EEN DRAW TEGEN DE FREE FORESTERS. MA~4ND"AG AUGUSTUS 1932 DE TIENKAMP. Nieuw wereldrecord. SUCCES DER GEBR. MAAS. Tweede in de ster-klasse. DE AMERIKAAN BAUSCH WINNAAR. DE MARATHONLOOP. DE ARGENTIJN ZABALA WINNAAR. EERSTE IN MONOTYPES. MODERNE VIJFKAMP. 200 M SCHOOLSLAG DAMES. De Zweed Oxenstierna Olympisch kampioen. Olympisch record verbeterd- TIENKAMP. ^Hiermede v.as athletiekbournool foeein- VAN RHIJN 16de. KRACHTSPORTTORNOOI. GRIEKSCH-ROMEINSCH WORSTELEN. Beslissing middengewicht. Bij bet Griekscb-Romeinsch worstelen viel Zaterdag in de middengewichtklasse de beslis sing. De Fin Kokkinen sloeg na een langen spannenüen strijd den Zweed Cadier en - be haalde daarmede bet Olympisch kampioen schap. De einduitslag In het middengewicht luidde: 1. en Olympisch kampioen Kokkinen (Fin land) 2. Foeldack (Duitschland)3, Cadier (Zweden). Voor de drie eerste plaatsen in het zwaarge wicht sloeg de Tsjech Urban den Duitscher Gehring op punten, waardoor Gehring zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. DE OLYMPISCHE SPELEN TE LOS ANGELES. HET LANDENKLASSEMENT. HET NEDERL. CRICKET-ELFTAL IN ACTIE. 233 voor 5 in de tweede innings. T iveede Elftal. innings Nederl.- NA ACHT DAGEN OLYMPISCHE SPELEN. Mr. H. VAN MANEN SCOORT 114. GUBBELS VERBETERT TWEE WANDELRECORDS. na NURMI'S diskwalificatie. Wedstrijden A. V. A. C. Gubbels in actie. De Engelsche innings. Tweede Engelsche innings. IVlr. ti. v. Manen. Huishoudelijk reglement Y.V.C.B. Het bestuur. OM DEN ZILVEREN BAL. De loting. FEIJENOORD-TOER. 480= STAATSLOTERIJ. Tweede Klasse. Eerste Lust- Trekking van, S Augustus, f 1000 No. 21458. INTERDIOCESANE VOETBAL COMPETITIE BOND. Oprichtersvergadering te Utrecht. DE TECHNISCHE SECTIE GELIQUIDEERD. Caesar kampioen. f 400 No. 18794, 23261, f 200 No. 9947, 19947, f 100 No. 19527. PRIJZEN TAN 30. (Finland); 5. Bailey (Engeland); 6. Dawson (V.S.). Tenslotte nog Pritchard (V.S.), Toivonen (Finland), en de Italianen Lippi en Bartolini. Na het discuswerpen werd het nummer pols stokhoogspringen afgewerkt. De Amerikanen Bausch en Ooffmann sprongen schitterend en haalden beiden de 4 meter. Zij verkregen hier voor elk 1027 punten. De Let Dimsa, die onder de eerste zes lag, moest opgeven wegens een blessure. Ook de Duitscher Sievert werd gewond aan den enkel. Hierdoor bereikte hij in het polsstokhoogsprin gen slechts een afstand van 3.20 meter waan door hij de eerste plaats moest prns geven en op de derde plaats terecht kwam. De stand na het polsstokhoogspringen was, dat Bausch leidde met daarachter Dimsa, Sie vert Charles, Jftrvinen, Eberle en Coffmann. Het negende nummer van den tienkamp was het speerwerpen. Wederom volbracht de Ame rikaan Bausch de beste prestatie door de speer 61.91 meter ver te werpen. De Fin Jaervinen werd tweede met 61 meter precies, daarna volgden Eberle met 54.49 meter en Sievert met 53.91 meter. Na het speerwerpen leidde Bausch in het algemeen klassement met flinken voorsprong, tweede was Jdrvinen en derde Sievert. Daarop volgde nog Eberle, Charles en Coffmann. Het laatste nummer was de 1500 meter hard- loopen. De beste tijd werd hierbij gemaakt door den Duitscher Eberle met 4 min. 34 sec. De leider Bausch noteerde een tijd van 5 min. 17 sec., voldoende om hem den eersten prijs te ver zekeren. De geblesseerde Sievert trachtte e 1500 meter te voleindigen en onder viij e- vige pijnen gelukte hem dit ook in den vrij slechten tijd van 5 min. 18 sec. De uitslag. In het algemeen klassement werd Bausch (Vereenigde Staten) eerste met in totaal 8462.23 punten. Dit beteekende tevens een nieuw wereldrecord, hetwelk tot nu op I]aaia stond van Achilles Jarvinen (Finland) me ee totaal van 8255.575 punten. Vanzelfsprekend werd ook het Olympisch record verbeterd, dat. Yrjoela (Finland) hield met 8053.29 punten, in 1928 te Amsterdam gemaakt. De einduitslag werd: 1. en Olympisch winnaar Bausch (Ver. Sta ten) 8462.23 punten; 2. Jarvinen (Finland) 8292.48 punten; 3. Eberle (Duitschland) S030.80 punten; 4. Charles (V.S.) 7985 punten; 5 Sie vert (Duitschland) 7941.07 punten; 6. Yrjoela (Finland) 76.88.09 punten; 7 Coffmann (V.S.) 7534.41 punten; 8. Tisdall (Ierland) 7327.17 punten; 9. Wegner (Duitschland) 7179.93 pun ten; 10. Bacsalmasl (Hongarije) 7001, 73 pun ten; 11. Hart (Zuid Afrika) 6799.25 punten. De Pool Siedlecki had na het speerwerpen den strijd opgegeven. Direct na de 4 x 100 Meter estafette werd gestart voor den klassieken Marathonloop. In totaal 28 athleten maakten hun ronde door het Olympisch Stadion, waar zij stormachtig toegejuicht werden door het publiek. Precies 15.ss viel het startschot. Na de twee ronden in het Stadion geloopen te hebben ging het door de Matathonpoort naar buiten waar de groote reis een aanvang nam. Zabala (Argentinië) lag op dat moment aan den kop voor den Italiaan Fanelli, den Mexicaan Banos en den Duitscher de Bi'uyn. Toen er 5 K.M. geloopen waren (het eerste controlepunt) lag Zabala aan den kop met den Mexicaan Banos op de tweede plaats, derde was Briker Canda) en daarachter weer de Argentijn