AATSTE DE NACHTELIJKE AANBIDDING. ZEETIJDINGEN Duizenden woonden 's-nachts op straat de H. Mis bij. DONDERDAG 23 JUNI 1932 MAJESTUEUZE VERLICHTING Lichtende letters aan den donkeren hemel. HET TOPPUNT VAN GEESTDRIFT. TOOYERACHTIGE KAARSEN- VERLICHTING. De geheele stad 's nachts vervuld van een plechtige melodie. STEUN AAN DE VARKENS HOUDERIJ. De stijging van den vleeschprijs. DE RELLETJES TE BOSKOOP. VAN EEN LAADINRICHTING GEVALLEN. DE ONREGELMATIGHEDEN TE NIEUW VOSMEER. IN HET KUNSTZINNIG TEGELEN. DE „LEVENDE BOEDHA" VERMOORD. Door soldaten, die hem vergezelden. ZIJN LIJK IN ZOUT GECONSERVEERD UITLOTINGEN. VISSCHERIJ. WISSELKOERSEN. MARKTBERICHTEN. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. STOOMVAARTLIJNEN binnenlandsche havens BUITENLANDSCHE HAVENS GEMENGDE BERICHTE, NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN DUBLIN, 23 Juni 1932. (EIGEN TELEGRAM) Het toppunt Tan geestdrift werd te Dublin kert na het middernachtelijk uur bereikt. Het schouwspel van de officieel© congresopening waa gisteren onvergetelijk en toen des ayonds in alle kerken het H. Sacrament werd uitge steld knielde een overgroot© menigte uit dankbaarheid ter aanbidding neder. Het hoogtepunt werd echter bereikt toen 's nachts om half ©en de nachtmis begon. Zoo groot was het enthousiasme van het Iersche volk, dat d© kerken letterlijk bestormd wer den en de gebouwen veel en veel te klein ble ken om alle geloovigen te kunnen bergen. Dui zenden zagen zich dan ook genoodzaakt knie lend op stjaat de H. Mis bij te wonen. Dit was mogelijk cloor tal van luidsprekers over de ge heel© stad verspreid die de plechtigheden weer gaven. Bovendien bleef de stad den geheelen nacht door feestelijk verlicht. Ook zelfs ln de arme buitenwijken der stad was de bevolking niet ten achter gebleven. Kosten noch moeite waren gespaard om ook in deze straten de verlich ting een feestelijk en indrukwekkend aanzien te geven. En de arme Iersche bevolking was hierin op treffende wijze geslaagd. Vooral de opgestelde zoeklichten leverden een schitterend effect op. Tegen den donkeren hemel teekenden zich in lichtende letters af de woorden „Ad-oremus Laudamus Gloriflcamus Vrijwel alle kerken werden door schijnwerpers prachtig verlicht. De Procathedral, waar een pontifical© H. Mis werd gecelebreerd gaf eveneens een majestu- euzen aanblik. Toen de rinkelende schellen de consecratie aankondigden werden de zoeklich ten naar omhoog gericht en een lichtende kegel toornde hoog boven het groot© gebouw. Op de kade waar de „Marnix van St. Alde- gonde" gemeerd ligt, heerschte ook een en ai bedrijvigheid. Het Nederlandsche pelgrimsschip blijft het middelpunt der belangstelling vormen en duizenden waren op de kade geknield om den zegen van de bisschoppen in ontvangst te ne men. Ter gelegenheid van de officieel© opening van het Eucharistisch Congres bood de Nederland sche Consul-Generaal gisterenavond aan de voornaamste leden van de-Nederlandsche dele gatie een diner aan, dat gevolgd werd door een receptie. Zoowel de bisschoppen, ais de pelgrims en de voornaamste Sociaty-leden van Dublin waren hier tegenwoordig. Onze bijzondere correspondent te Dublin seint cms nog: In den afgeloopen nacht bood Dublin een bui tengewonen aanblik. De straten waren overvol en werden nog drukker naarmate het uur vor derde. Elmdelooze stroomen auto's, waarvan vele propvol zaten met heele gezinnen, reden door de hoofdstraten, welker trottoirs zwart zagen van onafzienbare menschenmassa's. Zoek lichten speelden over de stad en tal van ge bouwen en kerken waren verlicht door son ij n- werpers. Niet alleen was het centrum der stad rijk geïllumineerd, doch ook de buitenwijken schit terden in een ze© van licht. Aan den oproep om een brandende kaars voor elk venster te plaat sen was bijna algemeen voldaan en vooral in de stillere wijken bood de aanblik der ontelbare kaarsenvlammen iets tooverachtigs. In alle kerken werd 's nachts om half één de H. Mis opgedragen, maar reeds vroeg ln den avond stonden eindelooze files voor de ingan gen der kerkgebouwen en om baJf elf waren de meeste reeds gevuld. Groote menschem- massa's verzamelden zich nog voor de ingangen om tenminste vanaf de straat de H. Mis te h-ooren. Er waren geen plaatskaarten voor de nachtmis uitgegeven, zoodat alleen