FM nor le Mn! BuJevtclif?bus OUDE COURANTEN TE KOOP Fondant Borstplaatjes SIMON DE WIT Voordeelen van de Sanguinose. KLEiriE-AMHOnCE ADVERTENTIEN f DAMES, WOENSDAG 16 NOVEMBER 1932 un ROTTERDAM KAMER VAN KOOPHANDEL. Vergadering van Dinsdag 15 November. UIT SCHOONHOVEN UIT VLAARDINGEN UIT REEUWIJK J0HAN HERMAN PASTEUNING per halfpond 15 cent t/m 22 November a.s. U koopt prettiger en goedkooper bij „De Goudbron voor de Huisvrouw" VAN DAM Co. M er de SANG f21.—. FRITSJE De Zenuwhoofdpijnpoeders van Dr. J. B. Meenk lil N.V. DRUKKERIJ EN KANTOORBOEKHANDEL lange HAVEN 77. hoek Brandersteeq - tfieFOON 68312 Adverteert in dit blad. DUITSCHE HERDERS HUISNAAISTER BIEDT ZICH AAN C. J. VISSER kooper van ontvangt ^TwÓÉNSDAGa C. W. v. DUYN, REMBRANDTLAAN 37. Ongebruikte exemplaren. Tot en met 1000 Ko4 ct. p. Ko. Boven 1000 Ko. tot en met 2500 Ko3l/2 ct. p. Ko. Boven 2500 Ko. tot en met 5000 Ko3 ct. p. Ko. De opcenten van de invoer rechten. 3. Nadat de behandeling in de Tweede Ka mer der Staten-Generaal van het wetsontwerp tot het heffen van opcenten op de invoerrech ten was geschorst, heeft de Kamer op 3 Novem ber 1932 den minister verzocht, om teneinde den toestand van verregaande onzekerheid, die thans voor den handel bestaat, te doen ophou den, althans die bepalingen van het wetsont werp, waardoor terugwerkende kracht aan nieuwe heffingen wordt verleend, terug te nemen. De heer L. van Doorn wenschte naar aan leiding van dit punt andermaal en op nog krachtiger wijze uiting te geven aan de groote ontstemming, welke in handelskringen heerscht tengevolge van de verwarring, welke dit ont werp, met de daarop gevolgde talrijke wijzi- gingen en niet minder vanwege de bepaling der terugwerkende kracht tot 29 September j.l. heeft veroorzaakt. Ook de laatste nota van wijzigingen, welke na de afzending van genoemd adres der Kamer is verschenen, mag voor de Kamer voldoende aanleiding zijn, om nu andermaal op de kwestie terug te komen. De verwarring name lijk wordt met al deze wijzigingen hoe langer hoe grooter, en de onzekerheid neemt van dag tot dag toe. Bovendien speelt het risico voor de expediteurs een zeer belangriike rol en wordt de handel gedupeerd en niet weinig ge schaad. Wij bespreken vandaag niet de vraag, of de 30 opcenten een fiscale heffing dan wel een protectiemaatregel moet worden genoemd. Ook zullen wij voor vandaag onbeantwoord laten, of het overrompelend optreden van den Minis ter in deze, om bij de aankondiging van een wetsontwerp reeds onmiddellijk een terug werkende kracht tot op den datum der publi catie vast te leggen, juist is geweest, en of de schatkist al dan niet schade heeft bij een plot- selingen, abnormaal grooten, invoer van arti kelen, om nog tijdig de invoerrechten-verhoo ging te ontloopen. Meer speciaal zou de Kamer haar ontstemming moeten uiten ten aanzien van het gesol met den handel en zijn belang, en tegen de wijze, waarop de Minister vast bij voorbaat naar zich meende te mogen toehalen, wat nog niet eens door de volksvertegenwoor diging was goedgekeurd. Indien het wetsontwerp de volgende week in de Tweede Kamer wordt behandeld, zal het ongeveer twee maanden zijn, gedurende welke de handel in onzekerheid is geweest omtrent de gevolgen, welke zijn te verwachten. Men schijnt in Den Haag weinig begrip te hebben van de consternatie, welke daardoor is teweeg gebracht. De expediteurs dragen belangrijk risico en de verhaalbaarheid op de debiteuren is in vele