DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS Rijst, Gort en Griesmeel 54ste JAARGANG DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1931 No. 1612G DE WETHOUDERSVERKIEZING 1 pond ontvangt ll/2 pond 2 I/Lr TELEFOON INTERCOMM. 68085 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM DE VASTE RAADSCOMMISSIES R. K. KINDERVACANTIESPELEN. TRAM IN BOTSING MET EEN AUTO. OPENING ORANJE-NASSAU-SCHOOL. INGEZONDEN. vGisterenavond hield de jeugdafdeeling van f Tot en met Woensdag a.s. Elke kooper van: i - f yff V DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS WATERPOLO. S.Z.C. IA.Z.C. I 3-3 De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt. Cranco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f 3.25; per maand 1A0; per week 25 cents. BS bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 8.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLATLEN Zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. DE ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels: 1.65, elke regel meer 25 Ctt Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prjjsverhooging voor den Zaterdagavond Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarlefc Liefdadlgheldsadv. balf tarief. Voor Liefdadig- heidsadvert. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentiën: 6 regels 0.50; 10 regels L—15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. r~T f cnn u;i „verlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 2d0, - l»o* 25- bij .„lie, «a elk» .„der» viog. j r f i ca Kiï verlies van een dumi« f T5.-bij verlies ved een wijs* i._ bij verües van een hand, een voet of een oog, - J d di blad worden afgedrukt. De Verzekering loopt op de voorwaarden ais eenmaai per De wethoudersverkiezing heeft eaT1 volkom normaal verloop gehad. De af tredenden ve ©enigdeu vrijwel alle stemmen op zich me Zondering van die der communisten. tva bekend, dat het aldus loopen zon en we zou en or nilet op teruggekomen zijn dat wethouder Slavenburg ware het niet, deze verkiezing als een persoonlijke rehabilitatie moet hebben ge voeld. Toen op 19 Januari 1928 in de vacature van wijlen den beer Boddeus moest worden voor zien, voor welke vacature de rechterzijde den heer Slavenburg had gecandideend, verliet ge heel links vrijheidsbond, vrijzlnniig-democrar ten en de revolutionuair-socialisten incluiis bij de stemming de raadszaal. De heer Slaven burg kon volgens d>e eenstemmige meening van geheel links voor een wethouderszetel niiet in aanmerking komen en dat niet om politieke redenen, maar om redenen welke een fel per. soonlijk cachet aam de zaak gaven. Gisterenmiddag heeft de linkerzijde, zij het niet met zooveel woorden amende honorable gedaan. En dat doet ons, ook voor de verhou dingen in dien raad genoegen. Het wethouder schap had tot dusver voor den heer Slavenburg nog altijd een Ietwat wrangen bijsmaak. Het had zijn ontstaan in een verkiezing, waartoe de linkerzijde niet alleen niet had willen mee werken, maar welke door die linkerzijdie tevens was aangegrepen om hem persoonlijk te tref fen. Daarover is nu de spons gehaald. Dat is voor ons het vrijwel eenige merkwaardige, wat de Schiedamsche wethoudersverkiezing te zien heeft gegeven. Moge het voor een goede samen, werking in de ingetreden vier-jarige periode een gelukkig omen zijn. Bij de samenstelling van de vaste raadscom missies, heit eerste wat de nieuwe raad te