zij, die zeer vroeg kwamen en uren in de kerken hieven zitten, van een plaats verzekerd waren. Zelfs de preekstoelen en de treden van het altaar waren overvol bezet. Den geheelen nacht door bleef Dublin feestelijk geïllumineerd. De ge zangen in de kerken vervulden de geheele stad en diep in den nacht zweefde een plechtige melodie als van Gragoriaamsche psalmen boven de daken. De officieele openingsplechtigheid ln de kathedraal werd door vier honderd ioudspear kers door alle deelen van de stad verspreid, doch was zeer slecht t© verstaan. Het overwel digend verkeer vormde hiervoor een belemme ring, waardoor aan de uitzending weinig aan dacht geschonken werd. Alleen ln de huiten- wijken van Dublin vierde het volk eerbiedig en aandachtig de feestelijkheden mede. Sectievergadering voor de Nederlandsche deelnemers. Hedenmorgen om 9 uur droeg onze Aarts bisschop Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen ln de Kerk van het Onbevlekte Hart van Maria, City Quay, een plechtige Pontificale H. Mis op, welke door de Nederlandsche pelgrims werd bijgewoond. Om half twaalf vond een algemeen© bijeen komst plaats voor priesters in de St. Kevin's Chapel van de Procathedral. Do Hoogeerw, heer Mgr. Deilaney hield in het Latijn een le zing over het werk van het Apostolisch Priesterverbohd". Ook de verdere besprekingen vonden in het Latijn plaats. Een algemeen© bijeenkomst in het Iersdh vond om 3 uur plaats ln het Theatre Royal, terwijl ln het Savoy Theatre een Engelsche bij eenkomst werd gehouden. Voor de Nederlandsche deelnemers was er hedenmiddag ln het University-college een sectie-vergadering. Als spreker trad hier op pastoor J. L. van Mulukom uit Nijmegen, voor zitter van den Euöharistischen Kruistocht en van het Eucharistisch Secretariaat met als on derwerp Eucharistie en Actie". Om 8 uur hedenavond zal nog een massa meeting plaats hebben van alle mannelijke congres-deelnemers van alle naties in het Phoenix Park. Hier zullen enkele korte toe spraken gehouden worden, waarna Z. Em. de Kardinaal-Legaat den pleohtigen zegen zal ge ven en een rondgang zal maken door de rijen der -bezoekers. Een mannekoor zal deze bij eenkomst opluisteren met het zingen van Iersche, Engelsche en Latijnsohe liederen, welke door tal van luidsprekers zullen worden weergegeven. Alle aanwezigen zullen tijdens den zegen door den Pauselijken Legaat van een branden de kaars voorzien zijn. De Belgische pelgrims ook gearriveerd. Het belangrijkste feit van hedenmorgen was de aankomst van Kardinaal van Roey uit Mech-elen en van bisschop Rasneur uit Doornik, aan het hoofd van 400 Belgische pelgrims, waar onder 150 priesters. Zij landden te Rosslare, waar zij hartelijk verwelkomd werden en spoor den naar Wexford, waar de pelgrims officieel ontvangen werden door het gemeentebestuur. De geheele Tijk versierde stad nam hieraan geestdriftig deed. Te Wexford celebreerde de kardinaal de H. Mis na een triomftocht door de stad. Per extra trein werd daarna naar Dublin vertrokken, al waar de pelgrims om twee uur arriveerden. DE VERGIFTIGING VAN KAPITEIN QUECK. De opgelegde straf aan den dader met vijf jaar verminderd. Naar wij vernemen is aan den majoor G., die in April 1927 is gearresteerd wegens moord door middel van vergiftiging op den kapitein Queck en die deswege door het Hoog Militair Ge- rechtsbof tot 15 jaren gevangenisstraf is ver oordeeld, gratie verleend, in dier voege, dat de opgelegde straf is verminderd tot 10 jaren. Verschenen Is de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer, in zake den steun aan de varkenshouderij. De Minister wijst er daarin o.m. op, dat geen regeling er in kan slagen een eenigszins loo- nenden prijs te bezorgen, indien de hoeveelheid varkens ongehinderd kan toenemen. Vervol gens is in stand houden van den export voor het heden en voor de toekomst m-oeilijk anders denkbaar, dan wanneer alle uitvoer in één ver band wordt gebracht. Bemoeienis met de ver houding tusschea productiekosten en prijzen 13 hier ontwijfelbaar aanwezig. Doch betwist moet worden, dat ook zoodanige bemoeienis In het algemeen niet uitblijven kan. In hoofdaanleg bedoelt het ontwerp den prijs van het varkensvleesch te brengen op het met den maisprijs overeenkomstige prijspeil. Slechts bijkomstig, en, naar zich laat