ZEETIJDINGEN.
x, ZATERDAG 14 NOVEMBER 1931
BINNENLANDSCHE HAVENS.
STOOMVAARTLIJNEN.
BUITENLANDSCHE HAVENS.
vt™GtE FJ°RD' 16 V" ^-Y°rk te Be"^'
GEMENGDE BERICHTEN.
BEVRACHTINGEN.
VERWACHT TE ROTTERDAM.
BEVRACHT NAAR ROTTERDAM.
VERWACHT TE AMSTERDAM.
BEVRACHT NAAR AMSTERDAM.
RIVIERTIJDINGEN.
WATERHOOGTEN.
YISSCHERIJ.
WATERSTAND OP DEN RIJN.
HOOGWATER NED. ZEEHAVENS.
ROTTERDAM aangekomen:
13 November namiddag:
10.40 BERNISSE, P- A. v. Es Co., Ham
burg, Parkhaven, stukg.11.35 NORMANDXA,
Kuyper, v. Dam Smeer, Rouaan, Waalhaven
19, ledig.
14 November voormiddag:
12 20 WAHEHE, F. A. Voigt Co., Hamburg,
St. Jobshaven, stukg.; 3.20 GRETE, Gans'
Transnort Co. Mobile, Merwehaven, stukg.; 6.5
SID3RINGHAM, Hudig Pieters, Harwich,
Parkkade stukg.6.15 OLDENBURG, Wamber-
Me Zoon, Bremen, Schiehaven, stukg.; 7—
HOCHSEE, N.V. Derutra, Avonmouth, Waalha
ven 31, ledig; 7.10 HERCULES, Hudig Veder,
Amsterdam, Lekhaven, stukg.NEERLANDIA
(per slbt. Groningen), N.V. Ph. v. Ommeren's
Scheepv.bedr., Hamburg, naar Duisburg, olie;
7.25 BEEMSTERDIJK, Holl.-Amerika Lyn, Bal-
timore, Maashaven Nz., stukg; 7.40 AUGUST
THIJSSEN, S. E. A. M., Gefle, Waalhaven, erts;
7 50 JULIUS RUTGERS, Lehnkering Co.'s
Scheepv.bedr., Kiel, boei 8, ledig; TAGILA, N.V.
Asehaffenburg, Archangel, Waalhaven (F.
Swarttouw), hout; 8.10 FRANKFURT, Stand.
Transp. Mij., Hamburg, naar Keulen, stukg.
9.15 BATAVIER II, Wm H. Müller Co., Lon
den, St. Jobskade, stukg.; 10.35 AMSTEL, Vinke
Co., Uleaborg, Rynhaven 16, hout.
14 November namiddag:
12.25 BLYTHMOOR, Gebr. v. Uden, B.-Ayres
Maashaven 18, graan; 12.30 NASHABA, Rott.-
Oceaan Scheepv. My., N.-Orleans, Maashaven
55, hout; 12.45 BURMA, Ruys Co., Odessa,
Jobshaven, graan; 1.— AREZ, Les Cons. Reunis,
Lorient, Waalhaven NHB, ledig.
Uren van aankomst in den Nieuwe Waterweg
NIEUWE WATERWEG aangekomen.
14 November voormiddag:
NEERLANDIA 1., Hamburg voor Duitschland;
FRANKFURT, Hamburg, naar Keulen.
Vertrokken.
14 November voormiddag:
7.40 ERIKA FRITZEN, Emden; BATAVIA,
Oslo; 8.— STRYPE, Cardiff; 8.10 P. L. M. 12,
Caronte; 8.40 ELLA HALM, Havre; ASK, Stock
holm; RAPID, Parijs8.55 BOREE, Caen.
HELLEVOETSLUIS aangekomen. 13 Novem
ber. AGNETE MAERSK, Archangel.
14 November. COPSEWOOD, Londen naar Dor
drecht.
Vertrokken. 18 November. OOST VLAANDE
REN, Londen.
HOEK VAN HOLLAND aangekomen. 14 No
vember. VIENNA, Harwich.
VLAARDINGEN aangekomen. 14 November
BIZKAYA, Hornillo.
IJMUIDEN aangekomen. 13 November. VESTA,
Hamburg, stukg.BERENICE, Midd. Zee,
StH November. KURZESEE, Ipswich, ledig.
Vertrokken 13 November. ELAX, St. Kitts
NUitgaandthvTsbtgemaakt PERSEUS.
VLISSINGEN, 14 November. (12.40 n.m.) Ver
trokken. ADELAAR, Antwerpen; ANTILOPE
Londen.
Gep. naar Antwerpen: CABO, Yarmouth; N
c. MONBERG, Danzig; ICIAR, Follonica
ATHENA, Bremen; LALANDIA, Schiedam
BANGALORE, MiddlesbroTORE JARL Am-
sterdam; ARION, Bremen; HAKUSAN MARTT
Japan; WYOMING, Seattle; CARELIA, Londen
GUNLOG, LondenTIP, KemiARCHANGEL
Harwich (na landing van passagiers te Vlis
singen).
Gep. naai' Brussel: PELIKAAN, Londen.
Gep. naar Gent: AN TARES, Londen; GUN
DEGA, Riga; ERIK LARSEN, Archangel
Gep. van Antwerpen: GRETE, Rotterdam
CALCARIA, Rouaan; CLAN MAC1VER, Fowev
CASTLEROCK, Boston (L.); COLUMBA, Sta
vangerADOLPH K1RSTEN, Hamburg BIAF-
RA, W.-Afrika; STREONSHALH, Newcastle;
NORWICH TRADER, Yarmouth; FLANDRIA
(Zw.), Gothenburg.
Gep. van Gent: BUSK, Hull.
HARLIN GEN vertrokken. 14 November.
LEEUWARDEN, Londen; NOORD HOLLAND,
Goole.
ZIERIKZEE aangekomen. 13 November. AME
NITY, Cantley naai' Bergen op Zoom.
te
BATAVIER-LIJN.
BATAVIER III, 14 (8 v.m.) v. Rotterdam
Gravesend.
HOLLAND—AMERIKA LIJN.
STATENDAM, N.-York n. Rott. 14 v. Plymouth
BEEMSTERLIJK, 14 v. Philadelphia te Rott.
DINTELDIJK, Rott. v. Vancr. 13 v. Swansea.
HALC YON-LIJN.
VREDENBURG, 13 v. Bordeaux n. Antwerpen.
STAD ZWOLLE, 13 te Bayonne, voor Povena
HOLLAND—AFRIKA LIJN.
MELISKERK, Belra n. Rott. p. 14 Gibraltar.
RANDFONTEIN, 14 v. Amsterdam na Beira.
HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN.
GAASTERLAND (uitr.) 13 te Abonema.
REGGESTROOM (thuisr.) 12 v. Freetown.
JAVA—CHINA—JAPAN LIJN.
TJIKANDI, 13 te Manilla.
TJISADANE, 13 v. Manilla n. Macassar.
TJILEBOET, 12 te Hongkong.
TJINEGARA. 12 v. Hongkong n. Amoy.
TJIKENBANG, 12 v. Shanghai n. Dairen.
JAVA—AUSTRALIë LIJN.
NIEUW-ZEELAND 11 v. Adela.de n. Singapore
HOLLAND—OOST-AZIë LIJN.
GAASTERKERK (uitr.) vertr. 24 v. Sydney.
KON. NED. STOOMBOOT MIJ
AMSTERDAM, 13 v. Las Palmas n. Barcelona.
BARNEVELD, 13 v. Immingham n. Hamburg.
CRIJSSEN, Amst. n. W.-Indie p. 13 Azoren.
GANYMEDES, 13 V. Algiers te Piraeus.
HERCULES, 14 v. Amsterdam te Rotterdam.
IRENE 14 (7 n.m.) v. W.-Ipdië te Amst. verw.
JUNO, 13 v. Oran n. Amsterdam.
MEROPE, 13 v. Flume n. Bari.
NERO, 13 v. Amsterdam n. Gothenburg
PERSEUS, Amst. n. Kopenh. 14 te IJmuiden
STELLA, 13 v. Algiers n. Amsterdam.
VESTA, 14 v. Hamburg te Amsterdam.
VENUS, 13 v. Liverno n. Napels.
BOSKOOP, Chili n. Amst. 12 v. Guayaquil.
KON. HOLL. LLOYD.
MONTFERLAND, B.-Ayres n. Amst. 12 te Sant.
ORANIA (uitr.) 13 v. Montevideo.
ZEELANDIA (uitr.) p. 13 Ouessant.
KON. PAKETVAART MIJ.
SIGLI, 13 v. Rangoon n. Sumatra.
