«éi MAANDAG 27 JULI 1931 NEDERL. WIELERKAMPIOEN SCHAPPEN. Yoorwedstrijden te Amsterdam. PIJNENBURG WINT DEN 50 K.M.-RIT. De 50 K.M. MOESKOPS VEER SPRINT KAMPIOEN Profs. NATIONALE TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN. ÜM» DE WEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. Voor de eindstrijden- De uitslagen. DAVIS CUP. De eindstrijd Frankrijk-Engeland. TOUR DE FRANCE. De Franschman Magne winnaar. FRANRIJK WINT HET DUBBEL- SPEL. FRANKRIJK SLAAT ENGELAND. de CRICKETCOMPETITIE. NED. ATHLETEN IN HET BUITENLAND. NATIONALE DAMES-ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN. MEJ. SCHUURMAN WINT DE 100 EN 200 M. BELGIE—NEDERLAND ZWEM- WEDSTRIJD. ZWEMWEDSTRIJDEN TE GOUDA. VERDERE UITSLAGEN. ^JpER ontwapening8conferentie zul- len de regeeringen doen wat de volken ten slotte van haar verlangen. Als de volken overal ontwapening vragen, kunnen zij die krijgen. Als zij hun wil daarop richten kunnen zij resultaten behalen. HENDERSON. TEEKENT HET ONTWAPENINGS-PETITIONNEMENT, mZMSËML Zaterdiagrnididag zijn in 't Olympiscli Stadion te Amsterdam de eigenlyke voorwedstryden be gonnen voor de Nederlandsche wielerkampioen schappen. Het eerste deel van den middag werd besteed aan de series, herkansingsritten en demi-finales van de verschillende sprintnummers, die over het algemeen een kalm verloop hadden. In de vyfde serie voor het sprint-kampioen schap amateurs bracht Dieterman wat afwisse ling door dadelijk na de start snel weg te loopen, dadelyk gevolgd door v. d. Linden. Beide bereik ten met een grooten voorsprong de eindstreep met v. d. Linden vooraan, terwyl zich tusschen de achterblyvers een felle stryd ontwikkelde om de derde plaats, welke door Comelissen werd gewonnen. In de eerste serie van de onafhankelyken kreeg v. d. Horst een walk over te ryden, daar al zijn mederyders afwezig bleken te zyn, terwyl in de prof.-klasse Pynenburg een keurig staaltje van sprinten liet zien en Moeskops in een bravour- fitje Anspach versloeg. In de series voor amateurs plaatsten zich van Dyk, van Egmond, van Steenbergen, Homma, v. d. Linden, van Ryn en Sabbé, terwyl in de herkansingsritten van Ryen en B. Leene wonnen en zich dus ook nog een kansje schiepen in de demi-finale. De eerste rit daarvan, welke ging tusschen v. d. Linden, Homma en van Dylc bracht een onaangenaam incident. De tweede deed geduren de tientallen meters ernstige pogingen om v. d. Linden van de baan te duwen, waardoor deze niet verder reed, terwyl Homma in de spurt van Dyk als zyn meerdere moest erkennen. De rit zou evenwel overgereden worden tusschen van Dyk en v. d. Linden, maar toen weigerde de eerste te starten, daar hy van meening was, rechtmatig te hebben gewonnen; v» d. Linde kreeg een walk over. In de twee andere demi-finales voor amateurs wonnen B. Leene en van Egmond, zoodat deze tegen v. d. Linden zullen uitkomen. Intusschen was een buitje regen de oorzaak, dat er een poosje gestaakt werd, waarna de demi-finale voor de onafhankelyken werd ver reden. Voor de finale plaatsten zich v. d. Leur, Hoevens en vreeswyk. finales van de profs. In een zacht sprintje klopte Een beetje meer spanning brachten de demi- de flegmatieke Moeskops v. d. Heiden; Jaap Meyer won van G. Leene, terwyl Pynenburg in een spannende nek-aan-nek-race K. van Nek versloeg. Deze laatste rit was vrywel de eenige ren, waar eenige spanning in zat. Nadat wegens den regen wederom geruimen tyd gestaakt was, ving om ongeveer kwart voor zeven de wedstryd over 50 K.M. zonder gang- making aan. Ongeveer zestig renners startten in dezen wedstryd, zoodat het nog al een gedrang op de baan was. Alhoewel enkele ryders kwamen te vallen, had dit toch verder geen ernstige ge volgen. Eerlyk gezegd, is het een vervelende ge schiedenis gedurende een dik uur naar dit caroussel-ryden te kyken, vooral waar Iedere poging om wat leven in de brouwery te brengen, dadelyk in de kiem wordt gesmoord. Pynenburg, de kampioen van 1930, trok zich intusschen van dit alles weinig aan. Hij reed kalm midden in het peleton en zorgde alleen gedurende de laatste twintig K.M. dat hy v. d, Heiden, van wien eenig gevaar