DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. m STADSNIEUWS 54ste JAARGANG DONDERDAG 23 JULI 1931 No. 1608* BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM girodienst TELEFOON INTERCOMM. 68085 Gratie-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250. bij verlies va° eva bii verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.— bij verhes van eiken anderen vinger. vinger; T 50."J één hand, één voet of één oog; 150.- bij verlies van een duim; 75- bij verlies van een wijs. Vorvekerina loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad worden afgedrukt R. K. KINDERVACANTIESPELEN Vergadering van leidsters en leiders s. V. V.FEIJENOORD 3—3 STAATSRAAD IDENBURG- KON. VEREEN. TAPIJ TFABRIEKEN. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. HUIZE LORETTE TE VENLO. "JUJET heeft geen nut alleen critiek op den volkenbond uit te oefe nen; maar het is nog erger, erger dan nutteloos om onbewogen naast deze wereldbeweging te blijven staan Kardinaal BOURNE. TEEKENT HET ONTWAPENINGS-PETITIONNEMENT. noteering moutwijn en SPIRITUS Spoeling 1.40. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco maand t U10; de bU bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per per week 25 cents. Bij bezorging franco per post abonnementsprijs per drie maanden vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zün steed® afn or's bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT en No. 81440. de ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels: L55, elke regel meer 25 ct* Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gisteravond werd in het Parochiehuis onder de H. Hartkerk een vergadering gehouden van leidsters en leiders bij de R. K. Kindervacantie- spelen. bij ontstentenis van den voorzitter van het comité, pastoor J. B. Möller. werd de bijeen komst door den heer L. J. Stolwijk geleid. Deze heette die aanwezigen, die in grooten getale waren opgekomen er werden weer veel nieuwe gezichten, zoowel van buiten als in de stad, opgemerkt van harte welkom en legde er den nadruk op, dat zonder de beliangelooze offervaardigheid van leidsters en leiders de spelen onmogelijk zouden zijn. 'n Bizondeir woord van welkom richtte hij tot den secretaris der Sint Augustinus-vereeni- ging, den heer Dekker. Vervolgens deed hij mededeeling van opname in het comité van mej. A. J. Jeijsman en van Broeder Overste, dezen laatste in de plaats van Broeder Aquino, die naar de Missie van Midden- Java vertrekt en wien de voorzitter hartelijk dank bracht voor de werkzaamheden, door hem ten bate der R. K. Kindervacantiespelen ver richt. Als adjunct-hoofdleider aal de heer Drummen optreden. Mededeelingen werden vervolgens gedaan van de bewilliging door den Raad op de aanvrage om subsidie; omtrent het aantal kinderen dat aan de spelen zal deelnemen; de dagen waarop tusschen 3 en 21 Augustus wordt gespeeld; het binnenkomen van prijzen; de toezending van circulaires enz. De hoofdleider, de iheer P. Alberts gaf daarop een uitvoerige uiteenzetting van de regeling der spelen. De beide eerste dagen zullen aanvangen met een H. Mis, te zingen door de dien dag aan de spelen deelnemende kinderen. Ra afloop der H. Mis trekt mén met fleurige vlaggen ontworpen door dien hear Adolf s onder tromgeroffel en het zingen van marsch. liedjes naar het speelterrein. De kinderen komen weer in drie kerken. Elke groep "zal een national, een stedelijke, eeen parochie- en een kinderspelenvlag met zich voeren. Het spelmateriaal is thans bijzonder goed in orde; er zijn nu vijf materiaalleiders aangesteld. Als technisch spelleider zal de heer Verheyden, leeraar gymnastiek M.O. optreden. Voor