I 3 KA EÜS BAKHUIS1 Geldersche Rookworst ONZE KABOUTERS l OVER TWEE WEKEN EEN NIEUWE RIJKSDAG f f EENDRACHTSWEG 8. DE HERFSTZ1TTING VAN HET ZWJTSERSEHE PARLEMENT 0VALINE kachelglans Mij treedt op den voorgrond? MoN>inson! SALARISVERLAGING DER AMBTENAREN. MAANDAG 24 OCTOBER 1932 „DE NAZIS NIET MEER ACTUEEL, DE GRONDWET IS ACTUEEL:' lók VON PAPEN WINT TERREIN. HULPVERLEENING AAN DEN BOERENSTAND EN HET HOTELBEDRIJF. HEftDRIKUS JOHANNES MARIA DONDERS, „Het Groene Kruis" NA ADVERTEEREN KOMT ZONNESCHIJN MARIE, JOSEPHINE, PAULINE, ERNESTINE LAMERS geb. Alard HARRY DONDERS FREDERICA JOHANNA DOLS geb. Hoffman HENK DOESBURG ZE IS ER WEER echte het 100-jarig fabrikaat Ze geeft bevrediging aan ieder gebruiker. VRAAGT UW WINKELIER 1832 - 1932 De Beëedigde Makelaars J. HORNMAN Zn. TE KOOP GEVRAAGD 1.— PER WEEK Als gij alles geprobeerd hebt, geef dan onzen ka bouters nog een kans. FS "JpW Hoe langer hoe meer! Stap voor stap heeft hij de genegenheid van het publiek veroverd. En een blijvende genegenheid! Wie Robinson eenmaal kennen, blijven hem trouw. Oersolide, sterk, soepel, pret tig van pasvorm! Ziedaar een kleine serie van Robinson's prima eigenschappen. En dan dat degelijke binnen werk. Dat is het fundament van den schoen. Dat doet den Robinson menige reparatie over leven. Vooral als U daarvoor naar een vakman gaat. En z'n prijs is ongelooflijk laag bij zooveel goeds. Een pracht paar Robinson moueres koopt U voor Fl 4.50- Bruin Fl 4.90. Goedkooper dan vóór den oor log. Vraag er Uw eigen winke lier maar eens naar. Hij heeft ze en levert ze graag 1 N.V. ROBINSON SCHOENFABRIEK - NIJMEGEN it! Van onzen correspondent.) Seri ij n, 21 October 1922. Over twee weken moet Duit-schland aiweer een nieuwen rijksdag kiezen, maar men kan niet zeggen, dat er van de daartoe uoodige actie veel te bemerken valt. Dat is natuurlijk daardoor de verklaren, dat de onrust bier een chronisch verschijnsel geworden is en dat men zijn oogen al zeer wijd open moet zetten om de aanwezigheid van een beetje meer beweeg dan gewoonlijk vast te kunnen stellen. Afge zien daarvan mangelt het aan geld en geld is niet alleen van den oorlog de zenuw. Hier komt dan nog bij, dat de belangstel ling van de menschen minder den komenden rijksdag geldt dan de vraag, hoe deze weer naar huis gestuurd zal worden. Niemand is in woelige dagen gelijk wij ze nu beleven, gaarne een profeet, maar ieder ziet toch wel, dat von Papen in het wordend parlement geen meerderheid zal bezitten. En dat hij totaal en heelemaal geen kans heeft zijn altijd nog vage grondwetswijzigingen met twee derden der stemmen aangenomen te krijgen. Maar von Papen maakt ook den indruk, dat hij er niet de man naar is uit zulk 'n fiasco de parlemen taire conclusies te trekken en daarmede brengt hij het land op den rand van een avontuur zon der bodem. Dit avontuur boeit de menschen cit den aard der zaak meer dan het parlement, waarvoor de hoogachting toch al beneden het vriespunt gezakt is en daarom spreekt men nu hoofdzakelijk over hetgeen „er na" zal geschieden. Het feit, dat op het oogenblik het meest in het oog springt, is dit: de nazis zijn niet meer actueel. Door zijn beduimelen van de grond wet. aangedikt door allerlei fantastische ge ruchten over een herstel van de monarchie, heeft von Papen den nazis den gevoeligsten klap toegebracht, dien zij Überhaupt op konden loopen. Geen tyranniseeren, geen chikaneeren, geen ontbinding van hun stormtroepen, heeft hen zoo gevoelig kunnen treffen als de ont wikkeling der dingen van de laatste da gen, welke daarin resulteerde, dat het pyra- midale blok der nazis op den achtergrond ge schoven werd en plaats voor iets anders moest maken. Daarom nog eens: de nazis zijn Biet meer actueel; de