D. K. VOS WINKELIERS HET HEREENIGINGSCONGRES VAN VELEHRAD. Nieuwe Schiedamsche Courant Onze Kabouters. f f f KUNSTTANDEN TE HUUR TE HUUR Flikken 1 pond KOFFIE ADVERTEERT Districtsconsultatie - Bureau „Schiedam", ter bestrijding der Tuberculose. Het Consultatiebureau is thans gevestigd Lange Haven 29. 21 TROUWEN 29 gevraagd filiaalhouder 113 WOENSDAG 3 AUGUSTUS 1932 OM DE EENHEID VAN HET CHRISTENDOM. DE NIEUWE BEROEPSSCHOOL' VAN KORTRIJK. JUWEELENDIEFSTAL UIT DE KATHEDRAAL VAN FERRARA. Bijna vier millioen francs aan giften. MGR. DR. SCHREIBER. UIT VLAARDINGEN UIT SCHOONHOVEN gemeenteraad. UIT BLEISWIJK MARIA PETR0NELLA HELENA BERENDSEN MARIA PETR0NELLA HELENA BERENDSEN JOHANNES WILHELMUS WALTZ J. VAN DER VELDEN. L middelen J. J. HOLTZAPFEL PARTERREWONING Winkelhuizen met woning Kabouter-annonces: on overtroffen in kracht en uitwerking. a 20 ets. van aanbouw N.V. SCHlEDAüftSCHE STEENKOLENHANDEL KANTOORBOEKHANDEL LEESBIBLIOTHEEK RUBENSPLEIN No. 16 VLAARDINGSCHEDIJK No. 169 KOEMARKT-Anno 1878 - Telefoon 68085 er daarom geregeld in ZIE DE ADVERTENTIES EENS DOOR. STAAT UW ZAAK ER WEL IN PITRIET DE KABOUTER.ANNONCES door pater A. M. MITNACHT, 0. E. S. A. Eenige taomtaJMem jaren reeds, bestaat in katholieke kringen een beweging, welke den terugkeer nastreeft van de orthodoxe Christe nen in het Oosten tot de katholieke Kerk en sedert ruim 25 jaar is het kleine Moravische plaatsje Vetóhrad, niet ver van Zlin, de Bata- stad gelegen, grootendeels het middelpunt ge worden van dit streven naar hereeniging. Nadat jarenlang voorbereidingen waren ge troffen, vond in het jaar 1907 voor de eerste maal een internationaal hereenigingscongres te Velehxad plaats, dat in de afgeloopen vijf en twintig jaar door vijf andere dergelijke con gressen^ werd gevolgd, zoodat dit jaar onder groote internationale deelname, het zesde con gres kon warden gehouden. De drager van de Veleihrad-idee was van den aanvang der internationale congressen af tot ongeveer 1923 toe, de Moravische priester en latere aartsbisschop van Olmiitz, migr. dr. Sto- jan, dae na zijn dood, in de geweldige basiliek van Veleturad, niet ver van het vermoedelijke graf van den apostel der Slaven, Method, is be graven. Zijn opvolger op den aartsbissöh appelijken Zetel van Oimütz, Z.H.E. dr. Pregan, heeft sinds 1923 de geestelijke nalatenschap van mgr. Sto- jan aanvaard en het was dan ook mgr.dr. Pregan, die de volgende congressen heeft bijeengeroepen en de feitelijke leider er van is geweest. Aan zijn bemoeiingen vooral is het te danken, dat geleerde deskundigen uit d:e meest Verschillende naties naar Velehrad kwamen en dat de H. Stoel door middel van een eigenhan dig schrijven van Pans Pins XI: „Haud medioori cum animi gaudio" („Met zeer innige blijdschap") van 25 December 1931, de bijeen- roepimg van het congres met vreugde begroette en de volledige agenda er van goedkeurde. Door dezen stap van den H. Vader, zoowel als door de deelneming van ongeveer twaalf bisschoppen, droeg het congres een semi-officieel katholiek karakter. Toch waren ook de hoofden der orthodoxe kerken uitgenooddgd, hetzij persoonlijk aan het congres deel te namen, hetzij deskundigen ts Zenden, die aan de gemeenschappelijke bespre kingen geiheel gelijkberechtigd zouden deel nemen. Van de orthodoxe bosschoppen had slechts één enkele besloten, persoonlijk aan het congres deel te nemen: de vroegere bisschop van Charkow en tegenwoordige bisschop der emi granten in Oostenrijk, Serafim Ljade. Des te Smartelijker werd het dan ook gevoeld, dat bis schop Serafim door staatsgeweld verhinderd werd aan het congres deel te nemen. De prelaat reisde van zijn tegenwoordigen bisschopszetel, Weenen, naar Lundenbung, het Tsjeoho-Slowaaksche