 groote en 6 kleine zomerzalmen, prys resp. 2.75 en 1.902.25 per pond. ROTTERDAM, 24 Juni. Heden kwamen aan de vischmarkt alhier 7 motorkustvaartuigen en wer- den van IJmuiden, Nieuwediep en elders 250 manden en kisten versche visch aangevoerd, waaronder begrepen was de vangst van de nieuwe stoomtreiler „Willingen" RO 9. De pryzen wa ren: Groote tong 70—90, middel tong 80—94, kleine tong 28—40, groote tarbot 30-A8, kleine tarbot 18—24, griet 10-16, zeehaan 15—38, pieterman 14—20, middel schol 16—26, k'eine schol 4—12, schar 5—7, groote gul 6—12, kleine gul 35, schelvisch 410, garnalen 3_4, dunne paling 4 —6 per mand, schotzalm 35 per stuk. VLAARDINGEN, 24 Juni. Binnen van de haring visschery VL. 78 met 30 last en verlies van 46 netten. VL. 79 met 33 last. Betaald werd voor maatjesharing 12.9016.20 per kantje. ROTTERDAM, 24 Juni 1931. Vlet- en lichterwerk250 ton 6.50, 100 ton 5.50 alles per dag, Er gaat zeer weinig om. Vaarwerk voor zwaar goed 50 ton n. Coevorden 3.75 per last. Vracht n. Zwolle voor zeilschepen 2.25 en voor motorbooten 2.50 per last. Er gaat ter beurze weinig om. 100 ton zw. g. n. Gent 116. Kolen van Maasbracht n. Mannheim 8b ct. per last. ROTTERDAM, 24 Juni 1931. Boven-Rjjn. Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Ruimie voldoende. Stemming onveranderd. Voor ruwe producten naar Mannheim betaalde men ca. 5055 ets. per last. Beneden-Ryn. Waterstand vallend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvracht naar de Ruhrhavens 25 ets. met 4 en 35 ets. met 8 losdagen. Sleeploon volgens het 27% cents tarief. ROTTERDAM aangekomen: 23 Juni namiddag: 3.30 MANZANARES, Wm. H. Müller Co., Honduras, Rynhaven Nz., fruit; 4.SACAN- DAGA, Am. Scheeps Ag. Holland, niladelphia, Maashaven Nz., stukg.4.10 MERIGNAC, Worms Cie., St. Nazafre, Wilhelminakade, stukg.: 6.4U GUDRUN, Wambersie Zn., Stettin, Rj)nh»- ven 14, stukg.7.15 AMXRAL L'HERMJTE,D. Burger Zn., Duinkerken, Schiehaven, stukg-; 7.20 ZUID-HOLLAND, Scheepv. en Steenk. Mp., Immingham, Waalhaven 18, kolen; 7.43 CAPii. BONELLI, Wambersie Zn., Nantes, 2e Kat. Haven Wz., erts: 9.25 AUGUST, James Co., Amsterdam, 2e Kat. Haven paal 1, ledig. NIEUWE WATERWEG vertrokken: 23 Juni namiddag: 2.10 OSTPREUSSEN, Koningsbergen: KERK PLEIN, Lulea; 3.— FIMMO, Valleviken; 3.50 CRESSINGTON COURT, B.-Ayres; 4.50 FLO- RIDIAN, Hamburg: 5.25 TRÈPCA, B.-Ayres; FINLANDIA, AböBALTIC, Londen6.10 FXNK, Danzig; AUG. SCHULTZE, Hamburg; GILL- HAUSEN, Lulea; 7.10 GOUWZEE, slbt., Brest met 2 bakken; DUNKWA, W.-Afrika, 8.10 BORTHWICK, Grangemouth; ALBION STAR, Hamburg; 8.30 BERNISSE, Hamburg; BATA VIER rv, Londen; 9.10 LYNN REGIS, Lynn; CITY OF WINCHESTER, Kaapstad; TURAKI- NA, Bremen; 9.25 FELIXSTOWE. Harwich. 9.55 XPRESS, King's Lynn. MEREL, Lon den; 10.30 JAVA, t., Noordzee; MACCLESFIELD, Grimsby; 11.— IRWELL, C*>ole; 11.10 SKOG- HEIM, Hamburg; WHITBY ABBEY, Hull; IBIS, Danzig 24 Juni voormiddag: 12.05 BORE VIII, Hersingfors; 12.25 VIEN NA, Harwich. IJMUIDEN aang. 23 Juni: EIFEL, Rafsö, hout; PERSEUS, Uddevalla, stukg.GREENAWN, Lla- nelly, kolen; WERNER KUNSTMANN, Lulea, n. Velsen, erts; SEINE, Parys, stukg.; vertr. 