grondwet is actueel. Waarschijnlijk heeft von Papen dit verschijn sel niet in zijn becijferingen meegerekend. Het is hem als een toevallige bate komen overval len. Men kan dat aannemen, wanneer men nauwkeurig let op de regie, die van hoogerhand gevoerd wordt. Men is er in de perscentrale blijkbaar op uit de geruchten over de terug komst der Hohenzollern te onderdrukken, in stede van ze nieuw voedsel te geven. Von Papen laat zich ook met polemieken tegen Hitler in in stede van hem dood te zwijgen. Dat is ver keerd, want daarmee speelt hij Hitier slechts in de kaart. Het eenige ding, dat de regeerings- perscentrale op het oogenblik te doen heeft, is de verbeelding der kiezers met allerlei sen- sationeele dingen zóó te prikkelen, dat Hitier geen kans meer heeft het verloren gegane ter rein weer terug te winnen. Hij heeft in alle gevallen zijn persoon lijkheid voor zich. Als getuige is hjj nu een paar maal voor onderzoekingscommissies ver schenen en daarbij heeft hij telkenmale een zeer frisschen, fikschen en slagvaardigen in druk gemaakt. In engeren kring gaat een groote charme van hem uit en ten slotte is er zijn economisch program, dat in alle geval len iets meer is dan louter woorden. Het is een daad, dit program, een koene daad zelfs en ontelbaren vragen zich af, of het maar niet beter is een eind weegs met dezen kan selier mee te gaan, hoe ongaarne men met hem tot aan het einddoel door zou loopen. Welk een rol het bovengenoemd monarchisme nog in de komende verkiezing spelen zal, is zeer moeilijk uit te maken. Luttel tijd gele den dacht niemand meer aan een terugkeer van de weggeloopen dynastieën. De dapperste verdedigers van de open staande tronen dor sten niet verder te gaan, dan te verklaren, dat zij „op den bodem der feiten stonden". Zij namen nimmer het woord „republiek" in den mond, maar zij riepen nog veel minder „Leve de Koning!". Nu hebben de vaderlandsche bonden deze leus echter aangeheven en ziet dadelijk hoort men allerwegen 'n echo. Tal van lieden hebben ineens ook hun monarchistisch hart ontdekt en zingen met de vaderlandsche bonden mee. Of dit verlangen naar een herstel van het monarchisme eenige beteekenis heeft is op het oogenblik niet te overzien. De nationale par tijen gaan er zeer behoedzaam mee om, want zij willen hun ve/kiezingskansen door geen on voorzichtigheid bederven. Hugenberg kronkelt zich om het vraagstuk heen als een slang om een appelboom en dat noemt hij taktiek. Hitier laat zijn jongens in Koburg eerewacht voor het vorstelijke Zweedsche bruidspaar spelen en tegelijkertijd in de pers alle vorstelijkheid met schimp overladen. Dat is ook taktiek. Het centrum heeft zijn verkiezingscampagne geopend door zich met zekere hartstochtelijk heid tegen von Papen te keeren. Dat hebben al thans Kaas en Brüning gedaan, maar of zij de gansche partij overtuigd hebben, staat te bezien. Er is een deel van het centrum, dat den kanselier een royale kans wil geven zijn eco nomisch program ten uitvoer te brengen. Hem daarin te steunen en dan verder te zien. In de oogen van de Hindoes is de historie een beweeglijke massa met net zoo weinig vastheid van lijn en kontoer erin als in de golven van de zee. Precies eender zien de staatkundige verhoudingen van Duitschland er op het oogenblik ook uit. Alles staat op losse schroe ven; alles deint, wiegelt, is in beweging, zoo dat er heelemaal geen peil op de toekomst te trekken valt. Over de verkiezingscampagne zelf is ook maar weinig'bijzonders mede te deelen. Het is jammer, dat het juist weer de lui zijn, die zich als conservatieven uitgeven, welke de vuilste methoden huldigen om de kiezers naar hun kant over te halen. Getuige bijvoorbeeld het gev^l-Klepper. Genosse Klepper