HEEL CROOSWIJK IN „STAAT VAN BELEG". OSl HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK, SABOTAGE IN DE LUCHT. DE VERVOLGING IN RUSLAND. ZEETIJDINGEN. buitenlands^ havens. rijnvaart. DINSDAG 10 JULI 1934 DE MILITAIRE POLITIE HEEFT ALLE POSTEN BEZET. Consigne luidt: Ieder, die zich zonder noodzaak op straat bevindt' wordt onmiddellijk neergeschoten. NA EEN AVOND VAN STRIJD. DE SITUATIE IN ZUID. Wie eenmaal binnen de afzetting is, mag er niet meer uit. R. K. MULO-EXAMEN. HET DEFILE. ROUWDIENST TEN PALEIZE. DE BEGRAFENIS. Bijz. Vrijwillige Landstorm. WEGWERKER DOOR LOCOMOTIEF GEGREPEN. INCASSEERDER BEROOFD. De dader ontkomen. AUTOBUS-ONGELUK BIJ PONTOIRE. Tien personen zwaar gewond. UIT SCHURKENHANDEN GERED. Twee Duitsche vliegtuigen neergestort. HET VLIEGTUIG LöWENTHAL MILITAIR BEWAAKT. THANS IS HET DE BEURT AAN DUITSCHE GEESTELIJKEN. NEDERLAND—BELGIE. TOUR DE FRANCE. MARKTBERICHTEN. BINNENLANDSCHE HAVENS. STOOMVAARTLIJNEN. WISSELKOERSEN. GEMENGDE BERICHTEN. NAGEKOMEN ZEETIJDINGEN gemengde berichten. SCHIPPERSBEURS. f Tr 1 De ongeregeldheden in Rotterdam nemen een ernstigen omvang aan, schreven wij boven het verslag in ons ochtendblad. Inderdaad is dé toestand na het gebeurde van gisteravond in de Crooswijk-buurt belangrijk verslechterd. Het gepeupel heeft daar kans ge kregen de straten geruimen tijd te beheerschen cn zich te buiten te gaan aan allerlei daden van vandalisme. Er heerscht daar momenteel een stemming van ,,Zie je wel, dat ze ons niets maken", en deze stemming is allerminst be vorderlijk voor het spoedig terugkeeren van de rust. Ook de omgeving van de Oleanderstraat is nog een haard van onrust, hoewel de schrik er daar wel in zit. De opwekking aan de havenarbeiders om de haven „plat" te leggen heeft nog niet heel veel resultaten gehad, maar ook op dit onderdeel van het verzet moet de politie, die in deze dagen wel voor een buitengewoon zware taak staat, voortdurend het oog houden. Dreigender dan de staking in de haven voor zoover daar dan sprake van is zijn de acties die in tallooze buurten worden onderno men tot huurverlaging. Welke houding de huis eigenaren daar tegenover zullen innemen is nog niet met zekerheid bekend, maar zou men het inderdaad hard tegen hard willen laten gaan, evenals destijds bij de huurstaking in de om geving vaii de Aert van Nesstraat, dan zijn de gevolgen nog niet te overzien. De toestand is nog dreigend en het goedwil lend publiek zal er goed aan doen, de overheid in deze moeilijke dagen ter zijde te staan, het geen het best bereikt wordt, door zich verre te houden van alle plaatsen waar onrust heerscht. Croosivijkbuurt een ruine. Nadat wij den afgeloopen nacht te circa twee uur het gevechtsterrein in de omgeving van Crooswijk hadden verlaten, was het betrekke lijk in deze buurt overal rustig. In de meeste straten, uitkomend op den Crooswijkscheweg, stonden de groote zoeklichten nog opgesteld, omdat het heelemaal niet denkbeeldig was, dat de rebellen, die den geheelen Maandagavond de omgeving onveilig hadden gemaakt, op een gegeven moment uit hun schuilhoeken weer te voorschjjn zouden komen. De politiemacht bleef op de been en twee aan twee patrouilleerde men met geladen revolver door de straten. Een enkele maal heeft men nog van de vuurwapens gebruik moeten maken. Hedenmorgen zijn we een kruistocht begon nen door de opengebroken straten in de Croos- wijkbuurt, waar overal een ruïne was ®an- gericht. Heel bijzonder was dit wel het geval in de Rubroekstraat. Geen lantaarn stond meer overeind. Zoowel de middenstraat als de trot toirs waren op verscheidene plaatsen openge broken. De stukken steen lagen schots en scheef door elkander. Vanmorgen kon men eerst gewaar worden welke projectielen de onruststokers hebben ge bruikt om de politie te beletten de straat in te komen. Oude fornuizen, potkachels, stukken ledikant, kinderwagens, wiegen, matrassen, raamkozijnen, het was alles vanaf de daken der huizen naar de politie geworpen. En natuurlijk niet te vergeten honderden dakpannen en steenen. Den geheelen dag is het in deze straat zeer rumoerig gebleven. Overal stonden de bewoners aan de deurposten het nachtelijk optreden der rebellen te bespreken en daar een ieder vrij in en uit de Rubroekstraat mocht gaan, verzamel den zich ook vele kijklustigen. Van deze drukte heeft de jeugd vooral gebruik gemaakt om de „projectielen", die overal nog verspreid lagen, bij elkander te halen en op te werpen tot enkele barricaden, die het verkeer door de Rubroek straat en de Tweede Crooswijkschedwarsstraat geheel versperden. Het verwonderde ons eenigszins, dat de jeugd zulk een vrij spel had en hun baldigheid rustig jes konden botvieren. Op sommige momenten van den dag was nergens een agent van politie te zien en daardoor werd ook de