gevallen vrij dubieus. De tusschen- handel was verplicht met 'de mogelijke verhoo ging der opcenten rekening te houden, daar van navordering natuurlijk geen sprake is. Deze categorie heeft gedurende al dien tijd de grootste onaangenaamheden met haar afne mers gehad. De goederen, welke doorverkocht waren of moesten worden, werden al of niet met de 3 pet. verhoogd. Degenen, die het niet deden, en wellicht toch later de opcenten zul len moeten betalen, zullen daardoor groot ver lies lijden, terwijl de voorzichttgen, die met de mogelijkheid der invoerrechten-verhooging wel rekening hielden, te hoog moesten calcu- ieeren en daardoor de orders veelal misliepen. Het is thans nog de vraag op wie de expedi teurs en tusschenhandelaren genoemde schade zullen kunnen verhalen. Stapels klachten wer- den van de relaties ontvangen en elke Nota van H jjzigingen bracht nieuwe verwarring Na de schorsing van de behandeling in de Tweede Kamer heeft het Tweede Kamerlid Keestra vragen tot den Minister gericht (op 3 November), welke tot op heden nog onbeant woord zijn gebleven. Verder zouden, volgens de 2e Nota van Wij zigingen, vrij van de verhooging blijven die goederen, welke vóór 29 September waren ver kocht (het amendement-Hubar: „te verande ren in gekocht"), waaronder dus ook zouden vallen goederen, verkocht op jaarcontract, welke na 29 September worden geleverd. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke bepaling, op zichzelf verzachtend, toch de grootste fraude in de hand kan werken, daar het niet moeilijk zal zijn „bewijzen" te maken van opdrachten van vóór dien datum. Bovendien komt kan de beoordeeling van een en ander door de amb tenaren met alle willekeurige beslissingen en gevolgen van dien. Nu heeft de vierde Nota van Wijzigingen wel een heele opluchting gebracht en zijn tal van artikelen vrij van de verhooging gewor den, doch deze geheele wijze van wetceverij is zeer laakbaar, en ik dring ten sterlme erop aan, dat de Kamer uitdrukkelijk haar misnoe gen daarover te kennen geeft. Dat de verhooging der invoerrechten er komt, is al erg genoeg, maar aan de onzeker heid moet eindelijk eens een eind komen en een definitieve uitspraak omtrent den fatalen 29sten September mag geen week en geen dag langer duren. Spr. stelt daarom voor, nog heden een tele gram aan den Minister te sturen, tot ophef fing van dien datum. De voorzitter neemt dit voorstel over Besloten wordt tot de verzending van'onder staand telegram: De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam bericht Uwe Excellentie an dermaal Rotterdamsche handel lijdt onder voort durende onzekerheid inzake wetsontwerp in voerrechten stop zij verzoekt dringend de bepa ling omtrent terugwerkende kracht die steeds oenemende verwarring veroorzaakt spoedig in te trekken. Ernstige gevolgen van ver hooging suikeraccijns. De heer P. Jamin heeft ernstige bezwaren te gen 't voorstel van 20 opcenten op den bestaan- den suikeraccijns. Door deze verhooging wordt de accijns, oor spronkelijk zijnde 22.50 in Februari j.l. ver hoogd met 10 pet., thans voorgesteld opnieuw te verhoogen met 20 opcenten is 29.25 gesteld. Daarbij dient nog te worden gerekend 2.40 inkomende rechten, welke 't zij de suiker van binnen- of buitenlandsche oorsprong is, den sui kerprijs onherroepelijk verhoogt, zoodat in to taal 31.65 aan accijpzen en rechten moet wor den opgebracht. De gezamenlijke kosten staan boven die van vóór den oorlog, toen voor den