DE NEDERLANDSCHE TUINBOUW IN UEVENSGEVAAR. m DINSDAG 28 JUNI 1932 mr I. 1923 54.288 1928 Ü4.549 1924 80.237 1929 100.205 1925. 94.519 1930 89.209 1921 1923 f4.531 54.675 1926 1927 £9,769 90.548 MAX EN ZIJN VRIENDEN. Giacomo wil er foet zijne van hebben* - ARBEIDSBEMIDDELING EN MIGRATIE. HET VLIEGDRAMA TE VAALS. KINDEREN ONDER ROLLENDE BALKEN GERAAKT. DE BUITENLANDSCHE REIS VAN H. M. DE KONINGIN. DE LIEFDE IS NIET ALTIJD BLIND. GEVAARLIJKE VREEMDELING. GEVAREN VAN 'T NOORDERSTRAND STAND VAN HET FRUIT EN DE WARMOEZERIJGEWASSEN. MUNT. DE CONVENTIE MET BELGIE EN LUXEMBURG. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. - Auch der holl/indische Gartenbau dankt seine Blüte in erster Linie dem Fleisz und der Anspruchs- losigkeit, dem Wagemut und der XJnverzagtheit vieler Tausende von Gtirtnern. (Dr J. Frost: Die hollandische Landwirtschaft" De Tweede Kamer is op reces gegaan. Een harer laatste daden was de goedkeu ring van een wetsontwerp, strekkende om den groven tuinbouw in West-Friesland een ietsje te helpen met rentelooze voorschotten tot een bedrag in totaal van 7 ton dat, met de 30 die de gemeenten moeten fourneeren, tot 1 millioen gulden stijgt. Met dit bedrag moeten ongeveer 2800 tuin ders worden geholpen aan het allernood zakelijkste: geld om zelf in het leven te blijven, om hun arbeiders te betalen en om de noodige bedrijfsmiddelen te bekostigen. Vetpot is het niet en behoeft het ook niet te zijn, maar 't is een steuntje, dat bitter noodig was en dat welkom zal zijn. Als men nu echter maar niet gaat den ken, dat hiermee de Tuinbouw (met een groote T) uit den put is gehaald. Want zoo is het volstrekt niet. Integendeel, de Tuinbouw in ons vaderland verkeert in le vensgevaar en zonder een algemeene steun- wet zal hij niet te redden zijn. In het Voor- loopig Verslag over bovengenoemd wets ontwerp werd dan ook door verscheidene leden teleurstelling uitgesproken over het uitblijven van zulk een algemeene steun- wet en zij drongen er bij de Regeering op aan zulk een steunregeling spoedig in te dienen. Minister Verschuur erkende in de Memorie van Antwoord, dat inderdaad „de algemeene toestand in den tuinbouw over de geheele lijn sedert de behandeling van het eerste voorstel tot steun aan West- Friesland nog aanmerkelijk slechter is ge werden" en hij gaf de verzekering dat hij zich van den meer algemeenen toestand van den tuinbouw op de hoogte houdt „om te overwegen, of te dien aanzien maatrege len kunnen en moeten genomen worden". De goede wil is dus aanwezig èn bij de Regeering èn bij de Tweede Kamer. Als nu het inzicht en het besef, dat het ten hoogste tijd is om in te grijpen, maar niet te lang uitblijven. Ik wil graag een steentje bij- in dragen om dit inzicht er- dit besef te giond vesten en op te bouwen. Volgens de Landbouwstatistiek had i 1930 de Tuinbouw bijna 115.000 H.A. grond in gebruik. Dat is 3% pet. van de totale oppervlakte van Nederland en valt, zóó be schouwd, in het niet tegen het grasland (39.97 pet.) en het bouwland (26.60 pet-) Maar op die betrekkelijk kleine oppervlakte wer ken en bestaan, relatief genomen, 10 20 maal meer menschen, dan op de akker bouw- en graslandgronden. Ook het geïn vesteerde kapitaal is bij den Tuinbouw veel en veel omvangrijker dan bij de akkerbouw- en weidebedrijven. De in 1927 gehouden tuin- bouwtelling wees b.v. uit, dat alleen de groenten- en vruchtenkassen en warenhui zen in totaal een oppervlakte van 10 mil lioen M2 besloegen, terwijl dit na de uit breidingen, die sedert dat jaar hebben plaats gehad, deze oppervlakte zeker 50 pet. groo- ter of op 15 millioen M2 te stellen is. Daar naast is de oppervlakte „piat glaS" (in 1997; 8-3 tniUi0611 M2) zeker te stellen op 10 mil lioen M2 ih 1931. Wel een bewijs met welk een kolossaio intensiviteit het tuinbouwbe drijf den bodem exploiteert. De hoeveelheid producten, die de Tuin bouw voortbrengt: vruchten, groenten en Troege aardappe'on, is daaraan natuurlijk evenredig, indien men de geldswaarde er van berekent naar de omzetten van de Tuin bouwveilingen (en nagenoeg alle genoemde producten worden over de veilingen ver kocht) dan komt men tot de volgende cijf8rs van de 10 laatste jaren (alles X f 1000.