aanzien,, slechts tijdelijk beoogt het ontwerp een kleinen toeslag van den export tot zekeren omvang tel behou den. Doordat de regeling óók beoogt den var kensstapel op peil te houden, beschermt zij den consument ln een volgende periode tegen te hoogen prijs, welke door de schaarschte alsdan zou worden veroorzaakt. Wat den kleinhandei betreft, ligt een rechtstreeksch ingrijpen niet In de bedoeling der Regeering: wel kan echter indifect eene zekere beïnvloeding worden ver wacht. Taxeeren van het gewicht der geslachte var kens zal niet noodig zijn. Wegen zal mogelijk zijn. Om dit meer duidelijk te doen uitkomen en om bovendien de mogelijkheid te scheppen de heffing te doen geschieden naar het levend gewicht, zijn in artikel 6 eenige veranderingen aangebracht. Hier te lande zal de prijs van het varkens vleesch door den toeslag omhoog gaan met een bedrag, dat berekend kan worden uit het ver schil van den toekomstigen binnenlandschen prijs, welke bij de tegenwoordige maisprijzen kan worden gesteld op 17 h 19 cent, en den op de internationale markt geldenden prijs, met dien verstande, dat aanvankelijk zal zijn te re- kenen met een verhouding van 1 Yi voor ïeep. binnenlandscha consumptie en uitvoer. i jan een eenigszins loonenden prijs der var kens is te verwachten een meer bevredigend ge brulk der in eigen bedrijf gebouwde rogge. Deze regeling nog te bezwaren met een af zonderlijken steunmaatregel voor de rogge acht de Minister niet geraden. In plaats van de in het Voorloopig Verslag ongebruikelijk geoordeelde constructie stelt de Minister bij Nota van Wijziging een andere lezing. Het ligt in de bedoeling bij de Nederlandsche Varkenscentrale een oommissie van advies in het leven te Toepen, waarin de verschillende groepen van belanghebbenden, welke niet rechtstreeks ln het bestuur vertegenwoordigd zijn, hunne stem kunnen doen gelden. Het ont werp Is dienovereenkomstig aangevuld. In overeenstemming met den titel van de wet tot hulpverleening aan de melkveehouderij Is thans gekozen de titelCrisis-Varkenswet. Bezwaren van het Verbond van Nederlandsche Werkgevers. Naar aanleiding van het ontwerp-Varkens- steunwet heeft het Verbond van Nederlandsche Werkgevers een schrijven gericht aan de Tweede Kamer, waarin gevraagd wordt de goedkeuring aan dit ontwerp te onthouden. Naar het oordeel van het Verbond neemt de overheid met het plan tot organisatie van den export een systeem van kunstmatige concurren tie ter hand, dat niet anders dan door de Re geering geleide dumping kan worden genoemd. Het verbod wijst er op, dat de kosten van le vensonderhoud in het binnenland in een tijd van dalende koopkracht worden opgezet, waar mede tevens het concurrentievermogen der Ne- derlandschb industrie wordt verzwakt tege lijkertijd wordt gezorgd, dat het buitenland goedkooper volksvoedsel kan krijgen en dus zijn concurrentiekracht versterkt. Om dit doel te bereiken, tracht de Regeering de wet van vraag en aanbod uit te schakelen, wordt een fictieve productieprijs aangenomen en wordt een geheele tak van bedrijf van de teelt van het varken af tot den verkoop van het blikje vieeschwaren in Balikpapan toe naar Russisch model in de boeien van een dwangorganisatie gelegd. Zij vreezen, dat deze regeling tot misstanden aanleiding zal geven en dat niet alleen de ove rige export-industrie, maar zelfs bepaalde be langrijke branches van de varkensvleesch-indus- trie ernstig onder dezen maatregel zullen lijden. De voorloopige hechtenis van een der communisten geschorst. Naar wij vernemen is de voorloopige hechte nis van één van de wegens verzet tegen de po litie bij de reliltjes te Boskoop gearresteerde communisten, een zekere B.f geschorst tegen het stellen van cautie van 200. Het slachtoffer op slag gedood. Men meldt ons uit Perais: Hedenmorgen is de 42-jarige M. v. L. wonen de te Vlaardingen op de Amsterdamsche Super- fosfaatfabriek aan de Vondelingenplaat van een landinrichting gevallen. Hij werd eerst door een rol gegrepen, waar na hij met een verbrijzeld voorhoofd op den grond terecht kwam. De ongelukkige was on middellijk dood. De gewezen secretaris-penningmeester door ingelanden oneervol ontslag verleend. Woensdag werd te Nieuw Vosmeer een ver gadering gehouden van ingelanden van de polders van Nieuw Vosmeer, waarin behan deld