P. de Gruyter Zn. D.K. VOS ONZE KABOUTERS DE WINTERZITTING VAN HET ZWITSERSCHE PARLEMENT. De voordeelige prijs maakt het thans mogelijk, in iedere huishouding electrisch te wasschen. Verkrijgbaar in alle eerste klas zaken. f f f f Uitsluitend gegarandeerd, indien voorzien van Miele-Motor Stroonpverbruik perwaschdag 5-15 ets. ►stenogr De Begrooting voor 1932. Curieuze clubs ADVERTENT LEN ill KABOUTERS HUISNAAISTER A F I E M Kruiskade 128 ifiSLlUüT PflilT - Telefoon 15394 p J* mm» GRATIS 2 POND SPLITERWTEN GRATIS 1 POND SPLITERWTEN te koop DONDERDAG 7 JANUARI 1932 INVOERBEPERKINGEN. De unificatie van het Zwitsersch verkeersrecht. ONDERTROUWD GETROUWD: WILLEMINA VERMEULEN, Johannes Rutgerus Combrink, CASPAR J. H. FRANSSEN CATHARINA JOHANNA WALSTRA, JACOBUS PETRUS VAN LEEUWEN W. StulemeijerDoove KOOPT BIJ ONZE ADVERTEERDERS DENKT OM DE Nederlandsche Spoorwegen. AANBESTEDING T IS, ÜH8 B™ 1 a (het geheel) 7TV. r~v. - Tot en met Woensdag a.s. Ijj Tegen inlevering van Bon No. 2 van onze prijscourant bij aankoop van minstens f 1.50 bü aankoop van minstens f 1. KANTOORBOEKHANDEL LEESBIBLIOTHEEK RUBENSPLEIN No. 16 VLAARDINGSCHEDIJK No. 169 N.V. SCNIEDAttSCHE STEENKOLENHANDEL FRANSCH BENEDENHUIS GEM. BETALING. GEVRAAGD TE KOOP GEVRAAGD Van onzen correspondent). GENèVE, 30 December 1931. Het Zwitsersche parlement heeft In het eerste gedeelte zijner winterzitting, zooals ik reeds vermeldde, de regeering voor een nieuwe periode van vier jaren benoemd en de begroo ting voor het jaar 1932 vastgesteld. In de tweede helft dezer zitting heeft de volksverte genwoordiging zich daarna hoofdzakelijk met wetgevenden arbeid bezig gehouden; zij heeft zich opnieuw aan den arbeid voor de unificatie van het Zwitsersche strafrecht en van het Zwit sersche wegenverkeersrecht gezet en boven dien het voorbeeld van het Nederlandsche en andere parlementen gevolgd, doordat zij de re geering buitengewone volmachten in het belang van de beperking van den goedereninvoer ver leende. Nadat ik in mijn vorigen brief over deze par lementaire winterzitting reeds een overzicht gegeven heb. moge thans over de begroo- tingsdebatten en den verrichten wetgevenden arbeid nog het een en ander volgen. De Zwitsersche begrooting is vastgesteld op een som van 418 millioen Zwitsersche franken aan uitgaven en 309 millioen aan inkomsten, zoodat over het dienstjaar 1932 een deficit van 9 millioen frcs. geraamd wordt. Hierbij is reeds in aanmerking genomen, dat de inkomsten in 1932 vermoedelijk belangrijk lager zullen zijn dan in 1930 en 1931 het geval was. De inkom sten zijn 30 millioen frcs. lager dan over het afgeloopen jaar geschat. Het is voornamelijk aan deze lagere raming der inkomsten toe te schrijven, dat de begrootingscijfers op een de ficit uitloopen, terwijl de staatsrekening over 1930 nog met een batig slot eindigde en ook in dit jaar waarschijnlijk een bevredigend finan cieel resultaat te boeken zal zijn. Want, wel- is-waar vertoont de begrooting van uitgaven een verhooging van den post „bestrijding der werkloosheid" met 10 millioen, doch daartegen over staan verschillende bezuinigingen op on- dere hoofdstukken. Zoo zullen in 1932 o.a. de militaire uitgaven van 99 millioen tot 96,5 mil lioen dalen. Ondanks deze daling is de mili taire begrooting nog steeds 10 millioen francs hooger dan het bedrag van 86 millioen, dat een vijftal jaren geleden door de kamer op voorstel der Katholieke kamerfractie als het maximum der militaire uitgaven aan de re geering aanbevolen werd. De begrootingsdebatten hebben tot een ver mindering der begrootings uitgaven met onge veer een half millioen geleid, dank zij den speurdersarbeid van de financieele commissie uit de kamer. De bezuinigingen zijn voor ver reweg het grootste gedeelte