— (1931 po.149 Het ls te begrijpen, dat een zóó intensief bedrijf als dat van den Tuinbouw niet alleen öuizenden kleinen ondememera met dujzen. den arbeiders werk en brood geeft, maar dat het daarenboven ook nog tal van andere bedrijven laat draaien. Er zijn ontzaglijke hoeveelheden natuur- en kunstmeststoffen noodig om den grond tot den hoogsten graad van vruchtbaarheid op te voeren. De kolen mijnen leveren jaarlijks millioenen K.G. stookmateriaal voor de tallooze stookkas- sen en verwarmingsinstallaties. De kisten-, kratten- en mandenmakerijen moeten jaar lijks voor millioenen stuks verpakkingsma' teriaal zorgen- De vervoerbedrijven varen ook wel bij een floreerend tuinbouwbedrijf d&t zijn producten naar binnen- en buiten tenland in alle richtingen moet verzenden En zoo is er nog zooveel meer, dat in, bij en voor het tuinbouwbedrijf werk geeft. En nu Is dit alles, tegelijk met den Tuin bouw zelf, in gevaar, in levensgevaar. Het gaat niet meer. Het gaat met een vervaar lijke snelheid met den Tuinbouw berg-af. De Tuinbouw verkeert in doodsnood. Dit is geen cry, om wat van de regeering ge daan te krijgen, maar het is de verschrik kelijke nuchtere werkelijkheijl. Een blik op bovenstaande omzetcijfers van de Veilingen doet reeds zien hoezeer het berg-af gaat. Sedert 1927 (de laatste tuin bouwtelling) liep de omzet terug van 114.5 (in 1928) en 100-2 (in 1929) en 89.2 (in 1930 tot nog slechts 80.1 millioen gulden in 1931 Ondanks de geweldige uitbreiding van de kas- en plat-glas-cultures (zie boven) dus een teruggang in 1931 met ongeveer 34 millioen of ruim een kwart van 1928. Het loopende jaar is nog veel slechter dan het reeds (reel slechte jaar 1931. In vergelij king met het vorig jaar vertoonen de vel- lingcijfers «een werkelijk ontstellenden ach teruitgang, zooals nog onlangs is meege deeld door het Centraal Bureau der um bouwveilingen in Nederland. De omzet der veilingen te Loosduinen. Ber- kel, Delft, Veur en Rotterdam bedroeg over het tijdvak 1 Jan.—15 Juni: in f 9.632.000 in 19327.271.000 een achteruitgang met 2.361.000 of 25 pet. De omzet der Westlandsche veilingen te Poeldijk, Naaldwijk, Honselersdijk, Wate ringen, Westerlee en 's-Gravenzande bedroeg in het tijdvak 1 Jan.—15 Juni: in 19313.349.OOO in 19322.684.000 dus een vermindering met 665.000 of ruim 20 pet. De noodtoestand in Noord-Holland blijkt duidelijk uit de cijfers van den veilingomzet op de veilingen te Broek-op-Langendijk, Noord-Scharwoude en Warmenhuizen in het tijdvak 1 Jan.—15 Juni: in 19313.035.000 ln 19321.303.000 een vermindering dus met 1.732.000 of 57 pet., terwijl ook 1931 in vergelijking met 1930 reeds een achteruitgang van 15 pet. aangaf. Ik heb de veilingcijfers opgevraagd van de beide te Loosduinen gevestigde groenten- veilingen en hieruit blijkt, dat tot en met 20 Juni 1931 was geveild voor een bedrag van 3.420.869 en dat tot en met 20 Juni 1932 slechts een bedrag van 2.387.211 was gehaald dus ruim 1 millioen gulden min der (ruim 30 pet.) dan in 1931. Leerzaam is ten slotte nog de vergelijking van gemiddelde prijzen van een tweetal hoofd producten van Loosduinen: Kaskomkom- mers en tomaten op gelijke dagen in 1931 en 1932. Reel. 609 DG VS t> Kaskomkommers per 100 stuks, gem. prijs 1931 gem. prijs 1932 Datum 2 Maart 16 1 April 15 1 Mei 16 - 1 Juni 15 In 1931 was de gemiddelde prijs per 100 stuks ƒ21.40 en in 1932 ƒ13.67 of 35 pet. Jager, 59.50 19.