is directeur van de Pruisi sche bank en minister van financiën geweest. Het nieuwe regime heeft alle akten van de Pruisische Bank uitgeplozen om te onderzoe ken, of het niet mogelijk zou zijn een gat voor den heer Klepper te graven. Dat is ook gelukt. Het onderzoek bracht namelijk aan het licht dat Klepper credieten ten bate van de „Köl- nische Volkszeitung en van de „Ger- mania" had gegeven. Hier kon men dus twee vliegen in één klap slaan. Men kon tegelijker tijd de socis en het centrum treffen. Daarom werd deze aangelegenheid fluks tot een enorm schandaal opgeblazen en de nationale asfalt- pers wist zelfs mee te deelen, dat de heer Klep per voorloopig in de gevangenis gestopt zou worden om het hem daardoor onmogelijk te maken te vluchten. Een parlementaire onderzoekingscommissie kwam bij elkaar en de rapporteur van het ge val begon maar vast een artikel te schrijven, waarin de nog niet verhoorde Klepper de „Ivar Kreuger van Pruisen" genoemd werd. Gisteren is voor deze commissie ook een der redacteuren van het Hugenbergconcern opgetreden met de verklaring, dat Klepper hem had willen om- koopen door hem credieten zonder onderpand aan te bieden. De socialistische leden, daarin gesteund door het centrum en de democraten stelden voor dat men Klepper telefonisch op zou roepen om hem direct met zijn beschuldiger te confronteeren. Maar de rechtsche leden brachten dat voorstel ten val. Zij gingen nog een stapje verder. Zij verdaagden de commissie tot na de verkiezingen. Zoodat Klepper geen mogelijkheid heeft zich te verdedigen en de vaderlandsche vrienden uit het ongeval alle verkiezingsmunt kunnen slaan, die erin zit. Het is de aristocratie, het zijn de verdedigers van troon en altaar, die tegenwoordig in Duitschland tot zulke middelen hun toevlucht nemen. Erg lekker rieken die middelen niet L. iet en dat is wel het beste wat men er van zeggen kan. Een pikante bijzonderheid wordt ook nog ge leverd door de affiches op de aanplakzuilen. Men ziet bijvoorbeeld op die kolommen een drenkeling afgebeeld, welke het Duitsche volk voorstelt. Deze stakkerd wil naar een reddings boei grijpen met het woord „Hindenburg" erop, maar hij kan die boei niet bereiken, want er hangen vier looden gewichten aan polsen en enkels. Op een dezer gewichten staat het haken kruis afgebeeld; op het tweede de sikkel, op het derde de mestvork, zooals de nazis de drie pijlen van de socies plegen te betitelen; op het vierde gewicht staat alleen het woord „partij". Elders ziet men op de reclamekolom men een forsche vuist afgebeeld, die een paar slangen bij hun strot heeft. Ook van deze slan gen zijn er drie dadelijk als communisten, nazis en socis te herkennen, maar de vierde is ook alweer een raadsel. Nu zijn de menschen zoo dom niet of ze be grijpen, dat de anonieme aanplakker met dat vierde gewicht en met die vierde slang niets anders dan het centrum bedoeld kan hebben. Maar waarom dat dan niet openlijk gezegd? (Van onzen correspondent.) Genèvet 18 October 1932. Zelden is een parlementszitting door vele 'duizenden Zwitsers met zoo groote spanning tegemoet gezien als 'de herfstzitting van dit jaar, dié de voorstellen van den minister van financiën Musy te behandelen had over een 10 pet. korting van het salaris der staatsambte naren voor een periode van vier jaren. Het is bekend, dat Musy, reeds een jaar geleden de noodzakelijkheid Van een salaris- ONGELUK IN EEN STEENGROEVE. BOEDAPEST, 22 October. (H.N.) In een steengroeve bij Gyögyös zijn 4 arbeiders onder plotseling neervallende steenmassa's bedolven. Een hunner kon geborgen worden, doch was levensgevaarlijk gewond. De 3 andere liggen nog onder de steenmassa begraven. Met het reddingswerk kon nog niet worden begonnen, daar