li I STADSNIEUWS TWEER V d. AREND* Mag .UICHTPUNT.fflïSB WOENSDAG 10 OCTOBER PLAATSELIJK CRISIS-COMIT TliAri}$ ik uieer hoofdpij DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN WINKELWEEK „HET CENTRUM' algem. NED. verbond lantaarnpaal omver nieuw gemeenteraadslid .speldjesverkoop wit-gele kruis VLAARDINGEN. Wij eleven iedere week een Rijwiel cadeau! ZIE ETALAGE ROTTERDAM. RUIM 30.000 GULDEN GECOLLECTEERD. De crisis-collecte weer een succes. CITY EN CAPITOL. .^j|i§typ n noteering moutwijn en SPIRITUS. VEREENIGING VERJAARDAG" 10-Jarig bestaan herdacht HULDIGING VAN DE VOORZITSTER Gisteravond vereenigden zich ten huize van den "voorzitster de damesbestuursleden van bovengenoemde vereeniging. In hare openingsrede zeide de voorzitster, mevrouw S. Hijman, dat het 10 jaren geleden was, dat de vereeniging „Verjaardag" werd opgericht, en wie gedurende dien tijd de werk zaamheden gevolgd hadden, die zouden moeten erkennen, dat in de verloopen 10 jaren heel veel goeds is verricht. Naast de offervaardigheid der leden, was gij 't toch, geachte dames, zoo zei spreekster, die 't mogelijk hebt gemaakt, door u zoo geheel voor de vereeniging te geven en zooveel tijd er voor op te offeren, dat wij onze zieke stadge- nooten zoo heerlijk konden helpen. Velen heb ben in sanatoria of buiten genezing gevonden en zijn weer geheel hersteld in t gezin en familie teruggekeerd. En al weet ik nu wel, dat gij allen, voor uwe belanglooze werk kracht geen dank verlangt, ook al omdat er zoo'n mooie voldoening ligt in uw werk zelf, toch wil ik u in deze vergadering, nu onze vereeniging 10 j^en bestaat, hartelijk dank ze-en mede uit naam van vele patiënten, voor al "datgene, dat gij voor onze vereeniging, ge durende dien langen tijd hebt verricht. Inzameling op Zaterdag a.s. KOOPT IN DIT GEVAL EEN GOEDE BRIL OPTIEK.- EN FOTOHANDEL Hoogstraat 91. Telet. 68814. Ook voor Ziekenfondsleden. Recl.l31S 8 De Nederlandsche deelnemers aan het Int. Rij- en sprinconcours te ÏVeenen. VERLAGING GASPRIJS. Na goedkeuring der notulen gaf de secreta- xesse, mevrouw RademakerNolet, een over zicht van de werkzaamheden van de dames bestuursleden over de afgeloopen 10 jaren, waaruit bleek, dat 105 t.b.c-patiënten geholpen zijn, van wie velen nieuwe gezondheid hebben verkregen. Uit 't zeer accuraat en gedetailleerd finan cieel verslag van de penningmeesteres, mevr. Jonker RoelantsKleipool, over 't afgeloopen 10-jarig tijdperk, bleek, dat gedurende dien tijd ontvangen was 15,264,06, welk bedrag bijna geheel besteed is voor hulp aan Schie- damsche verpleegden in sanatoria. Het ledigen der busjes bracht een zeer be vredigend resultaat op. Aan drie patiënten, van wie twee verpleegd in 't sanatorium Boshuis bij Apeldoorn, en één verpleegd in 't sanatorium Zonnegloren te Nunspeet, werd financieele steun verleend. Daarna nam mej. M. M. v. d. Schalk het woord, om ook aan het 10-jarig bestaan van de vereeniging te herinneren en zij bracht hulde en dank aan de oprichtster en voorzitster mevr. S. Hijman, voor 't vele werk door haar ge durende al die jaren verricht. Wij hebben on der uwe leiding, aldus spreekster, steeds zeer aangenaam samengewerkt, in 't belang van de lijdende menschheid, en de resultaten die be reikt zijn, danken wij aan uw bezielenden geest, welke diep doordrongen was van de noodzake lijkheid, steeds meer hulp te verleenen aan de lijders der t.b.c. Namens vele bestuursleden bood spreekster de voorzitster een blijvende herinnering aan. De voorzitster dankte zeer hartelijk voor het mooie geschenk en deelde mede, dat zij, dank zij de hartelijke medewerking van de andere bestuursleden, nog lange jaren