ARIENS" DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS Mag'tLICHTPUNT.fsrïaS 57ste JAARGANG. VRIJDAG 5 OCTOBER 1934 No. 17068 Belangrijke Mededeeling over Schoenen „ARIENS Schoenenhuis" BROERSVEST no. 54. „Waar dat wiel draait" BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 93 het sportfondsenbad ruit vernield Kachelpijpen p. meter 35 ct. Elle bogen 14ct. p st. Kachelplaten 1.39. Poken 10 ct. Roosters, Sleutels, Kolenemmers, enz. Alleen H00GSTR. 67-69 - Telef. 68436 ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Wij geven iedere week een Rijwiel cadeau! ZIE ETALAGE DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN Diefstal uit een zeiljacht. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3,25; per maand 1,10, per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. Postcheque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt; Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50; 10 regels 1—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. f ratis-Onvevallen verzekering500.— bij overlijden door een ongeval; ƒ500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.—bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; ƒ75.— bij verlies van 13 wijsvinger; ƒ50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; ƒ25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. een PLAATSELIJK CRISIS-COMITé. Inzameling Zaterdag 13 October. Het Plaatselijk Crisis Coanité heeft voor de inzameling (verkoop van bloempjes o v a, getjes) op Zaterdag 13 October 1934 nocïg niet alleen de medewerking van alle "igezete nen. die hun gaven voor het wer van e mi té willen offeren, maar oo e vele dames en heeren, die zich beschik baar willen stellen om aan de inzameling ac tief deel te nemen. Ieder die op Zaterdag 13 October 1934 een of meer ochtend- of middaguren beschikbaar heeft, wordt dringend verzocht zich zoo spoe dig mogelijk, uiterlijk op a.s. Dinsdag op te geven aan de dames-leden van het Comité, die deze zaak organiseeren: Mevr. W. de Bel Mortier, Tuinlaan 88, tel. 69867, (bij voorkeur des avonds tusschen 7 en 9 uur); Mej. N. van Buijsen, Lange Nieuwstraat 25; Mevr. A. DeelderDiependaal,1 Nassaulaan 70; Mej. J. A. Gazan, Korte Haven 8, Tel. 68256, (bij voor keur des middags tusschen 2 en 4 uur)Mevr. C G J. PluijmHoedemaker, Hoogstraat 153 (bij voorkeur des middags tusschen 2 en 4 uur), Mevr. M. Smit—Huizinga, J. A. Alb. Thijm- straat 81b. (bij voorkeur des avonds tusschen 6 en 8 uur). Niemand wachte tot hem of haar om mede werking gevraagd wordt, doch ieder geve zich uit eigen beweging op. De arbeid van het Crisiscomité is het ten voile waard. Het Dagelijksch Bestuur van het Plaatselijk Crisiscomité-Schiedam. H. Stulemeijer, voorzitter; G. W. van Ber gen Walraven, penn.; M. de Bruijn, B. G. Hoo- gendam; R. J- Kleijpool, P. Schaberg, secre taris. De statistiek heeft bewezen, dat, sedert Begin November opening Wij vernemen dat het Sportfondsenbad hoogstwaarschijnlijk begin November geopend zal kunnen worden, hoewel nog geen datum kan worden genoemd. Hoewel het mogelijk is, dat de openings plechtigheid mede uit zwemdemonstraties of iets dergelijks zal bestaan, zal men daaraan zeker geen wedstrijden verbinden. Het heeft in. de bedoeling van het bestuur van S. Z. C. gelegen, de nationale en eventueele internationale wedst. ijden dit jaar niet in de gemeentelijke zwemplaatsen te houden, doch bi het sportfondsenbad, maar nu dit eerst zoo 'iat in het jaar geopend kan worden, zullen bedoelde wedstrijden wel niet meer in 1934 v plaats vinden. WAARSCHUWING Het Leger des Heils houdt dezer dagen met toestemming der autoriteiten een collecte. \n verband hiermee waarschuwt de politie den ingezetenen, zich er eerst goed van te over tuigen, dat men met het werkelijke Leger es Heils te doen heeft en niet met het Neder- landsche Leger des Heils. De collectanten van het erkende