CREMER, 12 te Hongkong.
ROTTERDAMSCHE LLOYD.
DEMPO (thuisr.) p. 13 (11 n.m.) Finlsterre,
wordt 15 (10 v.m.) te Cowes en 16 (7 v.m.) te
Rotterdam verw.
KOTA PINANG, 14 v. Batavia n. Rotterdam.
STOOMVAART MIJ. NEDERLAND.
JOHAN DE WITT (thuisr.) 14 v. Pt. Said.
TAJANDOBN (uitr.) 13 van Bombay.
SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN.
SlLVERMAPLE Vancr. n. Calcutta 13 te Ran
goon.
STOOMVAART MIJ. OCEAAN.
THESEUS Batavia n. Amst. 13 te Penang.
CITY OF KHIOS Japan n. Rott. '0 v. Colombo.
MELON Batavia n. Liverpool 14 van Londen.
ADALIA 12 van B.-Ayres n. Rosario.
ALDA Bremen n. Chili 11 te Cristobal
AS1EN 12 van Vartan te Emden.
AQUITANIA 13 v. N.-York n. Southampton
ALK 12 van Rotteirdam te Riga,
AN HALT Rott. n. Japan 12 van Oran.
ATLAS 12 van Almeria naar Bremen.
BESSEL Bremen n. Malaga p. 12 Ouessant
BUSSARD 11 v. Antwerpen te Danzig
BaYERN Hbg. n. B.-Ayres 12 van Lelxoes
BHUTAN Calcutta n. Londen 13 v. Colombo
BALLARAT Londen n. Sydney 13 te Colombo
CITY OF HARVARD Calcutta n. Londen II v.
Colombo.
CITY OF CAIRO 12 van Calcutta naar Londen
CLAN MURRAY Chittagong n. Hamburg 12
van Londen.
CLAN MACDOUGALL Australië n. Kanaal p.
12 Perim.
CLAN MACTAVISH Australië n. Kanaal 12 v.
Fremantle.
CLAN SKENE 12 v. Mikindani te Beira.
CLAN GRANT Londen n. O.-Afrika 13 te Kaapst.
CORFU Londen naar Japan 13 van Penang,
CASSEL 12 van Hamburg te Batavia.
CITY' OF JOLIET 13 van Galveston te Hamburg.
CARTAGENA 12 v. Hamburg n. Salerno.
CITY OF BRISTOL 13 v. Rotterdam te Hamburg
DRESDEN 12 v. New-York n. Bremen.
DALGOMA Londen n. Bombay 14 v. Kurrachee,
ERFURT Bremen n. Chili p. 13 Ouessant.
ERPEL Hamburg n. Levant p. 11 Ouessant.
ESTE Bremen n. Vancr. 12 v. Los Angeles.
EUBéE 13 van La Plata te Hamburg.
ELAND, ,z., 12 V. Struer te Sundsvall.
FLYING NORSEMAN 13 v. Hamburg te Hull,
Bremen n. Busreh 12 van Malta
FLYING SCOTSMAN 13 v. Limfjord te Col
chester,
CJFRWIN 11 v. Bremen te Santos.
^OTHA U V. Bremen te Vera Cruz.
GRIETJE m., 12 v. Dover n.
onfrurtJi™ rl2 v- Vla-div. te Huil.
OM 12 v' Plymouth n. Fowey.
GENERAL SAN MARTIN Hamburg n. La Plata
10 v. Santos.
GRUNEWALD 11 v. Hamburg te Curasao.
GUILDFORD CASTLE Rott. n Z.-Afrika 12 v.
Ascension,
GLOUCESTER CASTLE 11 v. Algoa-baai n. Ldn,
44 v- Malmö n. Londen.
GANTER 13 v. Rotterdam te Helsingfors.
HOLSTEIN 13 v. Rott. n. Japan 12 v. Pt.
Swettenham.
HAGEN 12 van Hamburg te Montreal.
HAMBURG 13 v. New-York te Cuxhaven verw.
HESIONE, Beira n. L'pool 12 v. Ft. Said.
FOLGER 12 V. Rott, te Hamburg.
HESIONE O.-Afrika n. L'pool 12 v. Port Said
HAMBURG N.-York n. Hamb 12 v. Southampton
™™RIKA m- 11 v- Hul1 te Keadby.
S?~5fEL,EA 11 v Rott. te Immingham.
HAVENSTEIN Rott n. Vladivostock 11 v. Moji
Rott ,n. Japan 11 v. Singapore.
v' Singapore n. Europa.
ANK' 12 v- Java te Auckland.
Ï55ÏÏ?' m" Exmouth n. - P- 12 Prawlepolnt
1MMANUEL de Boer 12 v. Ostende n. Southend
R°tt. te Plymouth.
it vrve 10 v- Tocopilla n. Hamburg.
1RVINGTON COURT 12 v. Raboul te Hamburg.
JOSEFÏNA, 12 V. B.-Papan te Manilla.
JOSEPHINA CHARLOTTE, Antw. n. Brazilië
T„12 Y Pernambuco.
t2?6NNa 12 Nov. van Rotterdam te Hamburg.
12 v. de Duins n.
mS ELD 11 v. Valencia n. Londen.
,2 ANTHONY 11 v. Genua te Napels
wvïï? JACOBUS Cardiff n. Ceuta p. 13 Ouess
£IFH1SSIA 12 van Cristobal n. Pta. Arenas.
KONSUL SCHULTE 10 v. Odermunde te
Oxelosund.
KÖNIGSBERG Bremen n. Galveston p. 13 Ouess.
LOS ANGELES Vancr. n. Hbg. 12 van Balbao,
r v,;ADlA 13 v. Galveston te Bremerhaven.
:TERI1aVEN 12 v. Antwerpen te B.-Ayres.
ERcHE Rott. n. Libau 11 van Kopenhagen.
MINDEN Bremen n. N.-Orleans p. 12 Ouessant.
MANNHEIM 13 van Rotterdam te Hamburg.
MONTE PASCOAL Hbg. n. B.-Ayres p. 13 Ouess.
MONTE ROSA B -Ayres n. Hambg. 13 v. Coruna
MUNSTER Brazilië n. Bremen 12 v. Rio Janeiro
MAASSTROOM 12 van Amsterdam te Leith
MAGDEBURG 12 van Australië te Hamburg,
KENILWORTH CASTLE, Pt. Natal n. Southpton
12 v. Madeira
KEMMENDINe' Rang. n. Ldn. 12 te Alexandria
KARPEaNGERCorpus Christ! n. Bremen 12
(1.59 nam.) op 300 m«l Z.W. v. Valentia.
KINGS COUNTY, Rott. n. Montreal 11 (11.57
hani.) op 25 myl O. v. Niton.
KAISAR-I-HIND 13 van Londen te Bombay.
K-ASHGAR Otaru n. Londen 12 van Kobe.
Khiva Rott. n. Japan 13 van Hongkong.
KOLN, Bremen n. Galveston 12 (8.59 voorm.) op
30 mijl Z.O. v. Niton.
KARL MARX, Novorosslslc n. Hbg p. 11 Glbralt.
LOYAL DOVONIAN Nlcolaleff n. Land's End 11
v. Stamboul.
LLANSTEPHAN CASTLE, Rott. n. Beira 12 v.
E,-London.
LARGS BAY, Australië n. Londen 11 v. Colombo
LECONTE DE LISLE, Mars. n. Madagascar 10
v. Djibouti.
LEVERKUSEN, Rott. n. Japan 13 te Shanghai.
LORIGA, 11 v. Londen te Callao.
LOS ANGELES, Seattle n. Hbg. 10 te Panama.
LANGLEEBROOK, Amst. n. B.-Ayres p., 11
JVÏ31 d 6 i Z*£l
LAUTERFELS, Houston n. Bremen 12 (II v.m.)
op 7 myl W. v. Land's End.
LAHNECK 11 v. Hamburg te Pasajes.
LISBOA 10 v. Hamburg te Melilla.
LA CORUNA Hamb. n. La Plata 11 te Montevideo
MAHAGI, Congo n. Antw. p. 11 Kaap Palmas
MALWA Londen naar Bombay 12 van Suez
MANDALA 14 van Londen naar Calcutta
MANELA 14 van Hamburg naar Middlesbro
MARGHA 13 van Calcutta te Londen
™onnTdTen Calc"tta 13 vaa Colombo.
^A®R°RRATLonden Calcutta 13 van Suez.
^A^JFUIA Japan n. Londen 13 van Singapore.
ISiANNY, Tuil, 12 van Hamburg n.
Londen n- Australië 13 van Toulon
GR§,GYA Australië n. Londen 12 van Toulon.