Ribas. Ook hij de tweede controle had Zabala de leiding met ongeveer 10 Meter voorsprong op Banos en Briker, Zijn landgenoot Ribas lag 200 meter achter. Het derde controlepunt was gelegen op 15.3 K.M. Hier kwam Zabala het eerste aan. Hij bleek den afstand te hebben afgelegd in 57 min. Direct daarop volgde de Canadees Vri- kers, die er 57 min. 30 sec. over had gedaan. Weer een halve minuut later arriveerde aan dit controlepunt de Japanner Gon. Daarna volgden hog Ribas (Argentinië) en Michilsen (V.S.) Zabala behield steeds de leiding en bij het vierde controlepunt eT waren toen ruim 23 K.M. afgelegd bleek het, <1 at hij dezen af stand had afgelegd in 1 uur 20 minuten. Op het vierde gedeelte van den Marathon loop kwamen de Finnen naar voren. Vooral Virtanen en Toivonen versnelden het tempo aanmerkelijk en liepen zichtbaar op het leidend peleton in. Direct daarachter kwamen Tsoeda (Japan), Briker (Canada) en MIchelsen (V.S.) Op het vijfde controlepunt na 31.38 K.M. had Vitanen den kop genomen met den Argen tijn Zabala daar vlak achter. Daarop kwamen Toivonen, Wright, Tsoeda, Ferris. Virtanen zette er een flinke spurt in. De Italiaan Roceati had intusschen opgegeven, daar hij last van zijn maag had. Ook de Ameri- kaan Henn gan -was gedwongen den strijd te staken. gij het zesde controlepunt toen er 35 K.M. waren afgel®êd, had de EngeliscOunan. Wright de leiding- Voor dezen afstand had hij 2 uur en 6 minuten noodig gehad. Zabala volgde met 1 minuut achterstand, daarop nog Toivonen, Fer ris en Tsoeda. Ook bij bet zevende controlepunt lag Wright nog aan don kop voor Zabala en Toivonen. Doch spoedig daarna haalde de Argentijn zijn tegerstanders v?eer in en hernam de leiding. De Fin Virtanen had den strijd intusischen. om onbekende redenen apSe'S6veil- Zabala ha dzich op de laatste K.M. van een kleinen voorsprong verzekerd en toen bazuin, gschal aankondigde, dat Zaibala in aantocht wa-s, lag hij 100 meter voor den Engelschman Ferris. Zabala won den Matatbonl-oop in 2 uur 31 min. 36 sec. Tweede aankomende was Ferris met 100 meter achterstand, derde werd de Fin Toivonen met 100 meter achterstand op Ferris en tenslotte Wright op de vierde plaats, et groo- ten achterstand werd Tsoeda vijfde. De oinduitslag luidde: .1 en Olympisch winnaar Zabala (Argentinië) 'Jd 2 uur 31 min. 36 sec. 2. Fe*""8 (En&e,and) J' 2 uur 32 min. 12 sec. 3. Toivonen (Finland) ll'Ur 32 min. 12 sec. 4. Wright (Engeland) In de tweede race der monotype-klasse be haalden de Gebroeders Maas de eerste plaats (in de eerste race waren ze tweede, gelijk ge meld.) Het resultaat der tweede race luide: 1. Ge-br. Maas (Nederland) 2 uur 2 min. 16 sec.; 2. Behr (Duitschland) 2 u. 3 u. 5 sec.; 3. Lyon (V. Staten) 2 u. 6 m 23 sec.; 4. Rield (Oostenrijk) 2 u. 8 m. 30 sec.: 5. Ratsey (En geland) 2 u. 9 m. Na de eerste twee races is de stand: 1- Ne derland 21 punten; 2. Ver. Staten en Engeland 18 pnt. Zondag hebben weer twee zeilwedstrijden der monotypes plaats gehad. BU den eersten wed strijd, den derden tot dusver gehouden, wisten de gebroeders Maas met een slechts klein ver schil de tweede plaats achter Engeland in te nemen. De Duitscher Behr, die vooral een fei len strijd met onze vertegenwoordigers had gegeven, werd derde. De windsterkte was 1 tot 3 Meter per seconde. Bij den vierden wedstrijd van het zeiltour- nooi werd de strijd tusschen de gebroeders Maas en den Duitscher Behr voortgezet. De rivalen hadden een zeer goeden start, scherp met aansluitend kruisen. De strijd bleef tot het laatste spannend omdat beide partijen oim beurten de leiding hadden. Holland werd in dezen wedstrijd eerste met drie seconden voor sprong op Duitschland. In het klassement der Olympische zeilwed strijden, na vier wedstrijden, staat Nederland op de eerste plaats. Het luidt 1. Nederland, 2. Groot-Brittannië, 3. Duitschland, 4. Spanje^ 5. Frankrijk, 6. Vereenigde Staten, 7. Zweden. De ster-klasse. Op de kleine zeilbaan werd aangevangen met de eerste race in de sterklasse. Nederland nam hieraan deel met de boot „Holland" van de ge broeders Maas. Er stond een wind van 1 tot 3 meter per sec. De race ging in hoofdzaak tusschen Ne derland en Duitschland. Aanvankelijk lag de „Holland" voor, maar door kruisen wist de Duitselie zeiler'Behr de „Holland" voorbij te komen. Er ontstond een uiterst vinnige race, welke tenslotte door Duitschland werd gewon nen. 2 Holland. In het puntenklassement staat Nederland aan den kop, gevolgd door Engeland, Vereenig de Staten, Duitschland, Oostenrijk, Frankrijk, Spanje, Italië, Zweden, Canada en Zuid-Afrika. De Finnen zouden bovendien beweren dat ze nog talrijke andere beschuldigingen hebben met de noodige bewijzen ten opzichte van Duitsche, Fransche, Engelsche en Amerikaan- sche athleten en dat ze voor die heele reeks diskwalificatie zouden eischen als Nurmi niet in zijn amateurstaat wordt hersteld. 