er gevaar voor verdere instortingen be staat. Men heeft dus geen hoop meer, de drie nog levend te kunnen bergen. VERLOOFD: ANNIE FRANKENMOLEN verlaging verkondigde. Niet slechts om daar door tot een bezuiniging van ongeveer 35 mil- lioen franken op de staatsuitgaven te komen, doch ook omdat een algemeene verlaging van de kosten van levensonderhoud in Zwitserland, dat meer en meer een „eiland met hooge prij zen geworden is, onontbeerlijk werd geacht en loonsvermindering, zoowel van de particu liere loontrekkenden als van de arbeiders in openbaren dienst, een essentieel bestanddeel van het geheele programma tot een goedkooper maken van het leven in Zwitserland uitmaakt. Musy's plannen, die eerst ook in 'den minis terraad slechts weinig sympathie verwekten, doch tenslotte bij den toenemenden achteruit gang van de Zwitsersche staatsinkomsten nood gedrongen door zijn collega's in de regeering aanvaard werden, stuitten van den aanvang af op den har'dnekkigen tegenstand der socia listen en der ambtenaren-organisaties, terwijl de sterkste kamerfractie, de vrijzinnigen, heel „lauw-warm" er tegenover stond en een voort durende uitsteltaktiek toepaste. De vrijzinni gen, die bij verkiezingen vele duizenden stem men van ambtenaren plegen te ontvangen, vonden het allesbehalve aangenaam door een ondersteuning van Musy's voorstel, ofschoon ook vier vrijzinnige ministers daaraan tenslotte hun goedkeuring gehecht hadden, de ambtena ren van zich af te stooten. Zij durfden echter evenmin de verantwoordelijkheid van een ver werping van Musy's wetsontwerp op zich te nemen en werkten dus voor uitstel, in de hoop dat na. eenigen tijd 'de toestand óf zoo verbeterd zou zijn, dat de regeering van de salariskorting zou kunnen afzien, óf nog zooveel erger zou zijn geworden, dat geen redelijk denkend mensck de noodzakelijkheid van het regeerings- voorstel meer zou kunnen bestrijden. Deze uitsteltaktiek heeft echter niet tot het ermede beoogde doel kunnen leiden. De toe stand is in het laatste jaar iA Zwitserland ongeveer stationnair gebleven, zoodat nog steeds aanhangers en tegenstanders der salarisver- mindering elkander met dezelfde argumenten als een jaar geleden bestrijden. De vrijzinnigen konden dus niet langer aan het nemen eener beslissing ontkomen. Zouden zij met de socia listen zich verbinden en dus een verwerpende meerderheid in de kamer helpen vormen Of zouden zij tenslotte hun eigen vertrouwens mannen in de regeering ook in deze aangelegen heid volgen en met de katholieken, de boeren partij en de kleine groep liberalen aan Musy de overwinning verzekeren Een zucht van verlichting steeg in het begin van September uit het bon'dspaleis op, toen de meerderheid der vrijzinnige leden uit de com missie van voorbereiding der kamer in een bijeenkomst te Zermatt zich aan de zijde der andere leden der burgerlijke partijen schaarde. En ook het begin 'der beraadslagingen in de herfstzitting der kamer te Bern scheen op een eenheidsfront der burgerlijke partijen ten gunste van Musy's voorstel eener salariskorting van 10 pet. te wijzen. Bij de principieele stem ming na de beëindiging der algemeene debatten stemden alleen de socialisten en de twee com munisten tegen het in behandeling nemen van de verschillende artikelen van het wetsontwerp. Dit burgerlijke eenheidsfront duurde echter niet lang. Toen het voornaamste artikel, dat de 10 pet. korting behelsde, In behandeling kwam, werd een stroom van amendementen ingediend, die alle ten doel hadden de uitwer king der wet op 'de ambtenaren wat te ver zachten. De socialisten en een aantal vrijzin nigen gingen daarbij het verst met hun wijzi gingsvoorstellen. De socialisten waren bereid in een salariskorting van 5 