dioen kreeg, na de wethoudersbenoemung, die van zulk een eensgezindheid blijk gaf, was de samen werking al reeds zoek. De S.D.A.P. stemde slechts op haar eigen leden, daarmee te kennen gevend dat zij vendeeling, liever, met het haar toegewezen deel, niet tevreden was. Toch, en we constatee-ren dat met genoegen, was ook hier van bitterheid, of scherpte geen sprake. Mr. Kavelaars had in een korte, zake lijke verklaring alle aanleiding daartoe bij voor baat weggenomen. In die verklaring wees hij op de billijke aanspraken van links om in be paalde commissies sterker vertegenwoordigt te zijn dan het geval is. Bij het gering aantal leden evenwel Van die commissies, kan ook bil lijkerwijze van de rechterzijde niet worden ver langd, dat zij aan die aanspraken zou vol doen. Immers, de rechterzijde heeft de meer derheid in den raad. Door in een oommissie van vier leden er twee uit de linkerzijde te benoemen zou zij gevaar loopen daarin de meerderheid te verliezen. Dat is, ook voor de voorbereiding van de voorstellen welke de raad te behandelen krijgt, niet aanbevelenswaardig. De heer Kavelaars deed, blijkbaar namens de geheele rechterzijde, een oplossing aan de hand, welke ook links redelijk moet schijnen. Hij gaf namelijk B. en W. in overweging binnen niet al te langen tijd met een voorstel te komen tot uitbreiding van een aantal commissies,, zulks order meer met het uitgesproken doel, dat ook aan vertegenwoordigers van links meer gele genheid zou worden geboden, aan de voorbe reiding der verschillende voorstellen medie te werken. Zoo was de scherpte van benoemingen, diie meermalen tot een fel debat aanleiding gaven, weggeslepen. ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN. Brieven. BinimenJiatnd: T. Post, Zeeland; M. v. d. Wonde, Schiedam; Wed. de Klerk, Rotter dam; Rotit. Nieuwsblad, Rotterdam; C. Jamin, Rotterdam; Esther Klaassan, Den Haag; Nijgh v. Ditmar, Rotterdam; Bur. Betcke, Rotter dam; G. Fontijn, Rotterdam. Briefkaarten. Binnenland: C. van Rij, Beek; Boer, Den Haag; Tijbosch, Opijnen; Tinge, Neede; Cornn. Mans, Overschie; Sondag, Rot terdam v. d. Berg, ScheveningenSchied. Voet bal vereemliglng, Schiedam; de Bulten, Den Haag. Brieven. Buitenland: Benjamin Kalveld. Sunderland; Linden hof, Boubrugge. Briefkaarten. Buitenland: Bouwman, Cortina d'Ampezzo; F, Schut, Trier; Dr. Klem, Atlanta Ga. VEREENIGING VANS DESKUNDIGE HOOFDEN VAN GEMEENTE BEPLAN TINGEN IN NEDERLAND. Jaarvergadering, Gisteren en vandaag houdt de Vereaniigfng van deskundige hoofden van Gemeente Beplan tingen in Nederlanid haar jaarvergadering te Schiedam Nadat de deelnemers aan die vergadering zich om 11 uur in Hotel „De Kroon" hadden ver zameld, volgde om half 12 uur de Officieele ontvangst ten Stadhnize. Toen de leden van de vereeniging in de raads zaal gezeten waren, sprak d,e burgemeester, de heer H. Stiüemeijer, die vergezeld was van den gemeentesecretaris, den heer V. Sickenga, de wethouders, de beeren P. de Bruin, ir. C. Hout man en mT. M. M. van Velzen, de aanwezigen toe. Hij heette de leden vain de vereeniging har telijk welkom en zeide, dat men algemeen van oordeel is, dat de Schiedamsche plantsoenen er buitengewoon verzorgd en fraai uitzien, wat voor het grootste gedeelte te danken is aan den heer Dominions. Spr. is er trotsch op das de Vereeniging te Schiedam haar jaarvergadering houdt. Uw bezoek zegt spr., zal tot gevolg heb ben, dat nog meer