grensstation, om zich naar Velehrad te begeven. Reeds waren, volgens ge loofwaardige berichten, zijn bagage en papieren hij is staatsonderdaan van het Duitsche rijk en was in het bezit van den voorgeschreven pas in orde bevonden, toen hij plotseling, een minuut voor het vertrek, door de Tsjecho- Slowaaksche politie uit den trein werd gehaald en gedwongen naar Oostenrijk terug te keeren. Een protest, dat onmiddellijk door den aarts bisschop van Oimütz en een Tsjecho-Slowaak- gchen afgevaardigde telegrafisch werd inge diend, kon aan den maatregel niets veranderen Deze zaak verwekte bij de deelnemers aan het congres begrijpelijkerwijze groote bevreem ding. Hei haaldolij'k werd zelfs de veronderstel ling uitgesproken, dat de Tsjeoho-Slowaaksche regeering, welke overigens het congres zeer welwillend gezand was, hier om politieke rede nen rekening had gehouden met de sovjet- regeerdnig en baar Praagsohe vertegenwoordi ging, daar mgr. Serafim Ljade, diie nog korten tijd te voren in Rusland verbleef, als een zeer hevig en temperamentvol tegenstander van het tegenwoordige regiem in Rusland bekend is. In ieder geval is dit voorval tot nog toe onopge helderd gebleven. Met het oog op het belang van het conga es was het echter zeer te betreuren, dat wel een aantal orthodoxe, vooral tot de kringen der Russische emigranten beboerende geleerden en deskundigen er aan deelnam, doch dat de orthodoxe geestelijkheid geheel ontbrak. Des niettemin had een aantal orthodoxe kerkvor sten zeer vriendelijke antwoorden op de aan hen gerichte uitnoodiging gezonden, wat reeds een stap in de goede richting beteekende, vergele ken bij het resultaat van vroeger gehouden congressen. Door de deelname van een aantal vermaarde orthodoxe, deskundige leeken was de veelbelo vende mogelijkheid geschapen, over de afzon derlijke onderwerpen het orthodoxe standpunt te vernemen en dat was, wat de deelname der orthodoxen aan het congres betreft, tenslotte, afgezien van de waarde van het persoonlijk contact, de hoofdzaak. Het ging hier immers slechts om wetensehappelijken en informatieven arbeid. Tot eenige praktische on denhand elingen concessies of afspraken zou het congres geen mandaat en geen bevoegiheid hebben geihad, in tegendeel, het zou door dergelijke pogingen ongetwijfeld zelfs in strijd met de bedoelingen van den Paus gekomen zijn. De werkzaamheid van het congres bepaalde zich derhalve tot het houden van wetenschap pelijke referaten over verschillende theologi sche onderwerpen, vooral over het begrip van het geloof als inbaerent eemheidsprincipe van de Kerk, het mystieke lichaam van Gh-ristus. Bovendien werden inlichtingen verstrekt over de toestanden in de tegenwoordige orthodoxe kerk en over de te nemen maatregelen tot be vordering van de wederkeerige kennis en tot hereeniging der katholieke en orthodoxe Chris tenen. Hierbij bleef natuurlijk onwankelbaar het katholieke standpunt: dat het van de zijde der orthodoxen slechts een terugkeer kan zijn tot de ééne ware, katholieke Kerk van Christus, welker kenteeken is de eenheid met den opvol ger van Petrus. Daarbij kan en moet echter zoo veel mogelijk tegemoet gekomen worden aan den eigen psyehologischen aard en traditie der orthodoxen. Van het orthodoxe standpunt bezien, betreft het hier niet zoo zeer een princlpieele kwestie, daar alle christelijke kerken, beschouwd wor den als te behooren tot de êêne groote Kerk van Christus, welke kerken gelijkberechtigd zijn, een gelijkberechtiging, welke, indien men van katholieke zijde zijn standpunt conse quent handhaaft, niet erkend worden kan. Hoewel zoodoende onmiddellijke resultaten voor een hereeniging der kerken niet te ver wachten waren had het congres toch de