GARAGE „UNIQUE"'XTSSt4 ,8 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. CHEVROLET Luxe- en Vracht-Automobielen II STADSNIEUWS p i „CORNER HOUSE" (T'TWEERBREI IN DEN HOEK. 54ste JAARGANG VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1931 No. 16K8 mm Öe kracht van ijs en muz ek Grand Café Restaurant BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 DIT NUMMER BESTAAT Uil DRIE BLADEN HET ROOMSCHE ZIEKENFEEST TECHNIEK. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. BEDEVAART naar heilo Rubensplein - Schiedam UIT ROTTERDAM „TEROVETO" ONZE WERKERS TE VINCENNES. Aan een feestmaal vereenigd, diefstal UIT HAASTRECHT NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHEEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f 3.25; per maand f 1.10; per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels: 1.55, elke regel meer 2S c* Bii contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond Reclames tusschen den tekst dubbel adv.taiieL Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-adv ertentiën: 5 regels f 0.50; 10 regels 1.—; 16 regels 1.50, bij vooruit- betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. 7I 7 t r ign h;; verlies van een duim: f 75.bij verlies van een wijs Gratis-Ongevallenverzekering 500.- bij overlijden door een ongeval; 500.- bij verlies van beide handen, voetenof oogem J-25Ü.- blJ V ^/verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in du blad worden afgedrukt rn J i oll. _in(Tprg Van een hand; 25.bil verlies van eiken anderen vinger; j 50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vmeers va j De sluiting Tegen twee uur luidden de klokken op de meest feestelijke wijze, ten teeken dait het plechtige sJultlimgslof een aanvang nam. Door het zangkoor werden gezongen. esu> amor mi, en Jesu, corona virginum. Na het Magnificat hield kapelaan Raaf fels zon predikatie tolt de deelnemers. Tot tekst bad de eerw. heb medelijden met de schare, w niets drie dagen zijn zij bij mij en zij hebben^mets te etenAis ïk hen ongespijzigd wegzend, zul len 7ïi «n den weg bezwijken Spr. schilderde dan eerst het tafereel der wonderbare broodvermenigvuldiging. De woor. den welke Jesus daar sprak, zijn zoo van toepassing bij het besluit van dit zieken- triduum ,.Ik heb medelijden met die schare! Jesus heeft zijn medelijden getoond; Hij die het lijden kent, heeft zich aan U getoond in zijn Lij densgestalte. Hij heeft U de genade gegeven, uw leed te verbergen in Zijn liefdfe. Het licht van Calvarië straalt in de oogen van allen, die Hem hebben gevolgd in deze dagen. Maar nog meer gaven wil Hij u schen ken! Met hiet voornemen, dat gij niet bezwij ken zult, geeft Hij u de H. Eucharistie. Houdt die H. Eucharistie als een krachtbron in tiw lijden! AIb geslachtofferd Lam wordit Hij die spijs van allen, die tot Hem komen. Zoo zal Zijn komst U blijven herinneren aan Zijn Heilig lijden en U de kracht geven ook U zelf te kruisigen aan den kruisbalk van het dagelijk- sche offerleven. Tenslotte vraag ik alle zieken: Wees dank baar tegenover allen, die in deze dagen voor U hebben gearbeid. Toont dit door voor allen te bidden om offermoed en offervreugde als mis schien zij eens op het ziekbed neerliggen. Met de grootste plechtigheid had hierop de processie miet het H. Sacrament plaats en werden alle zieken wederom gezegend. In het Te Deum Laudamus dat daarop door allen werd aangeheven, sprak de dankbaar heid voor deze drie heerlijke