DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS ËRRES RADIO 56ste JAARGANG VRIJDAG 12 JANUARI 1934 No. 16844 Huurt Uw Stofzuiger Waar dat wiei draait5' w BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 transportcolonne roode kruis scheepvaart a 60 ct. per week HOOGSTRAAT 69 - DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN ROTTERDAM FASCISTENVERGADERING TE OVERSC'HIE. Gme DOOR AUO OVERREDEN EN GEDOOD. VER. VOOR STADSVERBETERING „NIEUW ROTTERDAM". ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Baldadigheid. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f 3.25; per maand 1.10; per week 25 cents. ij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden f 3.75, bij vooruitbetaling. bureau Ko^rarkt^^ ^j" SteedS. aan 0nS Per stuk. verkrijgbaar a 5 cents POSTCHEQUE. en GIRODIENST No. 81440. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels f 1.55 elke regel meet 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond Reclames tusschen den tekst dubbel adv tanel. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50; 10 regels 1.15 regels f 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. atis Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; ƒ500.bij verlies van beide banden, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van Cen wÜRvinger50.bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt- Onderlinge wedstrijd in eerste hulp, Gisterenavond heeft in gebouw De Eendracht Wederom de jaarlijksche onderlinge wedstrijd 111 E. H. B. O. plaats gehad van de Schie damsche Transport-Colonne van het Roode Kruis. E. H. B. O. is een van de vele takken van de transportcolonne; hiernaast bestaat het werk van het Roode Kruis uit het transporteeren van zieken en gewonden over speciaal groote afstanden, hulp bij groote rampen, zooals na tuurrampen, spoorwegrampen (z. a. indertijd de hulp verleend bij het instorten van de loods op het terrein van Wilton) inrichten van hulpposten langs den weg, verder het stichten van ziekenhuizen en herstellingsoorden, het be strijden van epidemiën, bloedtransfusiedienst, die in ons land geheel 'door het Roode Kruis is georganiseerd, enz. De vredestaak van het Roode Kruis is dus veel omvattender dan die der speciale E. H. B. O.-vereenigingen. Met verschillende E. H. B. O.-vereenigingen bestaat een zeer goede samenwerking. O.a. wor den de posten langs den weg gezamenlijk met het Oranje Kruis ingericht. Speciaal een avond als deze dient om de animo der leden te prikkelen en technisch zoo hoog mogelijk op te voeren. De bijeenkomst mag als buitengewoon ge slaagd gekenmerkt worden. De jury, bestaande uit de artsen de heeren v. d Broe Y°" zitter; Ormel en Dresen, merkte speciaalop dat haars inziens de verrichtingen °P «el h°°S peil stonden en de verschillen tusschen verse groepen zeer gering war^andantsprijs. Tpnslotte de uitslag, ie. uuuui j K de Vrïes die tevens hierdoor in het bezit t V in een paar schaatsen, aangeboden docH-^het bestuur van de Schiedamsche IJsver- eeniging als bewijs van erkentelijkheid voor de vele diensten, bewezen tijdens de laatste iisperiode; 2e. Commandantspnjs. G. Krabben dam De ploegen werden als volgt bekroond, le prijs W F Schultze; 2e prijs K. de Vries; 3e prijs G. Krabbendam; 4e pr. w. Brand; 5e pr. D. Baron. Als best uitgebeelde patient kreeg de dren keling Peters een prijs. met Electro Dynamiscfoen-Luidspreker GEEN BETERE. Depgewenscht gem. betaling. INVENTA-HAARDEN Mag ..'tlichtpunt", Hoogstraat 109, Tel 68836 Reel. 8 10 DIEFSTALLEN C. van O. deed bij de politie aangifte van diefstal van een dynamo met lamp van zijn fiets, welke stond op een bouwwerk aan den Rotterdamschedijk. Ten nadeele van de technische bedrijven, alhier, zijn bij de Vijf Sluizen drie kabel moffen ontvreemd. De koetsier C. J. van Van Gend en Loos vermiste een kaas van zijn wagen. Hij stelde de politie van dezen