verkregen, door dat een belangrijk aantal subsidies van de ver schillende hoofdstukken der begrooting ver minderd zijn. De kamer heeft door deze waar schuwing aan de regeering nuttig werk ver richt. Want de verschillende subsidies aan kan tons, gemeenten en particuliere vereenigingen waren in de laatste jaren op en inderdaad on rustbarende wijze gestegen. Terwijl het totaal aantal staatssubsidies in 1920 nog niet hooger dan 36 millioen frcs. bedroeg, was dit getal op de ontwerp-begrooting voor 1932 reeds tot meer dan 150 millioen gestegen De regeering miste blijkbaar de kratht voldoende malen een weigering uit te spreken, telkens wanneer een beroep op hulp uit de staatsschatkist werd ge daan. De bezuinigingen, die de kamer op dit punt heeft aangebracht, zullen de regeering een les zijn geweest, dat het parlement haar niet verder op dien weg wil volgen. De financieele commissie had ook een be sparing van 60.000 franken op de kosten der Zwitsersche delegatie ter ontwapeningsconfe rentie willen aanbrengen. Het was haar bijna gelukt, want de nationale raad had ondanks den tegenstand van Motta reeds besloten het aangevraagde crediet van frcs. 120.000 met de helft te verminderen, doch de senaat kwam tusschenbeide en bewilligde 100.000 frcs., bij welke beslissing de kamer zich tot vreugde van Motta toen neerlegde. De tegenstand tegen het aangevraagde cre diet voor de Zwitsersche delegatie ter ont wapeningsconferentie kwam van twee tegen overgestelde zijden. De meest naar links staande socialisten en communisten waren er tegen, omdat zij de ontwapenings-conferentie slechts als een schijnmanoeuvre beschouwen, om de volkeren te doen gelooven, dat de regee ringen heusch aan ontwapening denken; zij kregen bij hun verzet tegen het gevraagde crediet de ondersteuning van een aantal leden der burgerlijke partijen, die in het geheel geen vertrouwen in Genève hebben en ook steeds tegen Zwitserland's toetreding tot den volken bond geweest waren. Dan waren er onder de tegenstanders ook nog de meer gematigde socialisten, die niet van te voren iedere kans op een nuttig resultaat aan de ontwapenings conferentie wilden ontzeggen, doch toch aan Motta de gevraagde gelden niet wilden bewil ligen, omdat naar hun meening te veel mili tairen in de Zwitsersche delegatie waren op genomen. Bij de hierop volgende debatten bleek intusschen, dat de Zwitsersche socialis ten zelf aan Motta hadden te verstaan gege ven. dat zij niet bereid zouden zijn een plaats in de delegatie naar Genève in te nemen, in dien de te benoemen socialistische gedelegeer de daar niet voor de eenzijdige nationale ont wapening zou mogen pleiten, hetgeen de Zwitsersche regeering echter niet kon toe laten. Wat den wetgevenden arbeid betreft, is het belangrijkste resultaat de aanneming van het wetsontwerp geweest, waarbij aan de Zwit sersche regeeiing buitengewone volmachten in het belafig van een beperking der invoeren verleend worden. De Zwitsersche wet vertoont veel gelijkenis met de Nederlandsche contin- genteeringewet. De hoofdgedachte is dezelfde: sen noodgedwongen bescherming van de eigen industrie tegen overlading der binnenland- sche markt met goedkoopere goederen uit het buitenland. De Zwitsersche wet geeft echter de regeering niet slechts de bevoegdheid tot het contingenteeren van den invoer, doch ook tot tijdelijke tariefverhoogingen voor hetzelfde doel en tot het toepassen van het stelsel van tariefcontingenten. Aan den anderen kant be vat de Zwitsersche wet nog eenige krachtiger waarborgen, dat zij inderdaad slechts als een uiterste noodmaatregel door de regeering zal beschouwd én toegepast worden. De getrof fen bijzondere regeeringsmaatregel-en zullen vervallen, Indien zij niet in de eerstvolgende zitting van het parlement (waarvan er vier Per jaar zijn, ieder van 2 i 3 weken) bekrach tigd worden, terwijl de geldigheidsduur der wet slechts tot het einde van het jaar 1932 zal zijn. De Zwitsersche wet werd door alle burger lijke partijen goedgekeurd, terwijl de socialis ten en communisten tegen deze „dictatoriale" wet, zich verzetten. Alle woordvoerders der burgerlijke partijen, behalve die der boeren partij, erkenden echter met minister Schult- hess zelf, dat men door al deze contigentee- ringswetten in de verschillende landen op den slechten weg is en dat Zwitserland ook in de toekomst zoo krachtig mogelijk ernaar zal moeten streven, dat aan al deze handelsbeper. kingen weder zoo spoedig mogelijk een einde zal komen en de aanbevelingen van de econo mische wereldconferentie van 1927 inzake grootere vrijheid van internationaal ruilver keer zullen worden nagevolgd. De beide kamers hebben zich ook in deze winterzitting weder moeten bezighouden met de unificatie van het Zwitsersche verkeers recht op de wegen in het bijzonder wat de automobielen betreft. Eindelijk is de zoo lan gen tijd tusschen de beide deelen der volksver tegenwoordiging bestaan hebbende strijdvraag, of de wet aan de regeering zou opdragen voor schriften inzake de maximum-snelheid der automobielen uit te vaardigeif, beslist, en wel in negatieven zin. De senaat, die zich steeds tegen de modernere verkeersopvatting van ka mer en regeering verzet had en maximum- snelheidsvoorschriften was blijven eischen, heeft eindelijk toegegeven. Na het totstandkomen van deze wet, waar voor wellicnt eerst nog een referendumstrijd noodig zal zijn, zullen de automobilisten in Zwitserland dus met een onbeperkte snelheid mogen rijden, mits zij hun wagen zoo in de hand blijven houden, dat zij op ieder oogen- blik het noodige kunnen doen, om een onge luk te verhoeden. Regeering en kamer, die aldus hun wil hebben doorgezet, vertrouwen erop, dat de automobilisten zich 't in hun ver antwoordelijkheidisgevoel gestelde vertrouwen waardig zuilen betoonen. Zoo het blijken mocht, dat de wetgever te goede gedachten van hen üeeft gehad, dan zal de regeering niet nalaten toch nog maximum-snelheids voorschriften uit te vaardigen, want de be voegdheid (en niet de door den senaat ge. wenschte verplichting) daartoe is haar ge laten. Ten aanzien van de verdere senaatsbespre kingen over de unificatie van het Zwitsersche strafrecht is ditmaal heel weinig te vermelden. De senaat is thans bijna met de eerste lezing van het ontwerp-wetboek van strafrecht ge reed gekomen. De eerste lezing zal waarschijn lijk in de voorjaarszitting van Maart voltooid worden. De zomerzitting van Juni en de herfst- zitting van September zullen nog wel min stens noodig zijn, om de verschillen tusschen kamer en senaat uit den weg te ruimen. De eindstemming in het parlement zal misschien dan eindelijk in de winterzitting 1932 kun nen gehouden worden. De minister van justitie Haeberlin, die naar rust verlangt, doch in het belang van dit on derwerp zich deze maand weder heeft laten herkiezen, zal nog minstens anderhalf jaar zijn arbeid te Bern moeten blijven voortzet ten. Want een referendum zal ongetwijfeld tegen het strafwetboek worden aangevraagd en daarna zal de regeering wel voldoende tijd zich gunnen, om het volk over het nut van de eenheid van strafrecht voldoende op te voe. den, dat het zijn stem aan de wet zal geven! Voorloopig is bovendien geen enkele minister, na het lot der op 6 December verworpen wet inzake de ouderdomsverzekering, erg happig erop met een wetsvoorstel voor het souvèrëlue volk te verschijnen. Bent U al Iid7 IHEOR1E, DIE NIET GEHEEL ONJUIST SCHIJNT TE ZIJN We weten het allen clubs en vereenigingen zijn bijzonder in de mode. Wanneer twee gelijk gestemde zielen elkaar