zorg aan die plantsoenen zal worden besteed. U zult, meeat spr., in den tijd dat gij hier zijlt tot de overtuiging komen dat de plantsoenen een sieraad voor de stad zijn. Spr. eindigt met den weusch dat de vergaderin gen en besprekingen zullen bijdragen tot voor uitgang van de verzorging va.n de plantsoenen in de Nederlandsche gemeenten. De voorzitter van de vereeniging, de heer J. L. Bouwel uit Haarlem dankte voor de vrien delijke woorden en weuscben van den burge meester. Sp.r herinnerde aan een vorig bezoek aan de gemeente Schiedam toen dooir de leden de volkstuinen en parken werden bezichtigd. Spr. merkte op dat de plantsoendienst in de laatste jaren zeer is veranderd. Vroeger vond men ©en plantsoendienst iets luxueus. Die tijd is gelukkig voorhij. De plantsoendienst neemt thans ook op -die begroetingen een voorname plaats in. Men eiecht plantsoenen in elk stads deel. Doordat de plantsoendienst Is uitgebreid, hebben deskundigen besloten tot het oprichten vain een vereeniging. Spr. eindigt met nogmaals zijn dank te betuigen voor de allerhartelijkste ontvangst. Na de officieele ontvangst brachten de leden ©en bezoek aam Pandora Bioscoop, waar een film werd vertoond van den eersten Scbiedam- schen Boomplantdag. BR, AQUINO. Vrijdag a., van Marseille, Op Vrijdag 4 September zal broeder Aquino oud-hoofd van de St. Thomas-school alhier, te Marseille aan boord gaan van de Insulin.de, met bestemming naar Java. Br. Aquino is vandaag uit Maastricht ver trokken. AANRIJDING. Gisterenmiddag heeft op den hoek van de Brouwerstraat en de Hoofdstraat een aanrij ding plaats gehad tusschen „Luxe-autobus" en een vrachtauto van de firma v. d. Eist. Beide wagens werden beschadigd. Proces, verba al is opgemaakt. Bijeenkomst van het comité met leidsters en leiders. In de bovenzaal van den R. K. Volksbond hield gisteravond na de zoozeer geslaagde kindervacantiespeleu het Comité met de leid stere en leiders, diie in grooten getale waren bijeengekomen, een slotbijeenkomst. Pastoor Maller, voorzitter van het Comité, heette allen welkom en liet dan de voornaam ste gebeurtenissen de revue passeeren. Het comity is over bat resultaat bijzonder tevreden. Er was een ontzettend groot aamtal kinderen, meer dan 1600, diat' aan de spelen heeft deel genomen; er waren meer dan 90 leidsters en leiders; we hebben aangeklopt bij de Broeders en ze gaven gehoor; misschien kan een volgend jaar ook bij de Zusters aangeklopt worden; we hebben aangeklopt bij leaken, onder wij zeressien en onderwijzers. Allen hebben hun steun ge geven. De wemkloozen, het zij met een bijzon der dankwoord gemeimoi eerd, hebben belange loos zooals alle andieren, hun arbeid gegeven en vele nachten dtoor bewakingsdienst ver richt. Er werden gaven gegeven in geld, in versnaperingen met' volle handen, in prijsjes bij hondier di tallen, vtan hier en elders. iWe hebben spelmateriaal, waar we andere jaren leentjebuur moesten spelen; we hebben een schuil tent, we hebben vlaggen, zoo mooi ont worpen en uitgevoerd door onzen kunstschil der Adoifs'l we hebben liederen, jia zelfs een aantal trommels. We hebben eubisidie onlts vanigien vain den Raad, van wie verschillend© le den met den burgemeester en den wethouder van onderwijs groolte sympathie voor ons werk hebben getoomd. Er was enorme belangstelling, een ontstellenden groei. Haast ontstellend! We zien immers zoo dik wijls, diat een zaak plotseling