diefstal in kennis. P. van O. deed bij de politie aangifte van diefstal van een hoeveelheid appelen, ontvreemd vanaf een handwagen, welke op het Prove niersplein stond. De dader is bekend en er is procesverbaal tegen hem opgemaakt. Mej. A. de R. uit Vlaardingen vermist een zwarte damesportemonnaie, inhoudende 15 en eenige sleuteltjes. Vermoedelijk is zij deze portemonnaie in de tram kwijt geraakt. Zij deed hiervan aangifte bij de politie. MISHANDELING P. H. is gisteren mishandeld door T., die hem een dusdanige11 klaP op het gelaat gaf, dat hij bloedend werd verwond. De politie maakte pro cesverbaal op. SCHIEDAm, 12 Jan. Aangekomen: Noorsch S.s. Skagatind, van Trapani, 0rn n bun keren in de Wiihelminahav6tl SCHIEDAM, 12 jan. Verw, ,.c„h b-- S°1fcot1semagnnTed ?tenaa; motorboot Teijing Scotsman, ledig naar Rottei.dam Na 2 jaar Uw eigendom. Alléén JJ Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 11 Januari 1934 de I beslissing op de verzoeken van: 1. P. H. Plate om vergunning tot oprichting I van een meubelmakerij in het pand Groen- weeg je 60: en 2. de N.V. Gebrs. Goris' Moderne Wassche- rijen om wijziging van voorwaarde d. van de haar d.d. 4 Juli 1929 verleende vergunning tot oprichting van een stoom-, wasch- en strijk- inrichting in het pand Lange Haven 93, verdaagd, aangezien het desbetreffend onder zoek nog niet is geëindigd. SCHIEDAM, 12 Januari 1934. R K. S. V. EXCELSIOR Voetbal Programma voor Zondag a.s.: Excelsior 1— Oliveo 1, 2 uur; Olympia 1—Excelsior 4, 2 uur; Excelsior 5Celer 4, 12 uur. Programma voor Zaterdag a.s.: Excelsior 8— Olympia b, 3 uur; VGM aExcelsior 9, 3 uur. Programma voor Woensdag a.s.: Spartaan d Excelsior 10, 3 uur; Excelsior 11Lodewijk d, 3 uur. KATHOLIEKE KRING GORZEN Woensdag 31 Januari des avonds te 9 uur zal de Kath. Kring Gorzen een algemeene leden vergadering in het parochiehuis houden, De agenda vermeldt buiten de behandeling der jaarverslagen o.a. ook de verkiezing van een voorzitter en een commissaris. De beide huidige functionarissen zijn herkiesbaar. Voorstellen voor de algemeene vergadering en candidatenlijsten voor de bestuursverkiezing worden tot 26 Januari bij de secretaresse, mej. J. Pronk, Groenenlaan 47, ingewacht. DE LEZING VAN FELIX TIMMERMANS Men verzoekt ons te willen melden, dat bij de lezing, die Felix Timmermans op 18Januan voor het Algem. Ned. Verbond over „Pieter Bruegel" zal houden, een serie lantaarnplaatjes vertoond zal worden. AANRIJDING Gistermorgen had er in de Burgemeester Knappertlaan een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door A. N. uit Rotterdam en den wielrijder R. van hier. De wielrijder kwam te vallen en bezeerde zich aan de linker knie. Het rijwiel werd vernield. De wielrijder maakte zich over deze aanrijding zóó kwaad, dat hij den bestuurder een klap in het. gelaat gaf. Van beide feiten, aanrijding en mishande- lin, is procesverbaal opgemaakt. SCH OORSTEEN BR AN D JE De brandweer heeft gisteravond om half elf een schoorsteenbrandje gebluscht ten huize van L. van B. aan het Groeneweegje. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 1011 Januari GEBOREN: Franciscus Th., zoon van P. A. J- Domenie en J. C. de Lange, Nassaulaan 75 Willem, zoon van W. van der Knaap en C. G. Mooij, Lange Kerkstraat 23. ONDERTROUWD: P. Westerveld 23 jaar en E. van Eijk 24 jaar J. Oers 26 jaar en T. C. van der Staaij 26 jaar A. G. M. Ooster- h°lt 32 jaar en A. C A. Scholte 30 jaar J. A. de Gier 29 jaar en A. C. Brökling 25 jaar B. van der Hoek 45 jaar en C. J. Roode 39 jaar T. H. Mouwens 27 jaar en C. M. W. van Mil 20 jaar. GEHUWD: p. Hokke 25 jaar en A. C. E. Scheffers 24 jaar. OVERLEDEN: F. Blok 66 jaar, Nassaulaaft 75 Gisterenavond is het kringhuis van de N.S.B. (Kring Schieland) door ir. Mussert geopend. Daarna werd een vergadering gehouden in het Vereenigingsgebouw waar ir. Mussert het woord voerde. Daar men