de leiders en leidsters wordt nog een cursus in speileiding gehouden en wel op Vrijdag 24 Juli, Maandag 27 Juli en Dinsdag 28 Juli, flos avonds om acht uur in het gymnastiek lokaal van de eerwaarde Broeders. Het comité verzoekt allen leiders en leidsters, zoo spoedig mogelijk den hoofdleider, Lekstraat 58a te berichten, of zij den eersten dag der spelen, namelijk 3 Augustus, aanwezig kunnen zijn, en daarbij tevens mee te deelen, welke dagen zij voor de spelen beschikbaar hebben. R. K BOND VOOR GROOTE GEZINNEN In een dezer dagen gehouden bestuutsverg. dering der afd. Schiedam van bovengemelden Bond, werden Ontwerp-Statuten, Huish. Regio ment en Reglement voor de stichting ,,Com missie tot steunverleening aan gezinnen van leden", vastgesteld. Ze zullen op een algemeent- ledenvergadering, welke zal worden gehouden in de 1ste helft der maand September, ter goed keuring aan de leden worden voorgelegd. Op deze ledenvergadering zal dan tevens eer, Voorzitter moeten worden gekozen, aangezien de heer Willemse, wegens drukke bezigheden, als zoodanig ontslag heeft genomen. Besloten werd tevens, dat het geheele Bo stuur zal tegenwoordig zijn op de Centrale Raadsvergadering van den Nederl. R. K. Bone voor Groote Gezinnen, welke wordt gehouden op 25 en 26 Juli e.k. in een der zalen van „Zomer zorg", Bezuidenhout te 's-Gravenhage. Op deze bijeenkomst, welke om 2 uur aanvangt, zullen ook de leden der afdeeling welkom zijn. Betreffende de Propaganda werd besloten eerstdaags een gecombineerde vergadering tt beleggen van Bestuur en Propagadisten, waarbij de heer Hakkaart een inleiding zal houden over «»el, instellingen, reglementen, enz. van den Bond, waarna de Propaganda wederom mei kracht ter hand zal worden genomen. Bespreken werd nog om in de maand November een plechtig Triduum te houden vo deledeu. Omtrent dit punt zal op die eersitvolgen de vergadering een definitief besluit worden ge nomen MARTINET—PUGELIST 2—0 TOONKUNST Tot leeraar in piano aan de Muziekschool van de afdieeling Schiedam der Maatschappij itoit bevordering der Toonkunst is met ingang van 1 September aanstaande benoemd die heer A. C. Schuurman, organist der Groote Kerk alhier. Beb van Klaveren gehuldigd Op het Manttnltterireln achter die boschwach- terswoiniiug, speelde gisteravond Martinit 1 tegen een elftal, bestaande uit beroepsboksers en genaamd Pugilist, in welk elftal o.m. mee- iSpeelde Beb van Klaveren, die Zondag j.l. dooi zijn overwinning op Sybillie, Europeesch kam pioen is geworden. Voor den wedstrijd bestond zeer groote belangstelling en Simon Rosman, de bekende ex-bokser, had er voor een mooten beker beschikbaar gesteld. Voordat de wedstrijd aanving huldigde die heer W. van Looptik den nieuwen Europeeocliein kampioen niamens die voetbal vereend ging Mar tinit ondier aanbieding van een bloemstuk en daarop werd er gezelilig gevoetbald. Martinit won tenslotte met 20. Na afloop van den wedstrijd trokken spelers en publiek naar café Sport, eigenaar Simon Rosmain, waai" van Klaveren nogmaals gehuldigd werd. Daar was heit wederom die hieer van Loopik, dlie nu na mens Siraom Rosman het woond voerde. In de huldiging moesten tevens deelen die hoeren Th, Huizenaar, de manager van Beb vain Klaveren en Arie van Vliet, die Zondag kampioen van Nederland is geworden. Ook dieze kregen bloe men.. Daairna overhandigde de heer vam Loopik aan den voorzitter van Martinit, den heer Pronk den beker. FEEST IN WIENER NEÜSTADT. Een groep uit den historischen optocht, die ter gelegenheid van het 7e eeuwfeest der burgerwacht door de stad trok KON. NED. ZANGERSVERBOND EN ORPHEUS De jaarvergadering van dit Verbond zal hier ter stede op 