tot grooten was dom konjit om dan even snel weer te verdwij nen. Zoo imag bet hier niet zijn. We mogen one door het succes niet laten verblinden. La ten we afspreken, dat we aan dit werk, door on zen burgemeester genoemd, een groote sociale arbeid voor het kind, ons hart, onze liefde, on zen arbeid blijven verpanden. We hebben het ver gebracht, maar we zijn nog niet aan het einddoel. Op de vergaderin gen van den Petkenalen Jeugdraad is alreeds ter sprake gekomen de stichting van een va- cantie-fcolonlehui'3- Haar zijn practische bezwa ren, natuurlijk, maar als idealisme en prac- tijik hand in hand gaan, en zoo moet het en zoo ie ook de bloed van het werk der kin- dervaicantiespelen tot stand gekomen, dan zal wellicht ook hier in twee, drie of vier jaren wel Iets bereikt kunnen worden. Ook daar voor is aller medewerking noodig. In dien hoofdleider, diie fnet zooveel tact de medewerking van allen wist te handhaven, in „onzen" Alberts, bij velen reedis populair „onze Piet", diaukte de voorzitter dan alle leidsters en leiders voor de belangelooze opof fering waarmee ze ook dit jaar weer de R .K. kindervacantiespelen op zoo schitterende wij ze hebben doen slagen. (Daverend applaus). In een kort woordje bracht de heer Al berts den daink van den voorziter over aan de leidsters en leiders, onder wie zulk een voor treffelijke geest had geheersebt en aan de leden van het Oomlite, die hem in veel be hulpzaam waren geweest. Aan leidsters en leiders vroeig hij onder hun collega's propa ganda te maken, opdat we het volgend© jaar over nog grooter aantal medewerksters en me dewerkers kunnen beschikken. In gezelligen kout werd dan nog menige episode uit de Vacantiespelen opgehaald en menige wenk vooir de toekomst ten beste ge geven. Gisterenavond om circa half zee uur heeft ter hoogte van het Pompstation te Schiedam een botsing plaats gehad tusschen een luxe auto en ©en tramwagen van de R. E. T. Won der boven wonder is het ongeluk, vrij goed afgoloopen Alleen die auto, welke over den kop sloeg, is totaal vernield. De twee inzit tenden kwamen met wat lichte ontvellingen vrij. Omtrent het ongeval vernemen wij nader; Te 5.35 uur kwam een luxe-auto, bestuurd door den 4 4-jarigen C. v. d. L. uit Kethal, uit de richting Schiedam naar Rotterdam. In den auto was mode gezeten een broer van den chauffeur. Ter hoogte van het Pompstation stak L. plotseling den overweg over, met de bedoeling om naar de Boerhaavelaan te gaan. Op dat moment echter kwam een motorwagen van lijn 8, bestuurd door den 37-jarigen H. J. v. d. H uit de Van Heuisdenstraat t© Rot terdam, den auto aohterop, met het gevolg dai de auto in d© linker flank door de» motor wagen werd gegrepen en over den kop sloeg De beide inzittenden wisten uit het wrak te kruipen en hadden slechts enkele ontvellingen opgeloopen. De auto was geheel vernield, ter wijl van liet voorbalkon van de tram ©enige ruiten braken. Het verkeer ondervond onge veer 20 minuten vertraging. PROPAGANDACLUB „SINT CLEMENS". Lezing over den Bond voor Groote Gezinnen. De Pnopagandaolub „St. Clemensvan de Parochie van het H. Hart, hield Dinsdagavond onder voorzitterschap van den heer W. Janse, in het Parochiehuis, haar eerste vergadering in het nieuwe seizoen. Voor deze vergadering waren tevens--, uiitge- noodiigd de R. K. Ouders der Parochie, in verband met de te houden lezing door den secretaris van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen over „Doel en Streven van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen", den heer Hakkaart. Zijn lezing aanvangend, bracht deze een woord van dank aan het Bestuur van de Pro- pagandaiclub, voor de geboden gedegenheid om het schoone werk van den Bond voor Groote Gezinnen naar huiten uit te dragen. Het werk van de Propagandisten, die voor dien Bond werken, mioet aan een tweeledig doel beantwoorden; Ten le: Het aanwerven van leden en donateurs en tein 2e: Het doei van den Bond dienen, door bestrijding van het Neo-Malthusiianiisuie en het aankwecken van meer waardearimg en achting voor h°t groote gezin. Vervolgens maakite spreker duidelijk, waar om ieder R. K. gezinshoofd Md of donateur moet zijn van den Band. De Bond ie niet alleen een Vereeniging van Vaders van speciaal groote Gezinnen, doch is ©en Vereeniiging van R. K. Ouders, van echte R. K. Ouders, die gezamenlijk met en voor elkaar uitdragen en verdedigen het Christe lijk huwelijk etn Huisgezin, in den zin, zooals ons R. K. Geloof dat leert- en zooals kort ge leden zoo keurig uitgelegd, door Z. H. Paus Fius XI in Zijn Encyolie-a „Casiti Connuhii" Deze Encycliek is de handleiding bij uitne mendheid geworden van den Bond. En zij die deze Encycliek lezen, zullen volkomen begrij pen, waarom zij lid of donateur moeten zijn van den Bond; daardoor werken zij daadwer kelijk mede, aan bet herstel van Huwelijk en Huisgezin. Spreker behandelde vervolgens de Neo-Mal- thueiiaansohe leer; diat- deze leer is een gevolg en ge)en oorzaak van de kinderbeperking; dat de kinderbeperkers deze leer propageeren om hun wangedrag onder een wetenschappelijk verndsje te bedekken-, en tevens dat deze leer its een valswhe leer. Vervolgens behandelde inleider, het 2e doel van den Bond, n.l. de verdediging van de stof felijke belangen der gezinnen. Ook hierbij ver wees epreker naar de Encycliek „Gasti Connu bii" n.l. de hoofdstukken „Zong voor tijdelijke goederen" en „Staatszorg". De R. K. Bond voor Groote Gezinnen zal de stoffelijke belan gen der led-en behartigen, met kracht en klem en taaie volharding. Spreker ontwikkelde het program van actie van den Bond en zeide dat ook in Schiedam, verschillende mistoestanden bestaan op het gebied van een gezonde Gezins politiek. Hij schetste het werk van den landelijken Bond, waarbij de Schied-amsohe afdeeling is aangesloten en tevens wat de afdeeling ïd het korte tijdsbestek van haar bestaan reeds ge daan had, en in verband daarmede, braebt hij een woord van dank en hulde, aan de Commis sie voor de R. K. Kindervacantiespelen uit den Dekenalen Jeugdraad, en aan de spelleidsters en -leiders en verzekerde dezen van de waar- deeriing en dank dier ouders, die voorzeker, evenals het Bestuur van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen, dit prachtige hoogstaande werk, op zeer hoogen prijs stellen. Spreker gaf vervolgens een resumé van het Program der afdeeling voor de a.s. wintermaanden, n.l. o.a. een Kerkelijk Triduum met een gevierd© pre dikant in November, ter gelegenheid van het 1- jarig bestaan der afdeeling; een groot kinder feest in December, een Moederdag, speciale feestdag voor d© moeders in M-el, terwijl de stoffelijke belangen niet uit het oog zullen war den verloren. Spreker eindigde zijn lezing met een opwek king .om lid te worden, daarbij wijzende op de geringe contributie van slechts 4 cents per week, waarvoor