10ERSVES1 Schiedam HET GEVAL BULLERJAHN. COUPONS VLOERZEIL g- LINOLEUM DE SENSATIE VAN DE VRIJDAG 4 NOVEMBER 1932 DE INTRONISATIE VAN Z. H. EXC. MGR. DR. J. MANGERS. Groote belangstelling der Noorsche bevolking. 'n Complete markt naast de ma gazijnenvan H.H.de Klerk&Zn. Sensationeele koopjes in COUPONS VLOERZEIL EN LINOLEUM, DEKENS, VITRAGES, TAFELKLEE- DEN EN KARPETTEN. Hiernaast vindt U een greep uit onze prijzen. Dit zijn inderdaao RECLAME-PRIJZEN' Een buitengewone aanbieding dus voor de bewoners van SCHIEDAM. U heeft gedurende de marktweek VRIJ ENTREE. Daarvan geprofiteera. VOOR HET RIJKSGERECHT TE LEIPZIG. TORTUREN VAN HET GEKRENKT RECHTSGEVOEL. HET SCHRIKKELIJK AUTO-ONGELUK BIJ ILPENDAM. UIT GOUDA HET CONFLICT IN DE WASCH- INDUSTRIE UIT^VList kifpendïefstal UIT WADDINxVeen uit~oudewater het oude lied HET CONFLICT BIJ DE N.V. v.h. GEBR. DERKSEN Een bijzondere correspondent schrijft ons pit Oslo d.d. 30 October: Vandaag, op den feestdag van Christus-Ko ning, is de nieuwe Apostolische Vicaris van het Vicariaat Oslo, Z. H. Ezc. mgr. dr. J. Mangers, plechtig geintroniseerd. Ruim twee jaren is de benoeming van een nieuwen Apostolischen Vicaris uitgebleven. Men herinnert zich wellicht het tragisch sterf geval van Z. H. Exc. mgr. Olav Offerdahl, die naar Holland gereisd om de belangen der Noor sche missie .bij de Nederlandsche katholieken te bepleiten, in het postulantenhuis der Noor sche Zusters te Bussuin plotseling overleed. Dit was begin October 1930. Sindsdien bleef de bis schopsstoel in Oslo ledig. Groot was de vreugde der Noorsche Katholie ken, toen dan toch eindelijk, na zóó langen tijd van vergeefsch wachten, een met de bisschop pelijke waardigheid bekleed opperherder weer in hun midden verscheen. Reeds Zaterdagmorgen was mgr. Mangers in Noorwegen aangekomen. In Frederikstad, de laatste missiestatie vóór Oslo, als men per spoor van Holland komt, had Z. H. Exc. een dag rust genomen. De Apostolische administrator, mgr. H. Irgens, die in deze twee jaar de mis sie bestuurd had, was hem daar tegemoet ge reisd. Zondagmorgen werd de reis voortgezet. Bege leid door administrator Irgens en twee nota belen der parochie van Frederikstad vertrok mgr. Mangers, thans in bisschoppelijk ornaat per trein naar Oslo. Aan het station waren ter verwelkoming aan wezig onze in Noorwegen zoo populaire land genoot, mgr. H. Snoeys, pastoor van Bergen en directeur der Franciscus-Xaverius-Zusters, de prior der paters Dominicanen, dr. Béchaux, en de leden van het kerkbestuur der Kathedrale kerk. De voornaamste kranten hadden met de foto van den nieuwen bisschop het nieuws van zijn aankomst te Oslo, op Zondagmorgen te 10 uur aan het centraal station verbreid. Vandaar dat honderden nieuwsgierigen zich hadden verza meld en zich een dichte haag van menschen had opgesteld. Door velen eerbiedig gegroet begaf Z. H. Exc. met gevolg zich naar de ge reedstaande auto's. Opvallend is deze belang stelling eener bijna uitsluitend andersdenkende bevolking voor den katholieken bisschop. Na tuurlijk kan dit bij de massa niet direct aan eigenlijke sympathie voor het katholicisme toe geschreven worden, maar de bewoners van Oslo, dat In de laatste jaren meer en meer een grootsteedseh aanzien begint-te krijgen, stellen er toch prijs op, dat een hooge waardig- heidsbeltleeder als representant der machtige Internationale instelling, die de katholieke kerk in hunne oogen is, thans wederom in de hoofdstad resideert. Van het stationnaar de St. Olavskerk Is slechts enkele minuten per auto. Het was heden de eerste witte winterdag in de hoofdstad en geluidloos gleden de auto's door de dik be sneeuwde straten. Aan den ingang der kathedrale kerk stond heel de geestelijkheid der stad in processie op gesteld en vol jubelende begeestering klonk het „Ecce Sacerdos Magnus", toen