26 Juli a.s. worden gehouden ter gelegenheid van bet 65-jarig bestaan dier Kon. zangv. Schdediams Mannenkoor Orpheus. Reeds Zaterdag 25 Juli a.s. komen heft hoofdtbestuur en de afgevaardigden, die de gasten, van Or pheus zullen zijn. Des middags 2 unr zal die begroeting der giasten plaajts hebben iin Corner House, Rembmanditlaan. Te 3 uur zullen Burgemeester en Wethouders de vreemdelingen ten Stiadhuize ontvangen, waarbij bestuur en feestcommissie van Orpheus tegenwoordig zullen zijn. Na afloop van deze officieel® onitvamgisit zullen verschillende be zienswaardigheden in de stad worden bekeken. C.a. zullen die afgevaardigden in die gelegen heid worden gesteld een der branderijen van de Erven Lucas Bols en A. de Koning aan de Simt Aninazuisitersitraat, waar hieit beroemde Schie-- damsche product wordt gestookt, iti© bezichti gen. Ook zal een bezoek worden gebracht aan de Capsule-fabriek „Holland" van den heer W. H. van den Toorn. Na een wandeling door de stad komen de gasten samen met de werkende leden van Orpheus in Corner House, waar zij zich te zes uur aan een gemeenschappelijken maaltijd zul len vereenigen. Tg 8.3o uur begint in de groote zaal van den R- K. Volksbond die Zoim er-feestavond, door Orpheus aam. het hoofdbestuur en de verdere gasten aangeboden. Zondagmorgen jg uur vangt die jaarvergade ring van het Kom. Ned. Zangersverbond aan. In de rustpoos, die tè 12.30 begint, zal Orpheus ©enige werken tem gehoore brengen onder lei ding van rijn dirigent Eduard Flips®- Na afloop van het concert zal de lunch wor den gebruikt in hotel Beijersbengeii, waarna te 2 uur de vergadering zal wordem voortgezet. Uit alle deelen van het land komen de afge- vaardigden: Warffum en Maastricht, Den Hel der en Hengelo, Noord em Zuid,, Oost en West. Voor Orphéus zullen het drukke diagen zijn. Het hoopt er voor te zorgen, dat de zangers van buiten de stad van Schiedam de meest gunstige indrukken zullen ontvangen en be waren. RIJWIELDIEFSTALLEN Ten nadieele vam den winkelier K. F. uilt heft Broereveld is gisternacht uit zijn pakhuis al daar een damesfiets gestolen. Gisteravond is ten nadeele van den café houder v. V., aan het Hoofd een rijwiel ont vreemd, dat onbeheerd voor heit café stond. Nauwelijks is het voetbal seizoen afgeloopeu, of verschillende Vereenigiingen en elftallen denken reeds aan het komende en trainen zich en spelen oefenwedstrijden. Zoo ook S. V. V. en Feijenoord, dlie elkaar gisteravond in een vriendschap pelij ken wedstrijd ontmoetten op 't terrein van S. V. V. aan den Westframkenlamd- scbedijk Er bestond voor den wedstrijd, welke stond ondier leiding van den heer Holstein en zeer aantrekkelijk was, een groote belangstelling. Voor de rust nam S.V.V. de leiding rneit een mooiem kopbal Van Poelman, waarop Feijenoord driemaal achtereen het S.V.V.-dioel wjjst tie doorboren. Maar voor de ruisit nog wist J. Ver steeg den achterstand te verkleinen tot 32. Na die pauze ging het spel gelijk op. Mooi opgezette aanvallen wisselden elkaar af en stlalaitjes van mooi individueel, en samenspel vielen te bewonderen, S.V.V. was in geen geval de mindere van Feijenoord en toen bij een aan val op het doel dier gasten J. Versteeg een mooie pass kreeg van v. d. Gaag, aarzelde hij geen oogenMik. Hij nam den bal nog even mee en In een run loiste hij een schot, dat voor v. d. Male, dliie zijn doel uitstekend heeft ver dedigt}, niet te houden was. De stand was dus gelijk en diaaria kwam geen verandering. OPENLUCHT-UITVOERING D. O- K. De Ohr. gyiunasltiiekvereeniging D. O. K., directeur die heer J. de Kok, had tegen gister avond, met medewerking van de Ckr. gemengde zangvereeindging Elthefto, directeur