suikeraccijns 27 was gesteld. De regeering heeft indertijd de verlaging van de suikeraccijns van 27 op 22.50 per 100 K.G. in toepassing gebracht, niet alleen omdat het haar noodzakelijk bleek een zoo nuttig voe dingsmiddel meer in het bereik van 't algemeen te brengen, doch tevens om te trachten door een verlaagd prijsniveau het suikerverbruik te vergrooten en daarmede de bietenteelt te be vorderen. Na de laagte verhooging van 10 pet. op den suikeraccijns blijkt het suikerverbruik belang rijk te zijn verminderd. Volgens spr.'s oordeel heeft zoowel de win kelsluiting, welke door debietsvermindering een sterk verminderd suikerverbruik veroor zaakte, als de verhooging van accijnzen hier op een belangrijken invloed uitgeoefend. Volgens de laatste gegevens bracht de suiker accijns in de afgeloopen vier maanden (Juni- Juli-Aug.-Sept.) tezamen pl.m. ruim 2.800.000 minder op dan in de overeenkomende maanden van het vorig jaar, terwijl de 10 pet. verhoo ging eigenlijk een meerder bedrag van 1.900.000 had behooren op te brengen. De verhooging met 10 pet. heeft dus juist een tegenovergesteld effect gehad, n.l. een op brengstverlaging inplaats van verhooging en spr. voorziet van het nieuwe voorstel een zelf de resultaat, althans een belangrijk minder verbruik. Deze verhooging van den suikeraccijns zal bui tendien het verbruik van andere voortbrengse len treffen. De prijs van de fabrikaten, waarin suiker ver werkt wordt, zal er weder door stijgen, waar door het debiet vermindert met als gevolg een verminderd verbruik van bloem, boter, eieren, spijsvetten, vruchten, over 't algemeen voort brengselen van landbouw en veeteelt. Spr. meent daarom, dat in dezen tijd juist in tegenovergestelde richting maatregelen dienden I te worden getroffen en spr. is er van overtuigd, dat wanneer de regeering er toe kon besluiten den suikeraccijns met b.v. 10 gld. per 100 K.G. te verlagen, de opbrengst er door zou vermeerde ren, tengevolge van vermeerderd suikerver bruik, niet alleen voor huishoudelijk doel, doch tevens door een meerder verbruik voor fabri kaatsdoeleinden. Ook het verbruik van voor noemde landbouwproducten, welke met suiker worden verwerkt, zou hierdoor stijgen. Dit klinkt misschien een weinig onwaar schijnlijk doch het is in den handel nu eenmaal als vaststaand aan te nemen, dat men zich geen grootere inkomsten kan verzekeren door de prijzen kunstmatig op te drijven en men er zich wel rijker door kan rekenen doch het resul taat gemeenlijk tegenovergesteld uitkomt. Spreker doet derhalve een dringend beroep op de Kamer om de Regeering te verzoeken in het belang van het algemeen, deze abnormale verhooging, waardoor een nuttig voedingsmid del totaal met over de 430 pCt. van de waarde wordt belast (suiker kost n.l. niet meer dan 7.35 per 100 Kg. en wordt door accijnzen en Inkomende rechten oj. 39 gebracht en alleen daardoor een weeldeartikel) niet in toepassing te brengen, maar integendeel 'n als door spr. ge daan voorstel in het belang van de bevolking in het algemeen en mede van rijksinkomsten in ernstige overweging te willen nemen, zoodat handel, landbouw en industrie er mede gebaat zullen zijn en de werkloosheid er door zou ver minderen. De voorzitter stelt voor dit schrijven aan de orde te stellen in de commissie crisisinvoer- wet, mede naar aanleiding van een schrijven van den kolonialen handel. Aldus wordt besloten. Bewaarloon postpakketten. 