mogelijkheid geopend, dat op deze barricaden vuurtjes kon den worden ontstoken, die natuurlijk nog meer bekijks trokken en de omgeving hoe langer hoe rumoeriger maakte. Tegen twalf uur heden middag is de politie gelukkig wat sterker gaan patrouilleeren met het resultaat, dat het toen spoedig gedaan was met het opwerpen van bar ricaden en het ontsteken van de „vreugde vuren", zooals de bewoners het noemden. Intusschen was de afdeeling bestrating van Plaatselijke Werken gekomen om de openge broken straatgedeelten weer in normalen toe stand te brengen. Voor zoover niet stuk gegooid, werden de straatlantaarns weer overeind gezet en gemonteerd op het lichtnet. Een arrestatie. Om zes uur hedenmorgen had de politie op een zolderverdieping in de Rubroekstraat een aarttal menschen gezien en daar men wist, dat een bekend communist een verdieping in dit pand, waar de zolder zich bevond, woonde, werd terstond een inval gedaan. Zeven personen bevonden zich op dezen zol der, doch vier van hen wisten bij de komst van de politie nog juist over de daken de vlucht te nemen. De drie overigen werden gearresteerd en naar het hoofdbureau van politie overge bracht. Hier vertelde men, dat zij gisterenavond in het bewuste pand op visite waren gekomen, doch geen durf hadden gehad met het oog op de schoten die telkens werden gelost, de woning te verlaten. Aangezien zich onder deze drie personen bevond de 22-jarige opperman A. de B. uit de Prinsenstraat, die nog een gevangenis straf te goed had, werd deze naar het Huis van Bewaring overgebracht. De twee anderep werden op vrije voeten gesteld. In staat van beleg. In overleg met de Regeering is men thans tot de scherpste maatregelen in de Crooswijk-buurt overgegaan. Practiseh gesproken is van heden middag één uur heel Crooswijk in staat van beleg. Een detachement van de Militaire Politie met de helmen op is Crooswijk binnengerukt en heeft alle hoofd-toegangswegen bezet. Bij de brug die de verbinding vormt tusschen de beide gedeelten van den Crooswijkscheweg is een groot transparant aangebracht, waarop staat geschreven: „Straat ontruimen, er zal ge weld worden gebruikt". Twee man van de mili taire politie hebben bij dit transparant post gevat met de karabijn aan den voet. De verdere afzetting is opgedragen aan de bereden politie. Verschillende manschappen van het detache ment militaire politie hebben verder posten be zet in huizen, op de daken en op verschillende hoeken der aangrenzende straten. Het consigne luidt; „Iedereen die zich zonder noodzaak op straat bevindt zal onmiddellijk worden neergeschoten." Zooals wij reeds schreven zijn alle hoofd- toegangswegen naar de Crooswijkbuurt door posten van de militaire politie afgezet. Deze posten zijn uitgezet in de omgeving van de Ko- ninginnekerk, Rusthoflaan, Nieuwe Crooswijk scheweg, Katholieke Begraafplaats, Rottekade en Crooswijkschesingel. Een tweede transparant is nog aangebracht nabij de Pijperstraat, ook hierop staat geschre ven dat geweld zal worden gebruikt. Bij de Rubroekstraat staat de militaire politie met het geweer in den aanslag, terwijl zij in het bezit zijn van een scheepsroeper om onmid dellijk duidelijk verstaanbaar de consignes door te geven. Op den Crooswijkscheweg staan de ladderwa gen en de machinale ladder van de Brandweer teneinde terstond dienst te kunnen doen bij het bezetten van posten op de daken der huizen. Schoolkinderen onder politie- geleide naar huis. Doordat de geheele buurt in Crooswijk is afgezet ontstonden natuurlijk groote moeilijk heden met de kinderen, die in deze omgeving op school gaan. Enkele scholen hebben de kinderen aan hun lot overgelaten, anderen daarentegen zooals de katholieke scholen, heb ben hun leerlingen onder politiegeleide naar de woonhuizen of buiten de afzetting laten brengen. De toestand in de haven. Het parool dat gisterenmiddag in de vergade ring in het Algemeen Verkooplokaal is gege ven om de haven „plat" te leggen, is gebleken niet zoo gemakkelijk op te volgen te zijn. Zoo als bekend houden de groote organisaties zich geheel afzijdig of juister gezegd zij hebben on middellijk tegen een staking stelling genomen en het gevolg daarvan is geweest, dat alle bij deze bonden aangesloten arbeiders zijn blijven werken. Het zijn voornamelijk de bij de revolutionnaire Federatie van Transportarbeiders aangeslotenen en de ongeorganiseerde arbeiders die in staking zijn gegaan. Op den Rechter Maasoever is van ochtend door niemand het werk neer gelegd. Bij het aanneembureau aan de Maashaven zijn ver scheidene reservisten niet komen opdagen. Van eenigen invloed is dit echter niet geweest. Men kwam vanochtend geen man te kort. Op de bananenbooten is vannacht doorge werkt en deze booten hebben op tijd de Rijn haven verlaten. In alle havens werd door