de heer C. van Beek en de Chr. muziekvereemigimg Harpe Davids,, directeur de heer J. K. C. Karseboom een openluchtuitvoering georganiseerd, op het feestterrein in het Volkspark, welke, dank zij bet schitterend© weer bijzonder goed geslaagd mag heeten. De heer De Kok liet om precies half 8 uur den juisten aanvangstijd, zijn vele leerlingen in keurig gelid opmarcheeren onder heit spelen \an een pittigen miarsch door Harpe Davids. Na den opmarsch voerden alle leden van D.O.K. zoowel de kleine als de groote turners en turn sters een tweetal vrije oefeningen uit. Daarna maakten alle afdgelingen toeate 1 oefeningen, te." wijl mei-volgens, adat. Hairpie Davids weer enkele muzieknummers had doen hooren en Eltheto eeiniig© zangnummers had uitgevoerd jongens en meisjes elkaar bekampten in enkele estaftettebainen. D© knotsoefemingea door die meisjes en dames werden correct uitgevoerd. Met een aantal springoefeningen waren' de gymnastiiekuiitvceringen beëindigd. De uitvoering van D. O. K. is, mede door de gToote publieke belangstelling, uitstekend ge- Bij zijn 70sten verjaardag. Heden bereikte de heer A. W. F. Idemburg den 70-jarigen leeftijd. Al heeft hij zich, door vertrek naar het .buitenland, aan elke huldi ging onttrokken, wij kunnen toch niet nalaten dezen nobelen anti-revolutionairen staatsman op zijn zeventigsten verjaardag te gedenken. TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water was heden, morgen 66 graden. DIEFSTAL R. K- S. V. EXCELSIOR Voortzetting jaarvergadering Gisterenavond werd de jaarvergadering der zwart-witten voortgezet en beëindigd. Nladlat de diverse door het bestuur benoemde commissies waren bekend gemaakt werd over gegaan tot verkiezing der eirtal-commissie die als volgt werd samengesteld: voorzitter J. J. Kloos, secretaris A. Vollebregt Jr., leden: B. Scholte, H. Scheffers en J. Beier. De begrooting 19,U1932 werd na ampele bespreking goedgekeurd, waarna het voorstel der cricketcommissie betreffende de instelling van een contactcommissie in behandeling kwam. Van bestuurszijde werd de instelling dezer commissie met klem ontraden, waarna het voor stel bij de leden geen genade vond. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voor zitter met een kort sluitingswoord deze ver gadering. Het secretariaat van „Excelsior" is thans gevestigd bij L. v. d. Toorn, Jan Steenstraat 38. WATERPOLO Voor de heerencompetitie van den Z. R. O. speelde gisteren te Kralingen Maas 3 tegen S.Z.C. 2. De Uitslag luidt 32 in het voordeel van Mlaas 3. Door W. K., wonende aan den Singel, is hij de politie aangifte gedaian van diefstal van een bedrag van 95 uiiit een gesloten kist. K. ver miste den sleutel van de kist en toen hij deze Zateiidlag open brak, kwam hij toft die ontdek king dat heit geld verdwenen wa*. egen Augustus a.s. is een loonsverlaging aangekondigd. De directie der Kon. Vereen. Tapijtfabrieken, vestigd te Rotterdam, Deventer en Moor recht, heeft zich genoodzaakt gezien haar per- meel over de geheele linie, vanaf directie tot den. laagsten arbeider in de fabriek, een loons- teriaging van 10 pOt. aan te zeggen. Naar aanleiding bieram is Dinsdag te Til- urg een conferentie gehouden met de direc- •'ia van bovengenoemde fabrieken en de be stuurders van de Ned. R.K. Vereeniging van Werkgevers in de Textielnijverheid en afge vaardigden van de drie arbeidersorganisaties .Eendracht", „St. Lambertus" en „Um-tas Nadat de directie geruggesteund door den voorzitter en den secretaris van de Ned. R.K. Vereeniging van Werkgevers In de Textiel nijverheid, de heeren Schellengs en mr. B. J. M. van Spaendonck, haar standpunt aan de be treffende arbeidersorganisaties