ge weldige beteekenis, baanbrekend werk te ver richten voor een beter inzicht in de weder- zijdsche moeilijkheden. Tegelijkertijd zou we derzijds de wil getoond worden alles te doen, wat ieder persoonlijk met zijn geweten in overeenstemming zou kunnen brengen, om den weg tot toenadering naar best vermogen voor te bereiden. Op het congres werden met algemeene stem men eenige resoluties aangenomen waarin ge protesteerd werd tegen de onderdrukking der kerken, met name der orthodoxe kerken in sovjet-Rusland. Voorts werd in een resolutie geëischt, de meer intensieve bestudeering van het orthodoxe Oosten door de katholieken en aangespoord tot de verdere verbreiding van de devotie tot de Slavische apostelen Methodius en Cyrillus, die een voorbeeld gaven van sa menwerking tusschen Rome en het christen dom van het Oosten. Tot praktische bevordering van de hereeni ging werden zeer dringend aanbevolen: open bare gebeden, het naderen tot de H.H. Sacra menten en het houden van godsdienstoefenin gen voor de hereeniging van de verdeelde christenheid. Vooral in seminaries en instellin gen van onderwijs dienen dergelijke gods dienstoefeningen vaak te worden gehouden. Daar de wensch van den H. Vader om aan de theologische faculteiten eigen leerstoelen voor de studie van het Oostersohe christendom op te richten, intusschen op veel plaatsen op moeilijkheden zal stuiten dienen door deskun digen in seminaries, faoulteiten en kloosters desbetreffende voordrachten te worden gehou den. Wat de innerlijke houding der deelnemers aan het congres betreft was duidelijk waar te nemen dat aan beide zijden zoowel bij de ka tholieken als bij de orthodoxen althans inzake de methodische kwesties nog verschil van mee ning bestond. Zoo verschilde aan katholieke zijde duidelijk het streven der verschillende riten: de katholieken van den Oosterschen ri tus zagen vele dingen anders dan die van den Latijnschen. Ook de verschillen in de werkwij ze der afzonderlijke kerkelijke orden waren duidelijk voelbaar. Anderzijds was bij de ortho doxen te bemerken, dat niet allen even sterk geneigd waren voeling te nemen met de Room- sche Kerk en dat de pro-katholieken veeleer nog een naar verhouding kleine groep vormen. Wat de nationaliteit betreft, behoorde het grootste deel der deelnemers tot de Slavische volken: Russen, Tsjechen, Slowaken, Polen, Oekraïner®, Roetbenen, Zuid-Slaven, Kroaten en Slovenen. Het viel dan ook niet te ontken nen, dat, althans bij menigen deelnemer, niet alleen kerkelijke, doch ook nationaal-Slavische belangen een rol speelden. Dit werd pijnlijk voelbaar, toen van, overigens niets met de lei ding van het congres te maken hebbende, zijde door middel van het verspreiden van circulai res ,,in naam van de in Italië levende Slaven" niet alleen het fascisme, doch ook de H. Stoel werd aangevallen. Toch zou men onrecht begaan, indien men de dragers van de hereenigingsbeweging van Velehrad met de exponenten van de verouder de Pan-Slavistische idee zou willen verpersoon lijken. Behalve de Slavische volken waren im mers vertegenwoordigd: Hollanders, Duit- schers, Belgen, Vlamingen, Franschen, Ita lianen, Armeniërs, Oostenrijkers en Hongaren. Nog zal het geruimen tijd duren, voordat de hereeniging der Oostersche en Westersche Kerk is tot stand gebracht; de beweging van Veleh rad en het jongste congres bewijzen, dat een dergelijk gebeuren niet te spoedig te verwach ten is, doch tevens toonen zij, dat onder vele volken vele geleerde en eenvoudige menschen bereid zijn, over eeuwenlang bestaan hebbende scheidsmuren heen, mede te helpen aan de vervulling van Christus' wensch: dat allen êên zijn. Intusschen zijn de orthodoxen en katho lieken eenstemmig de overtuiging