flfti m m DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN STADSNIEUWS „Waar dat wiel draait" 57ste JAARGANG. VRIJDAG 23 NOVEMBER 1934 No. 17109 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Kachelpijpen p. meter 35 ct. Elle bogen 14 ct.p st. Kachelplaten 1.39. Poken 10 ct. Roosters, Sleutels, Kolenemmers, enz. Alleen H00GSTR. 67-69 - Telef. 68436 SCHEEPVAART. ROTTERDAM. een nieuw clubhuis. JEUGDIGE VERSTEKELINGEN. DIT NUMMER BESTAAT UIT, DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCH1EDAMSCHB COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3,25; per maand ƒ1,10. per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar k 5 cents per stuk. Postcheque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarieL Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- beidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50; 10 regels 1.—15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.— bij verlies van één band, één voet of één oog; ƒ150.— bij verlies van een duim; To.— bij verlies van wijsvinger; ƒ50.- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een band; ƒ25.- bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt een R. K. S. Y. EXCELSIOR. Intieme feestavond. El-vol was de groote zaal van Musis Sacrum, toen de voorzitter het podium beklom en de vele aanwezigen een hartelijk welkom toeriep, gewaagde van de vele en fraaie sportieve suc cessen en den goeden clubgeest roemde. Direct hierna zong mevrouw Janse—Trouw borst een tweetal liederen, waarmede zij veel succes oogstte. Ook de heeren Janse en Kleine- koort verwierven met hun stemmig duet „Hoort gij de golven?" veel bijval. Meit hun lied uit „Malle Gevallen" kregen zij direct de goede stemming onder de aanwezigen. Thans was de beurt aan den heer P. Alberts, die een 3-tal voordrachten ten beste gaf, die, het applaus bewees dit, buitengewoon insloegien. Vooral de „Verkeersagent" bleek een succesnummer. Tusschen de variété-nummers zorgde de eigen strijd voor goede dansmuziek. Te vroeg, volgens de-aanwezigen, kondigde de voorzitter, na een dankwoord aan diegenen, die dezen avond zoo goed deden slagen, het einde aan. Voetbal Programma voor a.s. Zaterag: Excelsior b Aeolus b, 3 uur; Aetivitas bExcelsior c, 3 uur. Programma voor Zondag a.s.: PFC 1Ex celsior 1, 2 uur; Excelsior 2DHL 3, 2 uur; Excelsior 3Olympia 2, 12 uur; Steeds Voor waarts—Excelsior 4, 12 uur; St. Ignatius 3— Excelsior 5, 2- uur. Adspiranten. Daar het in verband met de terrein- en weersgesteldheid niet steeds mogelijk is, des Woensdagmdddags op het sportveld te oefenen, is besloten bij wijze van afwisseling de adspi ranten in een zaal bijeen te brengen. Hier zal hun door de leiders de spelregels worden uit gelegd, mede door middel van beweegbare mo dellen. Verder zal voor voldoende ontspanning worden gezorgd, waarvoor o.a. 6 tafels voor tafeltennis zijn aangeschaft. ALG. MILITAIRE PENSIOENBOND. Na een huishoudelijke vergadering in hotel De Kroon onder leiding van den voorzitter, den heer A. G. Jeltema, van de afdeeling Schie dam van den Alg. Militaire Fensioenbond, welke afdeeling juist een jaar bestaat, heeft de heer W. Klooster, lid van het hoofdbestuur, ge sproken over het onderwerp: „Crisis en de oud militairen". Zijn rede begon spr. met te her inneren aan de radiorede, welke de minister van financiën heeft gehouden over de mil joenennota en waaruit bleek, dat 's Lands financiën er nu niet bepaald best voorstaan. De vraag komt nu naar voren, of wij, oud