had uiteenge zet, hebben de leiders van deze organisaties verklaard, het standpunt van de directie niet te kunnen deelen. De organisaties zien in deze loonsverlaging een manoeuvre van de directie, welke wijst op een gebruik maken van deu algemeenen crisistijd. Gistermorgen hebben wij een onderhoud ge had met de directie van de Kon. Vereen. Tapij - fabrieken te Rotterdam, die ons kort en ,~?5' dig een relaas deed van de noodzakelijkheid, die haar tot dezen maatregel heeft geleid. De voorgestelde loonsverlaging, die als ge zegd zoowel de directie treft als het geheele overige personeel, moet niet beschouwd wor den als een gebruikmaken van den crisistoe stand, waarin momenteel alle bedrijven zich bevinden, doch is louter een gevolg van een sinds jaren slechten gang van zaken. De directie heeft zich genoodzaakt gezien tot dezen maatregel van loonsverlaging te komen, na eerst op alle mogelijke manieren getracht te hebben door reorganisatie haar be drijf meer rendabel te maken. De eerste maat regel destijds door de directie genomen, be stond in een langzamen aan noodige interne bezuiniging, door zooveel mogelijk personeel in te krimpen, om daardoor dus voor de over blijvende werknemers de gelegenheid te openen hun werk op een reëlen basis voort te zetten De tweede groote maatregel gaat genomen worden er is reeds een vergadering op Maandag 27 Juli a-.s. uitgeschreven om het gewone aandeelen-kapitaal tot op 50 pOt. te reduceeren. Als derde noodzakelijke maatregel is gekomen de 10 pOt loonsverlaging, welke met Augustus a.s. zal ingaan. Gezien de harde noodzakelijk heid, waarin men verkeert en gelet op het feit, dat de loonen in de drie fabrieken van de Kon Vereen. Tapijtfabrieken, zoowel te Rotterdam. Deventer als Moordrecht nog 25 h 30 pCt. uit gaan boven het vastgestelde minimum, acht de directie, welke daarin wordt geruggesteund door de Ned. R.K. Vereen, van Werkgevers in de Textielnijverheid, een loonsverlaging als voorgesteld, alleszins gerechtvaardigd. Meest zwakke wind uit Zuidelijke richtingen, licht tot half of zwaar bewolkt, droog weer, behoudens laiter kans op onweer, iets warmer. Fietsers en motorrijders lichten 's avonds 9.35 tot 's morgens 4.38. op van AANRIJDING Gistermorgen te half elf ongeveer had in die Naasiaulaan een aanrijding plaats tusischen den aulto van dokter M. alhier en een diriewlelige bakfiets, bestuurd door den melkhaindelaar W. uit de Nieuwe Maasstraat. Het rechtervoorspat- bord van dien auto werd beschadfigd .en het rechtervoorwiel van de bakfiets vrijwel ver hield. Dokter M. is verzekerd ook voor schade aan derdem VERKOOP RIJWIELMERKEN 1931—1932 De directeur van het Post-, Telegraaf en Telefoonkantoor vestigt er de aandacht op, dlat de rijwielmerltein 1931-1932 ook worden ver kocht hij de postagentschappen, in de Mesdag laan en de Beijerlandisches-traat. MISHANDELING Tegen dien baringkoopman B. v. R., aan de Verbrand© Erven, is terzake mishandeling van zekeren H. procesverbaal opgemaakt. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1822 Juli 1931. GEBOREN: Catharine Johanna, d. van P. M. de Heü en W. Matla, Par.weg 116 Jacob, z. van A. Veth en E. van der Lelij, Jan Ver meerstraat 4 Henricus Ludovicus Antonius, z. van A. J. Kreuger en H. L. M. Breve, Dr. Noletstraat 1 Jqjianna, d. van L. van den Berg en C. P. Salij, van Smaleveltstraat 15 Gerarda Mari, d. van J. Cornelisse en M. J. Alkemade, Oosters trahit 117 Anthonie, z. van A. W. H- Barten en C. A. Maagdenberg, Boer- havelaan 45. GEHUWD: G. van den Bosch 23 j. en M. van Steün 22 j. Z. Exc. A. F. W. Idenburg. Idenburg, hoe bescheiden ook altijd in zijn optreden, behoort tot de groote