DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS 1 VAN HET INDISCHE LEVEN. „ADRESSEN 55ste JAARGANG DONDERDAG 7 JULI 1932 No. 16378 „MUSIS SACRUM" F'.Wed.C.ï.d.Mostf,".""».™,1.!) BUREAU KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 mulo-examen VERLOREtTd^T -u CONCERT- EN FEESTGEBOUW burgerlijke stand JHR. DE JONGE OP ZIJN BEST. De opening van den Volksraad. DE VOLVETTE GOUDSCHE BOERENKAAS D1T NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bil vooruitbetaling s Per drie maanden 8.25; per maand t 1-10; per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per <3^0 maanden f 8-75- bU vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN ztJn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 4 6 cents per stuk. POSTCHEQUE, en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIED De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.65 elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prtjsverhooging vöor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig, heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit, betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bü te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; ƒ500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150.— bij verlies van een duim; f75.— bij verlies van een wijs- vinger; 50.hij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25.bij verlies van eiken anderen vinger. 7- De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad worden afgedrukt. R. K. VOLKSBOND 40 JAAR Kerkelijke viering Ter gelegenheid van het veertigjarig Jubilé van den R. K. Volksbond alhier zal Zondag a.s. in de H. Bartkerk een plechtige Hoogmis worden opgedragen door den algemeen advi seur, den weleerw. heer J. A. M. Bekkers met assistentie van de weleerw. heeren adviseurs J. Determeijer O.P., IJ. Hoekstra O.P. en Tb. v. Seggelen. Uitgevoerd zal worden de Venl Creator (vier stemmig) van Beitjes, de 3-stemmige missa van Perosi, Jesu Dulcis van Koten, Domine, salvam tac van Giesaen au het Laudato van ftuigrok. Het kerkkoor zal voor deze gelegenheid drie. dubbel verstrekt zijn. R K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN De agenda van de algemeeme ledenvergade ring, welke de R. K. Bond voor Groote Ge- zinnen Donderdag 14 Juli as. houdt vermeldt o.m.: verkiezing van een bestuurslid (door net bestuur wordt candidaat gesteld J. N. Hoek) verkiezing van drie leden voor de kascontrole 1932; verkiezing van twee afgevaardigden en twee plaatsverv. afgev. voor de Centrale-Raads- Vergadering (het bestuur stelt resp. voor; F. A. Hakkaart en P. A. v. d. Berg en P. Bors- boom en H. J. Steens); bespreking beschrij vingsbrief Centrale-Raadsvergadering. Candi- daten voor de verschillende functies kunnen tot vóór de vergadering worden ingediend. HET ZWEM-DIPLOMA In de Dames-zwemplaats werd gisteren om bet diploma gezwommen. Aanvankelijk dreigde de regen spelbreker te zijn, doch om half drie was het droog en zoomin het weer als de be langstelling van familie en kennissen gaven redenen tot klagen. Er is door groot en klein met enthousiasme geoefend, zooidat aan 61 personen het diploma kon worden uitgereikt. Helaas waren meerdere candidate® door hun- be werkzaamheden verhinderd aanwezig te zijn; het aantal dergenen aan wie het diploma zou zijn uitgereikt ware ongetwijfeld grooter geweest. Voor deze laatsten zal het een ge ruststelling zijn, dat alsnog getracht wordt een tijd vast te stellen om hen In de gelegenhed te stellen het begeerde diploma te verwerven. DAMES zwemplaats Met het °og op de groote drukte en de ge- tinge kleedgelegenheid in de Dames-zwemplaats wordt aan diegenen, welke van de uren tus schen 8 en 10 gebruik maken van de Zwem inrichting voor Vrouwen, medegedeeld, dat de ploegen verdeeld zijn in de volgende tijden: vain 88.30; van 8.30..uur; van 99.30 uur en van 9.3010 uur, zulks om onmoodig wachten te voorkomen. ZOMERAVOND-COMPETITIE Onder groote belangstelling speelde gisteren évond G. T. B. tegen P. W. en deze wedstrijd werd door deze laatste met 21 gewonnen. In verband met den op 13 Juni 1.1. op het P.W.