NIEUWJAARSWENSCHEN DE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUW JA ARS WENSCH DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS SCHIEDAM IN 1931 54ste JAARGANG DINSDAG 29 DECEMBER 1921 No, 1S21S ii BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. 68085 'i i HINDERWET CONCERT VAN „GEMENGD KOOR" Men seint uit De Bift: Crisis neemt af, maar SCHEEPVAART UIT KETHEL. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Met een steen doo. e winkelruit. DIT NUMMER BESTAAT UIT, DRIE BLADEN Evenals vorige jaren wordt ook dit jaar de ge legenheid geboden tegen den goedkoopen prijs van slechts f 1.een Nieuwjaarsgroet in te plaatsen, welke 5 regels plaatsruimte mag beslaan. Voor advertentiën ter grootte van 10 regels wordt f 1.75 berekend. Onzen lezers, die hiervan gebruik wenschen te maken, wordt beleefd verzocht onderstaanden bon zoo spoedig mogelijk duidelijk ingevuld aan ons bureau: Koemarkt 4, Schiedam te doen bezorgen. Ondergeteekende verzoekt plaatsing van onderstaanden NIEUWJAARSGROET in het nummer van 31 December. Grootte 5 regels f 1.—10 regels f 1.75 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bt) vooruitbetaling: Per drie maanden f 8.25; per maand 1.10; per week 25 cents. BI) bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden f 8.75, bl) vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zfln steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar ft 5 cents per stuk. POSTCHEQUE" en GIRODIENST Na 81440. UWE SCHIEDAMSCHE COURANT DE ADVERTENTIEPRIJS bedraasrt. Voor 16 regels: 1.55, elke regel jeer 25 ets. BIJ contract aanzienlijke reductie. Geen prljsverhooglng voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Llefdadigheldsadv. half tarief. Voor Liefdadig. heidsadvert worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertentlën: 6 regels 0.60: 10 regels i.s 16 regels 1.60, btJ vooruit, betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: ƒ500.- bij overlijden door een ongeval; ƒ500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; ƒ250.— bij verlies van één hand één voet of één ooo- ïtu t;{ .- vinger; ƒ50.- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25.- bij verlies van eiken andere! vinger. J De Verzekering loopt op de eenmaal per een duim; 75.bij verlies van een wijs maand in dit blad worden afgedrukt. Wat het eerst ln het oog siprlngt, wanneer men de balans over het Sohledamsche jaar 1931 opmaakt, is de gestadige groei onzer be volking. In zijn Nieuwjaarsrede mocht de bur gemeester een zielenaantal van 52661 (op SI 'December 1929 bedroeg het 47951) consta- teeren, thans zijn wij tot een gemeente van circa 56300 zielen uitgegroeid. Het spreekt van zelf, dat aan deze uitbreiding heel wat raads besluiten tot verkoop van grond voorat zijn gegaan. Cijfers als de bovenstaande zijn altijd ver heugend, welke zorgen en bemoeienissen zij ook met zich meebrengen, doch de statistieken bevatten ook nog andere getallen, die minder opwekkend zijn, zooals de staatjes van de arbeidsbeurs. Aan het eind van 1930 maaikte men zidh reeds ongerust over een totaal van 2000 werkzoekenden, doch thans is dit reeds tot ongeveer 3500 gestegen. En wie zal zeggen, wanneer de bevrijdende elb weer zal intreden? Men moet er natuurlijk rekening mee houden dat het cijfer der arbeidsbeurzen geen nauw keurige maatstaf is ter bepaling van het aan tal werkloozen, maar men zal toegeven, dat beide aantallen, ten nauwiste verpand! met elkaar houden. Geven wij thans een overzicht van de voor naamste besluiten, wélke de gemeenteraad in de afgeloopen twaalf maanden nam, en van zijn andere belangrijke verrichtingen in dit tijdsbestek. In hun vergadering van 17 Januari benoem den onze vroeden den heer dr. W. J. Smit, uit Den Haag, tot gemeentelijk Inspecteur voor het lager onderwijs, en wezen zij net denk beeld van den burgemeester om het politie corps met 26 agenten, onder wie twee recher cheurs, te versterken, met 23 tegen vier