men dan ook nog is geabon neerd op het zeer interessante tijdsehift „Het Gezin", dat tweemaal per maand verschijnt. In het gymnastieklokaal van de school aan het Frainis Halsplein is gisterenmiddag de nieuwe school voor Gereformeerd Lager Onder wijs, de Oranje-Nassau-School, officieel ge opend. Bij deze opening waren aanwezig die heeren: P. de Bruin, wethouder van ondeiwijs; J. Pas, rijks-iinspecteur van het L. O.; ia. mr. M. van Praag, directeur van den gemeentelijke waningdiensit; dr. G. Smit, gemeentelijk inspec teur van het L. O.; de architect der schooi, Jos. de Jonge; ds. v. d. Meulen, B. G. Hoogeudam, lid van den gemeenteraad en vele andere be langstellenden. De voorzitter van de vereeniging voor Gere formeerd Schoolonderwijs, ds. J. F. Jonkers, sprak het 'welkomstwoord uit. Spr. bracht tevens dank aan het gemeentebestuur, de archi tect en die aannemers voor de prettige samen werking. Hij herinnerd© er aan, dat 10 jaar ge leden de Dr. Kuijperschool werd geopenu. De groei van de gemeente maakte een vierde ge reformeerde school noodzakelijk. Spr. wee» ver. volgens op de roeping van den onderwijzer en sprak den weinsch uit, dat de nieuwe school goede opvoeders mocht bezitten. Wethouder de Bruin zeide, dat de stTijd om het bijzonder onderwijs gelukkig ten eina© was. Hij wees ©r op, ho© in de school de toekomst der maatschappij gelegen is. De heer J. Pas noemde het een blij verschijn sel, dat thans in een nieuwe wijk als het Westen scholen van allerlei richting verrijzen. Hij KONINGINNEDAGVIERING. Geachte Redactie. Bij dieze brengen wij als toeziend publiek hulde aan de Oranje-Vereemiging met haar doortastend bestuur voor haar schitterend wer verricht toot zulk een mooien optocht. Hu aan allen die er deel aan hebben genomen, voor hun moeite. Maar dat zoo'n stoet verknoeid wordt door een firma onder andermans naam, die met wagens met bossen stroo er op, mee reden is jammer. Hopende dat zoo iets in het vervolg niet meer voorkomt, verblijven wij, hoogachtend EENIGE ABONNé'S. Ondierschrift van de Redactie. We kunnen in het optreden van bedoeld© firma niets verkeerds ontdekken. Wanneer een zaak van eigenaar verandert, gaat vaak «e tirma-naam op den nieuwen eigenaar ovei R.K. METAALBEWERKERSBOND ST. ELOY". Jeugdvergadering. hoopte dat ook deze school zou medewerken om den R. K. Metaialbewerkersbond „St. Eloy" in ce kinderen een goed© en degelijke opvoeding j bet gebouw van den R. K. Volksbond een jeugd- te geven. j vergadering. De heer A. v. d. Kooy voerde vervolgen* nog i Deze vergadering droeg een ©enigszins fees, het woord voor het Gereformeerd Schooiver- telijk karakter, doordat door de afdeeling van hand; de heer K. Bakker voor de Plaatselijke ..St. Eloy'' aan de jeugdafdeeling een vlag werd Schoolcommissie, de heer A. Biijdorp namens j aangeboden. het personeel der drie andere scholen; ds. J. De voorzitter van „St. Eloy", de heer Etman, V. d. Meulen namens den Kerkeraad der Gere- i overhandigd© de vlag, ontworpen door den heer formeerde kerk; de heer Jos. de Jonge voor het architectenbureau de Jonge. De heer G. de Lange, het hoofd van de nieuwe school, sloot de rij der sprekers en wees even eens op de roeping, welke de schooi heeft te vervullen. Ds. Jonkers dankte de sprekers, en noodigde allen uit, het nieuwe gebouw aan de Frangoiis Haverschmidtstraat te bezichtigen, waarvan door allen gebruik werd gemaakt. Het nieuwe