-veld gespeelden wedstrijd, waarbij deze c'"b eveneens met 31 meester van het ter rein bleef, was te voorzien, dat de belangstel- voor den wedstrijd van gisteren groot zou late temeer daar G. T. B. niets onbeproefd zou vian vorige nederlaag thans in een over- geh^?ë om te zetten. Dit is haar echter niet volle vetl de overwinning van P. W. was ten ;was iftei1<1Iend. De leiding van den wedstrijd sr°ï*l,9 handen. (examen de heT11 elaa®d« voor r J- Koning alhier. het Mulo- OW-Wih» "«"UMNO aanrijding plaats*?1, op de Hoogstraat een wagen, bestuurd do(?la'd tusschen een rnelk- ;wielrijder H. V. van h K"' van hier en den gchadigd Ier- Het rijwiel werd be- 1ER TERUG De politie in Hoek van Hoi]am, aangehouden het hier vermis,® heeft aldaar meisje A. H. Zij is op traasP(>rt «^derjarige gchledam. 8este!d naar TE LICHTMIS bil v Jn aanbouw, die iruJi olle is een watertoren van. water 06 omliggende dorpen - zal y oorzien DE NATTE MOESSON. Zware wolken kondigen stormen en overstroomingen aan bij den intree van den natten moesson in Indië. De Hooghley te Calcutta onder de dreiging van een inktzwarte lucht. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieels af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 4 Juli 1Ö32 ver gunning verleend aam: 1. de Firma Portegijs en Gouka tot uitbrei ding van baar rijwielfabriek in het pand West vest 2; em 2. de N.V. Ned. Fabriek voor Verpakkings artikelen „Nefaver tot uitbreiding van de cartomnagefabriek in de panden Boterstraat 40—44. SCHIEDAM, 7 Juli 1932. 99 LANGE HAVEN 115 - TELEFOON 68883 SCHIEDAM Reel. 10239S 7 Rund-Kalfs-«nVarkenssHoeril -Tel. 68342 - Autofrlqor Koeling PAS OP! Bij de politie Is een valsch kwartje gedepo neerd. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 5 Juli. Aangekomen: Eng. g.s. Lahore, ledig van. Rotterdam om te dokken in de Wiltobhavea. SCHIEDAM, 6 Juli. Aangekomen: Fransch s.s. Elima, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelmiinahaven; e.s. Kuut Hamsun, ledig van Londen om te dokken in de Wllten- haven. SCHIEDAM, 5 Juli. Vertrokken: Noorsch m.s, Norfold, ledig naar Sandefjord. g SCHIEDAM, 6 Juli. Vertrokken: Fransch ■s- Washington, met stukgoed naar Havre. Aangifte van 46 Juli enGp.BSchuurmAreind M" Z0<m Van H' K'evU M. L„ dochte, ^fkstraat 104 Petronella Hagen, van lUjciL Bakker M" M' VEm zoon van F c w 20 Pranciscus c - Westfrankel str.' 102^ Ten C' C' Lelieman, Tan N. -T. Post en aTv' van Duke en A. L. den Outer, Potgieterstr. 52 GEHUWD: P. J._M. Vlek. 26 jaar en H. M. Leenders 21 laar M. de Jong 28 jaar en j. J. Nieuwenburg 24 jaar A. Vrijenhoek 27 jaar en T. Versloot 23 jaar. - T. Smaal 23 j en A. M. Badeda 19 jaar c. p Meder, 26 jaar en A. M. Limburg 23 jaar j. vain 29 jaar en P. F. M. Sorge 22 j. j. F- Wessel 28 jaar en N Bexrevoets 26 jaar. Wie negen maanden geleden mijn brief over de 'bestuurswisseling gelezen heeft, zal zich herinneren, dat bet algemeene oordeel over den nieuwen landvoogd gunstig was. Kalme vastbe radenheid, krachtige onaandoenlijkheid en a-romantische nuchterheid kenmerkten toen het eerste optreden van jür. de Jonge en zij wek ten vertrouwen. Onverdeeld gunstig was die indruk echter niet. De onaandoenlijkheid grensde soms aan onverschilligheid, koudheid, hardheid, er was geen zweempje warmte in stem, intonatie, ge baar, en de van het papier, met irriteerende langzaamheid, voorgelezen aanvaardingsrede stak zeer poover af bij de gloedvolle afscheids rede van jhr. de Graeif. Deze ongunstige factoren vonden spoedig be vestiging én versterking in het nlet-openbaar optreden van den nieuwen landvoogd. Tallooze verhalen deden de ronde over de ruwheid, de hardheid, het gebrek aan égards tegenover ambtenaren en