te duchten was, in het oog hield. Braspennincx paste intusschen trouw op even tueels wegloopers en tot kort voor het einde spurtte hy iederen renner na, die het in zyn hoofd kreeg zyn kans e-ns ih een spurt te gaan zoeken. Netjes bracht hy ze steeds weer by het peleton terug. In de laatste ronden zorgde Pynenburg er voor, dat hy uit het gedrang kwam, door zich, nog steeds achter v. d. Heiden, in de voorhoede te plaatsen en ten laatste liep hy weg en won gedecideerd. Hiermede was hy kampioen op de baan lange afstand als prof. en won tevens de gouden kampioens-medaille. Als amateur werd Nederlandsch kampioen van wyk, terwyl als onafhankelyke Wals den titel behaalde. Hedenmiddag worden de finales in de onder scheidene sprintnummers verreden, terwyl Schlebaum, Snoek, Blekemolen, Leddy, v d. Wulp, Korf en de Graaf den stryd zullen aan binden om het kampioenschap over 100 K.M. met motorgangmaking. Van Egmond wint als amateur, v. d. Leur beste der onafhankelijken. NED. WIELERKAMPIOENSCHAPPEN. Het stayersnummer afgebroken. Gisterenmiddag' werden te Amsterdam de fina les verreden om de wielerkampioenschappen van Nederland. De regen heeft weer een hoop in de war ge stuurd. Voor den aanvang van den wedstrijd waren er al beraadslagingen geweest of men ze wel zou laten doorgaan, in afwachting waarvan men de loketten maar zoolang gesloten hield. En alhoewel de sprint-finales in de beste orde verliepen, moest het groote nummer over 100 K.M. met motorgangmaking gestaakt worden, omdat de oude heer Pluvius de baan kwam be derven. Amateurs, In de eerste manche van de sprintfinale voor amateurs nam v. d. Linden, de kampioen van het vorig jaar, den kop op een vierde van de tweede ronde, nadat B. Leene, de spurt vroeg had ingezet. In het laatste rechte stuk wist van Egmom- evenwel in te loopen en met een band dikte te winnen. In de tweede manche lag v. d. Linden gedu rende de spurt in een zeer onvoordeelige derde positie, waarby v. Egmond hem verhinderde vry te komen. B. Leene won dezen rit, terwyl v. d. Linden zich op het laatste moment nog tweede wist te plaatsen. De drie amateurs hadden nu ieder vier punten, zoodat de derde rit vol span ning zat. In de derde manche zat v. d. Linden beter op de tweede plaats, Waar hy evenwel tot twee maal toe werd ingesloten, terwyl v. Egmond van uit de derde plaats met klein verschil eerste werd. V. d. Linden eindigde derde. J. v. Egmond was dus voor 1931 amateur- sprintkampioen. De eerste manche had den besten tyd n.l. 12 1/5 sec. over de laatste 200 M. Onafhankelijken In de finale voor den titel van de onafhanke lyken zat heel wat minder spanning, daar de oud-kampioen v. d. Leur hier absoluut de sterk ste bleek te zyn. De spurt van de tweede manche, die veel te vroeg werd ingezet, bracht wat meer spanning, maar v, d. Leur won ook ditmaal, Hy Piet Moeskops prof kampioen. behield dus zyn titel. De beste tyd was 12 4/5 sec. over de laatste 200 M. Wat betreft de professionals werd eerst wel een beetje vrees gekoesterd voor den grooten Piet. Hy was ernstig ziek geweest en wie weet of Jaap Meyer Maar Piet Moeskops toonde zich nog in een besten vorm. Pynenburg houdt niet van balanceeren en alle drie de manches werden dan ook in een flink tempo ingezet met ,,den Fyn" vooraan. In de eerste manche won Moeskops zonder byzonder veel moeite met Meyer ais tweede en Pijnenburg derde, terwyl de tweede manche iets spannender en iets sneller was (12 sec. over de laatste 200 M.) De vólgorde bleef ongewyzigd. In den derden rit geloofde de groote man het wel en werd hy derde met J. Meyer als eerste, Pynenburg tweede. Totaal: 1. Moeskops 5 p., 2, Meyer 5 p., 3, Py nenburg 8 punten. Finales De finale om het algemeen sprintkampioenschap van Nederland werd eveneens een overwinning voor Moeskops. De belangstelling ging eigenlyk alleen uit naar den stryd om de tweede plaats tusschen den amateur J. v. Egmond en den On afhankelyke, v. d. Leur. Daar de prof. meestal ver genoeg voor was, om op de beslissing om de tweede plaats geen invloed te hebben, was het wel duidelyk dat de amateur sterker was dan de onafhankelyke. In alle drie de ritten