Leger hebben een rooden band om hoed of pet, terwijl de collectanten van het Ned. Leger een paarsen band dragen. Deze laatsten hebben geen vergunning om alhier gelden in te zamelen. Gisternacht is een ruit, ter waarde van 100 gulden van het in aanbouw zijnde pand van de D. E. S. aan de Boerhavelaan vernield. in Schiedam gevestigd is, reeds 71 pCt. van de Schiedammers op gemakkelijke en moderne schoenen loopen. Is U daar ook bij Zoo niet, dan heeft ook voor U een gemakkelijke schoen voor Uw voeten. Het bekende adres: RATH DEM» ARBEIDERSPARTIJ. Rede van prof- Veraart. Gisteravond heeft prof. mr. J. A. Veraart een rede over „De nood van ons volk" gehouden voor de afd. Schiedam van de K. D. A. P. In het begin van zijn rede vroeg prof. Veraart zich af, of hij in Schiedam, dat zoo zwaar door de crisis geteisterd is, wel hoeft te zeggen wat de nood van ons volk betee- kent. Die nood is van tijdelijken en van geeste lijken aard. Wij zijn echter niet zoo dwaas de regeering voor al die ellende verantwoordelijk te stellen, maar de schuld ligt bij de volken, die niet willen begrijpen, dat de welvaart van den een ook de welvaart van den ander is. De oorzaak van al het leed zijn niet zoozeer de geschokte productie- en distributieverhoudin gen, niet zoo zeer ook de verwarring op het gebied der geldmiddelen, als wel het feit, dat de volken geweigerd hebben solidair te zijn en eikaars lasten te dragen. Spreker richtte zich vervolgens tegen de regeeringspolitiek, met name tegen de troon rede, en bepleitte o.a. meer bezuiniging op defensie, verder gaande converteering en het uitvoeren van productieve werken. IlilÉMjp Mtmik Je V In de Fokkerloods op Schiphol, waarin een der lokaaltjes een prooi der vlammen werd. Door de enorme hitte van de met turfmolm gevulde wanden werden de golf ijzeren loodswanden verbogen. De F. 36 kon tijdig worden weggereden FIETS GESTOLEN H. J. D. uit Rotterdam heeft aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij aan den Buijs Ballotsingel geplaatst had. BESCHERMING VAN DIEREN Ter gelegenheid van den Dierendag heeft de afdeeling Schiedam van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren gister avond in Musis Sacrum een bijeenkomst ge houden, welke toegankelijk was voor alle be langstellenden. De voorzitter, de heer J. van Oosterhout heeft de bijeenkomst geopend. Spr. zei, dat de ver gadering belegd was op dezen dag, den die rendag, omdat 4 October over de geheele we reld een dag is, gewijd aan het dier. Deze datum is gekozen, omdat het de sterfdag is van Franciscus van Assisi, den grootsten die renvriend, die ooit bestaan heeft. In het afgeloopen jaar zijn in de polikliniek van de vereeniging aan het Oude Kerkhof 800 tot 1000 adviezen gegeven door den dierenarts. Tal van dieren zijn daar door middel van de gasklok uit hun lijden verlost. In de polikli niek is een doorgangshuis gevestigd. et in 1933 opgezette maandblad moest in i van dit jaar worden gestaakt, omdat de ïnanciee e xesultaten daarvan te ongunstig wa ren. Vandaag is er echter een courantje ver schenen m groote oplaag. Wij zullen pogen, opnieuw een maandblad te doen uitgeven. De jeugdafdeeling, geesteskind van den lei der, den heer v. d. Ende, opgericht in 1933, be staat nog voort, maar ook deze afdeeling voelt het gemis van een maandblad. Er zuilen meer -eiders noodig zijn. Volgens spr. zal het volgend jaar weer een poging worden gedaan, een paardenstal in het Woonwagenkamp te laten bouwen. Den geheelen dag is een propaganda-carrier door de stad getrokken, er is propaganda-lec- tuur verspreid, op de scholen is eveneens pro- paganda-materiaal verspreid onder leerlingen en leerkrachten en er is een courant uitgege ven. Wij hadden, zei spr., in het afgeloopen jaar meer willen doen, bijv. tochten willen organi seeren voor de jeugd naar bosschen, maar dat ging niet. Er was geen geld voor. Ook had het bestuur