OCEAAN, m.s., 12 te Leith.
OLDAMBT, Par n. Halden p. 13 Dover.
POITIERS W.-Afrika n. Antw. 13 v. Hamburg.
RAMSES 14 van Rotterdam te Chefoo.
i-ANPURA 14 van Bombay naar Londen.
RHEIN 13 van Amsterdam te Hamburg
RHEIN Hbg. n. Chili p. 12 Azoren.
12 te Bahia, voor Hamburg
van Hamburg n. Philadelphia.
ham a Bremen n. Bombay 12 van Suez.
rABE Antw. n. Libau p. 12 Brunsbuttel.
SCHLESTENN1^ANA r V' B'"A-vres n' Bremen.
SpSÏÏ, van Bremen te Galveston.
ER 12 van Abö naar Wasa.
'S RAy,®S 12 van Kotka naar Bremen.
12 v' Vancr. n. Hamburg
Vancr. n; Hbg. 11 v. Pto. Longview
STiw?5oy,KEN Rott' n- JaPan 13 v. Manilla
TTAIRA 1i«van B.-Ayres n. Rosario.
UCKFrtota dt? Taganrog te Hamburg.
VISURGIS 12 RaraburS n. Java 13 v. Suez.
WACHTET Ti fn AlRwerpen te Pillau.
WESTPLEIN ■rV°a1 Mantylu°to naar Bremen.
WESTEiRWALn'wh^3 Ramb- P- 14 Finlsterre
WARRIELD Bomh/' n' Cuba P' 12 Ouessant.
verwacht y n' Middlesbro 14 te Oran
IJmuiden,
uit Vegesack is door
47
zee
vertegen
waren
lek geworden en gezonk»„ 00rzaak °P
red en heden door den bemanning is ge-
hler aan wal gebracht ,Slotorlog'S'er B.V. 56 al-
tracht het zinkende skhinVfrgeefa waa nog ge'
te brengen. P te Lowestoft binnen
MAAS. Z a a n d h
heden van Kemi aantrek 14 November. Het
heeft door den storm p„ ®,en stoomschip Maas
gezaagd hout verloren. 1 van den deklast
PETROLEA. Hans-H
het innemen van petroli November Tydens
schip Petrolea (480 tonsi lm is het tankst00m'
personen zyn gewond H t brand geraakt. Drie
gesleept en aan den cS. «chip is uit de haven
grond gezet.
SCHEEPSBOUW.
Van de werf ,,'8 i.
heer I. S. Figee te Vin Welvaren" van den
goed gevolg te water p-Pt ngen, ie weder met
trawler, gebouwd voor - en een stalen motor-
Motorvissehery te Ostent ning van de N-Vl
woordigers van genoemïï„ Een'ge vr"'
bjj de te waterlating aanwezig atschaPpÜ
BONDEN, 13 November 1931.
VRACHTEN. Hoewel
steeds zeer kalm bleef, yj® vrachtenmarkt nog
pr(jshoudend en met iets nieer tendenz meer
booten in meerdere bPlanl "k"aag aaar„graaa-
hervatting der scheepvaart S m
kanaal bracht betere v001.J°?r, Ranama"
Noord-Paclfic-aJdeehng-or de
^PVerPKon0TconntP 24/3' -n Vancouver
2,, „„men wrfJ Verschepers van de
Plata-nvier namen wederom ruimte op tegen de
tweede helft van December op basis 18/3 voor
middelgroots schepen naar Ver Kon /Cont en
17/- voor «-ote-bepennaatV-
voor spoedig Iaden waren qe nni»rimrsn tor.
gunste van verschepera Australië was fepryahou.
dend wederom naar Shanghai bedon
gen terwyl van ^.-Australië of Victoria naar
thuishavens 32/- werd betaald.
Bevracht o.a.TilISTLEForii «cnn tn„ 1n
petvan Z.-Australië of VlcfoHa Tar^Sidd0
Zee/Ver. Kon./Con optie Sydney (gestort)
29/-, 10 31 p}V
lippijnen naar Midd. Zee/Ver. Kon./Cont. 30/- per
60 c.f., 1531 Dec.ANGELIKI, 48oo ton, 10 pet.,
van Donau naar Rotterdam/Antwernen 15'6 Lon-
den/Hull/Bristolkanaal 16/3, Midd Tee 14/6 25
Nov. vervallen; TRIAINA, 6000 ton, 10 pet', van
San Lorenzo (niet daarboven) naar Ver. Kon./
Bordeaux/Hamburg 18/3, twee havens Ver. Kon.
1/- extra, opvullen beneden de baar 1/3 minder
14-31 Dec.; MONTE SANTO, 8000 ton! 10 pet
van idem naar Antwerpen/Hamburg range 17/-
Rotterdam/Antwerpen 16/9, Marseille/Genua)
Livorno/Napels 17/9 één, 18/3 twee havens zelfde
land, 18/6 twee havens verschillende landen, op
vullen beneden de baar 1/3 minder, I5_3i Dec.
een st. (Enf.) 7500 ton, 10 pet., van Vancouver
naar Ver. Kon./Cont. 24/3, optie 1000 ton stuk
goed 24/3, Dec.OLGA SIEMERS, 4850 ton, S 1.45,
opleveren N.-York 19—25 Nov., afleveren Ver
Kon./Havre/Hamburg; CHEPSTOW CASTLE,'
ongeveer 11/(50 ton, van Gulf naar Havre/Ham-
burg range (3 havens) 5% ct„ 2 laadhavens,
katoen.
c,?9RENVRACHTEN. Van Cardiff naar Genua
5/6, W.-Italië 6/1, Chalkis 9/-; van Newport naar
Gent 2/-; van Swansea naar Stettin 5/9; van
Swansea/Llanelly naar Rouaan 4/9 en 4/3; van
Swansea/Britonfery naar Rouaan 6/9; van Bur-
ryport naar Antwerpen 5/6; van Tyne naar St.
Vincent 7/-; van Blyth naar Palermo 8/3; van
Wear naar Thisted '(/-, Oran 7/-; van Hull naar
B.-Ayres 9/-; van Firth of Forth naar Ver. Sta
ten 7/3; van Leith naar Rouaan 3/9.
HERVERZEKER! NGSM ARKT.
LONDEN, 13 November 1931.
CHIABRERA in nood op 45.5 N. en 9,40 W„
in veiligheid (vor. not. 10 Gns.)
GEORGIOS M., in nood op 45.25 N. en 7.33 W„
80 Gns. (vor. not. 80 Gns.)
ROMULUS in nood op 46 54 N. en 6.35 W.,
in veiligheid (vor. not. 20 Gns.)
AENEAS v. Dalney vertrekt 16 v. Londen.
ALASKA MARU v. Japan 11 v. Port Said.
AGAMEMNON v. Japan p. 9 Gibraltar.
ADAMANTIOS J. PITHIS v. Donau 6 v. Stamb.
ARRACAN van Rosario p. 7 Las Palmas.
ALBANIA v. Batoum 9 te Poti.
AMSEL v. Levant p. 13 Ouessant.
ALFIERI 6 van Livorno.
ANDROS v. Levant 11 te Mersina.
AUSTRALIC v. W.-Afrika 11 te Hull.
ALAYA v. Levant 8 te Izmir.
ALCHIBA van B.-Ayres 3 van Rio. Jan.
ALSTER 14 v. Nov. van Hamburg.
ADOLPH WOERMANN vertr. 14 v. Hamburg.
ARIADNE (Nept.) 12 v. Gothenburg.
ALPHERAT 14 Nov. van Hamburg.
ALSTER v. Japan p. 8 Perim.
ALCYONE v. B.-Ayres 12 te Santos.
ATLANTIC MARU van Miike 5 «>r Port Said.
ADOLF VON BAEYER v. Hamb. 14 v. Bremen.
ALSIA 11 v. Bangkok.
ALFONSO PEREZ 13 v. Huelva.
ACHILLES v. Japan 12 v. Vladivostock.
ANDROMEDA 12 v. Koningsbergen.
AMAZON MARU v. Hamburg 14 v. Duinkerken
ALA v. Philadelphia 13 te Norfolk.
ANGORA v. Levant p. 13 Ouessant.
ANDES MARU v. Japan 10 v. Yokohama.
ATHELTEMPLAR 11 te Londen uitgekl.
ALTON A v. Macassar 10 v. Pt. Said.
AUGSBURG v. Montreal p. 8 Kaap Race.
ARIZPA 10 v. Galveston via Pensacola.
ALEARDI van Londen 10 te Hamburg.
AGRA v. Rangoon 5 te Calcutta.
J3AYANO 4 van Barbados.