toegedaan, dat de kerkelijke hereeniging van het Oosten en het Westen als genadegave Gods, vóór alles moet worden afgebeden. EEN RECORD TE LE BOURGET. Onze correspondent te Parijs meldt ons: De Parijsehe vlieghaven, Le Bourget, beeft Zaterdag baar recorddag gehad. Niet minder dan 641 reizigers per vliegtuig zijn aangekomen of vertrokken. Op de vaste luchtlijnen kwamen 28 vliegtuigen aan en vertrokken er 29. In het geheel werd 14.770 kilo vrachtgoederen verwerkt en 564 kg. post. Het zijn de hoogste cijfers, die voor dit belangrijke vliegstation ooit bereikt zijn. FERRARA, 3 Augustus (V.D.) Dieven heb ben uit de kathedraal van Ferrara voor een groot bedrag aan juweelen ex-voto's gestolen van het beroemde Madonna-beeld, dat zich in het kerkgebouw bevindt. Vaneen bijzonderen medewerker Kortrijk, 31 Juli '32. Heden had de plechtige inzegening plaats van de nieuwe middelbare" ambachtschool van West-Vlaanderen'® hoofdstad. De bisschop van Brugge, mgr. Lamiroy, verrichtte persoonlijk de plechtigheid. Veel meer dan ten onzent staat in België heel het onderwijs onder leiding der geestelijk heid en worden de leerkrachten uit de rangen der priesters en kloosterlingen gerecruteerd. Zonder dat dit volk zich over „clericalisatie" verontrust toont 1 Ook het technisch onderwijs is nagenoeg ge heel toevertrouwd aan de leiding van priesters. Zij het dan dat het onderricht i.n de verschil lende am.baohtsvakken door leeken wordt gege ven. Maar op initiatief van de geestelijkheid worden de scholen gesticht, priesters hebben er de leiding (in vele plaatsen leden der na en vanwege ,,Rerum Novarum" opgerichte congre gatie ,,Aumömers du Travail") en geven er ook onderricht in godsdienstleer, talen, rekenen en soms andere niet direct technische vakken. Zoo o.m. te Ostende, Brugge, Aalst, Deynze, Schaerbeek (Brussel), Antwerpen (ook te Boom), Seralng (Luik), Charleroi, Meohelen a/d Maas. etc. Op dezen zelfden voet heeft nu de kloeke en sympathieke pastoor-deken van Kortrijk, de Bijbel-exegeet van wereld reputatie, mgr. dr. Ach. Camerlynok, ook alhier in tien maanden tijds, een grootsoh opgezette, zeer modern inge richte, vakschool doen oprijzen. Kortrijk is niet alleen een industrie-stad, doch ook een industrieel centrum van een zeer volkrijke streek. Zoodat er het vaik-onderwijs wel te pas komt, hetwelk op kleine schaal dan ook reeds lang werd gegeven, evenals In zoovele gemeenten. Doch behalve dat, bleek er meer en meer de behoefte aan een uitgebreide inrich ting, als een noodzakelijke aanvulling van de gemeentelijke hoogere school voor de textiel industrie. In 1900 werd met de uitvoering der plannen betreffende het beroeps-onderwijs een aanvang gemaakt. In 1911 kon men eerst een eigenlijke vakschool openen. De oorlog verwoestte wat was opgebouwd. Na den oorlog herbegon men, dank de gastvrijheid van het Werkersverbond, dat zijne lokalen afstond. Al spoedig plaats gebrek, voor welke moeilijkheid eöliter zoo ge makkelijk geen oplossing te vinden. Tot twee jaren geleden de Deken van Ostende, diie daar de grootste vakschool van het land had opge richt, naar hier werd verplaatst en zoodira hij den nood zag, begon met plannen en toebereid selen. Op 1 October 1931 werd met den bouw der nieuwe school begonnen. In juist tien maanden tijds is het geheel uit den grond gerezen. Dat geheel omvat: een complex van gebou wen, rondom een ruime binnenplaats, beslaan de een oppervlakte van meer dan drie H.A., waarvan 6000 vlerk. M. worden ingenomen door de werkplaatsen alléén. Het overige Is be bouwd met: een zeer groote kapel (welke voor- loopig tevens dienst doet als noodkerk voor de nieuwe stadswijk, zoolang daar nog een pa rochiekerk ontbreekt), de woningen van den