- 24.85 14.75 26.75 15.05 22.95 15.30 22.35 16.55 15.85 18.55 15.90 6.70 H 10.65 4.20 Datum 16 Aprij 1 Mei 15 3 Juni 17 Tomaten (A-tomaten) per 100 K.G. gem. prijs 1931 gem. prijs 1932 220.— 151.— 149.— 89.v- 100.— k M 44.50 69.— 31.40 32.60 In 1931 was de gem, prjjs (0ver genoemde periode) f 104.66 en in 1932 niet meer dan 63.95, dus 40 pet. minder. In Noord-Holland, waar het jaar voor een groot defel afhangt van den prijs der vroege aardappelen,, gaat ook de afbraak der prij zen door: het vorig jaar ontving men voor de vroege aardappelen nog 12.per 100 K.G., dit jaar slechts 6.— En zoo is het overal hier iets slechter dan daar, maar overal slecht: in het Ven- losche tuinbouwcentrum, in „de Venen" (Langeraar, Roelofarendsveen, enz.), in Ken nemerland, in Rijnsburg. mr. h. van iiaastert 16. Wat hangt daar toch uit het venster Giacomo is een nieuwsgierige aap, die overal het zijne van hebben moet. Kijk het beweegt! het schijnt te leven. Giacomo denkt vruchte loos erover na wat het wel zijn kan. 17. Het beste zal zijn, dat hij eens er aan voelt. Hih het is zacht en wollig en het be weegt weer. Een zonderling voorwerp Zou hij niet eens flink er aan trekken 18. Groote goedheid, dèt er leven in zit Voor Giacomo weet wat er aan de hand is, wordt hij door het venster de kamer ingeslin- gerd. Centrale commissie geïnstalleerd. De Minister van Staat, Minister van Binnen- landsche Zaken, jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck heeft gister in een der lokalen van zijn Depar tement geïnstalleerd de Centrale Oommissie van Bijstand voor de Arbeidsbemiddeling en de Migratie, welke met ingang van 1 Mei 1932 is ingesteld. In deze Commissie is benoemd a. tot lid en voorzitter W. Dries, voorzit, ter van de Ver. van Ned. Arbeidsbeurzen De machine in vlammen opgegaan. Verhaal van een ooggetuige. Ernstig ongeval te Arnhem. Jongetje gedood, meisje ernstig gewond. Maandagmiddag had op den Achterweg te Arnhem een ernstig ongeval plaats. Een twee. tal kinderen was op een hoop balken en plan- Kort na bet ongeval hadden wij een onder houd met den heer S. Stubach, den eigenaar Van den Wilhelminatoren, die aan den rand van het vliegveld op ongeveer 30 meter van ken aan bet spelen, toen plotseling een gedeel de plaats van de ramp staat. {6 der bali5en aan het rollen ging. Een vijfjarige De heer Stubach was tegen 12 uur in zijn jongetje werd dood onder een der balken van- Ij. tot lid mr. P. W. J. H. Gort van der I tuin werkzaam toen hij drie militaire vlieg- daan gehaald, terwijl het tweede kind, een drie- Linden, algemeen secretaris van het Verbond tuigen boven het landingsterrein zag verschij- :arilg m,eisje, ernstig werd gewond. Zij is naar van Ned. Werkgevers mr. H. A. J. H. Fran- nen. Een der drie vliegtuigen scheen een motor. 'het ziekenhuis overgebracht. Het Ned. Correspondentiebureau te 'e-Gra- venhage meldt ons: Naar aanleiding van onjuiste berichten om trent het afstappen van de Koningin te Schier- ke op het kasteel van graaf Stolberg-Wernige- rode, kunnen wij mededeelen, dat H:M. te Schierke is afgestapt in het hotel Fürst zu Stolberg en ald§ar eenigen tijd zal verblijven. H.M. is vergezeld van barones Schimmel- penninck van der Oye, hofdame, en kolonel jhr. Storm van 's-Gravesande, adjudant, ter wijl barones van Hardenbroek, hofdame der Prinses, H:K.H. vergezeld. ses, tweede secretaris der Alg. R.