de nieuwe bis schop zegenend door de rijen zijner geloovigen Schreed. Nu was hij in het midden der zijnen. Alleen zij, die de moeilijkheden der katholieken Jn een geheel protestantsch land, als Noorwegen, kennen, kunnen zich de blijdschap en ontroe ring der geloovigen indenken, toen zij weder om een bisschop in hun midden zagen, die een van God gezonden Vader en verdediger voor hen zal zijn. Nadat de benoemingsoorkonde was voorgele zen werd het „Te Deum" aangestemd. En zoo begon de pontificale Hoogmis. Aan het altaar fungeerde mgr. dr. Kjelstrup als diaken, de Hollandsche pastoor der St. Halvardsparochie, pastoor Breukel als subdiaken, mgr. Irgens als presbyter assistens, terwijl onze landgenoot pastoor E. Laudy de functie van ceremonlarius waarnam. Het zangkoor der St. Olavskerk voer de onder leiding van pastor dr. G. Gorissen Pp verdienstelijke wijze de missa ,.In honorem SSoe Trinitaifcis" van Hub. Cuypers uit. Toen de kerkelijke plechtigheden geëindigd Varen, had de officieele receptie der vereeni- gingen in het parochiehuis plaats. Hier sprak Z. H. Exc. bisschop Mangers voor het eerst zijn geloovigen toe, die hem met waar enthousias me hadden ontvangen. In zijn dankwoord bracht de nieuwe bisschop vooral naar voren, dat „goed katholiek zijn" eens luidend is met „goed Noorsch burger zijn". Een woord dat zeker in de Noorsche 'pers bijzonder gecommemoreerd zal worden, daar men zoo gaarne de katholie ken als dissenters d.i. onvaderlandslievende burgers bestempelt. In zijn wapen heeft mgr. Mangers de beelte nis van den Goeden Herder geplaatst en als wapenspreuk heeft hij gekozen: „Ut omnes tinum sint", „dat allen één mogen zijn". Moge Zijn arbeidsdag, die thans in het hooge Noor- feche land begint, eens dat gekozen ideaal ver wezenlijkt zien: moge onder zijn leiding dui zenden zoekenden den éénen waren schaapstal yan den Goeden Herder wedervinden! Morgen zal Z. H. Exc. mgr. dr. J. Mangers Hoor Z. M. Koning Haakon in audiëntie ontvan gen worden. (Van onzen correspondent.) OVERBLIJFSELEN DER ROMEINSCHE BESCHAVING. ROME, 3 November. (V.D.) Aan den rech teroever van de Tagliamento, in de nabijheid van de monding, zijn overblijfselen van een groot Romeinsch bouwwerk aan het licht ge komen, waarschijnlijk uit den eersten tijd van het Keizerrijk. De vloeren van het gebouw zijn met een zeer fraai zwart-wlt-mozaïek belegd. Men vermoedt thans, dat in deze streek van dennen en duinen, nog meer belangrijke resten van Romeinsche nederzettingen moeten ver borgen zijn. Hetgeen overigens ook uit de merkwaardige bodem-constructie van het ka naal van Brioni kan worden afgeleid. De werk zaamheden worden voortgezet en mn hoopt op verdere vondsten van cultureel belang in de Streek, die eens door Attila verwoest werd en 'ook nadien veel te lijden had van de invallen der Barbaren. EEN MERKWAARDIGE TENTOON STELLING. In het Nationaal Museum té Napels is een tentoonstelling geopend, welke betrekking heeft op de verschillende phasen der Techniek Jn de Oudheid. Het is een uitzonderlijke tentoonstelling, welke alleen door de opgravingen te Pompeji en Herculanum mogelijk was. Er is o.a. de reconstructie van het meel- en broodbedrijf, van de meest primitieve maal-methodes af tot de meer geraffineerde technieken. Verder krijgt men er een overzicht van het druiven- en olij ven-persen in de Oudheid, men vindt er een getrouwe weergave van de baden der Villa dei Prisco, met heel de ingewikkelde appara tuur van koud- en warmwatervoorziening, en tenslotte het kostbare landmeters-instru ment „groma" (pl.m. 6.5 meter), gevonden in £en smidse te Pompeji, Berlijn, 2 November 1932. In Leipzig zetelt het hoogste gerecht van de duitsche republiek. Soms treedt -deze vier schaar als staatsgerecht op en in dien vorm heeft het in de laatste weken veel van zich