BOSCHDIJK v. N.-Orleans 4 Nov. v. Havana
BAHIA van Pto. Alegre p. 6 Fern Noronha.
BARON FAIRLIE v. Rosario 13 v. Las Palmas
BASSANO v. Tellicherry 11 v. Alexandrië.
BISLEY van Poti p. 6 Gibraltar.
BAGE van Santos 6 van Pernambuco.
BRANDANGER van Vancouver 1 van Colon
BARON MACLAY van Rosario 4 van La Plata
BREITENBURG vertr. 14 v. Rostock.
BIRGIT 12 v. Hamburg.
BRITSUM 10 te Montreal.
BRETAGNE v. Venetië 10 v. Marseille.
BADJESTAN v. Montreal 11 v. Quebec.
BORINGIA van Bangkok p. 10 Gibraltar.
BURGENLAND van Dairen 20 Sept. te Tama
BALTIC v. W.-Afrika 7 v. Las Palmas
BLAIRHOLM 13 v. New-York.
BORTHWICK 12 v. Grangemouth.
BATAVIER V1.II 13 v. Bordeaux.
BALZAC 14 v. Fredriltsstad.
BUENAVISTA vertr. 15 v. Londen.
BITTERFELD v. Australië 12 v Glasgow.
BURDWAN v. Otaru 12 v. Colombo.
CORYTON 21 Oct. van Mar del Flata.
CARELIA v. Londen 14 te Antwerpen.
CUYABA 12 Nov. v. Santos.
CHILE 11 v. Oslo vla Antwerpen.
CORVUS 10 te Londen uitgeklaard.
CLUMBERHALL v. Novorossisk 9 v. Stamboul.
CITY OF KHIOS v. Japan 10 v. Colombo
CEPHéB 31 October te Sydney.
CARDUCCI van Hamburg 6 te Antwerpen.
CAVALLA v. Alexandrië 12 v. Catacolo.
CLAN MATHESON v. Alleppev P 8 Perlm.
CITY OF WORCESTER 14 te Antwerpen.
CANTON v. Japan 12 te Manilla.
CHISONE van Odessa p. 3 Zea.
CALCHAS v. Japan 12 v. Hongkong.
CONGO v. Genua 11 te Hamburg.
CORTONA van Vancouver 7 v. San Francisco.
CAPACITAS van Nlcolaieff z v. Stamboul
CAPT. PRIEUR 9 v. Le Verdon.
CARIDDI v. Rosario 7 v. B.-Ayres.
CAPITAINE BONELLI 2 te Casablanca.
COLDWATER 3 v. Savannah via Bremen.
CASTOR 12 v. Da-nzig.
CITY OF WINDSOR v. Hankow 8 v. Hongkong.
DEMPO van Batavia p. 13 Finisterre.
DELHI van Calcutta .p. 12 Perim.
DAMSTERDIJK v. Vancouver, 11 te Liverpool.
DORTMUNL 28 October van Melbourne.
DUISBURG v. Japan 8 v. Colombo.
DEMODOCUS v. Japan 8 v. Colombo.
DAGMAR lz van Leningrad naar Schiedam
DAHOMEY van Pte Noire 9 van Dakar.
DJEMBER van Batavia p. 12 Perim.
DELFTDIJK v. Vancouver 7 te San Francisco
DERFPT.TNRER V .T>mn 1(1 Qh.—I.., CISCO.
DERFFLINGER v, Japan 10 v. Shanghai
DALVEEN v. Philadelphia 8 op 47.8 N en
33.40 W., 15 verwacht.
DELAWARE v. N.-Orleans 7 te Galveston.
DEER LODGE 8 van Houston via Bremen.
DALEMOOR van San Nicolas (of Antw.) 9 te
B.-Ayres.
EVGENIA MILONA v. Reni 11 te Coruna.
EMLYNIAN van Donau 13 van Antwerpen.
ENERGIE 12 November van Danzig.
EFFINGHAM v. Houston 7 te New-Orleans
EASTLEA v. IV.-Afrika 8 v. Takoradi
EGERIA v. Stettin p. 13 Brunsbuttel.
FRMLAND van Japan p. 10 Gibraltar.
FBERHARD 11 van Danzig.
FDDA van Vancouver 30 v. San Francisco.
EMBLA van Kalniar via Calais p. 9 Brunsbuttel
EHRENFELS van Bombay p. 8 Gibraltar.
EFFINGHAM v. Houston 10 te New-Orleans.
EQUATOR 31 October te Buenos-Ayres.
ELSTREE GRANGE v. Seattle 31 v. L. Angeles
FORT DE SOUVILLE 2 van Pt. Gentil.
FRAUENFELS van Calcutta p. 11 Perim.
FRUMENTON 6 Nov. van B.-Ayres.
FORELLE van Londen 13 te Antwerpen.
FALSTRIA van Bangkok 11 van Mormugao.
FRESNO STAR van Seattle 3 van Los Angeles.
FIONIA van Bangkok 11 van Colombo.
FRIESLAND v. Japan 12 v. Singapore.
FLENSBURG 6 van Servola via Melilla.
GOLDONI v. Venetië 6 v. Palermo.
GLENOGLE van Japan 11 van Yokohama.
GLENLEA v. W.-Afrika 7 te Sapele.
GERMAR v. Rosario 9 v. Montevideo.
GILLHAUSEN 13 v. Oxelosund.
GUDUR 14 v. Malmö via Londen.
GRUTTO 14 v. Londen.
GLENIFFBR van Japan 10 van Tslngtao.
GOLDBEK 13 te Hamburg.
GATEWAY CITY 31 v. Mobile via Ldn. en Antw
GERNIS van Constantza 11 van Stamboul.
GRANDON v. Japan 9 te Vladivostock.
GEDDINGTCN COURT 28 Oct. van B.-Ayres.
HOYANGER v. Vancouver 8 v. Los Angeles.
HEBE 14 v. Rouaan.
HERANGER v. Vancouver 13 v. Seattle
HINDUSTAN v. Nlcolaieff (of Antw.) 6 v.
Stamboul.
HEMLAND van Izmir p. 9 Gibraltar.
HAVELLAND v. Japan 12 v. Singapore.
HAGNO van Montreal 13 (12.10 v.m.) 250 myl
v. Lizard 16 verwacht.
HANNOVER v. Montreal 11 v Quebec,
HARELDA v. Southampton 14 n.m, v. Antw.
HAVENSTEIN van Japan 11 van Moji.
HAKUSAN MARU v. Japan 14 te Antwerpen.
HAVEL v. Japan 13 v. Belawan.
HARUNA MARU v. Japan 12 te Napels.
IMATRA van Leningrad naar Schiedam 13 van
Danzig.
IV A R van New-Orleans 2 van Hampton Roads.
IMRBOS v. Levant p. 12 Ouessant 13 te Duln.
kerken verwacht.
IBIS v. Danzig vertr 14 v. Antwerpen,
INSTERBURG v. Stralsund p. 13 Brunsbuttel.
IRIS (Noor.) 14 v. Stavanger.
IMPORT 14 v. Londen.
JOHANN WESSELS 3 November van Archangel.
JUVENTUS van Kherson 7 van Stamboul.
JONGE ANTHONY van Genua 11 te Napels.
JULIUS H. STINNES 27, 12 v. Koningsbergen.
JUPITER 12 v. Koningsbergen naar Keulen.
JAMAICA MERCHANT v. Kingston 12 (3.10
v.m.) 1250 myi W. v. Bishops.
JEYPORE v. Calcutta 7 v Port Said.
JANETA van San Nicolas 15 van B.-Ayres.
JABIRU 14 v. Eastham.
JONGE ELISABETH 11 v, Civita Vocchla.
JONGE JOHANNA van Valencia via Londen" p.
12 Gibraltar.
JAVA vS,n Japan 11 te Singapore.
J. A. MOW1NCKEL, t., 29 zan Bavtown.
JOSEF BERGENDORFF vertr. 16 v. Rouaan.
KASHGAR v. Japan 12 v. Kobe.
KATE 13 v. Stettin.
KOTA PINANG 14 v. Batavia.
KORANTON 25 Oct. te B.-Ayres.
KOTA TJANDI v. Batavia p. 13 Pantellaria.
KASHIMA MARU van Japan 10 van Shanghai
KATORI MARU v. Japan 11 v. Colombo,
KIRKPOOL v. San Nicolas 25 v. B.-Ayres
KLIPFONTEIN v. Beira 11 v. Mombassa
KASHMIR van Yokohama p. 11 Perim.
KANGARS van Leningrad 12 van Kroonstad.
KALEV 10 van Leningrad.
LORENZO BOZZO 14 v, Huelva.
LEERSUM van Archangel 7 te Stavanger.