werden de gepleegde onregelmatigheden door den gewezen secretaris-penningmeester, den heer van der W. Uit het proces verbaal van kasopname ibleek, dat er een tekort was van 10.978. Daaronder was een post van 2500, waarbij de mandaten ontbraken. De heer v. d. W. verklaarde, dat deze mandaten tijdens een binnenbrandje door het vuur waren vernield. Verder was er een post van 7000 die wel verantwoord was in de boeken, doch waarvan het geld In kas ontbrak. De heer v. d. W. verklaarde dat hij dit bedrag niet ont vangen had, daar vele ingelanden in betaling achter stonden. Hij had deze posten wel ge boekt in de hoop, dat de ingelanden aan hem zouden betalen. Verder bad hij eenige posten voor verblijf enz. opgegeven, die naar zijn mee ning van jaren terug dateerden. Het bestuur en de vergadering achtten deze verklaring onaannemelijk en stelden den heer v. d. W. voor dit bedrag aansprakelijk. Tijdens de debatten diende de heer Heerma van Vos een motie in waarbij hij het bestuur mede aansprakelijk stelde in dit tekort, omdat het 'bestuur nalatig was geweest behoorlijk toezicht te houden. Deze motie werd later aangehouden totdat definitief het tekort wet telijk was komen vast te saan. De vergadering besloot conservatoir beslag te leggen op de roerende en onroerende goede ren van den gewezen secretaris-penningmees ter. Een borgstelling had de penningmeester destijds niet gegeven. Aan het eind van de vergadering werd op voorstel van Mr. van Hasselt aan den heer v. d. W. oneervol ontslag verleend uit zijne be trekking. De mogelijkheid zal nog overwogen worden, of beslaglegging op het pensioen van den heer v. d. W„ dat hij als burgemeester secretaris van Nieuw Vosmeer geniet, moge lijk is. Concert en passiespel. Viermaal hebben wij Tegelen bezocht en tel kens zagen wij het nijvere stadje in een nieuw aspect. Eerst bewonderden wij op den drledaagschen perstocht door Limburg de overoude en toch zeer moderne klei-industrie, waaraan Tegelen zijn naam dankt. Den tweeden keer bezochten wij de première van het Passiespel en nog geen maand lateT waren wij getuige van de wél-georganiseerde protestactie tegen den tartenden Dageraads- toeht. En telkens ontmoetten wij aan het hoofd der organisatie de leiders der bloelende nijverheid van Tegelen. Ditmaal werden we reeds aanstonds vergast op weer een andere uiting van activiteit. Want ter eere van de 45 journalisten, die van heinde en verre waren samengekomen om de reprise van het Passiespel bij te wonen, werd op den vooravond der heropening van den openlucht-schouwburg een vocaal en instrumen taal concert gegeven, waar twee der beste Te- gelsche muziekcorpsen voortreffelijke blijken gaven van hun muzikale virtuositeit. Pint Cecilia ,de Koninklijke Harmonie, ver klankte een reeks van concertstukken, waaron der vooral een selectie uit „Die. Walküre" van Richard Wagner, de aandacht trok door hare onberispelijke vertolking, terwijl het gemengd koor „Zanglust" „Die Kreuzfahrer" van Niels Gade ten gehoore bracht. De tekst van dit dramatisch gedicht is van Carl Andersen, die evenals de componist Deen van geboorte, en evenals hij romanticus in hart en nieren, zich bij zijn zang heeft laten bezielen door de sonore verzen van Torquato Tasso. En daar de romantiek den Limburger in het bloed zit, werd deze pathetische cantate voor gedragen met al den gloed en den geestdrift, waarmede de zanger van Ferrara het „Bevrijde Jeruzalem" heeft verheerlijkt. Met een welverdiend applaus en een hartelijk dankwoord van den oudsten persbroeder, Werd de feestavond besloten. Des anderen daags voerde een autobus de ge- noodigden naar bet bekende Missiehuis van Steyl, waar hun in het rijk-voorziene museum volop gelegenheid werd geboden hun kennis van de In- en uitheemsche fauna en folklore te verfrisschen en te verrijken. Van de kleinste insecten tot de grootste roof dieren zijn hier exemplaren aanwezig. Broeder Berchmans, die de bezoekers rondleidde, was onuitputtelijk in bet vertellen van belangwek kende bijzonderheden over zijne, uit de vijf we relddeelen bijeengebrachte en met smaak ge rangschikte bezienswaardigheden. De „Societas Verbi Divini", die in 1875 door Pater Arnold Janssen opgericht, haar werk voor het heil der zielen geleidelijk heeft uitge breid over het Zuiden van