4 Op 14 Juni 1932 heeft de Kamer den mi nister van koloniën in kennis gesteld van een klacht, welke zij had ontvangen met betrek king tot in Suriname en Curacao bestaande be palingen, volgens welke bewaarloon wordt ge heven van alle postpakketten, die niet binnen 5 dagen na aankomst door geadresseerden in ontvangst zijn genomen. De Kamer zette als haar meening uiteen, dat door de desbetref fende voorschriften geadresseerden of afzen ders, ook al hebben zij zich niet één verzuim te verwijten, onredelijk zwaar worden belast. De minister heeft thans in antwoord hierop brieven overlegd van de gouverneurs van Su riname en Curacao, waaruit blijkt, dat dezen geen aanleiding hebben kunnen vinden om wij ziging in de aangevochte regeling te brengen. Dit voorstel wordt aangehouden. Het gemeenschappelijk vliegveld. 5. Naar reeds In de dagbladen bekend is ge maakt, heeft de Kamer op 4 November 1932, tezamen met haar zusterinstelling te 's-Graven- hage, bij den minister van waterstaat aange drongen op het ondernemen van stappen bij de gemeentebesturen van Den Haag en Rotterdam, om de onderhandelingen, die reeds geruimen tijd worden gevoerd omtrent de stichting van een gemeenschappelijk vliegveld voor deze beide steden over het doode punt heen te helpen, teneinde thans inderdaad tot uitvoe ring van dit plan, zij het dan desnoods op voorloopig betrekkelijk bescheiden schaal, te geraken. 6. De directeur van het postkantoor te Rot terdam en de inspecteur der P. T. T. te Middel burg hebben het oordeel der Kamer gevraagd over de wenschelijkheid van inrichting van postbussen aan de groote spoorwegstations. Verhooging der precario rechten. 7. Naar in de dagbladen bekend is gemaakt, heeft de Kamer op 9 November 1932 den ge meenteraad gewezen op het gevaar, dat de in algemeene termen vervatte tekst van het nieuw ontworpen artikel 23 der precarioverordening een nieuwen last zal leggen op het stukgoede- renvervoer over de Rotterdamsche haven of althans het sleepersbedrijf hier ter stede ern stig zal benadeelen. De heer van Doorn stelt voor deze aange legenheid nog eens nader te bezien. Deze ver hooging zal weer geheel komen ten laste van den middenstand, welke deze verhooging niet kan dragen. Spreker stelt daarom voor deze verhooging nog eens in de commissies voor land en luchtverkeer en in die van de plaatselijke belangen aan de orde te stellen. Bijzonder de transportondernemers en bodediensten zullen er zwaar door worden getroffen, gaat deze ver hooging door. De voorzitter stelt voor de kwestie nog eens aan de orde te stellen in de commissies voor pl. belangen en in die voor fiscale zaken. Aldus wordt besloten. 8. De firma van der Hoeven Co. te Rot terdam heeft zich tot de Kamer gewend ten einde haar opmerkzaam te maken op het feit, dat de briefpost uit Noord-Duitschland eerst tegen beurstijd in het bezit van geadresseerden komt. Dit punt is onderzocht door de commissie voor de posterijen, telegrafie en telefonie, die tot de conclusie is gekomen, dat, waar de Noord-Duitsche post ook vóór de jongste ver andering van de briefpostbestelling hier ter stede steeds in de tweede bestelling was opge nomen, thans geen aanleiding bestaat om op dit stuk bezwaren te maken bij de posterijen. R'DAMSCHE BILJARTBOND Voor de jmbileuanwedstrijden uitgeschreven door de Schiedamsehe Bi 1 jartvereeniging En- tre-Nous werden de volgende wedstrijden ge speeld hand. oar. brt. h. s. gem. Gouka 219 219 31 24 7.06 Boon 202 182 31 38 5.87 Valk 210 117 33 23 5.36 Gouka 