u ADRESSEN" leed 6 STADSNIEUWS I STOOmweSSCHEHIJ „EDELWEISS" Fa. w. van loon DE MIDDENSTAND ROERT ZICH MAGAZIJNEN „DE SI EK" arend Mag.'tUCHTPUNT ZATERDAG IS OCTOBER 1934 DRENTSCHE STOETEN uit de BAKKERIJ v. H WIJSBROEK GEMAAKTE- EN TRICOT GOEDEREN „VERZILVERD GLAS' N.V. Kalwijk's Glashandel, Tel. 68735 Westmolenstraat 16-18 - Telef. 6851S G<e!?e optiek BIJ moet Kinnrenaen! o°k voor 2|<>i< HOKODAMA. PAPAVER.DROGISTERIJEN zuiveraars SCHIEDAM. STADHOUDERSLAAN 37 - TEL. 69655 WANDGEDIERTE, NIEUWE LEENING SCHIEDAM. PASSAGE-THEATER ?ral; Wij geven iedere week een Rijwiel cadeau! ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN VLAARDINGEN. Het werd weer eens tijd, dat er wat „gedaan" werd door den handeldrijvenden middenstand Al in geen vier jaar hadden we hier een win kelweek meer gehad, en de V.V.V.-week van onze groote natbuurstad heeft pas heel wat Schiedamsch geld naar Rotterdam overgehe veld. Gelukkig, onze middenstand roert zich weer! Onzen stadgenooten wordt weer eens aan het verstand gebracht, dat ze ook hier terecht kun nen, als ze kleeren, huishoudelijke artikelen en andere waren willen koopen, en in leder geval is hier alles twee dubbeltjes goedkooper nX die voor twee ritjes per bus of per tram. Maar is het ook niet redelijk en billijk, dat de Schiedammers bij elkander koopen? Rotter dammers komen hier niet winkelen, en zoo zijn we er steeds op uit, dezen eenzijdig te bevoordeelen. Ten koste van onze eigen mede burgers en daardoor ook ten nadeele van de geheele stad. Waar niet verdiend wordt, kan ook niet wor den uitgegeven, en als ook de gemeentekas daardoor al maar leeger wordt, zullen we dat toch steeds te dragen hebben in den vorm van almaar hoogere belastingen en retributies. We hebben ook eerder kans op vermindering der gemeentelijke lasten, wanneer we elkaar wat laten verdienen, dan wanneer dit niet gebeurt. We verzetten ons tot het uiterste tegen even- tueele annexatie, maar wie in Rotterdam gaat koopen, vliegt het monster als een gebraden vogel in den bek, want hij ontkent dan door zijn houding, dat Schiedam een afzonderlijke gemeenschap vormt met een eigen karakter en een sterk locaal gevoel. Vandaag worden er drie winkelweken ge opend, de Hokodama, het Centrum en de Passage. Heel onze city, onze binnenstad, wordt hiermee gemobiliseerd, en het kan niet anders of deze bijzondere maatregel zal bij zondere baten afwerpen, zoo niet allemaal op het moment dan toch zeker ook vele in de naaste toekomst. De massa-psychologie leert, dat men het pu bliek niet rustig overtuigen kan met reken sommetjes en zeker niet met koude mededee- lingen zooals „Koopt in Schiedam" of „Koopt bij den middenstand". We verbeelden ons dan ook niet met bovenstaande uiteenzetting veel bekeeringen ten gunste van de Schiedamsche winkeliers te maken. Maar de massa moet ge suggereerd worden, beïnvloed met actie en re clame, met aantrekkelijke étalages, en daarom is het zoo voortreffelijk, dat onze voornaamste winkelstraten eens extra verlicht en versierd zijn gedurende een week. Van kijkers komen koopers! Vertier en leven, dat is het voor naamste voor den winkelstand. En het pleit voor onze middenstanders, dat zij zoo spontaan reageerden, toen het plan rees, eens een dave rende winkelweek op touw te zetten. Heel veel koopkracht is er niet meer in Schiedam, en daarom zou het overdreven zijn te beweren, dat deze winkelweek alle toon bankladen vol zal laten vloeien met het slijk der aarde, maar er zou al heel veel bereikt zijn, als buiten den extra-verkoop, die nu een maal altijd op bijzondere propaganda volgt, de meeste Schiedammers, die in Rotterdam plegen te winkelen, voor het Schiedamsche kleinbedrijf werden gewonnen. En in dit op zicht hebben we goede hoop. Het enthousiasme