'Gelijk hebben ze, die Finnen, waarom zouden ze van hun hart een moordkuil maken De beste tijd door de schoolslagzwemsters in haar series gemaakt, luidt; miss Dannis (Australië) 3 min. 8.2 sec. Deze tijd beteekent een nieuw Olympisch record; Hilde Schroder (Duitschland) had het Olympisch record op haar naam met een tijd van 3 min. 11.2 sec. Zij vestigde dit record te Amsterdam in 1928 in een der series. Vervolgens kwamen in volgorde der snelste tijden: mej. Magata (Japan) met 3 min. 10.7 sec.; mej. Jacobson (Denemarken) met 3 min. 12.7 sec.; miss Hinton (Engeland) 3 min. 13.5 sec.; miss Hoffman (V. St.) 3 min. 14.7 sec., miss Govednyk (V. St.) 3 min. 15.9 sec. en miss Cadwall (Vt. St.) 3 min. 20 sec. Onze zwemster Jenny Kastein zou met haar laatste tijden te Amsterdam gemaakt, bij deze prestaties zeker niet zijn achter gebleven. Tevens werd de tieinkamp voortgezet met de nummers 110 M. hor'denloop en het discuswerpen. De uitslagen van den hordenloop luiden 110 M. horden. 1. Wegner (Du'itschl.) 15,4 sec., 2. Tisdall (Ierland) 15,5 sec., 3. Hart (Z.-Afr.) 15,6 sec., 4. Jarvinen (Finl.) 15,7, 5. Sievert (Duitschl.) 16,1 sec., 6. Charles (V. Staten) 16,2 sec., 7. Dimsa (Lethland) 16,4 sec., 8. Eberle (Duitschl.) 16,7 sec., 9. Irjula (Fin) 17 sec., 10. Siedlecki (Pelen) 17 sec. De stand na het hordenloopen luidt als volgt; 1. Charles (V. St.) 5152,20 punten; 2. Jarvinen (Fin) 5102,26 p.; 3. Sievert (Duitschl.) 5053,71 p.; 4. Dimsa (Lethland) 5048,14 p. Discuswerpen, Tenslotte werd nog het nummer discuswerpen verwerkt. Bausch (V. Staten) werd eerste met een wotp van 44,58 meter. Daarop velgden Sievert (D.) 44,54 M„ Bacsamalsi 41,45 M., Eberle 41,34 M„ Siedlecki 40,86 M., Irjula 40,77 M., Dimsa 40,76 M„ Hart 40,62 M., Charles 38,71 M., jarvinen 36,80 M., Coffmann 34,40 M., Tisdall 33,31 M., Egner 33,25. M. De stand na het zevende nummer luidde 1. Sievert (Duitschl.) 6028,26 p., 2. Charles (V. St.) 5905,20 p., 3. Bausch (V. St.) 5891,04 p., 4. Dimsa (Lethland) 5849,04 p., 5. Jarvinen (Finl.) 5782,68 p., 6. Eberle (Duitschl.) 5595,93 p., 7. Irjula (Finl.) 5524,71 p., 8. Tisdall (Ier land) 5391,62 p., 9. Siedlecki (Polen) 5355,41 p., 10. Hart (Z.-Afr.) 5215,68 p. uur g- min. 42 sec. 5. Tsoeda (Japan) tijd 2 min. as10111- 42"se-- 6. Mn (Jajan) tijd 2 uur 37 choslovaktT", 7 Mhshels©n (V.S.). 8. Heks (T®je- nada) 13 t-,' 9- Gun (Japen). 10 Andersen (De nemarken) (Italië). 14 Maineeleeeoeoe 13 Fanelli (it,^ <v-S-> 12 BrJker (Caliada) Bruyn (Duitschi^d)U Maiss <Canda) 15 Den veldkamp over 4000 Meter won de Zweed Lindman met 4 punten. Oxenstierna werd derde met 7 punten. Door dezen uitslag is Oxenstierna (Zweden) Olympisch kampioen in den Mordernen Vijf kamp geworden met 32 punten. Het resultaat van den veldloop luidde: 1. Lindman (Zweden), 2. Miersch (Duitschland) 6 punten; 3. Oxenstierna (Zweden) 7 punten; 4. Thofelt (Zweden) 13 punten. Het eindklassement der vijfkamp luidde: 1. en Olympisch winnaar: Oxenstierna (Zweden) 32 punten; 2. Lindman (Zweden) 35,5 p.; 3. Nayo (V.S.) 3S.5 p.; 4. Thofelt (Zweden) 39 punten. Luitenant van Rhijn beëindigde den vijf kamp op de 16e plaats. In totaal namen 24 athleten deel. Luitenant van Rhijn is vooral achtergekomen door de cross-country waarhij bet hem niet mee zat en waardoor bij 19 punten verloor. Wel beeft hij in de volgende onderdeelen zijn achterstand langzamerhand opgehaald, doch hooger dan de 16e plaats kon hij niet komen. In het degenscbermen had hij 16 punten, voor bet schieten 13 punten en voor bet zwemmen 10 punten, terwijl hij voor den veldloop 5 pun ten kreeg. In totaal 63 punten, in het klasse ment bleef bij vlak achter de heide Engelschen Barlow, die met 61 punten 14e werd en Dou- gall, die met 62 punten de 15e plaats bezette. suur slechts met één hand kon batten, bleef na 10 minuten aan bat geweest te zijp op o not out. Met inbegrip van 2 extra's werd het totaal der gasten slechts 193 runs. Het landenklassement na acht dagen Olympb sche Spelen (dus tot en met Zondag 7 Augus tus) luidt als volgt: (De Olympische winnaar krijgt 3 punten nummer 2 twee punten en nummer 3 1 pUnt j 1. Vereenigde Staten 100 punten; 2. Finland 30 punten; 3. Frankrijk 24 punten; 4 Italië 24 punten; 5. Zweden 21 punten; 6.' Engeland 21 punten; 7. Canada 16 punten; 8. Duitsch land 16 punten; 9. Japan 12' plInten: 10. Polen 7 punten; 11. Oostenrijk 7 punten; 12. Ierland 6 punten; 13, Tsjecho- Slowakije 6 punten; 14. Hongarije 6 punten; 15. Nederland 5 punten (Eerste en tweede prijs Van Egmond.) 16. Australië 4 punten; 17. Denemarken 3 punten; 18. Argentinië 3 pun ten; 19. Lethland 2 punten; 20. Philippijnen 1 punt; 21. Zuid-Afrika 1 punt. Onder vrij groote belangstelling en bil gunstig zomerweer is Zaterdag op het H. C. C.-veld te Den Haag de tweedaagsche wedstrijd tusschen het Nederlandsch Cricket-elftal en de Engelsche touringclub de Free Foresters aangevangen. De vrees dat Dr. M. Jansen door een spier- verrekking niet van de partjj zou zijn, waardoor het Ned. elftal belangryk zou verzwakt zjjn, bleek ongegrond want toen tegen elf uur de spelers bijeen waren, bleek de H. C. C.