plaatste v. Egmond zich twee de. En Piet Moeskops kroop voor den zooveel- sten keer in het rood-wit-blauw shirt en reed een eererondje met een grooten krans om zyn hals. Tusschen de bedryven door was er nog een wedstryd voor nieuwelingen verreden over 6 km. in drie ritten en een beslissing waarvan de uit slag luidde: 1. A. Westerveld 8 min, 40 3/5 sec.; 2. J, Soeurt, 3. N. Repko. Achter de groote motoren. Zooals gezegd vond de wedstryd achter groote motoren over 100 kim een ontydig einde door den regen. Gestart werd in de volgorde: Schlebaum, de Graaf, Leddy, Korf, Blekemolen, Snoek en v. d. Wulp en in dezelfde volgorde werden de eerste ronden gereden. Reeds spoedig was de kampioen 1930, Schlebaum, een flink eindje voor, terwyl ook, nadat v. d. Wulp zich een poosje kranig had gehouden en zelfs heel kort de eerste plaats had gehad, Snoek en Blekemolen op de tweede en derde plaats kwamen. Snoek had zoo waar iets van zyn ouden vorm terug en ook Blekemolen was lang niet mis. Een tegenvaller was het ryden van Korf, die Dins dag j.l. by den selectiewedstryd zulk aardig werk liet zien en zyn gangmaker byna in ieder tempo wist te volgen. Thans was hy by lange niet in staat om het tempo by te houden en no teerde by het staken op 150 ronden reeds elf banen achterstand. Van de anderen begon Leddy zeer slecht. Hy zat down op zyn fiets en reed totaal apathisch, maar later fleurde hyVvat op en wist zyn positie dan ook te verbeteren. By het einde had hy Schlebaum evenwel negen maal zien passeeren. By het staken was de volgorde1. Schlebaum (Kaser), 2. Snoek (Chuérin), 3. Blekemolen (Di- dier), 4. v. d. Wulp (Massicot), 5. de Graaf (Wiersma), 6. Leddy (Schadebrodt)7. Korf (Hes3Hch.) De verschillende tyden van gedeelten van dezen wedstryd waren10 km. 9 min. 38 2/5 sec.20 km. 18 min. 29 2/5 sec.; 25 km. 24 2/5 sec.; 30 km. 27 min. 9 2/5 sec.40 km. 35 min. 50 2/5 sec. 50 km. 45 min. 45 2/5 sec. Slot-indruk, Zoowel in de amateurs- als in de onafhanke- lyken-categorie was het gepresteerde slechts middelmatig. By de amateurs missen we uitgesproken figu ren als Peeters, Bosch van Drakensteyn, Wil- lems, Mazairac in wier plaats we ons met een van Egmond, v. d. Linden en B. Leene zullen moeten behelpen. Van dit drietal was van Eg mond de verrassing; deze onvolgroeide jongeling beschikt inderdaad over een kranige spurt en een goed stel hersenen; waardoor by gestadige training zeker iets bereikt kan worden. Van der Linden, de comdngman van 1930, is zeer weinig vooruitgegaan en ontsiert zyn rennen door truc jes, welke een groot succes in den weg staan. B. Leene heeft nog immer kwaliteiten, doch tactiek is hem ten eenenmale vreemd. Wanneer Leene een goed leermeester had, was er zeker iet3 van te maken. De wyze waarop deze snelle Hagenaar zyn tweede serie won en den beslis- singsrit verloor, is het bewys onzer theorie. In de internationale klasse achten we enkel Leene in staat een behoorlyk figuur te slaan. By de onafhankelyken is geen enkel lichtpunt te ontdekken. Van der Leur vormde hier een klasse op zich; de gedecideerde wyze echter waarop de nieuwbakken amateur-kampioen hem klopte, preciseert evenwel de waarde dezer klas se op het huidige moment. In de beroepsklasse vormt Piet Moeskops, on danks ziekte en leeftyd, een superklasse. Spelen- derwyze wist hy van Meijer, en Pynenburg te winnen, zonder zich merkbaar in te spannen. Moeskops blijft een groot renner, van wien we ook by de wereldkampioenschappen veel mogen verwachten. Resten nog de stayers. Hiermede is het by ons al zeer armoedig gesteld. Schlebaum is op de Stadionbaan zeer sterk, doch of hij in het buiten land tot een meer dan middelmatig presteeren in staat is, betwyfelen we zeer. De rest is min der Snoek de man van ten hoogste 30 K.M. Blekemolen behoorlyk zonder meer; v. d. Wulp zonder vooruitzichten, Leddy een schaduw van voorheen, v. d. Graaff en Korf leerlingen, die we nog niet beoordeelen mogen, doch die op 't moment niet tot iets groots in staat zyn. Over hét lange afstandskampioenschap kunnen we gereedelyk zwygen. Hier was Pynenburg, sterk geassisteerd door Braspenning, zonder ern