laten praten, want hier toch vochten het rijk en Pruisen hun geschillen uit. Vanaf morgen zal dit hooge tribunaal opnieuw de aandacht van bet heele land op zich samentrekken, maar dan in den anderell VOrm, en wel in dien van rijksgerecht. Het was in deze laatste kwaliteit, dat de op perste rechtbank in den jare 1925 een zekeren Walter Bullerjahn wegens landverraad, begaan uit heb- en wraakzucht, tot 15 jaar tuchthuis en tien jaar eerverlies veroordeelde. Een jaar later begon de rijksdagafgevaardigde Levi tegen dit vonnis verzamelen te blazen, waarbij schuld of onschuld van den veroordeelde in het midden bleef. Levi richtte zijn aanvallen tegen de wijze, waarop het vonnis tot stand gekomen was. Deze wijze was niet in overeenstemming te brengen met de Duitsche rechtspraak-, usances en op grond daarvan eischte hij een nieuwe behandeling van de aangelegenheid. Levi kampte met evenveel kennis van zaken als hardnekkigheid en langzamerhand schaarde een machtig heir van instemmers zich achter hem. Het protest tegen het Leipziger vonnis nam velerlei vormen aan. De niet erg sympha- tieke „Liga voor Menschenrechten" sprong op de bres en vervreemdde door haar soms aan demagogie grenzende agitatie velen van den strijd voor de vonnisherziening, welke er anders wel mee ingestemd hadden. De theaters maak ten zich van het geval meester en buitten het op hun manier uit. De aanzienlijkste ,schrift- geleerden van den lande, mannen als Kahl, Radbruch, Kohlrausch, e.a. verklaarden open lijk in een gedenkschrift, dat het met de ver oordeeling van Bullerjahn werkelijk niet in den haak was. Vooral een rapport van deze professoren in het st-afrecht had goed gevolg en zoo besloot het Hooge Hof verleden jaar dan ook, dat de zaak Bullerjahn opnieuw in behan deling genomen zou worden. Hiermede heeft de campagne voor de her ziening haar eigenlijk doel bereikt. Of Buller jahn schuldig is of wat anders, doet niet ter zake. Het hoogste gerechtshof heeft echter erkend, dat het niet onfeilbaar is en dadelijk daaraan zijn bereidwilligheid geknoopt even tueel gemaakte fouten, hoe biamabel ook deze mogen zijn, te herstellen Daarmede nemen de torturen van het gekrenkte rechtsgevoel een einde en dat is een schoon ding. Bullerjahn zelf bevindt zich 'reeds op vrijen voet. Na zes en een half jaar zwaren kerker doorstaan te heb ben, werd hij om gezondheidsredenen ontslagen. Het drama, dat het kernstuk van het proces vormt, speelde zich in 1924 af, in een tijds bestek, toen de atmosfeer in Duitschiand, door de aanwezigheid van de militaire onderzoe kingscommissies stonk als een moeras. Deze commissies manipuleerden graag en veel met agents provocateurs, met spionnen en tegen- spionnen, met verklikkers, landverraders en dergelijke ongure elementen. Deze waren niet erg moeilijk te vinden, waar nog bij kwam, dat de partijschappen even gespannen tegenover elkaar stonden als tegenwoordig. De Duitschers. die zich over het verlies van den oorlog ver heugden, voerden een onverzoenlijke guerilla tegen die anderen, die onder de vernedering van het vaderland gebukt gingen en gelijk dat gewoonlijk bij onze buren het geval is wanneer men in de broedertwisten geen uitweg meer wist, haalde men fluks een vijand in het geding en trachtte men zich met dezen te ver binden. In die dagen bloeiden te Wittenau de „Ber lin-Karlsruher Industrie Werke" onder directie van den heer von Gontard. In deze fabriek waren een massa wapens verstopt, welke men aan de vernletigingsbesluiten van Versailles onttrekken wilde. Opzichter van dat klandes tiene magazijn was Walter Bullerjahn. Maar nu kwam op Kerstmis 1924 onverwacht eene militaire onderzoekingscommissie aan de poor ten van de onderneming aankloppen. De leden van deze commissie hadden platte gronden en andere bescheiden bij zich en aan de hand