23 Juni: NURNBERG, B.-Ayres; VIBE- KE MAERSK, Leningrad; SIRVALL, Gdynia; MURJEK, New-York; SAPAROBA, Batavia; HENFORD, Wisby; AUGUST, Rotterdam; POR TA, Santos; RIJNSTROOM, Hull; ASTARTE, Bremen; REDSTART, Londen; STANISLAS, LeithRYE, GooleLINGESTROOM, Londen MINERVA (Fin), Leningrad. VLISSINGEN 23 Juni aang.: ORANJE NAS SAU, Harwich; gep. naar Antwerpen: BARNEVELD, Chili; TERUKUNI MARU, MiddlesbroWEST VLAAN DEREN, Londen; BOUSSOLE, Noumea; PRE SIDENTE GOMEZ, Hamburg; ALBATROS, Lon den; BERGENDAL, id.; BARSAC, Bordeaux; SAPAROEA, Amsterdam; AMPETCO, New- Orleans; LT. ST. ROBERT BIE, Duinkerken; NAD JA, Londen; gep. van Antwerpen: HOFFNUNG, Holding BUESTEN, ConstantzaCARING, Abö; CORNE LIA, Londen; BRABANT, id.; CITY OF LEEDS, Grimsby; SPREEWALD, Hamburg; OROTAVA, Las Paimas; NEW LONDONER, Newcastle; HOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM 22 Juni Van Bermuda te i\ ew- HOLLAND—BRITSCH-INDI S ^IJN- RIDDERKERK (uitreis) pass. 22 Juni Gibraltar. STAD VLAARDINGEN, Vlaardlngen n. Wabana 22 Juni op 120 myl West van Valentia. HOLLAND—OOST-AZI LIJN. CtEMMA (thuisreis) 23 Juni van Dairen. JAVANEW-Y ORK LIJN MERAUKE, Java n. New-York 23 v. Gibraltar. BREEDIJK, Java n. Ne- -York pass. 23 Perim. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. MONTFEzvLAND (uitr.) 21 op 80 myl W. y. Niton. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. PERSEUS 23 Juni van Uddevalla te Amsterdam. COTTICA, Amsterdam n. W.-Indië 23 v. Madeira. NEREUS 23 Juni van Kopenhagen naar Hamburg. IRIS, Rotterdam n. Pasajes p. 21 Beachy Head. JASON, Chili n. Amsterdam 22 v. Cristobal. BARNEVELD, Chili n. Amsterdam 23 te Antw. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DELI (uitreis) 23 Juni te Genua DEMPO (uitreis) passeerde 23 Juni Gibraltar. KOTA RADJA (thuisreis) pass. 23 Juni Sagres. STOOMVAART-MIJ NEDERLAND. FOELAU f (uitreis) 23 Juni te Port Said. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (uitreis) 23 te Port Said. P. C. HOOFT (thuisreis), 23 v. Southampton. SAPAROEA (uitreis) 23 Juni te Antwerpen. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. PROMETHEUS, Amst. n. L'pool en Java 22 op 30 m'Ji O.Z.O. van Land's End. ATREUS, Liverpool naar Java p. 22 Juni Perim. SERBINO, Rotterdam n. Japan 22 te Hongkong. CITY OF HALIFAX, Rott. n. Japan p. 23 Gibr. ARMONIA, Rott. n. Oran 21 op 30 myl Z.O. v. Niton. ATLAS MARU, Rott. n. Japan 22 v. Shanghai. ALAYA, 21 v. Rotterdam te Hamburg. ARCHITECT, 22 te Ldn. uitgelei, n. Vlissingen. ALDEBARAN. 