figuren op het staatkundig terrein van de laatste halve eeuw. Reeds op 20-jarigeu leeftijd trok hij als tweede luitenant der genie naar ons Indië. En daar ligt ook het zwaartepunt van zijn leven. Driemaal was hij Minister van Koloniën, un na eerst gouverneur van Suriname geweest te zijn, volgde hij in Ned.Indië generaal van Heutz op als Gouverneurjgeneraal. Tusschen deze hooge functies in was hij lid der Tweede, en later der Eerste Kamer, om zijn schitteren de loopbaan te besluiten met heit lidmaatschap van den Raad van State. Op een rijk gevuld leven kan deze zeventig jarige dus terugzien. Doch welke functie hij ook bekleedde, hij bleef met zijin hooge gestalte toch steeds een bescheiden man ,die lof noch eere zocht, maar steeds bereid was zijn land te dienen, waar de Koningin hem riep. Daarom stond hij in hooge eere hij allen, die hem kenden, ook buiten zijn eigen partij. Man van groote gaven en buitengewone be kwaamheid, trok hij ons toch het meest aan door zijn nobel karakter, zijn ronde eerlijkheid, zijn onkreukbaarheid, op het scrupuleuse af. Als lid der Kamer en als Minister had hij steeds het oor der Volksvertegenwoordiging door zijn mannelijke welsprekendheid. Zijn rede voeringen waren altijd zakelijk, maar er sprak steeds een warme overtuiging uit. Zoo1 had hij meer nog dan door zijn groote bekwaamheid een grooten invloed door zijn edele persoonlijk heid. Voeg daarbij zijin diepen godsdienstzin, zijn zonder hinderlijk getuigen todh steeds open uitkomen voor wat in zijn leven het hoogste was, en het is begrijpelijk, dat Idenburg be. hoort tot die Staatslieden, tot wie ook het katholieke deel van ons volk met vereering en vertrouwen opzag. JXAMEONS HOOFDAKTE Geslaagd te 's-Gravenhage de heer L. Koorn. neef, alhier. Geslaagd alhier. EXAMENS U. L. O. te Rotterdam: W. v. d. Brugge, SCHEEPVAART SCHIEDAM, 23 Juli. Aangekomen: Eng. s.s. Agility, kapt. C. E. Mann, met olie van Har burg voor N.V. Schieveem, in de Wilhielmina- haven. SCHIEDAM, 22 Juli. Vertrokken: Duiitscb s.s. Alitoma, met stukgoederen naar Port Natal via Antwerpen; Braz. sjs. Cuyaba, met stukgoede ren naar Santos via Antwerpen. LONDEN, 22 Juli. Aangekomen: s.s. Auda city met olie van Schiiedlam; motorschoener Nijssiena, kapt W. Smid, met ledige flesschen van Schiedlam. ST. PETERSBURG, 21 Juli. Vertrokken: s.s. Veni, met papierbouit naar Schiedam. NEDERL.-BELGISCHE KAMER VAN KOOPHANDEL. Naar wij vernemen, is gisterenmiddag ten kantore van notaris W. H. Lubbers de acte gepasseerd voor de oprichting van een Neder landsch-Belgische Kamer van Koophandel, welke te Amsterdam zal zijn gevestigd. President der Kamer is de heer Emile de Poot-er, industrieel te Antwerpen; vice-presi dent is de heer Edgard Dupont, lid van den Raad voor de Scheepvaart te Antwerpen; als secretaris treedt op de heer mr. J. L. Bakbuij sen. Schuld te Amsterdam. Diamanten-feest der Eerw. Zusters van Liefde. Woensdag was het 75 jaar geleden dat een drietal Zusters, Moeder Bonaventura, Zuster Pulcheria en Zuster Salet-te, uit het moe derhuis der Zusters van Liefde te Tiliburg naar Venlo kwamen om haar intrek te nemen ia het huis aan de Groote Kerstraat, waarin gevestigd was een particuliere school voor jongeimeisjes, om zidh te gaan wijden aan het onderwijs en de opvoeding der Venlosche jeugd. (2)2 Juli 1856) Het huls kreeg tot pa trones O. L. Vrouw van Lorette. Op een foascbieden manier begonnen, wisten de Zusters van Liefde in den loop der jaren het bijzonder onderwijs voor meisjes zoodanig op te voeren dat de scholen aanhoudend moesten vergroot en uitgebreid worden en thans na 7-5 jaren van onvermoeid werken wordt door deze Zusters aan 