-er present en kón onze ploeg volledig uitkomen. Het Nederlandsch elftal was als volgt samen gesteld: E. Neuerburg (H. C. C.); W. Glerum (V. R. A.); E. J. A. Schill (H. C. C.); Jhr. VA v. d. Bosch (H. C. C.); Dr. M. Jansen (H. C. C. L. Sodderland (H. C. C.); Jhr. H. v. Manen (H. C. C.); J- Offerman (H. D. V. S.); P. C. Hagenaar (Rood Wit); A. M. J. de Beus (H. C. C.) en A. Ter wiel (V. O. C.). De Engelschen brachten het volgende elftal in het veld: K. B. Stanley (aanvoerder); Kol. A. C. Johnston; R. L,. Stuart; R. O. Sillera; C. H. Gibson; L. H. Gilbert; G. E. V. Crutchley; J. B. WheatleyA. J. HolmesG. Wilson en H. Pat- tisson. De Ned. aanvoerder ir. H. van Manen raadde goed en verkoos te batten. Om U uur 10 openden E. Neuerburg en Glerum op denaanval van Gibson en den fastbowlcr Gilbert. Beide batsmen speelden zeer voorzichtig waardoor de runs zeer langzaam kwamen. In een klein half uur wees de telegraaf slechts 10 runs aan, waarvan Glerum op dat moment zijn eersten run sloeg en nog wel op een no-bal van Gilbert. Toen de scheiding niet snel genoeg werd verkregen, werd de fastbowler Gilbert door Crutchley vervangen. Dit had tot gevolg dat de runs veel sneller kwamen en beide batsmen stuur den den Engelschman kort achtereen naar de boundary. Juist toen Glerum iets los kwam en verwacht werd dat hjj een behoorljjk totaal zou scoren, gaf hy op een bal van Crutchley in de slips een vangkans, welke Wheatley dankbaar accepteerde (1 voor 35, laatste man 18). Schill kwam den Amsterdammer vervangen, terwijl de Engelsche aanvoerder Gibson door Wheatley ver ving. Het duurde vrij lang eer Schill wat" inge speeld was en de runs kwamen weer veel trager. Toen een uur gespeeld was, bleken 41 runs ge slagen te zijn. Schill gaf een zeer moeilijke vang kans aan Stuart op short leg, welke deze miste. Steeds verwisselde Stanley hierna van aanval en Holmes en Wilson en later nog Pattlsson werden aangezet. Toen Holmes en Wilson den bal hanteerden, hadden de gasten voor de tweede maal succes en raakte Schill een bal van eerstgenoemde slechts half met het gevolg dat de bal hoog door de slips schoot waar Stuart een gemakkeljjken vang deed (2 voor 61). De Hagenaar had 15 runs waaronder drie vieren. Van 2 voor 61 werd het 3 voor 83 Waarby Neuerburg verdween, eveneens door Stuart gevangen op het bowlen van Gibson. De Hagenaar noteerde een zeer nuttige en kanslooze 27, waarby 3 vieren. Jhr. W. v. d. Bosch ln gezelschap van Dr. M. Jansen bracht enkele minuten voor de lunch met een vier de 100 op. Vier runs verder deed Pattis- son achter het wicket een keurigen vang waar mede de innings van Dr. M. Jansen voor 3 werd beëindigd. (4 voor 104). By de lunchpauze was de stand 108 runs, Jhr. W. v. d. Bosch 32 en Sodder land 0. Om ruim twee uur werd de Nederlandsche in nings hervat. Na een groot kwartier wierp Gibson de bails van Jhr. v. d. Bosch af (5 voor 132). De H. C. C.-er had 46 runs, waaronder acht vieren. Nadat Holmes was gaan bowlen wisten de Engelschen wederom een succes te boeken want op den zevenden bal, dien deze bowlde, viel het wicket van aanvoerder v. Manen voor 28. Het totaal was inmiddels tot 186 gestegen. Na de lunch werden ln een uur tijd 90 runs gemaakt. Met een geweldig harde vier bracht Offerman de 200 op, een mooi succes tegen de sterjte Engelschen. He.genaa.r, die inmiddels was ingekomen, maak te een zwakken indruk en had buitengewoon veel moeite met de Engelsche bowlerii. Nadat Offer man voor een vlotte 33, waarby ëên zes en drie vieren, door Gibson was gebowld, sneuvelde de Beus voor 8 als slachtoffer van Wheatley. Hek kensluiter Terwiel bracht het tot 7 runs en werd toen gevangen op een bal van Wheatley. Met inbegrip van 22 extra werd het totaal 240 runs. waarby Hagenaar op 17 not out bleef. Finsche beschuldigingen. Uit Berlijn wordt gemeld, dat de Finnen, die zich bij de diskwalificatie van Nurmi hebben neergelegd, van plan zijn onder het leveren van bewijzen, de diskwalificatie te vragen als amateur van den Pool Kusoclnski, die te Los Angeles de 10.000 meter hardloopen won. Wanneer dit bericht juist ls, vraagt men zich af waar-om ze niet eer tot dit besluit zijn gekomen en het laten aankomen op de weinig verheffende vertooning dat een Olympisch kampioen eenige dagen na zijn succes moet worden aan de kaak gesteld. Wat er Intusschen van de beschuldiging waar is, zal nog moeten blijken. Zondagmiddag vonden op de sintelbaan te Am sterdam de wedstryden van de A. v. A C plaats waarvoor een 150-tal deelnemers waren Info- schreven. Jammer was het dat net ongunstige we»r van invloed ls geweest op de resultaten. Behalve dat er dwars óver de baan een flink briesie s-ond bleef ook de regen niet achterwege. Voorts^ --af het programma geen gelegenheid tot omvin- dende duels ,-daar het meerendeel der nummers was bestemd voor lager geklasseerde athleten Toch zyn er nog een tweetal Nederlandsche re cords verbeterd. Het was Gubbels, de Rotï.erdr m- sche snelwandelaar. die daarvoor heeft t-eznrWi De uitslagen luiden; *°zor°J 200 M. hórden1. Beintema (Hellas) 26 1 se- 2. Prins (Blauw Wit) 26.4 sec.; 3. van Uitert tPrn Patria) 26.9 sec. v 200 M. hardloopen klasse B: 1. de Vries (Haar lem) 23 sec.2. Wolzak (Volewyckers) 23.1 sec 3, Renes (A. A. C.) 23.5 see.; 4. van Aanholt 100 M. klasse A: 1. Jansen CV. E. L.) 10 8 -êc 2. Benz (Haarlem) 16.9 sec.3. Beintema (Hellas! 