bevreesd was voor relletjes, waren Marechaussees en rijksveldwachters ter assis tentie der plaatselijke politie opgeroepen. rei?0 vergadering had een kalm verloop en letjes deden zich niet voor. VERKEERSONGELUK. Hoe Geyssendorffer begroet iverd. Rechts luitenant Asjes, omhangen met een krans. wielriM°nmiddaS omstreeks 5 uur reeds een schie, te' °p den nleuwen Rijksweg te Over- wiel mee"?"'1 aan de hand 66,1 andel" rij naar links°erde' EensklaPs stak hij van rechts auto, bestuurd en werd geërePen door een met groote Sn ?,°r B K' tc Amsterdam, die werd over den d naderde- De wielrijder zware inwendige £neg geslingerd en bekwam Hij werd door doktÜZ1^?en' en naar zijn woningtevre°°^dersloot verbonden Gisterenavond is de 8-jarige L y Beest ag_ woond hebbende aan de Herderstraat op °de Zalmhaven door een vracht-auto overreden en bijna op slag gedood. De G. G. D. heeft het lijkje van het kind naar het ziekenhuis aan den Coolsin.gel Ge bracht De Postjager op Schiphol! Luitenant Asjes verlaat het toestel, dat terstond na de aankomst ivas omringd door een groote menigte, die de bemanning met kransen en bloemen huldigde. Lezing van Stadsarchitect ir. W. G. Wit te veen. In de zaal van den Rotterdamschen Kunst kring heeft gisterenavond de directeur van den Gemeentelijken Dienst der Stadsontwikkeling, ir. W. G. Witteveen, gesproken over het vraag stuk van de ontspanningsgebieden in en om Rotterdam. Onder het kleine auditorium be vond zich ook de Burgemeester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn. Ook leden van „Bouwkunst en Vriendschap" werden door mr. Goddard in zijn openingswoord welkom ee- heeten. Aan de hand van talrijke lichtbeelden, welk-- grafieken en plattegronden projecteerden, gaf de inleider allereerst een indruk van den groei der stad in de laatste eeuw. Sinds 1830 is de oppervlakte der stad verdertien-, de bevolking van Rotterdam verachtvoudigd. Het vraagstuk der recreatie staat er evenwel nu heel anders voor dan honderd jaar geleden. Maar een tiende gedeelte van de oppervlakte is voor dit doel bestemd. Sinds 1910 is de groote groei gekomen van de randgemeenten en we zien het merkwaardig feit, dat terwijl Groot-Rotterdam constant is gegroeid tot een bevolking van 725.000 zielen op dit oogenblik, de laatste decennia daarin het aandeel der randgemeenten Schiedam, Vlaar-» dingen, Overschie, Schiebroek, Hillegersberg en Capelle .verhoudingsgewijs veel grooter is ge weest naarmate dat van de gemeente Rotterdam geringer werd. Nu zijn er in deze randgemeenten wel uit breidingsplannen, zeer groote zelfs tot stand gekomen, welke met de nog niet goedgekeurde, maar ontworpen plannen een nieuwe bevol king van rond 750.000 zielen kunnen huisvesten. We komen dan op een totaal bevolkingscijfer van Groot-Rotterdam van plm. 1.500.000. Maar binnen afzienbaren tijd zal dit cijfer niet bereikt worden. Buitengewone factoren daargelaten, zal de bevolking van dit Groot- Rotterdam over 50 jaar in totaal ongeveer 1.150.000 bedragen. Daarom zijn wij met deze plannen op den verkeerden weg, omdat zij voortijdig te veel grond in beslas nemen, de speculatie in de hand werken en ongelijkmatige bevolkingsverspreiding in de hand werken, waardoor èn Rotterdam èn de randgemeenten weer in moeilijkheden geraken. Ook hét vraagstuk van de recreatiegebieden speelt hierbij een rol. Aan de hand van tal van berekeningen kwam spr. tot de conclusie, dat Rotterdam slechts 35 pet. haalt van hetgeen als normale behoefte aan actieve en passieve recreatiegebieden mag worden geëischt. In dit verband heeft het Bosch- en Parkplan een bijzondere beteekenis en waarde. Spr. zette dit nader uiteen en liet zien, welke elementen in dit plan zijn verwerkt. De gelegenheid voor actieve recreatie is ten Westen, die voor pas sieve recreatie .grootendeels ten Oosten van den Plas ontworpen. Wanneer dit plan voltooid zal zijn, komt Rotterdam