ls er onder de winkeliers, en dat werkt mag netisch op het kijkend en koopend publiek. De Hokodama zal dus geen Hoko-drama wor den, het Centrum geen concentratiekamp en de Passage zal men niet passeeren. De molentjes en wimpeltjes, die men overal ontwaart, zijn als wuivende handen, de talrijke lichtjes als vriendelijk lachende oogen, en de luidsprekers als onwederstaanbare sirenes. En wie zwicht niet voor de verleiding, wanneer hij leest van bonnenstelsels met prachtige prijzen? Van harte wenschen wij onzen winkeliers een schitterend succes met hun acties en attracties toe. Oók in het belang van de stad in het algemeen, daar de welvaart van den een ook den voorspoed van den ander beteekent. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. BRUG BUITÏENSLUIS Ter algemeene kennis wordt gebracht dat de brug over de Buitensluis vanaf Maandagmorgen a.s. 8 uur tot nader aankondiging voor alle ri verkeer is gesloten. SCHIEDAM, 13 October 1934. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL" Zondag inwijdingscursus van 12.15—1,15 uur praatuurtje ingekleeden 12,15 uur; aanbiddin in de llavenkerk. De Graalleden worden om uur aan het clubhuis verwacht. Korte vergade ring van de clubs van aanbidding van de Frankeland-, Gorzen- en Havenparochie om 4.45 uur; na 7,30 uur ontspanning en bibliotheek dadenclub 7,30 en 8 uur. Maandag werkende leden cursus blokschrift 7,30—8 uur; ontwikkeling 8—9 uur; declamatie 9—10 uur; turnen 8—9,30 uur; operette 8—9.45 uur; reidansen Singel 8—9.45 uur; persclub 8,15 uur; charitatieve club Gorzen 89.45 uur 7 uur H. Mis in de Frankenlandkerk. Dinsdag nieuwe spelling Haven, vlaggen actieclub Frankeland en missie-actieclub Fran keland van 89.45 uur. Woensdag apologie van 8,309,30 uur; naaien 78,30 uur; turnen 78,15 uur; congregatie- zang Frankeland 8,309,30 uur; huisvlijt Fran keiand 89,45 uur; vergadering en praatuurtj voor sportleden 8,30 uur; vergadering voor de verantwoordelijke leidstes 9,30 uur; kruiskinde renleidstersvergadering 9,30 uur. Donderdag huisvlijt 6,308 uur; reidansen 6,30—8 uur; naaien 7—8,30 uur; reidansen^Gor zen 89.45 uur; boekbind-actieclub Haven 8 —9,45 uur; naaien Singel 89,45 uur; charita tief Singel 89,45 uur. Vrijdag werkende leden cursus reidansen van 7,308,30 uur; handenarbeid 8,30—10 uur; huis vlijt van 6,308 uur; volkszang van 89,45 Gregoriaamsche zang 8 9,45, naaien Haven en Frankeland van 8—9.45 uur; reidansen Franke land 8,30—9.45 uur. aZterdag kadettenclub 45 uur; contributie betalen 56.30 en 78,30 uur. Er wordt een korfbalclub opgericht. Geeft u zoo spoedig mogelijk op. De Lees- en Ontwikkelingsclub is inter parochieel geworden. Geeft u hiervoor voor Woensdag op. Men denke er ook aan, dat men zich deze week moet opgeven voor den Allerheiligen optocht. ff ADVIES-BUREAU VOOR ZWANGEREN. Het adviesbureau voor zwangeren, dat door de vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" zou wor den ingesteld, zal Maandag a.s. te vijf uur in de Dr. Noletstichting worden geopend. In het bureau zal de Rotterdamcche vrouwenarts dr. M. A. van Bouwdijk Bastiaanse zijn te con sulteeren. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll HOOGSTRAAT 22 - TELEFOON 68619 Hoogstraat - Groenelaan - Rembrandtlaan Vanouds bekend adres voor G. A. DE WINTER ZONDAGSDIENST GENEESKUNDIGEN EN APOTHEKEN. De Zondagsdienst wordt waargenomen door de geneeskundigen v. d. Berg, Lange Nieuw- "raat 113; Dresen, W. de Zwijgerlaan 20 en Singel 76. T zijn de apotheek van J. H. Evers, j „.