dagen mee)dan woorden het zouden kunnen uitdrukken. Het strooien van bloemen onder den zegen met het Allerheiligste vormde de laatste, de meest ontroerende hulde van de zieken aan de H Eucharistie. Hierna waren dan de heerlijke, genadevolle dagen van het ziekentriduum weer voorbij. Genadevol waren zij voor de zieken, genadevol Voor de verplegers en verpleegsters. De geneden (W zjeken zijn opgegaan recht uit het hart tot den goeden God, die hun dat lijden gaf, doch met dat lijden hun ook den heldhaftigen moed instortte het met geduld te dragen. En men kan er niet aan twijfelen, of de dagen van het ziekenfeest zijn dagen geweest, waarop zij het lijden van 'n anderen kant hebtea be zien dan voor dien tijd. En diit is vooral de groote vrucht van het triduum, dat zij hun ziekenleven van die zijde blijven bezien in het edelmoedig aan God opofferen. Maar ook zij die hielpen om het feest t® doen slagen, zullen door onzen Hemelschen Vader 7; pt vergeten worden. De liefde en hulpvaar digheid- die zij den «eken betoonden, zai door 7i„rn ruimschoots vergolden worden. God laat zich in edelmoedigheid rniet over- treffem. Nieuwe elementen met mantelplaten. Da Accumulatoren-fabriek te Hoppecke is er na vele jaren proefnemingen in geslaagd nieuwe elementen met mantelplaten te con- strueeren. Deze elementen met mantelplaten zijn daar door geheel nieuw, omdat de pos. platen spe ciaal geconstrueerd worden volgens een nieuwe werkwijze (D.R.P. 492159 en D.R.P. 496738), terwijl als neg. de bekende roosterplaten of ook de voor verschillende doeleinden speciaal EEN „GEZELLIGE" OVERWEG. - - Het is met de spoorwegenovergangen in ons geschikte z.g. „Kastenplatten" gebruikt worden, lieve landje eigenaardig gesteld. Of lievei' De pos. platen worden op de volgende wijze Nederlanders, gedragen ons ten opzichte van de overwegen eigenaardig. Zijn zij n*e waakt, dan komen we in rep en roer voor eze „gevaarlijke situatie". Zijn zij wel bewaa vervaardigd Ronde buisjes met een diameter van ca. 8 mm, welke loodrecht komen te staan, worden gevuld met de actieve massa. Deze buisjes worden gedragen doqr roostervorming aange- brachte dwarsstaafjes en ronde buisjes. Door dan klagen wij steen en been over het lange wachten Eén gunstige uitzondering is er echter, en Het vervaardigen van groote reclamelam ]ien voor de radio-tentoonstellingdie he den te Berlijn-Witzleben wordt geopend, R. K. KINDERVACANT1ESPELEN De laatste dag Vandaag is het de laatste dag geweest van de R. K. Kindervacantiespelem. Na in de Fran- kela-ndschekerk de H. Mis te hebben bijgewoond, zijn alle kinderen vanmorgen met banieren en tromgeroffel de stad doorgetrokken. Het was een lange, fleurige stoet die overal de aan dacht trok en waarnaar ieder met genoegen heeft gekeken. Op het feestterrein was mr. Carter niet een heel gezelschap aanwezig, met de taak, de kinderen op den laatsten dag der spelen aangenaam bezig te houden. En men l.an er van verzekerd zijn, dat zij zich hebben geamuseerd. Met be- en verwondering hebben ze gestaard naar die onbegrijpelijke goochel toeren van de artisiten. En het buikspreken was wat grappig! Zoo zijn de vacanti-aspelen dan geëindigd, zeker tot aller genoegen. Tot genoegen van de kinderen, die zich gedurende die dagen buiten gewoon hebben geamuseerd; tot genoegen van de ouders, die hun kinderen een deel van de lange vacantie goed bezorgd wisten en niet het minst tot genoegen van helt orgamiseerend comité