stem men van de hand, terwijl tevens een voorstel werd goedgekeurd, om 25 woningen (het z.g Bubbermansgestdchit) en de panden aan den Rotterdamschedijk, te sloopen Noordzijde. Eenige bijeenkomsten zijn daarna voor een belangrijk gedeelte aan het werkloosheids vraagstuk gewijd geweest. Verder deelde de heeT Collé op de vergadering van 31 Januari mede, dat hij zich bij de Communistische partij had aangesloten. Tijdens de vergadering van 21 Februari werd de bezoldiging van den brandweercommandant van 600 op 1000 gebracht en legde de raad er zich bij neer, dat een bouwverbod werd toe gepast voor de gebouwen aan de Zuidzijde van het Heerenpad. De besprekingen van 14 Maart hadden OJm. tot resultaat, dat de rooilijnen werden vastge steld van de Nieuwe Haven, en wel voor zoo veel betreft het gedeelte gelegen tusschen de Gordonstraat en de West-Franketandschestraat, voorts een gedeelte van de Broersvest W.Z. en ten slotte van de Kreupelstraat, eveneens W.Z. Ook verkregen B. en W. machtiging oim voor 16.128 drie vuilnistauto's en vier zamd- stroolmachines ten behoeve van de gemeente reiniging aan te schaffen. Een afwijzend voorstel van B. en W. naar aanleiding van een verzoek om subsidie van een aantal muzlekvereenigingen werd op 28 Maart aangenomen, terwijl toen tevens een crediet van ten hoogste 300 per week voor de ontwikkeling en ontspanning van werk- ioozen is toegestaan, ondanks het nevlge pro. test van den heer Collé, die onder luide In stemming der publieke trllbune öeioogde, dat het onderhavige voorstel niet net eerst- noodilg© betrof. De geheelo raad bleek het er op 25 April mee eens te zijn. dat 3600 zou worden be steed voor plantsoenaanleg op het Wtlhelmlna. plein en betegeling van het Rozenburgerplein, en dat de St. WiUlbrordusstichttag de noodlge gelden zou krijgen voor de stichting van een nieuwe g. L o. school in het Singelkwartier. Nadat ln de vergadering van SO Mel enkele rangen en salarissen bij de technische bedrij ven waren herzien, werd 13 Juni een zitting gehouden, welke grootendeeJs in beslag geno men werd door de redenvoeringen van den heer Collé tegen de algemeene politievoor schriften, welke de burgemeester in verband met de werfcloozen-relletjes had uitgevaardigd en tegen de verbanning van „De Tribune" uit de openbare leeszaal. Verder accepteerde mem een verordening betreffende de exploitatie van gemeentelijke terreinen voor lichamelijke oefe ningen en tevens ten aanzien van ae samen stelling en den werkkring van de gemeente lijke eportcommissie. Ter vergadering van 18 Juli werd de beer J. H. van Veen, die hoofdinspeoteur van politie ■was, tot directeur van de Arbeidsbeurs be noemd, en besloten 16.000 te besteden voor de vernieuwing van de Hoogstraat-bestrating met vlakke klinkers Den Ssten Augustus in de laatste verga dering van den ouden Raad werd besloten de gemeente voor de heffing van de Personeele Belasting naar de eerste twee grondslagen ln de derde klasse ln te deel en een overgang, waardoor 1419 aanslagen vervielen; ook werd een verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting vastgesteld. Een en ander zou een belastingvermindering van 37.000 geven. Staakten op deze vergadering de stemmen over een nieuw voorstel van den burgemeester tot uitbreiding van het politiecorps (nu met J.8 man allengs ln de nog resteerende maanden Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af. en aankondigingen van bet Gemeentebestuur Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 24 December 1931 vergunning verleend aan de N.V. „Excelsior", Metaalbuizenfabriek Schiedam, tof uitbreiding van haar metaalbuizenfabriek ca. in het pand Buitenhavenweg 52, kadaster Sectie L nos. 2482 en 2488. door bijplaatsing van 8 electro- motoren van totaal 41 pk, (6 x 5, 1 x 10, lxl I-k.), drijvende een richt-, een wals- en een laschmachine. twee pompen en een electrlsche takel, zulks met verwijdering van 1 electro motor van 5 P-k., drijvende een