22 te Ldn. uitgekl. n. Vlissingen. ARGO 17 v. Rotterdam te Helsingfors. ALSIA Rott. n. Bangkok 22 v. Singapore. ANHALT, Rotterdam n. Japan 22 v. Penang. AFRIKA,' Rotterdam n. Japan 20 v. Singapore. ATXERI MENDI 21 v. Rotterdam te Montevideo. ALNWICK 21 Juni van Rotterdam te Shields. ALFERRAREDE 20 v Rotterdam te Grangemouth ARY SCHEFFER, 22 v. Rotterdam te Havre. BATAVIER I, 21 v. Rotterdam te Hamburg. BHUTAN, Rott. n. Calcutta 22 v. -éden. BOWLING 21 Juni van Rotterdam te Dundee. BERGENDAL 19 v. Carreg. Y Llan te Boston BEIJERLAND 22 Juni van Hamburg naar Blyth. BARON RENFREW 21 v. Rotterdam te Shields. BANDAR SHAHPOUR, Amst. n. Busreh 21 te Port Sudan. CASANARE, Rott. n. Honduras 22 op 60 myl Z.W, v. Niton. COMEDIAN 21 Juni v. Rotterdam te Middlesbro. DUNAFF HEAD, 21 v. Rotterdam te Fowey. DON 21 Juni van Rotterdam te Goole. DOCT. P. BENOIT, Rott. n. Japan p. 23 Perim. DALNY, Rotterdam n. Saigon 23 v. Haiphong. ETHEL, 17 v. Amsterdam te Kemi. ENS. MAUR. PRECHAC, 14 v. Rott. te Sete. FRAUENFELS 23 Juni v Rotterdam te Calcutta. FORT DE VAUX 18 v. Rotterdam te Gr. Bassam. FT DE SOUVILLE 18 v. Rotterdam te Libreville. FRIESLAND 22 Juni van Rouaan op Tyne. GOXHEIM, 17 v. IJmuiden te Christianasand. GULDREGA, 18 V. IJmuiden te Christianssand. GRANDON, Rott. n. Melbourne 20 v. Pt. Pirie. HALLE 22 Juni van Rotterdam te Kaapstad. JEANNE TTE 21 Juni van Rotterdam te Goole. tjcru 23 (v.m.) van Rotterdam te Manchester. JAPAN, Rott. n. Japan 23 v. Pt. Sudan. KWIEK 22 V. Dover te Plymouth. KURZESEE 19 Juni van Amsterdam te Pillau. KLAIPEDA 19 Juni van Amsterdam te Pillau. KULMERLAND Rott. n. Japan 22 v. Pt. Said. LARS MAGNUS TROZELLI, 19 V. Rott. te Norrköping. LEVERKUSEN, Rott. n. Japan 23 te Shanghai. LEPANTO 20 Juni van Rotterdam te Algoabaai. LOVEILLE, 21 v. Rotterdam te Havre. MAASSTROOM 22 Juni van Amsterdam te Leith. MAAS 21 Juni van Rotterdam te Hamburg. MANATAWNY Tampico n. Vlissingen 22 op 139 myl v. Land's End. MENDIAN, 22 v. Rotterdam te Hamburg. MEXPHALTE, 21 v. Rott. te Southampton. MARIA, m., 22 te Ldn. uitgekl. n. Vlissingen. MIJDRECHT, Ldn n. Constantza p. 22 Ouessant. MATHERAN 21 Juni van Rotterdam te Boulogne. NORNA, Rott. n. Barcelona p. 23 Finisterre. NEELTJE 22 Juni van Boom te Londen. NOTTINGHAM 21 van Rotterdam te Grimsby. NIENBURG 21 van Rotterdam te Hamburg. NIPPON Rott. n. Calcutta 21 v. Pt. Said. NOORD-FRIESLAND." m„ 22 v. Gravelines te Ostenda. OUSEL, 22 v. Rotterdam te Liverpool. OOSTERSCHELDE m., 20 v. Fowey n. Sandviken OLDAMBT 21 Juni van Delfzyl te Raumö. OOTMARSUM 20 van Villa Const, te Ipswich. PREUSSEN, Rott. n. Japan 22 te Manilla. PARAM 18 Juni van Rotterdam te Cherbourg. POELDIEP 21 Juni van Rotterdam te Lynn. FEURStJM N.-Orleans n. Bremen p. 21 Niton. P .L. M. 13, 20 v. Rott. te Pt. dè Bouc. P. L. M. 25, 20 v. Rott. te Pt. de Bouc. PALMA, Zwyndrecht n. Parijs 22 te Rouaan. RIO DORADS 21 Juni van Zaandam te Newport. ROELFINA, m., 15 v. Kouding te Rostock. SAARLAND, Rotterdam n. Japan 22 v. Colombo. SCHIELAND 22 Juni van Hamburg naar Tyne. SCOTTISH MAIDEN Rott. n. St. Kitt's v.o. 21 op 25 myl ZO. v. Niton. TAFELBERG, 15 v. Rotterdam te Sandefjord. TRINGA, 21 v. Amsterdam te Liverpool. TYNEHOME 21 Juni v. Rotterdam te Sunderland. TART ARY 20 v. Vlissingen te Boston (Line.). TANGANJIKA 20 van Rotterdam te Port Natal. TAUKSCHINDLER 14 v. Amst. te Braila. TOMALVA, 22 v. Rotterdam te N.