11.1 sec.; 4. de Haan (D. D. V.); 5. Blik (Haar lem); 6. Geurts (V. E. L.) 100 M. klasse C: 1. Nussbaum (D. D. V.) 11,0 sec.- 2. Poorter (G. A. C.) 11.7 sec.; 3. otten (Hellas) 11.9 sec.; 4. Nouwen (D. D. V.); 5. Aar- sen (A. W.); 6. Oosthuizer (D. D. V.) 1000 M. klasse A: 1. Heymans (A. A. C.) 2.40.5; 2. Dop (V. E. L.) 2.41.9; 3. van Hoewyk (R. A. V. '31) 2.43.7. 1000 M. klasse B: 1. Schol (1923) 2.47.3 - 2. Brauen (A. A. C.) 2.47.5; 3. van Straaten (Trek vogels) 2.48.6; 4. Dieckhaus (Olympia); 5, Hei bloem (D. O. S.) 3000 M. klasse C: 1. Groeneveld (A. V. A. C.) 9.56.S; 2. Frisekoop (Alphia) 9.59.5; 3. Soukup (A. A. C.) 10.01.5; 4. Stolk (A. V. A. C.); 5. Kop pens (A. V. A. C.); 6. Koevoets (A. A. C.). Het eerste gedeelte van het wandelnummer over 3000 M was zéér interessant. De beide Pro Pa- trianen Cor Gubbels en Engelman gaven elkaar weinig toe en gingen met een soepel en snel tempo over de baan. waarby de andere concur renten al dra achter moesten blyven. Zoo bleef het totdat ongeveer 1600 M. waren afgelegd. Toen gaf Engelman den stryd gewonnen, hetgeen voor Gubbels geen aanleiding was om zyn tempo te drukken. Integendeel; met nog meer animo ging de Rotterdammer op het beoogde doel af. Toen hy 2000 M. had gewandeld, bleek, dat hy het Ne derlandsch record op dezen afstand verbeterd had en op 8 min. 33.1 sec. had gebracht. Het oude record stond reeds op zyn naam met een tyd van 8 min. 41.8 sec. Onverdroten wandelde Gubbels voort en een luid applaus steeg op toen hy met een zéér flinken voorsprong als eerste door de finish ging. Het wereldrecord van Ras mussen op de 3000 M. had hy echter niet verbe terd, daar hy er 8.9 sec. boven bleef. Wel sneu velde by deze poging zyn kort geleden te Hilver sum gemaakt Ned. record, dat by nu van. 13.17.3 op 13.2.7 bracht. 0rn tien minuten over vieren trokken de Engel schen naar de wickets met als openingspaar Col Johnston en J. B. Wheatley. De Nederlandsche aanval was toevertrouwd aan Terwiel en Sod derland. °P den eersten hal van laatstgenoemde was de innings van Wheatley reeds om 0 beëindigd doordat Glerum den Engelschman wist te vangen (1 voor 2). R. Stuart kwam vervangen. Toen de Ned. aanval geen succes had werden achtereen volgens Jhr. W. v. d. Bosch, M. Jansen, J. Offer man en W. Glerum aangezet. Ook de verandering in den aanval- bracht niet het gewensehte resultaat, want de Engelschen scoorden rustig verder, eiken minder zuiveren bal het verre veld in slaande. Zonder verder wicket- verlies brachten Johnson en Stuart de 100 op. Eindelijk had Offerma.n succes en op 107 viel het tweede wicket doordat Neuerburg Kol. John ston voor 38 inrekende. De oud-aanvoerder der Free Foresters noteerde o. m. vyf vieren. Crutch- lev kwam hem vervangen. Deze speelde zeer voorzichtig en liet het runs maken aan zyn part ner over. Toen de speeltyd van den eersten dag was ver streken hadden de Engelschen 120 runs om een verlies van slechts 2 wickets. De volledige sopres luiden le Innings Nederl XI-tal; E. Neuerburg c. A. Stuart, b. Gibson 27 W. Glerum c. J- Wheatley b. Crutchley 18; E. J. A. Schill c. R. Stuart b. Holmes 15; Jhr. W. v. d Bosch b. Gibson 46; Dr. M. Jansen c. Pattisson b. G. Wilson 3; L. Sodderland c. Stanley Pattisson 16; H. v. Manen b. Holmes 28; Offerman b. Gibson 33; P. C. Hagenaar not out 17; A. M. J. de Beus b. J. Wheatley 8; A. Terwiel st. Crutchley b. 7; extra's 22; totaal 240. Bowlingcijfers. Free Foresters: C. Gibson voor 71; L. Gilbert 0 voor 14; G. Crutchley 1 voor 15; .T. Wheatley 2 voor 8; A. Holmes 2 voor 0" G. Wilson 1 voor 31 en Pattisson 1 voor 39. le innings. Free Foresters: Kol. A. C. Johnson c. E. Neuerburg, b. J. Offerman 38; J. B. Wheat ley c. Glerum b. Sodderland 0: R. L. Stuart not out 60; Crutchley not out 3; extra's 19; totaa. 120. Toen gistermorgen ruim elf uur de Engel schen de innings, welke Zaterdag bii het ver- stryken van den speeltyd op 2 voor 120 was onderbroken, voortzetten, was de belangstelling zeer groot. Stuart en Crutchley, die den eersten dag op resp. 60 en 3 runs not out bleven, openden op den aanval van Terwiel en Sodderland. Stuart, die Zaterdag zeer solide batte en eiken slechten bal in de richting van de boun dary zond, maakte nu dadelök een veel minder zekeren indruk. In de tweede over van Terwiel gaf hy Mr. H. v. Manen een rangkans. welke deze Met wist te benutten. In de volgende over van Sodderland had de H.C.C er reeds met zijn eersten bal succes, welke de mid stump van Crutchley uit den grond wierp (3 voor 128, laatste man 7). Stuart kreeg toen gezelschap van Pattisson, doch bleef ons slechts kort op do mat want hij speelde een bal van Jhr. W. v. d. Bosch, die inmiddels was aangezet, in eigen wicket en verdween voor eep nuttige 72, waarbij tien vieren (4 voor 147). Op 5 voor 163 was andermaal een