bezoekers, zelfs tegenover de dames en heeren, die de eerste recepties be zochten. In het society-leven golden deze verwijten van onheuschheid niet enkel den landvoogd, maar ook leden van zijn gezin. Zoo doende was al spoedig de stemming tegenover jhr. de Jonge niet heelemaal vriendelijk meer. Hoe oneindig veel gunstiger was de indruk, dien het eigenlijke debuut van den gouverneur- generaal maakte en wat is het een bijzonder gelukkige omstandigheid, dat er juist een heel ander licht geworpen werd op de persoon van den landvoogd voor wat het verwijt van hard heid betreft. Reeds dadelijk nadat hij op den onderkoninklijken zetel in den Volksraad had plaats genomen en zijn rede begonnen was, ont stond er in de zaal een sfeer van huiselijkheid van gemoedelijkheid en saamhoorigheid, die niets afdeed aan een toon van diepen ernst. De spreker was als het hoofd maar tevens als een lid van het gezin. Na een aarzeling van een seconde vouwde Zijne Excellentie zijn papleren dicht en sprak verder drie kwartier zonder er een oog in te slaan. Zoo zat de hoogste in den lande, de man op wien tenslotte de verantwoordelijkheid geheel en al rust oog in oog tegenover het overgroote deel der aan zienlijken des lands en sprak, causeerde bijna over den toestand in de wereld, in Nederland en in Indië met dien eenvoudigen ernst, die dezen bewindsman eigen is. Een redenaar is jhr. de Jonge allerminst, maar ik zou geneigd zijn, dat onder deze om standigheden als een voordeel te beschouwen. Nu was de sfeer van een intimiteit en soms van een hartelijkheid, die zeer gunstig kan werken op den toestand van nerveuse spanning, welke ook hier heerscht. Ernstige vastberadenheid, dat was de geest die de toeele rede droeg. „De regeering desespe- reert niet, zij Is niet -radeloos en zij verkeert niet in een paniekstemming". Inderdaad kreeg men den indruk dat dit gezegd mocht worden door den man, die den toestand geen haar heter maar ook geen haar slechter afschilder de dan hij was. Een diep besef van de beklem mende zorgelijkheid èn een redelijk zelfvertrou wen, dat men den toestand zal kunnen meester blijven, zelfs al wordt het nog erger, bleken hand aa.n hand te gaan. De gelukkige, de verzoenende noot vond de landvoogd echter in de van diep meegevoel getuigende woorden, waarop ik boven doelde. Bedenkt, zoo sprak hij tot de aanwezigen, die dit heel graag bedenken wilden, nu de gouver neur-generaal het maar eens zelf uitsprak, be denkt, dat het vooral voor mij, van wiens paraaf de beslissingen in laatste instantie afhangen, «waar ia zooveel leed te moeten veroorzaken werkloosheid hier, een gebroken carrière daar, een ontwricht gezin elders, maar altijd leed en ellende. Dit wa3 het beste moment uit het uur van samenzijn met den landvoogd, wiens optre den in den besten zin van het woord vaderlijk was. De aandoening die er klonk in de zachte, droge stem van jhr. de Jonge, bij het uitspreken van deze woorden, was van onmiskenbare echt heid. Zij was de beste apologie tegen het reeds gevestigde verwijt van harde onaandoenlijkheid. Krachtig klonk het beroep van den landvoogd op de heele bevolking en in het bijzonder op den Volksraad, met den zachten wenk erbij, niet zoozeer te politiseeren als wel te zorgen dat we in bet leven kunnen blijven. Het zal moeten blijken of de wenk opgevolgd zal worden. Een zekere geprikkeldheid schenen deze woorden bij de leden van den Volksraad wel veroorzaakt te hebben bij den aanvang der gewone vergadering reageerde de voorzitter tenminste op deze passage door een definitie te geven van het Volksraadswerk, waaruit een zekere ontstemdheid te beluisteren viel, maar die zeker dadelijk door den gouverneur-generaal onderschreven zou worden. Anders gezegd ik geloof niet, dat de landvoogd wat anders be doelde te zeggen dan dat politieke partijen- animositeit in deze moeilijke dagen uitstekend gemist kan worden. Twee momenten waren