voorzitster hoopte te blijven. De vergadering, die in 't teeken stond van aangename samenwerking, en on er.'ng vel trouwen, werd daarna door de voorzitster ge sloten, waarna men nag eenigen tijd ^ze ïg bijeen bleef. OOK DE GORZEN IN ACTIE Wat deed het Comité in '33 en in '34? Door Commissie A van het Plaaselijk Cri- siscomité Schiedam werd in 1933 ƒ9784,48 en in 1934 tot 1 Augustus j.l. ƒ4146,91 besteed als volgt: a. Rentelooze voorschotten aan handeldrijven den, zooals handelaren in groenten, vischven- ters, winkeliers, melkslijters,; enz. b. Spoorwegabonnementen voor provisierel- zigers; c. Aankoop van grondstoffen en materialen voor zelfstandig werkende vaklieden; d. Verstrekking van onder- en bovenkleeding, schoeisel, beddengoed en levensmiddelen; e. Verstrekking van werkkleeding en werk schoenen aan personen, wien het gelukt werk te krijgen Voor 1933 bedroeg het bii deze Commissie ingekomen aanvragen 249. Afgewezen 99. Toe gestaan 150. Voor 1934 tot 1 Augustus j.l. aantal ingeko men aanvragen96. Afgewezen 46. Toegestaan 50. De gelden, waarover Commissie A in 1933 en 1934 tot 1 Augustus beschikte, waren met i uitzondering van een gift van 2000 van het Het verbruik mag niet verder afnemen Nationaal Crisis-Comité, vrijwillige bijdragen g en schrijven aan den gemeenteraad: van de menschlievende Schiedamsche Burgerij. Zooals uw Raad bekend zal zijn doet zich Door Commissie B van het Plaatselijk Cri- thans vrij algemeen het verschijnsél voor, dat sisccmité werd besteed in 1933 ƒ27.242,23; in de gasafneme aanmerkelijk terugloopt, hetgeen 1934 tot 1 Augustus 11.597,17 voor de voornamelijk zijn oorzaak vindt in de concur- verstrekking van ondergoed, broeken, de- rentie van de petroleum. De Commissie voor kens en schoenen aan crisiswerkloozen en an- de Technische Bedrijven heeft ons College in dere steuntrekkenden. verband daarmede dan ook bericht, dat de Deze bedragen van ƒ27.242,23 en ƒ11.597,17 toestand momenteel van dien aardis, dat nóód- werden voor de eene helft beschikbaar gesteld zgkelijk maatregelen moeten worden genomen, door het Nationaal Crisiscomité, vooi de andere Waar bij vroegere prijsverlagingen van het helft door de Gemeente Schiedam. gas js gebleken, dat spoedig daarna een be- Uit bovenstaande gegevens moge blijken de langrijke verbruiksvermeerdering kon worden belangrijke beteekenis van het Plaatselijk Cri- geconstateerd lijkt tariefsverlaging ons College siscomité Schiedam voor hen, die het zwaarst I QQk thans de aangewezen weg om verderen door de crisis zijn getroffen. achteruitgang tegen" te gaan en zoo mogelijk Dat allen, die daartoe in staat zijn, op Za- bet verioren terrein te herwinnen. Bovenge terdag 13 October a.s. door hun ruime giften noemde Commissie acht het vóór alles nood- het Plaatselijk Crisiscomité Schiedam in de zak;elijk het mogelijk te maken, dat de ver gelegenheid stellen zijn zegenrijken arbeid bruikers spoediger van het voordeelige tarief voort te zetten in den aanstaanden winter! kunnen profiteeren dan zulks thans lïfct geval Het Dagelijksch Bestuur van het Plaatselijk is Crisiscomité Schiedam: H. Stulemeijer, voor- Qp bet 00genbük moet voor de eerste 30 zitter; G. W. van Bergen Walraven, penn.; M3 12 cent per M3. betaald worden bij gebruik M. de Bruijn, B. G. Hoogendam; R. J. Kleij- over een penning-gasmeter. Voorgesteld wordt pool, P. Schaberg, secretaris. deze grens terug te brengen tot 20 M3., zoodat reeds vanaf den 21sten M3. het voordeelige tarief gaat gelden. Maar bovendien wordt het noodzakelijk ge- Wat zal er allemaal gebeuren? ZILVEREN JUBILEA Heden herdachten de heeren W. v. d. Kruit acht den prijs van die