ontmoeten, richten ze een club op ze maken statuten, die ze volgens belofte plechtig zullen nakomen, benoemen een voorzitter en houden clubavonden. Het aantal clubs is dan ook onbeperkt. Je hebt vereenigingen van menschenredders en kanariefokkers, Goethe-enthousiasten en hon denvrienden en deze zelfs met een nauwkeurig onderscheid van rassen (die van de honden natuurlijk en niet van de vrienden). In de terrier-club worden geen bezitters van bull- doggen aangenomen en wie een Hollandsche smous heeft, kan geen lid zijn van de spaniel- club. Toch zijn de genoemde voorbeelden alle nog volkomen normale verschijnselen op het gebied van het clubwezen. Buitengewone prestaties op dit terrein kan men echter vooral in Amerika vinden. Kort geleden is daar oen club van leugenaars opgericht, die haar zetel heeft in den staat Illinois. Candidaat-leden moeten hun geschiktheid bewijzen, door aan de voorwaarden te voldoen en één respectabele leugen is wel het allerminste wat men van hen verwacht. Men zou zoo zeggen dat kan zelfs een kind, maar het schijnt, dat er ook nog volwassenen zijn, die deze proef niet met succes kunnen doorstaan. Het bestuur van de club heeft, gelijk het zelf toegeeft, dikwijls candidaten moeten afwijzen, omdat zij niet aan de vereischten der vereeniging voldeden. Achteraf is het dus feite lijk nog een gelukkig verschijnsel, dat er men- schen bestaan, die onmogelijk kunnen liegen. Het bestiiur is natuurlijk sa-m ingesteld uit vooraanstaande leugenaars. Op de clubavonden heeft ieder lid tot plicht de anderen in het liegen te overtreffen. Hier is (jan ook letterlijk het spreekwoord van toepassing „Hij liegt, alsof het .gedrukt staat". Natuurlijk hebben er ook wedstrijden plaats, waarbij de meester- leugenaars worden bekroond. Verder heeft de club tot doel, jonge, veelbelovende talenten bij hun opleiding behulpzaam te zijn want men is van meening, dat tegenwoordig een ieder, die in de wereld vooruit wil komen, een gewiekste leugenaar moet zijn. Men kan over deze moraal denken, hoe men wil, de feiten wijzen dikwijls uit, dat deze theorie niet geheel onjuist schijnt te zijn De voorzitter van deze club is een interessante persoonlijkheid, Carl H. Preihs genaamd. Herhaaldelijk heeft hij geweldige lauweren geoogst op het. gebied van leugens en bij de meeste wedstrijden trad hij als over winnaar uit het strijdperk. Nog kort geleden overtrof hij alle anderen met een verhaal, dat op de reinste fantasie berustte. -Iet ging om een avontuur, waarbij de tengere I'reihs bijna vijftig Indianen met een knots zou hebben neergeslagen, welk wapen hij bovendien eerst nog aan een van deze krachtkerels had moeten ontrukken Zijn leugenachtige bekwaamheden doen ons des te meer verbaasd staan, omdat ze volstrekt niet overeenkomen met het beroep, dat hij in het dagelijksch leven uitoefent hij is namelijk Officier van Justitie en staat be kend om zijn waarheidsliefde. Een andere merkwaardige club is die der „leelijken", eveneens in Amerika. We kennen schoonheidswedstrijden en schoonheidskoning innen, maar het is niet algemeen gebruikelijk, om leelijke vrouwen ten toon te stellen. Dé leden van deze club maken hierop echter een uitzondering en zij nemen het feit, dat zij door de natuur misdeeld zijn, niet ai te tragisch op. Om lid van de club te kunnen worden, behoeft men volstrekt niet opvallend leelijk te zijn het is al voldoende, wanneer men een of ander lichamelijk gebrek heeft. De vereeni ging der leelijken werd gesticht door een paar nijdige dames, die de stelling verkondigden, dat leelijke menschen in den regel intelligenter zijn dan mooie en die op deze wijze een soort keur-bende wilden vormen tegen de vrouwelijke domheid. De medeleden, wien God geen aan genaam uiterlijk heeft geschonken, willen