er, waarin houding en toon van den landvoogd bepaald vinnig wer den. Dat was tegen bet einde, toen hij bekende, geen vast bezuin'igingsstelsel op te willen zet ten, zelfs al zag hij kans hiertoe. Omdat de toestand zoo snel veranderen kan en ook telkens zoo snel verandert, dat de grootst mogelijke bewegingsvrijheid geboden is. Smalend klonk het„dat zal den roepers om een omlijnd plan, den stuurlui aan den wal en den befaamden groote lijnen-trekkers wel niet naar den zin zijn, maar ik doe het toch niet anders". Ik meende op te merken, dat jhr. de Jonge hierbij met opzet voorzitter Meyer Ranneft recht en strak in de oogen keek. Omdat de Volksraads voorzitter wegens het ontbreken van deze groote lijnen in het bezuinigingswerk de be grotingscommissie verliet Het eerste moment kwam al spoedig na het begin. Duidelijk gaf de G. G. te verstaan, dat hij er niet aan dacht, zijn naaste adviseurs of een deel daarvan te verwijderen. Integendeel, hij roemde hun ijver en toewijding en hun loyale samenwerking hij sprak met warmen dank van hun bekwaamheid, die hem de landsadmi- nistratie betrekkelijk gemakkelijk maakte. Later werd nog eens de voorzitter van de tweede begrotingscommissie (Bodenhausen) in het bijzonder gehuldigd voor het door die com missie gepresteerde werk. Voor Wie mijn beide voorgaande brieven ge lezen heeft, is het duidelijk, dat de schreeuwers in de V. C. met deze woorden bescheiden maar krachtig op hun nummer werden gezet. Zoo iemand dan is deze landvoogd een te nuchter en zelfstandig man om zich door opgewonden geschreeuw en geëisoh van zijn stuk te laten brengen. Het zou ook al te mal worden, zelfs voor Indië, wanneer staatsman Hamer hier de lakens ging uitdeelen. Het ziet er naar uit, dat de V. C., door het troepje onbesuisde blaas kaken zoo onbetoomd aan het woord te laten, zich leelijk geïsoleerd heeft. Niet alleen heeft de heer Fruin zich gehaast het compromittee- rende gezelschap van den heer Hamer c.s. te verlaten, maar ook heeft de C. S. P. op haar jaarvergadering duidelijk een houding vastge steld, die voor de V. C. op het stuk van samen werking niet veel goeds belooft. Ook het Katho lieke dagblad „De Koerier" heeft reeds krachtig stelling gekozen in de meest krasse bewoor dingen is iedere vorm van bondgenootschap met de Vad. Olub als een „zoo stom mogelijke streek" aangemerkt Het is een moedgevend teeken, dat ook de Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië zich den gang van zaken naar een beteren tijd geheel anders voorstelt dan de Indische fascisten van het Hamer-slag. Onderzoek naar haar gebreken De commissie ot onderzoek van de gebreken in de volvette G.-udsche kaas, welke vorig jaar werd ingésteld, toen in den laatsten tijd vele kaashandelaren hun ontevredenheid uit ten over de kwaliteit van de volvette Goudsciie boerenkaas, inzonderheid wat aangaat de houd baarheid van dit product, heeft de resultaten van haar enquete neergelegd in een zoo juist verschenen rapport. De enquete werd aldus opgezet, dat eenlge handelaren ongeveer tien voor bewaring ge schikte kazen aanwezen, welke kazen uit even- zoovele partijen afkomstig waren. Deze proef is genomen met U.waar-kaas, dat zijn kazen van boven de 10 kg., die de belangrijkste groep der volvette Goudsche boerenkaas vormen. De gevonden resultaten hebben in de aller eerste plaats dus betrekking op deze soort kaas, doch zij zijn voor de Goudsche boeren kaas in het algemeen évenzeer van beteeken Is. De beoordeeling geschiedde, zooals do kaas handelaar dat gewoon is, op de boor. In totaal werden zestig proefkazen geacht even zooveel partijen oplegkaas te reipresenteeren. Een en kele partij hiervan wend door den handelaar bij de eerste beoordeeling reeds aangewezen ais den aanleg te vertoonen tot knijperig wor den. In den loop van de proef werden voorts de kazen van nog drie amdere partijen in ge ringe mate knijperig, groot-gaterig of laat-los, welke