de politie druk gepatrouilleerd maar van relletjes hebben we daar niets gehoord. De katholieke en Chr. bond van Transportarbeiders. Wij hebben gisteren melding gemaakt van een mededeeling van den Centralen Bond van Transportarbeiders, dat hij voor conflicten in de haven geen verantwoordelijkheid aanvaardt. De indruk is gewekt en het is zelfs pertinent beweerd, dat de katholieke bond wel achter de sympathiebetuigingen tot staken zou zitten, Zulks is geenszins het geval. Noch de katho lieke noch de christelijke bond accepteeren ver antwoordelijkheid voor hetgeen er in het wilde weg weer in de haven gebeurt. Het is na middernacht, toen wij het „gevechts terrein" verlieten, in de bekende wijk rustig gebleven. Ook nu heerscht er rust, al werd er natuurlijk druk over alle mogelijke aangelegen heden geconfereerd. De straten zijn weer ge dicht. Wat den gewonden jongeman betreft, kunnen we er nog op wijzen, dat de getroffene weer een belangstellende, die met de ongeregeld heden zelf niets te maken had, was.. Men zij opnieuw gewaarschuwd. Overigens zij er op gewezen, dat van wat we zouden kunnen noemen krachtige politiemaat regelen nog geen sprake is geweest. Een twaalftal arrestaties. In den loop van den laten avond en van nacht zijn in totaal 12 arrestaties verricht. Hedenmorgen zijn 10 der arrestanten weer op vrije voeten gesteld. Vastgehouden zijn de 25-jarige J. L. V., zee man, wiens aanhouding we reeds meldden, wegens verzet en mishandeling van een agent, en de 17-jarige kleermaker D. K. De kwestie der huurverlagingen. Omtrent de huurstakingen en pogingen tot huurstaking moeten we er den nadruk op leg gen, dat waar verlaagde huurafdrachten giste ren zijn geaccepteerd, zooals op Katendrecht en ook voor panden achter den Groene Hilledijk, deze een voorloopig karakter dragen. Van defi nitieve verlaging is, voor zoover we konden vernemen, nog geen sprake. Anderzijds wijst men er ons op, dat ook de huiseigenaren door eigen hypotheken en een reeks nieuwe of verzwaarde belastingen een behoorlijk deel aan inkomsten derven. Tegen half vier toont de Crooswijkbuurt vol komen het beeld van een stad in oorlogstoe stand. De afzettingen, aan beide zijden van den Crooswijkscheweg wórdt streng onderhouden, maar voor deze afzettingen hoopt het publiek tezamen en het is er een wirwar van allerlei voertuigen, die in een verkeersimpasse zijn geraakt, waar ze voorloopig nog niet uit zijn. De zijstraten, die gisterenavond het tooneel waren van verwoede vuurgevechten, liggen thans verlaten te blakeren in de felle zon. De mensehen staan voor hun deuren, maar elk oogenblik worden zij weer opgeschrikt door een kort maar krachtig bevel, dat niet herhaald wordt en waarop zij naar binnen gRan. Telkens worden weer groepen menschen en kinderen, die in de buurt thuis hooren, onder begeleiding van militairen en politie door de afzetting gelaten, waarna zij ais een klas school kinderen verder geleid worden. Wie eenmaal binnen de afzetting is mag er niet meer uit, De versperringen en barricades zijn thans opgeruimd. Vanochtend werden de gemeentewerklieden, die daarmee belast waren, voortdurend met allerlei projectielen onder vuur genomen en een van de eerste maatregelen, die de militaire politie bij haar komst heeft ge nomen, is het uitzetten van sterk bewapende wachten op de daken van de hoeken der stra ten. Bij de minste verdachte beweging op straat komt de karabijn in den aanslag. Bij het ter perse gaan van dit nummer is de toestand rustig. ROTTERDAM, 9 Juli. Alsnog geslaagd voor diploma A: J. Poels; geslaagd voor diploma B: L. Keljzer, J. Sloots; geslaagd voor diplma A: H. de Bruijn, A v. Duijnen, W. v. Ginneken, C. Jamln W. de Nier, B. Beukers, C. v. der Drift, M. Jongepier, J. Kleinekoort, E. W. Leenders, G. Leenderts; M. Booms, M. Elias, H.: Erftemeijer, C. Knoops, M. Koek, M. Nijs. Afgewezen 5. Reeds om acht uur stonden vanmorgen de eerste deelnemers voor het défilé in de Paleis- straat te 's-Gravenhage en snel groeide de me nigte aan. Om half elf reikten twee dichte rijen in Paleis- en Amaliastraat tot aan de Maurits- kade toe. Terwijl deze den Prins hun laatsten groet brachten, werden verschillende afgevaar digden, die bloemen en kransen bij de lijkbaar wilden neerleggen er tusschendoor toegelaten. Een groote drukte kenmerkte den lieelen ochtend. Van de kransen, welke vandaag bij de baar werden gedeponeerd, noemen wij die van de kinderen van „Groenestein", van den Koning en de Koningin van Engeland, van den Groot hertog en de Groothertogin van Luxemburg, van den Koning van Italië, van het corps diplo matique, van het Internationaal Hof, de Club- genooten van Prinses Juliana,, den president van Tsjecho Slowakije, van de bevolking van Suriname, den Kon. Officiersschermbond, van de