zaagbamk. SCHIEDAM, 29 December 1931. van 1931), op de zitting van 2 September glipte het er met éên stem meerderheid door. Op detze vergadering verkregen de vier aftre dende wethouders ook het vertrouwen van den nieuwen raad. Deze was gegroeid van 27 tot 31 leden en telde tien nieuwelingen, namelijk de heeren v. Vonderen, v. Ierse!v. Essen, Stahlie, Visser, v. Duinhoven, Smit, A. de Bruin, A. Hoek, P. Mak en C. Frenay, voor wie de heeren Koopmans v. d. Most. Schewijn, Waardeniberg, Fetter en van Noordemnen hiun zetels hadden verlaten. De verhouding rechts Mnlks werd nu 18—13, terwijl die 15—11 was. met een Christendemocraat in het midden van den wip. In zijn vergadering van 23 September ver. hoogde de raad ©enige begrootlngsposten in verband met de werkloosheid, terwijl 17 October een motie van den heer Visser c.s. werd aan genomen naar aanleiding van het verzoek van den Schledamschen bestuurd er sbond om aan de werkloozen een extra-vergoeding van een week steun te verleenen voor de aanschaffing van kleeren. De motie beoogde, bij de regee ring op een spoedige beslissing op dit verzoek aan te dringen. Uitvoerig beeft mem op 7 November van ge dacht gewisseld over de werkversonaff Jngen in het V -erveld en Witteveen en wel naar aanleiding van ©enige adressen van de zijde der tewerkgestelden en een voorstel van 3. en W. om de ophoogingen van een stuk Kl.-Babberspolder in werkverschaffing te laten uitvoeren. Voor dit laatste werd een credtet van 170.000 verleend en ter afwerking van de Broersvest besloot men 20.000 ter be schikking te stellen. Nadat de raad op 28 November d'e Vlsch- marfct wegens gebrek aan 'belangstelling had opgeheven en goed gevonden had, dat er een brug van 90 mille over de Westermaven zal worden gelegd, begon men met de discussies over het nieuwe Reglement van Orde, dat hoofdzakelijk ter rantsoeneering van den spreektijd en verder ter vereenvoudiging van stemmingen was ontworpen. De beide com munisten zagen in dp nieuwe bepalingen een poging oen hun stem (volgens hen: de stem van de arbeiders) te smoren, zoodat zij tegen stemden en er mee dreigden haar strekking te safboteeren. Op 3 December begon map de begrooting 1932 onder de lompe te nemen. Het was een crisis- begrooting: aan meer uitgaven en minder in komsten: 465.000, en een plan om de opcen ten op de gemeentefondsbelasting van 30 tot 50 te verhoogen. Gedurende de algemeene be schouwingen geleek de vergadering meer op een Tweede Kamer of zelfs een Volkenbond dan op een gemeenteraad. Zoo breed en diep waren de redevoeringen over de crisis en zoo weinig werd de begrooting zelf besproken. Uit de debatten werden ook maar een paar be slui tjes geboren: één om nogmaals de directie van de R. E. T. te vragen kleinere bussen door onze stad te laten rijden, en verder een om, eventueel in samenwerking met andere ge meenten, de Regeering te verzoeken, ook een steunregeling voor inwonende groote zoons te ontwerpen. Een Zeeuwsch huishouden te Krabbendijke, luisterend naar den Kerstgroet van H. M. de Koningin. WIJKVER. SINGELKWARTIER In de gisteravond gehouden huishoudelijke vergadering van de Wijikvereeniglng Singel, kwartier, in gebouw „Eendracht" is de op richter, de heer A. Hochart, afgetreden als voorzitter en is in diens plaats benoemd de heer Wildeboer, die tot nog toe tweede voor zitter was. De Zangvereeniging „Gemengd Koor" geeft een concert op Dinsdag 19 Januari in de gToote zaal van den R. K. Volksbond. Uitge voerd zal worden: „Ein deutsChes Requiem" van Joh. Brahms. Als solisten zullen mede werken mevr. Jo Vincent, sopraan en de heer J. B. Caro, ibas. aanwezigen hebben zich bijzonder geamuseerd, temeer waar het gehodene gemakkelijk was te volgen. Het programma werd ingezet met een vijftal muzieknummers door het fanfarekorps, die onder leiding van den heer Joh. Oomes op zeer te loven wijze werden ten gehoore gebracht. Bij de gehouden verloting is het ameuble ment gevallen op nummer 259. De