Zeereerw. Bestuurder, H. Dumortier en den Weleerw. Heer Bewaker J. Moenaert, een ont zaglijke vélo-garage" tien spatieuse theorie lokalen, feestzaal, bureelen, kleerkamers, eet zaal, teoken-klassem, enz.: benevens een in ternaat. Dit laatste moet echter nog worden gebouwd, en zal ook spoedig gebouwd zijn: de voortvarendheid die hier reeds aan den dag gelegd werd, is daarvoor een stellige waarborg. De kosten der school, inclusief de waarde der ten geschenke gekregen installaties, zooals do door Desché de Brouwer geschonken trans formatie-cabine, bedragen vijf millioen francs, waarvoor geen enkel fond® aanwezig was. En van leeningen aangaan wil de Deken niet hoo- ren. Bleef en blijft slechts één mogelijkheid: vrije giften. Vijf millioemtjes aan giften bij el kaar scharrelen. In vollen, nijpenden crisis tijd Welnu, op een slordig anderhalf millioen- tje na, zijn ze reeds aanwezig. En dit tekort is geen tekort", het is maar uitgestelde gift. Straks zal er geen centime schuld meer zijn. Ahwel, dat is Vlaamech, zulle In tien maan den van niets nimendalle tot een prachtschool in optima forma zonder eenigen schuldenlast. Dat is Vlaamsch. Maar dat is ook de kunst van Deken Camerlynck, die van Ostende naar Kortrijk kwam, zag en won aller harten. Mgr. Lamiroy, de bisschop van Brugge, zei het dan ook zonder het geringste voorbehoud bij zijn toespraak in de feestzaal. Dank aan gemeente, aan provincie, aan staat, dank aan bisdom en aan alle goede menschen die heb ben meegewerkt o>p velerlei wijzen. Al die dank moge terecht zijn uitgesproken, ongetwijfeld; maar, aldus de bisschop: „zonder den Deken zou, ondanks alles en allen, de vakschool van daag niet zijn ingehuldigd. Verder sprak de bisschop zijn groote tevre denheid uit over de stichting dezer school, om hare waarde voor godsdienst en zedelijkheid van het volk. Want, betoogde mgr., het is niet voldoende dat de lagere school een christelijke opvoeding geeft. Tusschen 14 en 20 jaar gaan dan nog zoo velen naar geloof en zeden verlo ren, die toch een goed katholieke lagere school hebben bezocht. Gij jongens, hier wordt ge op geleid tot voormannen in vakkennis, doch ook in zedelijk en godsdienstig leven. Van hier uit gevormd, zult gij later als christelijke voor mannen leiding geven aan al uwe vakgenoo- ten. En aldus helpen voor de toekomst zulke crisis als wij thans doormaken te bezweren. Want juist dat ééne waarmee gij zulks kunt, dat leert gij hier. Wat immers is de oorzaak van de crisis en dat de wereld er maar niet uit ge raken kan Er is vakkennis genoeg, technische hulpmiddelen in overvloed, aan kapitaal en competenties schort het niet. Maar toch, het resultaat van dat alles is nood, ellende, crisis. Waarom Omdat er op sand is gebouwd. Om dat de hoeksteen vergeten is: Christus, God. Hier echter op deze school, zal men u leeren bouwen zonder dien hoeksteen te vergeten. BERLIJN, 3 Augustus. (W.B.) De rijks minister van binnenlandsche zaken heeft Z.H Exc. mgr. dr. Schreiber te Berlijn, bij gelegen, heid van zijn 60sten verjaardag, telegrafisch zijn gelukwenschen doen toekomen. INBRAAK. Dinsdagnacht bemerkte een agent vajn po litie een viertal opgeschoten jongens op den Panellelweg. Toen de agent naar de jongens toeging, sloegen zij op de vlucht, terwijl zij tijdens het loopen eenige voorwerpen weg wierpen. De Jongens wenden gearresteerd en naar het politiebureau gebracht, waar bleek, dat de jongens hadden ingebroken aan de West- havenkade in den consumptiewagen vam Kalkman. Hieruit hadden zij eenige kistjes sigaren, en reeipen chocolade weggenomen. De jongens zijn alle vier afkomstig uit Am sterdam en tuschen 16 en 19 jaar oud. Met een melkauto waren zij van Amsterdam naar Vlaardiingen