krijgers, mogen en moeten blijven strijden voet: een gelijkstelling van de pensioenen van oud- militairen. die gepensionneerd zijn voor 1918, met de pensioenen van de burger-ambtenaren, die in dezelfde jaren gepensionneerd zijn en even hoe-re, of, zoo men het noemen wil, lage tractemerften genoten. Immers, het doel van den bond is het behartigen van pensioenen- belangen van oud-militairen en van weduwen van oud-militairen en het voornaamste, wat de bond thans wil bereiken, is de gelijkstelling zooals hierboven omschreven is. De pension- neering van oud-militairen na 1918 is reeds belangrijk verbeterd, maar de oud-militairen, die voor 1918 hun pensioen kregen, krijgen maar heel weinig, veel te weinig. Het ant woord van spr. op de gestelde vraag is, dat de bond moet blijven strijden voor die gelijk stelling, wat neerkomt op een verhooging van ongeveer 20 procent van de pensioenen van hen. die voor 1918 gepensionneerd werden en welke verhooging het land zou komen te staan op een uitgave van enkele tonnen. Er is geen geld, zegt men, maar er zijn tal van euvelen, welke dringend verbetering be hoeven, opdat er geld komt. Spr, wijst bijv. op de accumulatie en verscheidene andere euve len. Wanneer zij, die groote inkomens genieten, op wat voor wijze ook, geen offers behoeven te brengen, dan behoeven de oud-militairen dit zeker niet te doer,, dan mogen, moeten en zul- r w ,v °n stl"'idoa voor den eisch van gelijkstelling, met opgeheven hoofd, omdat zij Strijden voor een moreel recht, voor een billijk verzoek. Een algeheele gelijkstelling willen wij met, dat komt inderdaad te duur, maar de geringe eisch van de gcUjksteUmg, zooais de bond die voorstaat, is ïechtvaardig. De bond heeft reeds veel bereikt; oud-militairen krij gen reeds steun, maar wij w1 en eigenlijk geen steun, maar pensioen, zooals dat ons toekomt. Ook verscheidene fracties in Eerste- ea Tweede Kamer hebben hun ontevredenheid betuigd over de wijze, waarop oud-militairen behandeld worden. De voorzitter heeft den heer Klooster damt gezegd voor zijn rede, en de zeer veie aan wezigen hebben dat onderstreept door een lang applaus. Voorlichting van de rijpere jeugd. BURGERLIJKE stand. Aangifte van 21—23 November GEHUWD: S. J. Datema, 26 jaar en C. van Dijk 27 jaar W. van Doorn 33 jaar en M. C. van den Berg 24 jaar H. Huijgen 28 jaar en C. voir Beers 24 jaar J. E. Reinertsen 26 jaar en A\ de Vries 23 jaar C. A. J. Schef- fers 21 jair en L. Bernard 19 jaar W. J. m. den Hollander 25 jaar en C. Ram 21 jaar. ONDERTROUWD: W. A. Hoek 37 jaar en H. Va'i de Ven Sauveur 29 jaar P. Wurtz 62 j. ?n E. S. Schottel 55 jaar A. Loekemeijer 27 -tar etl J- J- Luijcx 26 jaar B. van Wensem ■^ar en L. Broekman 49 jaar. JVERLEDEN: E. M. van Ochten, 2 maanden, 'iasdamschestraat 1() Hoogendoorn 33 jamechtgenoote van T. Oosterom, Nassau- laan 75. Lezing van den heer Emile Franke. Gisteravond hield de afd. Schiedam van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen een leden vergadering in de bovenzaal van den R. K. Volksbond. In zijn openingswoord begroette de voorzitter, de heer F. A. Hakkaart, in het bijzonder den heer Emile Franke, leeraar aan het R. K. Ly ceum voor meisjes te Den Haag en bestuurs lid der afdeeling aldaar, die dezen avond als spreker zou optreden. Voorts zei de voorzitter, dat de bond alles doet om hulp te krijgen voor de onlangs zoo getroffen werkloozen. Hoe slechter de tijd wordt, des te meer blijft de particuliere liefdadigheid in gebreke. Daar kunnen wij het dus