dit gebrek door geestelijke deugd nivelleeren. Zij willen hun „hazelip" of andere mismaaktheden door goede manieren, schranderheid of door een welluidende stem goed maken en daar volgens de statuten minstens één deugd bij de leden aanwezig moet zijn, hoopt de club vast en zeker, eens den palm der „innerlijke schoonheid" te zullen wegdragen Een derde curieuse club bestaat nog ln Duitschland. De leden zijn van meening, dat de menschen aan het eten niet zooveel aan dacht meer schenken, als dat vroeger het geval was. Wij hebben door het tempo van onzen tijd de genoegens van den maaltijd vergeten, en daarom heeft men de club der eters opgericht. Ze is niet bestemd voor de smullers, wier eenig oogmerk op groote porties gericht is, maar de leden zijn beschaafde menschen met een ge schoold verhemelte, die goed weten, wat kook kunst is. De club is zelfs bereid haar medeleden tegen een matig honorarium te verhuren, als gastronomische raadgevers, opdat deze aan onervaren huisvrouwen kunnen laten zien, hoe men een fijnproeversverhemelte in verrukking brengt. ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR GOUMANS Te Bandoeng is het zilveren priesterfeest van pastoor Goumans feestelijk herdacht. De feestelijkheden werden Zaterdag 19 De cember geopend met een plechtig Lof in de St. Petruskerk gecelebreerd door den Hoogeerw. heer dr. A. van Asseldonk met assistentie der pastoors Finkelenberg en Koster. Des avonds om half acht uur waren velen van Katholiek Bandoeng bijeengekomen in de groote K. S. B. zaal. De voorzitter van den Bond, kap. van Kempen opende met een woord van welkom. Spr. memo reerde vervolgens in een korte toespraak de verdiensten van den jubilaris voor den K. S. B. waarvan hij sedert vijf jaren geestelijk advi seur was. Om uiting te geven van hun dank baarheid boden de leden een geschenk aan, bestaande uit een fraaie moderne staanklok. De R.K. Tooneelclub gaf daarop een blijspel. Zondag 20 December werd de II. Mis om half acht uur door den jubilaris opgedragen. Pastoor van Asseldonk legde gedurende zijn schitterende feestpredikatie op een heel dui delijke wijze de verhevenheid van het priester schap uit, daarbij ook de verdiensten van den jnbileerenden pastoor van Bandoeng memo- reerend. De receptie die vervolgens in de K.S.B.- schouwiburgizaal werd gehouden, mag buiten gewoon geslaagd heeten. Om half elf was de groote zaal reeds geheel gevuld. Een enorme hoeveelheid bloemstukken ston den of lagen op en voor het podium. Nadat een stroom van belangstellenden den jubilaris had gecomplimenteerd nam de Hoog eerw. pastoor dr. van Asseldonk, Overste der Kruisheerenmissie op Java het woord, om in een gloedvolle rede de beteeken is van het 25- jarig jubile te herdenken en het werk van den jubilaris te prijzen. Pastoor Finkelenberg sprak namens het feestcomité en bood den jubilaris als geschenk aan de door hem zoo vurig begeerde nieuwe kerkbanken. De burgemeester hield een korte keurige toespraak en constateerde met vreugde dat in deze tijden van materialisme en zedenverwil dering nog zulk een behoefte aan geestelijke leiding bleek te bestaan en hij wenschte den jubilaris nog een 25 jaar te mogen werken in den dienst der Kerk, die hem zoo lief was. Als laatste spreker bracht dr. P. W. Thijsen hulde aan Pastoor Goumans namens de parochie. Dan neemt pastoor Goumans het woord, om met krachtige stem dank te brengen voor dé belangstelling en liefdeblijken, die hem nieuwe kracht hebben gegeven. Des avonds om zes uur werden de plechtig heden besloten met een plechtig lof in de St Petruskerk gecelebreerd door den jubilaris met assistentie zijner Eerw. confraters J. de Ro0y en H. J. Piets. BUIT VAN EEN DER GROOTSTE BANK- DIEFSTALLEN TERUGGEVONDEN. CHICAGO, 6 Januari (R. O.). Een van de grootste bankdiefstallen, welke ooit in de Ver- eenigde Staten werden gepleegd, is heden op gehelderd door het terugvinden van effecten aan toonder tot een waarde van 583.000, ter wijl voorts bleek, dat obligaties op naam, ter .waarde van 2.217.000 zijn vernietigd. De ontknoopiug had volgens de ^Associated Press" plaats op de bureaux ter bestrijding van de misdadigheid, welke door vooraanstaande zakenlieden wordt gevormd. Een detective overhandigde hier den overgebleven bundel ef fecten en tevens het bewijs, dat de rest was vernietigd. Deze waren hem gegeven door een bekend bankroover, die meer dan een jaar samenwerkt met de politie van Nebraska, bij haar pogingen om de roovers op het spoor te komen. Nog slechts een bedrag van vijftien duizend dollars ontbreekt. DE STAKING VAN DE SCHUITEVOERDERS 1 OP DE THEEMS. LONDEN, 5 Januari. (V. D.) De pogingen, door communisten heden in het werk gesteld, om de staking der gchui te voerders op den Theems en der Birkenhead dokwerkers uit te buiten, is in een geweldige mislukking uitge- loopen. Drie communisten, die een 2000-tai dokwer- kers toespraken, in Zuid-Londen, werden be kogeld met zakjes meel, en roode en blauwe oker. Ten slotte wisten zij, onder bescherming van de politie te ontkomen. Te Birkenhead is een communistische spreker van het podium getrokken door de modder gerold. Ook hier trad de politie beschermend op. BUEN HUMOR". rot» In den maiaise-tijd„Waarom is de zaak bij jullie gesloten „Sterfgeval". „Eén van de patroons „Nee, de laatste klant!" Door omstandigheden eerst heden geplaatst. 6 Jan. hoopt onze oudste Dochter Soeur MARIE LAURENTIA 0*. de wereld Tilli van der Horst), haar tijdpfljkc gelofte af te leggen bij de Zusters Franciscanessen Pe nitenten Recollectinen, Molenstraat 13, Roosendaal N.-Br. Haar dankbare Ouders. Rotterdam, 5 Ja..uari 1932. Snellinckstraat 29b. Mr. J. G. M. OVERMARS en ADELHEID VLIJMINCK. 's-Gravenhage, L. de Collgnystr. 1. Voorburg, Binkhorstlaan 2. Huwelijksvoltrekking Woensdag 27 Januari. 21682 8 TH. VAN DER STOK med. docts. arts CHR. C. M. J. DEVILé F De Heer en Mevrouw VAN DER STOK—DEVILé betuigen hierbij hun hartelijken dank voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk on dervonden. Leiden, 6 Januari 1932. 21690 12 De Heer e Mevrouw TEN BRINK—FEITH geven met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon JOSEPH MARIA. Maastricht, 6 Jp -uari 1932. Looiergracht 11. 21716 7 Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een kortstondig lijden, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervende.n, onze ir.nig- geliefde zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster en Tante, Mejuffrouw Weduwe van den Heer in den ouderdom van ruim 72 jaar. Schiedam. 7 Januari 1932. Nassaulaan 14a. Namens wederzijdsche Familie. De gezongen H. Mis van Re quiem zal gehouden worden Zaterdag 9 Januari a.s. in de Parochiekerk v. d. H. Liduina te 8 uur, waarna ten 12 uur de begrafenis. Hiermede vervullen wü den droeven plicht u kennis te geven van het overlijden van onzen innig geliefden Echt- genoot on onzen onvergete- HJkèn Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Zwa ger. Architect te Roermond, geboren 14 Mei 1860 te Tege- len, die onverwacht, voorzien van de laatste H.H. Sacra menten, in den Heer is ont slapen. De diepbedroefde familie Roermond: E. FRANSSENGuillaume Ir. J. G C. FRANSSEN C. FRANSSEN—Joordens en Kinderen A. M. C. WONG-LUN-HING- Franssen Dr. A. B. J. WONG-LUN- HING en Kinderen Tegelen E. J. H. GITMANS-Franssen L. GITMANS en Kinderen Buitenzorg Ir. Dr. C. J. H. FRANSSEN M. FRANSSEN—Geurts en Kinderen Parijs Mr. Dr. M. H. H. FRANSSEN Roermond L. M. H. FRANSSEN De familie FRANSSEN De familie GUILLAUME. Roermond, 5 Januari 1932. De plechtige lijkdienst wordt gehouden in de Kathedrale Kerk te Roermond, op Don derdag 7 Januari, waarna de teraardebestelling te Tegelen zal plaats hebben. 