-K. Werkge- versvereeniging L. de Groot, te Rotterdam A. P. M. van Braband, secretaris van de Ver- eeniging tot behartiging van de belangen der Limburgsche Nijverheidsindustrie D. de Boer Dzn., ondervoorzitter van het Landbouw-C©. mité C. van der Linde, secretaris van het N. V. V. A. C. de Bruyn, voorzitter van het R.-K. Werkliedenverbond H. Amelink, secre taris van het Chr. Nationaal Vakverbond c. Kitsz, secretaris-penningmeester van het N. A. S. A. J. p. Hooze, bestuurslid van het Ned. Syndicalistisch Vakverbond D. van Rhee, be stuurslid van de Ned. Vakcentrale, te Utrecht; ir. M. C. E. Bongaerts, oud-Minister van Water, staat, te 's-Gravenhage mr. A. G. A. Ridder defect te 'hebben en daalde in een groote bocht in de richting van het vliegveld. Het vliegtuig was reeds zoover gedaald, dat de beide andere toestellen in Noordelijke richting vertrokken. Plotseling in de laatste bocht voor de lan ding aldus onze zegsman zag ik het toestel in het bosch terecht komen. Het was een hevig gekraak. LETSEL DOOR SCHULD. Aanrijding te Rotterdam. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van een arts te Sohledam, die Onmiddellijk snelde ik naar de plaats waar I j,n hooger'beroep door het Haagsche Gerechts- het toestel was neergevallen. hof is veroordeeld tot 500 boete en 6 maanden Toen ik daar aankwam, was daar reeds een ontzegging van de bevoegdheid, motorrijtuigen student uit Aken, die op het vliegveld had te besturen wegens het veroorzaken van een aanrijding te Rotterdam in de Hudsonstraat, waardoor het slachtoffer zwaar werd gewond. gestaan en eveneens het ongeval had waar genomen. Het vliegtuig was in brand gemaakt, doch BOND VAN KOORDIRIGENTEN. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, heeft het bestuur van den Bond van Koordiri genten Zondagmiddag ln een der zalen van den Dierentuin gerecipieerd. De heer Chris van Beek. voorzitter van het feest-comlté sprak een openingswoord, waarna de Bondsvoorzitter de heer P. Versloot de aan wezigen waaronder dr. Joh. Wagenaar, toe. sprak. Tijdens de geanimeerde receptie hebben velen het woord gevoerd. Na afloop had een gemeenschappelijke maaltijd plaats. van Rappard, voorzitter der Commissie voor 6en der inzittenden konden wij nog bereiken, emigiatie van landarbeiders naar Frankrijk dr. J. R. Slotemaker de Bruïne mr. A. Jon ker, directeur der Ver. van Ned. Gemeenten H. de Bordes, burgemeester van Bussum W. F. Detiger, directeur van de gemeentelijke ar beidsbeurs te Amsterdam C. J. Foppele, direc teur van de gemeentelijke arbeidsbeurs te 's-Hertogenbosch; mej. M. J. Visser, directrice van de gemeentelijke arbeidsbeurs te 's-Gra venhage mej. Marie Heinen, adjunct-directrice van het Nat. Bureau voor Vrouwenarbeid, te 's-Gravenhage mevr. mr. D. R. e. Oppenhei- merBelinfante, secr.-penn. van de Ned. Ver. De man zat echter vast en daarom holde ik weg om een bijl te halen. Nauwelijks nadat ik was vertrokken hoorde ik een geweldige ontploffing en spoedig daarop stond zoowel het toestel als het bosch, dat zich daar om. heen bevond, in lichte laaie. De heer Stabach heeft daarop telefonisch de geleden kennis gemaakt met een jongeman, die autoriteiten en de brandweer van Aken en I zooals hij liet doorschemeren, niet geheel on- De bedrieger in de val geloopen. Een dienstbode te Arnhem had eenigen tijd Verdacht van twee moorden. Vaals gewaarschuwd. De burgemeester van Vaals, de heer Rhoen, en de doktoren Bloem en Keunen waren spoe dig ter plaatse. Ook de opperwachtmeester der marechaussée wilde weten, waarom hij het meisje 17 ter leen vroeg. Zij was echter niet in het bezit van dit bedrag^ dooh zou het voor hem van de spaarbank halen. Toen de man eenigen tijd later opnieuw geld ter leen vroeg, kreeg zij argwaan en