daar van wandelden zij linea recta naar die plek in de groote fabriek, waar de wapens verborgen waren. Deze aanwijzingen konden zij echter slechts gekregen hebben van een ingewijde en in verband daarmede werd Bullerjahn een beetje later opgepakt en voor den rechter ge bracht. Het rijksgerecht te Leipzig heeft zijn zaak toen onderzocht en hem tot de boven aangegeven straf van 15 jaar zwaren kerker veroordeeld Het vonnis baseerde zich op 12 waarschijnlijk heden, die tegen den aangeklaagden spraken of althans van welke gezegd werd, dat zij dat deden. Erg overtuigend waren die aanwijzingen echter niet, althans niet allemaal. Eén heeft b.v. tot inhoud, dat de aangeklaagde gedurende de behandeling erg zenuwachtig was. Een an dere cirkelt rondom een beschuldiging van den arbeider Porath, die later krankzinnig bleek te zijn: een andere heeft tot inhoud, dat Buller jahn op de hoogte was van het clandestiene arsenaal. Enz. üp deze twaalf punten zou het Hooge Hof, zoo verklaart het in zijn vonnis, den aange klaagde ook wel niet veroordeeld hebben. De doorslag werd echter gegeven door de getuige nis van een iemand, „welke boven alle verden king verheven was en die niets met de zaak te maken had, maar wiens naam niet genoemd kon worden". Deze geheimzinnige autoriteit had tegen Bullerjahn gesproken en daarmede de weegschaal te'zijnen nadeele doen door slaan. Het Is aan den rijksdagafgevaardigde Levi en zijn medestrijders ten slotte gelukt vast te stel len, dat de geheimzinnige persoonlijkheid, welke zoo grooten invloed in Leipzig kon uitoefenen, niemand anders is dan de heer von Gontard, de vroegere directeur van de fabriek, waar het geheime arsenaal verstopt was. Deze bijzonder heid is eerst later aan den dag getreden en op het moment zijner veroordeeling wist de gevon niste dus niet, wie zóó doorslaggevend tegen hem getuigd had en nog veel minder natuurlijk was hij met dezen geconfronteerd of werd hem gelegenheid gegeven diens anonieme beschul digingen te ontzenuwen. Dat is een zeer zwak punt in het vonnis, maar er is meer. De heer von Gontard werd door de vrienden der herziening onder de loupe genomen en bij dat onderzoek, dat uit den aard der zaak eenigszins eenzijdig plaats had, bleek, dat ge zegde heer niet zoo boven alle menschelijke zwakheden verheven is, als het Hof aangeno men en verklaard had en dat het minstens ge nomen wat voorbarig was op een wenk van hem een verdachte vijftien jaar in het tuchthuis te stoppen. Maar er is nog meer. De heer Von Gontard is n.l. heelemaal niet door het Hof gehoord ge worden. De zoo bezwarende getuigenis had slechts indirect plaats en ongeveer op de vol gende wijze Bullerjahn zou met zijn verraderlijke mede- deelingen eerst bij de Engelsche officieren in Berlijn aangeklopt hebben. Maar wijl Engel sche officieren zich ongaarne tot allerlei vuil werk leenen, werd hij door hen de deur uitge worpen. Bullerjahn liep toen regelrecht naar den Franschen kapitein Jost, welke hem met open arm ontvangen en voor zijn verraad be loond zou hebben. 11769S 700 Nu geschiedde het eohter, dat een der Engel sche officieren over het geval-met een niet ge noemd landgenoot sprak, welke een niet ge noemd vriend had, die lid van een Berlijnsche club was. Deze niet genoemde vriend bracht de zaak in zijn club ter sprake, waarop een ander niet genoemd lid naar de politie liep en deze van het ongeval op de hoogte bracht, laatste lm in de ketting van ongenoem de geheimzinnigheden was niemand anders dan de heer Von Gontard, boven genoemd. De po litie haakte toen in en Von Gontard- werd door twee rechters van instructie gehoord. Dezen stelden aan de hand van zijn mededeeling hun aanklacht op en het hof liet zich daardoor in zijn vonnis op doorslaggevende wijze beïnvloe den, maar het verzuimde den heer Von Gontard openlijk