^Vea 81, die tevens de volgende week den nachtdie_ enst waarneemt. -TUie leest. GOED OPTICIEN TEL. 68814 ®j>fondsleden. Het comité meldt ons: Er zijn 5 tot 10.000 prijzen voor het bonnen- ttelsel. Deze worden tentoongesteld in het lokodama-pand op de Dam 12. De artikelen worden ook voor een deel mee gevoerd op de Hokodama-reclamewagen met tractor, te herkennen aan heraut met bazuin. De winkeliers hebben zonder onderscheid aan de vorming van het cadeau-bezit prachtig bij gedragen. Het mag niet uit het oog worden verloren, dat men door het koopen bij de Hokodama- winkeliers, indirect de afdeeling Schiedam der Vereeniging tot Bestrijding der T.B.C. steunt. Het ligt in de bedoeling 200 aan deze ver- eeniging af te dragen. Hoe meer men dus koopt bij de Hokodama-winkeliers, des te hooger kan het bedrag zijn dat aan de vereeniging tot be strijding der T.B.C. wordt afgedragen. Vanmiddag om half vijf zou een muzikale rondgang vanaf het Beursgebouw plaats vin den, waarna om 5 uur de officieele opening zou geschieden, en wel op de Groote Markt. j. Dm 9 uur, vanavond zal de voorzitter van het comité, de heer A. van Duinhoven, een e toespraak voor de microfoon houden. STAAN AAN DE SPITS TEL. 68810, 68924, 69509 Specialiteit in het verdelgen van Niets behoeft ontruimd te worden. „TE HELPEN, DIE IN NOOD. 100-Jarig bestaan der sociëteit. Het is vandaag een eeuw geleden, dat de Sociëteit ter geneeskundige verzorging onder bovenaangegeven zinspreuk 1) werd opgericht met de bedoeling hare leden in tijden van ziekte met medische en chirurgische hulp bij te staan, bij ongeschiktheid tot werken een klein pensioentje te verleenen en door een uitkeering bij overlijden tegemoet te komen in de kosten van begrafenis. Een lange reeks artikelen legde in een uit voerig reglement de rechten en plichten vast en zette uiteen, wie het recht had om tot de eerste en wie om tot de tweede klasse te wor den toegelaten. Van de geschied Avis der oprichting valt wei nig te vermelden, omdat elk geschreven be wijs daarvan ontbreekt. De notulen beginnen pas bij het jaar 1857 en van directeuren en commissarissen worden namen genoemd als A. Verboom, C. H. Jung en H. J. van Helscho- ven. In het oudste reglement worden als bestuur ders der Sociëteit genoemd de heeren J. Luuns president-directeur- en als directeuren A. van Meurs Gzn., P. J. Brumeman en A. C. van Oers. De eerste dokter is waarschijnlijk dr. Los geweest, die zijn 25-jarig jubileum aan de So ciëteit gevierd heeft. Achtereenvolgens waren er aan verbonden de doktoren Halbertsma, Bentfort, Nolet, del Baere, Rutschy, Endtz en dr. v. d. Berg, die nog heden in functie is, met dat verschil, dat de leden thans het recht hebben om een keus te doen uit een lijst van doktoren en elk jaar van geneesheer kunnen veranderen. In 1863 is, zooals wij vermeld vinden, in verband met de viering van het 50-jarig onaf- hankelijkheidsfeest, gedurende twee weken vrijstelling van contributie gegeven en in 1884 naar aanleiding van het vijftigjarig bestaan der Sociëteit een extra uitkeering. Dat zich met de vooruitgang der beschaving ook andere denkbeelden ontwikkelden, bleek uit de afschaffing van pensioentje en begrafe nisvergoeding voor leden, die zich aanmeldden na 1918, daar de verzekeringen bezwaar daar tegen begonnen te maken. Ook revolutionnaire feiten worden vermeld en wel de staking van de apothekers in 1920, die meer geld voor de levering van de medi cijnen wilden hebben. Zij eischten 4 in plaats van ƒ3,50. De Sociëteit heeft echter voet bij stuk gehouden en niet toegegeven, niettegen staande het zich voorzien van medicijnen van uit Rotterdam heel wat moeilijkheden ver oorzaakte. De kwestie is bijgelegd en men is 't eens geworden voor 3,75. In 1929 is besloten met de twee andere be staande sociëteiten „de Kunst" en „Nut en Voorzorg" een tandheelkundige kliniek op te richten, waarbij zich in 1932 de grootere Zie kenfondsen hebben aangesloten, waardoor uit breiding al zoo noodzakelijk was. Vanmiddag wordt ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan een receptie gehouden in Musis Sacrum. 