Kon. Ver. „Oranjebond", het personeel van wijlen H.M. de Koningin Moeder, den B. V. L. en van den Raad van State. - Onder leiding van Pastor Herbst, predikant bij de Duitsche Evangelische Gemeente te 's-Gravenhage, zal hedenavond om 6 uur een korte rouwdienst bij de baar ten Paleize ge houden worden, uitsluitend voor de naaste fa milieleden van den overledene. Bij de uitvaart van het stoffelijk overschot van den Prins der Nederlanden zal de Bijzon dere Vrijwillige Landstorm bij de Hoornbrug officieel vertegenwoordigd zijn door de Natio nale Landstorm Commissie en door afgevaar digden van alle gewestelijke verbanden. Elk gewestelijk verband stuurt 5 vertegen woordigers: de corpscommandant, voorzitter en secretaris der gewestelijke commissie, een officier-vrijwilliger en een gewone vrijwilliger. Daarnaast zal op den nieuwen Rijksweg een gedeelte gereserveerd worden om de vrijwilli gers van den B. V. L., die uit alle deelen van het land naar Rijswijk komen, gelegenheid te geven, de plechtigheid gade te slaan. Op slag gedood- Hedenmorgen omstreeks 9 uur heeft op de spoorlijn OldenzaalHengelo een doodeiijk ongeluk plaats gehad. Op dat tijdstip waren eenige wegwerkers in de nabijheid van de En- schedeschestraat bezig met het verrichten van werkzaamheden, toen een losse locomotief uit de richting Oldenzaal naderde. De 25-jarige gehuwde arbeiders H. J. N. uit Hengelo wilde nog een paar bouten weggrijpen, hetgeen hem noodlottig werd. De macljine greep hem in den rug en doodde den man vrijwel op slag. Het lijk is naar het algemeen ziekenhuis te Hengelo overgebracht. Men meldt ons uit Amsterdam: Hedenmiddag omstreeks half een is op da Lijnbaansgracht bij de brug van de Leidsche straat een brutaal geval van straatroof gepleegd. Een 69-jarige man, die als kwitantielooper. in dienst is bij een wijnfirma hier ter stede, liep daar met een portefeuille met geld onder dep arm. Hij was den geheelen ochtend de stad in geweest en keerde nu met het geinde bedrag dat overigens niet zoo 'heel groot was, naar het kantoor der firma terug. Plotseling werd hij van achteren aangevallen door een. kerel, de hem met hard voorwerp een slag op het hoofd gaf. De man duizelde eenigszins en op hetzelfde moment werd hem door den aanvaller de portefeuille met geld ontrukt. Verschillende menschen hebben den overval zien gebeuren, alles speelde zich echter zoo bliksemsnel af, dat de menschen niet konden verhinderen, dat de dader weer op zijn fiets sprong en er met groote vaart van door. ging. Verschillende fietsers hebben hem nog wel ach tervolgd, echter zonder resultaat. De incasseerder is niet gewond, maar was alleen zeer zenuwachtig door het gebeurde. Jn verband met "dit geval van straatroof ver zoekt de commissaris van politie In de 3de sectie, bureau Leidsche Plein, hun, die getui gen zijn geweest van of inlichtingen kunnen geven omtrent deze gebeurtenis, zich te willen meloen aan dit bureau. PARIJS, 10 Juli. (V.D.) Rij Viarme iri de nabijheid van Pontoire is een autobus omge slagen in volle vaart. Van de 23 inzittenden werden tien zwaar gewond. Het ongeluk schijnt veroorzaakt te zijn door het weigeren der rem men, zoodat de bestuurder op de hellende straat de macht over het stuur verloör. Minderjarige op weg naar Buenos-Ayres- PARIJS, 10 Juli (R.O.) Aan boord van het Duitsche stoomschip „Cap Arcona", dat op zijn reis naar Buenos Ayres te Boulogne voor anker ging, bevond zich een Fransch meisje, dat door meisjes-handelaars naar Zuid-Amerika zou wor den vervoerd. Aan de Fransche autoriteiten was het bij, controle aan boord van het schip opgevallen, dat een jong meisje, genaamd mademoiselle Sorret, naar het scheen 13 jaar oud, zich naar Buenos Ayrès inscheepte. Daar haar pas échter in orde was en haar leeftijd, werd aangegeven met 21 jaar, kpn do reis niet. verhinderd worden. Een nader onderzoek echter bracht' aan het licht, dat de pas valse!) was, en dat een vroege re intieme medewerker van Stawinsky, genaamd Battesti, die zich vrijwel uitsluitend bezig houdt met den handel in meisjes en vrouwen, het meisje aan boord bad gelokt, onder voorwend sel haar een betrekking te zullen verschaffen als particulier secretaresse in Argentinië. Aan het Fransche consulaat te Buenos Ayres is opdracht gegeven, het meisje bij haar aan komst aldaar in bescherming te nemen en zoo spoedig mogelijk naar Frankrijk terug te.zen den. GENèVE, 9 Juli (R.O.) Het bericht over een geheimzinnig ongeluk met twee Duitsche vlieg tuigen, dat aan zeven menschen het leven heeft gekost, is hier door reizigers uit Duitschland bekend geworden. In Duitschland zelf zijn alle berichten over het ongeluk onderdrukt. Beide machines kwamen van het Löweuthal- vliegveld nabij Friedrichshafen. De eerste machine viel neer bij Rentënen, tengevolge van een