stige concurrentie, daar Klaas van Nek, en Piet van Kempen verstek lieten gaan. Resumeerend weinig internationaal materiaal, en kansloos in de superklasse. De kampioenschappen leèrden ons dat Neder land, als wielernatie, niet meer staat op het hoog peil van de Olympische Spelen van 1928, en dat we voor de wereldkampioenschappen slechts op één man wat hoop mogen vestigen n.l. op Moeskops, V- - t Dames enkelspelkwart finalemevr. M. R. Joncquière slaat mej. E. van Herwynen 64, 1012, 108; demi finale: mej. E. Belzer slaat mevr. M. R. Joncquière 63, 46, 63. Heeren enkelspelderde rondeG. Leembrug gen slaat M. Wetselaar 64, 64, 62; dame finale: J. F. W. v. d. Heide slaat O. Koopman 60, 64, 46, 86Th. van Eek slaat G. Leembruggen 8—6, 63, 36, 16, 60. Dames dubbelspeldemi finalemevr. Boutmy en mevr. Joncquière slaan mej. L. Polana en mej. F. Kawilaran 62, 63; finale: mevr. Boutmy en mej. Joncquière slaan mej. H. C. v. d Heide en mej. N. Spit 6—3, 6—2. Heeren dubbelspel3e rondeM. Wetselaar en Th. van Eek slaan H. v. Berkel en mr. A. J. Feith 26, 75, 63, 63; Jhr. H. van Riemsdyk en ir. J. A. Pennink slaan C. Quant en E. Nelwan 5-7, 63, 64, 86; J. v. d. Heide en ir, A. Knappert slaan J. van Olst en T. Hughan 6—3 6-A, 6—3. Gemengd dubbelspel3e rondemevr. Boutmy en ir. A. Knappert slaan mej. H. C. v. d. Heide cn B. Westerhuis 61, 62; demi finale: mej. E. Belzer en J. Knottenbelt slaan mej. N. Spit en Th. Hughan 63, 63. Dames-enkeispel. Finale: mej. E. Belzer slaat mevr. Dros-Canters 86, 97. Heeren-Ekelspel. Finale J. F. W. v. d. Heide slaat Th. van Eek 63, 86, 26, 63. Heeren-dubbelspel. Demi-finaleJhr. H. van Riemsdyk en ir. J. A. Pennink slaan M. Wetse laar en Th. van Eek 75, 46, 63, 64; O. Koopman en J. Knottenbelt slaan Jhr. H. van Riemsdyk en ir. J. A. Pennink 6—1, 6—3, 3—6, 7'5. Gemengd-dubbelspel. Demi-finale mevr. M. Dros-Canters en O, Koopman slaan mevr. Boutmy en ir. A. Knappert 6—4, 3—6, 6—2. Finale: mej. E. Belzer en J, Knottenbelt slaan mevr. M. Dros-Canters en O. Koopman 6—1 5—7, 11—9. Troostwedstryd. Gemengd dubbelspel mej. A. Heybroek en ir. J. A. Pennink slaan mej T Groenewegen en A. Knottenbelt 7—5, 6—0. Meyer, Moeskops en Pijnenburg op de Amsterdamsche Stadionbaan. DE NIEUWE STAYERWEDSTRIJD. De directie van het Stadion deelt ons het vol gende mede: Zondag is na afloop van den door den regen afgebroken rit om het lange afstandkampioen schap voor Nederland in een gecombineerde ver gadering van de sportcommissie en de commissie van het Stadion en na overleg met de zeven deelnemers en hun buitenlandsche gangmakers besloten, in tegenstelling met het op de baan per microfoon meegedeelde, een nieuwen rit van 100 K.M. te doen plaats hebben en wel op Donderdag 30 Juli 's avonds te half 9. De wedstryd zal omstreeks 10 uur geëindigd zyn. Indien deze wedstryd mocht worden afge last, voordat 50 K.M. verreden zyn, dan zal Vrydagavond 31 Juli opnieuw gestart worden voor de 100 K.M. en zullen de plaatsbiljetten van 26 en 30 Juli geldig blyven op Vrydag 31 Juli. Mocht de wedstryd worden afgelast, nadat 50 K.M. gereden zyn, dan zal er voorloopig geen kampioen van Nederland zyn. De sportcommissie zal dan onmiddellyk, reke ning houdende ook met de prestatie van Zon dag 26 Juli, beslissen, welke stayer zal worden afgevaardigd naar de wereldkampioenschappen. De laatste étappe van de Tour de France, die Zondag verreden werd, liep van Malo-les-Bains naar Parijs, een afstand van 313 K.M. Er waren 35 deelnemers. Het weer was niet fraai, veel regen en koude. De deelnemers vertrokken reeds des morgens om 4 uur. De stryd bood niet veel belangryks. Er werd met een gemiddelde snelheid van 23.5 K.M. gereden en het veld bleef goed aaneengesloten. Perioli en Brugere gaven onderweg op. By de aankomst te Parys geraak ten door de talryke menigte van toeschouwers enkele ryders achter, doch zy wisten weer in te halen, zoodat een gesloten groep by het stadion aankwam. Overwinnaar werd Charles Pelissier met een tyd van 13 uur 15 min. 38 sec., terstond gevolgd door Andre Leducq (Fr.), di Pacco (It.) en Stöpel (D.). Daarna volgden de Weener Max Bulla, die gedurende