meer kunnen doen als er meer medewerking van de leden zelf was. En wat betreft de plannen, wij zullen in hfet kamende jaar trachten, voort te bouwen op wat in het afgeloopen jaar tot stand ge bracht is. Wij zullen trachten, te verbeteren waar verbeterd kan worden, Wij zullen trachten, excursies voor de jeugd te organiseeren. Het aantal leden dient tewor den uitgebreid. Kortom, het bestuur is met de beste voornemens bezield, als het maar de medewerking krijgt van de leden en als er maar voldoende geld binnenkomt. Hierna hebben de heeren M. J. Kocx en P. van Helden, inspecteurs van de afdeeling Rot terdam één en ander verteld over dierenbe schermmg in het algemeen, vroeger en nu. De voorwerpendie de politie in het hui van Hauptmann ontdekte en in beslag nam. MIDDENSTAND EN GEMEENTE. In een gisteravond gehouden vergadering van e ris e ij e Middenstandsvereeniging alhier werd er op aangedrongen, dat de prijs voor het gas en de electriciteit zou worden verlaagd temeer daar het gebruik van andere licht- en warmtebronnen hand over hand toeneemt Voorts zou onder de leden een enquête wor den ingesteld naar de voor- en nadeel'en van het gesprekkentarief, dat eventueel tegelijk met den bouw van het nieuwe telefoonkantoor kan worden ingevoerd. Tenslotte zou het plan worden overwogen om te komen tot een semi-officieel lichaam, bestaande uit enkele leden van den Gemeente raad en der middenstandsorganisaties, ter be spreking van de belangen van handel en nij- 1 verheid. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. BEëlNDlGING ZOMERTIJD Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat de zomertijd dit jaar eindigt in den nacht vap Zaterdag pp Zondag 7 October a.s. te 3 uur. Op dien tijd zullen de gemeentelijke open bare uurwerken één uur worden teruggesteld, zoodat zij alsdan weder de tijdregeling van den middelbaren zomertijd van Amsterdam zullen aangeven. De beheerders van de openbare uurwerken m deze gemeente worden uitgenoodigd alsdan eveneens hun klokken een uur terug te stelle: SCHIEDAM, 5 October 1934 VERLICHTING MOTORRIJTUIGEN Burgemeester en Wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat de Gemeente raad in zijn vergadering van 28 September 1934 bij verordening heeft bepaald, dat ten aanzien van stilstaande motorrijtuigen inacht neming van het voorschrift, vervat in het eer ste lid van art. 16 van het Motor- en Rijwiel reglement, niet noodig is op wegen binnen de bebouwde kom der Gemeente Schiedam, voor zoover deze wegen zijn voorzien van openbare verlichting, zoodat derhalve een stilstaand motorrijtuig tusschen een half uur na zons ondergang en een half uur vóór zonsopgang op bedoelde wegen niet behoeft te zijn verlicht. SCHIEDAM, 5 October 1934. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 4 October 1934 ver gunning verleend aan Th. L. C. v. d. Hoeven tot oprichting van een modelmakerij in het pand Kethelstraat 25. SCHIEDAM, 5 October 1934. ARM DOOR MACHINE GEGREPEN^ Tijdig ernstig ongeval voorkomen Gistermorgen is de 30-jarige C. A. O. uit d? Laurens Costerstraat in de fabriek van v. H„ aan den Vellenvestsingel, gegrepen door een draaienden beitel, toen hij bezig was gaten te boren in een schalmplaat. De patroon v. H., die het ongeval zag gebeuren, wierp onmiddel lijk de riem van de draaiende machine, waar door grooter ongeluk werd voorkomen. De man kreeg een wonde aan den linkerarm, ter wijl de arm uit de kom gedraaid was. Hij is behandeld door dr. v. d. B. Reel. 123S 10 R. K. S. V. EXCELSIOR Voetbal. Programma voor Zondag: Celer 1Excel sior 1, 2 uur; Excelsior 2DONK 2, 2,30 uur; Spartaan 6Excelsior 4, 12,30 uur; Excelsior 5Oliveo 3, 12,30 uur; Excelsior aOlympia a 12 uur Programma voor Zaterdag: Excelsior b Lodewijk b 4,15 uur; Excelsior cLodewijk c 3 uur. Het le elftal gaat op Waalhaven Celer 1 be kampen, welke strijd de beslissing brengen moet voor een voorloopige bezetting van de eerste plaats, 't Kan dus spannen! Voor de sup porters diene, dat het vertrek op half één van af de tramhalte is bepaald. Thuis speelt o.m. het 2e elftal, dat zal trach ten zich ongeslagen te handhaven. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 4 Oct. Aangekomen: Noorsch s.s Ida, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven; m.b. Erria, met stukgoed van Hamburg; Ned. s.s. Alcor, ledig van Velsen om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 4 Oct. Vertrokken: Zweedsch s.s. Haga, ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 5 Oct. Aangekomen: s.s. Feddy van Nantes om kolen te bunkeren in de Wil helminahaven. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 34 October GEBOREN: Willemke, dochter van H. de Koster en E. W. van Rijswijk, Par.weg 96 Wilhelmina C., dochter van T. van Dijk en J- Morra, Jacobastraat 14. ONDERTROUWD: W. F. de Jonge 19 jaar en M. J. Stolk 19 jaar D. H. Binkhorst 28 jaar en H. P. Marges 27 jaar P. J. Saas 27 jaar en H. C. van Dijk 22 jaar A. P. Reniers 32 jaar en J. G. E. Lansbergen 30 jaar. GEHUWD: J. Baarda 24 jaar en C. J. Bom 23 jaar x. J. Keijzer 26 jaar en J. C. Daniels 24 jaar a. Willebrand 25 jaar en C. A. Oos- terholt 21 jaar. (Zitting van 4 October.) V.O-- De rechtbank heeft heden de behandeling voortgezet van dfe zaak tegen den 28-jarigen los werkman J. B. en den 39-jarigen aanhouder H. v. E., beiden gedetineerd, die Dinsdag jl. terechtgestaan hebben wegens diefstal van een paar dekens en andere voorwerpen uit en in het Zuiddiep te IJsselmonde liggend zeiljacht. De zaak moest toen worden aangehouden wegens het niet verschijnen van den eigenaar van het jachtje, den goudsmid P. C. v. Schaik. Deze was thans aanwezig en legde verklarin gen af omtrent de vermissing der goederen, die een waarde hadden van ƒ38. Het O. M., waargenomen door mr. J. F. Hoef- felman, zeide in zijn requisitoir, dat over B. een reclasseeringsrapport is ingekomen, dat tot een gunstige conclusie komt. In verband daar mee heeft het O. M. tegen hem een voorwaarde lijke straf geëischt van 4 maanden met een proeftijd van 3 jaren. Tegen v. d. E., die reeds tien malen is veroordeeld, eischte het O. M. een onvoorwaardelijke straf van 4 maanden. Mr. B. E. Wielenga, optredend voor B., sloot zich aan bij den eisch van een voorwaardelijke straf. Mr. J. Slijper voerde ten aanzien van v. E. verzachtende omstandigheden aan en drong op clementie aan. Varduistering van een automaat. Vervolgens hebben terecht gestaan de 30-jarige klinker J. S. en de 37-jarige T. W. L., recidivist, die zich in November zouden hebben schuldig gemaakt aan verduistering van een fruit-auto- maat, subs, van de opbrengst daarvan. Verdachte S., die alleen verschenen was, ont kende de verduistering. Hij had van zekeren Groenendijk een fruitautomaat ten verkoop in handen gekregen. Groenendijk had niet gezegd, hoeveel de machine moest opbrengen, maar toen verdachte hem 15.had aangeboden, wilde hij dat niet accepteeren en vroeg ƒ30.—. Getuige Groenendijk verklaarde dat dadelijk stgesproken was, dat de automaat 30 moest opbrengen. Den dag, nadat getuige de machine had afgegeven, had getuige de verdachten ont moet. Zij hadden toen de machine niet meer, maar hadden ook geen geld. Er is niets van aan, dat hem ƒ15.