ontploffing, waarschijn lijk van een bom. De drie inzittenden werden gedood. Een uur later vertrok een ander vliegtuig om over de plaats van het ongeluk te vliegen. Ook deze machine stortte neer. De piloot en drie passagiers werden gedood. Alle personen, die iets met de machines voor het vertrek uit Löwenthal te maken had den zijn gearresteerd, daar onmiddellijk aan sabotage werd gedacht. Machinegeweren zijn op het vliegveld ge plaatst met sterke bewaking, daar men ver dere ongeregeldheden vreest. GENèVE, 9 Juli (R.O.) Gemeld wordt, dat de vliegtuigen uit Löwenthal welke zijn neer gestort, twee Dorniermachines van het jongste type waren, uitgerust met Engelsche motoren. Het moéten lichte machines van buitengewone snelheid zijn en van groote waarde voor lucht gevechten en verkenningsdoeleinden. In een uitvoerig artikel over de verhouding tusschen Kerk en Staat in sovjet-Rusland schrijft de Moskousche correspondent van de „Koelnische Zeitung" het volgende over den t-egenwoordigen stand der'kerkvervolging. „Terwijl vroeger vooral de Katholieke gees telijken van Poolsche nationaliteit aan vervol ging waren blootgesteld, zijn het thans de Luthersche en Katholieke geestelijken van Duit sche nationaliteit, die het meeste te verduren hebben, wijl zij door de sovjet-autoriteiten be schouwd worden als wegbereiders van een „fas cistische tegenrevolutie!" Voor den oorlog waren er in Rusland ongeveer twee honderd Evangeliseh-Luthersche gees telijken, wier aantal na de revolutie tot onge veer 100 geslonken was. De helft hunner be vindt zich thans in ballingschap of in de gevan genis. •i Ta de gróótste Evangelische gemeente, de Petrus en Paulus-gemeente te Moskou, is in het begin van dit jaar de geheele kerkeraad gear resteerd. Een "zelfde lot als den Evangelischen gees telijken is ook den Katholieken priesters be schoren. Van de tachtig priesters bevindt zich ongeveer een derde in de gevangenissen der Gepoe. Terwijl van de Evangelische geestelijken zeer velen uit persoonlijke overwegingen, tenslotte met toestemming van de regeering, het land verlaten hebben, is het nog'nooit voorgekomen, dat een Katholiek geestelijke vrijwillig zijn post verlaten heeft, In Saratow wordien nog Katholieke Gods dienstoefeningen gehouden in de oude kathe draal, terwijl de zielzorg onder de Katholieken te Moskou wordt waargenomen door Mgr. Neveu, die Fransch staatsonderdaan is. en in .nauwe relatie staat met het Fransche gezantschap. Ver der zijn er in dé hoofdstad nog twee Poolsch- Katholieke kerken. In Leningrad leest nog één priester geregeld in verschillende kerken de H. Mis. Evenals te Moskou bestaan ook daar nog twee Evangeliseh- Luthersche gemeenten. Uit een en ander blijkt wel, dat de kerken vol komen machteloos staan tegenover de bolsjewis tische verdrukking en dat alleen een wonder nog uitkomst kan brengen". Ncderlandsch zevental samengesteld. Zondag a.s. vindt te Edam de waterpolo- wedstrijd Nederlandelgië plaats. Door de waterpolo-comrnissie van den K.N.Z.B is voor dezen wedstrijd het Nederiandsch zevental als volgt samengesteld: Doel: Veenstra (Het IJ); achter: J. van Oost- rom Soede (Het IJ), A. J. Braam (H.P.C, te vens aanvoerder) en C. van Aelst (H.Z. en P.C.); voor: J. van Daatselaar (U.Z-C,). G. v. d. Kamp (Dolfijn) en J. Reekers (H.Z. en P.O.). Reserves: E. G. Ingenluyff (H.Z. en P.C.) en Elzinga (Leidsche Zwemclub). De Belgen Hardlquest en Dietus hebben op gegeven. AMSTERDAM, 10 Jtlli. Andijker muizen 6.05 -Y7.10, Langedljker muizen 6.50—7.J0, Rijper muizen 6.50—#.90, IJpolder muizen 6.50—7, Westlandsche muizen 6.50-7, kleine muizen 4.50—5, Andijker bla.uwêh 6.90—7.40, Zeeuw- sche blauwen- 6,80—7.40, eigenheimers (Zeeuw- sche) 6.707 per 100 kg. Aanvoer 66.900 kg. BODEGRAVEN, 10 Juli. Aangevoerd 4?7 par tijen kaas. 17.760 stuks, wegende159.840 kg. Góudsehe kaas met rijksmerk le soort 21—23, 2e soort 17—19, zwaardere 25 per 50 kg. Han del flauw. BERKEL, 9 üjull. Ceëp. groenten- en bloemen- veilingvereen. Berkel en Rodenrijs G. A.rozen- dame e.djth helen 1.10—345, rosalandia 0-70 2.55, mrs, hoover 0.00—2, biar cliff 0.50—1.50 e. g. hill 0.50—140, aug. noack 50 —90 et. per 100, elzen poulzen 10-39 et., golden salmton 6—7 •et. gloria rnundi 13—26 et., niarinus 4—10 et., per hos, gladiolenitnmacule 4—20 ct., vamingsword 11—18 et., l'och 10.-17 et., p. of wa.lès 6—10 ct.. venus 4—11 ct., halley 5—11 ct., sunrise 11—16 ct, o.'queen 10—U et., Amerika 5—11 et., briUant 5—18 et, souvenir 4—6, dahlia's gelden sonne 20 —50 ct., roem va.n alsnjeer 1050 ct., dresselhuis 20 —40 ct. per 100, diversen; tritam*. 