pet. toe te stemmen, de vrijzinnigen wilden de 10 pet. vermindering in een korting van 7 pet. veranderen. Zelfs eenige Katholieke l^pmerleden konden zich toen niet ervan weerhouden ook een poging tot afbrokkeling van het in de ambtenarenkringen zoo impopulaire voorstel van hun gewezen leider Musy te doen. Het gevolg van den algemeenen wedloop, om den ambtenaren het dreigen-de leed wat te verzachten, was een schorsing der beraadsla gingen. Kamerleden der verschillende burger, lijke partijen streefden toen ernaar een com promis tot stand te brengen, d'at Musy nog een bezuiniging van een voldoend aantal millioe- nen zou laten en took voor de ambtenaren een aanmerkelijke verlichting der hun op te leggen lasten zou brengen. Eerst wilde de regeering van een compromis niets weten en scheen zij een „alles of niets"-houding te zullen aanne men. Als de 10 korting niet ten volle zou worden bewilligd, zou de regeering geen prijs op een verdere beraadslaging over het wets- ontwerp maer stellen, heette het. Doch enkele dagen later kwamen toegeeflijker berichten uit het bond,spaleis. Als aen groote stemmenmeer- derheid voor een compromis in den zin der voorstellen van de vrijzinnigen of Katholieken te verkrijgen zou zijn, zou minister Musy zich voorloopig bij de beslissing neerleggen, zich echter het recht voorbehouden eventueel in de winterzitting, wanneer de senaat de zaak te behandelen kreeg, op een herstel van den oor. spronkelijken inhoud van het wetsontwerp aan te dringen. Na deze meer tegemoetkomende houding der regeering, slaagden de gezamenlijke burger lijke partijen weldra er in een compromis-re geling voor te stellen, die gedeeltelijk op de Katholieke, gedeeltelijk op de vrijzinnige amen dementen opgebouwd was. Uit de Katholieke wijzigingsvoorstellen werd de bepaling overge nomen, dat de salariskorting voor gezinsrijke ambtenaren zou verzacht worden, doordat hun een kindertoeslag van 30 fres. te beginnen met het derde kind zou worden toegekend. Op aan drang der vrijzinnigen werd de korting op slechts iy,s% vastgesteld, terwijl bovendien de geldigheidsduur dezer noodregeling veel korter werd dan Musy wel gewensoht had. De nieuwe wet zal in plaats van vier jaren te gelden slechts toepasselijk zijn van Juli 1933 tot eind 1934. De verschillende door de ge zamenlijke burgerlijke partijen onder een stil zwijgend gedoogen der regeering aangebrachte wijzigingen hebben tengevolge, dat de bezuini gingen op de Zwitsersche taa-tsbegrooting uit dezen hoofde slecht? 24 millioen franken zullen bedragen in plaats van de door Musy ge- wenschte 33 millioen. Wij zullen nu moeten afwachten, hoe de stendenraad in December deze door den nationalen raad aangenomen verzwakkingen van Musy's wetsvoorstel be jegenen zal., Als de regeering kans ziet met behulp van den senaat nog een paar millioenen meer te redden, zal zij wel niet nalaten den strijd tegen de kamer met een te zacht hart op te nemen! Heeft de kamer in de herfstzitting slechts een gedeelte der door de regeering verlangde bezuinigingen bewilligd, tegen de voorgestelde nieuwe uitgaven heeft het parlement geenerlei bezwaar gemaakt. Twee belangrijke kringen der Zwitsersche bevolking hebben weder een ondersteuning uit de staatsschatkist verkre gen: de landbouwstand en het hotelbedrijf. Reeds in het begin van het jaar had het par lement, zooals ik toen vermeldde, een noodwet aangenomen, die met behulp van staatsgelden ten doel had de prijzen van melk en boter op een zeker peil te houden. Ditmaal werden nog. maals 12 millioen ter beschikking van den boe renstand gesteld. Behoeftige landbouwers, die door de wereldcrisis in moeilijkheden zijn ge. raakt en ondersteuning waardig worden geacht,-» kunnen thans