T vT" 3s m pét II ai /f>< atf§ ,'«W- J v. v. v.—v. o. c. MAANDAG 6 JULI 1931 OM HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Ajax I XERXES EERSTE KLASSER- VOETBALUITSLAGEN. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND I iMr 11 'ifci -v/Slwö ft -4 - NED RECORD HOOGSPRINGEN VERBETERD. BAARS WINT DE 5000 METER. k DE CRICKETCOMPETITIE. KOEIBOND VOOR ROTTERDAM EN OMSTREKEN TENNISKAMPIOENSCHAPPEN VAN SCHIEDAM. WATERPOLO-COMPETITIE. DE UITSLAGEN. De laatste wedstrijd. VELOCITAS—FEIJENOORD 2—1 Te Groningen werd Zaterdagavond de laatste wedstrijd gespeeld om het kampioenschap van Nederland. Gezien het warme weer en de onbelangrijkheid van dezen wedstrjjd, waren de verwachtingen by de 2500 toeschouwers, die gisterenavond in het Be Quick-stadion aanwezig waren» aller minst hoog gespannen. De twee onvolledige elftallen, die onder leiding van scheidsrechter Wey den stryd aanbondeh, hebben echter voor een zeer aangename verras sing gezorgd. Nadat de Velocitanen de eerste tien minuten tevergeefs hadden getracht zich aan te passen aan het technisch superieure spel der Rotterdam mers, kwamen zy langzamerhand meer op dreef, waarop zich een kamp ontwikkelde, zoo span nend, als men dit voorjaar nog niet in Gronin gen heeft gezien. In een aanvankeiyke periode van overwicht, waren de Rotterdammers er in geslaagd door Duimhouwer de score te openen, maar geleidelyk ofende daarna ook de thuisclub druk uit óp de veste der Westerlyken. Meermalen scheen de gelykmaker niet ver meer ,doch tenslotte was het steeds opnieuw de Rotterdamsche defensie die meester van het terrein bleef. Met 1—0 voor Keyenoord werd van doel verwisseld In de tweede helft hadden de Groningers die veel beter speelden dan ooit en de techniek' der Rotterdammers door taai volhouden en snel in- grypen geheel in bedwang hadden, echter wel dra succes door Heideveld. Dezelfde speler zorg de ook in een der laatste minuten voor de voor de Noordelyken volkomen verdiende winnende goal. (21). Veloeitas is dus, hoewel onderaan eindigend op eigen terrein ongeslagen gebleven. cesp. gew. gel. veru pnt. doelp gem Ajax 8 5 2 I 12 29-15 150 Feijenoord 8 3 2 3 8 17-15 l.~ P. S.V 8 4 0 4 8 21-21 1. - Go-Ahead 8 2 2 4 6 17-22 0.75 Veloeitas. 8 2 2 4 6 15-26 0.75 Feijenoord Go-Ahead •A Dj Veloeitas Ajax 2-2 2-0 4-2 7-0 Feijenoord 5-2 2-2 2-1 2 0 Go-Ahead 2-5 3-2 0-2 5—1 P. S. V. 2-5 3-1 5-2 5 - 0 Veloeitas 2-2 2-1 3 - 3 7 1 door het spelen van tal van internationale wed strijden dusdanig op, dat haar in 1910 een plaatsje in de tweede klas van den N. V. B. kon worden ingeruimd. Tien jaar lang heeft zjj daarin ver blijf gehouden, doch in 1920 degradeerde zjj naar de derde klas om het volgend seizoen alweer in haar oude milieu terug te keeren. Van dit oogenblik af fis zjj voor de andere tweede klas- sers steeds een gevaarlijke concurrente geweest, die herhaaldelijk haar aanspraken op den kam pioenstitel deed gelden. De ploeg, waarover Xerxes de beschikking heeft, is er een. die tot goede dingen in staat is. Vooral Lagendaal en de gebrs. v. d. Broek maken het elftal tot een 3terk geheel. Xerxes kan dan ook met gerustheid den stryd als debu tante in de eerste klas tegemoet zien. EdoXerxes 12. De volgende ploegen kwamen in het veld: EdoDe Waard, doelv. d. Laan en Zandstra, achter; Omen, Dinkier, Perucal, midden; v. d. Hurk, Perucal, Steffens, Tanis en de Waard Jr., voor. Xerxes; Wasserfall, doel; Steenbergen, de Goede, achter; Verplag, J. v. d. Broek, C. v. d. Brink, midden; Mulder, Westdijk, Dagendaal, Frenk en Weber, voor. Ondanks het feit, dat de zenuwen beide ploe gen danig te pakken hadden, werd er direct snel gespeeld met goede momenten. Xerxes was het meest actief en de Haarlemsche achterhoede be leefde menig hachelyk moment. Nadat Lagen- daal een kans om te scoren onbenut had gelaten, was de druk op de Edo-veste weer zeer groot. In deze periode scoorde Lagendaal via den paal ((V1). Edo spande zich in tot het uiterste, doch de Rotterdamsche verdediging hield kranig stand. In de tweede helft speelde Edo veel actiever en had ze een tijd lang het beste deel van het spel. De Rotterdammers legden zich hoofdzake lijk