en van de leiders, die gezien hebben, dat de arbeid die zij aan de spelen hebben besteed en de opoffering van hun tijd niet nutteloos zijn geweest. Als straks weer de school begint zal het vertrouwen van de kinderen in de ondier- wijzers en de aanhankelijkheid aan hen zeker toegenomen zijn, en dit zal aan het onderwijs zeer ten goede komen. de lengte der loodrechte buisjes wordt de hoog. wel in Sassenheim, vanwaar men aan het L. te der plaats bepaald; een bepaald aantal dezer Dbl. het volgende schrijft over den bewaakten buisjes worden door een dunne (0,4 mm.) hard- overweg Klinkenberg: gummi plaat omhuld, welke daarbij den vorm Heeft Leiden zijn overweg-misère, Sassen- aanneemt van gegolfd blik. De bardgummi heim kan bogen op een spoorweg-overweg, die plaat wordt van tevoren in effen toestand ge- de wachtenden niet korzelig of kwaad maakt, perforeerd, met fijne gleufvormigë gaatjes. Dit wordt bereikt door de menschlievendheid Door deze hardgummi plaat worden de buis- van drie menschenvrienden. Aan weerszijden jes als 't ware met een mantel omkleed en wel Van den overweg hebben twee ijsco-venters een zoodanig dat deze van alle kanten ingesloten standplaats gekozen, en zoodra gaan de boo- zün De 'fijne perforatie stelt het electrolyt in men niet diclit of de heeren taxeeren het staat tot de massa door te dringen; deze perfo- aantal auto's dat in aantocht is en gaan met tie is echter zoo fijn, dat een uitvallen der een blad ijsco's de file af. Met gejuich worden massa uit de staafjes resp. buisjes niet of na. deze menschenvrienden door de inzittende kin. eenoe" niet mogelijk is. deren en ook grooteren begroet en eer het ijs Aangezien de levensduur der pos. platen in geconsumeerd is, is de versperring opgeheven hoofdzaak daarvan afhankelijk is hoe lang het en welgemoed rijdt men verder, duurt voordat een groot deel der actieve De derde menschenvriend torst op zijn arm massa uit het rooster valt, is het duidelijk, een gramofoon en laat de nieuwste schlagers dat door deze speciale constructie, deze mantel- hooren; natuurlijk vraagt liij hiervoor een nlaten een bijzonder langen levensduur bezit- tegemoetkoming, die gul verstrekt wordt. Men ten lietgeen dan ook door vergelijkende proef- betreurt het dat de overweg maar zoo kort nemingen met gelijksoortige elementen is be- gesloten blijft. vestigd „Klinkenberg" is wel een ideale overweg. In V Voorts hebben de fflantelplaten bet voordeel, plaats van mopperende automobilisten, treft dat ze elastisch zijn. De mantel kan eventueel men er slechts (behoudens een enkelen Nurks) uitzetten en aan mogelijke vormveranderingen tevreden menschen aan. Wat ijs en muziek al der buisjes tegemoet komen, zonder zelf ern. ni6t vermogen! stig in het gedrang te komen. Op Woensdag a.s. De Schiedamsche Kaïtholiek-eo worden nog eens herinnerd aan de Bedevaart naair de kapel van O. L. Vrouw ter Nood te Heilo op Woens dag, 26 Augustus as. De -trein vertrekt om 7.23 van Schiedam. De prijs kan voor niemand een beletsel zijn, deze bedraagt slechts 4. Laten onze Katholieken nu eens toonen, dat zij de meniseh Moeder Gods, die in Heilo zoo gaarne geëerd wil worden, weten te eerbiedi gen, en laat dan een groot aantal bedevaart gangers Woensdag a.s, naar Marias genade oord in Noord-Holland optrekken. BURGERLIJKE stand Aangifte van 1719 Aug. GEBOREN: Willem, zoon van W. Kars en E. Korevaar, Jacob van Lennepatraat 30. ONDERTROUWD: P. J. van Neutegem 28 jaar en