hij onderzoek bleek, dat de man een valsehen naaan had opgegeven. Daar het meisje vermoedde te zijn opgelicht, heeft zij van het gebeurde bij de politie aangifte ge benoeming tot secretaris wordt geacht te zijn gehaald. Hun lijken waren grootendeels ver- daan, die onmiddellijk een onderzoek^ beeft koold. Per auto zijn zij voorloopig naar Vaals overgebracht. Ook de militaire autoriteiten te Soesterberg en Den Hfelder werden op de hoogte gesteld en deze hebben onmiddellijk een vliegtuig en twee auto's naar Vaals gezonden. Het terrein, waarop het vliegtuig is neerge komen, is door de marechaussée, die weigerde Inlichtingen te geven, afgezet. De naam van het tweede slachtoffer is W. J. Nijbof, sergea nt-vfllegtu igmaker. In 'n buitengewoon politieblad verzoekt de Com missaris v. Politie te Heerlen namens de Belgi- 'bemiddeld was. Hij moest echter een bo** betalen, hetgeen hij voor zijn ouders niet \an uisvi ouwen; W. F. Veldhuizen, voorzit-, kwam spoedig met politiehulp op het terrein, ter van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging De Vaalser brandweer had het vuur spoedig A. Duynstee, te 's-Gravenhage gebluscht. Toen de brandweer uit Aken ver- c. tot secretaris mr. A. Rueb, penning- scheen, behoefde zij geen dienst meer te doen. meester van de Ver. van Ned. Arbeidsbeurzen. Nadat het vuur was gebluscht, werden de te s-Gravenhage met dien verstande dat de beide vliegers uit het geheel vernielde toestel benoeming tot secretaris wore Ingegaan met 1 Januari 1932. EEN VAN DIJCK ONTDEKT? Een vroeger altaarstuk uit de kerk te Heemskerk (N.H.). voorgeleiding van Riedro Vacari geboren te Oosta 1 Juni 1905, kellner die op 23 Juni 1932 van uit Aken (D.) werd uitgeleid naar Neder land, en die verdacht wordt van moord, ge. pleegd te Visé en te Flémalle (B.) ingesteld. Spoedig werd de dader die reeds eer der met de politie in aanraking is geweest,' aangehouen. Het geld van de goedgeloovige dienstbode had hij verteerd. De man zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. x Uit het overzicht betreffenden den stand van het fruit en de warmoezerijgewassen op 21 Juni 132 onder medewerking der Rijkstuin- 'bouwconsulenten samengesteld naar gegevens, verstrekt door de correspondenten der Directie van den Landbouw blijkt het volgende: Drie menschen uit zee gered. Men meldt 009 uit Den Haag: Zondagmiddag zijn aan het Noorderstrand Het fruit. Bladeren en bloesem van verschillende vruchtboomen kwamen dit jaar vrijwel gelijk tijdig tot ontwikkeling, waardoor de bloei te 1600 gouden tientjes verdwenen. NOG GEEN SPOOR VAN DE DADERS. zee gehaald moeten worden. I schen overlaat. Bovendien wordt melding ga- Omstreeks kwart voor drie redde een onbe- maakt van het optreden van veel ziekten en kende een 16-jarig meisje, dat zich te ver in schadelijke insecten. Door bespuiting worden Eenigen tijd geleden werd de aandacht van den Zeereerw. heer pastoor Paulussen geves tigd op een zinsnede uit de beschrijving van 1 den inventaris van de parochie van Kenne- DIEFSTAL AAN DE RIJKS- drie personen, die dreigden te verdrinken, uit sn®l verloopen en de vruchitzetting te wen- merland op last van aartspriester Cramer in de 18de eeuw opgemaakt. Volgens deze zinsnede moest de R.K. paro chie te Heemskerk een schilderij bezitten van den beroemden meester Anthony van Dijck. Inderdaad is in de pastorie een oud schilderij aangetroffen, voorstellende den marteldood van St. Laurentius, den patroon der parochie. Het doek heeft ln de oude kerk als altaarstuk dienst gedaan. Onmiddellijk is een deskundig onderzoek in gesteld, waarna het stuk naar het Frans Hals- Museum te Haarlem is overgebracht. De direc teur van het museum, de heer G. D. Gratama zee had gewaagd en reeds in bewusteloozen toestand verkeerde. Een agent van politie, ge diplomeerd E. H. B. O.