op de verdediging toe, terwyl in de voor hoede Lagendaal die reeds in de eerste helft streng bewaakt werd, nu geen oogenblik gele genheid kreeg zyn spel te ontplooien. De Haar lemmers waren echter zeer onfortuinlijk en tal rijke schoten gingen juist naast of over het doel. Over het algemeen werd forsch. gespeeld zoodat enkele malen voor ongevallen moest ge stopt worden. Langzamerhand sloot Edo de Rot terdammers geheel in en de druk op de Xerxes- goal had tengevolge dat Steffens den gelijkma ker scoorde. (1—1). Toen het eindsignaal weer klonk, was de stand nog ongewijzigd en werd de wedstryd twee maal zeven en een halve minuut verlengd. Dadelyk nam Xerxes het initiatief en binnen twee minuten had Lagendaal onder enorm enthousiasme het winnende doelpunt ge scoord met een prachtkopbal uit een voorzet van rechts. R. K. F. Kampioenscompetitie: Caesar—No. 5—3. Prombtie en degradatie A O.V.C.Geleen 1—6; 3. V. B.Kerkrade 3—2. K. N. V. B. Promotie le klas Afd. II: EdoXerxes 12 (na verlenging). 4e klasSiod—D. J. S. 2—1. 3e klas afd. IVMaasniel—St. Maurits 21. slotte moeten zij toch voor een fraai doelpunt uit een kopbal van Hofman zwlöhten. Rot terdam zet zoo nu en dan een doorbraak op touw, doch hiermee weet de achterhoede van de gastheeren weil raad. Aan den anderen kant lukt het beter en twee goede aanvallen van de Vlaardangers leveren voor hen even zoo vele doelpunten op. Van der Vaart nam deze beide voor zijn rekening. Voor de rust wordt er dan verder niet gescoord. In de tweede hedft hebben de Rotterdam mers den wiintl mee. Zij spelen nu iets beter dan voor de rust, doch dit neemt niet weg, dat de Vlaardiingers al vrij spoedig den stand op 50 brengen. Eerst nu volgen de eerste gevaarlijke aanvallen van het bondselftal. Odijk krijgt nu tot tweemaal toe een ingescho ten bal weg te werken, maar hij een volgend schot van den spil Vogelenzang verdwijnt de bai in het net en hebben de Rotterdammers de eer gered. Vlan der Vaart is wel hijzonder op sehot dezen middag en al spoedig na het doelpunt van het bondselftal scoort hij num mer zes voor de gastheeren. De gasten komen nu geruimen tijd in de meerderheid en doel man O'dijik moet nu meer in actie komen. De aanvallen van Vlaardingen blijven toch ge vaarlijker dan van baar tegenstanders. Van Roest krijgt op grooten afstand den bal recht voor het doel, de Rotterdamsche doelman stelt zich goed op, doch door effect van den bal, ziet hij zich voor de 7de maal gepasseerd. Met een groote nederlaag voor de Rotterdammers komt dian het einde. Voor de rust was het Rottierdaimsch elfitai zeer slecht'. Na de rust ging het wat beter. De uitslagen. FEEST BIJ AJAX. Edo in Den Haag met 21 verslagen. Gisterenavond is op het V. U. C.-veld te 's-Gra- venhage de wedstryd gespeeld die moest beslis sen of Edo eerste klasser zou blyven dan wel dat Xerxes zou promoveeren. De Haarlemmers moesten met 21 het onderspit delven zoodat dus het volgend seizoen de Rotterdammers in de hoogste afdeeling uitkomen. Hiermede blyft het aantal eerste klassers der Maasstad, dat door de degradatie van Excelsior tot twee dreigde te slinken, op drie gehandhaafd. Onze hulde aan de club van Lagendaal, die na een zwaren stryd van vele jaren, het dorado van 't Nederlandsche voetbal bereikt heeft Ter gelegenheid van haar 25-Jarig jubileum nu twee jaar geleden hadden de Rotterdamsche blauwwitten reeds de hoop gekoesterd d1 hoog ste afdeeling van de competitie in den K. N. V. B. te bereiken, doch het liep geheel anders en zy slaagde er niet in haar jubileum mét een der gelijke prestatie te doen samenvallen. Intusschen, Xerxes gaf den stryd niet op en ook nu weer heeft zij het kampioenschap "van haar afdeeling behaald, zoodat ze met E. D. O. en Fortuna hoeveel maal zal de laatste nog aan de pro motie-competitie mogen deelnemen om ook eens het voorrecht te hebben in de eerste klas te worden opgenomen had uit te maken welke club nu in de eerste klas in het a.s. seizoen zou kunnen uitkomen. De beslissingswedstrijd tusschen E. D. O. en Xerxes is in het voordeel van Xerxes uitgevallen, zoodat wy de blauwwitte Rotterdammers als eerste klassers mogen be groeten en gelukwènschen met het behaalde succes. Xerxes is een vereeniging, waarin altyd veel spirit heeft gezeten. Ook zy heeft, evenals zoo vele andere clubs, bewogen tyden mee gemaakt, maar zy is er steeds weer in geslaagd het hoofd koel te houden en te streven naar betere, gun stiger jaren, die nu mogelyk voor haar zullen aanbreken. 