den geheelen toer als toerist geen gevaar heeft geloopen, Gothuys (tourist), Thierbach (D.) en Metze (D.), Marechal (Fr.), Pesenti (It,), Demuysere (B.), Rebry (B.), Geyer (D.), Mp.gne (Fr.), Peglion (Fr.), Dewaele (B.) en de Overige ryders. Een groep van 21 ryders kwam met denzelfden tyd op de 15e plaats. In het individueele klassement bleef Antonin Magne nummer één met 177 uur 5 min. 3 seo. Dan volgen Jef Demuysere (B.) 177-23-53; An tonio Pesenti (It.) 177-32-54; Rebry (B.) 177-56-43; Dewaele (B.) 177-59-49; Vervaeke (B.) 178-20-14; Peglion (B.) 178-26-36; Metze 178-31-2. In het landenklassement neemt België de eerste plaats in met 534 uur l!f min. 31 sec. Dan volgen Frankryk met 535-16-50; 3. Duitschland met 536-31-9 4. Zwitserland—Australië met 537-1-40 en Italië met 537-13-37., Den tweeden dag van den tenniswedstryd te a.rys tusschen Frankrijk °n l*avis <jup heeft Frankryk de leiding genomén door het dubbelspel te winnen. Cochet en Brugnon sloegen Hughes en Kingslev met. 61» 5—7, 63, 86, De stand is nu 2—1 voor Frankryk. Heden worden de enkelspelen Perry—Cochet en AustinBorotra gespeeld. Gisteren zyn te Parys de laatste twee enkel spelen van den eindstryd FrankrykEngeland om den Davis Cup gehouden. h'a twee dagen leidde Frankryk met 21. Bo rotra, die den eersten dag van Perry verloren bal, werd gisteren ook door Austin verslagen, msar Cochet zorgde voor een overwinning op Perry. Zoodat Frankryk den wedstrijd won met 3—2 en dus den Davis Beker weer voor een jaar in bezit houdt. ferry speelde gedurende het eerste gedeelte scüitterend en wist de ballen uitstekend to plratsen. De stryd werd door regen onder braken. Cochet, die in den aanvang zenuwachtig wis, toonde zich na de pauze uitstekend op dreef er iir een conditie, zooals men van hem nog n£t had gezien. Hy sloeg schitterende volly's en oik wist hy de ballen scherp op de baseline te pftatsen. Be resultaten waren Austin slaat Borotra 75, 63, 36, 7—5. Cochet slaat Perry 6—4, 16, 97, 63. A'dam) 13,3 sec.; 3. Aengenent (Hygiëa, Den Haag); 2e serie: 1. C. Aalten (T.O.V., Seist) 13,2 sec.; 2. E. ter Horst (A.V. Twente, Hengelo) 13,5 sec.; 3. B. Kuster (Nieuw Brunhilde, Lei den). Beslissing: 1. T. Schuurman 12,5 sec.; 2. du Mée 12,9 sec.3. Ter Horst. 200 M. hardloopen. Ned. record mej. T. Schuurman 25,6 sec. Ie serie: 1. N. Groos (Hy giëa, Den Haag) 28.1 sec.; 2. B. Kuster (Nieuw Brunhilde, Leiden) 29 sec.; 3. J. v. d. Genugten (O.D.I.N., Amstelveen)2e serie 1. T. Schuur man (U.D.l.) 27,6 sec.; 2. M. Knyff (T.O.V., Seist) 29 sec. Beslissing: 1. T. Schuurman 26 sec. 2. Grooss 27,8 sec.; 3. Knyff; 4. B. Kuster. 80 M. hordenloop: Ned. record mevr. A. de JongZondervan 12,6 sec. Ie serie: l. E. ter Horst (A. V., Twente, Hengelo) 13,7 sec.; 2. Bosman (A. T. B., A'dam) 13,8 sec.; 2e serie: 1. Hoogendoorn (Nieuw Brunhilde, Leiden) 13,9 sec.2. Leelcsma (Hygiëa, Den Haag) 14 sec. Beslissing 1.Ter Horst 13,5 sec.2. Bosman 13.5 sec.3. Leeksma 13.6 sec. Uitgevallen mej. Hoogendoorn. 4 x 100 M. estafette Ned. record Gymkhana 51.6 sec. Ie serie: 1. Brunhilde (Groningen) 53 sec.2. A. D. A. (Amsterdam) 53,3 sec.3. Hollandia (R'dam) 54.5 sec.2e serie 1. Gym khana (A'dam) 52,3 sec.2. Hygiëa (Den Haae) 52.6 sec.3. T. O. V. (Seist). Beslissing: 1. Gymkhana met de dames Strebe, Harding, Stroband en du Mée 52 6 sec 2. Hygiëa 53,2 sec.; 3. Brunhilde, (Leiden) 533 sec. 100 M. nieuwelingen: le serie: 1. M. v. Roon (Hygiëa, Den Haag) 14.9 sec.2. T. Beese (Oranje, Den Haag) 15 sec.; 2e serie: 1. G. Masseus (Hygiëa, Den Haag) 14.7 sec.; 2. Nelck (Brunhilde, Leiden) 14,8 sec.; 3e serie 1 C van Oosterum (Sparta, Nymegen) 14,9 sec'. 2' B. Mulder (Brunhilde, Leiden) 15.1 S0C Beslis sing; 1. G. Masseus 14.4 sec.; 2. B. Mulder 14 4 sec.3. Nelck 14.5 sec. 60 M. hardloopen voor meisjes: beslissing; 1. 1. B. Mulder (Brunhilde, Leiden) 9,1 sec°.' L. Hensema (Brunhilde, Groningen) 9,1 aec.'