DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS T EN fE 57ste JAARGANG. DINSDAG 4 DECEMBER 1934 No. 17118 „Waar dat wiel draait" BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM.' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 BEGRAFENIS VAN DEN COMMISSARIS VAN SCHIEDAM. RECHTBANK TE ROTTERDAM. ernstig arbeidsongeval. schietvereeniging de roos KETHEL. Een pakjesdief. Kachelpijpen p. meter 35 ct. Elle bogen 14 ct. p st. Kachelplaten 1.39. Poken 10 ct. Roosters, Sleutels, Kolenemmers, enz. Alleen H00GSTR. 67-69 - Telef. 68436 ÜIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. ROTTERDAM. HET VERVOER BIJ DE R. E. T. in 1934 ongeveer 7 millioen minder passagiers dan in 1933. BEHOOVING. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f 3,25; per maand f 1,10, per week 25 cents. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, ij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. Postcheque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meei ets, Bij contract aanzienlijke reductie. Geen priJsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarieL Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis Ongevallenverzekering 500.- bij overlijden door een ongeval; ƒ500.- bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.—bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.- bij verlies van een duim; 75.- bij verlies van wijsvinger; 50.- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een band; ƒ25.- bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand m dit blad wordt afgedrukt. een Maatregelen van orde. i De begrafenis van het stoffelijk overschot van den heer F. Ellenberger, in leven Com missaris van Politie zal zooals gemeld, plaats vinden op de Gemeentelijke Begraafplaats aan den Vlaardingerdij k, op a.s. Woensdag te om streeks elf uur. In het belang van de orde op de begraaf plaats ziet het Gemeentebestuur zich tot zijn leedwezen genoodzaakt de begraafplaats vóór en tijdens de begrafenis voor het publiek ge- slot ente houden. Daarom wordt in het algemeen aan hen, die van hun belangstelling willen doen blijken, verzocht zich langs den weg te scharen. De route die de stoet zal nemen is de volgende Van de St. Liduinastraat langs de Nieuwe Haven en de Oranjestraat naar het Hoofdbu reau van Politie in de Lange Nieuwstraat, waar het politiecorps bij den stoet voegt. Daarna Lange Nieuwstraat, Tuinlaan, Oranjestraat, Nieuwe Haven. Burgemeeser Knappertlaan en Vlaardingerdijk. Autoriteiten en corporaties, zoomede parti culieren, die in nauwe relatie met den overle dene stonden, gelieven zich bij den ingang van de begraafplaats te vervoegen en zich al daar aan de met de controle belaste ambtena ren bekend te maken. Aan hen die het woord zullen voeren, zai een toegangskaart voor de kapel worden ver strekt. Voorts zal voor degenen, die op de begraaf plaats de laatste eer zullen bewijzen, nabij de kapel gelegenheid bestaan hun naamkaartje af te geven, ten teeken van rouwbeklag. Condoléance-bezoek. Vanmiddag heeft de burgemeester met me vrouw Stulemeijer een condoléance-bezoek af gelegd bij de weduwe van den overleden com missaris van politie. UIT HET S. Z. C.-KAMP Nationale zwemwedstrijden S.Z.C. organiseert tegen Woensdag 12 De- cember des avonds te 8 uur nationale zwem wedstrijden in het Sportfondsenbad alhier. Het voorloopig programma vermeldt: 100 M. rug- Bondskanselier Schuschnigg opent met 'n rede de eerste zitting van den Bondsdag. Jongen valt door vloeropening. Gistermorgen heeft er op het bouwwerk van de H.A.V.-bank een ernstig ongeval plaats ge had. De 16-jarige J. L. uit Rotterdam, die op de eerste verdieping bezig was met het leggen van een leiding, liep, om zijn werk te kunnen be zichtigen achteruit en viel door een vloerope ning op een vier meter daaronder liggenden cementen vloer. Hij werd met een auto van den geneeskundigen dienst naar het gemeente ziekenhuis alhier vervoerd. Aldaar bleek, dat de jongen een bloedende hoofdwonde had be komen en dat hij een vinger had gebroken. Verder klaagde hij over veel pijn in de buik. Later werd nog geconstateerd, dat hij een nier had die stuk was, zoodat J. L. onmiddellijk ge opereerd moest worden. De jongen was voor het eerst op het karwei. MUZIEK ALS ZIEKENTROOST JAARVERGADERING ST. RADBOUD In de jaarvergadering van het R.K. Fanfare korps „St. Radboud" gewaagde de voorzitter, de heer L. Lansbergen, in zijn openingswoord van de groote successen welke het corps onder leiding van zijn dirigent de heer Joh. Oomes uit Schiedam, in het afgeloopen jaar mocht boe ken. De leiding van de tooneelafdeeling bleek bij