houder van het lot bleek echter niet in de zaai aanwezig te zijn. Rest ons nog te vermelden dat een ensemble uit het fanfarekorps de pauzen op verdienste ljjke wijze heeft aangevuld. Bij de heropvoering op Zondagavond was de zaal wederom dicht bezet. (Zie volgende mededeellng) Reel. 10542S 19 EEN TWEEDE POSTZEGELSTAND Men schrijft ons: Nog een enkele dag scheidt ons van het Nieuwe Jaar. Velen zullen nu behoefte gevoe len aan familie en vrienden een hellwensdh te zenden. Moge men dan ook denken aan het misdeelde kind en voor hen zich een klein offer getroosten door het koopen van welda- digheidspastzegels en kinderbrietkaarten. In overleg met den directeur van het postkantoor zal morgen Woensdag van half 9 tot half 6 een tweede postzegelstamd in de hal van het postkantoor geopend zijn, waar verschillende dames gaarne deze postzegels en kinderbrief kaarten zullen verkoopen. SCHIEDAM, 28 Dec. Aangekomen: Spaansch s.s. Alu Mende, ledig van Rotterdam; Duitsch s.s. Elsa Menzell, ledig van Vlaardingen, beide om te dokken in de Wiltonhaven; Duitsch s.s. TrautenfelB, met stukgoed van Calcutta in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 24 Dec. Vertrokkekn: Zweedsch s.s. Consul Olsson, naar Hernosand; Fransch s.s. Fort de Souville, met stukgoed naar Duin kerken. SCHIEDAM, 29 Dec. Aangekomen: Fransch s.s. Lieutenant St. Loubert Pie, met stukgoed yaa Antwerpen, BURGERLIJKE STAND Aangifte vain 2428 Dec. GEBOREN: Philippus, zoon van W. K. Ver does en M. H. Vavier, dr. Noletstraat 1 Hendrik, zoon van H. Grund en J. H. J. Meerman, Rotterdamschedijk 209 Adriana VV., dochter van J. Weeber en A. Imtnorn, Celsiusstraat 28 Paulus, zoon van A. S. van den IJssel en A. J. van Rijsselberg, Stad houderslaan 1 Kees, zoon van T. van Woer. kom en J. C. Witte, Westfrankeiandschestraat 139 Antonius H. A. G-, zoon van A. H A. G. Schuurmans en J. Moot, Frans Hals plein 18 Leonard us C. A. M., zoon van L. C. Ham en C. H. de Vette, 's Gravelandscbe- polder 65 Hermanus, zoon van H. Steens en M. J. van der Kraft, Willemshofje 6 Jacobus J., zoon van J. J. van Zwieteu en C. E. Baureijs, Da Costastraat 15 Petronella 1',. dochter van L. van Vliet en T. Bubberman, Oostsingel 78 Gerardus C., zoon van G. C. Hendriks en M. Janlsson,, Gasstraat 32 Franciscuis A. M., dochter van P. F. van Leeuwen en J. Bandell, Havendijk 134 Arie C., zoon van C. van der Klink en E. C. Zeven bergen, dr. Noletstraat 1 Joannes E. M.. zoon van H. P. H. Geurts en J H. Vogels, Warande 69 Hendricus J., zoon van G. A. Streng en A. M. Brökllng, Pendrechtschestr. 22 Lambertus, zoon van L. van Rossum en M. Wolters, Nassaulaan 75 een a-ls levenloos aangegeven kind van W. Hoogstad en A. Zuid geest, Nassaulaan 75. een als levenloos aan gegeven kind van D. van Heest en S. M. H. J. I'-oiermans, Vlaard.dijk 347 een als levenloos aangegeven kind van A. J. van der Groot en M. J. Struljk, Nassaulaan 75. OVERLEDEN: A. Schilperoord, 81 jaar. VU- gensteeg 5 M. J. Gelens, 8 jaar, Vriendschap straat 14 C. E. Meeder, 35 jaar, echtgenoote van F. G. Landsbergen, Nieuwsticht NZ. 32 M. Klapwijk, 56 jaar, echtgenoote van L. Wijnolst, Nassaulaan 75 N. E. Boogaard, 90 jaar. weduwe van J. Koutstaal, Swammerdam- singel 13 G. Kok, 50 jar, Aleidiastraat 142. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De op Eersten Kerstdag te Den Haag aan gehouden ©n naar hier overgebrachte persoon, die verdacht werd van medeplichtigheid bij de eenige maanden geleden gepleegde koeien- diefstal bij den landbouwer v. d. E., alhier, is na te Rotterdam ln het huis van bewaring met de twee zich aldaar bevindende schuldi gen te zijn geconfronteerd, wederom wegens gebrek aan bewijs, op vrije voeten gesteld. MUZIEK EN TOONEELUITVOERING. De muziek en tooneelvereeniging „St. Rad boud" heeft Tweeden Kerstdag haar donateurs vergast op een vroolijiken avond. Opgevoerd werd het vierbedrijvig kluchtspel Het Spook i nhet Magazijn" en een twee- bedrijvig kluchtspel „De Hoofdrol", De talrijke Zitting van 24 December. Terechtgestaan heeft nog de 28-jarige losse werkman L. B. recidivist en gedetineerd, die hekend in den nacht van den 29en op den 30en October met een steen de winkelruit van een perceel aan de Weste Wagenstraat te hebben Ingegooid en vervolgens een mantel''uit de etalage te hebben weggenomen. Dien mantel had hij verkocht aan den buffetchef p. J. van N die hierna wegens heling moest terechtstaan. De benadeelde, de winkelier N. Nachtegall verklaarde, dat de mantel een waarde had ge had van 375. Het O. M. waargenomen door mr. J. C. V. Meischke wees er op; dat- vedachte die reeds herhaalde malen is veroordeeld toch niet als een psychopaath kan worden aangemerkt. Het O. M. eisohte ten slotte 6 maanden gevangenis straf. Als verdacht van heling van de bontjas heeft P. J. v. N. zich te verantwoorden gehad. Deze was niet verschenen. Zijn voor den rech ter commissaris afgelegde verklaring werd voorgelezen. Verdachte heeft daarin het feit zoo goed a's bekend. Hij zeide daarin den bont mantel te hebben gekocht voor 50 waarvan hij/ 25 heeft betaald. Die mantel was bestemd voor zijn vriendin. De mantel was haar te groot, daarop B. die tijdens zijn verblijf op Avereest is opgeleid tot kleermaker den man tel heeft verkleind door er een strook af te knippen. Toen verdachte tot de overtuiging was gekomen dat de mantel gestolen was, heeft hij er bij zijn vriendin op aangedrongen, dat zij den mantel zou sturen naar haar moeder in Arnhem, ijetgeen ook gebeurd is. Daar is ze door de politie in beslag genomen. Nadat ook in deze zaak de getuigen waren gehoord, heeft het O.M. tegen verdachte, die reeds herhaaldelijk is veroordeeld en' een voorwaardelijke straf, waarmee de rechtbank het nadat hij reeds 5 maal was veroordeeld het nog eens met hem heeft willen probeeren, niet goed was doorgekomen, 6 maanden gevan genisstraf. Nog een verzet tegen een ambtenaar. Er was feest geweest in hotel Weimar ter gelegenheid van een zilveren bruiloft. Na af loop van het gezellige maal moest een der mede-aanzittenden naar den trein worden ge bracht. Tot het gezelschap dat den vertrekken de begeleidde waren ook de beide broers M. en J. P. Op het station D. P. had men nog wat willen drinken doch daarbij ontstond oneenlg- heid met een kellner, die wel in de restauratie, maar niel op het perron mocht bedienen. De leden van het vroolijke gezelschap hadden bij die oneenigheid de glazen wat ruw neergezet en de assistent-stationchef, die meende, dat de jongelieden zich onhebbelijk gedroegen, be duidde den ambtenaar bij de controle, dat hij de beide broers even moest tegenhouden. Deze probeerde aan dien last te voldoen. In dien tijd was de assistent-stationschef bij de controle gekomen en toen hij den jongsten broer wilde grijpen draaide deze zich om en gaf hem een slag in het gelaat. Het O. M. was van oordeel dat verdachte M. P. zioh zeer onhebbelijk gedragen had en het eiechte tegen hem 60 boete subs. 30 dagen hechtenis. Den anderen broer was ten laste gelegd, dat hij den controleerenden ambtenaar een duw zou hebben gegeven waardoor deze was gevallen. Het vallen van dezen controleur was door den assistent-stationschef geconstateerd niet evenwel, dat verdachte hem een duw gegeven had. In verband hiermee was het O. M genood zaakt wegens gebrek aan bewijs vrijspraak te moeten vragen. Uitspraken 7 Januari. Verwacht wordt: Matige, tijdelijk nog krachtig© Westelijke tot Noord-Westelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, sneeuw- of hagel buien, temperatuur om het vriespunt. Fietsers en motorrijders lichten op van 's avonds 4.22 tot 's morgens 7.4L Uitspraken. D© rechtbank heeft veroordeeld: In de zaak van J. H- 24 jaar havenarbeider gedetineerd, die terecht gestaan had ter zake van diefstal van een kinderwagen, een wagen- racht, een naaimachine en een radiotoestel, werd een onderzoek gelast naar de reclassee- ringsmogeiijkheid. J. S. 48 jaar