1 Maart 1904 is Xerxes op initiatief van W. F. A. van Koetsveld, een nog trouw bezoeker van de wedstryden van de nieuwe eerste klasser en sedert 1919 eerelid van de vereeniging, opgericht. Het eerste jaar van haar bestaan speelde Xerxes in de tweede klas van den Rotterdamschen Voet balbond en in 1907 kon Xerxes haar intrede in den N. V. B. doen. Zy voerde het spelpeil Receptie en feestmaaltijd. By gelegenheid van het behalen van het kam pioenschap van Nederland door Ajax, hield de populaire Amsterdamsche voetbalclub in het Carlton-Hotel een zeer druk bezochte reeeptie. Zeer vele sportvrienden, waaronder vertegen woordigers van vele zustervereenigingen maak ten van deze gelegenheid gebruik om de feest vierende vereeniging geluk te wenschen met de behaalde zege. Onder de aanwezigen waren o.a. de heer W. van Schagen, inspecteur voor de lichamelijke op voeding te Amsterdam en de heer P. H. Kete laar, lid van den Amsterdamschen gemeenteraad. Tijdens do receptie werden door den voorzitter van den K. N. V. B., dr. van Prooyen, de eere- teekenen, verbonden aan het kampioenschap, aan het bestuur der vereeniging overhandigd. Des avonds verzamelden de leden van de club, benevens de afgevaardigden van den K. N. V. B., A. V. B. en van de Zustervereenigingen zich aan een feestmaaltyd in het Carlton-Hotel. Wethou der E. Polak zat als vertegenwoordiger van het gemeentebestuur aan het diner aan. Namens de gemeente Amsterdam overhandigde de wethouder met een kort speechje aan het bestuur der ver eeniging Ajax een zilveren legpenning. Deze at tentie van het gemeentebestuur werd met ge juich begroet. Nog verschillende andere sprekers voerden hierna het woord. De voorzitter van Ajax, de heer Fr. Schoefart, sprak een kort dankwoord. In opgewekte stemming bleef men nog gerui men tyd byeen. Vlaardingsch elftalR.V.B.-elftal 71 Voor dezen oefenwedstrijd kwamen de Vlaat- diingers met eeij vrij sterke ploeg uit, o.a. be stond de voorhoede geheel uit s-pelers van For tuna en in het doel zagen wij den reserve-doel man van het nationale elftal, Odijk. Het R. V. B.-elftal had een invaller voor Bragmans van Excelsior, die vervangen werd door Bloemen- daal van H-ion. Voor de rusfc had Ihet Vlaardingsche elftal het voordeel van den vrij straffen wind. Al vrij spoedig na het begin lost van der Vaart een hard schot, dat van Luyn totaal verraste. De Vlaardingsch e spelers houden het spel ge- ruimen tijd geheel in -handen en do Rotter- dammers moeten zich hoofdzakelijk bepalen tot het voorkomen van doelpunten. Langen -tijd weten zij stand te houden, doch tea- V x, j >-./ I ---i-"i'"-. aaiyHHHSHHHHHRHw r-:"" In 'den beslissingswedstrijd voor de 'promotie en degradatie in afdeeling II won Xerxes gisteren met 21 van Edo. Een gevaarlijk oogenblik voor het doel der Rotterdammers. KANTOORVOETBALOIIGANISATIE R'DAM De uitstagen van de Zaterdag gespeelde wed strijden luiden als volgt; Promotieooanpetitile 4de klos: de ZwerversJ. P. W. 1—2; G. E. B.—V. O. T. 7—3. Beslisingswedisftrijd kampioenschap 2de kl.: H. B. M.Mahubeto 32 (H. B. M. kampioen 2de klas). Gewone oompetitie: C. S. S. M.E. R. O. 05 regl. Iner nationale athletiekwedstrijden van Pro Patria. Pro Patria heeft het met haar jaarlyksche wedstryden gisteren byzonder getroffen. Het weer lokte duizenden toeschouwers naar het stadion van Sparta. Juist op tyd werd door den wedstrydleider B. Verwaal het sein tot begin nen gegeven en werd begonnen met de series voor de 200 Meter hardloopen klasse B. Nagenoeg alle series waren volledig en vlot werd het eerste gedeelte van het programma afgewerkt. De tij den van de verschillende loopers bleven alle bo ven de 24 sec. Ondertusschen werd een aanvang gemaakt met het hoogspringen met aanloop. By het internationale gezelschap het nummer was goed bezet waren de Hollanders Kamstra, Hof man en