gekomen. EIERVEILING VLAARDINGER-AMBAOHT. Aanvoer:'5846 kipeleren. Prijs ƒ2,804, 136 eendeneieren, prijs ƒ2,603,10 per 100 stuks. Maandagmiddag 2 uur kwam de gemeente» a-aaid in openbare vergadering 'bijeen cmden! voorzitterschap van den heer Nieuwenhuisen, Burgemeester. Aanwezig alle raadsleden. Bij de ingekomen stukken is het schrijven van Ged. Staten van Zuid-Holland, dat do wethouderssalarisisen zijn vastgesteld op ƒ500. Verder een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken, daft hij aoooord gaat met de vendere wer k ver sehaifingsplannen, onder begrepen de egaliseering van de vuilnis belt. De vragen, destijds gedaan door het raadslid: Peer'bolte in verband met de restauratiewer ken, worden door hem nader toegedicht, waar op de voorzitter de verzekering geeft, dat alle op deze zaak betrekking hebbende toe lichtingen, aan de raadsleden zullen worden medegedeeld, zoodra de restauratie-commis sie niet het werk gereed is. in geen geval zal met het werk verder worden doorgegaan, al vorens de raadsleden hierin zullen hebben beslist. Thans komlt aan de beuirt heit schrijven van Ged. Staten, betrekking hebbende op voorgestelde wijzigingen op de begrooting 1932. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat met Ged. Staten reeds overleg is gepleegd, Met de voorstellen tot verhooging der belas tingen zal worden gewacht tot de volgende begroeting. Vermindering in uitgaaf zal wor. den gevonden in bezuinigingen en het niet uitvoeren van verschillende op de begrooting voorkomende werken. Bij rondvraag blijkt diat alle raadsleden met het voorgestelde door B. en W. accoord gaan. Met het oog op bezuiniging is ook een proef genomen met mindere verlichting ge durende den avond en des nachts. Hierom trent is het meerendeel van de raadsleden niet te spreken, gezien de vele klachten en plaats gehad hebbende inbraken. De voorzit ter zegt onderzoek toe Zoo noodig zal hij deze proef direct doen stoppen. Als leden plaatsvervangers' in de restaura tiecommissie worden de beide raadsleden Deo. renberg en Kortland gekozen. DE STRAATVERLICHTING. De vele klachten, die ingekomen zijn om trent do slechte straatverlichting hebben tot resultaat gehad, dat reeds Maandagavond da bezulndgingsproef is ingetrokken en de lam, pem weer in de betrokken lantaarns zijn aan gebracht. OP STAP. Op verzoek van den commissaris van politïd te Amihern heeft de politie alhier aangehou den een ongeveer 15-jarig meisje, dat uit de ouderlijke woning aldaar was weggeloopem en hier vertoefde in gezelschap van den fo tograaf H., oen woonwagenbewoner. Heit kind is naar Arnhem teruggebracht. MARKTBERICHTEN. Botermarkt. Aanvoer 50 K.G. Goeboter 85 ot„ Weiboter 75 ct. per pond. EiervelMng, Aanvoer 13897 stuks. Prijs 34,10 de 100 st, BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: OcLrlaan Geirriit, z. van A dCEÈ Hollander en H. Mulder ij. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Ohristiamus Frederlcus, z. vaaj G. J. Krol en H. Bussingh. ONDERTROUWD: Leendert Huisman 24 J. alhier en Jannetje Cornelia Valenkamp 24 j. te Zevenhuizen. G CBOREN: JACOBA MARIA Dochter van CORNELIS PAARDEKAMP en MARIA PAARDEKAMP— Wiegman. Rotterdam, 2 Augustus. Spangeschekade 48. 3o900 De Heer en Mevrouw P. PAANAKKER—v. d. Kuyl geven met vreugde kennis van ae geboorte van hunne Dochter ELLIE. Amsterdam, 3 Augustus 1932. Vossiusstraat 42. 35892 7 De Heer en Mevrouw G. MENSSINK—v. d. VEN geven met vreugde kennis van de geboorte van hunne Dochter CéLESTINE ANTHONIA MARIA. Tilburg, 2 Augustus 1932. Enscbotschestraat 88. Algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig ge dragen lijden, onze lieve Vrouw en Moeder CATHARiNA ELIZABETH ST0GKER, geboren Beumer in den ouderdom van 71 jaar H. STOOKER J. STOOKER en Verloofde J. E. STOOKER Schiedam, 3 Augustus 1932. Lange Nieuwstraat 39. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 6 Augustus a.s. Vertrek varf het sterfhuis namiddags 2 uur. 11425S 20 Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid zacht en kalm, na een langdurige ongesteldheid, meermalen gesterkt door e ®na middelen der H. Kerk, onze innig geliefde Zusfer, Tante Oud-Tante, Mejuffrouw in den ouderdom van bijna 88 jaren. Lid in de Derde Orde van den H. Dominicus. Namens de familie BERENDSEN en de familie TEUBNER Notaris HEKKING, Ex. Test- Nijmegen, 2 Augustus 1932. Van Welderenstraat 118. Geen bezoek. Geen bloemen. Gaarne H.H. Missen. De plechtige H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Vrijdag 6 Augstus ln de St. Canisiuskerk, Molenstraat. De stille H.H. Missen 's morgens om 8 en 9 uur, de plechtige H. Mis van Requiem 's morgens om 10 uur, waarna de begra fenis op het R. K. Kerkhof Daalscheweg. 35885 44 Heden overleed tot mijn diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurige ongesteldheid, meermalen gesterkt door de Genade middelen der H. Kerk. mijn Innig geliefde Zuster, Mejuffrouw in den ouderdom van bijna 88 jaren. Lid in de Derde Orde van den H. Dominicus. 1 Mevr. Wed. B. JAMEZBerendsen. Ik beveel de dierbare overledene in Uwe godvruchtige gebe den aan. Nijmegen, 2 Augustus 1932. Heden overleed plotseling mijn innig geliefde Man en onze dierbare Broeder, Behuwd- broeder en Oom, de Heer in den leeftijd van 44 jaar. Uit' aller naam Wed. C. WALTZRulgrok. Woerden, 3 Augustus 1932. Volstrekt eenige en alge meene kennisgeving. 35904 16 Tot ons diep leedwezen over leed plotseling door een droe vig ongeval onze dierbare Broeder en Behuwdbroeder, de Weled.Geb. Heer Nijmegen: A. VAN DER VELDEN Mignot Breda: Ir. E. VAN DER VELDEN E. VAN DER VELDEN— Van Loon Nijmegen: Mr. P. VAN DER VELDEN E. VAN DER VELDEN Van der Ven Wij vragen U dringend om gebed voor den overledene. Geen bezoek. 1 Augustus 1932. 35891 25 35886 28 VRIJDAG 5 AUGUSTUS Nieuwe Holl. Haring 341 Oct. 1 pd. Havermout met1/] pd. lichte Basterdsuiker 17ct. Prima Jaro-Margarlne met 25% Roomboter gem., per halfpondspakje 20 ct. Eng. gestoomde Makreel perstuk 16ct.,2voor30ct. 35945 MVS TEGEN FONDSTARIEF. Spreekuur 's morgens van 911 Tandheelkundige KRUISKADE 130, ROTTERDAM 607 DGVS 8 staande Rubensplein 7b. Huurprijs 36.25 per maand- Te bevragen: Bouwbureau C. KORSTEN, Tiel- man Oemstraat 7, Schiedam, Tel- 68752. 11423S 10 Broersveld tusschen Hoogstraat en Passage, vanaf 13.50 per week. Inlichtingen Bouwbureau C. KOR STEN, Tielman Oemstraat 7, Schiedam, Tel. 63752. 11423S 10 WOENSDAG Geld'B 5993 DGS 90 ItUOHUVEST 13-15 17-13 TELEf. Ü820Ö-B88ÏI PRIMA A NTHRACIET-SOORTEN WAN Ie Kt AS KMJNEN JCKLEFOON 69513 TELEFOON 69767. De courant die het meest uw I; '•ülÖIP zaken naar voren brengt is de Spreekuur voor nieuwe patiënten 's-Maandags van 1.304 uur- Voor oude patiënten 's Woensdags van 9—n uul-, 11424S 20 PER FL-F.2r 6FL-F.11rl2FL-F.2L-!^&Kp BIJ APOTH-enDROG- van DAM en Co- DEN HAAG in alle dikten. Vlechtrlet voor stoelen. Rotting- en mandenwerk. Frans van Thienen, Broersveld 123. 29133 Leerameublem., moquette stellen, tafels, bedstellen, divans, karpetten vloerzeilen, dressoirs. Spotkoopjes. Simonstr. 57-55-44 bij Schiek. R'dam 3263 in Zuivelinrichtlng een ■waarvan vrouw of dochter v. den winkel. Man voor buitenverkoop (geen melkbezorger). Borg kunn, storten 500.Brieven met ver langd salaris onder no. 35956 Bur. Maasbode, Rotterdam. j DOEN U HET MIDDEL AAN DE HAND OM OP GOEDKOOPE WIJZE EEN DOELTREFFENDE RECLAME-CAMPAGNE TE VOEREN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 8