A. Klijn 25 jaar E. den Broeder 27 jaar en. J. Ritman 24 jaar A. Bleeke 19 jaar en M. Lammers 19 jaar J. F. w. Droge 24 jaar en C. van Eijk 25 jaar t. J. Böhm 27 jaar en F. H. Dekkers 22 jaar (I. M. van Gerven 30 jaar en N. van Leeuwen 22 jaar C. Schatte 22 jaar en M. van Trieht 20 jaar F. J. Eldering 25 jaair en Ji C. Hurk. mans 19 jaar P. H. Goemans 35 jaar en H. J. A. J. Geul 28 jaar H. van dier Zaken 25 jaar en N. van Roon 25 jaar M. Hp-isk-es 32 jaar en J. van der Sluijs 32 jaar Q. Amaureus 25 jaar en F. A. O uwer kerk 21 jiaar GEHUWD: J. van Petten 32 jaar ©n C. Mulder 26 jaar M. J. Meijer 23 jaar en M. A. Vermeulen 21 jaar J. van Geijl 26 jaar en C. van Doorn 23 jaar. OVERLEDEN: T. J. Pil, 4 weken, Noordvest- laan 22. Dagschotels vanat 1 gulden. Lunch, Diner, Souper en Restaurant la Carte - 3 Wilhelmina-billards. 4 modern ingerichte kegelbanen Feest- en vergaderzalen disponibel Namiddag- en avondconcert S. V. V.—HERMES D. V. S. De opstelling van H.-D.V.S. Voor den voetbalwedstrijd, dien Hermes- D.V.S. Zondag a.s. om half drie op bet S.V.V.- terrein, ter gelegenheid van de ingebruik neming van de nieuwe tribune, tegen S.V.V. zal spelen, is bet Hermes-D.V.S-ental als volgt samengesteld Beun, d.; Jansen, dien Hoed, achter; v. Nus, v d. End©, Scheffiers, midden; v. d. Welle, Bos, v. d. Vaart, v. d. Griendt, v. -u. Tuyn, voor. (Vacantie-kamer). Ongewenschte vreemdeling. Terechtgestaan heeft de 48-ja> '.ge S. S. S„ geboren te Illiswerthgrad in Rus'and. thans gedetineerd, die op 24 Juni c-li Roosendaal over de Nederlandsche grans was gekomen en daarbij opzettelijk van een vervai sekte reispas gebruik had gemaakt. Hij had a.in den ambte naar der passen-contróle een Tsiechu-Slowaak- sehe pas vertoond ten name van Alfred Hansen en verzocht om een transit-visum. Aangezien van aien Hansen niets ongunstigs bekend was, werd het transit-visum, dat recht geeft op een verblijf van 8 dagen in Nederland, verleend Door zijn gedragingen in Rotterdam, waar heen S. doorreisde, vestigde hp de aandacht van een internationalen rechercheur op zich, die van meening was dat S. behoorde tot een bende internationale zakkenrollers. Zijn aan houding volgde en toen kwam al spoedig uit, dat S. reisde op een vervalschte pas. Uit inge wonnen inlichtingen bleek, dat verdachte in Verwacht wordt: Matige, later afnemende Noord-Westelijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk nog regenbuien, iets koeler. Fietsers en motorrijders lichten 's avonds 8.43 tot 's morgens 5.23. op van lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R- K- Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. Dinsdag Destuursvergadering R. K. Metaal newerkersbond „St Eloy", Gebouw R. K- Volks bond. lederen Woensdag om half negen bestuur» het buitenland niet al te gunstig bekend staat vergadering vadhet afdeelingsbestuur van den en dat hij reeds te Weenen en Londen straffen N. R- K- Volksb md. De elementen met mantelplaten zijn dus speciaal geschikt voor batterijen, bij welke het in de allereerste plaats aankomt op een langen levens-duur en waarvoor een iets hoogere prijs kan worden besteed. Aangezien deze elementen tevens zeer goed bestand zijn tegen schokken, komen ze ook in aanmerking voor tractiedoel. einden. Nu de werkzaamheden voor ons nieuwe pa viljoen beëindigd zijn, heeft de heer Moojen al zijn medewerkers bij de verschillende uitvoe- rïngswerken aan een feestmaal vereenigd in het Nederlandsch