— is aangeboden. Het O. M., waargenomen door mr. E. D. H. Schutter, heeft de verduistering van de op brengst der machine bewezen geacht en tegen ieder 25 boete subs. 10 dagen hechtenis ge- eischt. De verdedigster, mej. mr. J. Zeelenberg was van oordeel, dat het hier een civiele zaak betrof en pleitte vrijspraak. Uitspraak 18 October. Een hardnekkige wetsovertreder. De 54-jarige bakker N. B. I. bleek geen be wonderaar van de wet, die den bakkersnacht- arbeid heeft afgeschaft. Reeds vier malen was bij hem een overtreding geconstateerd, waarop de oplegging van een geldboete als straf was gevolgd. Toen hij zich voor de vijfde maal voor den kantonrechter voor een dergelijk feit te verantwoorden had, was deze van meening geweest, dat er nu maar eens een andere straf op de overtreding moest volgen en hij had ver- cachte het ondergaan van 5 dagen hechtenis opgelegd. Een volgende zaak tegen dezen bak ker deed den kantonrechter zelfs besluiten ver dachte 7 dagen hechtenis op te leggen. Ver dachte was van deze twee vonnissen in hooger beroep gekomen. Het lokte hem niets aan om veertien dagen gratis logies te ontvangen en hij deed dan ook op de rechtbank een beroep om hem'-alsnog een geldboete op te leggen en dan liefst nog geen groote, want dit keer kon hij het tgph werkelijk niet helpen, dat de wet was overfïseffen. Een oven was verzakt en aan gezien verdachte te zorgen had voor het brood in de gevangenis, moest hij wel vroeger be ginnen. De verdediging van verdachte maakte op het "O. M., waargenomen door mr. H. A. J. Reumer. weinig indruk. Vier malen is verdachteal .uiterst "clement behandeld en de bepaling, tóal bij recidive hechtenis wordt opgelegd, is niet voor niets gemaakt. Het O.M. achtte dan ook alle reden aanwezig om geen wijziging in de opgelegde straffen te brengen,-, zoodat er voor verdachte alle kans bestaat, dat hij binnenkort brood van eigen baksel te eten krijgt. Onder drankinvloed een auto bestuurd. De rol voor de terechtzitting Vgn gisteren bevatte een groot aantal appèl-zaketi en zooals dat meer voorkomt, vormen die van de over tredingen van de Motor- en Rijwiehvet daar van het grootste gedeelte. Onder nie zaken waren er thans eenige, die betroffen het bestu ren van een motorrijtuig, terwijl de bestuurder oiij^er zoodanigen invloed van alcohol was, dat hij* niet in staat geacht behoorde te worden een motorrijtuig te besturen. Daar was allereerst de 38-jarige chauffeur J. W. dien de kantonrechter wegens een derge lijk feit veroordeeld had tot f 50 boete subs. J0 dagen hechtenis, met ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor aen tijd van 1 jaar. Verdachte bleek het ook wel bar te hebben gemaakt. Aan de Waalhaven had hij zoo slingerend gereden, dat hij op een gegeven oogenblik van den weg was geraakt en in het zand er naast was terechtgekomen, zoodat er hulp moest worden, geboden om den wagen weer op den rechten weg te krijgen. Natuurlijk was volgens verdachte een en ander niet het gevolg geweest van drankgebruik. Het is opmerkelijk hoe vindingrijk de ver dachten zijn in het uitdenken van omstandig heden, die tot de gesignaleerde gevolgen heb ben geleid, maar nooit is het weinigje drank, dat zij gebruikt hebben daar de oorzaak van geweest. Het O.M. vroeg bevestiging van het vonnis. Hetzelfde deed zich voor bij den koopman N. W. B. die op zeer Zonderlinge wijze door de Eendrachtstraat had gereden en daarbij twee maal met de wielen van zijn auto op het trottoir was terechtgekomen, zoodat de voet gangers zich in allerijl in veiligheid hadden mqeten brengen. In deze zaak had de kanton rechter f 25 boete subs. 5 dagen hechtenis op gelegd, maar van dat vonnis was de ambtenaar van het O.M. in appèl gekomen. Deze verdachte had eenige getuigen a décharge meegebracht, ciie moesten verklaren, dat verdachte heusch niet meer dan twee fleschjes bier gedronken had. De rechtbank hield de zaak echter aan, omdat zij ook den verbaliseerenden agent van politie nog wenschte te hooren. Als we de getuigen a décharge in de daarop volgende zaak van den 29-jarigen constructie werker W. S. mochten gelooven, dan was deze verdachte van louter limonade en koffie dron ken geworden. Volgens verdachte was hij in het geheel niet dronken geweest en waren de rare capriolen, die hij met zijn motorfiets op de Kruiskade vertoond had, het gevolg geweest van de omstandigheden, dat die motorfiets niet geheel in orde was geweest, waardoor deze plotseling was weggereden. De verdachte