er in verhouding tot de andere groote steden niet ongunstig voor te staan. Na de pauze is ir. Witteveen op verschillende details nader ingegaan en heeft laten zien aan de hand van schetsteekeningen, welke mooie partijen en vergezichten er rond den Kraling- schen Plas zullen komen. (Zitting van 11 Januari.) Een verduisterende schipper. De 34-jarige schipper J. K. heeft terecht gestaan terzake van verduistering. Verdachte is jarenlang in dienst geweest van de N.V. Ver meer en v. d. Arend's Handelmaatschappij en zijn taak was met een motortankboot de schip pers te voorzien van ruwe olie voor hun moto ren. Verdachte had jarenlang de firma bena deeld, doordat hij minder olie verantwoordde dan hij had afgeleverd. Voor hoeveel hij de handelsmaatschappij benadeeld heeft, valt niet na te gaan. De dagvaarding noemt een bedrag van ƒ4000. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Bij het afleveren van olie moest verdachte een bon afleveren, waarop hij de juiste afgeleverde hoeveelheid vermeldde. Op de souche van de bon vermeldde verdachte dan een geringere hoeveelheid en het verschil in prijs stak hij in den zak. Het kwam ook wel voor, dat de schip pers geen bon vroegen. In die gevallen verant woordde verdachte in het geheel niets. Een be ambte van Vermeer en v. d. Arend's Handel maatschappij verklaarde, dat het opgevallen was, dat verdachte geregeld zulke groote manco's had. Er is toen een onderzoek ingesteld, dat zeer lastig was geweest en waarbij tenslotte was gebleken, dat verdachte fraude pleegde. Twee schippers werden als getuigen gehoord, waarna het O. M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, requisitoir genomen heeft. Het is mogelijk dat de controle op verdachte niet voldoende is geweest. Aan de andere zijde mag men van goed gesalarieerd personeel ver dachte verdiende 3o per week verwachten, dat men dat vertrouwen kan. Verdachte heeft zijn firma op schandelijke wijze bedrogen en benadeeld. Het O. M. eischte 1 jaar gevangenis straf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. De verdediger mr. J. Slijper voerde verzach tende omstandigheden aan en drong aan op oplegging van een straf, gedeeltelijk on- en gedeeltelijk voorwaardelijk. Uitspraak 18 Januari. Vervolgens heeft terechtgestaan de 30-jarige koperslager W. C. P., die in den nacht van 21 op 22 November een ruit zou hebben ingetrapt van den sigarenwinkel van J. D. v. Overbeek aan den Groenen Hilledijk. Verdachte, zeide zich van het geval niets meer te herinneren. Het was een dronken avond geweest. Het bleek, dat verdachte dien avond in ge zelschap van twee andere mannen was ge weest, die eerst een ruit hadden ingeslagen van een winkel aan de overzijde van den Groenen Hilledijk, en vervolgens uit de etalage eenige petten hadden weggenomen. De zaak tegen deze beide mannen die ook op de rol van van daag voorkwam, werd echter uitgesteld, omdat een der verdachten in het ziekenhuis is opge nomen. De inspecteur van politie C. M. J. v. d. Weijden, die verdachte het eerste verhoor heeft afgenomen, was van oordeel, dat het met de dronkenschap van verdachte nogal losgeloopen was. Inspecteur van politie J. v. Tas had aan eenige glasscherven van de gebroken ruit ka toenvezels aangetroffen die in hoedanigheid en kleur volkomen overeenstemmen met die van de sok ver verdachte die in beslag genomen was. Getuige demonstreerde met een in de rechtzaal opgestelde microscoop de volkomen overeenstemming. Het O.M. was van oordeel, dat de ruit in dit geval niet was ingetrapt om diefstal mogelijk te maken, zoodat men met een simpele ver nieling te doen heeft. Het O.M. wees er verder op, dat vooral op den Linker Maasoever vele ruiten uit baldadigheid worden ingeworpen. De winkeliers in dat stadsdeel staan aan een soort terreur bloot, die meer dan ergerlijk is. In verband mede met het reeds uitgebreide strafregister van verdachte eischte het O. M. 