-ër, bracht haar bij, waarna zij met haar moeder is meegegaan. Omstreeks denzelfden tijdhaalde een bewo ner van de Stuwstraat en een van de Coperni cus laan den Amsterdammer J. H. C. In schijn- dooden toestand uit zee. Nadat drie politie agenten veertig minuten lang kunstmatige deze echter krachtig bestreden. De stond van de appels is slechts matig te noemen. Goud- reinetten beloven veelal een aanmerkelijk be teren oogst dan de andere variëteiten. Gemiddeld staan de peren slechts matig. Ook de vroege kersen vertoonen een mati gen stond, terwijl die van de late kersen vrij slecht wordt genoemd. Vermoedelijk eveneens ten gevolge van de Naar het ,,Utr. Dagblad" verneemt houdt de politie zich de laatste dagen bezig met een on- ademhaling hadden toegepast, herkreeg de ongunstige weersgesteldheid tijdens den bloei drenkeling het bewustzijn. De geneeskundige hebben de pruimen vrij slecht, de Engelsche dienst vervoerde hem ter observatie naar het krozen slecht gezet. R.-K Ziekenhuis. De drultven bedoven een goeden oogst. Twee uur later werd de 42-jarige M. V. nlt De perziken oder glas staan goed tot vrij de Torenstraat, die nabij het politieposthuis tot goed, die in de open lucht matig tot vrij slecht. in Va) 1 1Rnn1 zijn knieën in zee stond, door de zee meege- De stand van de roode en witte bessen en In ieder geval Is het schilderij, dat van ding van ruim 1600 gouden tientjes die des trAn-„n - J trokken, i-.cn newoner van de Valeriusstraat van de krursbessen varieert van goed tot vrij groote afmetingen is, een waardevol stuk. Men middags tusachen 12 en 2 uur moeten zijn ge- hanige hem weer er. het Tr ia ik.™ u naakte nem weer op het droge. V. was niet be- goed, die van de zwarte bessen, welke in som- e' sroo.en wusteloos en kon, na van den schrik te zijn mige streken in den laatste® tijd nogal geruid feii L TuÜr ZT WaS' t0*n ,het perS°" I bek°men, zijns weegs gaan. hebben, van matig tot vrij goed. ïüv ïmoiioten -.„a r lusg™g» zooa s gewoon. Gezien de groote gevaarlijkheid van de zee Is De frambozen vertoonen een goeden stond. NFDFRT IKn-FYPRFSd I g waarna sleutel was afgegeven, daarna het baden verboden. NLiiltivijANli MrKhoa. I Topt. c,m 2 uur de werkzaamheden werden meent te kunnen vaststellen, dat het doek uit derzoek naar een d-iefstol bij de Rijksmunt de school van Rubens stamt en met groote welke diefstal heeft plaatsgevonden onder nog waarschijnlijkheid aan Van Dijck moet wor- al vreemde omstandigheden. De hulp van de den toegeschreven. politie is nJ. ingeroepen inzake een ontvreem- Toen om De speciale trein met post en passagiers in kePvat bleeik hij het wegen, dat er 12 K.G. aan aansluiting op het motorschip „Christiaan tlent3«s te kort was, waarna spoedig bleek, Huygens" zal Woensdagmorgen om 10.20 van ^at voor ruim 16000 werd vermist. Om Genua vertrekken. Aankomst Donderdagmorgen trent de wijze waarop deze diefstal gepleegd OVERREDEN EN GEDOOD. Men meldt ons uit Weert: 8.15 te Zevenaar, 8.57 te Arnhem,- 9.46" te I tast men nog in het duister. Wel reed op den rijksweg Weert- Utrecht C.S., 11.00 Den Haag S.S., 10.19 Am- vermoedt men, dat er buitenstaanders aan het sterdam W.P., 10.30 Amsterdam C,S. en 11.17 W6r'k zijn geweest, die in het bezit van een I _de «P de Biest alhier per rijwiel een auto, waarachter de 19-jarige C. De warmoezerijgewassen Het droge koele weer was niet bevordelijk voor den groei der warmoezerijgewassen, doch met het oog op de prijzen dezer producten kan dit veeleer als eene gunstige omstandigheid worden beschouwd. De vroegste komkommers