was voorover op de benzinetank gevallen en was met zijn motor aan de andere zijde van de straat terechtgekomen. Toen een agent van po litie aanmerking maakte op de manier van rij den van verdachte, had deze gezegd: „Doe het dan maar eens voor", daardoor te kennen ge vend, dat hij al heel weinig inzicht heeft in de plichten van een agent van politie, die niet hierin zijn gelegen om burgers het motorfietsen 1e leeren, dan wel de burgers tegen het woeste rijden van anderen te beschermen. Het O.M. toonde zich in deze zaak zeer on- geloovig. Het wilde maar niet aannemen, dat iemand, die van 10 tot 1 uur in een café zit, daar slechts één glaasje bier verteert en zoo kwam het er toe, bevestiging van de straf te vragen, waarvan niet gebleken is, hoe hoog de boete is, maar wel, dat aan verdachte de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar was ontzegd. Verwacht wordt: Meest matige, tijdelijk wellicht nog krach tige wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt, kans op enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. Lichten op van 's avonds 6.59 tot 's morgens 6.40. Uitspraken. In een zaak van H. B. 31 jaar ohauffeur, appellant van een vonnis van den kantonrech ter alhier, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet hij had op den Binnenweg met zijn auto een fietser willen voorbijrijden, toen daarvoor niet voldoende ruimte was was veroodeeld tot 40 boete subs. 8 dagen hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis bevestigd. In een zaak van J. T. 65 jaar broodbakker, appellant van een vonnis van den kantonrech ter alhier, waarbij hij wegens overtreding van de Warenwet verdachte had brood in voor raad göhad, dat te licht gewicht aa.: droge stof had. was veroordeeld tot 40 boete subs. 8 dagen hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis bevestigd. In een zaak van J. G. v. V. 56 jaar bakker, appellant van een vonnis van den kantonrech ter alhier, waarbij hij wegens overtreding van de Tarwewet hij had zijn register niet vol doemde bijgehouden was veroordeeld tot 50 boete subs. 5 dagen hechtenis, heeft de rechtbank het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende verdachte veroordeeld tot 30 boete subs. 6 dagen hechtenis. léderen Maandagavond repetitie Harmonie- ge^élschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 óbr. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. l4deren Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur Van den Ned. R. K. Volksbond. I^iejfen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van d/n K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagamiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm". Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9—half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Donderdag 4 October Vergadering van de afd. Schiedam der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, Musis Sa crum, 8 uur. Zaterdag 6 October Feestavond ter gelegenheid van het zilveren jubileum van Gusto's Muziekvereeniging. R. K. Volksbond, 8 uur. Zondag 7 October Opvoering door de Graal van de operette ,De schoone in 't slapende bosch". Musis Sacrum, 8.15 uur. Opening van het terrein van S. G. V., Ouden dijk. Woensdag 10 October Najaarsvergadering van S.Z.C. Musiis Sacrum Donderdag 11 October Najaarvergadering der S. R. B. Gebouw Een dracht Vergadering der R. K. Onderwijzers. Corner House, 8 uur. Zaterdag 13 October Receptie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van „Te helpen die in nood enz. Musis Sacrum, van 35 uur. Zondag 14 October Ingebruikneming en inzegening der tribune van de R. K. S. V. „Excelsior". Feestavond van den K. K. G. Parochiehuis, 8 uur. SCHIEDAM, 5 October. Officieele noteering ring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. lf Spoeling- Spoeling 0,80 a 0,90.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1