Peeters. De Groninger Hofman ver- blydde met een uitstekenden sprong van 1.844 Meter, wat dus een nieuw Nederlandsch record beteekent. Hij verbeterde het oude record, dat nog niet officieel op naam stond van Roelofs, met 1.5 c.M. Een fraaien stryd leverde de 110 Meter hor denloop op, waarby met belangstelling de pres taties van de loopers van Haarlem werden af gewacht tegen den befaamden Italiaan Facelli. De eerste serie werd een gemakkelyke zege voor A. Kaan op Wieneke uit Duisburg, terwyl in de tweede serie Stockman, eveneens uit Duisburg, met een snellen spurt den Italiaan Facelli pas seerde. W. Kaan was boven de laatste horde nog voor, doch miste den spirit om zyn goede positie te behouden. De eindstrijd werd een mis lukking; er werden verscheidene horden omver geworpen, terwyl Facelli, die borg stond voor een feilen stryd, halverwege kwam te vallen, waardoor Wieneke nu onbedreigd in Nederland sche recordtyd den stryd won. W. Kaan werd goede tweede in een tyd van 15.7 sec. In de 800 Meter had de Duitscher Lefeber al spoedig den kop, gevolgd door Lijflander en Nieuwland. De laatste trachtte by het ingaan van de laatste bocht Lyflander te passeeren, hetgeen hem evenwel niet gelukte. In het laatste rechte eind had Lefeber nog een aanval van Lyflander te verduren, dien hy wist af te slaan. Nieuwland gaf kor) voor het einde den strijd op. De tyd was voor een grasbaan uitstekend. Daarna ging de besli3sine 100 Meter. Tot 15 Meter voor het einde lagen de zes loopers no-g op een ry. Toetti (Italië), schoot toen naar voren en won onbedreigd. H. de Boer werd als tweede gediskwalificeerd, een fraai resultaat voor den winneer van de Engelsche kampioenschappen vèrspringen. Ook hier werden de tijden door de grasbaan gedrukt. In de finale 400 Meter startten Dop, Carlini, Berg en Prinsen. De heide Nederlanders lagen direct uit den stryd en alleen de kamp tusschen deri Italiaan en den Duitscher bleef interessant. Den Italiaan zaten de Engelsche kampioenschap pen nog in de beenen. De Duisburger was het meest fit en won met klein verschil in 50.7 sec. De 1500 Meter klasse B (nationaal) werd een gemakkelyke overwinning voor het duo Jansen vair Gelder van Feyenoord. Zij zetten onmiddel lijk een pace in en na den kop genomen te heb ben, wisten zy de leiding te behouden. De man moedige poging van Huybers om het tweetal te scheiden, mislukte en zoo wonnen de Rotterdam mers tenslotte zonder veel inspanning. De styl van het tweetal leek ons nog niet soepel genoeg. De polsstokspringers bleven ver heneden de verwachtingen. Etienne sprong 3.30 Meter, het geen ruim een halven Meter beneden het Neder landsche record is. Een poging van Schwab om het Europeesche kampioenschap Engelsche mijl snelwandelen te verbeteren, faalde. Toch won hy zonder veel stryd van den Rotterdammer Engelman. Op de 1500 Meter internationaal gaven enkele ronden goeden stryd te zien. Brandenburg, du Hen en A. Zeegers namen om beurten even den kop, maar een ronde voor het einde kwam de Duitscher Gerull onweerstaanbaar opzetten. Hy passeerde Zeegers en schoot met een geweldige snelheid over de baan. Vyftien Meter voor Zee gers kwam hy als eerste aan. De 5 K.M. werd een succes voor den Rotter dammer Baars Steineman. Na eenige ronden hadden Kilp, Baars Steineman en Vincent een trio gevormd, dat met een goeden pas zich af scheidde van de overige deelnemers. Acht ronden voor het einde zakte de Belg Vincent wat af, doch Baars bleef aan Kilp hangen. De Rotter dammer bleek goed op dreef te zijn, want vier ronden later schoot hij Kilp voorby. De Duit scher kon zyn spurt niet houden en spoedig was Baars zoo ver uitgeloopen, dat er aan in halen niet meer te denken viel. Baars won ten slotte met vijftig Meter voorsprong. Ook op dezen afstand deed het gemis aan een sintel- baan zich gevoelen. In het slotnummer, de Olympische estafette, startten vyf ploegen. Duisburg nam dirtct den kop en wist by elk volgende wisselpunt de lei ding te behouden. De uitslagen luiden als volgt: Hoogspringen A (internationaal) Ned. record Roelofs 1,829 M. (niet officieel): 1. W. Hofman, A.V.G., Groningen, 1,844 M.2. Björn Hansen, La Gantoise, België, 