219 219 34 53 6.44 Boon 202 144 19 19 7.57 Augustines 156 156 19 24 8.21 Valk 210 81 31 16 2.61 v. Eijk 157 157 31 22 5.07 Jonker 114 114 31 2.3 3.68 Boon 202 144 31 30 4.64 v. Eijk 157 125 55 16 2.27 Rodenburg 105 105 56 10 1.87 Gouka 219 218 43 35 5.07 Meijer 66 66 44 11 1.50 J. Jonker, Noorden 114—Egberts, Aelbrecht 84, 11454; H. Augustines, Noorden 156 Meijer, Entre-Nous 66 141—66; C, Roudeltap, Noorden 68—de Kroon, Aelbrecht 51, 59—51; Rodenlbuirg, Het Westen 105—Egberts, Ael brecht 84, 91—84; Loef, Olympiade 58—de Kroon, Aelbrecht 51, 58—47; Van Eijk, St. Volharden 157Meijer, Entre Nous 66 98 66; Ronde'tap, Noorden 68—Egberts, Ael brecht 84 68 52; Meijer, Entre Nous 66de Kroon, Aelbrecht 51. GEMEENTERAAD. Maandagmorgen kwam de gemeenteraad bij een in openbare vergadering; aanwezig alle le den. Bij de ingekomen stukken is o.a.. een schrij ven van het Hoofd van de Openbare Lagere School, verzoekende om ontslag met het oog op zijn benoeming ads onderwijzer aa-n de U. L. O. school te Gouda. Eervol ontslag wordt gegeven tegen 1 Februari; een schrijven van den Minister waarin een bijslag wordt gege ven van 1 voor hen die steun genieten, tot aankoop va,n brandstoffen. Een aanbieding tot het verstrekken van kasgeldleening van ƒ100.000 tegen 4 pet. voor 3 maanden wordt geaccepteerd. Thans komt aan de orde de behandeling van de begrooting 1933. Als met de algemeene beschouwingen eenige uren zijn verstreken, komt de begrooting artikelsgewijze in behan deling Met 8 tegen 3 stemmen (S. D. A. P. en V. D.) is aangenomen het voorstel tot inhouding van 3 pet. van het salaris voor eigen pensioen voor die ambtenaren, die tot nog toe premie- vrijpensioen genieten. Met 9 tegen 2 stemmen wordt aangenomen het voorstel om aan a.lle ambtenaren enz. een tijdelijke inhouding op de salarissen toe te passen van 3 pet. (tegen S D. A. P.) De kosten van uitzending en verpleging van kindoren in gezondheidskolonies enz. worden verminderd met 25 de subsidie aan het Groene Kruis wordt verminderd met 125 aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Bij het voorstel om aan de beide muziekver- eenigingen geen subsidie te verleenen doet de heer Adriaens een voorstel om deze post van 150 te handhaven en deze 150 te dekken door invoering van een vermakelijkheidsbelasting in dier voege, dat bij uitvoeringen tegen entree, b.v. bioscoopvoorstellingen, toon ee luit voeringen- telepaten, bals, enz. een recognitie wordt gehe ven van 5. In beginsel aangenomen met 8—3 stemmeai (S. D. A. p. en v. D.). Vervolgens wordt de begrooting 1933 met algemeene stem men aangenomen. Bij de rondvraag wordt nogmaals ter spra ke gdbracht de verkoop van grond aan 8 be woners van de le Olivier v. Noortstraat, die van meeniing zijn dat hun te zware ila<sten zijn opgelegd ten opzichte van het afsluiten van den aangekochiten grond aan de zijde van de geprojecteerde straat. Na een langdurige dis cussie wordt ingestemd met het voorstel, dat B. en W. zich nogmaals in vea-bindi.ng zullen stellen met een deputatie uit die bewoners, teneinde tot overeenstemming te komen. Na een onverkwikkelijke geschiedenis - een der raadsleden zou 'het de gemeentewerklieden lastig maken, door hen te controleeren en eenige hunner te betichten, dat zij te vroeg het werk verlaten wordt de zitting gesleten. JUBILEUM TOONEEL VEREENIGING E. M. O. G. De R, K. Tooneelvereenlgiug E. M. O. G. heeft Zondag haar 25-jarig jubileum feestelijk her dacht. Nadat de