LOCHKATRINE v. Vancouver 9 te Londen.
LIEUT. ST. LOUB BIE v. Japan 13 te Hamb.
LIPPE v. Japan 11 te Yokohama.
LINDISFARNE 12 v. Newcastle.
LEIKANGER v, Rosario (of Antw.) 5 v. B.-Ayres
LIEBENFELS van Bed! Bunder 12 v. Port Said.
LISTER vertrekt 18 van Vilvoorde.
LONDON MARU van Japan 9 te Hongkong.
LEVANTE v. Braila via Antw. p. 9 Gibraltar
LOCHMONAR vac Vancouver 10 te Balboa.
LAHN v. Japan 9 v. Shanghai.
MALANGE 10 van Lissabon.
MATSUMOTO MARU van Japan 5 v. Port Said.
MAGDALA t., v. Curasao 12 (10.37 n.m.) 500 mljl
55W. v. Land's End.
MELISKERK van Beira 10 van Marseille.
MAAS v. Kemi 13 te Zaandam.
MARIENFELS 6 v. Calcutta.
MARIETTA v. Odessa 8 v. Stamboul.
MACEDONIA 8 v. Constantza via Galatz.
MOTAGUA 8 v. Jamaica.
MICHAEL N. van Constantza 7 te Antwerpen.
MERYL vertr. 13—14 v. Danzig.
KARIENBURG vertr. 17—18 van Stettin.
MITRA t., 11 te Antw. via Gent, 18 verw.
MALAYA van Japan II te Yokohama.
MAIN v. Japan 12 v. Nagoya.
MORIAS 10 te Bona.
MERCATOR van Buenos-Ayres 31 v. Rio Jan.
MARQUARDT PETERSEN vertr. 14 v. Bordeaux
MEERKERK v, Japan 11 v, Pt. Said.
NOVASLI v. Donau p. 13 Gibraltar
NICOLAS van Donau 6 te Braila.
NOVARA v. Calcutta 13 v. Aden.
NIJKERK v. Beira 13 te Kaapstad.
NARENTA v. Vancouver 12 te San Francisco.
NORMA 9 te Londen uitgekl ard.
NEBRASKA vertrekt 12 van Vancouver.
NANKING v. Japan 12 te Kobe.
NIGERIAN v. W.-Afrika 1 v. Lagos.
OUDERKERK v. Japan 11 te Shimonosekl.
OOSTKERK v. Japan 10 v. Manilla.
OXELOSUND 14 v. Londen.
OSTPREUSSEN 9 v. Leningrad.
OUSEL 14 v. Liverpool.
ODIN v. B. Blanca p. 4 St. Vine. 15 verw.
OCKENFELS van Calicut j.0 van l ort Said.
ORANJEPOLDER 14 v. Londen.
POELDIEP 14 v. Lynn.
PATROCLUS 13 v. Tsingtao.
PFALZ van Japan 7 van Kobe.
PERSEUS (Eng.) van Japan 11 van Port Said.
PEMBROKESHIRE v. Japan p. 8 Perim.
PENTWYN v. Berdiansk 7 v. Gibraltar.
PARKHAVEN 31 Oct. van Mobile via Bremen.
PASCOLI v. Londen via 12 te Havre,
PATRIA (Duitsch.) v. Donau p. 13 Zea.
PARDO 31 van Rio Janeiro.
PETALLI van Donau 5 te Galatz.
PATRIA (Duitsch.) v. Donau 11 v. Stamboul.
P. L. M. 21, 7 te Almeria.
PORSANGER 23 October van B.-Ayres.
PUMA v. Tiko p. 12 Dakar.
PRAHOVA 24 October te Braila.
PHOEBUS van Stettin p. 13 Brunsbuttel.
RAMSES van Japan 14 te Chefoo.
ROCKPOOL van San Nicolas 6 v. B.-Ayres (of
Antwerpen).
ROLLON 9 November van Marseille.
ROTENFELS van Calcutta p. 11 Gibraltar.
RHEINHAUSEN van Rosario p. 4 St. Vincent.
RUPERRA v. Nlcolaieff 6 v. Stamboul.
REDSEA van Rosario (of Amst.-Antw.) 8 te
B.-Ayres.
RAJAHSTAN van Montreal 4 Nov. van Quebec.
vertrekt 1415 van Koningsbergen
RITA GARCIA 31 van Follonica n. Vlaardingen.
SPIDOLA 1 November van Archangel.
STATENDAM van N.-York 14 van Plymouth.
SOUDAN van Otaru 12 v, Hull via Hamburg.
fEBA^?T™van Hongkong 5 Nov. van Calicut.
SHANTUNG van Japan 8 van Genua.
SIQUEIRA CAMPOS v. Santos 11 te Hamburg
SAMOS van Levant 12 van Oran
SI AM van Tsingtao 29 October van Singapore.
SARPEDON van Dairen 10 van Colombo.
SCHWARZENFELS van Bombay p. 13 Perim
SCHELDEL1JN v. Poti 8 v. Stamboul.
SIMLA v. Calcutta p. 10 Perim.
STOLZENFELS van Verawal 12 van Port Said
SIB A JAK van Batavia 11 van Colombo."
SAMALA 1 v. Kingston (J.) via Bremerhaven
SUNNANVIK van Savannah 14 te Hamburg
SAALE van Bremen 11 te Hamburg.
SAPPHO van Swansea p. 12 Lizard.
STAD AMSTERDAM van Braila via Antwerpen
p. 11' Zea.
SYDLAND v. San Nicolas 7 v. Rio Janeiro.
SAYN 11 van Oxelosund.
SAUERLAND van Kobe 12 van Manilla.
SENSAL 13 van Emden naar Vlaardingen.
SACO 12 van New-York.
SMYRNA 7 van Malta via Alexandrië.
SIGRID MATTHIESSEN v. Vestervik 16 te Am
sterdam verwacht.
SIERENTZ van Montreal 8 van Quebec.
SI KIANG van Japan 29 October van Shanghai.
STAMOS FAFALIOS van Poti 6 van Piraeus.
TEMERAIRE van Rabaul p. 11 Finisterre.
TUDOR van Rabaul 11 te Brisbane.
TENNESSEE 8 laadklaar Kobe.
TORONTO 11 van Bombay.
THORNBEA van W.-Afrika 4 van Lagos.
TRIER van Tientsin p. 12 Perim.
TO KYMA van Mariupol p. 6 Nov. Gibraltar,
TAJIMA MARU vertrekt 14 van Hamburg.
TRITO v. Belfast via Amsterdam 13 te Falmouth
TAIWAN v. Japan 10 te Antwerpen.
TITAN 10 te Hamburg.
TENERIFFA van Japan 9 te St. Nazaire.
TUCUR1NCA 6 van Sta. Marta vla Bremerhaven
TRIDENT van Odessa p. 11 Gibraltar.
TIRpitz v. Japan 7 v. Dairen.
TRoiLUS van Shanghai 13 van Cebu.
TALifSSE 4 van Sydney.
TIARA van Taganrog 13 te Hamburg.
TOYOHASHI MARU van Japan 13 te Batavia.
TORTUGUERO van Tela via Bremerhaven 12
(12.55 v.m.) 950 m(jl W. van Bishops.
TANIMBAR van Brisbane 14 te Antwerpen.
TRAVE van Japan 12 van Casablanca.
TSURUGA MARU van Japan 11 van Kobe.
THALA van San Nicolas p. 13 Ouessant.
TANCRED 14 November van Hamburg.
TABARKA v. La Goulette p. 9 Gibraltar.
TOURAINE van Japan p. 11 Perim.
TREUENFELS 12 te Mormugao.
THEMISTO v. B.-Ayres 7 v. L. Palmas 16 verw.
TREGLISSON van Rosario 6 van B.-Ayres.
TIBEHTON 24 October van La Plata.
TRIPELS van Port Okha 11 van Verawal.
TARaNGER van Vancouver 8 van Seattle.
TRIPP van Galveston 10 te Antwerpen.
UPO MENDI van Marseille 12 te Huelva.
VOJVODA PUTNIK v. Rosario 6 v. B.-Ayres.
VEENDAM 14 November van N.-York.
VOGTLAND van Yokohama 11 v. Port Said.
VEGESACK 14 van Hull via Antwerpen.
VOGESEN 31 van New-Orleans.
VULCAN v. Stettin p. 9 Brunsbuttel.
WANGONI 5 November van Beira.
WOLFSBURG van Busreh 9 van Muscat.
WEARPOOL van Nicolaieff 8 van Stamboul.
WILHELM 11 van Rostock 14 verwacht.
WEST GAMBO 1 v. New-Orleans via Havie.