- 3] P. Dieben (Brunhilde, Leiden) 9.4 sec. 800 M. hardloopen. Ned. record A. J. Mallon 2 m, 34,2 sec.1. A. H. v. Asselt (A.D.O., Soest) 2 m. 40,3 sec.; 2. R. Dykmans (A.D.A., A'dam) 2 m. 40,8 sec.3. M. Muller (Hollandia, R'dam) 2 m. 42 6/10 sec.; 4. R. v. Brussel (Brunhilde Leiden). Discuswerpen: 1. C. Pels (A. D. A., Amster dam) 32.75 M.2. D. Minnikes (A.T.B., A'dam) 30.60 M.3. G. de Koek (idem) 30.10 M.4. R. Grutterink (Hygiëa, Den Haag) 29.50 M. Hoogspringen met aanloop. Nad. record Giesolf 1.60.8; 1. L. Giesolf (Hygiëa, Den Haag) 1.55 M.2. D. Koopmans (Brunhilde, Gronin gen) 1.50 M.3. H. Leeksma (Hygiëa, Den Haag) 1.50 M.4. L. Schreiber (Brunhilde, Gro ningen) 1.45 M. Verspringen met aanloop: Ned. record mej R. Briejer 5.56 M.; 1. R. Briejer (Brunhlide,' Leiden) 5.19% M.2. T. Schuurman (U.D.l Drachten) 5.12% M.3. E. Terhorst (A.V. Twente, Hengelo) 5.09 M.4. M. Klaver (A.D.A., A'dam) 4.92 M. Speerwerpen: Ned. record mevr. Beerman Rombout 36.42 M.1. Beerman-Ronibout (Sparta, Dordrecht) 31.24 M.2. G. de Koek (ATB A'dam) 30.70 M.; 3. S. Kruitbos (Hygiëa, Den Haag) 27.31 M., 4. D. Minnikes (A.T.B. Am sterdam) 25.60 M. •.,K?geist00ten' Ned' reoord D. Minnekes 10.11 M. 1. de Koek (A.T.B.A'dam 9.43% M.2. D Minnekes (A.T.B., A'dam) 9.38 M.3. N. Cloos- terhuis (Hellas, Utrecht) 8.45% M.4 G Hoo gendoorn (Nieuw Brunhilde, Lelden) 8 87% M H. D V. S.—V. V. V. Gewonnen door V. V. V. met 172 runs op de eerste innings. H.D.V.S. heeft in haar laatsten thuiswedstrijd een smadelyke nederlaag geleden. Met niet min der dan 172 runs werd zy verslagen, en indien de weersgesteldheid beter was geweest, zou een inningsnederlaag niet zyn uitgebleven. V.V.V. wint den opgooi en gaat eerst batten.: Zy opent met W. Grootmeyer en Stuyvenberg" op het bowlen van Engering en Offerman. Beiden spelen in het begin zeer kalm, maar als Stuyven berg eenmaal ingespeeld is, slaat hy de ballen naar alle kanten. H.D.V.S. probeert het met slowbowlen, maar ook dit faalt. Stuyvenberg slaat eenige vieren en zessen, maar tenslotte wordt hy door een schitterenden vang van Beukers voor 61 runs gevangen, bowled H. Offer man. Met de lunch is de stand 1 voor 70. J< Grootmeyer zet na de lunch met zyn broer de innings voort. In den tweeden over gaat W. Grootmeyer lbw. voor slechts acht runs, waar voor hy ongeveer 1% uur noodig had. Jeuken gaat reeds by den eersten bal lbw. bowled H.: Offerman. Grootmeyer slaat dan eenige vieren, maar op een wilden slag van Engering duikelen zyn palen. Kost en Panjer zorgen, dat er weer runs komen en vooral eerstgenoemde laat fraai cricket zien. Als P. Scheffers gaat bowlen, heeft hy reeds in zyn eersten over succes als hit Panjer bowlt voor 23 en in den volgenden over weet mr. van Boehove Kost schitterend ln de slips te vangen. Hy scoorde, hoewel geen kans- looze, toch een hard geslagen 49, waaronder twee harde zessen. Wessels in den staart slaat-nog eenige vieren, maar met de 200 in het zicht,. kij yoor 23 lbw. Hendriks blyft met 0 niet uit. Met 4 extra's wordt het totaal 196. Bowling cyfers H. Offerman 4—77, Engering 2—29, mr. van Boehove 0—25, Beukers 0—39, Scheffers 4—12. H.D.V.S. opent met W. en L. Brounts op het bowlen van Jeuken en Grootmeyer. Verschillende malen moet er nu wegens den regen gestoot worden. Het is een komen en gaan van de spelers van H.D.V.S., van wie niemand in de dubbele cyfers komt. Met twee extra's wordt het totaal 24. Jeuken had met 612 de beste bowlingcyfersf Grootmeyer 410. V. O. C. 2Excelsior Excelsior laait d,e thuisclub batten. Met da lunch was de stiand 7-58. Heft wwdt hierop 8-116. Totaal 139, H. de Greet 31, v.Vledder 32, L. Ingdlse 43. BowilimgtcijPara C. Wuisman 4-45, J. Rynter 2-23, J. OostarhoJt Jr. 4-60, Excelsior ant woordt hierop met 91 J. Oasterholt Jr. 19, W. Peters 16, S. Balogh 21 n.o. Bowlingscijt'eirs J. Ovaa 4-25, y. d. Eb 3-18, J. v. d. Wolf 1-4, L. Ingelse 2-30, V. O. C. wiintt met 48 runs. Te Berlyn hebben Zondag de Nederlanders Berger en v. d. Zee deelgenomen aan de intern, aihletiekwedstryden van Charlottenburg Van der Zee won met 3.80 M. het polsstok- fcpogspringen. Berger werd op de 100 meter tweede in 10 7/10 sic. achter Körnig, kampioen van Duitschland, de 10 5/10 sec. erover deed. Derde werd de ïtjeech Engel in 10 8/10 sec. De 1000 M. werd door Ladoumégue gewonnen R 2 min, 25.3 sec.; 2. dr. Peltzer 2.27; 