21636 49 10643S28 Tot mijn diepe droefheid, overleed heden, na een korte en hevige ziekte, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, in de R. K. Pas torie te Goor, Mejuffrouw in den ouderdom van ruim 67 jaren, na een trouwe plichts vervulling van ruim zes en twintig jaren. Goor, 5 Januari 1932. A. C. H. VOSSENAAR, Past. Eenige en aigemeene kennisgeving. De Uitvaartdienst zal plaats hebben Zaterdag 9 Januari in de R.K. kerk te Goor, ten 9 uur, waarna de begrafenis. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, in den ouderdom van 71 jaar, onze beste Man, Va der, Behuwd- en Grootvader •s-Gravenhage, 5 Januari 1932 Jan van Nassaustraat 47. Uit aller naam Mevr. de Wed. C. VAN LEEUWEN— van der Putten Verzoeke geen bezoek en geen bloemen. De H.H. Uitvaartdiensten zul len gehouden worden in de Parochiekerk van den H. Paschalis Baylon (Wassenaar- scheweg) op Vrijdag 8 Janu ari. De stille H.H. Missen te 7.30, 8.15 en 9 uur. De plech tige H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis van de kerk uit, naar de R.K. Begraafplaats, Kerkhoflaan. ".V O':*1 21723 30 De Burgemeester van Schiedam en Mevrouw betuigen hun oprechten dank met wederkeerige gelukwenschen aan allen, die hun bi) de jaarwisseling van hun belangstelling op eeni- gerlei wijze hebben doen blijken. -0642S 10 BURGEMEESTER en WETHOU DERS der Gem. Schiedam betuigen, met wederkeerigen heilwensch, hun dank aan allen, die hun bewijzen van belangstelling bij den aanvang des jaars hebben betoond. 10640S 7 Allen, die mü bij den aanvang des jaars blijken gaven hunner belang stelling, zeg ik daarvoor, met we derkeerigen heilwensch, dank. Mr. V. SICKENGA, Gemeente-Secretaris. 10641S 7 Nk45 692 DGVS 153 wanneer gij m eemger lel zaak hulp of bijstanr noodig mocht hebber NETTE gevraagd, met alle werkzaamheden op de hoogte. Brieven onder no. 2278S Bur. van dit Blad. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht. N.V. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij te Utrecht. 19 Januari 1932 te 14 uren Hoofd administratiegebouw in te Utrecht Het afbreken van wachterswo ning No. 96a, met bergplaats, hekwerken en afrastering bü K.M. 80.684 van den spoorweg SchiedamRotterdam. Aanwijzing op Woensdag 13 Ja nuari 1932 te 14 uren ter plaatse. Voorwaarden van inschrijving zijn a. 0.50 verkrijgbaar op kamer 615 Hgb. III te Utrecht en op het Bu reau van den Ingenieur van den Weg te Rotterdam. BU inzending van het bedrag per postwissel daarop te vermelden: „afbraak woning 96a". DE DIRECTIE. 10639S 27 voor de Nederlandsche en de moderne talen BOEKHOUDEN TALtN HANDELSCORRESP. CLUBLESSEN f2.50 PEK MAAND Inlichtingen en inschrijvingen 912, 1.305 en 710 uur ALLEEN GEVESTIGD TE ROTTERDAM V-'Vv (zonder Suiker) (zonder Suiker) 5104VS 30 TELEFOON 69513 TELEFOON 69767. NQOhDVEST 13-15 17-1» TE LEF. 6820tf-6833< PRIMA ANTHRACIET-SOORTEN VAN Ie KLAS MIJNEN clubles 2.50 per maand, privé-les 6.25 per maand. Nieuwe Haven 71D. 2254S te huur, 6.50, Archimcdestraat 3. Bevragen: Zwart Janstraat 20, Rotterdam. 2275S Singer-Handnaaimachine, als nieuw 28.—. Spotprijs. Eon Schilderstuk van Van Lent 20.Dortmonds' Lederhandel, Rubensplein 24. 2276S Moquette-Leerameubl., Dres., Buf fetten, Theemeub., Divans, Karp., Bed.., Dek., Ledik., Spiegels, enz. Simonstr. 44 en 57, nabü Schiekade Tel. 41541, 7042 net Meisje voor halve dagen. Leef tijd 1415 jaar. Aanm. tusschen 6 en 8 uur. Mevr. Grund, Rotter- damsche Dijk 209. 2277S Duitsche Herder, Spaniel Pincher Fox of witte Kees. Brieven onder no. 2274S Bur. van dit Blad.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 8