Restaurant aan den oever van het Lac Daumesnil, op de tentoonstelling, om Ten nadeel© van P. V. alhier, Is in een kantoor aan de Vischsteeg te R'dia-m een jas gestolen Tentoonstelling voor verkeer en tourisme. In het Gebouw van Kunsten en Wetenschap pen aan den SChiedamsohen Singel wordt van 20 Augustus tot 1 September een tentoon stelling voor verkeer en tourisme gehouden. Deze tentoonstelling is gistermiddag onder vrij groote belangstelling door den algemeenen consulent van de „Terovoto", den heer D. J. Schu-ddetooom geopend. Behalve de leden van het eere en uitvoerend comité en de standhouders waren o.m. tegen- alien" dank te brengen voor de buitengewone I waardig de pas benoemde gezant van Polen, toewijding en volle activiteit die zij aan den de heer Babinski, die vergezeld was van zijn dag hebben gelegd en die voor de meesten dub- attaché, den heer Skorkovskii en den vice-oou- bele werkdagen heeft beteekend, en onafge-bro- sui den referendaris van het consulaat ken tegenwoordigheid. alhier, de heeren Markorski en sroezynski, de De heer Moojen had zich naar het restaurant consul-generaal van Zweden, de heer Bh. Mees, begeven met zijn directe medewerkers, Inge- de consul van Frankrijk, de heer M. Nioault en nieur Wegerig en architect Van der Valk, die de vioe-oonsiul van België, de heer E. v. d. Pitte, hij als zijn naaste medewerkers bij den bouw jn zjjn openingswoord heeft de heer Schud van het nieuwe paviljoen heeft beschouwd, deboom gewezen op de vele moeilijkheden, die doch wier namen in ons verslag van Dinsdag- bij d-e voorbereiding van deze tentoonstelling avond, waarin wij de beschrijving van het gerezen zijn. De tijd van voorbereiding was wel nieuwe gebouw gaven, ongelukkigerwijs waren zeer krap, en dit heeft natuurlijk zijn invloed uitgevallen. uitgeoefend op het totale aspect van de Aan tafel waren naast den heer Moojen de expositie. Spr. zei-de dat in het begin van het beide onderbazen van dé timmerwerken en het volgend jaar, waarschijnlijk in Maart o-f Apiil toezicht, de heeren Hartogh en Scheepers ge- wederom een soortgelijke tentoonstelling^ ge zeten, om -des te duidelijker te doen zien, hoe- organiseerd zal worden, die dan ongetwijfeld zeer hij ook de toewijding der werkploegen als van veel grooter omvang en beteekends zal z(jn. een grooten factor beschouwt in het welslagen Het ligt zelfs in de bedoeling om in onze stad van den bouw, die algemeen zulk een bewonde- een permanente jaarlijksohe expositie van ing heeft gewekt. materaal op het gebied van verkeer en tou- Behalve de leiders en bazen der eigen werk- rism-e te houden. Nadat spr. nog vermeld had ploegen had de heer Moojen aan denzelfdeu dat zoowel de burgemeester als de voorzitter disch ook de medewerkers genoodigd der van de Kamer van Koophande-l en het bestuur firma's, die, op welke wijze ook, hun medewer- van de Vereen-iging voor Vreemdeli-ngenver- king hadden verleend. In de eerste plaats de keer tot wie uitnoodigingen waren gericht om beide directeuren van de aanneemster van den de opening te verrichten, zich hadden laten grofbouw, de firma Grupe Co., uit Den Haag, verontschuldigen, verklaarde hij de tentoon- AANRIJDINGEN De wielrijder L. M. uiiit d-e GPoe-nelaau heeft op den hoek van de Nieuwe Haven en Ae Gor- diopsltraat ©ein kind aangereden van S. uit de Vriendischapsitraat. Het ongeluk gebeurde door dat een auto met ledige kisten hem het uit zicht benam. Het kind heeft een hersenschud ding bekomen. C. V. uit de Oosterstraat is gisteren op d©n Vlaard 1 ngschen Dijk aangereden door een anderen fietser. V. had op zijn fiets een rek met 4 glasruiten. Deze werden vernield waar door hij ©en schade leed van 5.50. Gistermiddag werd S. R. uit de Philips van Bourgonidliëstrdat in d-e Aleidastraat aange- leden door eein auto, toon zij van den Unie- winkel uit, den rijweg overstak. Zij bekwam schaafwonden aan die beeinen. Haar kleeren wer den ernstig besch-adiigd. De auto reed na het omgeval door. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 20 Aug. Aangekomen: Duitsch s. Dortmund, met stukgoed van Bremen in de Wilhelmlnahavan, vertrok heden maar Ant werpen. SCHIEDAM, 21 Aug. Aangekomen: Noorsch s. Vard, Zweedsch s. Thy ra, om te bunkeren in de Wilhelmimahaven; Noorsch s. Trocyon, om te bunkeren aan de eers-to steiger Maas kade; Japanech s. Andes Maru, met stukgoed van Antwerpen Id de Wilhelminahaven; s. Koudekerk van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. de heeren Weefers en Knoch. Voorts waren on der de genoodigden ingenieur Van Dooren, die de licht-technische adviseur is geweest, en de directeur van „Shaddowlite'4, de heer Ducha- teau en de vertegenwoordigers van Groeneveld stelling voor geopend. De aanwezigen maakten daarna een rond gang d-oor de tent-oonstelliingszaail. Een algemeen beeld om van de finesses te Amsterdam, die de electrische installaties nog maar niet te spreken - van waf Ketnitge- heeft uitgevoerd de vertegenwoordigers van de breide terrein van verkeer en tomrunne beslaat, Algemeene Beton-Maatschappij, die van haar te .geeft deze tentoonstelling indordaad nog niet. Surennes werkend personeel werkploegen en D-e beer SOhuddeboom he-eft (lit geweten aan teekenaars had beschikbaar gesteld en ook op tijdgebrek en dat zal ongetwijfeld ookwel de ander gebied medewerking heeft verleend; de oorzaak er van geweest zijn dat de expositie heer Koning van de Amsterdamsche stadsbe- plantingen, die de leiding had der tuinwerk- zaamheden, de vertegenwoordiger van de firma Jacob Martens, die alle verf- en schildersmate rialen heeft geschonken, en nog anderen, die op een of andere wijze krachtig hadden meege werkt aan het slagen van het geweldig werk. Van de eigen ateliers waren aanwezig en ver dienen in het bijzonder genoemd de atelier bazen, de heeren De Weert van Lummel, die over de schilders ging, Deys en Dispel, van de decoratieschilders te Charenton, werkmeester Strauss en de modelleurs-chefs de gebroeders Hazeleers van de modelleer- en afgietwerkplaat- sen, enz. Ook het administratieve personeel was niet vergeten en de administrateur, de heer De Voogt en de kassier de heer Bijlaert waren ver gezeld door allen, die een verantwoordelijken post hadden bekleed. Van onze kunstenaars waren aanwezig eeni- gen die van stonde af werkzaam zijn geweest als de kunstschilder Eland. Ondanks het feit dat hij elders verwacht werd had Z. Exc. Staatsminister Fock gelegenheid gevonden een oogenblik te verschijnen om ook namens het geheele commissariaat allen nog eens hartelijk te bedanken voor de verleende medewerking en de aan den dag gelegde toe wijding. Er werden vele hartelijke woorden gewisseld. op ons geen overweldigenden in-druk heeft kunnen maken. Desondanks valt er wel het een en amder te bezichtigen. De buiitenlandsche stands, diie van Zweden,' Polen, België, Italië, Noorwegen en van de Consignataires Rëunis geven eenag aardig materiaal op reisgebied, terwijl ook enkele scheepvaartmaatschappijen en Rotter- damsclie industrieën belangwekkende dingen, zij het dan dikwijls in zijdelimgsch verband tot verkeer en tourisme staande, exposeeren. De stand van de Vereeni-ging „Veilig Ver keer" te Amsterdam was gisteren nog niet ge opend. 