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 25 Januari. Opium-smokkelaars. In December van het vorig jaar heeft voor de rechtbank alhier terechtgestaan de kapitein P. R. van de Rijnstoomboot Teutonia, die zich tijdens de reis van Darmstadt naar Rotterdam aan boord van dit schip schuldig gemaakt had aan diefstal van een kistje met doozen, inhou dende flesschen cocaïne, welke verzonden was door een pharmaceutische fabriek te Darm stadt naar Zuid-Amerika. Deze kapitein is deswege door de rechtbank veroordeeld tot 2 jaren gevangenisstraf. De caféhouder A. B„ die de partij van P. R., welke een officieele waar de had van vierhonderd gulden, doch in den sluikhandel vele malen dit bedrag waard was, had gekocht, werd ter zake van heling tot 9 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Deze zaak had thans nog een vervolg, door dat twee verdachten nu nog moesten terecht staan wegens het vervoeren van de cocaïne, hetwelk bij de Opiumwet strafbaar is gesteld. Beide verdachten bekenden. De garagehou der, de 42-jarige P. V., had twee doozen met fleschjes, in opdracht van den caféhouder B„ vervoerd in zijn auto. De andere verdachte, de 32-jarige E. M., was met twee fleschjes cocaïne, die als monster moesten dienen, op stap geweest om een kooper voor het goedje te vinden. Het O. M. wees er op, dat het in den sluik handel brengen van cocaïne, een ernstig maat schappelijk gevaar beteekent, waartegen inter nationaal wordt opgekomen.. Er is over den verdachte V. een gunstig reclasseeringsrapport ingekomen, maar naar het oordeel van het O. M. kan deze verdachte daarvoor niet in aan merking komen. Het O. M. eischte daarop te gen ieder der verdachten 6 maanden gevan genisstraf. Uitspraken 25 Januari. Beleediging van den minister van justitie. Op de rol van heden van de strafkamer der 13 J a n.: Groote Schouwburg, De barbier van Se villa (Ital. Opera) 8 uur. Doelezaal, Rotterd Philh. Orkest, half 4. 14 J a n.: Doelezaal, Residentieorkest, kwart voor 3 uur. 15 J a n.: Doelezaal, Gemengd Koor (gene rale repetitie) 8 uur. 16 Jan.: Doelezaal, Gemengd Koor, 8uur. D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg, Vooruit maar weer (Bouwmeester-revue) 8 uur (voor volwassenen. Tentoonstellingen: Museum Boymans: Fransche kunst (tot 22 Jan.) Rotterdamsche Kunstkring: Jan Sluyters en Balineesche kunstnijverheid (tot 15 Jan.) Studio '32. werken van Quirijn van Tiel. SCHIEDAM, 12 Januari. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Kuop handel. Moutwjjn Moutwijn per H. L. ad 46 pet. 110. Spoeling Spoeling f 0.80 a t 0.90. rechtbank alhier, kwam voor de zaak tegen den 46-jarigen accountant R. H., uit Hillegers berg, den schrijver van de bekende brochure tegen het Mülier-concern, die zich te verant woorden had ter zake van beleediging van den minister van justitie. In deze zaak waren een aantal getuigen gedagvaard, o.w. de substituut officier van justitie bij de rechtbank alhier, mr. J. C. V. Meischke. In verband met een schriftelijk verzoek van den verdachte, die wegens ongesteldheid ver hinderd was aanwezig te zijn, heeft de recht bank de zaak aangehouden tot 1 Februari a.s. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: P. A. A. v. R., 24 jaar, motorhandelaar, wegens het aan zijn roekeloos rijden te wijten hebben, dat D. de Jong door een door hem be stuurd motorrijtuig werd aangereden, ten gevolge waarvan De Jong kneuzingen aan een der beenen en wonden aan het gelaat had be komen, tot een hechtenisstraf van 2 weken met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtui gen te besturen voor den tijd van 6 maanden. J. de R., 69 jaar, ketelbikker, wegens open bare schennis der eerbaarheid tot 10.boete subs. 10 dagen hechtenis. W. K., 32 jaar, kaashandelaar te Nieuwpoort, wegens het aan zijn roekeloos rijden te wijten hebben, dat hij op den weg van Vlist naar