leden des morgens de H. Communie hadden ontvangen, werd gezamen lijk in het St. Jozefgebouw ontbeten, welk ontbijt was aangeboden door het bestuur van de St. Jozefvereeniging en waarbij tevens wa ren uitgenoodigd de dames van de leden, zoo mede de nog in leven zijnde oprichters met hun dames. Ook de Pastoor en de Ka pelaan waren aanwezig. Des avonds werd vo >r een volle zaal het blijspel gegeven gaLibe'd „Een paardenmid del", dat uitstekend werd vertolk. De bezoe kers hebben gelachen, dat de zaal soms da verde. Aan het einde van het stuk heeft de heer A. C. Deerenberg, namens de St. Jozefveree- niging de juibileerende vereeniging gelukge- wensohte en dank gebracht vooral hetgeen zij in die 25 jaren hebben doen genieten. De voor zitter van E. M. O. G. de heer A. Ponsioen heeft in antwoord hierop dank gebracht aan den oprichter der vereeniging, den heer L. Pen sioen en huid gebracht aan de nagedachtenis van de overleden leden enz. Tot slot hebben 2 dames, een z.g. koffiepraatje gehouden en eenige coupletten gezongen, waarin de vrooi'.ij- ke ervaringen werden geschetst. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen bij: De Ligt, Wan. Barendz- straait 3, zilveren horlogeketting; De Bruyn, Eemdiraoh.tstra.at 91, handtaechje; Van Hees, Binnensingel 13, ha.n*lselK>enHolleniberg. Ma- riestriaat 14, portemoninaie met inhoud; Brand Tollenswtraat 52, hond; Van Haften, Spoor- singel 46, ceintuur; Stam, Patrimoniiimdwars- straat 12, portemonnaie; Sohippers, Schiedam sehe Weg 113, vulpenhouder; Bakker, Emaus 42, VI. Ambacht, portemonnale met inhoud; De Graaf, Trompstraat 10, muts; Steenhoek, le van Ley den Gaelstraat 25, portemonuaie met inhoud; Politiebureau, taschje met inhoud, paar kousen. ARBEIDSBEURS. Het aantal werkzoekenden, ingeschreven bij de Arbeidsbeurs ailhier, bedroeg Zaterdag 1.1 1946 VISSCHERIJ, Van de bavin gvisse her ij kwamen hier bin nen; VL. 16, W. Sas met 41 last, SCH. 63 L. Rog met 1 last en defecten motor; SCH. 353, W. Kuiper met 14 last, SCH 468, J. de Reus met 26 last, KW. 45, C. van Duyn met 23 last, KW. 163, J. van Duyn Hz. met 26 last haring. OVERDEKTE TRIBUNE FORTUNA. I| Op het terrein yan Fortuna aan den Ke- thelweg wordt thans druk gebouwd aan den bouw van de overdekte tribune. Het wordt een groot gevaarte met pl.m. 650 zitplaatsen. Het geheel wordt uitgevoerd door die N.V, Maas- sluissche Beton Mij. Beton en ijzerconstructie zijn de hoofdma terialen, waaruit de tribune wordt uitgevoerd. Het werk staat onder directie van architect v. d. Berg. Het ligt in de bedoeling, de tribune Zondag in gebruik te nemen. BINNENGEKOMEN SCHEPEN. In de Vulcaanhaven is binnengekomen het stoomschip „Seirstad" met 12.000 ton erts. LIEFDADIGHEIDSUITVOERING. Een der meest sympathieke vereenlgingea te dezer stede hs wel de onlangs opgerichte vereeniging tot uitzending van zwakke kinde ren maar een Koloniehuis. 2 November l.L renden reeds 2 patiëntjes worden uitgezonden aar Egmiond, doch nog een groot aa»®-' ,SjeS wa^en. Ook voor hen zo" W* te kunnend ^ai'seu «Jd bet Kolofl^ul» kunnen doorbrengen. Maar de financiën der jonge vereeniging zijn Voor, uitgepnt Daarom is een beroep gedaan op verschillende R. K. Vereemigingen alhier, die terstond hare medewerking hebben toegezegd. Dinsdag zal in de zaal Harmonie een liefdadlghoidsuitvoe- ring gegeven worden. Door het R. K. Zang koor, de R. K. Tooneelvereenligiug „Vondel'V de R. K. Monda.ecordeonvereeniging „Oins Ge noegen en