te dagvaarden en hem onder eede te verhooren. Toen deze bijzonderheid bekend werd voer een huivering van verontwaardiging door alle Duitschers, hetgeen wel verklaarbaar is. Het rechtsgevoel van de gemeenschap was zwaar ge kwetst en eischte herstel. Dit zal nu gegeven worden in een nieuw en spannend proces, waar van de duur op twee k drie weken geschat wordt. Wat den bovengenoemden Franschen kapitein Jost betreft, heeft Bullerjahns verdediging haar uiterste best gedaan hem als getuige naar Leip zig te krijgen. Deze pogingen zijn echter op een veto van het Fransche departement van oorlog afgestuit. Wel echter hebben twee Duitschers althans de heeren Salomon en Cohn, gezegden hopman te Parijs opgezocht en van hem de per tinente verklaring los gekregen, dat Bullerjahn niet de man is, welke het geheime arsenaal aan de entente verraden heeft. EEN EXPERIMENT. In de Galleria Pesaro te Milaan wordt een eigenaardige tentoonstelling gehouden, n.l. van kleine, anonieme schilderijen en dito beeld houwwerk. De ingezonden schilderijtjes mogen niet grooter zijn dan 27 X 35 c.M.; de plastiek mag niet meer dan 35 c.m. hoog zijn. De ge- exposeerde werken zijn zonder uitzondering it 500 Lire te koop. Het geheel maakt een goeden indruk, er is veel frisch en ernstig werk. JAARDAG DER BALFOUR-VERKLARING. JERUZALEM, 2 November. (V. D.) Ter ge legenheid van den verjaardag van de Balfour- verklaring hebben de Arabieren in Jeruzalem een algemeene proteststaking afgekondigd en zijn heden in staking gegaan. Begrafenis van drie slachtoffers. Bij het auto-ongeluk onder Upendam ver loren Zondagavond het leven de heer P. Hellingman, de heer J. Smit, diens vrouw en zootif wonende resp. te Haarlem en te Hille- gersberg. Donderdag had te Midden-Beemster de be grafenis plaats van de drie laatstgenoemde slachtoffers, 's Morgens wérden hun lijken overgebracht van het ziekenhuis te Purmerend naar Midden-Beemster. Onder groote belang stelling van vele vrienden en van de bevolking had de begrafenis plaats. Achtereenvolgens werden aan den schoot der aarde toevertrouwd, het stoffelijk overschot van den vader, de moeder en tenslotte den zoon. Onder de be langstelden waren de burgemeesters van Beern- ster en van Upendam. Voorts was er de onderwijzer van den zoon van den heer S„ de heer A. Lint met twee leerlingen, vrienden van den omgekomen knaap uit Rotterdam. Aan het graf werd het woord gevoerd door ds. J. M. Doornbos, den heer Teygeler namens vakgenooten en den heer Winters als vriend. Een neef van den overledene dankte. VEREENIGING VOOR ACTIEVE HANDELSPOLITIEK. De openbare jaarvergadering der vereeni- ging voor Actieve Handelspolitiek, zal op Dins dag 29 November e.k. namiddags 2 uur in De Twee Steden Palace te 's-Gravenhage worde" gehouden. Daar zullen het woord voeren: prof. mr' P' A. Diepenhorst over „Het tractaat van Ouchy", Mr. G. Vixseboxse over „De noodtoe stand in Twenthe", mr. H. van Haastert over „Duitschiand en wij". DE RELLETJES TE BOSK°°P- De Haagsche rechtbank wees von" nis in de zaak tegen den 35-jarige" boomkwee- ker en den 36-jarigen reiziger W- J-Jr te Gou da, die op 20 October j.l. terecht hebben gestaan, resp. wegens openlijke geweldpleging en verzet tegen de politie en wegens Geweld pleging. Door het O. M. was tegen -ö maanden en tegen S. 1 jaar gevangen1;sVV geeischt. De Rechtbank veroordeelde aahden en *S- tot 9 maanden gevang6111" Bij den landbo-uve" O. uh Eoarepas zijn Woensdagnacht ""Pen ontvreemd. De politie heeft onmiddellijk een onderzoek in gesteld. TE RISKANT? Boskoop-" Gouda was bij Gedep. f^Tutobuadienet lngedie,nd Boskoop vv T),„ ng te m<>g0n bron' bestuur dé?» vernemen wij, dait be trokken. ^-Uvrage weer heeft inge- Herriot op bezoek bij Azana, tijdens zijn verblijf te Madrid, Snel uit Hekendni-n aUt° Van A' handelaar p en