lijden door vrucht- valsehen sleutel zijn weten te komen. Door de van deah€1r S' P" uit i noUtigz ^r, cmvoT tfi eaerweert, kwam eveneens uit de richting vuur. kunnen wsnnPAr RiVr of daar sre Weert en wilde wielrijder en luxe-auto links De tomaten "beloven een goeden oogst; de .n? TrdZin VOOrby rijden- 0p dat ieerde de staan goed tot vrij goed. te 'breTKTPTi fier n 105» dus eloodnieuw Wielri-'der Plotseling om. De bestuurder van den De slultkool stoat goed. Het betreffende cij- te brengen, daar deze van 1932 dus gloednieuw wachtauto gooide kraohtig remmende zijn fer heeft meestal betrekking op de vroege stuur om, zoodat hij tegen een boom op reed, slniitkool. weer wierp hij het stuur om en kwam nu Bloemkool staat vrij goed tegen den kanaaldijk terecht. Voor hij tegen De vroege aarda'ppelen beloven een goeden den boom op reed, had de auto den wielrijder oogst. reeds gegrepen en meegesleurd. Zwaar in- en De erwten, maar vooral de boonen hebben uitwendig verwond, werd de jongen opgeno- van de droogte en soms ook van de koude ge- men. Dr. Roebroek, die spoedig ter plaatse leden. De stond varieert van goed tot vrij goed was, kon slechts den dood constateeren. De po litie maakte verbaal op. omloop ednieuw zijn. Waar'deze bijzonderheid thans evenwel in het ,,U. D." gepubliceerd is, is ook deze hoop vervlogen. Openbaarmaking van onderteekening van het tractaat. In antwoord OP een vraag van den heer Kor- tenhorst betreffende openbaarmaking van den tekst van het te Lausanne geparafeerd ont- werp-tractoat met België en Luxemburg deelt minister Beelaerts van Blokland mede, dat openbaarmaking van den te Ouchy voorsbands slechts van de parafen van de hoofdambtenaren van de betrokken landen voorzienen tekst eerst zal kunnen geschieden, nadat tot de ondertee kening daarvan ls overgegaan. Het Allerheiligste onder dvn truunhemel, geëscorteerd door leden van de regeering en de oppositie onder leiding van De yalera en Cosgrave, op weg naar de Of Connellbrug waar het Eucharistisch Congres met den Zegen werd gesloten De heer L. v. W. aan de Prinses Juliana- straat te Ginneken, wien Donderdagavond te Wernhout, aan de Belgische grens, een motor ongeval overkwam, is gisteren aan d« gevol gen daarvan overleden. DIEFSTAL MET BEDREIGING. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van H. H. W. W„ die in hoo ger beroep door het Haagsche Gerechtshof is veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens poging tot diefstal met bedreiging, gepleegd op 5 November van het vorige jaar in een manu- faoturenhandel aan de Laan van Nieuw Oost Indië 67 te 's-Gravenhage. De wortelen staan goed. De betrekkelijk lage stondcijfers voor sla, welke in het algemeen van matig tot vrij goed wisselen, moeten vooral worden toegeschreven I aan het veelvuldig optreden van bladluizen. KERKDIEVEN.1 GEEN PRETTIGE THUISKOMST. Een kistje met 1000 verdwenen. Een familie in de Grevelingenstr. te A'dam bemerkte tot haar schrik, toen zij gisteren middag thuiskwam, dat de deuren van het Het Gerechtshof te 's-Hertogenbosch veroor- trapportaal en de woning openstonden. Toen deelde den loswerkman J. C. v. H. en den tam- de bewoners binnentraden bleek dat alles in de merman F. J. S. beiden te Rotterdam wegens woning overhoop was gehaald. Een geldkistje, diefstal met biaak in de kerk van den H. Jo- I bevattende ƒ1000, en eenige papieren, waren hannes den Dooper te Standdaarbuiten tot lys verdwenen. De politie werd onmiddellijk ge- jaar gevangenisstraf. De Bredasche Rechtbank waarsohuwd, waarna een onderzoek werd i» had hen Teroordeel<1 tot Jaax, j '1-1 geteld, wcwrieewg «onder resultaat -f

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 5