1) De spreuk luidt in haar geheel; Te helpen, die in nood Naar hulp en bijstand ziet, Dat vordert christenplicht, Wijl het de Heer gebiedt. Repareeren en nieuw wikkelen van Stofzuigers BURGERLIJKE STAND Aangifte van 10—U October GEBOREN: Johan, zoon van W. Plomp en E. T. Seger, Archimedesstraat 13 Frederika F., dochter van F. van Asch en M. F. E. Lesaffe ten Broek, Rotterd.dijk 184 .Barend A„ zoon van J. van Pelt en A. Smit, Vlaard.dijk 271. OVERLEDEN: M. J. H. de Loos, 58 jaar, ®chtgenoote van N. A. Tempelman, Dr. Nolet- shaat 1. De moderne auto kan vele diensten bewij zen. (P. I. B.) Malle gevallen. We voelen toch nationaler dan we zelf meestal beseffen. Alle Hollandsche films trekken enor me belangstelling, ten minste de humoristische ook al zijn het nu juist niet de beste staaltjes van filmkunst en cinematografische techniek. Het feit, dat er met vaderlandsche krachten een filim vervaardigd is naar aanleiding van een NedeiTandsch tooneelstuk of een roman van eigen bodem, schijnt voldoende te zijn om de theaters vol te doen stroomen. Het doet ons inderdaad weldadig aan, acteurs en actrices te zien optreden, die men al eens op de planken heeft zien spelen, en te ervaren, dat het Sce nario ontleend is aan een boek, dat ons reeds eenige prettige uren verschaft heeft. Het laatste voortbrengsel der Nederlandsche filmindustrie is „Malle Gevallen", een film, die steunt op 't gelijknamige werkje van Hans Martin en tot stand gekomen is onder de re gie van Jaap Speyer. Het boek bevat tal van vermakelijke situaties en momenten, en zoo is de filmische bewerking ook een aaneenschake ling van vroolijke scènes geworden. Er wor den goede moppen getapt en veel nekken bij na gebroken, zoodat het publiek voortdurend zit te brullen en te schateren het publiek, dat reeds komt kijken, omdat er weer eens een Nederlandsche film wordt vertoond en aangezien het zich met zooveel genoegen het boek herinnert, dat daarvoor de stof heeft ge leverd. Wat wij in deze film vooral konden waar- deeren, is de goede, zij het niet echt-filmische fotografie, de duidelijke geluidsweergave, die .v. bij „Bleeke Bet" nogal wat te wenschen overliet,, en het persoonlijke spel van verschil lende krachten, zooals Johan Kaart, Jopie Koopman en Louis de Bree. Maar in dit laatste zit vooral de zwakke kant van deze film. Er wordt veel te veel individueel spel geleverd vóór een allergeduldigste lens, en zoo krijgen we heel wat verfilmd tooneel te zien en mist deze film de noodige spanning, vaart en ge- bondenj^id. „De Jantjes" was in dit opzicht veel beter, hoewel daar ook nog lang niet het ideaal bereikt werd. We hebben bij „Malle Gevallen" met een reeks gefotografeerde goed- gespeelde passages uit een klucht te doen. maar dat sluit allerminst in dat er hier een wezenlijke, knap-geregisseerde film wordt ge presenteerd. Het geheele programma, dat Tuschinski deze uitgaansweek iaat afwerken, staat in het teeken van de vroolijkheid en den humor. Zoo de twee-acter „Studenten lief en leed" en zoo ook de revue-achtige kleurenfilm „De sjeik van Marokko". De verf had men bij dit laatste nummer o.i. beter weg kunnen laten; dat is goed voor teekenfilms, maar foto's moet men niet kleuren. Wanneer in het programma staat, dat Liddy Bergmaan, die dezen keer het variété ver zorgt, een charmante voordrachtskunstenares is, is daarmee niets teveel gezegd. Volwassenen kunnen in het Passage- theater de komende dagen vele kwartiertjes van gezond en simpel vermaak beleven. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 12 Oct. Vertrokken: Ned. s.s. Alcor, ledig naar Archangel; Eng. s.s. Oilre- liance, ledig naar Constantza. SCHIEDAM, 13 Oct. Aangekomen; s.s. Tijuca met stukgoed van Calcutta via Antwerpen in de Wilhelminahaven; Eng. s.s. Audacity, kapt. Wingfieid, met olie van Hamburg voor N.V. Schieveem aan de Wilhelminahaven. Uitgifte van 4 millioen 4 pCt. obligaties tegen 100 pCt. De Nederlandsche Handel Mij., de Amster- damsche Bank, R. Mees Zoonen en de Rot- terdamsche Bankvereeniging berichten, dat de inschrijving op 4.000.000 4 pet. obligatiën con- versieleening 1934, Schiedam, in stukken van 1000 en 500 aan toonder, met recht van voorkeur voor houders van niet uitgelote 4% pet. obligatiën der aflosbaar gestelde leenin gen 1913, 1917 en 1935, zal zijn opengesteld te hunne kantore te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage, op Woensdag 17 October 1934, tot den koers van 100 pet. B. en W. van Schiedam geven kennis aan de houders van de niet-uitgelote obligatiën van de volgende 4% pet. geldleeningen, ten laste van de gemeente: leening 1913 oorspron kelijk groot 750.000, pro resto groot 468.000 (axclusief het door uitloting voor aflossing op 1 November 1934 aangew. bedrag); leening 1917 oorspronkelijk groot 2.000.000, pro resto groot 1.536.000 (exclusief het door uitloting voor aflossing op 1 Februari 1934 aangew. be drag); leening 1925, oorspronkelijk groot f 3.000.000, pro resto groot 2.520.000 (exclu sief het door uitloting voor aflossing op 1 No vember 1934 aangew. bedrag), dat deze stuk ken, wat betreft de leeningen 1913 en 1917 op 14 Januari 1935 en wat betreft de leening 1925 op 13 November 1934 a pari aflosbaar zijn ge steld. De aflossing van de stukken zal, met inacht neming van verschuldigde couponbelasting ge schieden voor de leening 1913 met bijbetaling van 8.95 rente per obligatie, voor de leening 1917 met bijbetaling van 19.97 rente per obli gatie en voor de leening 1925 met bijbetaling van 1.47 rente per obligatie van 1000 en t 0.73 rente per obligatie van 500. De noteering der obligatiën ter beurze van Amsterdam en Rotterdam zal worden aange vraagd. De leening is aflosbaar in uiterlijk 31 jaar, de eerste aflossing heeft plaats in 1935. Ver vroegde geheele of gedeeltelijke aflossing is te allen tijde voorbehouden. De obligatiën zijn voorzien van halfjaarlijksche coupons, verval lende 1 Mei en 1 November. De verschuldigde couponbelasting wordt bij uitbetaling op de coupons in mindering gebracht. Schiedam heeft zich den laatsten tijd sterk uitgebreid. Het inwonertal liep van 43281 in 1927 op tot 59246 aan het einde van 1933, alzoo een vermeerdering van 37 pet. De ontwikkeling ging sterk in de richting van woonstad met villawijken. Het grondbedrijf verkeert in gunstigen toe stand, daar door de groote uitbreiding zeer veel grond tegen goede prijzen is verkocht. De na volgende verkoopen hadden plaats: in 1931 3.11.69 H.A., 669.000; in 1932 1.78.08 H.A., 338.000; in 1933 4.41.66 H.A., 1.175.000. De groote grondverkoopen hebben ertoe me degewerkt, dat Schiedam in langen tijd geen beroep op de kapitaalmarkt heeft behoeven te doen. De onderhavige leening, groot 4.000.000, strekt tot conversie van bestaande leeningen, tot een totaal nog uitstaand bedrag van 4.524.000, zoodat zij nog een kleine schuld verlichting medebrengt. Het grondbezit, exclusief de reeds in erfpacht gegeven gronden, besloeg op 31 December 1933 een oppervlakte van ca. 208 H.A„ de boek waarde hiervan bedroeg rond 5,2 millioen. Sedert de oprichting van het grondbedrijf is een winst gemaakt van 4,58 millioen, die als reserve in het bedrijf is gebleven. Bij de laatste reglementair voorgeschreven taxatie in 1932 werd, naast de winstreserve zooeven bedoeld, de overwaarde boven de boek waarde getaxeerd op 4,243 millioen. Het totaal der vaste schuld, ongeacht de voor schotten van het rijk voor woningbouw