3. Cobb 2*9.2; 4. Sera Martin 2.29.4; 5. Wichmann. Middelmatige prestaties bij alle nummers. J. J- van Egmond, kampioen der amateurs. Le nationale athletiek kampioenschappen voor ddnes, in opdracht van de K. N. A. U., geor- ggiiseerd door de Haagsche Gymnastiek-Ver- eébging Hygiëa, welke gisteren op de terreinen veO Clubhus te Werve te Ryswyk werden ge- hoiden, troffen slecht weer. Was de geweldige pl^regen in den nacht van Zaterdag op Zondag rehs oorzaak dat de baan zeer zwaar was, de rejCnbuien gedurende een gedeelte van de wed strijden maakten het pad bovendien nog tame- lyp glad. De prestaties bleven dan ook een heel stié beneden de verwachtingen en zelfs van berderen der bestaande records was nage- noé geeti sprake. ïej. Schuurman was zoowel op de 100 als op ne 200 M. ver superieur. Slechts even werd zy >y de 100 M. door mej. du Mée bedreigd doch een flinke eindspurt deed deze direct terug zakten. De estafette-ploeg van de Amsterdam- sch' vereeniging Gymkhana, die vorige week het record brak van Hygiëa en den tyd bracht van53,l sec. op 51.6 sec., zag ditmaal geen kans om lezen tyd te benaderen en legde den afstand af n 52,3 sec. De finale van den hordeloop braht een schitterende finish tusschen de da- megv. d. Horst en Bosman die in dezelfden tyd het lint verbraken. De wedstryd-leider wees den titel toe aan mej. v. d. Horst. Mj. Giesolf op wier naam het Nederlandsch recod hoogspringen staat met 1.60.8 M., zag geen kans hooger dan 1.55 te komen en dit nog pas ka overspringen met mej. Koopmans. De uitslagen luiden 10< M. hardloopen (K.N.A.U.-leden). Ned. recofl mej. T. Schuurman 12 sec. le serie: 1. mej. T. Schuurman (U. D. I., Lraoten) 12,9 sec.; 2. E. dn Mé a (Gymkhanat Belgische overwinning. Gisteren is te Ostende de zwemwedstryd Belgie—Nederland gespeeld, bestaande uit een party waterpolo en een estafette 4 x 200 M vrüe slag. y Beide nummers wérden door de Belgen ge wonnen. Den waterpolo-wedstryd verloren de Nederlanders met 3-0 na by rust met 2-0 te hebben achtergestaan. 9r?Stfiett? A4 ,X 2°° meter: België 10 min. w'sofi 1 Malissart, Gullini). 2. Nedei land 10 min. 28,2 sec. (Van Goor, Van Heemsbergen, De Haas en Ingelkuyff). By deze wedstryden werd tevens verzwommen af kampioenschap van België voor dames op de 100 meter vrye slag. Winnares werd mej. Slama uit Brussel in 1 min. 21,4 sec., wat een nieuw Belgisch record beteekent. Selectie voor de kampioenschappen. Te Gouda hebben gisteren nationale wedstrij den p.aats gehad, uitgeschreven door de Goud- sche Zwemclub. Wordt de belangstelling van het publiek voor deze wedstryden welhaast van jaar tot jaar grooter, met de deelname is juist het tegenover gestelde het geval. Steeds wordt het aantal in- schryvingen kleiner; ook thans lieten zich weer minder zwemmers en zwemsters zien dan den vorigen keer. Een teleurstelling veroorzaakte vooral het wegblyven van eenige bekende Rot- terdamsche krachten, die zich wel hadden op geven. Van de diverse nummers valt niet veel te vertellen. In de 100 M. vry en slag voor dames werd de nieuwe ster mej. W. den Ouden van R.D.Z. no. 1 in 1 min. 113/5 sec. De 5 x 50 M. vrye slag voor heeren deed in 2 min. 46 1/5 sec. het eerst aankomen de H.Z. P.C.-ploeg. Daar deze echter buiten mededinging deelnam, werd D.J.K. één in 2 min. 46 2/6 sec. Op de 5 X 50 M. vryen slag voor dames kwam slechts één ploeg uit n.l. van de R.D.Z. Zy maakte een tyd van 3 min. 4 1/5 sec. De volledige uitslagen zyn als volgt: 50 M. vrye slag voor heeren juniores: 1. B. J. Jonker (H.Z. P.C.) 30 3/5 sec.; 2. R. d'Ar- naud—Gerkes (H.Z. P.C.) 312/5 sec.; 3. C. Regter (R.Z.C.) 32 2/5 sec. 100 M. vrye slag voor dames: 1. W. den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 113/5 sec.; 2. T. Baumeister (R.D.Z.) 1 min. 16 sec.; 3. H. G. Klapwyk (RDZ) 1 min. 19 2/5 sec. 50 M. rugslag voor heeren juniores1. J. C. Scheffer (DJK) 37 sec.; 2. F. van der Mark (de Zyl) 43 sec.; 3. D. Wolter (RDZV) 44 sec. 200 M. schoolslag voor dames1. J. Kastein (HDZ) 3 min. 22 2/5 sec.; 2. G. Brouwers (RDZ) 3 min. 28 1/5 sec.; 3. R. de Vries (I.N.) 3 min. 30 3/5 sec. 100 M. vrije slag voor heeren