eerste 20 M3. met 1 cent en Alb. Broekmeijer het feit, dat zij vóór 25 per M3. te verlagen en derhalve vast te stellen jaar in dienst traden bij de N.V. Branderij en 0p 11 cent per M3. voor gewoon gas en 12 Gistfabriek Hollandia II, waar zij thans de cênt per M3. voor penninggas. Voor het ver functie van meesterknecht vervullen. bruik boven de 20 M3. kan de prijs voor ge- Na door eenige leden van het personeel w00n gas dan bepaald blijven op 6 cent per thuis te zijn afgehaald, werden zij ten kantore M3 terwijl die van het penninggas zal moeten in tegenwoordigheid van het geheele perso- WOrden vastgesteld op 6 cent per M3. (tot nu neel, in zeer waardeerende w/orden toege- toe 6% cent per M3. v00r elken M3. boven de sproken door den heer Haverkamp, bed rij fs- 30 M3) leider der onderneming, die hen met dit jubi- Hoewel de directe mindere inkomsten uit ieum hartelijk feliciteerde en hun daarbij de bovenstaande maatregelen voortvloeiende zijn gebruikelijke cadeaux overhandigde. becijferen op rond J86000 2ijn wij met de Namens de Maatschappij voor Nijverheid en Com,missie voor de Technische Bedrijven van Wedstrijden tijdens de winkelweken Naar aanleiding van de verschillende win kelweken in de binnenstad heeft het bestuur van de Algem. Vereeniging ter Behartiging der Belangen van het kleinzakenbedrijf in de Gorzen het plan opgevat, van 13 tot 20 Octo ber verschillende attracties te organiseeren. Mits B. en W. hun toestemming verleenen, zullen Zaterdag 13 October wielerwedstrijden gehouden worden op het Rozenburgerplein voor dames en heeren boven 14 jaar. Woens dag 17 October zullen er autoped-wedstrij den voor jongens en meisjes van 10 tot 14 jaar plaats vinden en wedstrijden in blo! rapen voor meisjes van 8 tot 12 jaar, terwijl Zaterdaf 20 October een wedstrijd voor ver sierde kinderwagens zal gehouden worden, die dan een rondgang door het Gorzenkwar tier zullen maken. PARTIJLOOS ACTIE-COMITé Het Partijloos Actie Comité (P- A. C.) heeft zich met een adres tot B. en W. ge wend „in verband met den steeds toenemen- den nood der werkloozen en van den win keidrijvenden middenstand". Het Comité ver zoekt B. en W l>ev 01 deren, d£d schoolvoe- ding en -kleeding aan kinderen van werkloo zen wordt verstrekt, de brandstoffentoeslag tot ongeveer 2 wordt verhoogd en de prijs van het z.g. penninggas op ongeveer acht cent wordt gesteld. Voorts wenscht het p. a C. een verlaging van het electnciteitstarief met 50 pet., terwijl de meterhuur geheel dient te vervallen. Ten slotte verzoekt adressant, ten behoeve van de winkeldrijvenden een zooda nig electriciteitstarief in het leven te roepen, dat deze bevolkingsgroep, die ook z°° zwaar door de crisis wordt getroffen, eenigszins ver licht wordt in haar uiterst moeilijke finan cieele omstandigheden. Het Alg. Nederlandsch Verbond, afd. Schie dam organiseert op Zaterdag 13 October a.s. een bezoek aan de tentoonstelling Nederland Curagao in de Gothische Zaal, Paleisstraat, Den Haag. Leden en hun genoodigden worden om tien minuten vóór tweeën aan het station al hier verwacht. Vanmorgen is K. B. uit Vlaardinger Am bacht bij het achteruit rijden met zijn auto tegen een lantaarnpaal op de Lange Haven gebotst. De lantaarnpaal werd vernield. Handel voerde de heer ir. Hoek het woord, die het vereerende getuigschrift alsmede de zilveren gedenkpenning der Maatschappij over handigde. Vervolgens werden de jubilarissen toegespro ken door den heer Vos namens het administra tief en technisch personeel en door den heer I G- Rebers namens het fabriekspersoneel, onder aanbieding van fraaie cadeaux. Bij de „ingekomen stukken", die in de raads zitting