4 verschillende scholen on derwijs gegeven. Woensdagmorgen waren de Groote- en Klei ne Kerkstraat de Domstraat en de Valuasstraat in feesttooi gehuld. Van vele huizen wapperden de vlaggen. Om kwartier voor negen begaven zich de leerlingen der Zusters-scholen met de leeken- onderwijzeressen naar de St. Martinuskerk. Een groote stoet bruidjes had zich voor het Huis Lorette opgesteld om de feestvierende Zusters op haar weg naar de kerk te begeleiden. De Martinuskerk was bijna geheel met kin deren. en vele belangstellenden gevuld. De Eerw. Zusters .namen plaats op gereserveerde stoelen in -het priesterkoor. De plechtige Hoogmis van dankzegging werd opgedragen door den Hoogeerw. Heer Deken J. van Oppen, die na het Evangelie een feest- predlicaitiie hield. Na afloop der H. Mis had op de speelplaats -der school aan de Valuasstraat een huldebetui ging van alle schoolkinderen der Zusterscholen plaats, terwijl om 12 uur in Huize Lorette een drukbezochte receptie werd gehouden. In den namiddag was er in de school aan de Lomstraat een feestelijke bijeenkomst .waar voordrachten, reidansen en liederen werden uitgevoerd door de leerlingen der scholen. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K- V^ksbomb 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. Dinsdag bestuursvergadering R. K. bewerkersbond ,,St Eloy", Gebouw R.K- Volk» bond. lederen Woensdag om half negen bestuur» vergadering van het afdelingsbestuur van den N. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om hall 9 r|petlt|* „Schiedam^ Mannenkoor" (dirigeni Putten). Groote zaal van den R. K. volks bond. lederen Woensdagavond van_8 tot.10 uur den R K. Volksbond gelegenheid tot het al Sen v^ naaiwerk voor de Theresia-vereeni- ^lederen Woensdagmiddag van 3-3% 1 gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat lederen Woensdagavond half g verplichte bijeenkomst St. Jos. Gezellen, Sc^^f^tle eenigingsgebouw Lange Haven over: Populair Godsdienstige Onderwerpen, door den praeses. lederen Donderdagavond van S 10 nu* repetitie Polyhymnia. R K. Volksbond. lederen Vrijdagavond van halt 9 tothalt 1,1 repetitie Koninkl. Zangvereenigmg Schiedjm» Mannenkoor „Orpheus" onder leiding Flipse.' Gebouw R. K. Volksbond. lederen Zaterdagavond: Ned. R. U. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken ,,St. Antonius Van halt 8 tot halt 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Donderdag 23 Juli Ned. R. K. Fabrieksarbeiders bond „St. Willi- broirdus". Ledenvergadering; R- K. Volksbond half acht. Belangrijke agenda. Woensdag 29 Juli Sint Augustinusvereeniging a£d. Schiedam en Omstreken. Excursie naar Heinekens Brouwerij. Aantreden even voor half drie Goudsche Singel, hoek Jonker Fransstraat. 24 Juli. Diergaarde, avond-concert Haag- sche Harmonie, 8 uur. D-agelijke: Casino-theater, 8% uur Yardaz' Operette Revue (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 Juli in: Grand Theatre, Grock, tt Leven van een Clown (voor volwassenen); Thailia, Mango; Olympia, On der den zwarten, Adelaar en Zwendelaars (voor volwassenen); Corso, De laatste Com pagnie- Roxy, De onschuld!gen van Parijs; W B -Theater, De Honky Tonk-cluh, Het rijke Huwelijk (voor volwassenen); Ooilos- geum, De Luohthavik, De xanbaanrapsodie (voor volwassenen). SCHIEDAM, 23 Juli. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koophando. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet 8.50. HERMAN JANSEN Spoeling „EVERYBODY'S WEEKLY". „Geloof jij die schandaalgeschie denis, die ze nou weer over Annie vertellen?" „NatuurlijkMaar welke schan daalgeschiedenis bedoel je eigenlijk?"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1