China, Turkestan, Flores en Timor, Indore (Britsch-Indië), de Phiüppijnen en zoowel over Zuid- als Noord- Amerika, was wegens de verscheidenheid en uitgestrektheid van haar missiegebied de aan gewezen Congregatie, om door jarenlangen standvastigen arbeid onder Intelligente leiding, In haar moederhuis een permanente missie tentoonstelling te vestigen, die alles overtreft, wat ons totnogtoe in binnen- en buitenland on der de oogen kwam. den generaal. Echter, gedurende den nacht, dien hij bij dezen betrouwbaren vriend door bracht, werd de „levende Boedha" gedood door de soldaten, die hem hadden vergezeld; deze laatsten verdwenen met geweren, mitrail leurs en de bagage van bun slachtoffer. De autoriteiten schenen niet al te zeer aan gedaan door dezen vooraf beraamden aanslag en de bandieten hebben zonder twijfel niets te yreezen. Het lichaam van den Boedha, dat men m zout conserveerde, werd naar Konkonnor ge bracht, waar het zal worden begraven in het lama-klooster met alle voorgeschreven eerbe wijzen. De Christus- en Mariafiguur uit de Passie spelen te Tegelen. De recommandatie, die ons -bij het einde van den Tondgang werd gevraagd, geven wij dan ook gaarne en uit volle overtuiging: den dui zenden bezoekers van het Passiespel zij een .tocht naar Steyl en zijn belangrijk missie museum van harte aanbevolen. Welk een machtige aantrekkingskracht op 't oogenblik van Tegelen en zijn openluchttheater uitgaat, konden wij Zondagmiddag opnieuw er varen. Hoewel het reisseizoen nog niet is begonnen, verdrong het publiek zich voor de loketten om een plaatsje te bemachtigen. Wij zagen tal van auto's en bussen op 't nieuwe uitgestrekte par keerterrein bij den ingang; en hoewel de thea ter-tribunes, die thans te zamen 3500 zitplaat sen bevatten, lang niet alle waren bezet, schat ten wij het aantal toeschouwers op ruim 1200, d.i. op bet vijfvoudige van dat der première in Juli van het vorig jaar. Het Passiespel is dus de nieuwe reeks voor stellingen onder de gunstigste auspiciën be gonnen; en het verdient dit succes ten volle. Want de regie heeft zich beijverd profijt te trekken uit de dagbladcritiek van het vorige seizoen. Zij heeft vastberaden een einde ge maakt aan „de opeenstapeling van ruw en wreed geweld", die de eerste vertooning ont sierde. Met de geeseling is ook de bespotting in den voorhof van het hoogepriesterlijk palels wegge vallen; en heel de opvoering is op een hooger geestelijk niveau gebracht. Met behoud der eeuwenheugende traditie om Christus' kruisiging en dood aanschouwelijk voor te stellen, is zoodoende veel vermeden, wat bij de première aan menigeen aanstoot gaf. Maar bovendien is heit spel artistiek opge bloeid en tot kostelijke vrucht gerijpt door de herhaalde uitbeelding van het vrome gebeuren voor het geloovige volk. De eenheid is verste vigd, het samenspel verinnigd en de godsvrucht verlevendigd. Ook ditmaal hadden de spelers zich weder voorbereid tot hun verheven taak door een al- gemeene H. Communie. En toen het spel door het klokgelui van den toren der nieuwe parochiekerk was ingezet, be gonnen zij de vertolking van het Passiedrama rustig en ingetogen als een godsdienstige plech tigheid. Zoo bleef de stemming sereen en devoot be waard, tot de hymne „Victimae Pascal!" het li turgische slotaccoord bracht. Ziedaar zuivere en nobele kunst in den bes ten zin van het woord! Ziedaar hoe de gods vrucht haar ©deïsten triomf viert en de me ditatie van 's Heeren Lijden tot haar volle recht komt. Ziedaar hoe wij met St. Pauius de Opperste Wijsheid schouwen in de dwaasheid van het Kruis. Tot gerief van de velen, die dit jaar den tocht naar Tegelen zullen ondernemen, zij hier ver meld, dat tot en met 21 Augustus a.s. eiken Zondag een voorstelling zal gegeven worden, van één tot vijf uur des namiddags, en dat op het feest van O. L. Vrouw Hemelvaart een extra-opvoering wordt ingelascht. Dergewenscht verstrekt het seoreariaat der Passiespelen te Tegelen nadere inlichtingen. R. L. Naar wij uit NIngsia in Noord-Chlna ver nemen, had zich de opperste der Boedhistiscbe geestelijkheid Konkonnor, door zijn onderge schikten als de levende Boedha vereerd, on der den tited van Khontoekthoen of zeer eer biedwaardige lama, naar Nanking beigeven, om er aan de nationale vergadering deel te nemen als afgevaardigde