11—13 ct., zinnia 11—13 ct., latyrus 4—6 ct. per bos, horten sia 10—28' ct, glozinia 12 ct. per pot, tijgerlelie f L90—3, auratumlelie 2.70—6.50 per 100 kelk, regalumlelie ƒ0.30—1.80, gigantumlejie 3.60—5-5°. ealla 3—5 ct, per stuk. LOOSDUINEN, 9 Juli. (Coöp. Groentenveillng) Bloemkool le soort 4.3010.40, 2e so"'' f 3.60, rijen komkommers le soort 5.407.60 2e soort 3.40—5.20, gele komkommers le soort 2—3, 2e soort 1.50—2, witte komkommers le soort 3.303.90, 2e soort 1.90—2.10, perziken le soort 5.50—13, 2e soort 3.10—8.70, 3e soort 2.404.10, pepers 85 ct., sla 0.601.70, andijvie i,602.80 per 100 stuks, melpenen 1832 et., 2e soort 11—17 ct. per stuk, erwten 6—12, stok- prinsessen f 33, stamprinsessen f 25—27, snjjbüo- nen 28—36, groote boonen 1.20—2.30, boonea- stek 14—17, aalbessen 12—14 per 100 leg., to maten A 4.50—5.50, B 4—5.60, G 4—5, CC 1-703.30, bonken 2.303.90 per 50 kg., poste lein 1829 ct. per 6 kg., spinazie 12—30 ct. per 4 kg., druiven 3844 ct. per kg., peen 2.20—5.40 prei 3—1.20, rabarber 2—3.10, selderij 1— 1.10, pieterselie 30—40 ct. per 100 bos. LOpSDUfNBN, 9 Juli. Loosduinsche Groen- tenveiling)._ Bloemkool le sóórt 4.80—9,90 2e soort 1.503.50, kaskomkommers le soort 5.70- 7, 2e soort 3.70—4.80, 3e soort 1.70—2.90 rijen komkommers le soort 5.50—7.20, 2e soort 3—4,60, gele komkommers 2.40—3.20, witte komkommers 2.30—3, perziken le soort 6.10 —11, 2e soort 3.504.60, 3e soort 1.803.40, sla 1.101.50. andijvie 0.501.60 per 100 stuks, meloenen 10—39 ct. per stuk, peulen 9, erwten 910, stamprinsessen 2527, snyboonen 27 34, boonenstek 1725, aalbessen 1416, groote boonen 1.202.40 per 100 kg., tomaten A»f 4.30—5.40, B 3.60—5.3Q, C 3.90—5.30, CC 1.90—3.60, bonken 2.303.60 per 50 kg., pos telein 15—37 ct. per 6 kg., spinazie 822 ct. per 4 kg., druiven blauwe 43 ct., witte 72 ct. per kg., peen 1.604.50, boonenkruid 1.40, rabarber 2.60—3.60, selderij 1.20, pieterselie 30—40 ct. per 100 bos, andijvie 10 ct. per kist. ROTTERDAM, 10 Juli. Aanvoer in totaal 3047 dieren, 701 vette runderen, 602 magere runderen, 305 vetto kalveren, 297 graskalveren, 714 nuch tere kalveren, 13 varkens, 198 paarden, 11 veu lens, 189 schapen of lammeren, 17 bokken of gei ten. Prijzenvette koeien le kwal. 6062, 2e kwal. 52—56, 3e kwal. 40—44, vette ossen resp. 5256, 4650 en 4044, stieren, resp. 4850, 44—46, en 4042, vette kalveren resp. 6575, 5560 en 35—45, graskalveren 32, 28 en 25; slacht nuchtere kalveren resp. 22 en 17, slachtpaarden resp. 40, 35 en 30, schapen resp. 37, 33 en 30, lammeren resp. 39, 35 en 30 ct. per kg. Stieren le kwal. 240, 2e kwal. 190, 3e kwal. 140, graskalveren reap, 28, 18 en 9, slacht nuchtere kalveren resp. 5.50, 5 en 4. fok nuchtere kalveren resp. 20, 14 en 10, slachtpaarden resp. 135, 100 en 70, werkpaarden resp. 180, 130 en 80, hitten resp. 90, 70 en f 60, schapen resp. 18, 14 en .9, lammeren resp. 12, 10 en 8, kalfkoeien resp. 220, 180 en 120, melk koeien resp. 215, 175 en 115, vaarzen resp. 110, 90 en 70, pinken resp. 80, 65 en 50. Vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel kalm, prijzen onveranderd en prima's tot 2 ct. boven noteering. Stieren aanvoer ruimer, handel stug, prijzen iets lager. Vette kalveren aanvoer Iets ruimer, handel willig, prijzen als vorige week en prima's tot 5 et. boven notee ring. Graskalveren aanvoer korter, handel traag, prijzen iets lager. Nuchtere slacht- en folkkalve- ren aanvoer minder, handel zeer kalm, prijzen iéts lager. Paarden aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week. Schapen eri lam meren aanvoer ruimer, handel flauw, prijzen als vorige week. Kalf- en melkkoeien aanvoer als vo rige week, handel kalm, prijzen onveranderd. Vaarzen en pinken, aanvoer alfe vorige week, han del kalm, prijzen als vorige week. Door de C. R. C. werden circa 40 vette kalveren uit de markt genomen. ROTTERDAM. 10 Juli. (Bericht van de Rotter- damsehe Eierveiling, Warmoezierstr.) Kipeieren i.6o2.65, eendeieren 1,452.35 per 100 stuks, Aangevoerd 240.000 stuks. ROTTERDAM aangekomen. 9' Juli namiddag 6.15 TRINGA, P. A. v. Es '&Co., Manchester, Parkhaven, stukg. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 9 Juli namiddag: 11.50 JELLING, Philadelphia. vertrokken 9 Juli namiddag: 3.55 VIKSTEN, Gothenburg; 4.45 THEMISTO, Gdynia; 5.— BILLIE MATTHIESSEN, Stock holm; 5.25 BERGANGER, Vancouver; PASS OF BALMAHA, Rouaan- 5.50 GRETE GLAD, Stet tin; 6.40 ALLER, Melbourne; 7.10 ROBERT, PalermoLALANDIA, BangkokHELIOS, Ant werpen KOTA AGQENG, Bfcmbay; 7.40 THE- SEE, RouaanHARËLDA, SouthamptonFINK, Memel; 8.10 EVERITA, Finland; TARNAN, Gdynia; 8.35 HAN AU, Chili; HYDRA m., Noord zee BATAVIER II, Londen. 9.45 VESTA (Noor,), «tavanger. Wind ONO., flauwe koelte, kalme zee, helder. MAASSLUIS aangekomen 9 Juli. HENDERI- KA m„ Londen. VLAARDINGEN aangekomen 9 Juli. STAD ARNHEM, Lulea. IJMUIDEN aang. Juli STELLA, Conslantza, stukg.; TRITO, Belfast, stukg.; FLANDRIA (Zw.), Gothenburg stukg.; BATSE, Batavja, stukg.; ROBERT 3AUBER, Gdynia, kolen; JOMA m., Plymouth, klei. vertr. 