niet op aan laten komen. Liefdadigheid is niet het geven van een teveel maar het brengen van offer. Er zijn veel men- schen, die klagen zonder reden en ten onrechte op de liefdadigheid teren. Sommigen echter klagen te weinig. In ieder geval wordt er te weinig voor hen, die in nood Verkeeren, ge daan. Verder deelde spr. mee, dat het be stuurslid de heer Borsboom wegens een maag kwaal in het ziekenhuis is opgenomen en hij uitte den wensch, dat de patiënt spoedig zou herstellen (applaus). Tenslotte stelde de voor zitter er de leden van in kennis, dat de niéuwe geestelijk adviseur, pater P. Smulders O.P., die dezen avond geïnstalleerd zou worden, verhin derd was aanwezig te zijn. Nadat de heer Hoek, de secretaris, de notu len had voorgelezen en deze warengoedge keurd, deelde de voorzitter een en ander mee aangaande de jongste Central-e-Raadsvergade- ïing De afgevaardigden van Schiedam hebben de vergadering uit protest verlaten, daar de voorstellen dezer afd. niet op de agenda waren geplaatst. Bij een latere bespreking met het hoofdbestuur is echter gebleken, dat een en ander het gevolg is geweest van een misver' stand, en Schiedam zal op de volgende Centra le-Raadsvergadering soortgelijke voorstellen kunnen laten behandelen. Dit jaar is de afdeeling niet in staat, een Kerstgave aan bepaalde leden te verstrekken. Momenteel wordt er geld ingezameld voor het gebruikelijke St. Nicolaaskinderfeest, dat op 9 December zal worden gegeven. Hopelijk zullen er genoeg bijdragen binnenkomen, wamt de kinderen van het groote gezin, dat het vooral nu zoo hard te verduren heeft, mogen wel eens een feestje hebben. Er worden op dien Zondag twee middag-uitvoeringen gegeven. In de Gorzenkerk is den Eerste H. Communie; de kinderen, die daarom niet op het feestje kunnen komen, krijgen later het cadeautje, als zij een dag na het feest het toegangsbewijs bij den peningmeester inleveren. Niemand minder dan de specialiteit Rodi Roeters zal het jonge volkje bezig houden, terw.ijl de kleinen ver der getracteerd zullen worden. Hierna was het woord aan den heer Emile Ei anke, die als onderwerp had gekozen: „Voor lichting van de rijpere jeugd". Spr. begon met het overbrengen der groe ten der' afd. Den Haag aan de afd. Schiedam, welke om zijn groote activiteit een voorbeeld voor tal van andere afdeelingen is. Hierop zei spr., dat wat hij zou zeggen, steunde op de kath. zedeleer en op de opvat tingen van de gezeghebbende paedagogen. De ongeloovige paedagogie kan ons niet helpen; die bindt ons aan het stof. Egoïsme, eigenbelang is de reddende rem, die den jongeman vol gens haar in zijn vaat naar beneden moet te genhouden. Geloovige protestanten moeten ook niets van die leerstelling hebben. Op tal van punten ontmoeten wij hen, maar over het al gemeen zijn de protestantsche opvattingen in strijd met onze geloofsleer. Een hoogstaand boek is intusschen dat over opvoeding en ka raktervorming van den Münchener professor Förster. Onze kinderen zijn door de erfzonde tot het kwade geneigd, en daarom moeten wij hun lei ding- geven en het goede in hen wekken, en daarbij geeft de Kath. Kerk een veilig richt snoer. De ouderlijke taak is echter zeer moei- lija. „Neem het kind en voed hel op, ik zal u uw loon geven", zoo sprak een Egyptische ko ningsdochter toen zij een kindje uit het water gered had en een vrouw uit haar volk het haar vroeg om het te verzorgen. Deze kreet klinkt nog ovei de wereld, en het is een gebod van God zelf. Wij ouders moeten God bidden, dat