zijner provincie. Hij keerde rustig naar huls terug, met zijn tolken, zijn dienaren, een dozijn soldaten en twee vrachtauto's die onder de bagage o.a. twintig geweren en verscheidene kleine mi trailleurs meevoerden. Deze bagage kostte hem het leven. Gedurende den doortocht te Linho werd hij door den generaal der roover-soldatea be groet, die hem door twee soldaten wilde laten begeleiden tot aan Tenkow, waar hij onderdak zou kunnen krijgen bij een der vrienden van VERWOESTE GEWESTEN 5 PCT 1923 Trekking van 20 Juni 1932. Betaalbaar met 1 millioen fr. no. 324494, Verder is no. 5 van a. 360554 betaalbaar met fr. 100.000 en s. 168740 no. 1, s. 189449 nn 9 Pti s. 319854 no. 1 elk met 50.000 frs. Alle andere nummers van genoemde series ontvangen 550 frs. KRALINGSCHEVEER, 23 Juni. Aangevoerd 2 groote zomerzalmen, priis 1.35—1.85 en 3 kleine dito 1.151.85 per pond. ROTTERDAM, 23 Juni. Heden kwamen aan de vischmarkt alhier 14 motorkustvaartuigen en werden van IJmuiden, Nieuwediep en elders 22 manden en kisten versche en 60 kistjes gerookte visch aangevoerd. De pryzen waren: groote tong 50—58, middel tong 60—66, kleine tong 16—24, tarbot 1232, griet 1024, haantjes 615, geep 7—10, middel schol 15—24, kleine schol 3—9, schar 2—3, pieterman 10—15, kabel jauw 6—16, gul 3—7, schel visch 5—10 per mand, levende paling 46, gerookte paling 58, harde bokking 11.25 per kistje, versche zalm 7—16, heilbot 3—5 per stuk. VLAARDINGEN, 23 Juni. Binnen van de ha- ringvisschery VL 200 met 61 en VL 197 met 78 kantjes maatjesharing, waarvoor werd betaald 50—70.10 per ton. AMSTERDAM Londen., per rterltjn p. lOOMk. Hartis p. 100 frs Brussel p.lOObelg Zwltserl.p.lOOfrs. Weenenp. lOOsch Kopenh.p. lOOkr Stockh. p. lOOkr Oslo p. 100 kr. New-York per 23 Juni 8.H4% 58.85 9.74 54.43* 48/21 85.25 48.65 46.25 44.20 2.4714 22 Juni 8.97* 58.77 9.74 34.45 48.22!* 35.25 49.20 46.20 44.20 2.47* 21 Juni 8.94* 68.82* 9.73* 34.45 48.22* 35.25 48.90 46.25 44.— 2.47* naxltelt 12.10 59.26 9.74 34.59 48.— 35.— 66.67 66.67 66.677 2.4871 AMSTERDAM, 23 Juni (Eierenvelldng.Dag- aanvoer 15o.000 stuks, weekaanvoer 295.009 stuks. Hoogste prys 3.80, middenprys 2.603.10, laagste prjjs 2.25, eendeieren per 100 stuks. Handel gewoon. r GOUDA, 23 Juni. (Veemarkt). Aangevoerd 2063 stuks, waarvan 244 slachtvarkens, vette 44%15% ct., Londensche 1213 ct., zouters 1313% ct. per pond levend met 2 pet. korting, handel vlug, 747 magere varkens 816, 927 biggen 57 handel stug, 7 runderen 175200, handel matig, 57 nuchtere kalveren 5—8 han del vlug, 73 lammeren 8—11, handel stug. Algemeens markt. 546 partijen, kaas, prllzen le kwal. met ryksmerk 2630, zware tot 32 extra zware tot 33, 2e kwal. met ryksmerk 2225, per 50 kg., handel traag; 166.400 eieren kipeleren 2.50—3.25, eendeieren 1.70—2 per 100 stuks, handel willig; 1071 ponden boter, goeboter 65—70 ct., weiboter 55—60 ct. per pond, handel vlug. GOUDA 23 Juni. (Coöp. Zuld-Hollandsche Eierveiling). Aanvoer 152.300 kipeieren, pryzen 56/58 kg. 2.50—2.60, 58/60 kg. 2.60—2.80, 60/62 kg. 2.80—2.90, 62/66 kg. 2.90—3.20, bruine 56/68 kg. 2.60—3.60, kleine 2.30—2.50, 2800 eendeieren 2.10—2.50 per 100 stukg. kalkoen eieren 6 ct. per stuk. RODENRIJS, 23 Juni. Coöp. groentenveiling Vereen. Berkel en Rodenrijs G. A.: komkommers le soort 3.80—6.20, 2e soort 1.30—3.80, bloemkool le soort 4.608.20, 2e soort ƒ24, sla ƒ1.301.60 spitskool 1.501.60 per 100 stuks, groote boonen 10, tomaten A 30.80—33.80, B 22—30, C 30— 33.60, per 100 kg., peen ƒ4.80—8.10, selderij 2 per 100 bos, komkommerstek 10—30 ct. per kist, aard- beien 18 ct. per pond. ROTTERDAM", 22 JunL (Coöp. Tuinbouwveiling „De Zuid-Hollandsche Eilanden" G.A.) Dutch Evern 17—29, Madam Kooy 17—31, Lacton No ble 16—28, Moulin Rouge 25—28, Jucunda 22 29, Madam la Fèbre 18—30, Beverwijk export 19—28, Roem van Charlois 17—31, President Roseveld 20—29, Paarsputten 7.20—14, School meesters ƒ410.90, eerstelingen ƒ6.608.40, tuln- boonen 1012, peulen 2025, doperwten 18 —26, postelein ƒ3.30—6.10, spinazie 8.30—9.90, dubbele stamprincessen 53—56, snijboonen 48 —55, kruisbessen 4.30—6, alles per 100 kg., per ziken ƒ1017, bloemkool le soort ƒ7.2012.20 2e soort 2—5, sla 1.20—3.10, spitskool 2—2.50, komkommers 37 per 100 stuks, asperges 17 22, peen ƒ911, pieterselie 1.601.80, kroten 