1,844 M.3. Kamstra, V. en L„ den Haag 1,70 M. Hoogspringen (nationaal)1. Krygsman, V. en L„ den Haag, 1.75 M.2. Colyn, V. en L„ den Haag, 1.70 M.3. Kuil, A.V. '23, Amsterdam, 1.65 M.4. Jansz, Pro Patria, Rotterdam, 1.65 M. 110 Meter hordenloop (internationaal) Ned. re cord O. E. van Rappard 15,5 sec.1. Wieneke, S.V. 1899, Duisburg, 15.5 sec.2. W. Kaan, H. A. V., Haarlem, 15.7 sec.; 3. A. Kaan, H. A. V., Haarlem; 4. Karman, V. en L., den Haag. 100 Meter hardloopen (internationaal) Ned. re cord C. Berger 10.5 sec.lste serie1. Jac. Boot, D.F.C., Dordrecht, 11.2 sec.; 2. Tschopp, RoyaJ Beerschot, Antwerpen, 11.3 sec. 2e serie: 1. Buthe Pieper, Duisburger Sport- verein 1899, Duisburg, 11.8 sec.2. Voss, Düssel- dorf Sportverein, Dilsseldorf, 11.8 sec. 3de serie: 1. Toetti, Italië, 11.2 sec., 2. H. de Boer, V. en L., den aag, 11.4 sec. Beslissing: 1. Toetti, 11.2 sec., 2. de Boer 11.4 sec., 3. Buthe Pieper 11.7 sec.4. Vos, 11.8 sec. 1500 Meter hardloopen klasse B (nationaal), Ned. record: J. Zeegers 4 min. 10.5 sec.; 1. Jan sen, Feyenoord, Rotterdam, 4 min. 25.2 sec.2. van Gelder, Feyenoord, Rotterdam, 4 min. 26.4 sec.3. Hebers, V. en L.den aag, 4 min. 32.6 sec.4. Hermes, Trekvogels, den Haag, 4 min. 3-4.8 sec., 5. Kruis, R.A.V. '31, Rotterdam, 4 min. 36.4 sec., 6. Scheenloop, H.A.V. Haarlem. 800 Meter hardloopen (internationaal). Ned. re cord A. Hoogerwerf in 1 min. 56.6 sec., 1. Le feber, S.C. 1899, Düsseldorf, 1 min. 59.4 sec., 2. Lyflander, A.V. 1923,, Amsterdam, 1 min. 59.8 sec.3. Nieuwland, Feijenoord, Rotterdam, 2 min. 6 sec.4. H. Visser, Feyenoord, Rotterdam, 2 min. 6.2 sec. 200 Meter hardloopen klasse B (nationaal), Ned. record: C. Berger in 21.1 sec. Halve beslissing: lste serie: 1. de Waele, 't Noorden, Rotterdam, 24.2 sec., 2. van Buren, A.V.A.C., Amsterdam, 24.4 sec.2de serie1. 't Hart, Pro Patria, Rot terdam, 24,3 sec., 2. v. d. Schot, A.V. '23, Am sterdam, 24.4 sec. Beslissing: 1. de Waele 24 sec., 2. 't Hart 24.1 sec.3. van Buren, 24.6 sec.4. v. d. Schot 24.7 sec. 400 Meter hardloopen (internationaal). Ned. re cord: A. Paulen 49 sec., 1. Bergmann, Duisbur ger Sportverein 1899, Duisburg, 50.7 sec.2. Car- lini, Italië, 50.9 sec., 3. Prinsen, Tubantla, Bel gië, 51.2 sec., 4. Dop, V. en L. den Haag 52.2 sec. Polsstokhoogspringen A. (internationaal). Ned. record: Van der Zee, 3.86 M.1. Gaston Etienne, Charleroi, België, 3.30 M.2. van der Most, Pro Patria, Rotterdam, 3.30 -M. Polsstokhoogspringen B (nationaal)1. J. Haitsma, A.V. '23, Amsterdam, 2.80 M. 1 Engelsche myl snelwandelen (internationaal) 1. Schwab, S. C. Charlottenburg, Berlijn, 6 min, 47.5 sec.. 2. P. Engelman. Pro Patria. Rotterdam, 7 min. 5.8 sec., M. Engelman, Pro Patria, opge geven. 4 X 100 Meter estafette (internationaal) Ned. record, Haarlem met 42.6 sec., lste serie: 1. Duisburg 44.6 sec., 2. V. en L., den Haag, 44.7 sec., 3. DüsseldorfDuisburg combinatie 44.8 sec. 2de serie: 1. Trekvogels, den I-I ag, 45.8 sec., 2. D.F.C., Dordrecht, 46 sec., 3. A.V. '23, 46.1 sec. Beslissing: 1. Duisburg 43.7 sec.; 2. V. en L. 44 sec.3. DuisburgDüsseldorf combinatie 44.3 sec. 1500 Meter hardloopen (internationaal). Ned, recordJ. Zeegers met 4 min. 10.5 sec.1. Ge ruit, S.V. 1899, Duisburg, 4 min. 15.9 sec.2. A. Zeegers, A.V.A.C., Amsterdam, 4 min. 16.8 sec., 3. Chapelle, Royal Beerschot Athl. Club, Antwerpen, 4 min. 21 sec.4. J. Brandenburg, H. A. V., Haarlem, 4 min. 21 sec. Speerwerpen (Internationaal). Ned. record: J. Knol 53.61 M.1. Billoiy, Berghem Sport, België 54.94 M.2. Gaston Etienne, R. Charleroi, S. C., België, 54.51 M.3. Voss, Düsseldorf Sportverein, Düsseldorf, 48.81 M. 5000 M. hardloopen (Internationaal). Ned. re cord: J. Zeegers 15 min. 18 sec.: 1. N. G. Baars Steineman, Pro Patria, Rotterdam, 15 min. 40 sec.2, Kilp. S.C. '99, Düsseldorf, 15 min. 51.8 sec.; 3. Vincent, Tubantia, België, 16 min. 25.8 sec.4. Peters, Trekvogels, den Haag, 16 min. 56.6 sec.5. A. Groeneweg, Pro Patria, Rotter dam, 17 min. 11.8 sec. Olympische estafette (internationaal) Ned. re cord', Haarlem, 3 min. 37.2 sec.1. S.V. '99, Duis burg 3 min. 42.9 sec.2. DuisburgDüsseldorf combinatie 3 min. 43 sec.; 3. V. en