WOLSUM v. Houston via Bremen 9 v. Norfolk
WEAR 13 van Tyne.
WESTLAND 14 van Leith.
WITELL van Vancouver p. 9 Azoren.
WASHINGTON MARU 13 v. Antw. via Hamb
WISLA vertrekt 16 van Delfzyl.
YAKA 31 van Mobile via Bremen.
ZEELAND 14 van Tyne.
ALNMOOR v. San Lorenzo (of Antw. 30 Nov.
AALSUM v. Buenos-Ayres (of Antw.) 15 Nov
ARTEA MENDI van La Goulette, Nov.
AIZKARAI MENDI van Donau (of Antw.) Nov.
APHACCA vertr. 24 v. B.-Ayres.
ALA vertrekt 12 van Baltimore.
BANDERAS van Pomaron, 15 November.
BOSANKA v. Mar del Plata (of Antw.) spot.
BOCCACCIO vertrekt 17 van Genua.
BARON RUTHVEN v. Baltimore (of Antw.
Gent) Dec.
BARON FAIRLIE v. San Tzjrenzo (of Antw.-
Amst.) 15 Jan.
BARON PENTLAND van Morphou, November.
BENGT STURE vertrekt 22 van Holyhead.
CANBY v. Montreal (of Antw.) 5 Dec
CONSUL OLSSON van Donau, 25 Nov
CITY OF HONGKONG vertr. 14 v. Tees.
CONFIDENZA v. San Lorenzo (of Antw.) Nov.
CEDARBANK v. Rosario (of A'dam-Antw.) Nov.
ERETZA MENDI van Bona (of Vlaard.prompt
EUGENIA v. Concepclon (of A'dam-Antw.Nov.
GRESHAM v. Donau (of Amst.-Antw.) 20 Nov.
GOLDEN SEA v. Santa Fe (of Amst.-Antw.)
GUERNICA van Tunis, 20 Nov.
GAASTERKERK vertr. 24 v. Sydney via Mel
bourne.
GOODWOOD van Montreal, November.
HOLYSTONE 7 Nov. te B-Ayres (of Antw.)
HINDUSTAN v. Zw. Zee (of. Antw.) Nov.
ILMAR vertr. 20 v. Bremen via Hamburg.
IDDESLEIGH 5 Nov. te Santa Fe (of Amst.-
Ant werpen.)
KURDISTAN v. B.-Ayres (of Antw.) November
MAN SHU MARU van Dalny, Nov.
MARION GUULA van Santa Fe (of Amst.-
Antw.) 26 Dec.
MARYLYN van West-Afrika.
MERAUKE 12 te Hamburg.
MARIA van Donau (of Antw.) 18 December.
NEWBROUGH van Montreal (of Antw.) Nov.
N.TEGOS van Necochea (of Antwerp.) 25 Nov.
NKWTon ASH v. Zw. Zee (of Antw.) Nov.
PENDEEN van Concepcion (of Amst.-Antw.)
November.
PETRARCA 10 te Genua.
ROCKPOOL 22 te San Nicolas (of Antw.).
ROKOS v. S. Lorenzo (of Antw.) 30 Nov.
SULEV van Setubal (naar Nederland).
VAN van Necochea (of Antwerpen) November.
WARTENFELS vertr. 15 v. Bremen via Hamburg
WARKWORTH v. Montreal (of Antw.) 15 Nov.
WAZIRISTAN 9 te Rosario (of Antwerpen.
Ai-fttONA van Macassar 10 van Port Said.
AMSTERDAM y. Chill 18 Y. Las Palmas via
Barcelona.
AN'VERSOISE v. Concepcion 27 v. Montevideo.
ALKMAAR v. B Blanca via Antw. p. 12 Fern Nor
AJAX 7 v. Livorno.
AURORA 14 v. Hamburg.
ARNOLD BRATT 9 van Köpmanholmen.
ARIADNE v. Genua p. 12 Gibraltar.
AXEL 9 van Raumu naa. Zaandam.
ALMELO 1 van Bahia-Blanca.
ACHILLES v. Napels 10 te Gandia.
BENNEKOM van San Nico.as 30 v. B.-Ayres.
BOSKOOP van Chill 10 van Palta.
BRUNLA 12 v. Oslo.
BEIJERLAND 13 v. Tyne.
BERKEI van Hernosand naar Westzaan.
BALDUR van San Nicolas 7 van B.-Ayres.
BARNEVELD 13 v. Immingham via Hamburg.
CAMPANIA van B.-Ayres 4 van Las Palmas.
COASTER 11 te Ridh. Dock uitgekl. via Ostende
CLIO v. Bourgas 12 v. Lipari.
CAR1CA M1L1CA vertr 10 v. B.-Ayres
COLOMBIA 14 v. Hamburg.
CUNENE 4 v. Santa Fe.
DEUCALION v. Alexandrië 10 te Erith.
DRITTI.TRA 12 te Londen uitgekl.
DELFLAND v. Bremen 14 v. Hamburg.
EURYBATES 14 v. Batavia.
ELBING III 11 v. Elbing.
ESSEN van Macassar p. 11 libraltar.
ENGGANO v. Batavia 6 v. Padang.
EGERAN 9 van Kemi naar Zaandam.
EURYMEDON v. Hamburg 14 v. Bremen.
EMBLA 7 v. Kalmar.
EVGENIA MILONA van Donau p. 6 Gibraltar.
EUGENIE S. EMBXRICOS v. Rosario 28 Oct. v.
Buenos-Ayres.
EEMLAND van San Nicolas 11 van Las Palmas.
FREIBURG v. Macassar 8 v. Colombo.
FLANDRIA v. B.-Ayres p. 8 Fern Nor.
GALICIA 10 v. Pto. Barrios.
GERA 9 v. Macassar.
GEORGIA van W.-Indië 5 van Antilla.
HAVEL van Japan 1 van Shanghai.
HERA (Zw.) 11 van Veitsiluoto.
HELDER v. Hamburg 13 te Antwerpen.
IVO van Brazilië van Teneriffe.
ISIS van Rosario 11 van Las Palmas.
IRENE v. W.-Indië 13 v. Havre.
JOH. DE WITT v. Batavia 14 v. Pt. Said.
JASON v. Chili 11 op 180 mjjl N. v. Azoren.
JUNO v. Izmir 13 v. Oran.
KING JAMES 28 October te Buenos-Ayres.
KENNEMERLAND 10 v. San Nicolas.
KONSUL SCHULTE 10 te Oxelosund n. Velsen
KURMARK v. Macassar 9 v. Batavia
LAB v. Sundsvall 6 te Hernosand.
LINGESTROOM 14 v. Londen.
MAGDALA t., v. Curasao 9 (12.20 v.m.) 1140 myl
ZW. v. Valentia 15 te Vlaardingen verw.
MAGDALENA van Pt. Limon 8 van Trinidad.
MINA E. TRICOGLU v. San Pedro 29 v. Rio Jan.
MAR GLAUCO v. Nicolaiefl p. 9 Gibraltar.
MERIONES v. Japan 12 v. Dairen.
MAASKERK v. W.-Afrika 9 v. Konakry.
MELAMPUS van Batavia 9 van Marseille.
MEROPE v. Venetië 12 te Fiume.
MONTFERLAND v. B.-Ayres 9 van Montevideo.
MIDSLAND 13 v. Immingham.
MERISAAR 9 v. Leningrad.
MAASSTROOM 1 4v. Leith.
MUNKFORS 11 v. Gothenburg.
MEREL 14 Nov. van Londen.
ORESTES v. Chill 11 v. Tocopilla.
P. C. HOOFT 11 v. Batavia.
POLYDORUS v. Batavia p. 11 Perim
PALATIA 14 v. Livingston (W-Ind.)
PENDEEN vertrekt i2 van B.-Ayres.
POELAU TELLO v. Batavia 10 v. Colombo.
RHEIN 14 v. Hamburg.
REGGESTROOM v. W.-Afrika 12 v. Freetown.
RIJNLAND 5 van San Lorenzo.
SOEMBA van Batavia 10 an - adang.
STEF. COSTOMENIS v. Rosario 4 v. La Plata.
SALABANGKA v. Batavia p. 10 Gibraltar.
STUYVESANT 6 v. Paramaribo.
STELLA v. arna 13 v. Algiers.
STAD ZAANDAM 11 van Bilbao naar Velsen.
SESOSTR1S van Tampico 6 van Havana.
SVARTISEN 12 v. Hango.
SIGRID MATTHIESSEN v, Vestervik 16 verw.
TIBA v. Santa Fe p. 13 Finisterre.
TRIER van Japan 3 van Colombo.