seniores: 1. W. Delwei (RZC) 1 min. 81/5 sec.2. R. d'Arnaud —Gerkes (HZ PC) 1 min. 14 2/5 sec. 100 M. rugslag voor dames: 1. J. Korthoff (I.N.) 1 min. 281/5 sec.; 2. A. Hogeweg (RDZ) 1 min. 28 4/5 sec.3. W. Jansen (RDZV) 1 min. 59 3/5 sec. 5 X 50 M. vrije slag voor heeren: 1. DJK 2 min. 46 2/3 sec.2. GZC 2 min. 54 2/5 sec. Buiten mededinging: HZ PC 2 min. 461/5 sec. 5 X 50 M. vrye slag voor dames: RDZ 3 min. 4 1/5 sec. 400 M. vrye slag voor heeren: 1. J. C. Scheffer (DJK) 6 min. 12 2/5 sec.; 2. B. Wirth (UZC) 6 min. 37 2/5 sec. Buiten mededinging: W. Delwel (RZC) 6 min. 22 2/5 sec. Schoonspringen voor dames (3 verplichte en 3 vrye sprongen): 1. H. G. Klapwijk (RDZ) 65.73 p.2. A. Lotgering—van Leeuwen (Het IJ) 50 punten. Schoonspringen voor heeren (3 verplichte en 3 vrye sprongen)i. J. Stotyn (HZ PC) 7.1.73 p.; 2. J. H. Lotgering (Het IJ) 70.37 p.; 3. B. Wirth (UZC) 37.57 p. De nummers 100 M. vrye slag voor dames, 200 M. schoolslag voor dames, 100 M. rugslag voor dames en 400 M. vrye slag voor heeren waren door de technische commissie van den N.Z.B. aangewezen als selectiewedstryden voor de uit zending van Nederlandsche zwemmers en zwem sters naar de Europeesche kampioenschappen te Excelsior 2Quick Quiiiclc sioporit 811 vuns. waarvan J. v. Exel 19 W. MenTim- 14, BowlingscijPers G. OosteraHS 6-22,. J. Oosterliolt Sr. 3-36. Excelsior ant- woooidit Merop imat 129 runs. G. Oasterholt 17, H. Groenhorat 12, J. Oosterhalt 29, A. v. Hiaagen 11, B. Louirans 15, L. v. d. Toorn Sr. 11, C. Vlek 10. Bow/lingacijfera J. Exel 2-53; J. Heiligers 2-41, A. Laarman 6-25. Qu'ick wondit nogmaals ingestuurd. Op 39 hieUbem allen een beunt gehad, J. v. Exel 13, G. Ooatarho.lt 6-15, j. Oosteriholt 3-11, H. Groenhorst 1-10. Excelsior wint mot innings en 30 runs. Excelsior 3W. A. L. O. S. WaJos scoort 135 runs voor het verlies van 7 wickets. G. Horbaioh 58, Tooienaar 14, W. Hoenderop 20, Th. Willem» 14, G. Oosterholt 1-36, J. v. Etiten 0-26, S. Balogh 3-16, b. Lou- rens 3-22. Excelsior 88, J. Klooe 15, B. Lourens 18, A. Walbeek 19, G. Harbaoh 4-42, Th. Will ems 3-22. P. Willem/s 3-17. Overgang. VRA IX—RCH. Gewonnen door VRA met 79 runs op de eerste innings. VRA 143 (voor 5 gesloten), RGH 64 en 86 voor 8 (gestaakt). Kampong—HBC. Draw. HBC 209 voor 7 (gesloten.) Prins 18, Labouchère 13, Jhr. Hooft Graafland 46, Lapière 22, Bakker 58, Steinz 26.. (Ufkes 3 voor 67, Wyga 2 voor 51). Kampong 50 voor 3, tyd. Helleman 26 (Cremers 2 voor 6,, van Weel 1 voor 5.) Rood Wit II—Quick (N.) Draw. Rood Wit 121, Quick 120 voor 5 (tyd). HCC III—Ajax (L.) Gewonnen door Ajax met 19 runs en 8 wicket3 in handen. HCC 52, waarvan Bybau 34. Bowlingcyfers v. d. Mey 0 voor 11; Hofsteenge 6 voor 20 en Meyer 4 voor 20. Ajax 71 voor 72, wegens regen gestaakt. Jans sen 10, Dozy 28 not out en Meyer 24 not out< Bowlingcyfers: Bybau 2 voor 18. Tweede klas. AlbionAjax (A.) Gewonnen door Albion met 9 wickets. Albion 60 en 25 voor 1> Ajax 32 en 50. ACC IIHaarlem II. Gewonnen door Haar lem met 3 wickets. ACC 82, Haarlem 83 voor 7 (gestaakt.) HDVS II—HBS. Gewonnen door HBS met 58 runs op de eerste innings. HBS 121, van Doorne 22, Keilholz 16, Sonneveldt 10, Teuten- berg 11, Zylstra 25 not out (J. Karis 348, W. v. d. Schouw 6-52, J. v. d. Kort 0-8). HDXf 63, J. Bart 15, J. Karis 17, Vlerk 10 (Mats Wunder 235, van Doorne 11). T._ VOC IIExoelsior. Gewonnen door VOL n z 48 runs op de eerste innings. VOC 130' Greef 31. K. T. van Vledder 32, L. w- "jSeise 43 (C. Wuisman 4—45, J. Oosterholt TW"' Rijnken 2—23). Excelsior 91, J. Oosternoit ia,, W. Peters 16, S. Balogh 21 not out. w- uvaa 4-25, M. J. v. d. Eb 3—18, L. W. Inge ^-30, J. v. d. Wolf 1—4.) VCC II—Quick (N.) II. Gewo"n®" ü°or VCC met 51 runs op de le innings. VCC 'u'ck 46.! Derde klas. UVV—Olympia. Gewonnen UVV met innings en'51 runs. UW 219. Olympia 68 en 100. Excelsior II—Quick (H.) uT^°nnen door Excelsior met innings en 26 r Excelsior 134,] Quick 69 en 39. Vierde Klas. HBS IIHDVS IV. Gevvonnen door HDVS met 2 runs op de le en nog 6 wickets in handen. HBS 68, BDVb m voor 4 (gestaakt.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 6