L.den Haag, 3 min. 49.3 sec.4. Pro Patria, Rotterdam, 3 min. 53.8 sec.5. A.V. '23, Amsterdam, 3 min. 55 sec. Pro Patria behaalde 18 punten en kreeg daar door den wisselbeker voor de beste prestaties. V. en L. had 14 punten, Haarlem 7 en Trek vogels 6 p. Gisteren hield Pro Patria te Rotterdam internationale athletiekivedstrijden. Hier boven ziet men de deelnemers aan het nummer 1500 meter hardloopen onderweg. ATHLETIEKWEDSTRIJDEN SPELERS R. V. B. Be jaarlyksche wedstrijden van den Rotterdam schen Voetbalbond zullen dit jaar wederom op het terrein van Feyenoord worden gehouden en wel op Zaterdag 8 Augustus voor juniores, en op Zondag 9 Augustus voor seniores. Het pro gramma der juniores, dat gesplitst wordt in een afdeeling C. en een afdeeling A en B juniores luidt: 60 M. hardloopen, 300 M. hardloopen, 4 X 60 M. estafette, vèrspringen met aanloop, ingooien dribbelen, doeltrappen, koppen en paren. Het programma voor de spelers van den R. V. B. luidt: 100 M. hardloopen, 400 M. en 1000 M., en 4 X 100 M. estafete; dribbelen, doeltrap pen, ingooien, koppen en paren. Vèrspringen met aanloop. Voorts is een programma voor uitsluitend spe lers van den K. N. V. B. samengesteld, nl. 100 M. hardloopen, 80 M. hardloopen, dribbelen, kop pen en paren. De inschrijving sluit 31 dezer by den secretaris der athletiekcommissie van den R. V. B., den heer C. Bassant, Crooswykschekade 4a. ROTTERDAMSCHE ATHLETIEKKRING. Voor de kampioenschappen van den Rotter damschen Athletieklcring bestaat een uitsteken de belangstelling. Uitgezonderd enkele cracks van Feyenoord hebben vrijwel alle beste Rotter damsche athieten ingeschreven. A.s. Woensdag des avonds half acht, wordt het eerste gedeelte verwerkt en wel op het terrein van The Rising Hope, dat gelegen is naby de Delfshavensche Schie. Op het programma staan de volgende num mers 100 yards en 1500 M. hardloopen, 1500 M. snelwandelen, vèrspringen met aanloop, speer werpen en discuswerpen. ROTTERD. R. K. SCHAAKVEREENIGING R. S. R. De competitie-wedstryd, in het afgeloopen sei zoen gehouden tusschen de eerste tientallen van ,,de Ivoren Toren" en ,,de Pion" en het 2e tiental van R. S. R., alle R. K. clubs uit Rotterdam of naaste omgeving, had het volgend resultaat: gesp. gew. gel. verl. pnt. voor tegen Ivoren Toren 4 2 2 0 3 25 15 Pion 4 2 2 0 3 24 16 R. S. R. 4 0 0 4 0 11 29 Na afloop van de prijsuitdeeling vond een ge animeerde bliksemwedstryd in 3 ronden plaats. Vrydag a.s. vangt by R.S.R. de zomerwedstryd aan in 2 afdeelingen, volgens Zwitsersch systeem. WERELDKAMPIOENSCHAP BOKSEN. De wedstryd om het wereldkampioenschap bok sen tusschen den Duitscher Schmeling en den Amerikaan Stribling is in de laatste (15de) ronde geëindigd met een overwinning van Schmeling op punten. De Duitscher blyft dus in het bezit van den titel. Gewonnen door V. O. C. met 114 runs op de eerste innings. Een zeer onvolledig V. O. C.-elftal heeft gisteren V. V. V. te Amsterdam een zware nederlaag bezorgd. De Amsterdammers hebben er ditmaal heel weinig van terecht gebracht. Vooral het fielden, dal eerst heel goed was, verminderde later beduidend, waarvan V. O. C. danife profi teerde. V. O. C. liet V. V. V. eerst batten en de Rotterdammers hadden het geluk dat reeds met den zesden bal W. Grootmeijer zich door Beyers liet vangen. Erg hoog werd de score ditmaal niet, n.l. 106 runs. Kost met een goede 27 runs was topscorer, W. Dykhuis 15, v. Stuyvenberg 13, Widhaan 11 runs. Terwiel 5 voor 44, v. Herwaarden 5 voor 30, Beyers 0 voor 15. East was ook al niet present. De V. O. C.-ers hebben het Amsterdamsche totaal reeds voor 5 wickets gepasseerd. Dubree maakte een fraaie 43, van Herwaarden een zeer gelukkige 30, Terwiel 38, Cuittart 22 not out en Ruychaver 21. Toen er 9 wickets neer waren en V. O. C. 220 runs had gemaakt, s/oot V. O. C. de innings. De bowlingcyfers van V. V. V. waren: Jeuken 2 voor 27, Nieda 2 voor 25, A. v. Stuvvenberg 1 voor 36, J. C. Grootmey'er 1 voor 22, E. A. Kost 1 voor 25. Be andere bowlers hadden geen succes. Er waren nog 90 minuten te spelen, waarom V. O. C. een poging deed om V. V. V. nogmaals uit te krygen. Opnieuw was W. Grootmeyer met den vierden bal gevangen op leg, maar V. O. C. slaagde er toch niet in alle wickets te nemen. Toen de stand 6 voor 64 was en Panjer reeds een uur zyn wicket had opgehouden, gaf V. O. C. de poging op. De Rotterdammers boekten dus een verdiende overwinning met groote cyfers n.l. met 114 nris. Voor deze groote overwinning krygt V. O. C. 5 punten en V. V. V. een geheel onver dien 1 drietal punten. H. D. V. S.