van. a.s. Donderdag aan de orde zullen. komen, bevindt zich een brief van den voor zitter van het Centraal Stembureau, houdende belicht, dat de heer P. A. van den Berg hem heeit meegedeeld, zijn benoeming tot lid van den gemeenteraad aan te nemen. B. en W. stel len den Raad voor, dat bericht voor kennis geving aan te nemen. oordeel, dat aan deze tariefswijziging niet kan worden ontkomen. Echter mag, zooals wij bo ven reeds aanstipten, verwacht worden, 4at door de nu voorgestelde verlaging een verdere teruggang van het gasverbruik zal worden voorkomen en wellicht zelfs meerder verbruik tengevolge zal hebben. Wij merken nog op, dat de wijziging van den prijs voor gebruikers die een gewonen meter hebben, kan ingaan per 1 October 1.1. en voor de penninggas-verbruikers bij de eerste opna me, welke plaats heeft na de dagteekening van het raadsbesluit. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL" De Apologieclub kan vanavond niet doorgaan, maar zal de volgende week op den gewonen tijd gegeven worden. GEsLAAGD De heer P- Sanders alhier is te Leiden ge slaagd voor het doctoraal examen rechten. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 9 Oct. Aangekomen: s.s. Bosch- dijk, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 9 Oct. Vertrokken: Noorsch s.s. Ida, ledig naar Rotterdam: Ital. ss. Hermada, ■ledig naar Rotterdam. ■HARBURG, 10 Oct. Vertrokken: s.s. Auda city met olie naar Schiedam. De reeds ver in bouw gevorderde brug over de Hoogeveensche vaart te J\Ieppel Deze brug ligt tevens in de in aanleg zijnde Ceintuurbaan, die het doorgaand verkeer om de stad zal voeren. HET WITGELE KRUIS- Cursus voor moeders De z.g. moedercursus vanwege „Het Wit- Gele Kruis" zal Dinsdag 23 October des avonds te 8 uur in de Dr. Noletstichting worden ge opend. Men kan zich Donderdagmiddag van 24 uur voor dezen cursus opgeven, eveneens in het R K. Ziekenhuis. Leden van „Het Wit-, Gele Kruis" kunnen de lessen kosteloos vol gen, terwijl van niet-leden 1 zal worden ge vraagd. VERGADERING gemeenteraad Hier volgt nog een aanvullingsagenda voor de openbare vergadering van den Gemeente raad van Schiedam op Donderdag 11 October a.s. des namiddags te 2 uur. X. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw-benoemde lid van den gemeenteraad, den heer P. A. van den Berg. De punten, voorkomende op de agenda van 5 October j.l. onder de volgnummers 1 en 2, worden genummerd 2 en 3. 4. Voorstel van B. en W. tot overdracht aan de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolon derwijs van den voor uitbreiding van de speel plaats van de Groen van Prinstererschool aan den Singel bestemden grond. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het tarief voor de levering van het gas der gasfabriek van de gemeente Schiedam. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van Verordeningen op de heffing en op de invor dering van schoolgeld voor de Nijverheids avondschool te Schiedam. Gisteravond hebben de deelnemers aan de winkelweek Het Centrum (Broersvest, Broers- veld, Lange Kei'kstraat en Rotterdamschedijk) in de Amstelbron vergaderd, teneinde van den voorzitter, den heer G. Schaeffer, te vernemen, welke plannen het bestuur gemaakt en reeds voor een gedeelte ten uitvoer gebracht heeft. De voorzitter vertelde dat Broersvest, Lange Kerkstraat en Rotterdamschedijk een versie ring zullen krijgen van afhangende linten, waadoor deze straten den indruk van lanen zul len maken. Een illuminatie zal daar tevens worden aangebracht. In het Broersveld komt een versiering van vlaggetjes, eveneens m.S een verlichting. Verschillende punten zullen een extra versiering krijgen