-York. USSUKUMA, Amsterdam n. Beira 22 v. Zanzibar. VISTEN, Rott. n. Otterbaeken 16 v. Lulea. VESTVARD, Rott. n. Cardiff p. 22 Prawle Pt. VECHTSTROOM 21 Juni van Amsterdam te Huil. VULKAN 18 Juni van Rotterdam te Haderslev. WESTLAAN 20 Juni van Emmerich te Dieppe. ZUID-BEIJ ERLAN D 22 v. Pt Talbot n. Theems. ZEMBRA 21 v Rott. te Savona. AUGUST THERESE. Hansweert, 23 Juni. Het Belgische schip „August Therese" is te We- meldinge tegen het remmingwerk gevaren waar door dit ernstige schade bekwam. Na borgstelling kon het schip de reis naar Duitschland voort zetten. EEN BAGGERBAK GEZONKEN. Hans- weert, 23 Juni. Hedenmorgen is naby Bath een baggerbak door een zeeboot aangevaren, waar door deze is omgeslagen. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. CITO. Londen, 23 Juni. Het Neden. motor schip Cito van hier naar Jersey bestemd, is tegen het ZW. hoofd van Grunevaudin gevaren op de Zuidkust van Jersey. De bodem is be schadigd. Het schip is in de haven van St. Heiiers veilig aan den grond gezet. GALGEWATER. Londen, 23 Juni. Het meergemelde Nederl s. „Galgewater" is met sleepboothulp vlot gekomen. MEERKERK. Antwerpen, 23 Juni. De ge zagvoerder van het Nederl .s. „Meerkerk", van Brisbane hier aangekomen, rapporteert, dat on geveer 30 tons bunkerkolen, welke aan dek lagen, door overkomende zeeën over boord zijn gespoeld. (s „Merkerk" is ook voor Rotterdam bestemd. Red.) BINNENLANDSCHE HAVENS. NIEUWE WATERWE Gaangekomen: 24 Juni namiddag: 3.15 ALNWICK, Newcastle; vertrokken 24 Juni namiddag: TT 2.35 IMORT, Londen; ORIA, Helsingfors; 2.50 SEVILLA, Sevilla. BUITENLANDSCHE HAVENS. MILLAIS 22 van AlgoAbaal n. Ver. Kon. MATSUMOTO MARU Rotterdam n. Japan 25 te Singapore verwacht. MONGOLIA Brisbane n, Londen 22 v. Fremantlo MERKARA Calcutta n. Londen 24 van Tanger. MATIANA vertr. 24 v. Beira n. Londen. MEUSE 23 van Amsterdam te Parys. MIRLO 15 van Aruba naar Boston. MIRITA 15 v. -Aruba naar Antwerpen. MORGENEN 19 van Avonmouth te Aruba. MAASHAVEN 23 V. Pt. Dentil te Havre. t en n' Calcutta 21 van Madras. NES5TIS? r,ir0TncIen n- Bombay p. 21 K. Bon. VENTURA DE LARRINAGA Rbsairo n. L. Pai mas 21 v. St. Vincent (K V 22 v. Rosario te St. Vine. (K.V.) GEAltlSSA RADCLIFFE La Plata n. Antw. p. 21 ot. vincent (K.V.) fra S'-Ayrea' n! Havre 20 v. Dakar. Rott. n. Walvischbaai 22 v. Lobit» USARAMO 20 v. Lobito n. Hamburg. VERWACHT TE ROTTERDAM. SIRIUS (Fin) 23 te Londen uitgeklaard. GONDUL 23 te Londen uitgeklaard. RUY BARBOSA v. Santos 24 te Antwerpen. BOCCACCIO v. Hamburg 24 te Antwerpen. TRIG-ONIA, t., CuraQao voorgaats Waterweg. GRENA 19 van Narvik. RICARDIE v. Vladiv. (of Hbg.) 23 van Aden* NIEUWLAND 23 van Grangemouth. TILAPA 20 van Pto Cortez. VERWACHT TE AMSTERDAM, HUBBASTONE 23 te Londen uitgeklaard. RUGIA v. W.-Indië p. 23 Lizard. PRES. FRANC QUI v. Tuapse p. 22 Zeiw

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 10