een finaneieelen bijstand van staatswege verkrijgen. De regeering is ge machtigd voor dit doel gedurende vier jaren drie millioen franken per jaar uit te geven. Indien dit strikt noodzakelijk mocht blijken te zijn, zal de regeering echter desnoods de 12 millioen reeds geheel in de jaren 1933 en 1934 mogen uitgeven. De ondersteuningen zul len in den regel het karakter van een geldlee- ning dragen, doch de bepalingen over de terug betaling van het geleende bedrag zijn zoo elastisch gesteld, dat de kamerleden nóch de regeering zich groote illusies over de terug betaling maken! Ten behoeve van de hoteliers is besloten de ,1"22J opgerichte hoteltrustbank, die men willen liquideeren indien de wereld, hof y, f ee" Plouwe geweldige afname van ltseische toeristenverkeer veroorzaakt had, opnieuw in werking te stellen. Evenals tien jaren geleden, toen tal van hotels door een slapte in het tourisme niet meer in staat waren de hypotheeklasten en andere finan cieels verplichtingen te voldoen, zal ook thans de hoteltrustbank den meest noodlijdenden hoteliers en pensionhouders te hulp moeten komen. Uit de staatsschatkist is een bedrag van 3K millioen franken voor dit doel ter beschikking van de hoteltrustbank gesteld. De bespreking van de drie bovenvermelde wetsontwerpen salariskorting, hulp aan den hoerenstand, hulp aan het hotelbedrijf vormde den hoofdschotel van het parlementaire menu in de herfstzitting, die slechts twee weken geduurd heeft. Een der slachtoffers van de wereldcrisis is ook de minister van justitie Haeberlin, die thans zoowel als in de zomer, zitting 'vergeefs wachtte, dat de stendenraad zich herinneren zou, dat er ook nog zooiets ais een wetsontwerp-Haeberiin tot unificatie van het Zwitsersche strafrecht bestaat! NEGEN EN TWINTIG LOOPINGS MET MOTORLOOS VLIEGTUIG MOSKOU, 22 October (V.D.) Te Koktobel in de Krim is een Al-Russische wedstrijd voor motoiiooze vliegtuigen gehouden, waarbij door eenige vliegers buitengewone prestaties zijn verricht. De zweefvlieger Golowin bleef ononder broken veertien uur en vijftig minuten in de lucht. De vlieger Stepantsjenko slaagde er in, met zijn zweefvliegtuig 29 loopings te maken. A-> ANTON VAN DEN WIJNGAART Willemspark weg 19 Haarlemmerweg 21 Amsterdam 40734 6 .VERLOOFD: DODO HERMANS ANDRé KREYKAMP. Venlo. Bteyl. Ontvangdag: 30 October 12—2 uur Goltziusstraat 43, Venlo. 40758 7 VERLOOFD: PATRICIA JOHNSON en J. E. VAN BERCKEL. London, 21 October 1932. 12 Woodville Kd. 19 Albion Mews E W 2. 40699 ONDERTROUWD: ANNIE HEIMES en HERMAN ROTTINGHUIS. Leeuwarden, Nieuwestad 122. Groningen, Paterswoldscheweg 200 Huwelijksinzegening 15 November 9.30 v.m. in de kerk van den H, Bonifaclus en Gezellen. 40666 9 ONDERTROUWD G. J. M. STERCK ÏOZ. P. L. VAN DER LANDE Aerdenhout, 22 October 1932. Ubbergen, 40667 6 Heden overleed, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, mijn trouwe Vriend, de ZeerEerwaarde If eer Emeritus-Pastoor. Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Venlo, 21 October 1932 H. BOLSIUS, Exec. Test. De Plechtige Uitvaart waarna begrafenis zal plaats hebben op Dinsdag 25 October om 10 uur in de St. Martinuskerk te Venlo. Beslist eenige en algemeene kennisgeving. Circulaires worden niet gezonden. Verzoeke volstrekt geen bloemen, wel H.H. Missen. LEDENVERGADERING op Don derdag- a s. te 8 uur n,m. in Musis Sacrum. Agenda: 1. Opening notulen, 2. Verslag kascommissie, 3. Begrooting 1933. 4. Verkiezing 4 bestuursleden we gens periodiek aftreden van Mevr. E. Koeten-Ooms, mej. H, Honingh, de heeren C. P. Hutten en J, Schuurmans, allen herkiesbaar. 5. Benoeming afgevaardigde Zuid- Holl, Vereeniging. 