ten be drage van 5.872.107, bedroeg op 1 Januari 1934 17.271.100. waarvan rond 8.950.913 in de pro ductieve bedrijven is ondergebracht. De kapi taaluitgaven uit vlottende middelen bedroegen per genoemden datum rond 904.000, waarvan rond 490.000 voor de productieve bedrijven. Op de objecten, waarvoor geleend is, wordt ruim afgeschreven. Van in vorige jaren gemaakte batige saldi zal, volgens verwachting, aan het einde van het loopende dienstjaar nog resteeren 80.000. Dit beteekent dus, dat zoowel van het loopende dienstjaar als van vorige dienstjaren geen te korten meer te dekken zullen zijn. ZIE ETALAGE Telefoon 68838 Reel. 123S 10 (Zitting va/ 11 October). Om een kat. Op 8 Juni in den namiddag was er groote consternatie ontstaan in de achtertuinen van panden aan de Balsemienstraat, doordat een der bewoners van die panden, de 42-jarige be hanger H. J. V., geholpen door zijn buurman, den 36-jarige brievenbesteller G. J. S. er in geslaagd was den grijzen kater van een der huurlieden te vangen en met dit dier niet zachtzinnig omgingen. Tot goed begrip van de zaak diene, dat de kater aan de omwonenden veel last veroor zaakte. Het dier zat aanhoudend in tuinen, waar het niet thuishoorde, doch daarbij bleef het niet. Ook waagde het dier zich in de kamers der huizen en overal waar het geweest was, bleven de sporen van zijn bezoek achter. Dien 8sten Juni had de kater zich in de woning van den behanger begeven, doch hij was op gemerkt door diens vrouw, die weinig op der gelijke bezoeken gesteld was en een klopjacht door haar huis begon. Haar echtgenoot be vond zich toen in den tuin en zoodra de kater zich daar vertoonde, wist hij het dier te grij pen. Samen met den brievenbesteller greep hij het dier op onzachte wijze vast. Buren zagen, dat de een den kater aan het nekvel had en probeerde het dier den strot dicht te knijpen, terwijl de ander uit alle macht aan de~ staart trok. De kater van zijn kant liet zich niet onbe tuigd. Niet alleen dat hij zich met zijn klauwen ten dege weerde, waarvan de sporen op de armen van zijn belager duidelijk te zien waren, maar hij schreeuwde ook uit alle macht en aangezien dit geschrei veel overeenkomst ver toonde met dat van een klein kind, duurde het niet lang of vrijwel alle buurvrouwen hingen over haar waranda, met afgrijzen het werk der beiden mannen gade slaand. Zoo zagen zij, dat de mannen een zak namen en daarin verdween de kat, die volgens de een geen teeken van leven meer gaf en volgens de ander heen en weer sprong en miauwde De beide eigenaressen van het dier, de ver pleegsters P. J. Zwaansdijk en J. de Graaff bleven niet lang onkundig van hetgeen er met haar lieveling was gebeurd. Zij spoedden zich naar de woning van den behanger om er zich van te vergewissen, dat deze hun kater had opgevangen. De behanger was er niet op tegen de dames zijn vangst te laten zien en inder daad bleek het de kater van de verpleegsters, die er zeer over in zaten, dat het dier zooveel last had bezorgd. Als het dan niet anders kon, dan moest hij maar worden afgemaakt, vonden ze en ze verklaarden zich bereid het dierenasyl 14 October: Groote Schouwburg, Schoop- ballet, 2,15 uur (voor volw.); Boefje (Rott. Hof- stadtooneel) 8,15 uur. 17 October: Ons Huis, dansavond Chaja Goldstein, 8 uur (voor volwassenen). 18 O c t.: Doelezaal, „Halleluia" („Die Heilige Stadt" van Böhme en „Te Deum" van Bruck ner). 