wij onze moeilijke taak naar behooren kunnen vervul len. Eerst moeten wij ons zelf opvoeden, eesrt terugkeeren tot God om dan met God de op voedingstaak te volbrengen. Het gezag der Kerk is de noodzakelijke basis voor de opvoe- riin5- Christus zei: „Wat baat het den mensch °f hij de heele wereld wint en schade lijdt aan zijn Ziel!" Dat is katholieke opvoedkunde! Alle opvoedingssystemen trachten een bepaald ideaal min of meer edel en schoon. De katholieken streven het ldeaal na: Christus is het ideaal! In de \leael- cn bakvischjaren, de puber teitsjaren ondergaat hot menschelijk lichaam een groo e etan ering, hetgeen spr. uitvoering uiteenzet. Ei is groote wilskracht voor noodig om in dit alles het evenwicht te bewaren en daarin moeten de opvoeders helpen. Zoowel veel rust als veel beweging is 0p dien leeftijd noodzakelijk. Lang „nasiapen" is echter uit den booze; het kan leiden tot sexueele buitenspo righeden. Avondgebed en rozenkrans zijn spr. zegt het in allen eeibied buitengewoon spr. zegt het in alten eeibied - buitengewoon afdoende slaapmiddelen, en wiens laatste ge dachte aan God is gewijd, denkt ook het eer ste aan Hem. Voorts waai schuwde spr. tegen het gebruik van alcohol en prikkelende spijzen door jongens en meisjes gedurende de puber teitsjaren. Ook geestelijk ondergaat het kind in dien DE ONTVANGST VAN DE OOSTENRIJKSCH E SCHAATSENRIJDERS- EN RIJDSTERS die Zaterdag en Zondag op de kunstijsbaan zullen rijden, aan het Centraal Station te Amsterdam. Boven: Sonja Heny en de heer van Laer, voor zitter van den Koninklijken Nederlandschen Schaatsenr ijdensbomd. tijd een crisis. De ouders moeten de verschijn selen kermen en niet alles uitleggen als uitingen van een verkeerd karakter. Een ge woon verschijnsel is de drang naar vrijheid. De ouders en leermeesters moeten hier ver standig tegenover optreden, opdat de jongen zich niet bedreigd voelt in zijn zelfstandigheid en zijn doel door list en leugen zal trachten te bereiken. Als de opvoeders het vertrouwen van de kinderen verliezen, dan gaan ze het bij elkaar zoeken en het gezag is dan ondermijnd. De jonge menschen zitten vol idealen, en men moet er voor zorgen, dat hum geest en wil op verheven en werkelijke idealen worden ge richt. Wanneer moeten wij de kinderen sexueel voorlichten en hoe moeten wij dat doen? Ook de ongeloovige opvoedkundigen hebben erkend, dat de katholieke paedagogie tem slot te toch de beste is: Houdt uw kinderen onwe tend, zoolang dat zonder gevaar kan. Dreigt er gevaar, treedt dan op. Al te vaak gebeurt het. dat het eerste vernomen wordt van kame raadjes en dan meest op onbehoorlijke wijze, doch de ouders moeiten op de schoonheid van 't reine en op d'e ernst der zonde wijzen. Elkeon- noodig verbreken van den sluier is schadelijk. De onschuld en onwetendheid zijn, zóó schoon, dat ze zoo lang mogelijk bewaard moeten blij ven, maar wacht niet te lang, opdat de kinde ren niet hiet slachtoffer worden van geheime zonden. In zijn 25-jarige ooderwijspractijk heeft spr. geconstateerd, dat ook katholieke kinde ren gevaar loopen verloren te gaan door slechte lectuur. Maar waar waakzaamheid is, kan zulks worden voorkomen. Geeft uw kinderen zedelij ken steun, maar vooral een zedelijk voorbeeld. Raadpleegt den biechtvader, wanneer gij zelf geen voorlichting kunt geven, doch de ouders zijn van nature daartoe het eerst aangewezen. Er zijn ouders die in den waan verkeeren, dat, als het kind met een eerlijke vraag komt, dit een ongunstig teeken is en ze geven