door middel van zuilen. Alle deelnemers zullen een vlag krij gen in de Schiedamsche kleuren, die zij moeten uithangen. Er zullen luidsprekers worden aangebracht, die muziek zullen uitzenden, waarvoor een studio zal worden ingericht in het pand Broers vest 70. Voorts zullen op verschillende plaat sen doeken worden gespannen, waarop „Koopt te Schiedam", terwijl de deelnemers (er zijn er 120 in totaal) ook zulke doeken voor zich zelf kunnen laten maken, waarop reclame voor hun zaak. Deze doeken, 3 bij 1meter, kos ten, beschilderd 5. De Kreupelstraat-winke- liers zullen eveneens deelnemen aan de win kelweek, maar deze straat kan niet meer wor den versierd. Zaterdag 13 October, 's middags om 4 uur zal de winkelweek geopend worden vanuit de studio, middels de luidsprekers. Het bestuur zal den voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Beneden-Maas, afd. kleinbedrijf, uitnoodigen, de openings plechtigheid te verrichten, of één van de an dere leden van de Kamer. De humorist Leen de Bruin heeft een Cen- trum-winkelweek-lied gemaakt op een popu laire wijs, welk lied in duizendtallen verspreid zal worden, terwijl een gramofoonopname van Leen de Bruin, dit lied zingende, vele malen zal worden afgedraaid. Tegen geringe vergoeding kunnen de deel nemers ook reclame voor hun zaak doen ma ken via de luidsprekers. De omroeper zal n.l. in de gelegenheid zijn, van 2 uur 's middags to' 10 uur 's avonds geregeld teksten, reclames voor zaken van deelnemers inhoudende, voor de microfoon uit te spreken. Er zal een circulaire verspreid worden door de stad, waarin betoogd wordt, dat de inge zetenen van Schiedam er verkeerd aan doen hun inkoopen buiten Schiedam te doen of wel in Schiedam, maar dan in groot-winkelbedrij- ven. Het bestuur heeft een bonnenstelsel ont worpen, dat inmiddels door den commissaris van politie is goedgekeurd. Elke deelnemer kan één of meer boekjes koopen, elk met 100 bon nen? tegen 621/2 cent per boekje. Hij is ver plicht, aan eiken bezoeker, van zijn zaak één of meer bonnen af te geven. Deze bonnen zijn genummerd en bestaan uit twee deelen. De be zoekers kunnen het eene gedeelte van de bon werpen in een bus, welke geplaatst is in het pand Broersvest 70. Het andere gedeelte moet door den bezoeker worden bewaard en daarop staat hetzelfde nummer vermeld als op dat ge deel te, dat in de bus geworpen is. In het pand Broersvest 70 zijn tevens de prijzen geëtaleerd, beschikbaar gesteld door de deelnemers en door het comité, welke prijzen na afloop van de winkelweek zullen worden verloot. Onder toe zicht van den commissaris van politie of van een inspecteur zullen uit de bus, waarin de bonnen door de bezoekers geworpen zijn, num mers getrokken worden en de houders van nummers, waarop prijzen gevallen zijn, kunnen deze komen afhalen. De bonboekjes zullen verkrijgbaar zijn bij de heeren Ariëns en Dijksctal aan de Broersvest. echter alleen tegen het overleggen van een deelnemerskaart, welke aan de deelnemers zal worden toegezonden. 10 October: Groote Schouwbburg: De revisor (A'damsche Tooneelvereen.) 8 uur (voor volwassenen). 11 October: Luthersche Kerk Jo Vincent en Anth. v. d. Horst, 8 uur; Ons Huis, dans avond Chaja Goldstein. 8 uur (voor volwasse nen). 12 October: Groote Kerk, orgelvoordracht J. H. Beseslaar, 8 uur; Groote Schouwburg, Smaadschrift (Rott. Hofstadtooneel), 8.15 uur (voor volwassenen). 