de R. K. Ver. van oud-Mulo-leerlin- gen „De Boschlaners" Is een programma sa mengesteld dat er zijn mag en een prachtigen avond belooft in de „Harmonie". BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Klaas Willem, z. van D. van Beukelen en J. Prnzyna, Jac. van Dijkstraat 8. Elizabeht, d. van J. Westerhoff en C. Kor- naat, Kortedijk 24. Hendrik Louwrens, z, van H. C. Planken en T. van der Struis, Da Ruyterstraat 29. Agenita Magdalena Johan na, dochter van J. de Haan en A. van Wijn gaarden, Da Costastraat 20. Anna Aria, d. van A. van der Horst en A. van der Meij, Markt 7. Cornelis Adriaan, zoon van C. Sloot en A. C. Bot, De Wetstraat 26. Hendrik Pie- ™r'_,Z' van W' van Gilst en s- van der Velde, Mesdagstraat 17. Willemina Johanna, d. van T. H. A, Odijk en P. Bastemeijer, Ridderstr. 14. OVERLEDEN: Maria van Dorp 75 j. wed. van M. van Wieringen, Emmastraat 71. Maarten Groeneveld 65 j., echtgenoot van J. C. Zuydam, Emmastraat 3. Jacob Weerheym, 72 j., wedn, van C. W. van Minnen, Markgraaflaan 151. GEVALLEN. Bij het versjouwee van oude scheepmaker alhier in de coöperatieve graanmalerij (JSt. Catharina" alhier te vallen, met het gevolg dat hij bloedend in het aan, gezicht wend verwond. 1 ST. NICOLAASFEEST, •N VERRE REIS. 1 Door den arbeider T. van Roon alhier werd in een weiland van den veehouder C. Verbnrg een ballonnetje gevonden ten opschrift heb bende: Monsieur E. Clements, 93 Boulevard Victor Hugo (Pas de Calais) a Béthune, Fran ce. Aan het genoemde adres is bericht go. Bomden van de Vondst. .VERLOOFD: A. P. J- VAN KERK UERLE en Ir. N. C. F. PERQUIN. Heerlen, Schoolstraat 11. Ontvangdag 20 November 2-4 uur 42164 6 GETROUWD: HERMAN ROTTINGHUIS en ANNIE HEIMES. De Heer en Mevrouw ROTTINGHUIS—HEIMES brengen, mede namens wederzijd- sche familie, hartelijk dank voor de vele bewijzen van innige deel neming bij hun huwelijk onder vonden. Leeuwarden, 15 November 1932. Toekomstig adres: Groningen, Pa- terswoldscheweg 200. 42199 14 GETROUWD: G. A. W. SIERO en E. P. J. M. VAN DALF.N. Zij betuigen, mede namens de fa milie, hunnen hartelijken dank voor de ondervonden belangstelling. Hillegersberg, 15 November 1932. 42176 8 GETROUWD: Mr. J. HENDRICHS META HAMER die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk danken voor de vele blijken van belangstelling bij hun hu wel ...c ondervonden. Nijmegen, 15 November 1932. 42202 8 Heden overleed onverwacht onze geliefde Echtgenoot, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer na voorzien te zijn van het H. Oliesel, in den ouderdom van 53 jaar. Uit aller naam Wed, J. h. PASTEUNING— Kunz. Amsterdam, 14 Nov. 1932. Ruysdaelstraat 25. Biddag Woensdag a.s. van 24 uur. De Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Donder- dag d.a.v. in de Parochiekerk van O. L. Vr. van den H. Ro zenkrans (Jacob Obrechtstr) De H.H. Missen te 7, 7 u en 8 uur, waarvan die te 8 uur de gezongen Requiem, daarna de begrafenis tegen 10 uur op het R. K. Kerkhof te Bui- tenveldert. Verzoeke geen bloemen. f Voor uw gezondheid is het beste niet te goed. De SANGUINOSE bleek voor vele zwakken, overwerkten, oververmoeiden, het beste. Waarom De SANGUINOSE wekt uw eetlust, zij bevor dert een goede spijsvertering en herstelt die, waar zij ver stoord werd. De SANGUINOSE zuivert, verrijkt en versterkt het bloed. De SANGUINOSE versterkt uw maag. De SANGUINOSE versterkt uw zenuwen. Zij voedt de hersenen, zij overwint de hardnekkigste hoofd pijn; geneest