dan een berisping. Geeft zoo uw waardigheid niet uit handen! De moderne ongeloovigcn wenschten een maal, dat de voorlichting in de school gebeur de, bij wijze van dierkundeles. Maar daarvoor is de zaak te verheven en te teer. Bij het zich voordoen van de eerste verschijnselen derrijp heid bij de meisjes hebben de moeders' een geschikte gelegenheid om de voorlichting te voltrekken, met haar eenvoudige woorden, maar de H. Geest zal haar gedachten leiden. Bij de jongens is de zaak moeilijker, omdat de over gang bij hen minder duidelijk is; daarom is ten opzichte van hen grootere waakzaamheid geboden. Men behoeft niet alles in eens te ver tellen; dat zou kunnen werken als een hamre- slag. Dikwijls wordt echter onwetendheid ge veinsd, waar slechts nieuwsgierigheid of zelfs zondige geneigdheid aanwezig is. Spr. wees er op, dat tact bij de voorlichting een eerste vereischte is om niet meer te verliezen dan te winnen en vooral het vertrouwen kwijt te raken. De heer Franke ging op de verschillende pun ten dieper in dan in een krantenverslag uiter aard zou zijn weer te geven. Van een korte pauze tijdens de lezing maak te de voorzitter gebruik nadere uiteenzettingen te doem inzake de propaganda door werkloozen. Wie drie leden voor den bond aanwerft, zal geen contributie behoeven te betalen. De af deeling moet bijzonder sterk zijn, als zij het volgend jaar het eerste lustrum zal vieren, en het wordt ook tijd, dat zij een eigen vaandel krijgt. KEGELEN. Om N. O. T.-beker en kampioenschap van Schiedam. Gisterenavond werden de wedstrijden om N. O, T- en Musis Sacrumbeker op de banen het Musis Sacrum beëindigt. Dé Krans had vorige week over alle linies de leiding, doch gisterenavond lieten de heeren het er leelijk bij zitten. Met een voorsprong in den korpswed strijd van 29 houten op no. 2 begon de Krans te werpen en faalde zóó volkomen, dat Groot Hamburg bijna zonder strijd voor dezen keer beslag wist te leggen op den N.O.T.-beker. De heer v. Tongeren die vorige week als hoogste korpswerper stond genoteerd, bereikte ditmaal maar juist de dubbele cijfers en was dus oogen- blikkelijk uitgeschakeld. De heer Lubeek van Noveni, de met een fraaie serie van 75 besloot, eindigdie als hoogste korpswerper. Om het kampioenschap van Schiedam leidde het Krans- lid de heer Poppezijn die zich met een prach tige serie van 75 keurig wist te handhaven en met flinke voorsprong als kampioen van Schie dam wist te eindigen. No. 2, de heer Smits van Groot Hamburg, sloot met een serie van 81, waardoor hij stevig de tweede plaats bezette. De kampioen van het vorig jaar, de heer van Waalwijk, deed ook dezen keer weer danig mede en eindigde als vierde. In zijn slotwoord wees de heer Scheffers Jr. op de gemoedelijkheid die deze wedstrijden steeds kenmerkte en hij dankte vooral den heer H. Willemse voor diens bemoeiingen, waarna met eenige goedgekozen woorden de prijzen werden uitgereikt. De eindstand is als volgt: Om den Musis Sacrub-beker: 1 Groot Ham burg 310, totaal 1209 2 Tous les Neuf 335, totaal 1168; 3 Noveni 321, totaal 1175; 4 de Krans 207, totaal 1155; 5 Poedelaars 251, totaal 1097; 6 Woudsloopers 256, totaal 1090. Hoogste korpswerper de heer Lubeek (No veni) met 262 totaal. Kampioenschap van Schiedam: 1 P. Poppezijn met totaal 291 (gemiddelde van bijna 75) de Krans; 2 Smits (Groot Hamburg met 280; 3 van Delden (Poedelaars) met 274; 4 v. Waal wijk (Poedelaars) met 270; 5 II. Willemse (Tous les Neuf) met 264. DISTRIBUTIE GEKOOKT RUNDVLEESGH IN