14 October: Groote Schouwburg, Schoop- baliet, 2 uur (voor volw.). D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg „Dat zou je wel willen" (N.V. Nationale Revue) 8 uur (voor volwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 11 October, in: Grand Théatre, Malle gevallen (voor volwassenen); Studio, La maternelle (voor volwassenen); Tha- iia, La' maternelle (voor volwassenen); Luxor, Palo's huwelijksreis (voor volwassenen); Ca pitol, Pechvogels (voor volwassenen); City, Pechvogels (voor volwassenen)Lumière, Stor men over Mexico (voor volwassenen); Olym- pia, Mij behoort de wereld (voor volwassenen); Ooster Theater, Loulou maakt promotie (voor volwassenen); Centraal, Racars bloed (voor volwassenen); Transvalia, De groote kleine man (voor volwasenen); Corso, De man met de wassen beelden (voor volwassenen)Doele. Quo Vadïs? (voor volwassenen). Tentoonstellingen: Studio 32. Werk van Hildo Krop. De Distel: aarde werk en handweefsels. Kunstzaal D. Vaar- ties, oude schilderijen uit de Hollandsche school (tot 20 October). Rott. Kunstkring, oud-Japansche houtsneden en teekeningen (tot 14 October). Gebr. Koch, werk van Epple en de Witt Huberts Lommerrijk (Hillegers- berg): werk van H. F. Bieling Kunsthandel Ad. Donker, werk van Karei van Veen. Schiedam. Passagetheater. Eiken avond te 8.15, Vlug van Stapel en Drie dagen bij de levenden (voor volwassenen). Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Westelijke tot Zuid- Westelijken wind, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk iets zachter In de opgave van het totaal, dat de speld jesverkoop ten bate van „Het Wit-Gele Kruis Zondag j.l. heeft opgebracht, is gisteren het cijfer van de Havenkerk uitgevallen. Deze pa rochie heeft van de totale opbrengst, die ƒ211,20 bedraagt, ƒ53,81 voor haar rekening gencmen. INSLUIPERS IN ACTIE Onbevoegden hebben zich gisteren\ toegang verschaft tot de woning van mej. T. A. aan de Boerhavelaan en aldaar ontvreemd: een radio lamp, een zilveren en een gouden armband horloge, een gouden ring, bezet met een dia mant. De politie stelt een onderzoek in. BURGERLIJKE STAND GEBOREN; Remain M. Th., z. van A. P. Adriaansens en I. W. M. Hezemans. Tuinlaan 40. Johannes, z. van C. J. Kostense en J. P. van den Broek, Nassaulaan 75. Pieter J. z. van A. Stehouwer en M. J. Huijskes, Reau- murstraat 17. Cornelia, d. van D. Kruijthoff en C. Luijcx, Vlaard.dijk 71. OVERLEDEN: C. Kool 70 j. Singel 52 A. Guldemond 9 weken Nassaulaan 75. Reel. 123S 10 DE GASPRIJZEN. Het gemeenteraadslid de heer M. de Heer, heeft naar aanleiding van het voorstel van B. en W. betreffende het gastarief een aantal op merkingen gemaakt, waarbij tenslotte wordt gevraagd, het voorstel van B. en W. terug te zenden en een nieuw voorstel in te dienen waarvan de grondslagen zouden kunnen zijn: 1.Afschaffing van meterhuur voor alle gebrui kers; 2. Handhaving van installatie huis; 3. Behoud van bestaande vastrechttarief in vijf klassen, zoo mogelijk met behoud van de ta rieven voor vastrecht verschuldigd, n.l. 2050 kub. meter 60 cent; 5080 kub. meter 1,20; 80120 kub. meter ƒ2,40; 120160 kub. meter ƒ3,60; boven 160 kub. meter ƒ4.; 4. verlaging van den standaardprijs en een zoodanige ver laging voor elke te betalen kub. meter boven het vastrecht der verschillende klassen, dat een algemeene verlaging wordt verkregen van de bestaande prijzen en die een aanmoediging inhouden om van vastrecht gebruik te maken. ^7e moeten in verband met het late uur, waarop men gereed was met de telling, zeer kort zijn. De Rotterdammers hebben bij de crisiscollecte opgebracht d-e somma van 30.750,19. Dit is ongetwijfeld minder dan in de residentie, doch men vergete niet, dat bij het bedrag in Den Haag van meer dan 34.000 minstens 10.000 zat aan giro's. Nu telt Rotterdam de girostortingen niet bij de directe collecte, derhalve slaat onze stad weer een goed figuur. Aan den Linker-Maasoever werd in totaal 3009 gecollecteerd. De laagste bus bevatte 1 cent, de hoogste daarentegen een bedrag van 435.71. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half IX repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 8 10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagamiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijtr.". Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam ;van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pauïus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten voor de leden. ïoov ni> lederen Vrijdagavond van half 9—half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Woensdag 10 October Najaarsvergadering van S.Z.C. Musiis Sacrum Ledenvergadering der afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Technici „St. Bernulphus hotel Beijersbergen, 8 uur. Donderdag 11 October Najaarvergadering der S. R. B. Gebouw Een dracht Vergadering der R. K. Onderwijzers. Corner House, 8 uur. Vrijdag 12 October Volkszangavond van „De Princevlag". Ge bouw Eendracht, 8 uur. Onder één directie. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Mühlrad, is door do N.V. Orero (City Theater) benoemd de heer André de Jong, directeur van het Capitol-Theater zoodat ge noemde heer thans de directie voert over beide theaters. SCHOUW VAN SLOOTEN. B. en W. van Vlaardingen brengen ter open bare kennis, dat op Maandag en Dinsdag 5 en 6 November a.s. door den directeur van Gemeentewerken en den opzichter van de plantsoenen schouw zal worden gehouden over de slooten, die in de gemeente Vlaardin gen zijn gelegen. De aandacht van een ieder, die dit aangaat, wordt gevestigd op de desbe treffende bepalingen der „Verordening op dc slooten in de gemeente Vlaardingen". Met na druk wordt gewezen op de bepaling van artikel 9 der verordening, waarbij den bewoners var, langs een sloot gelegen huizen de verplichting is opgelegd de langs hun huis loopende sloo. schoon te houden. KINDERVOEDING. Dezer dagen ontving de penningmeester van de commissie voor Kindervoeding de heer A. Hagestein, een gift groot ƒ25 van de N.V. Ba taaf sche Petroleum Mij. COLLECTE CRISIS-COMIT De Maandag gehouden collecte ten bate var het Crisis-Comité alhier heeft opgebrach" 900. BINNENGEKOMEN SCHEPEN. In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen de stoomschepen „Lorca Benisaf" met 7722 ton erts, „Ella" met 330 ton soja-olié en twee bunkerbooten. 'V.< Ut'.'. Kroonprins Gustaaf Adolf van Zweden als gast van Kemal Pasja in de Turksche hoofdstad. Zaterdag 13 October. Algem.-vergadering der H. B. S.-vereeniging „Onder Ons". Verkooplokaal, 8 uur. Opening der Hokodama-winkel week. Groote Markt, 5 uur. Receptie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van „Te helpen die in nood enz.", Musis Sacrum, van 3—5 uur. Opening der winkelweek „Het Centrum Van uit pand Broersvest 70, 4 uur. Bezoek der afd. Schiedam van het Alg. Ned. Verbond aan de Curasao-tentoonstelling te Den Haag. Station, 10 min. vóór 2. Zondag 14 October Ingebruikneming en inzegening der tribune van °de R. K. S. V. „Excelsior". Feestavond van den K. K. G. Parochiehuis, 8 uur. Woensdag 17 October Jaarvergadering der S. Y. V. Musis Sacrum Dinsdag 23 October Opening van den moeder-cursus vanwege Het Wit-Gele Kruis, Dr. Nolertstichting, "8 uur. Zaterdag 3 November Feestavond ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Schied. Roode Kruis Transport Colonne. R. K. Volksbond, 8 uur. SCHIEDAM, 10 October. Officieele noteer 'J ring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. 10. a Spoeling- Spoeling 0,80 a 0,90.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1