ijzergieter, wegens oplichting van den Gemeentelijken Dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon voor een bedrag van 207,75 dat hij als werkloozenondersteuning had ontvangen in den tijd, dat hij als wachts- man in dienst was van de Holland-Amerika- Lijn, tot 2 maanden gevangenisstraf. In de zaak van A. P. 33 jaar bakker, die terecht gestaan had ter zake van het plegen van ontuchtige handelingen werd een onder, zoek gelast naar de reclasseeringsmogelijkheid. J. d. K. 40 jaar havenarbeider, gedetineerd, wegens het plegen van ontucht tot 5 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. J. G. d. J. 43 Jaar loss© werkman, wegens het plegen van ontucht tot 1 jaar gevangenis straf. I. B. 53 jaar koopman wegens het plegen van ontucht tot 50 boete subs. 10 dagen hech tenis. lederen Maandagavond repetitie Harmonie, gezelschap St. Ambrostus, R. K. Volksbond. 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal, oewerkersbond ^St. Eloy", Gebouw R. K. Volk» bond. lederen Woensdagavond half 9 verplichte bijeenkomst St Job. Gezellen, Schiedam 1, Ver. eeniglngsgebouw Lange Haven 70. Conferentie lederen Woensdag om half negen bestuur» vergadering van bet afdeellngsbeetuur van den N. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie Schiedam» Mannenkoor" (dirigent Paul v d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volk» bond. lederen Woensdagavond van 8 tot 10 uur la den R. K. Volksbond gelegenheid tot het at- halen van naaiwerk voor de Thereala-rereenl» ging. lederen Woensdagmiddag van S3% du gelegenheid tot afhalen van Naaiwerk voos da Mlssienaalvereeniging, Korte Kerkstraat 4. over: Populair Godsdienstige Onderwerpen, door den praesea. lederen Donderdagavond van 810 nog repetitie Polyhymnia. R K, Volksbond. lederen Donderdag om 8 uur repetitie R K, Gemengde Toomeelvereeniging „AJberdlngk Thijm". Gebouw R. K. Volksbond. Tevens «an. melding nieuwe leden. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half II repetitie Koninkk Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed, Flipse. Gebouw R. K. Volksbond, lederen Vrijdag om 8 uur cursus R_ K. E.H.B.O. Gymnastieklokaal, ingang Warande. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius", Van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. S. v. p. duidelijk Invullen. 30 Dec.: Groote Schouwburg, Lucia dl i-gm- mermoor (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.). 2 Jan.: Groote Schouwburg, Faust (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.) Dagelijks: Arena-variété, 2% en 8%; (voor volwassenen) Casino, Blank en Bruin (Stappers-revue) 2)4 en 8% uur (voor volw.) Bioscopen: goedgekeurde rpogramma's tot en met Donderdag 31 dezer in: Gramd- théatre, Viktona und ihr Husar (voor vol wassenen); Luxor, Mijn vtouw de avonturier ster (voor volw.); Corso, Gevaren der samen leving (voor volwaissemen); City en Capitol, De schrik van het garnizoen (voor volw.); Thalia, Allee voor een man (voor1 volw.); Olympia, Drie nobele bandieten; Roxy. De vaandrig van den keizer; Centraal, De politie spion (voor volw.); Colosseum, City Lights (voor volw.) Tentoonstellingen: Museum Boymans. oude en moderne schilderijen uit verschillende verzamelingen (tot in Jan.); Academie van R. K. en T. W„ werk van Rotterdamsche schilders en beeldhouwers, ar chitectuur v. Frank Lloyd Wright en moderne fotografie (tot 31 Dec.) Lommerrijk, wer ken van schilders uit Schiebroek en Hillegers- berg (tot 31 Dec.) Rotterdamsche Kunst kring, glas, gouaches en schilderijen van Joep Nicolas (tot 4 Jan.) Rotterdamsche Kring, werk van de® architect Ir. M. P. J H Klynen (tot 4 Jam.) Huize van Hasselt, Schiedam- schesingel 75, gemengde tentoonstelling (tot 18 Jam.) SCHIEDAM, 29 Dec. Officieel© noteering van de commissie Qlt de Kamer van Koophandel, Moutwijn 1 Montwijn per H.L- ad 46 pet 8.50. HERMAN JANSBM I Spoeling l LM, Spoeling

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1931 | | pagina 1