9 Juli MAJIA, Noordzee, op proeftocht; PROWESS, Falmouth; SNAR, Archangel; MAARTJE m., Padstow; VEGA (Zw.). Lubeck; ST. BRANDAN, Rott. HALCYONLIJN. STAD ARNHEM 9 v. Lulea te Vlaardingen. HOLLAND-OOST-AZIE LIJN. GROOTEKERK (uitr.) 7 te Hongkong. 'ARENPSKERK (thuisr.) 8 van Kobe. holland-britsch-indie LIJN. KOTA AGOENG 9 v. Rotterdam n. Bombay, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. EUTERPE Amstm. n. Bordeaux p. 7 Dungeness ULYSSES, Rottm. n. Tanger p. 8" Dungeness. TRITON, Rottm. n. Faro p. 8 Dungeness. FAUNA, Rottm. n. Bari p. 8 Dungeness. TRAJANUS 8 v. Puerto Barrios te Londen. COSTA RICA fi v. Barbados te Cristobal. BENNEKOM, Chili n. Amstm. 6 v. Callao. MARS 8 van B'aro naaf Portimao. TITUS 9 van Faro naar Olhao. STELLA 9 van Bourgas te Amsterdam. DEUCALION Patras n. Amat. p. 9 Gibraltar, PLUTO 7 van Alicante te Malaga. HEBE 8 van 'farant.o te Venetië. SATURNUS 8 van Patras te Piraeus. VULCA'NUS 8 van Limnt te Patras. ALKMAAR Amst. n. Chili P- 9 A»oren. VESTA 9 van Amsterdam te Kopenhagen. STELLA 9 van Bourgas te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD, GAROET (thuisr.) 9 van Marseille, BALOERAN (thuisr.) P- 9 Kaap Guardaful. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. MANOERAN Calcutta naar Vahcouver 7 van Ballk Papan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND- POELAU TELLO (thuisr.) 7 van Batavia. CHR. HUYGENS (thuisr.) 8 van Sabang- TAJANDOEN (thuisr.) 7 VBn Beiawan- JOH AN VAN OLDENBARNEVELT (thuisr.) 9 van Algiers. J3ATOE 9 van Batavia te Amsterdam. STOOMVAART MIJ, QCEAAN. POLYDORUS Amstm. n. Java P- 8 Perim, PEISANDER 8 v. Amsterdam te Batavia. PBRSEUS, Japan n. Rottm. 0 v' Shanghai. CITY OF WINDSOR, Dairen tl. Rottm. 7 van Shanghai. RHESUS, Celui naar Rottm. 8 v. Pt.-Said. AENEAS Japan n. Londen 8 te Marseille. AUGSBURG Rottm. Pljllad, 7-v. Boston. AGHIA THALASSlNI 2 v. Rott». te Cagliari. ASHLEA 7 v. Rotterdam te Hamburg, ante topic vanRotterdam te shields. ANNA REHDER 8 van De'W te Gqole. A.DRIANA Rotterdam n. qfvita Vecchia 7 op 60 mijl Z.O. van Niton. AGEN Rotterd. n. Cóngo 7 op 30 m(jl Z: v. Niton ADOLPH WOFRMANÜ Rotterdam n. Beira 9 van Port Natal. - fLACK HERON 9 v. Rotterdam te N.-York. OCHIM Rotterdam naar Japan T bp SO mijl Z. van Niton. BURDWjiN Rott- -n. Japan 9 v. Singapore. BATAVIER Vil 9 v. Middlesbro n. Aberdeen. BATAVIER VII, J v. Rotterdam te Middlesbro. BAINSIZZA.S van Rotterdam te Napels. BENNEVIE 7 van -Rottm. te Hamburg. ROLLAN Rottm. n. Stralsund p, 5Heltenau. CITY OF MANEIALAY -Rotterdam n. Beira 7 V. Hamburg. CARMINE FJLOMKNA 4 v. Rottm te Livorno. CASTOR m., 8 vv iRotterdam te Middlesbro. CQNFIDENZA 3 van Rotterdam' te Napels. DELFSHAVEU N,-Orleans r). Bremen p. 7 Lizard DEN Haag t., Rotterdam n. Bay town 8 op 34 myt O. van Niton. DANMARK Rott. n. Japan p. 9 Perim. DONAU Rotterdam n. Japan 7 te Genua. EMMAPLEIN, Hottm. n. Narvik p. 8 m n.m.i Utsire, EVBRELSA Amstm. n. Fredrfksbamn p- 7 Eisen. EUTHALtA 5 v. Rottm. te Aneona- FREDERIKA 6 van IJipuiden te Blyth. FJORDHEIM Rott, n. Archangel 30 v. Kopervik FJELD Rott. n. Archangel 2 van Kopervik. GAMBIAN Rott. n. L'pool p. 8 Dungepeaa. AMSTERDAM 10 Juli 9 Jnli Londen per 7.43!f 7.44 Berl. p. 100 Mk. 56 47 56.47 ParUs p. 100 frs. 9,73 Bruss. p.100 belg. 34.47 34.48 Zwits. p. 100 frs. 48.05 j8.— Weenen p.lOOsch i Kopenh p lOOkr. 33.20 :J3-20 Stockh. p.100 kr. 38.30 38.37i£ Oslo per 100 kr. ;-7.35 37.40 New-York per 1.47-^j- 1.47^ 7 Juli naritelt 7.44 X 12.107 56.50 59.268 9.73 9.747 34.48 34.595 48.- 48.003 35.007 31.30 66.671 38.40 66.671 37.-m 66.67) f.47K '2.4873 HAMLA, Rottm. n. Pto. Ferrajo b. 8 Beachv H HERMADA 5 v. Rottm. te Salernó. HILDE 7 v. Rottm. te Hamburg. HARTINGTON 7 van Rotterdam te Hamburg. Rott. n. Pto Ferrajo p. 8 Dungeness. ILSE Rotterdam n. Cardiff p. 8 Prawle Point. IWATESAN MARU, Rottm, n. Alexandria 3 (9.32 v.m.) 50 mijl Z.O. van Niton. INDAUCHU 3 v. Rottm. te Taranto. JAMAICA PROGRESS, Rottm. n. Jamaica p-, 8 Niton. JOHANNA, Rotterdam n. Palermo pl 6 Gibraltar. JOHN A ESSBERGER, t, 5 v. Rottm. te Limh. JOHN HOLT 6 y, Rotterdam te Liverpool. KAI 3 van. Rotterdam te Tallinn. LAGÖSIAN Rottm. n. Warri 5 v. Burutu. LUNA 3 van Rotterdam te Kopervik. LEKHAVEN. Rotterdam naar Norfolk 7 (1.21 m1-'' w- wn Land's End. Rott-- n- Finme p, 8 Dungeness. MINNEWATER Amsterdam n. Archangel p. 8 Honningsvaag. MACGREGOR LAIRD Rottm. n. W.-Afr. 6 te Tenen ffe. MARGRETE CORDg Rottm. n. Koningsb. p 7 Elseneur. MICHAEL L. EMBIRICOS 7 v. Rotterdam te B.