gebreken gewoonlijk worden gerekend tot eenzelfde groep te behooren. Daar hij de be oordeeling ook bleek, dat verschillende der oplegkazen man of meer ernstige afwijkingen vertoonden, werd bij den laatsten rondgang een selectie toegepast en op deze wijze verkre gen een élitegroep van 13 kazen, een normale groep van 14 kazen en een groep afwijkende kaas van 3 kazen, aan welke laatste nader hand bij wijze van vergelijkinigs-iniateriaal nog 28 willekeurige afwijkende kazen werdem toegevoegd. Op grond van de enquete zegt de Commissie in haar rapport over den invloed van de be reiding op de kwaliteit der kaas, dat de ver- eohillende categorieën ten opzichte van de strem-temperatuur, ofschoon deze in sterke miate wisselt, geen kwaliteitsverschil vertoo nen. Voor zoover de groepen verschillen doen zien, pleiten deze ten gunste van het gebruik van salpeter, daar bijna de helft van het aan tal kazen, dat afwijkend is geworden, ge maakt is zonder salpeter. Wat de zure toevoegsels betreft, zijn de bes te resultaten verkregen, als niets werd ge bruikt. Het slechtste is de zure wei-groep. Bij toevoeging van karnemelk, zure melk en kaas- zuursel ontloopen de uitkometen elkaar weinig. Zoolang er geen aanwijzingen zijn, dat zure wei betere resultaten geeft dan de drie laatst genoemde toevoegsels, moet aan deze de voor keur worden gegeven Over de opwarmings-temperaturen wordt ge zegd, dat de meest aangewende zijn 37 en 38 gT. Celclus. Het verschil tusschen de strem- en de opwarmings-tomperatuur loopt zeer uit een; de gemiddelde temperatuursverhooging is 8 a 9 gr. Celsius. Inzake de wijze van het in heit vat brengen van de wrongel, constateert de Commissie, dat de uitkomsten mj de één-stuk en de brokken. greep achterstaan bij die van de andere groe pen. Hiermede is bevestigd de opvatting, dat voor de bereiding van .bewaarkaas althans, de kruimel- of knaeponetbode ln het algemeen de voorkeur verdient. Tevens is de waarschijn lijkheid gebleken, dat do zure wei en het in één-stuk-maken het ontstaan van afwijkingen in de hand werken. Behalve deze factoren, is nagegaan of er ook bepaalde feiten vielen op be merken op de boerderijen, waar de kaas van afwijkende kwaliteit gemaakt werd. Meer malen werd slecht gereedschap aangetroffen. Het gereedschap moet zijn glad, naadloos en massief, opdat een gemakkelijke en goede rei. nigiug mogelijk zij. Voorts zal reiniging met kokend of gekookt water of leidingwater even eens vaak verbetering kunnen brengen. Do Commissie wijst er verder op, dat het vol komen fout is in de weide bij te voeren, om dat het dam praetisch onmogelijk is om te voorkomen, dat de melk met boterzuurbaete- riën wordt besmet. Bij het voeren van meel. ballen is de besmettingskans niet zoo groot In het rapport wordt verder gezegd, dat een variabel vochtgehalte geen bezwaar bleek op te leveren voor het verkrijgen van en goede kwaliteit kaas. Niet is gebleken, dat het vet gehalte in de droege stof ten aanzien van de kwaliteit een rol speelt. Op grond van de ge vonden cijfers mag misschien worden beslo ten, dat een pH in jonge kaas, welke over eenstemt met een pH van 5.305.60 in kaas van circa 10 maanden het meest medewerkt aan het ontstaan van een goed product. Hoewel een laag zoutgehalte over het alge meen niet raadzaam is, aldus zegt de Com missie verder, daar dit blijkens de ervaring de kaas onvoldoende beschut tegen de werk zaamheid van schadelijke bacteriën, wil dit niet zeggen, dat een laag zoutgehalte niet ge paard zou kunnen gaan met een uitstekende kwaliteit kaas. integendeel, aangenomen mag zelfs worden, dat in de kaas, op de juiste wij ze bereid uit zuivere melk, de gelegenheid tot ontwikkeling van aropia-vormende bacteriën het beste is, wanneer het zoutgehalte binnen bescheiden grenzen blijft. Daar echter de kans op het gebrek knijper stijgt naarmate het zoutgehalte ïager is, is het misschien geen toeval, dat