de vrachtauto van den botsing in het°i;ahitiRietTVeId,met e'kaar in et naburige Lmsehoten, meit het raakten en aeVOlg' dat be,ide Tan den weg ge- door een kraanwagen weggesleept moesten worden. Woensdagmiddag geraakte alweer een auto van den Ha ast rechtse hen dijk, een der in zittenden werd zoodanig aan zijn kaak gewond dait hij zich onder geneeskundige hulp moest stellen. Dr. Hakkenberg verleende de eerste hulp, doch achtte opname in het ziekenhuis noodzakelijk, weshalve de patiënt naar Gouda wend vervoerd. Nog geen overeenstemming Gisteren hehbèn' Onder leiding'van den tfljlk bemiddelaar, ptof. mr. A. C. Josephus Jitta, in het Departement voor Economische Zaken en Arbeid te 's Gravenhage, partijen, betrokken bij het conflict, dat in de Goudische Wasch- Industrie dreigde, onderhandelingan gevoerd over de door de werkgevers gedane voorstellen tot loonsverlaging, welke door de werknemers onaanvaardbaar werden, geacht. Deze voorstellen hielden In een algemeene loonsverlaging van 10 Pct- en doen verval len van de bepalingen, dat bij verzuim wegens ziekte of anderszins Pd-, en bij verzuim wegens bedrijfsvertraging 100 pct. vam bet loon wordt uitgekeerd. iNoorts werd voorgesteld voor het overwerk dat aan den vooravond yan een feeg,tdag -wordt verricht, gednrom e 4 uren nj6)-s uj(- te keeren, in plaats van voor dit werk voor het eerste uur het vol'e oon uit j-e betalen. Als resultaat dier conferentie deed de Rijks- bemiddelu"1 het volgende voorstel 'J,e? Iïorneu overeen, dat in de nieuwe C.A-O- epaald zal worden, dat wanneer gedu rende en hoogste 100 uur per jaar en ten h°°gs e ut<r per week geen werk wordt ver- rtch ten gevolge, van bedrijfsslapte, geen loon !T «""keert. Voor de volgende uren zal Vari het uurloon worden vergoed. Edi scheidsrechter zal hebben te beslis- ot de loonen in de nieuwe C.A.O. met ten oogste 10 pCt. of minder moeten worden ver- a"8d en zal zich daarbij door een Rijksaccoun- ant laten voorlichten, die een boekonderzoek za' instellen. Alvorens een beslissing te neruen Za' de scheidsrechter vertegenwoordigers van Partijen hooren. In afwachting van de beslissing van den scheidsrechter zullen de loonen op het huidige peil worden gehandhaafd. De scheidsrechter wordt in overleg tusschen partijen aangewezen. Wanneer partijen het uiterlijk 9 November a.s. niet over de keuze van den scheidsrechter eens zijn geworden, wordt deze door den Rijksbomiddelaar aange wezen. Partijen zullen uiterlijk Zaterdag bericht zen den, of zij dat voorstel aanvaarden. Men deelt ons van werknemierseijde mede: Gisteravond heeft het personeel van de N.V. voorheen Geibr. Derksen, beschuit, en koek en suikerwerkenfabriek alli-ier, een druk be zochte vergadering gehouden, ter bespreking van het conflict, dat tusschen hem en de di rectie tengevolge van de voorgestelde loons verlaging van 10 pct. is ontstaan. Met 2/3 van het aantal stemmen werd besloten, daar de directie baar voorstellen handhaafde, he den, Vrijdag, in staking te gaan. Van dit besluit werd de directie onmiddel lijk in kennis gesteld. Dit had tot gevolg, dat, nog voordat d-e vergadering was uiteengegaan, de hoofdbesturen van de samenwerkende or ganisaties tot een conferentie werden ultge. noodigd. Deze leidde tot het resultaat, dat toegezegd werd het ontslag Van de in den loop der vorige week ontslagen 6 arbeiders in te trekken en dat slechts op ae loonen van hen, die m-eor dan j 30 per week verdienen, een korting van 10 pct. zal worden toegepast. Over de verlaging ten aanzien van de loonen beneden ƒ30 zal nader overleg worden ge pleegd. De hootdbesturen ziullen daartoe zoo spoedig mogelijk met de directie nieuwe on derhandelingen openen. In verband hiermele werd besloten de sta king een week uit te stellen reege

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 10