scheiding verkregen en moest Holmes voor 25 zy'n plaats afstaan, op goede wijze door de Beus achter het wicket ingere kend. De Haagsche aanvoerder liet hierna Offer man bowlen en de Schiedammer smaakte het genoegen in zyn eersten over Pattisson voor 9 te cleanen (6 voor 181). Een run verder had dezelfde bowler andermaal succes en wierp nu voor 13 de bails van Gibson af. De rest van het elftal maakte ©r zoo goed als niets van en geen enkele speler wist de dubbele cyfers meer te bereiken. Stanley viel als achtste slachtoffer voor 2, Gilbert volgde hem een over verder voor 1 en weer een over verder was ook Sillem in gerekend, alle drie op keurige wyze door Dr. M. Jansen gebowld, Wilson die door een armbles- Reeds voor eenen was het Nederlandsch Elftal voor de tweede maal in met als openings paar E. Neuerberg en W. Glerum. Het begin was verre van fraai want in de eerste over, welke Gibson bowlde, zette de H.C.C.-er zijn been voor een rechten bal en op het appel van den bowler zond de umpire hem voor 0 naar het clubhuis terug. Glerum zag evenmin kans zich in te spelen want voor een magere 6 runs had Gibson hem gecleand (2 voor 8). Hiermee waren E. Schill en Jhr. W. v. d. Bosch te samen. De score ging dank zy v. d. Bosch iets naar boven doch op 34 viel reeds het derde wicket en zag d. Bosch voor 19 door Pattisson zhn bails afgeworpen. Toen op 43 andermaal een schei ding was bewerkt en dezelfde bowler den dood an Schill op zyn geweten nam, zag het er met voor 43 slecht uit voor het nationale team. Dr. M. Jansen die hierna met van Manen op de mat stond, bracht den Engelschen aanval tot wanhoop. Telkens liet aanvoerder Stanley van bowler verwisselen en Wheatley, Holmes en Wilson kregen een beurt. Succes bleef echter uit terwyi beider batsman de ballen naar alle zyden wegsloeg. In vry korten tyd kondigde een luid applaus de 100 aan. Vooral van Manen scoorde zeer snel en sloeg eiken minder zuiveren bal naar- of over de boundary. Ook Dr. Jansen wist een pracht zes te slaan. Zonder verder wicketsverlles gaf de telegraaf 150 runs aan. Van Manen naderde toen langzaam maar zeker zyn century. Op 159 speelde Dr. Jansen een bal van Gibson hoog de lucht in. Wel was de slag dicht in de richting van de boundary doch de daar past gevatte Gilbert wist den moeilijken vang op uitstekende wyze te benutten, waardoor de innings van den H.C.C.-er op 64 een einde nam. Dr. Jansen noteerde o.m. zes vieren en een 'zes. Hü werd vervangen door J. Offerman. Ook deze scoorde vry snel alhoewel hy geen kans zag de boundary te bereiken. Het totaal werd met een vier op Gibson door van Manen op 200 gebracht, terwyl hy enkele overs verder met een 4 op Pattisson zün century bereikte. Er werd nog een kwartiertje doorgespeeld tot theetijd, waarby aanvoerder van Manen op 5 voor 233 de innings sloot. Hy zelf bleef op 114 not out en noteerde 14 vierep en 5 zessen. Hy gaf slechts eenmaal een moeiiyken vang in de slips welke niet kon benut worden. Offerman was niet uit met 16. De stand van het vyfde wicket bedroeg 126 runs. Dat er vooral in het laatste half uur zeer snel werd gescoord blykt uit de runs, die na 2 uur 150 bedroegen en na 2 uur en 20 minuten de 20 gepasseerd waren. Toen de gasten de tweede maal ingingen, stonden zy voor de taak om in een kleine twee en een half uur 281 runs te scoren wilden zy winnen terwyl het Nederlandsch Elftal moest probeeren de gasten beneden dit totaal uit te krijgen. Holmes opende met Col. Johnston op aen aanval van Terwiel en Sodderland. De ver wachting dat de Engelschen zouden gaan prik ken en alzoo probeeren den tyd uit te spelen, bleek voorbarig want zoowel Holmes als John ston probeerden steeds runs te maken. Toen de telegraaf 23 aanwees, ging Jhr. v. d. Bosch voor Terwiel bowlen en enkele overs verder verving Dr. M. Jansen Jhr. v. d. Bosch weder die toen inplaats van Sodderland van het andere wicket den aanval voortzette. Eerst op 56 kwam de scheiding en deed Glerum op Holmes voor 34 een keurige vang. Dit geschiedde op het bowlen van Offerman die voor Dr. Jansen was aangezet. Stuart, die Holmes, verving, maakte het niet lang want voor 9 rekende de Beus hem achter het wicket in (2 voor 78). Zyn opvolger Crutch ley was nog sneller verdwenen, hij scoorde slechts drie runs en werd in de slips door Glerum op het bowlen van Dr. Jansen ingere kend (3 voor 90). Om half zeven gaf aanvoerder v. Manen de poging op en bleef alzoo de wed- stryd onbeslist. Het totaal der Engelschen werd 3 voor 108, waarby Col Jonhston op 40 en Whatley op 14 not out bleven. le Innings Free Foresters:: A. C. Johnston c. E. Neuerburg, b. J. Offerman 38; J. D. Wheat- ly c. Glerum, b. L. Sodderland 0; R. C. Stuart b. W. v. d. Bosch 72; G. E. V. Crutchley b. L. Sodderland 7; A. J. Holmes c. de Beus, b. Dr. M. Jansen 24; H. C. Pattisson b. J. Offer- man 9; C. H. Gfbson b. J. Offerman 13; K- B. Stanley b. Dr. M. Jansen 2; L. H. Gilbert b. Dr. M. Jansen 1; R. O. Sillem b. Dr. M. Jansen 5; G. "Wilson not out 0, extra's 22 totaal 193. Bowlingcyfers: A. Terwiel 0 voor 39; D. Sod derland 2 voor 24; Jhr. W. v. d. Bosch 1 voor 62; Dr. M. Jansen 4 voor 19; J. Offerman 3 voor 21 en Glerum 0 voor 6. 