2.805.40, sjalotten 0.801.20, rabarber 2.10 3, seldery 1.20—1.60 per 100 'bos. UTRECHT, 22 Juni. Vereen, groenten- en vruchtenveiling: asperges wit 6—17, rabarber ƒ1.10—4.40, wortelen 6—14 per 100 bos, kropsla ƒ0.40—2.60 andyvie ƒ0.50—4.10, gele komkom mers ƒ2—9, ld. groene 1—7, bloemkool 4—14, spitskool 25, groene kool 25, per 100 stuks, zomerspinazie 817 postelein 27, snyboonen 27—54, suikerboonen 46—72, tuinboonen 7—14, peulen 1530, doperwten 1625, aardappelen 4—8 per 10 kg., aardbeien 6—19, tomaten ƒ9— 21, blauwe druiven 2953, roode bessen 5561 per 100 pond, perziken 322, pruimen 611 per 100 stuks. Tomaten-exportveiling: A 15.70—17.50 B ƒ15®! —16.40, C 15.10—16.20, CC 7.30—15.60 per 100 pond, Aanvoer 39.275 pond. VLAARDINGER-AMBACHT, 22 Juni. %ieTJ?h veiling. Aanvoer 9835 kipeieren ƒ2.90—4-20» aow eendeieren 2—4 per 100 stuks. BOTTERDAM, 23 Juni 1932. Vlet- en Uchterwerk: 140 ton 5 500 ton 6.50, 90 ton liggen en/of varen ƒ5. alles per dag. Vaarwerk voor zwaar goed80 ton, dlv. part., naar Nymegen baar Neer 2, 100 ton, 1 part., naar Neer 1.80, 50 ton naar Zutphen 2.75, 13® ton £- Noordervaart div. part 1.70, 60 ton naar Wageningen 2.15, 100 ton naar Ma&sbracnt 1.80, 120 ton 4 part. naar Maasbracht 2. alles per last. Rotterdam, 23 Juni 1932. Boven-Ryn- Waterstand wassend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd. Voor ruwe producten geen noteering. Beneden-Rijn. Waterstand wassend. Er was weinig vraag. Ruimte was voldoende. Stemming onveranderd. Ertsvracht naar Ruhrhavens met 4 losdagen 25 ct., 8 losdagen 35 ct. Per last. Sleeploon volgens het 25 ets. tarief. TA VIER I Hamburg; 8.05 SPREEWALD Ham- burg; AMIRAL, L'HERMITE, Duinkerken- 8.20 (Noor), Bergen; EMBLA, Stockholm; 8.50 KOLN, Hamburg; BATAVIER V, Londen; THIRLBY, Newcastle; ZEELAND, Londen- 9.10 FELIXSTOWB, Harwich 9.25 EVERLEIGH Cardiff; 9.40 ELIN, Stettin; NIJVERDAL, Immingham 10.35 DELFSHAVEN, Rieme; 11.10 WHITBY ABBEY, Hull; INDUS, Gothenburg; 23 Juni voormiddag: 12.05 AMSTERDAM, Harwich. Wind Noord, matige bries, kalme zee, be" wolkts lucht. VLAARDINGEN aangekomen 22 Juni: HE. LIOS, v. Brussel, bunkert. VLAARDINGEN aangekomen 22 Juni: HEBH (Fr.), Caen. IJMUIDEN aangekomen 22 Juni: QUEEN. WORTH, Sunderland, kolen; ASTARTE, Bre- ®en, stukg.THERESIA L, M. RUSS, Archan gel, hout; ARGUS, Londen voor Wormerveer, }®dig; BERENICE, Middell. Zee, stukg.; PETO, Ghristlanssand voor IJmuiden, makreel; vertrokken 22 JuniPATRIA (ex Lyderhom), Archangel- RENTERIA, Kemi; EURYLOCHUS, Londen; STOCK FOfeCE, Blyth; RHEIN Hamburg; EUROPA Midstone; ORANIA, B.- Hamburg; TARAKAN, Batavia;; KOLLGRIM imm1ngham. ALRICH, Antwer pen; TAWAL1, Hamburg; IRIS, Kopenhagen. VLISSINGEN aangekomen 22 Juni: PRINSES JULIANA, Harwich; SKULDA, Sundsvall; vertrokken 22 Juni: ORANJE NASSAU, Har wich; IOANNIS e. YannAGHAS, Esbjerg; NORBO Noorwegen gep. naar Antwerpen: otto, Hull; C. F. LILJEVALCH, Narvik; MARta, Soderhamn; BRITISH STRENGTH, Abadan-, LEOVILLEL Havre; CITY OF SYDNEY, Kurrachee; CE- PHEE, Sydney- WILLEM RENE, Newport (Mon); HELENE, Delfzyl. gep. naar Gent: GOWER, Havre; geip. van Antwerpen: MILLROCK, Stavan- ger; TYRIFJORD, Duinkerken- KURDISTAN, Rotterdam; RENDSBURG, idem; ANTWERP, Harwich; ROBERTA, Aarhuua; DIAMANT, Os- tende; DEARNE, Goole; gep'van Brussel: HELIOS, Hauklpudas- gep van Gent: DARTFORD, Middlesbro; DO- NA FLORA, idem; AUSMA, Rotterdam; RIVER RIBBLE, GÖole. MIDDELBURG aangekomen 22 Juni: ALEI- DA, Danzig. GRONINGEN vertr. 22 JuniZUIDLAND, Vlls- singen v.o. HOLLAND—AMERIKA LIJN.- BINNENDIJK, Philad. n. Rott. p, 22 (12.08 n.m.) Bishops. MAASDAM, Rott. n. N.-Orleans 21 (nam.) V. Vera Cruz. HOLLAND—AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN (uitreis), 21 v. KMndinl n. Beira. HOLLAND—BRITSCH-ÏNDI LIJN. HOOGKERK (thuisreis) 22 Juni van Calcutta* JAVA—NEW-YORK LIJN. BLITAR, New-York naar Java p. 22 Kaap Bon. KON. HOLLANDSCHE LLOYD, ORANIA, 22 v. Amsterdam n. B.-Ayres, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. BERENICE, 22 v. Rotterdam te Amsterdam. MARS, 22 V. Amsterdam n. Hamburg. IRIS, 22 v. Amsterdam n. Kopenhagen, ROTfERDAMSCHE LLOYD. KOTA gede, 23 v. Calc. n. Batavia" en Rott. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TAWALI, 22 v. Amsterdam n. Hamburg, TARAKAN, 22 v. Amsterdam n. Batavia. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. CITY OF BEDFORD, Japan n. Rott. p. 22 Perim, HECTOR, Tsingtao n. Rott. 21 v. Colombo. EURYLOCHUS, Semarang n. Ldn. 22 V. Amst, ROTTERDAM aangekomen: 22 Juni namiddag: a hbVif'LpnWfCtC' D" SurKer Zn. Newcastle, «I W 445 OTTERPOOL, N.V. Vul- MOTO MARTT S!' Maashaven, graan; MATSU- .tint- ?n 1 v' Ommeren, Japan, Lekha- Y®"> etukg. f 4-30 NIOBE (Fr.), Krupp's Ree- dery Caen, Waalhaven, erts; 9.10 VANZETTI, Derutra, Huil, Merwehaven, stukg. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 22 Juni namiddag: ®-~ THE BARON, Antwerpen voor H. I. Am bacht; 9.30 LINGE, Kemi; 9.40 FRIESLAND New castle 9.50 CELAENO, Montreal10.35 SPHENE, Londen; 11.10 MAAS, Hamburg; 11.30 FLEET- WING, Newcastle; vertrokken: 22 Juni namiddag: 4.45 LINWOOD, Ipswich; 5.30 FORTUNA, Bre men; SWAINBY, Newcastle; 5.55 SIR ERNEST CASSEL, Lulea; EGERIA. Danzig; 6.20 FRODE, Randers; 6.50 BERENICE, Amsterdam; 7.25 VICTOR, Hamburg; UHENFELS, idem; 7.40 ORANJEPOLDER,^ Londen; IMPORT, idem; BA- AEG AEON 15 v. Rott. te GirgentI, j CABO, 21 v. Delfzyl te Londen. CASTOR 20 v. Rott. te Aberdeen. CITY OF BATAVIA 21 v. Rott. te East Ldn. CONGO 16 v. Rott. te Lissabon. DARU, Rott. n. W.-Afrika 21 v Tenerlffe. DUNLUCE CASTLE Rott. n. Beira 2 v. East Ldn, FULDA, 21 v. Rotterdam te Dalren. GOLDCREST, 21 v. Rotterdam te Londen. HELENE RUS, 19 v. Rott. te Helsingfors. HENDERIKA, 21 v. Maassluis te Londen, HARELDA, 21 v. Rotterdam te Southampton, HILDA I 1« v IJmuiden te Christianssand. INO 21 v. Rotterdam te Bristol. JAMAICA PROGRESS 21 v. Rott. te Londen. JULIUS HUGO STINNES 27 17 v. Rott.. te Stettin JANIS FAULBAUMS 20 v. Rott. te Blyth. JONGE JACOBUS 22 v Mentone n. Valencia. KRIMULDA 20 v.Amst. te Leith. 21 V. Rott. te Newcastle (N.Z.W.) LU-OvyiGSHAFEN, Amst. n. Rosario 21 te Mon tevideo. MAGDALENA, 18 v. Leningrad n. Temeuzen, MOORDRECHT, 21 v. Tuapse te Avonmouth. MERWEDE 19 v. Blyth te Ramsgate. MIN Rott. n. Vladivostoclc 20 v. Takou. NJASSA, 21 v. Rotterdam te Pt. Natal. OUSEL, Amst. n. Manchester 21 v. Liverpool. P L M 25, 20 Juni van Rotterdam te Caronte, REIN A II, 20 v. Rotterdam te Poole. SCHIE, 16 v. Zaandam te Trangsund. ST. PHILIPSLAND 22 v. Kopenhagen op Tyne, TEMERAIRE Rott. n. Australië 20 v. Kaapstad TOURCOING, 21 v. Rotterdam te Hamburg. TROILUS. 20 v. Amsterdam te Liverpool. WADAI Rott. n. W.-Afrilca 21 v. Tenerlffe. Londen n. Swansea p. 21 Wight. WELSH CITY Rott. n. Falmouth p. 21 Dungeness YARMOUTH THADER, 19 v. Rott. te Yarmouth OND, 19 v. Ayr te Salcombe, ZEELAND 22 v. Nantes n. Fowey. BOILEAU. Hansweert, 22 Juni. Het Fran- sche sleepschlp ,,Boileau" Is by het binnenkomen van de haven te Wemeldinge tegen de steen glooiing geslagen waarby het schip lekkage be kwam. Men heeft te Wemeldinge een voorloo pige reparatie aangebracht. SEROOSKERK. Shanghai, 22 Juni. De schade van het meergemelde Nederl. s. „Seroos- kerk" wordt geschat op 65.000 taels en die van de lading op 80.000 taels, voor de helft vuur- en voor de andere helft waterschade CAROL. Stamboul, 22 Juni. Het Nederl. s. Carol", dat hier ln ae nabyhetd voor anker lag, is aangevaren door het Russische s. ,,Koui- bysheff". De schade, is nog niet vastgesteld. EEN RECORD-REIS VAN DE „EMPRESS OF BRITAIN". Het Eng. s „Empress of Britain" yan de Ca nadian Pacific Lyn, groot ca. 42.500 bruto tons, dat gisterenmorgen 11.40 van Quebec, in Canada, te Cherbourg is aangekomen, bee£t met deze reis alle vroegere snelheid-records tusschen Fa ther Point en Cherbourg geslagen. Het schip heeft Jen overtocht gemaakt in 4 dagen 7 uur en 58 min., dus 1 uur en 2 mm. sneller dan het vorige record, dat eveneens op naa.m stond van dit stoomschip. Het bad aan boord ruim 700 Ca- nadeesche en Amerikaansche, toeristen, die voor Cherbourg en Southampton, waren bestemd. Den 24sten Juni zal het schip wederom van Southampton via Cherbourg naar Quebec ver trekken. BINNENLANDSCHE HAVENS. GRONINGEN vertrokken. 23 Juni. ZUIDLAND, Amsterdam. VERWACHT TE ROTTERDAM. ESCHERSHEIM 22 v. Thamshavn vla Hamburg, STOLZENFELS v. Calcutta 23 te Antwerpen. STATENDAM v. N.-York 24 (3 v.m.) te Ply mouth verwacht. LOCHKATRINE v. Vancouver 23 (2 n.m.) vatt Londen. VERWACHT TE AMSTERDAM. ZUIDLAND 23 van Groningen, J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 10