's Middags en 's avonds zullen op enkele tijd-stippen cabaretvoorstellingen gegeven wor den. Zonder RECLAME geen omzet, geen winst; de DRUKINKT is de kracht van 't huidige zakenleven had ondergaan. Na het hooren van den tijdelijK-hulpcom mies bü de passencontróle te Roosendaal, Kiyne, die in de meening, dat de hem ver toonde pas echt was, een transit-visum bad verleend, heeft het O. M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, er op gewezen, dat op het ernstige feit van pasvervalscbing een maximumstraf is gesteld van 2 jaren. In ver band met de ongunstige inlichtingen, die over verdachte zijn verkregen, eischte het 6 maan den gevangenisstraf. Een bontdiefstal. De 26-jarige J. C. geboren in Ponce (Porto- rico) vroeger zeeman en thans koopman, heeft zich te verantwoorden gehad ter zake mede plichtigheid aan diefstal. In den nacht van den 9en Juli is er door verbreking van een ruit voor een waarde van 700 aan bontwerk gestolen uit de etalagekast van den bontwer ker C. de Booy aan den Nieuwen Binnenweg. C. wordt er van verdacht den dief behulpzaam te zijn geweest door op den uitkijk te staan Sub sidiair was hem den diefstal en meer subsi diair de heling van het gestolen bontwerk ten laste gelegd. Verdachte bekende op den uitkijk te hebben gestaan. De diefstal zou bedreven zijn door een Franschman, wien hij op verzoek van een vriend huisvesting had verleend. Die Franschman had hem zijn voornemen kenbaar gemaakt het bontwerk te stelen uit de etalage kast van De Rooy en hij had verdachte ver zocht hem daarbij te helpen door uit te kijken als er onraad kwam. Verdachte had toen hij daar stond, het gerinkel van een glasruit ge hoord en even daarna was de Franschman bij hem gekomen. Hij droeg bontwerk onder zijn jas en op den zolder van ve-rdachte's woning hadden zij het in een koffer gepakt. Met dien koffer had verdachte zich naar Amsterdam begeven om te trachten het te verkoopen. Daar bij was hij tegen de lamp geloopen. Het O. M. meende, dat 't bewijs van de mede plichtigheid aan diefstal bewezij was en het eischte 6 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. G. J. Wierda merkte op, dat verdachte tot zijn daad is overgehaald door den Franschman. Pleiter verzocht reke ning te houden met den tijd, dien verdachte reeds in voorloopige hechtenis heeft doorge bracht. Op stap gegaan. De 22-jiairige bestelkneoht N. A. B. ge detineerd, kreeg op den 9en Juli van zijn pa troon opdracht om een bedrag van 800.te storten op de girorekening, ten einde daarvan eenige betalingen te doen. In plaats van zich met het geld naar het postkantoor te begeven, had B. den weg naar het station ingeslagen en had een kaartje genomen naar Gouda. Na daar wat te hebben rondgeboemeld, spoorde hij ver der naar Utrecht, vertrok van daar naar Am sterdam, waar hij de bloemetjes eens buiten zette. Vervolgens bezocht hij nog andere plaat sen van ons vaderland totdat tenslotte in Mid delburg een eind was gekomen aan het geld en hij zich verplicht zag zich bij de politie aan te melden. Thans moest hij ter zake van ver duistering terechtstaan. Hij bekende en gaf toe al eens door den kinderrechter tot