2e Innings Nederl. Elftal: E. Neuerburg l.b.w. Gibson 0: W. Glerum b. Bibson 6; E. J. A. Schill c. en b. Pattisson 7; Jhr. W. v. d. Bosch b. Pat tisson 19; Dr. M. Jansen c. Gilbert, b. Gibson 64; Mi-. H. van Manen not out 114; J. Offerman, not out 16, extra's 7, totaal 5 voor 233 gesloten. Bowlingcyfers Gibson 3 voor 80; Pattisson 2 voor 93; Wheatly 0 voor 20; Holmes 0 voor 19; Wilson 0 voor 14. 2o Innings Free Foresters; A. J. Holmes c. Glerum b. J. Offerman 34; Col A, C. Johnston not out 40; R. L. Stuart o. A. M. de Beus, b. J. Offerman 9; G. E. V. Crutchley c. Glerum b Dr. M. Jansen 3; Wheathley not out 14, extra 8, totaal 3 voor 108. Bowlingcyfers; A. Terwiel 0 voor 22, L. Sod derland 0 voor 23; Jhr. W. v. d. Bosch 0 voor 14; Dr. M. Jansen 1 voor 14; J. Offerman 2 voor 19 en Glerum 0 voor 8. weldige prestaties door adviseur en bestuursleden, ln het belang der nationale R. K. sport verrichtj en gaat over tot de orde van den dag". Met een kort woord sloot de voorzitter daarna de laatste vergadering van de Technische Com missie. Dadelyk daarop opende de heer J. Stufkens de vergadering van den L V. C. B. waarvan als eenig punt op de agenda de bespreking van een concept-buishoudelyk reglement voorkwam. De R. K. V. V. De Meer uit Amsterdam diende dadelyk een voorstel in om het concept met eenige kleine veranderingen voorloopig voor een jaar aan te nemen en aldus de waarde daarvan aan de practyk te toetsen, een voorstel dat door Wils kracht nog werd aangevuld met een voorstel om het geheele bestuur van de nu niet meer be staande T. C. te benoemen. De voorzitter deelde mede, dat als het huis- houdelyk reglement aldus wordt aangenomen, het niet meer mogelyk zal zyn by het vaststellen van het competitie-programma rekening te hou den met de wenschen van die vereenigingen, die er op practisehe gronden bezwaar tegen maken op denzelfden dag een thuiswedstryd te spelen als de plaatselyke K. N. V. B.-club. Deze moei- lykheid van het bestuur komt voort uit een paragraaf van het reglement, waarin het bestuur verplicht wordt maandprogramma's te publi- ceeren. Van verschillende zyden werd deze moeilykheid toegelicht. Door enkele vereenigingen uit het Zuiden werd medegedeeld. dat men eenvoudig niet buiten zekere recetten kan om de clubs in het leven te kunnen houden. Waar het publiceeren van het maandprogram- ma te veel moeilykheden meebracht, werd het voorstel Wilskracht zoodanig gewyzigd, dat de clausule omtrent de competitie voorloopig buiten beschouwing zou worden gelaten. Het voorstel werd vervolgens verworpen met 44 tegen 34 stemmen. Hierna kwam in stemming een gewyzigd voor- stel-De Meer, om het reglement aan te nemen met uitsluiting van de financieele, de bestuurs- en de competitie-paragraaf. Dit voorstel werd z. h. et. aangenomen. Als gevolg hiervan werd de competitie-para graaf in stemming gebracht in dien zin, dat by afstemming bij de competitie wederom rekening zal worden gehouden met de wedstryden van den K. N. V. B. De competitieparagraaf werd Inderdaad afge stemd met 57 tegen 14 stemmen. Na ampele bespraking werd de finandeele paragraaf ongewyzigd aangenomen. B weri de bespreking van de bestuursparagraaf uitvoerig gediscussieerd over de opgenomen bepaling dat het bestuurslidmaatschap onver- eenigbaar is met het bestuurslidmaatschap van diocesane bonden, kringen of districten en met een bezoldigde functie in die bonden. Met groote meerderheid van stemmen werd be sloten deze bepaling te schrappen. Oorspronkelyk is de opzet geweest den directen Invloed van de bonden te verminderen en inderdaad bestaat de kans dat die invloed zydelings door deze schrap ping werd grooter gemaakt. Men was evenwel van meening, dat dit minder ernstig zal zyn dat de vryheid, die de vereenigingen er door. krygen, zeer wenschelyk is. Tot slot kwam aan de orde de verkiezing van een definitief bestuur. De secretaris-competitieleider, de heer Verste gen, drong aan nog tydens de vergadering een definitief bestuur te kiezen, daar dadelyk met de voorbereidingen moet worden begonnen. Het voorloopig bestuur werd dan ook herkozen voor den tyd van een jaar. De loting voor de wedstryden om den Zilveren Bal, die dit jaar op 28 Augustus, 4 en 11 Sep tember op het terrein van Sparta te Rotterdam worden gehouden, heeft het volgende resultaat gehad: 28 Augustus, 10 uur: A. XerxesVOC (J. Ha- zeu); 11.15: B. GoudaFeyenoord (L. Caste- leyn)12.30C. HWQuick, Den Haag (dr. J- Vuylsteke); 1.45: D. ADOBeerschot, Antwer pen (W. Eymers); 3 uur: E. Hercules Utrecht- Heracles (mr. E. G. v. Bisselick) 4.15: F. Sparta HDVS (J. F. v. Moorsel). Vrygeloot DFC en Willem IX. 4 September: 10 uur: G. winnaar Cwinnaar F (mr. E. G. v. Bisselick): 11.15: H. Willem IX winnaar B (J. F. v. Moorsel)12.30I. DFC- winnaar E (J. Hazeu)1.45J. winnaar Dwin naar A (B. Casteleym); 3 uur: K. winnaar G winnaar H (J, Mutters); 4.15: L. winnaar I— winnaar J (W. Evmers). 