TOMISLAV v. Santa Fe 9 v. Dakar
TRITO v. Belfast 13 te Falmouth.
TIRPITZ v. Japan 5 v. Tientsin.
TRAJANUS v. Barcelona 10 v. Cullera.
TIBERIUS 7 v. Sanchez.
TRAVE van Japan p. 10 Gibraltar.
TRINGA 13 v. Manchester.
THESEUS (Eng. v. Batavia 12 v. Singapore.
ULYSSES v. Chili 8 v. Curacao via Liverpool
VLIESTROOM 14 v. Hull.
VENEZUELA van Barbados p. 12 Azoren.
WAAL 11 van Kemi naar Zaandam.
W, I. RADCL1FFE 2 te San Nicolas.
BACCHUS 9 te Hamburg.
ORANIA vertrekt 19 van B.-Ayres.
POELAU ROEBIAH 8 te Hamburg.
SALT..AND 13 te Hamburg.
URKO MENDI van Almeria, November.
USSUKUMA vertr. 25 v. Hamburg.
WIGBERT vertr. 19 v. Hamburg.
ZAANLAND 2 November te Buenos-Ayres.
in de Nederlandsche rivieren en te Keulen.
14 November >3 dagen voor EK..)
Sedert de opg.
13 Nov.
h. l.
in c.M.
27
Waarneming»
Rivieren punten
Ryn Keulen
Loblth
Waal NUmegen
St Andriea
Boven Gorinchem HW
Merwede LW
Oude Maaa Dordr HW
Dordr. LW
Arnhem
Vreeswijk HW
Neder.Ryn LW
en Schoonh. HW
Lek LW
Krimpen HW
LW
Rotterd. H.v.HolL HW
Waterweg LW
Westervoort:
IJssel Deventer
Kampen
Eösden
Maastr. (hoofdsluis)
Maastr. (Borgharen)
Grevenbicht
Venlo
Grave (stad)
Grave (sluis)
St. Andrles
Maas Hedel HW
LW
Heusden.. HW
LW
M.d.Donge HW
LW
Holl. Moerdyk.... HW
Diep LW
Haring. Hellev.sl. HW
vliet LW
Zöpe Bruinisse HW
LW
Water
Tijdstip
hoogte
v.waarn.
38.02 l)
6.—
10.40
8.—
7.94
8.—
2.60
8.—
1.63
8.80
0.28
4.50
1.19
7.30
0.51
3.05
8.05
8.—
1.37
9.20
0.66
6.25
1.12
8.15
-0.09
4.20
1.09
7.20
-0.46
3.-
0.91
4.40
-0.65
0.40
8.63
8.—
2.46
8.—
0.29
8.—
47.38
7.—
42.10',
7.'—
29.19
7.—
11.834,
7.—
6.843)
7-.—
2.40
8.—
L29
9J10
0.82
6 20
1.23
8.20
—0.20
3.65
1.28
7.15
-0.72
2.20
0.98
Ö.15
-0.78
4.40
1.30
5.35
1.60
22.40
11
1
10
27
12
31
18
7
28
13
81
16
31
18
32
17
7
0 0
4
3 -
7
4
23
32
2
24
6
23
ló
34
18
37
15
40
16 -
1) 2.08 M. boven nul der schaal.
2) De Waterstand aan de hoofdsluis wordt ge
acht 0.40 M. hooger te zün, by geheel geopende
stuw.
3) De Waterstand aam de peilschaal te Grave
(stad) wordt geacht 0.10 M. hooger ta zyn by
geheel geopende stuw.
4) Stuw te Sambeek In werking.
De waterhoogten na 12 u. zyn waargenomen op
13 November.
LOBITH, 13 November.
Gepasseerd voor 's middags 12 uur en bestemd
voor
ROTTERDAM: st. Gerard; st. Andrles Wil
lem; st. Wilhelm; st. Tolima; st. Pallas; st.
PHds Hendrik; st. Leda; st. Theodor; st. Baden
XI; st. Rheinfahrt 7; st. Lambertst. Fransiska
Maria; st. Exvoto; st. Charitas; st. Drente; st.
Bego; st. Cornelia; st. Schulp; st. Holland; Ajadi,
Verdoorn; Wilhelm, StahihutHet Manna, van
Ophulzen; Floreat, Poss; W. v. Lriel 43. v. d.
Pluym; Korintje, de Jong; Cimbria, Roedir.g;
Keo, MackelJohnny, GoedhartMuro, Bruyn-
ninckx; Govert Flink, v. d Bogert; Rheinfahrt
102, Horsch; Rheinfahrt 104, Scbafer; Unrast I,
Klein; Risico, Boos; W. v. lriel 50. Geffer; Pax,
v. Beek; Hans, Gensjes; Freihelt, Borgards;
Marksburg, Platz; Jacobus, Gouverneur; Veteran,
Urmetzer; Belia, v. Dodewaard.
AMSTERDAM: st. Johannes 15; Toess, Schin-
dele; Majo, de Jong; Dipping 4, Rink; Tryntje,
v. Oord; Iepelina, Kruizinga, Jenny, Oudakker;
Steima, v. Eek; Viator, Oudakker; Willem, v. d.
BoomLeo, v. Zanten.
DORDRECHT: st. Adma; st Cornells; ZWOL
LE: st. Expres; PANHEEL: st. Delphine; st.
Sophie; DORDRECHT: st. Sancta Maria; CA-
PELLE a/d 1JSEL: st. Joh. Eiftingen; VLIS
SINGEN: Rien sans Dieu, Oosterwaal; ALPHEN
a/d RIJN: Margaretha, Janssen; UTRECHT:
Twee Gebroeders, Witjes; VLAARDINGEN: St.
Antoine, v. OphuizenARKEL: Felicitas II,
Boos; HANSWEERT: Citerna, Edixhoven;
DR1EL: Maria, Eerdhuizen; Al APEN VELD:
Gerta, Röger; OUDE TONGE: Tryntje, Kroezen;
ZUTPHEN: St. Joseph, Rutjes; DKUTENVer
trouwen, v. OostenDORDRECHTMarechal,
Vandenberghe; Soja, Kruidhof; EEMBRUG:
Verandering, Meinen; MAASBRACHT: Joseph.
Zeil; PANNERDENBolu 2, v, Megen; LEUR:
Matex 2, Wassenaar; ARNHEM: Arnoldus, Ger-
rits; BONGEN AAR: Hillegonda 2, IJ kelens tam;
BREEZAND: Rheinstein II, Pendel.
BELGIëGhryshal, v. HalMaria, Michiels
Charles, Jacobs; Pierre, Vergauwen; St. Anto-
nius, v. Balgoy Middelburg, Herpel; Nautilus 3,
D'hondt; Nautilus 16, Wanders; Beigica, Spies-
sens; Geleen, de Gier; Neeltje, ce Bruyn; Mar
cel, v. d. Wygerd; Elise Helene, de Ruyter;
Clara, v. Hcrssen; Angelina, Muys; Delphine,
Prayn; Martha Dangez, Baay; Rynschelde 15,
Verberght; Saar, Bier; Adrians, Tomissen; Theo
dora, Peters; Marie Therese, de Bergh; Comptoir
4, Nussbaum; Marivaux, v. Aalst.
DUITSCHLAND: st. De Ryn; Energie 3,.
Nohl; Unilever 7, Groeneweg; 2 Gebroeders,
Stoop; Badenia 14, Schoor; Johanna, Schoen
makers; Eljada, de Vries; Frederika, Giethoorn;
Grietje, v. Nooru.
Gepasseerd na 's middags 12 uur en bestemd
voor:
ROTTERDAM: st. Vergennes; at Teuna 2;
st. Nordri; St. Taurus 2; st. Henny; st. Albatros;
st. Louvois; st. Belgique; st. Meurthe; st. Berta;
st. RicheleuRhenania 35, PetersTintoretto,
de Jong; Maria, Eenders; Trevisia, Busker;
Maas, NieuwenhuizenAnna, Ktrchesch; Anna,
v. d. Graaf; Henry, Pols; R. S. G. 8, Frank;
Merkur, Funk; Apöllo, Schneider; Cornelia, Ha
zewinden.
PANHEEL: st. Morgenster; HELMOND: Eben
Haezer, Veenstra; WIERINGEN: Nelly, van
Oosten; PANNERDEN: Hermann, Atlas; DEN
HAAG: Geertruida, Jansen; LEERDAM: Wou
ter, v. FessemUTRECHTDelsarto, Rennings
VLAARDINGEN: Therese, Akkermans; ZOE-
TERWOUDE: Drenthe, v. d. C-raaf; STOBBE
GAT: Roelof je, Hrrtman; TERNEUZENArago,
Stuckmann; UTRECHT: ATlhelmina, Willem-
sen; DEVENTER: Cath. Elisabeth, de Jonge;
WAPENVELD: Hendrika, Beenen; NIJMEGEN:
De Vliegende Hollander, Ntyenhoff; DOR
DRECHT: Padua, Pols.