gebouw is in modernen stijl op getrokken en maakt aan de voorzijde een iet wat somberen indruk. Van binnen evenwel wordt die inidTuk onmiddellijk weggevaagd. Licht en lucht hebben er vrij toegang en de lokalen zijn prettig ingericht. De nieuwe school is voor de vereeniging een mooie aanwinst. JONGE INBREKERS. Proces-verbaal is opgemaakt tegen twee jon gens, die ingebroken hebben in de voetbalteint van S. F. C. alhier. Een gedeelte van de ont vreemde waren was nog in hun bezit. MISHANDELING. j. v. d. G. uit de Villastraat, alhier, deed bij de politie aangifte van mishandeling door D. L. van hiér, die hem met oen stuk ijzer op het hoofd zou hebben geslagen. AVONTURIER. Door de Rotterdamsche politie is naar hier op transport gesteld de minderjarige A. K„ die hier eenige dagen vermist werd. WATERSCHADE. Gisterenmiddag is d© 47-jarige bakker A. V. tengevolge van het uitwijken voor een pas- seerenden auto, met zijn bakfiets in de sloot aan de Damlaan gereden. Hij leed hierdoor ee» schade van 12. JONG VANDAAL. J. M., uit Amsterdam reed gisteren met zijn auto in het Sterrebosch, toen hij plotseling met een eind touw in het gezicht geslagen werd. De dader, een kleine jongen, maakte zich snel uit de voeten. ROEIBOOT GEVONDEN. Bij de politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een roeiboot, die onbeheerd op de Nieuwe Maas is aangetroffen. C.A.B.-TOCHT. De laatste voor gebrekkige kinderen. Heden is de laatste autotocht voor gebrekkige kinderen gehouden. De tocht ging door het Westlamd en ook Rotterdamsche en Delftsche gebrekkigietn namen er aan deel. Van hier waren er zes auto's. In het veilinggebouw te Poeldijk wend de koffie gebruikt en een bezoek gebracht aan de druivenkassen. Vanmiddag ging het naar Hoek van Holland en over Poeldijk, Rijswijk en Delft weer naar hier terug. Op 18 September zal de laatste tocht voor volwassen gèbrekkigen worden georganiseerd. SCHOORSTEENBRAND. De politie heeft gisteren een schoorsteenbrand gebluscht ten huize van J. v. B. in de Bleeker- straat. - if Ad'olfs, met eenige toepasselijke woorden aa» den Berw. voorzitter der jeugdafdeeling, kape laan v. SeggeLen, waarna deze de banier in wijdde. De Eterw. voorzitter zette dan voor de jongens de symbolische beteekenls van de vlag, waar onder zij zich in d© toekomst zullen scharen, uiteen. Vervolgens werd de demonstratie te Utrecht besproken. De jonge metaalbewerkers moeten Zondag 6 September om 7.45 aan het station te Schiedam aanwezig zijn, daar krijgen zij van den heer Scholite gratis hun spoorkaartje met insigne. In Utrecht wordt door het bestuur voor ver- verschingen gezorgd- De jongens moeten alleen zorgen voor brood of broodjes, omdat in Utrecht door den grooten toeloop van menschen, moeilijk voor eten ge zorgd kan worden. De Eerw. adviseur sloot vervolgen® de ver gadering. Verwacht wordt: Meeat matige. Zuidelijke tdt Zuid-Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer, aanvankelijk iets war mer. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 8,14 tot 's morgens 5.45. SCHIEDAM, 3 Sept. Officieele noteerimgvan de commissie uit de Kamer van Koophandel, Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 46 pet. 8.50. HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling 1.40. GOEDKOOPE TREIN. Op Donderdag 10 September loopt er een goedkoope trein van Den Haag, Delft, Schie dam, Rotterdam. Barendreohit, Zwijndireoht, Dordrecht en Lage Zwaluwe naar Goes, Mid delburg en Vlissingen. Men zie de advertentie In dit nummer. Het eerste zevental van S.Z.C. I dat kam pioen is gewordlen van de derde klasse D van. den N. Z. B., speelde gisteravond te Gouda zijn eersten promotiewedstrijd voor de tweede klasse tegen de Alphensche zwemclub. De wedstrijd eindigde in een gelijk spe,l 3—3. Met de rust was de stand 2—1 in het voordeel van S.Z.C. De doelpunten werden gemaakt door Jurgens, Bergkotte en Bokhorst. Voor S.Z.C. speelden de heeren van Weer kom, Jurgens, Kuijzer, v. d. Meer, Bokhorst, Beij katte en Ver] inde. AANRIJDING. Gisterenmiddag is de 23-jarige P. de B., uit Rotterdam, toen hij op zijn fiets in de Groene- laan reed, door een anderen wielrijder aange reden, doordat deze verkeerd uitweek. De B. kreeg ©en bloedende wond aan een van zijn handen. De ander reed door. FIETSENDIEFSTAL. Gisterenavond omstreeks tien uur is ten na deel© van den 16-jarigen kantoorbediende A. L. uit de Vondel laam, op de Lang# Haven eem fiets gestolen. ONGELUKKIGE VAL. Op de Broersvest is gisterenavond de 29-jarige kellner N. van H. uit d© Ampèrestraat met zijn fiets gevallen. Dokter de Leeuw constateerde dat de man zijn linkerenkel had gebroken. Door een lid van H. B. O. is hij voorloopig verbon den en vervolgens per politie-branoard naar het gemeente-ziekenhuis vervoerd. AANRIJDING. Gisterenmiddag botste een wagen bespannen met twee paarden en bestuurd door A. W. uit de Van Beveremstrsat op den Rotetrdamschen Dijk tegen de achterzijde van een vrachtauto van Hulsman. Beide voertuigen werden be schadigd. BURGERLIJKE STAND. GOREN: 29 Aug.: Annigje, d. van A. G. van den Ham en A. G. Bulle, Parallelweg 58; Elisa beth Wtilhelmina Barbara, d. van C. J. Vloemans en B. A. Kemp, Rotterdamschedijk 229; Catha- rina Petronelle, d. van N. de Kruif en P. J. Jongerius, Brouwerstnaat 11; Paulus, z. van J. Bezemer en J. Breedveld, van Beverenstraat 6; 31 Aug.: Hendertje, d. vain R. Schipper en T. Rozema, Boerhavelaan 51; 29 Aug.: WilbeL mina, dochter van D. van Beers en P. J. Kooij- man, Klein GToeuedaal 23; 30 Aug.: Ida, d. van F. van der Touw en J. J. Ritman, Maria&traat 88; 29 Aug.: Petronella, d. van J. Vogelezang en P. van der Emdie, van Leeuwenhoectebtroat 40; Tbeodoor Marie Tberesia, d. van a. P. Adriaainsem® en I. W. H. Hezemans, Kamerllngh Onneslaan 168; 1 Sept.: Amnia, d. van E. J. Beu kers en C. van Heest, Westfrankelandschesuraat 140; 31 Aug.: Franoiscus Marie Jacobus, z. van F. M. J. Schaap en T. H. Verheijan, Nieuwntlciht N.Z. 34. OVERLEDEN: 30 Aug.: J d.e Hoog, 56 J., echgen. van B. van Simtmaartensdijk, Frans Halsplein 23; 1 Sept: D. J. Leendera. I j., Nassauiaan 75. GEHUWD: 1 Sept.: H. J. K. M. de Beer, 26 j. en M. van den Eelaart 29 j. GEBOREN: 1 Sept.; Olga, d. van S. A. L. Abbema en A. S. W. Huffstadt, Nassauiaan 75; Dirk Aide, z. van fi. Blok en J. Eijsberg, Bur gemeester Knappeftlaan 14. OVERLEDEN; 31 Aug.: T. de Jonge, 7 w„ Nassauiaan 75; 1 Sept.: A. Galma, 72 j„ Nieuwe Haven 225. GEHUWD: 2 Sept.: C. de Regt 26 j. en C. Bogard 16 j.; M. Hulskes 23 j. en J. van der Sluijs 32 j.; E. den Broeder 27 j. en J. Rltmam 24 j.; J. F. W. Dröge 24 j. en C. van Eijk 25 j.; G. M. van Garven 30 j. em N. van Leeuwen 22 j.; A?Bleecke 19 j. en M. Lammers 19 j.; C. Schotte 22 j. en M. van Tricht 20 j.; T. J. Böhm 87 J, en F. H. Dekkers 22 J.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1