19 O c t.: Doelezaal, Yehudi Menuhin, 8,15 uur 20 O c t.: Doelezaal, Rott. Philh. Orkest, 3,30 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 13 October, in. Grand théatre: Malle gevallen (voor volwassenen); Royal: Als je jong bent; Studio: De bewaar school (voor volwassenen); Lumière: Tarzan de ontembare; Olympia; Het is geen goud wat er blinkt (voor volwassenen); Capitol en City; Pechvogels (voor volwassenen); Centraal: Twee vliegen in één klap (voor volwassenen); Corso: Victor en Victoria (voor volwassenen); Scala; Stage-mother en Schandaal in Boedapest (voor volwassenen); Luxor: In diplomatieken dienst (voor volwassenen). Tentoonstellingen; Studio '32: Werk van Hildo Krop. Be Distel: aarde werk en hand weef seis. Kunstzaal D. Vaar- ties, oude schilderijen uit de Hollandsche school (tot 20Oct.). Gebr. Koch, werk van Epple en de Witt Huberts. Lommerrijk (Hillegersberg): werk van H. F. Bieling. Kunsthandel Ad. Donker, werk van Karei van Veen. Schiedam- Passage-theater: Eiken avond te 8.15 en Za terdag, Zondag en Woensdag ook des middags te 2.30 Malle Gevallen (voor volwassenen). op te bellen om de kat te laten weghalen. Daar van wilde de behanger echter niet weten. Hij zou er zelf wel voor zorgen. Zoo verdween hij na eenigen tijd met zijn fiets, waarop een zak was gebonden met den kater. Toen hij weer terugkwam, was de zak verdwenen en een groepje vrouwen, dat hij passeerde riep hem het woord moordenaar toe. Nu hadden de behanger en de brievenbestel ler zich te verantwoorden voor de rechtbank wegens diefstal te zamen en in vereeniging van een kat, subsidiair het wederrechtelijk toeëige- nen en wegmaken van een kat, die aan een ander toebehoorde. De verdachten ontkenden. Zij gaven toe het dier te hebben opgevangen, maar de behanger beweerde, dat hij met het dier naar het terrein van het Zuider Ziekenhuis was gereden, waar hij het in vrijheid had gesteld. Ook zou er van mishandeling geen sprake zijn geweest. Er werden in deze zaak eenige getuigen charge en eenige a décharge gehoord, waarna het O. M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutter requisitoir nam. De voornaamste re den, waarom het O. M. deze zaak had aange bracht was hierin gelegen, dat de verdachten maar niet hadden willen bekennen, dat zij de kat hadden mishandeld, hetgeen logisch te ver klaren zou zijn geweest, omdat de menschen groot ongerief van het dier ondervonden. Het O. M. achtte bewezen, dat de verdachten als heer ,en meester over den kater hadden be schikt, zoodat de verduistering als een paal boven water staat. Eisch tegen ieder 15 boete subs. 10 dagen hechtenis. Heling van fietsen. Een gevangenisstraf van 1 jaar heeft het O.M. geëischt tegen den 36-jarigen P. H., gedetineerd «die zich in het tijdvak van 1 Mei tot 20 Aug. zou hebben schuldig gemaakt aan heling van een groot aantal fietsen, door uit de opbrengst van die gestolen waar voordeel te hebben ge trokken. Verdachte ontkende geweten te hebben, dat de fietsen gestolen waren. Hij kreeg die rijwie len van zekeren W. G„ die wegens diefstal van deze fietsen door de Haagsche rechtbank is ver oordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Hij heeft ze voor dezen W. verkocht en van elke fiets had hij f 0.50 of een gulden gekregen. Ver dachte kon niet zeggen, waarom G„ die evenals verdachte werkloos was, niet zelf voor het aan den man brengen van de karretjes zorgde. W. G„ die in deze zaak als getuige gehoord werd verklaarde, dat verdachte er wel eens bij geweest is, dat hij het een en ander aan de fietsen veranderde om ze onherkenbaar te maken. Ook heeft hij verdachte wel eens ge zegd, dat hij voorzichtig moest zijn, omdat hij er wel degelijk kwaad mee kon. Getuige heeft hem dat gezegd, toen de recherche te zijnen huize een onderzoek heeft ingesteld, waarbij toen echter niets gebleken was. Na dien tijd heeft verdachte nog verscheidene fietsen voor hem verkocht. Nadat nog vele getuigen waren gehoord, die van verdachte fietsen hadden gekocht, heeft het O. M. er in zijn requisitoir op gewezen, dat uit de door verdachte bij den rechter commis saris afgelegde verklaring blijkt, dat verdachte wel degelijk geweten heeft, dat zijn handeling gestolen fietsen betrof. De verdediger, mr. M.»L. v. d. Berg wag van oordeel, dat het' O. M. niet in het leveren van het bewijs geslaagd kon werden genoemd. Plei ter concludeerde tot vrijspraak en vroeg de on middellijke invrijheidstelling van verdachte. Subsidiair drong pl. aan op oplegging van een voorwaardelijke straf. De rechtbank heeft de gevraagde invrijheid stelling geweigerd. Uitspraken 25 October. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: P. D„ 30 jaar en G. J. E., 27 jaar, wegens het smokkelen van gedistilleerd verdachten had den op 26 April 1933 met het motorschip Bres- kens 8 op zee uit een Deensche bark 130 bussen, inhoudende 1175 liter gedistilleerd geladen en dit gedistilleerd naar Nieuwersluis gebracht, zonder daarvan een verklaring af te leggen of aangifte te doen aan het kantoor van den in voer en accijnzen te Hoek van Holland, tot ieder 2 maanden gevangenisstraf. A. v. d. S„ 20 jaar, lompensorteerder, die te recht had gestaan wegens het plegen van on tucht met iemand beneden 16 jaar, werd ont- Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, nevelig tot half be wolkt, weinig of geen neerslag, kouder des nachts, overdag iets zachter. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half II Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in hét Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den K. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagamiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm". Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegeiiheid tot aanmelding van leden. Zaterdag 13 October. Algem. vergadering der H. B. S.-vereeniging Onder Ons". Verkooplokaal, 8 uur. Opening der Hokodama-winkelweek, Groote Markt, 5 uur. Receptie ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van „Te helpen die in nood enz.", Musis Sacrum, van 35 uur. Opening der winkelweek „Het Centrum". Van uit pand Broersvest 70, 4 uur. Bezoek der afd. Schiedam van het Alg. Ned. Verbond aan de Curasao-tentoonstelling te Den Haag. Station, 10 min. vóór 2. Zondag 14 October Ingebruikneming en inzegening der tribune van de R. K. S. V. „Excelsior". Feestavond van den K. K. G. Parochiehuis, 8 uur. Maandag 15 October Opening van het adviesbureau voor as. moeders vanwege Het Wit-Gele Kruis. Dr. No letstichting, 5 uur. Woensdag 17 October Jaarvergadering der S. Y. V. Musis Sacrum Zaterdag 20 October Feestavond van S. Z. C. Musis Sacrum, 8 uur Dinsdag 23 October Opening van den moeder-cursus vanwege Het Wit-Gele i Kruis, Dr. Noletstichting, 8 uur-i Zondag 28 October Vervolg-wandeltocht der R. K. Wandelsport- vereeniging „Adolf Kolping". Vertrek. 12 uur. Maandag 29 October Propaganda-vergadering voor R. K. Vredes- bond. R. K. Volksbond, half 9 Zaterdag 3 November Feestavond ter gelegenheid van heit 20-jarig bestaan van de Schied. Roode Kruis Transport Colonne. R. K. Volksbond, 8 uur. slagen van rechtsvervolging. Zijn plaatsing in een krankzinnigengesticht werd gelast voor ten tijd van ten hoogste 1 jaar. B. J. H„ 29 jaar, kapper,, wegens een gelijk misdrijf, tot 2 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaren en f 100 boete subs. 25 dagen hechtenis. PROV. STATENVERKIEZING. In de Donderdagavond gehouden gecombi neerde vergadering van den Vrijheidsbond afd. Vlaardingen en de Vrouwengroep, werden op de candidatenlijst geplaatst voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten: de heeren Ir. C. Houtman, Schiedam; N. Moerman, Vlaar dingen; A. L. Verhagen, Naaldwijk; Ir. A. Stoffels, Delft. BINNENGEKOMEN SCHEPEN In de Vulcaanhaven is binnengekomen het stoomschip Medée met 2850 ton erts.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1