6. Mededeelingen Huiszorg, 7. Rondvraag en sluiting, 11736S 21 HET BESTUUR JA MEVROUW Inderdaad koopt U in Het Naaiina chinehuis fa. ROSA MEIJER, 53 Goudsche Singel 53, Rotterdam Tel. 12964, iedere naaimachine spot goedkoop! Bijvoorbeeld een Singer handnaaimachine voor slechts 20 een Naumann voor 4 i enz. Ook alle reparaties zeer billijk! Maar let vooral op No. 53. 6301 DGVS 10 Voor 't poetsen van haard, kachel en fornuis gebruik toch alleen PROBEER EENS EEN DOOSJE VAN EEN DUBBELTJE. 622DGVS 10 Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Groot Zie- kengasthuis, tijdig voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve onver getelijke Echtgenoote, Moe der, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw In den ouderdom van ruim 56 jaar. Den Bosch Dr. K. H C. LAMERS Dr. K. L. E. LAMERS Fr. LAMERS-van Aarem en Kind Mr. ERNEST LAMERS en Verloofde R. H. J. LAMERS en Verloofde 's-Hertogenbosch, 21 Oct. 1932 De plechtige Uitvaart zal plaats hebben Dinsdag 25 October a.s. des morgens om 10 uur in de Parochiekerk van den H. Leonardus, waar na de begrafenis op het R.K. Kerkhof te Orthen. Geen bezoek. Geen bloemen. Gaarne H.H Missen. Rozenkrans des avonds om uur in de kapel van het Groot Ziekengasthuis. Hedep overleed na een gedul dig lijden, gesterkt door de H.H. Sacramenten der Ster venden, m den ouderdom van 62 jaren, de ZeerEerwaarde Heer Rector van het Mgr. Muï- saersoord te Venlo. Oprich ter en Bondsadviseur van St. Raphael. Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Namens de familie P. H. PH, DONDERS De plechtige Uitvaart zal ge houden worden in de kerk van St. Martinus ie Venlo op Dinsdag 25 October om 10 I uur, waarna de begrafenis op Mgr. Mutsaersoord. Venlo, 21 October 1932, Verzoeke geen bloemen, wel H.H. Missen, Volstrekt eenige kennisgeving. 40723 40 -leden ontsliep zacht en kalm voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, in het St. Josephgesticht te Wychen, onze lieve, brave Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mevrouw in den ouderdom van 80 jaar. Wil hare ziel In Uwe gebe- den gedenken. Voorburg (Z.-H.): N. DOLS E. DOLSVan Iersel en Kind Oosterhout (N.-Br.): J. DOLS A. DOLSDonkers en Kinderen Wychen, 21 October 1932. Eenige en algemeene kennisgeving. kUlKEH! 40727 26 Voor de vele bewiizen van be langstelling ondervonden bij de ziekte en het' overlijden van mijn lieven Man, den Heer betuig ik mijn hartelüken dank. "Wed. M. C. DOESBURG— Van Montfoort Utrecht, October 1932. Oude Gracht 369. 40691 10 SALON bestaande uit: bank, 2 fauteuils en clubtafel, modern en prima stoffeering en velours; HUISKAMER: dressoir, tafel met bijblad, 2 arm- fauteuils en 4 stoelen, noten gepolitoerd. SLAAPKAMER: eiken met notenhout, compleet met toilet, prima kwaliteit, laatste stijl. Slechts een tijdelijke aanbieding, doordat wij een groote liquideerende woninginrichting aankochten. DUS JONGELUI, komt eens kijken, gekochte meubelen betvaren wij gratis onder garantie tot latere levering. Ook afzonderlijk te koop en in andere samenstellingen en alles onder garantie. Te zien en te koop: Zaterdagavond van 710 uur. Zondag van 'l 1 tot 5 uur en verder dagelijks van 9 tot 8 uur (Maandag 10 October gesloten). IJl 11736S 74 627DGVS 28 voor spotprijs wegens verhuizing Gramofoon m. kast en.pl.. Leuning stoel, Kapokbed m. ledik., Theetaf., ronde Tafel. Adr. W. Frankel.str. 76. 3115S voor direct net Meisje, 15 jaar. van 83 uur. Koppelaar, Rembrandt- laaa 53a. 3114S Leerameublem., moquette stellen, tafels, bedstellen, divans, karpetten vloerzeilen, dressoirs. Spoikoopjes. Simonstr. 57-5^-44 bü Schiek. R'dam 3408 Robinsons zijn verkrijg baar met leder of met rubber-onderwerk. Die goeie Robinson voor Vader en Zoon. - -'.vj. iL' - i 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 8