BLIK. Men deelt ons mede, dat vanaf 26 November 1934 de prijs voor 1 kg. gekookt rundvleesch in blik 0,25 zal bedragen. Met het oog op te treffen maatregelen zal op Maandag 26 November a.s. geen verkoop van bussenvleesch bij de slagers plaats hebben. Zij, die er recht op hebben en aan wie de vleeschbonnen op de tlians gebruikelijke wijze worden uitgereikt, kunnen Dinsdag a.s. tegen den verminderden prijs het bussenvleesch bij de slagers wederom betrekken. CABARET BROUWER. De heer J. Linkels verzoekt ons mee te dee- ien, dat hij geen deel meer uitmaakt van het cabaret Brouwer, waarvan gisteren in het aitikeltje over de poppententoonstelling sprake was, zoodat zijn naam in dat verband ten on rechte is genoemd. OPENBARE VERKOOP1NG. De notarissen Baggerman en Dassen te R'dam en D. E. Huerdes te Utrecht brachten hier van morgen in veiling: zes panden, bev. beneden en bovenwoningen en erven, aan de Maria- straat 1 3 5 7 9 en 11, tezamen groot 5 A. 62 c.A. Inzet resp. 3050, 3050, 3000 3000 en 3050; voorts het pand bev. winkel- en woon huis, twee bovenwoningen en erf, aan het Broersveld 53, benevens de daarachter gelegen slachtplaats, stal, twee woningen en erven, te zamen groot 1 A. 84 c.A., met uitzondering van 7 c.A. staande t.n. van derden. Inzet 3000; vervolgens het pand bevattende winkel- en woonhuis en erf aan het Broersveld 84, groot 40 c.A. Inzet 1600; tenslotte het pand bevat tende winkel-, woonhuis, bakkerij en twee woonhuizen en erven, aan het Broersveld 110 en 112, groot 63 en 44 c.A. Inzet 5)000. 23 November: Doelezaal, Toonkunst (Re quiem van Verdi) 8.15 uur. 24 November: Groote Schouwburg, Ma deleine's Misdaad (Rptt. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). 25 November: Doelezaal, Het Residentie- Orkest met Jo Vincent, 2.45 uur. Groote Schouwburg, Madeleine's Misdaad, (Rott. Hof stadtooneel) 8.15 uur (voor volwassenen). 26 November: Doelezaal, Gemengd Koor (vooruitvoering) 8 uur. 27 November: Doelezaal, Gemengd Koor (Groote Mis van Mozart) 8 uur. Tentoonstellingen: Studio '32: Werk van George Martens en Stefan Mrozewski Kunsthandel Ad. Donker, werk van Karei van Veen. Unger en v. Mens, stillevens van Fransche Meesters. Gebr. Koch, werk van Charles Holilman. HET GROENE KRUIS In een gisteravond gehouden vergadering van Het Groene Kruis bleek uit het jaarverslag over 1933, dat deze vereeniging in dat jaar 197 artikelen uitleende ten behoeve van 128 ge zinnen (v.j. 148 art. voor 113 gez.). De com missie Huiszorg verleende in 176 gezinnen 2127 dagen hulp in de huishouding; daaronder vallen 45 gezinnen, waaraan en 677 dagen waarop kraamhulp is verleend. Van genoemde 2127 dagen zijn er 417 waarop de hulp gratis gegeven werd en dan 103 voor kraamhulp. De rekening en verantwoording van den pen ningmeester sloot met een bedrag van 4314.79. terwijl de begrooting op een totaal van 1550 werd vavstgesteld. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heer C. N-oyon als penningmeester werd her benoemd; besloten werd de vacatures mevr. Koeten en wijlen de heer A. Littooi voorloopig niet aan te vullen. HEROPENING. Morgen, Zaterdag, zal het bekende filiaal van de firma v .d. Ven, slijterij het Vinkje aan de Beijerlandschestraat no. 1 worden heropend. Aan deze opening zijn verschillende attracties verbonden, zoodat wij mede hierop de aandacht meenen te moeten vestigen. ORGELVOORDRACHT IN OOSIjERKERK. Toór een vrij talrijk publiek heeft de oga- nist van de Gereformeerde kerk die zich rechts beneden aan den