11 September: 2.30 uur: M. Eindstryd: winnaar Kwinnaar L (W. Eymers). Feyenoord speelde Zaterdag te Weenen tegen de Wiener Sportclub en verloor met 93. Stand by rust 42, WEBER NIET NAAR FEIJENOORD?] Naar do Maajndaginargoii vernoemt heeft Weber van A. D. O., die destijds overschrijving naar Feijenoord had aangevraagd, besloten lid van A. D. O. te blijven en derhalve zijn over schrijving ingetrokken. Nu door de oprichting van den Interdiocesanen Voetbal Competitie Bond de Technische Sectie van de R. K. Voetbalfederatie overbodig is ge worden, is gisteren te Utrecht deze sectie geliqui deerd, voorafgaande aan de vergadering van den Interdiocesanen Voetbal Competitie Bond, waar in het nieuw ontworpen buishoudelyk reglement is behandeld. De voorzitter der T. S., de heer J. Stufkens, hield een korte toespraak, waarna de gebruike lijke agendapunten als notulen enz. voor de laatste maal werden afgehandeld. By de bespreking van het technisch verslag werd ter sprake gebracht het onderwerpen van bepaalde kwesties aan een uitspraak van het Episcopaat, zulks in verband met een in het Zuiden voorgekomen geval. Algemeen was men van meening, dat er inderdaad principieele redenen kunnen zyn om het Episcopaat in som mige kwesties te mengen, maar daar staat tegen over, dat anderen meenden, dat er zaken zyn, die principieel genoemd worden (een gezags kwestie in de besturen), die dit in het geheel niet zyn. Na zeer uitvoerige verdere discussies werden zoowel het technisch verslag als het financieel beleid goedgekeurd. By de uitreiking der kampioendiploma's deelde de voorzitter mede bericht te hebben ontvangen van de protestcommissie, dat het protest van T. Y. B. B. naar aanleiding van den tweeden kam- pioenswedstryd tegen Caesar is afgewezen, zoodat laatstgenoemde vereeniging Federatie-kampioen is. Voor de sluiting der vergadering werd een motie aangenomen, ingediend door R. K. A V.. luidende „De algemeen vergadering der Technische Sec tie van de R. K. F., voor de laatste maal voor haar ontbinding byeen op Zondag 7 Augustus in hotel de l'Europe te Utrecht, brengt hulde aan het demissionair bestuur der T. S.spreekt haar waardeering en erkentelykheid uit voor de ge- 6 283fi 5633 8721 11602 14541 17616 20637 20 2885 5921 8728 11616 14550 17621 20677 i 24 2887 5924 8927 11669 14669 17678 20710 47 2898 5998 8948 11733 14670 17735 20717 49 2952 6151 8991 11735 14753 17826 20781 I 52 3027 6156 9013 11748 14882 17832 20813 114 3045 6219 9057 11898 14925 17880 20922 173 3133 6221 9058 11916 14928 17944 20939 320 3179 6241 9064 11930 15077 17954 20982 345 3191 6248 9075 12077 15177 17961 21247i 359 3326 6249 9132 12149 15233 17991 21243 i 373 3338 0329 9164 12169 15243 18054 21301 396 3429 6354 9332 12233 15257 18110 21339 405 3439 6397 9338 12243 15322 18126 213561 512 3441 6410 9434 12254 15395 18219 21367 J 539 34.50 6421 9462 12255 15409 18455 21392 552 3456 6445 9472 12261 15432 18486 21587 J 562 3482 6505 9492 12296 15486 18546 21608 1 588 3512 6533 9525 12356 15494 18608 21684 604 3563 6550 9631 12529 15548 18623 21813 I 632 3570 6556 9660 12555 15654 18655 21833 'j 694 3602 6576 9691 12610 15710 18685 21834» 787 3674 6611 9765 12704 15818 18721 22044( 8SS 3804 6633 9802 12726 1-5898 18749 22065] 1039 3894 6724 9902 12732 16010 18760 22109 1044 3946 6727 9906 12766 16015 18771 22134, 1046 4026 6773 10011 12818 16227 18338 22156 1056 4096 6797 10027 12827 16242 18903 22270 I 1190 4153 6848 10063 12837 16247 18914 22429 1209 4167 6895 10122 12S47 16261 18952 22514 1 1231 4188 6900 10169 12S70 16335 19050 22533 i 1301 4225 6941 10251 12900 16356 19169 22597-1 1364 4242 7049 10314 13015 16374 19197 22622 1 1378 4267 7054 10346 13063 16396 19260 22665 1412 4278 7153 10428 13157 16503 19266 22697 1444 4330 7234 10477 13186 16537 19377 22735 1466 4399 7304 10562 13190 1 6551 19123 22736 j 1478 4411 7320 10609 13226 16580 19502 22798 1521 4499 7378 10615 13253 16641 19655 22817 1593 4502 7497 10743 13318 16664 19631 22943 1617 4531 7515 10802 13350 16671 19G37 22980 1638 4631 7589 10860 13360 16748 19681 23070 1725 4644 7616 10913 13486 16751 19090 23100 1780 4704 7626 10926 13508 16819 19741 23132 1782 4724 7716 10971 13522 16871 19823 23258 1805 4771 7809 11030 13601 16922 19825 23316 1811 4846 7836 11052 13619 16923 19839 23330 1905 4890 7852 11160 19669 16931 19886 23356 2012 4942 7855 11207 13733 16956 19921 23382 2014 4977 7967 11241 13773 16963 19962 23413 2103 5010 8029 11269 13820 16977 19979 23515 2118 5013 8083 11300 13857 17060 19985 23606 21S6 5026 8097 11304 13026 17033 20059 23656 2200 .5027 8122 11453 13941 17150 20093 23683 2201 5119 8182 11456 14037 17254 20096 23710 2204 5174 8284 11510 1409,2 17320 20172 23857, 2376 5271 8310 11531 141(8 17327 20309 2.3864 j 2422 5273 8513 11532 14206 17370 20332 23935/ 2460 5342 854-5 11547 14303 17413 20340 23947 2492 5494 8560 11558 14349 17427 20-393 23962 2545 5497 8570 11571 14420 17498 20556 23986 2668 5602 6661 11585 14490 17512

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 7