—H. C. C. II. Gewonnen door II. C. C. met 55 runs op de eerste innings In een zeer spannenden wedstrijd Is het H. P. V. S. met de laatste twee menschen op den mat gelukt een inningsnederlaag te ontgaan, hetgeen voornamelyk te danken is aan het goede spel van Hodes en F. Lindeman. H.C.C. wint den op gooi en stuurt H.D.V.S. het eerst naar den mat. waar de Schiedammers openen met W. Brounts en mr. P. van Bochove op den aanval van jhr. v. d. Bosch en Sodderland. Reeds met den der den bal valt het wicket van Brounts voor 0. Door het goede bowlen van jhr. v. d. Bosch vallen de wickets snel achtereen en alleen Gr. Nolet komt met 13 in de dubbele cyfers. Brounts 0, mr. van Bochove 2, Beukers 2, Fisher 4, Scheffers 4, Hodes 1 n.u., Engering*0, Offerman 0, Chambers 6 en Lindeman 9. Met 13 extra's wordt het totaal slechts 42 runs. Jhr. W. v. d. Bosch had met 6 voor 12 de beste bowlingcijfers Sodderland 4 voor 29. Voor de lunch opent H.C.C. met. Neuerburg en Sodderland op den aanval van Offerman en En- gering. Sodderland gaat voor 1 lbw. en Neuer burg wordt'voor 3 in de slips gevangen door mr. van Bochove, beiden bowled TI. Offerman. Met Bouwmeester en W. v. d. Bosch op den mat wordt geluncht voor 30 runs. Na den lunch spe len beiden zeer voorzichtig, daar het bowlen en het fielden der Schiedammers goed is. Beukers vangt mr. Bouwmeester voor 17, bowled Enge- ring, en Schill verdwijnt voor 5 runs, bowled H. Offerman. N. de Beus voegt ook slechts 3 runs aan het totaal toe en wordt door Beukers gevangen. Met een 4 passeert jhr. v. d. Bosch dan het Schiedamsche totaal. Van den staart roert zich alleen jhr. W. v. d. Bosch, die er lus tig op los scoort. Van den Berg 6. E. Jansen 5, K. Neuerburg 2, allen bowled H. Off er man. En- gering weet op het laatste v. d. Bosch te vangen op zjjn eigen bowlen voor 26 runs en jhr. de Kok blyft met 2 n.u. Met 5 extra's wordt het totaal 97. H. Offerman 7 voor 35 en J. Engering 3 voor 57. H.D.V.S. gaat weer batten, maar al gaat het iets beter dan in de eerste innings, ook nu vallen de wickets vry spoedig. Met de twee laat ste menschen op de mat moeten £r nog 12 runs gescoord worden om een inningsnederlaag te voorkomen, F. Lindeman, die liet bowlen nu meester is, slaat v. d. Bosch verschillende malen voor 4 en Hodes passeert tenslotte met een har de vier het totaal. Na 76 runs wordt er gestopt en heeft H.C.C. met 55 runs op de eerste innings gewonnen. Bowlingcyfers 2de innings: Jhr. v. d. Bosch 5 voor 37, Sodderland 4 voor 35, de Beus 0 voor 2. ZWEMWEDSTRIJDEN TE 's-HAGE. Mej. Braun op de 100 M. geslagen. Onder groote belangstelling heeft gistermid dag in het open zwembad van het Zuidersport park te Den Haag een gecombineerd zwemfeest plaats gehad, gèorganiseerd door de H.Z. en P.C. en Z.I.A.N., waaraan enkele dames van de Duit- sche Dames Zwemclub uit Dortmund deelnamen. De wedstryden vingen aan met de 2e klasse waterpolo-competitie-ontmoeting tusschen de H. Z. en P.C. e® Z.I.A.N. Met rust was de stand 16 voor eerstgenoemde, doch in de tweede helft was Z.I.A.N. steeds sterker en wist ten slotte met 31 te winnen. Het 13-jarige Rotterdamsche meisje, mej. den Oude, zorgde voor een verrassing door by het nummer 100 M. vrye slag voor dames de beken de zwemster mej. Braun te klappen. De uitslagen luiden 200 M. schoolslag, heeren: 1- L. Korpershoek, R.D.Z., 3 min. 21/5 sec.; 2. H. Kooy, Haarlem, 3 min. 11 2/5 sec. 100 M. rugsiag, dames: 1. mej. J. Korthoff, In ternos, 1 min. 25 2/5 sec.2. mej. P. Oversloot, O.D.Z., 1 min. 27 3/5 sec. 100 M. vrye slag, heeren: 1. E. G. Ingenluyff, HZ-—P.C-, 1 min. 6 2/5 sec,; 2. J. H. de Haas, Z.I.A.N.. 1 min. e 3/6 sec. 4 X 50 M. schoolslag, estafette dames: i. R.D.Z. met de dames mevr. de Groot, G. BrouJ wers, A. Delwei en J. de Jong, 2 min. 57 4/5 sec. 2. Het IJ, Amsterdam, 2 min. 59 1/5 sec. 5 X 50 M. vrye slag, estafette heeren: 1. H.Z. en P.C. met de heeren: E. G. Ingenluyff, P. J. Jonker, L. H. A. Sehrieder, C. J. van Wyk en O. P. van Leuver. 