Rotterdamschen dijk bevindt, gisteravond een orgelvoordracht gegeven. De heer D. C. Kok bleek een bekwaam organist te zijn, die het welsamengestelde programma met veel talent vertolkte. De toehoorders luisterden dan ook met veel aandacht naar deze uitvoering van werken van Bach, Cesar Franck, Handel, Pachelbel, Guilmant en Pierné. Medewerking verleende dezen avond het da meskoor „Zangiust", waarover de heer J. G. Blok den dirigeerstok zwaait. Het bracht voor namelijk religieuze, liederen ten gehoore en over het algemeen was de weergave zeer ver dienstelijk, ofschoon de taak niet altijd even gemakkelijk was. EEN OUWE MOP. Gisteravond is een aantal taxi's uit Rotter dam besteld om te verschijnen bij de Passage te Schiedam. Toen de taxi's arriveerden, bleek dat die door niemand uit de Passage besteld waren. Een oude mop, die bovendien schade toe brengt aan de slachtoffers. SCHIEDAM, 21 Nov. Vertrokken: Noorsch s.s. Natos, ledig naar Vlaardingen. SCHIEDAM, 22 Nov. Vertrokken: Noorsch m.b. Toulouse, met stukgoed naar Brisbane vla Antwerpen; Eng. m.b. Athelviking, ledig naar San Pedro (Arg.). SCHIEDAM, 23 Nov. Aangekomen: s.s. Elm, van Hamburg voor N.V. Schieveem aan de Wilhelminahaven. Voor de Celeranen. De R. K. Sportvereeniging „Celer", onder- afdeeling der St. Joseph Gezellen Vereeniging Rotterdam VI opent Zondagavond haar nieuwe clubhuis, gelegen aan de Rechter Rottekade 43. Het clubhuis is geheel door eigen leden inge richt. Er was heel wat voor noodig om een oud kantoorpand tot een geriefelijk „home" om te bouwen. Met het Engelsche s.s. „Tiberton" zijn twee Portugeesche lichtmatrozen van 15 en 17 jaar oud meegekomen die zich te St. Vincent aan boord hadden verstopt en via Noord- en Zuid- Amerika tenslotte hier zijn aangeland. De avontuurlijke jongelieden zijn ter beschik king van den Vreemdelingendienst gesteld. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, later wellicht toe nemende Westelijke tot Zuidelijken wind, nevelig tot half of zwaar bewolkt, later toe nemende bewolking, weinig of geen regen, zachter in het Zuid-Oosten. Lichten op van 's avonds 4,26 tot 's morgens 7,08 uur. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half II Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagamiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm". Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. 23, 24 en 25 November. Poppententoonstelling „De Kleine Wereld" ten bate van de R. K. Kinderuitzending. Voorm. St. Jacobsgasthuis. Vrijdag 23 November. Ledenvergadering van den Ned. R. K. Volks bond. Vergadering „Katholiek Leven", Amstelbron, half 9. Zondag 25 November. Opvoering van „Een Moeder", door „Pulchri Studio". Musis Sacrum, 8 uur. Maandag 26 November. Jaarvergadering van den R. K. Vrouwen bond. Musis Sacrum, 8 uur. Cursusavond van de R. K. Jongensvakcen trale (Contactcommissie). R. K. Volksbond, kwart vóór 8. Dinsdag 27 November Concert van „L. v. Beethoven", Musis Sa crum. 27, 29 en 30 November. Ouderavond vanwege de Broederscholen. R. K. Volksbond, resp. 7, 8 en wederom 8 uur. Vrijdag 30 November. Viering één-jarig bestaan van De Princevlag Gebrouw Eendracht. Vergadering van den R. K. Vredesbond, afd. Schiedam. R. K. Volksbond, 8 uur. ■Vergadering van de Technische Club derR. K. Radiovereeniging. Musis Sacrum. SCHIEDAM, 23 Nov. Officieele noteering ring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet, 10. Spoeling- Spoeling j 1,40 a 1,50.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1