juist onder de kaas der afwijkende groep geen hoogere zoutgehalten werden aan getroffen. Inmiddels bevestigen de thans ge vonden cijfers ae reeds bij andere gelegenhe den gebleken wenschelijkheid van wat meer uniformieit in het zoutgehalte der kaas. Als gemiddelde pekeltijdem kunnen worden aangeraden: kaas 8-10 kg.; slappe pekel 18 gr. B. 1 dag, sterke pekel 23 gr. B. 3 dagen; kaas 12-14 kg.: slappe pekel 18 gr. B. 1 dag, ster- Verwacht wordt: Zwakke tot matigen veranderlijke wind, later uit Oostelijke richtingen, licht tot half be wolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Lichten op van 's avonds 9.50 tot 's mor gens 4.20. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond. 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half H repetitie van het gemengd koor van den K. K, Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdagavond van 6—7 uur repetitie van het kinderkoor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. .Metaalbewerkersbond „St- Eloy", Gebouw R, Volksbond. lederen Woensdagavond half 9 verplichte bijeenkomst St- Jos. Gezellen Schiedam L Ver- eenlgingsgebouw Lange Haven 70. Conferentie over: Populair Godsdienstige Onderwerpen, door den praeses. lederen Woensdag om half 9 bestuur» vergadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K_ Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul y. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Donderdag om 8. uur repetitie R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „Alberdingk Thjjm". Gebouw R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van 810 nu* repetitie Polyhymnia R. K. Volksbond. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedam'a Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw R. K. Volksbond.» lederen tweeden Vrijdag der maand bestuurs vergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 „klachten" voor de leden. lederen Zaterdagavond: Ned. R- K. Bond van Houtbewekers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius". Van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Zondag 10 Juli Feest vergadering ter gelegenheid van het 40-jarig beetaansfeest der afd. Schiedam van den Ned. R. K. Volksbond. Spreker: pastoor Möller. Medewerking van St. Ambrosius en Aib. Thym. Aanvang 8 uur. Donderdag 14 Juli Ledenvergadering van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen. Half 9 in den R. K. Volks bond. 8 Juli: Diergaarde, avondconcert Haagsdh Harmonie Orkest. Groote Kerk, Orgelvoor- draoht J. H. Besselaar Jr. (Engelsohe school) 8 uur. 10 J^li: Diergaarde, middagconcert Rott, Solisten Ensemble. Dagelijks: Arena, Oranje-Hein (Bouber- Gezelschap), 2% en 8% uur, Zondag ook 6 uur (voor volwassenen). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 7 Juli in: Grand Théatre Liebeskommando (voor volwassenen); Luxor, Nooit meer liefde (voor volw.); Olympia, Tom's wraak (voor volw.); Oostèr-Tbeater, De rebel van 1812 (voor volw.); Roxy, Onder, Alva's bewind, (voor volw.) SCHIEDAM, 7 Juli. Officieele noteering van de oominiscle uil de üiuner van Koop, handel. Moutwijn Moutwijn per H.L. ad 4b pet. 8.60. t HERMAN JANSEN Spoeling Spoeling f 11.80 a 1 0.90. ke pekel 23 gr. B 4 dagen, ln de sterke pekel moet dan zout op de kaas worden gestrooid. Zachte kaas kan met hoogstens dezen pekel- tijd volstaan; voor kaas met taai zuivel is een halye a één <lag langer pekelen wenschelijk. Ofschoon het gebruik van geringe hoeveelhe den kleursel in enkele gevallen geen te hooge kleuring ten gevolge had, is het gebruik van. kieurspeJ voor graskaas in het algemeen sterk al te raden. Het gebrek bruine rarnd, dat ver, scheidene malen werd geconstateerd, is in het algemeen met een zuur toevoegsel tegen ta gaan. De Commissie deelt ten slotte mede, dat zij zal blijven werken voor de verbetering van de kwaliteit volvette Goudsche kaas.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 1