de slapeloosheid; zij geeft nieuwe kracht en energie. Honderden bij honderden hebben dit ondervonden. Neemt er de proef van:! SANGUINOSE kost per flacon f2.6 fl. fll.12 fl. f21. Bij Apothekers en Drogisten. Riemerstraat 2c/4 Den De Haag J 42217 32 GETROUWD: J. FRANS BROUWERS en DOORTJE VAN WYLICK. yenlo, 15 November 1932. De Heer en Mevrouw BROUWERS—VAN WYLICK danken hartelijkst, ook namens wederzijdsche famile, voor de vele bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 42201 11 Heden overleed tot onze diepe droefheid ons innig geliefd Kind, Kleinkind en Neefje op den leeftijd van ruim 9 jaar. Uit aller naam C. v. d. LINDEN TH. v. d. LINDEN— Loevendie. Rotterdam, 15 November 1932. Goudschesingel 239. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag a.s. op de Algemeene Begraafplaats te Crooswijk. Vertrek van het sterfhuis te 2 uur. 7409DGVS 90 helpen U over de malaise heen en wel als volgt: de drukking in Uw hoofd wordt weggenomen, U ondervindt een hoogst aangename verlichting en Uw ondernemingszin wordt weder opgewekt. U viZint het leven niet meer zoo zwartgallig. Prijs per poeder 5 et.; J 1.10 per doos van 25 poeders. Is Uw bloed dik of onzuiver' f! dan de pillen van Dr J. B. MEENK 40 ct. per doosje hTvLj P n' u v0'8t de gebruiksaanwijzing, evenals die der iiootdpijnpoeders en U is als herboren. Uitsluitend verkrijgbaar 1 t Apothekers en Drogisten. Portret in den poeder en ge sloten met den driehoekszegel met de letters E. M. B. SCNlËDAIHSCH VuLt-tKratilS. Grootste sorteering vanaf f 1,50 met 14 Kar, Ooudwi Pan en garantie I Kabouter] 6 regels f 0.60 10 regels l.— 15 regels 1.50 630 DGVS 30 42188 19 LAAT UW HART ZIEN, MAAR WEES VOORZICHTIG! Wanneer t zoo tegen St. Nicolaas loopt, de halve menschheid haast cadeautjes koopt, wijl dat, voor dit knusse feest, zoo de gewoonte al jaren is geweest. Doch het is zeer moeilijk in die zaken, het 'n ieder naar den zin te maken. En blijkt het maar al te vaak geweest, n passen en 'n meten, zonder de juiste maat te wetenHet zekerst voor U is, dat ge zoo terloops eens informeert, of degene, die gij iets schenken wil, aan z'n^ voeten iets mankeert En wanneer zoo iemand dan geplaagd is met 'n eksteroog of eelt schenk zoo'n tobberd dan „HULPINE", dan is z'n vreugde onverdeeld T. VLASKAMP Jr. Assistent-Apotheker Hugo de Grootstr. 106. R'dam. Eenig fabrikant van „Hulpine". Ver nietigt Eksteroogen, Eelt en Wratten, f0.60, per postwissel f0.75. (842) jonge reu en teef, 4 m., ƒ35 m. stam boom, waaksch, trouw, aanh. impon. Oud. kamp., vele le en eerepr. pred. Uitm., ook afger. J. Kruyffstr. 9b, R'dam. 17575 bekend met 't maken van japonnen, kinderkleeding enz., eenige dagen overhebbend zag die gaarne aange vuld. Br. no. 3168S Bur. v. d. Blad. nette R.K. Dienstbode, voor dag en nacht, netjes kunn. werken, van goede getuigen voorzien. Brieven onder no. 3169S Bur. v. d. Blad. Uw aangewezen adres voor Be hangselpapier, Glaspapier, enz. is Broersvest 46, Tel. 68986. Vraagt staalboek en prijsopgave. 3167S Vanai morgen t/m voor het a.s. winterseizoen hebben wij een ruime collectie Wollen en Fluweelen stoffen, Vesten, Pullovers, alles wordt op maat gemaakt. GRATIS ADVIES VOOR HANDWERKEN. 8783S Af te halen aan het hoofdbureau van DE MAASBODE, Groote Markt No. 30, Rotterdam en onze verschillende bijkantoren. Groote hoeveel heden bijzondere prijzen, franco wal Rotterdam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1932 | | pagina 8