BELGië: Friesland, Eegdeman; Rheinfahrt
126, Engelhardt; Jupiter, Schmitz; Johanna, de
Jong; Hendrika, Huismans; Aujgust Bulens;
Johanna, Goedgezelschap; Josephine, v. Horen
beek Si ca, WillemsEduard, FolPatria, Bou-
wens; Jeanne, v. d. Meele; Fluviale 31, de Kos
ter; Marie, Wykmans; Waya Waya, v. d. Ab-
beele; Germaine, de Souter;' Leophil, de Munter;
Avontuur, Bondewel; R. S. G. 19, Kessel; Adri,
v. Wyk; Antonio, Abrahamse; 2 Gebroeders, de
Cock; Camjeanda, Everaert; Gretha, Kruyt;
Hyaden, de Jong.
EMMERIK, 13 November 1931.
Gepasseerd voor 's middag3 12 uur en bestemd
voor:
DUITSCHLAND: Gerard Andre, de Wilde;
Walta, Bon; Cornelia, Snyder; Jan, Mooy; st.
Industrie 7; St. Karlsruhe 10; Maria, Sehouwe-
naar; st. Rynschelde 18; st. Moselle; Vasta, de
Boer; Adieu, Schwager; Gelderland 13, Köhnen;
st. Claude Bernard; Lloyd 24, Moray; Bellone,
Spengler; Labor, Landa; Bertha, Emmerloot;
Trouwe Hulp, Wydenveld; Heino, Bamberg; St.
Antonlus, de Beyer; Geetra. Maria, de Keizer;
St. Antonlus, Bosman; Hendrika Maria, de Bot;
st. Engelbert; Dempo, v. Dordt; Internationaal,
Verberght; Kol Neuesen 6, Jost; st. Trois Frè-
resCharles, LeyssensAvan, den BoerSt An
tonlus, FrangoisRouget, Cauteren; Helena, Bol-
laert; Rose, de Leeuwen; st Conetantlna, Mar
tha, Kraan; Aljo, v. Messem; Pauline, Steeg-
man; Eva, van Gent; Hone ward Bound, Lauret;
de Gids, PouwelsConstant WykmansAnto
nio, Haasmans; Vriendschap II, Borms; Deux
Soeurs, v. d. Velde; st. Hans Adolf; Dina, Bos-
man; Regentes, Bosman; Hillegonda, Kruyt;
Anna, Beekman; Lina, Huysen; Theo, Schimmel;
Apollinaris, Sloots; st Marne; Neptun 52, Den-
nert; Neptun 57, Berns; Jetta. de Bode; Corne
lls, Maan; Lausanne, Röhr; st. Garula, Peruvia,,
Baumeister; Mannheim, Berkhaus; Freya, West-
dyk; st. Rerir, Nassovla, Visser; Lindavia, Witte;
st. K. Vaart 14; Montan 21, Kuki; Montan 23„
Zehres; st Wangard; Myriam, Hoomlck; Back-
huizen, v. d. Zande; Clementine, v. Elcken;
Torvi, Tromp; st. d'Alembert; Neptun 20, Wasch;
Richard 3, Wanders; Pax, Zweidinger; st. Ot-
tille; Lonquenda, Vetter; Biencken, Bohringer;
st. Irmgard; Alja, v. Biesen; Virgo Fidelia, Spitz-
lay; D. A. P. G. 12, Kirdorff; D. A. P. G. 13,
Leuthner; st. Divina; D. A. P. G, 9, Meyer;
Zorg en Vlyt, Kooien; Jacoba, den Breejen; st
Gretha; Franziskus, Visser; Stella Matistina,
MoonenZoomland, HagenaarsLambertha Wil-
helmina, Broekenst. PetronellaMunificentia,;
v. Kessel; Europa, Buchloh; Kanaan, Schmidt;
D. A. P. G. 7, Leuthner; Argo, Ruf; st. Crescen
do 3; Hanau, Reiner; st. Franz; Werner Walter,;
Schierjott; Ferdinand, Vrlnten; Pacobus, Ver-
meegen; st. Trio; Amelie Marie, Kamerman;
Credo, Tankman; Joseph, Camerman; Vrede,
de Weerd; Trois Soeurs, Camerman; Santis,
Friedmann; st. Ceres 2, Verandering, Vonk;
Anja, Mannah; Joma, v. Komen; Margaretha,
v. Houwelingen... Amicitia, Lauter; st. Vulcan.
Gepasseerd na 'a middags 12 uur en bestemd
voor:
DUITSCHLAND: Mars, Gerrits; st. Marwl;
Martin, Wildebeest; st. Harmonie; Joan, Ver-
meeren; Johan Anna, Beheers; Emma Maria,
Schmitz; st. Nella; Antonia, den tter; Nooit
Volmaakt v. Berchem; Foch, v. d. Berghe; An-
dré, v. d. Giesen; Octave, Engelen; st. Credo;
Cem III, Joele; St Anna 2, A'Lor; Augusta,
Waayert; Elisabeth, de Groot; Franziska, Tromp,
Dolphyn, Cant; Elisabeth, v. Schalk; Tolo, Gloe-
rich; Gerpetro, Ketelaar; Charlols 12, Top; st
Teuna 3, Trymar, de Roon; Rudolf 2, Volkner.
Nov. 13 Nov.
Waldshut
Basel
Huningen
2.16 2.18
0.18 0.25
0.77 0.71-
Rheinweller -157 -153
Kebl
Maxau
Wledesheim
Mannheim
Lohr
Mainz
2.30 2.33
3.95 3.97
1.16 1.22
2.79 2.82
1.65 1.58
0.70 0.69
14 Nov. 13 Nov.
Bingen j.g) iig0
Gaub 1.98 1.96
™s 1.22 1.21
Coblenz 2.38 2.16
Trier 1.64 1.69
Keulen 2.08 l 81
Ruhrort 0.58 o'.M
Wesel 0.29 o.ll
Emmerik 1.45 1.83
Duisburg.... 0.32 0.13
15 Nov.
le get.
2e get.
le get. -2e gel.
v.m.
n.m.
v.m.
n.m
Delfzyi
2.31
14.05
Hellevoetsl.
6.28
18.47
Terschell.
12.17
Willemstad
7.20
19.43
Harlingen
0.31
22.59
Brouwersh.
5.40
17.59
Helder le
7.26
10.50
Zierikzee
6.05
18.31
idem 2e
19.52
:2.44
Wemeld.
6.33
18.56
IJmuiden
6.37
18.57
Vllssingen
4.38
17 09
Ei v. HoU.
5.46
18.1/8
Terneuzen
5.14
17.44
Rotterdam
7.43
20.17
Hansweert
6.54
18.24
ROTTERDAM, 14 November. Heden werden
aan de vischmarkt alhier van IJmuiden, Dene
marken en elders 180 manden en kisten versche
vesch aangevoerd. De pryzen waren voor: middel
tong 50—62, middel schol 15—20, kabeljauw
1016, gullen 58, rog 310, kleine tong f 20
-28, id. schol 510, schelvlsch 6- 12, versche
haring 810, garnalen 84 per mand.
Scheveningsehe markt: aangevoerd 150 kn.
okking, prys per stuk 3—5 ct., 35 kn. spekbokking
prys per stuk 57 ct., 50 kn. makreel, prys per
stuk 820 ct.
IJMUIDEN, 13 November. Heden kwamen van
de trawlviéschery alhier aan den afslag de
stoomtrawlers: IJM. 70 met ƒ21488 en IJM. 330
met 1972 aan besomming.
Van de haringvisschery kwamen heden alhier
binnen de Britsche stoomdriftersYH. 89 met
ƒ1910, FR. 187 met ƒ1653, LT. 201 met ƒ1272
en de Duitsche motorkotter BX. 203 met 358
aan opbrengst Van de Katwyksche vloot keerde
heden nog terug de motorlogger KgW. 121 met
een vangst van 180 kantjes volle- en 160 kan
tjes steurharing.
De Britsche stoomharingdrlfter YH. 69 A.
Rose, welke in den laatsten tyd steeds hier aan
de markt komt ls deze week byzonder geluk
kig geweest met de haringvangst. Het vaar
tuig kwam deze week tweemaal aan den afslag
en besomde voor de aangevoerde ladingeri niet
mlnader dan 7700. Een schitterend resultaat
ln vier dagen tyds.