-Ayres reede. NOORDZEE, slbt., Savona n. p; 7 Gibraltar NICOLAS BAICAS Rotterdam n. Ergasteria *p, o Dungeness. NORDMARK Rott. n. Tsingtao 7 van Periang. OAKMAN, Rottm. n. Galveston 8 (1.26 n.m.) 58 wijl ZZW v. Bishops; PERSEUS (Gr.) 1 van Rotterdam te Oran. PETER VITH 4 v. Rottm. te Pillau. ST. PALAIS Rott. n. La Pallice p. 7 Dungenessi, ST. ANN ALAND 8 van Rotterdam op Tyne. SAMBRE, m, Amstm. n. Parijs 8 v. Rouaan. SRGJ, Vlissingen n. Sebenico 2 v. Oran. SCHIE Rottm. n. Wyborg p. 6 Elseneur. THEANO, Rottm. n. Dublin p. 7 (n.m-) Lizard. THUBAN 7 v. Rotterdam te Archangel. TORBORG, t, Rottm. n. Curasao 6 (5.14 n.m.) 120 mijl W. v. Land's End. TADORNA 8 van Rotterdam te Liverpool. TORQUAY 8 van Rotterdam te Blyth. TOPAZ 8 van Amsterdam te Shields. TÖYOHASHI MARU 7 v. Rotterdam te Kobe. TANGANJIKA Rott. n. Beira- 8 te Port .Saidj. TOURAINE Rott.. n. Japan 8 van Lissabon. TEXELSTROOM Amst. n. Manchester p. 7 Lizard USARAMO Rott. n. Beira p. 7 Ouessant. USARAMO, Rottm. n. Z. Afrika 8 (4.34 v.m,) 80 mijl van Land's End. VEERHAVEN 6 v. Norfolk te Tampa. WIERINGEN Ldn. n. Archangel p. 8 (1 v.ra.). Gravesend. WAAL 5 v. Rotterdam te Pillau. ZWALUW 6 van Vreeswijk te Brightlingsea..'- SCH 38. IJ m u i d e n, 9 Juli. De motorket- ter SCH 38 werd op circa 60 mijl van hier met defecten motor ronddrijvende aangetroffen door den Deenschen motorkotter E 84, die het schip op sleeptouw nam en hedenmorgen alhier bin nenbracht. EBAN. Delfzijl, 7 Juli Het Nederlandse!» m.s. Eban, met een lading ijzer op reis van Hen drik Ido Ambacht naar Hamburg, heeft heden, na den motor hersteld te hebben, de reis voort- gezet. STREMMING VERKEER SCHEEPVAART- SLUIS TE ANDEL. De hoofdingenieur-directeur in de directiebo* venrivieren maakt bekend, dat in verband met het uitnemen en inhangen van een waaiervlot- deur in de scheepvaartsluis in de afgedamde Maas te Andel do scheepvaart door deze sluis zal zijn gestremd van Woensdag 11 Juli 193-1, das morgens 8 uur, tot Donderdag 12 Juli 1034 des., avonds, 8 uur, of zooveel langer of korter'"ais noodi£ zal blijken. .l'IÓ! BINNENLANDSCHE HAVENS', NIEUWE WATERWEG aangekomen, 10 Juli namiddag: 2 25 ISAR, Dairen; 2.35 BACCHUS, Stettm! 2.55 MODJOKERTO terug van proeftocht, nr, Schiedam. Vertro liken. 10 Juli namiddag: 2.15 GOUWE, Port Genttl. VLISSINGEN, 10 Juli (1 uur n-w-l vertr.'J URUNDI, Oost Afrika; CREMON, Hjnzig.; gep. naar A nt werpenYVONNk. gruggej BOMMA, Arendal; SIGRUxV,^ Kopenhagen gep. van Antwerpen; OUD-BEijEi.LAND, mb., Londen; VANQUISHER (slbt.) Londen met da lichters BOOM III en HALLmTRa op sleeptouw, STOOMVAARTLIJNEN". MARNIX van st- aldegonde, Amstm- Ai Batavia 9 v. Colombo. POELAU RGESÏAH, Alhstm. n- Batavia 10 te TABIAN," Amstm. n. Batavia 10 te Belawan, IRENE 9 v, Danzig n. Kopenhagen. AJAX 10 V. Rotterdam te Pasajes. ORKPvON 9 v. Kopenhagen naar Gdynia. HEBE 10 v. Venetië te Triest. PLUTO, Malaga n, Cadix p. 10 Gibraltar. TITIJS, Far° n. Olhao p. 10 Gibraltar. MARS, Cadix n. Barcelona p. 10 Gibraltar. ETTTERFF 10 v. Amsterdam te Bordeaux. KQTA TJANDI, Batavia n. Rottm, P- 10 Gibr, VERWACHT TE ROTTERDAM. HADA COUNTY v. Montreal p. 9 Prawle Pt. BEIJERLANP 9 van Windau. :j CITY OF KHARTOUM 7 te Gdynia. AMELAND van Archangel 11 (5 v.m verw. ANTINOUS van Mobile vertr. 13 (n.m.)- van Hamburg. KOSINNA. Oporto, 5 Juli- De Portugee- sche trawler Kosinna is bij ««pozende op da Cavallos do Fao rotsen geloopen. Verdere, bij zonderheden ontbreken nog- WELLAMO- Helsingfors, ?J uit. Het Finsche s. Wellamo, van Abö naar Huil, i» bij ULo gestrand. Het heeft 75 passagiers aan boord, maerendeels Engeleoben. Een bergingsetoomschlt» is er heen om de passagiers er af to halen. ROTTERDAM, 10 Juli l"4' Vlet- en lichterwerkHeden geen notaerinK> 400 ton 1. en of v. 'Nederland volgens tariei. Vaarwerlt: 300 ton tarwe n. Amsterdam ,000 ton mals n. Delft; 480 tot 520 ton, div n- l^es- burgs 100 ton div. n. Assen; 100 ton id- 49 sum; 200 ton tarwe n. Weert en 100 ton div n. idem; -100 ton div. n. Amste:rd,aro3 100 ton Apeldoorn. Alles volgens tariet. W_ beurze zeer weinig om. Kempenaar® uhrff Keulen bleven onveranderd. ROTTERDAM, 10 1934" (Bericht van het Particulier jjovrachtings- "CSS' voor graan fn kolen ctM S^aaiT 10 L m Ct.. Karlsruhe 95 en f 00 90 hm—110 en li"ct., Frankfort »0 ct.» Su 00 en 9-i'A ut., e„ Altenburg 95 en 97'-', ct. per (000 kg. 82L ct lHjn-Heruekanaal f11 3 ot'o'm tem reep 8 losda^,»' betaalbaar afladen. Naar Dortmund N/a en $2% ct. pef t°B bij a e" 0 'usdagen, ROTTERDAM. 10 Ju'' 1934,1 (Bericht van de Nederl. Rynvaartvereemginsl Bovenryn. Waterstand vallend, tamelijke yraag. Voldoende ruimte. StemminS kalm. (,.Ma Voor ruwe producten naar Mannheim men 1.55 per last, met 150 ton tons per dag te lossen. Benedenrijn. Waterstand vallend, tamelijke vraag. Voldoende ruimte. Stemming kalm. E'tsvrachten naar de Ruhrhavens met 4 loa» dagen 55 ct., 8' losdagen 65 ct. per laat, Sleeplopn v°tëens*iet; *0^-22# tanet*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 2