Haastrecht met een door nem bestuurde auto den fietser C. J. van Diemen had aangereden, die dientengevolge in de sloot terechtgekomen was en een gebroken arm en een gekneusde knie had bekomen, tot een hechtenisstraf van 1 maand met ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. P. F. H., 25 jaar, kraandrijver te Schiedam, gedetineerd wegens diefstal van eenige fietsen, te Schiedam gepleegd, tot 1 jaar en 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek 'van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. J. H. de H., 20 jaar, varensgezel te Schiedam, gedetineerd wegens diefstal van ongeveer 20 fietsen te Schiedam gepleegd, tot 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. C. J. v. G„ 32 jaar, slagersknecht, te Schie dam, gedetineerd, wegens heling van de door den vorigen verdachte gestolen fietsen, tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. G. v. S., 44 jaar, rijwielhandelaar te Schie dam. gedetineerd, eveneens wegens heling van de door den verdachte De H. gestolen fietsen, tot 8 maanden gevangenisstraf, zonder aftrek van de preventieve hechtenis. ZWEMKR1NG ROTTERDAM EN OMSTREKEN. De gisteravond in het Oostelijk Zwembad te Rotterdam gespeelde wedstrijd R.Z.C. 2V.Z.C. 1 voor afdeeling 1 van den Zwemkring voor Rotterdam en omstreken, is geëindigd in een overwinning van 3—2 voor de R. Z. C. Verwacht wordt: Matige tot krachtigen, Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt of betrok ken, waarschijnlijk eenige regen, weinig ver andering in temperatuur. Lichten op van 's avonds 4,39 tot 's morgens 7,36 uur. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Koninkl. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor Orpheus" onder leiding van Ed Flipse. Gebouw Eendracht lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursvergade ring van het afdeelingsbestuur van den Ned R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R K. Volksbond. lederen Vrijdagavond te 8 uur cursusavond van de R. K. Ver. E. H. B. O. in de Broeders- school aan de Nieuwe Haven. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repe titie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm". Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand bestuurs vergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pauius" Tusschen 8 en 8.30 uur „klachten" voor de leden lederen Vrijdagavond van half 9half 10 so ciale ontwikkelingslezing voor leden der Schie damsche locale Gezellenvereeniging onder lei ding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van hail 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenneid tot aanmelding van leden. Vrijdag 12 Januari Vergadering van den Dekenalen Jeugdraad. R. K. Volksbond, half 9. Vergadering van „Katholiek Leven". Hotel Beijersbergen, half 9. Zaterdag 13 Januari Propaganda-avond van de Schiedamsche Red dingsbrigade. Musis Sacrum, 8 uur. Zondag 14 Januari Feestavond ter herdenking van het 5-jarig bestaan der athletiekafdeeling van S. V. V. Musis Sacrum, 8 uur. Donderdag 18 Januari Lezing van Felix Timmermans over „Pieter Bruegel" voor het Algem. Ned. Verbond. R. K. Volksbond. Zondag 21 Januari Jaarfeestvergadering der St. Barbaravereeni- ging. R. K. Volksbond, 8 uur. Maandag 22 Januari Uitvoering van de Graal. R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag 25 Januari Concert van de gem. zangver. „Polyh\*inia". R. K. Volksbond, 8 uur. Woensdag 31 Januari Algemeene ledenvergadering van den Kath. Kring Gorzen. Parochiehuis, 9 uur. Zondag 4 Februari Liefdadigheidsuitvoering der Vereeniging „St. Elisabeth". R. K. Volksbond, 8 uur. Zondag 11 Februari Opvoering van „Een partijtje poker" door „St. Servatius". R. K. Volksbond, 8 uur. Ue hekken voor de villa's aan den Velper- weg tc Arnhem ivorclen achteruit gezet, wijl de iveg verbreed zal worden,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1