2 min. 32 2/5 sec.; 1. Z.I.A.N., 2 min. 43 sec.3. H.Z. en P.C. II, 2 min. 45 sec 4. R.Z.C., 2 min. 45 3/5 sec. 100 M vrye slag dames: 1. mej. W. den Oude, 7 min" ,1/e aec-l 2- mej. Braun, O.D.Z., Lm 16 sec. M' Viardas' Het IJ' 1 T 60Jf' tvr«! Heeren (nieuwelingen): 1. B. J. Jonker, H.Z. cn B.C., 30 aec i kt». Haarlem, 314/5 sec.; 3. Offers', ^.pp' 314/5 sec. 5 X 50 M. estafette dames: 1. R.d.Z. met de dames mevr. de Groot, Bouwmeester, mevr. La- geman, Hoogeweg en mej. W. den Oude, 2 min. 58 4/5 sec.2. Dortmund, 3 min. 25 2/5 sec.3' H.Z. en P.C., 3 min, 29 sec. 6 X 50 M. estafette wisselslag heeren1. Haar lem, met de heeren: S. A. Lievenberg, j. Kerk- hofl, H. buerhoff, A. v. d. Meer, H. Kooy en C. Zeeman, 3 min. 33 2/5 sec.2. H.Z. en P C„ 3 min. 35 sec.; 3. Z.I.A.N., 3 min. 36 4/5 sec. Wedsrijden op den Hollandsclien IJssel. Gisterenmiddag hebben wederom onder groote belangstelling en prachtig zomerweer, by uitstek Gisteren zyn de laatste partijen om de kam pioenschappen van Schiedam gespeeld. De uit slagen luiden: Dames-enkelspel: mej. Melchers slaat mevr. v. Herwynen-Schut met 64, 6—2. Heeren-enkelspelvan Herwynen slaat de Haas met 62, 63. Dames-dubbelspelde dames L. en N. Mel chers slaan mevr. v. HerwynenSchut en mej. van Buysen met 46, 63, 64. Heeren-duhbelspelvan Herwynen en Noyon slaan Agebeek en Stoffers met 108, 63. Gemengd dubbelspel: de heer en mevr. v. Her wynenSchut slaan mej. van Buysen en Welcker mot 62, 61. geschikt voor de watersport, de i'nter-Rotter- cb»Kche roeiwed^tryden, uitgeschreven door den 'bond voor Rotterdam en omstreken, plaats gehad. De wedstruden zyn evenals het vorige jaar een groot succes geworden en hebben alles zins aan hun doel beantwoord, nl. propaganda voor de edele roeisport. Voor den aanvang van de wedstrijden zag men de slanke vaartuigjes zich langs (het wateropper vlak naar het wedstrijdterrein spoeden, dat.al ras door de vele jachten en de gepavolsee'rde volgbooten een fleurig en gezéllig aanzien bood. De wedstryden hadden een Zeer vlot verloop en gaven veel spannende momenten. De uitslagen luiden als volgt: Maasskiffs1. R- en Z. V. ye Trekvogels2. Deutsche Turn und Ruderverein; 3. Kon. Dor- drechtsche Roei- en zeil vereeniging; 4. Roeiver- eenigin-g Nautilus. Overnaadsohe tweeriernsgieken: 1- Kon. Dor- drechtsche Roei- en Zeilvereeniging;. 2. Deutsche Turn- und Rudorvereln; 3. en 4. de Trekvogels- 5. Nautilus. Vierriems Maasgieken (seniores)1. Deutsche Turn- und Ruderverein2. Nautilus3. ye -rrelt. vogels; 4. Kon. Roei- en Zeilvereeniging ye naaa- Vierriems Maasgieken (juniores); 1. K011. i>or- drechtsche Roei- en Zeilvereeniging; 2. ye Trek- cogels; 3. Deutsche Turn- Ruderverein4. Nautilus. Overnaadsche dubbelscuH: Kon. Dordrecht- sche Roei- en Zeilvereeniging; 2. Nautilus; 3. de Trekvogels; 4. NauUlu3o. Deutsche Turn- und Ruderverein. Enkel-wherries1- K°n- Roei- en Zeilvereeni ging de Maas; 2. K"n- ""'drechtsche Roei- en Zeilvereeniging; 3. Nant'lus. Dubbol-when-les: Snn- Hordrechtsche Roei en Zeilvereeniging.' 'f: Kon. Roei- en Zeilvereeni ging de Maas; 3- Deutsche Turn- und Ruder verein 4. Nautilus; 5. d0 Trekvogels. Dames stylroeien m vierriemsgieken1. Nau tilus; 2. Kon. Dordrechtsche Roel- en Zeilver eeniging; 3. de Trekvogels. Achtriems Mmsgieken: 1. Nautilus, 2. Kon. Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging; 3. de Trekvogels. De Kon. Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeni ging heeft voor een jaar beslag gelegd op den wisselbeker. Na afloop van de wedstrijden heeft de prys- uitdeeling plaats gehad in het vereeniging.go- bouw van de Roeivereenlging 'Nautilus. Heeren le kl.: L.Z.C.—Maas 2—0; D.J.K.—S.H.V. 3—L Res. 2e kl.L.Z.C. IIMaas JI 60. 2e kl.Otter—Zwemlust. 4—2; Star—A.Z. 9 P.C. 4—0; H.Z. en P.C.—Zian 1-3; Z.B. en Z.V- Weusthag 06; H.Z.C.D-J-K. 24. 3e lel.: U.Z.C. 4—Otter 3 1—L

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 10