tucht school straf te zijn veroordeeld. Ook heeft hij nog een voorwaardelijke straf tegen zich loo- pen, die nu wel ten uitvoer zal worden gelegd. Getuige H. B. Alers, firmant van Ge-br. Aers' Grossi-erderij verklaarde verdachte met ongeveer f 800 te hebben uitgezonden om bij den postgirodienst te storten. Dit heeft ver dachte niet gedaan. Getuige heeft van het geild niets meer teruggezien. Getuige heeft hem in dienst genomen, omdat hij een zoon van een zijner klanten was. Van zijn antece denten -had hij niets geweten. Het O. M. achtte de verduistering een zeer ernstig feit. In ver band met verdachte's ongunstig verleden eischte het 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. Blussé van Oud Alblas vroeg oplegging van een lichte straf, mede in verband met de voorwaardelijke straf, die nu ook ten uitvoer zal worden gelegd. Uitspraken 27 Augustus. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams- Mannenkoor" (dirigent^PauJ d Putten). Groote zaal van den R. K. Volk» bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur Id oen R K Volksbond gelegenheid tot het af dalen van naaiwerk voor de Theresia-vereenl- ging. lederen Woensdagmiddag van 3—3M> gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voor de Missienaaivereeniging, Korte Kerkstraat 6. lederen Woensdagavond half 9 verplichte ieaeren ^^Uen, Schiedam 1, Ver- ov/: Populair Godsdienstige Onderwerpen, door den praeses. lederen Donderdagavond van 8—-H) uu' repetitie Polyhymnia. R K. Volksbond. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zaogvereentgtcs Schiedam» S»«ko.r „Orpbeus" Flipse. Gebouw R. E- Volksbond. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K' van Houtbewerkers, Meubelmakers Behan gers en aanverwante vakken Van half 8 tot half 9 «ttrng van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van e Dinsdag 25 Augustus Jeugdvergadering R. K. Bouwvakarbeider*, bond St. Joseph. Bespreking demonsxraüe tó Utrecht. Gebouw R. K. Volksbond. Aanvang uur. Openluchtconcert „O. B. K." met mede^" king van „Schiedams Mannenkoor Feestter rein Volkspark. Aanvang 8 uur. KADASTER. Ter secretarie iis gedurende een maand ter visie geüegdi dien staait der uitkomsten van de metingen en schattingen van het kadaster. 21 Aug.: Diergaarde, avondconcert Rott. Philh. Gen. en mannenzangver. „Apollo 23 Aug.: Diergaarde, middagconcert Rott. Philh. Gen. Dagelijks: Groote Schouwburg. De wond-erdancing (Rott. Hotetadtooneel) ST5 uur (voor volwassenen). - Casmo De llxdite Isabella (Nationaal Operette-gezetechap) 8.15 uur (voor vod wassen-en). SCHIEDAM, 21 Aug. Officieel© noiteering van de commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 8.50. HERMAN JANSEN Spoeling L40. Spoeling DIER EN MENSCH Een hond verliest zijn harem Geregeld allemaal. Hij strooit ze rond bij bosjes Maar wordt toch nimmer kaal. En is hij met 't verharen Weer voor een tijdje klaar Dan zit hij ook opnieuw weer Reusachtig in zijn haar. Een kip, die aan de rui is, Raakt al haar veeren kwijt. Ze krijgt wat kale plekken Maar 't duurt slechts korten tijd, Dam loöpt ze weer te pronken In splinternieuw gewaad Haar kaalheid is verdwenen, Het was geen blijvend kwaad. De menschheid daarentegen. Die aan verharem lijdt Houdt meestal nog wat over. Zij raakt niet alles kwijt. Maar eiken dag bij beetjes Ziet zij de harem gaan. Ze worden niet vervangen De opkomst van de maan!, AKOt

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1