den heer Peters evenzeer in goede handen te zijn. Notulen en jaarverslag werden hierna on veranderd goedgekeurd. Het financieel overzicht gaf reden tot groote tevredenheid. De pen ningmeester boekte een batig saldo van 124.61. Bij de bestuursverkiezing werden de aftreden de bestuursleden P. van Mil en Jac. Verspeek herkozen en in de plaats van L. Lansbergen en A. Lansbergen, die zich met meer herkies baar stelden werden gekozen H. C. Lansbergen en G. van Mil. Tot afgevaardigden naar de Algemecne Ver gadering van den R.K. Bond van Harmonie en Fanfarecorpsen in Zuid Holland werden be noemd de heeren H. Lansbergen en A. van Mil. Besloten werd om het kerkbestuur te verzoe- Zondag heeft de mannenzangvereenigmg i ken de uitplaatsen, in het Verenigingsgebouw slagaa voor dames seniores; 5 maal 50 M. vrije slag en estafette voor heeren; 100 M. rug- slag voor heeren seniores; 200 M. schoolslag voor dames seniores; idemv oor heeren senio- res; demonstratie schoonspringen; 3 maal 50 Meter wisselslag voor dames; idem voor heeren; 5 maal 50 M. vrije slag voor dames en ten slotte een vriendschappelijke waterpolo- strijd. De prijzen bestaan uit medailles en bekers. „ONDER ONS" Zaterdagavond heeft de Schiedamsche H.B.S. vereeniging „Onder Ons" een propaganda- feestavond in „Musis" gehouden. Aan haar openingswoord knoopte de voorzitster mej. Rini de Kroes, een propagandaspeechje ten gunste van „Onder Ons" vast. Verder is een drietal tooneelstukjes opgevoerd n.L „Het levend-doode snijderspaar", „Pak-idylle" en „Buiten werker". De directeur, eenige leeraren en ouders en ledèn van een commisie van toezicht woonden de opgewekte bijeenkomst bij. „Inter Nos" onder leiding van haar dirigent den heer H. van Sijll een concert gegeven in de Dr. Noletstichting. A.s. Zondag zal „Inter Nos" in het Ge meenteziekenhuis zingen. Alsdan zal de Dr. Noletstichting bezoek krijgen van het Schie- damsch Dubbelmannenkwartet „Preciosa", dat onder leiding van den heer M. Drop een zeven tal nummers ten gehoore zal brengen. STREEKNET In de afgeloopen maand werden in de rich ting SchiedamRotterdam 167116; in de rich ting Rotterdam—Schiedam 170280 gesprekken gevoerd. In totaal dus 337396 gesprekken. SUCCES VOOR „NIEUW LEVEN" Op de internationale jubileumtentoonstelling van de R.P.K.V. te Rotterdam behaalde onze stadgenoot de heer C. J. Kluytmans met Lo- tharingers één eersten, twee tweede en één derden prijs; de heer C. Schot met Hollanders vier eerste, één tweede en één derden prijs, met twee zilvers twee eerste, één tweeden en één derden prijs; I. van Dijke met kléin-Chin chilla én derden prijs. De iaarlijksche schietwedstrijden van de schietvereeniging de Roos zijn weer begonnen. De stand van de wedstijden luidt: klasse A 1. K.. J- Dominicus 49 p.; 2. D. Krook, 48 p.; 3. j. Bliek Sr. 47 put.; r. Kooy 47 pnt.; 5. C. van Heemst 47 pnt.; 6. c. Rademaker, 47 pnt.; 7. W. Aelier; 8. P. Bosman en 9 A. J. Bliek. Klasse B: 1 C. A. van Abshoven 48 pnt.; 2 W. J. B. van Cogh 48 pnt.; 3 G. M. g. Collignon 47 pnt.; 4 H. de Kievith 45 pnt.; 6 P. j. M. Maltha 45 pnt.; 5 J- Collignon 45 pnt. 7 W. v. d. Schalk; 8 J. P- Dickhout. WETHOUDER DlNKELAAR De wethouder voor het onderwijs zal mor genmiddag verhinderd zijn, het gewone spreek uur te houden BESTRIJDING RATTEN EN MUIZEN. De ontsmettingsdienst Fa Lieve Co. (M Wapenaar) te Vlaardingen heeft zich in ver binding gesteld met een deskundige, een dieren arts, daar zij voornemens is op wetenschappe lijke wijze de bestrijding van ratten en muizen in de praktijk te gaan uitvoeren, zulks in ver band met de veelvuldige voorkomende gevallen van de ziekte van Weil. RIJKSPOSTSPAARBANK Aan het postkantoqf-Schiedam en de daar onder ressorteerende Tlïdppostkantoren werd gedurende de maand November 1934 ingelegd 49,439,46. terugbetaald 42,360,77. Het laatst door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 22013, SLUITING SLAGERCURSUS Donderdagavond zal in het Keurlokaal aan de St. Annazustersstraat de cursus van den R. K. Slagersgezellenbond St. Joris en de N. C. V. G. B. officieel worden gesloten. Alsdan zul len tevens diploma's worden uitgereikt. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 30 Nov.—3 Dec. GEBOREN: Catharina A. dochter van J. H. van Gróót veld en J. A. Bel, Oude Sluis 5 Josephus, zoon van J. P. Offerman en J. E. M. Bosman, Hagastraat 34 Pieter J„ zoon van J. Verwiel en H. J- Kop, Stationstraat 80 Henriette M. dochter van F. R. Gunneweg en J. Meeder, Tollensstraat 19 Jan. A„ zoon van W. C. Arts en W. Jacobs, F. van Bourgondië- straat 37 Agatha B„ dochter van A. van Vliet en B. A. W. M de Groot, Nieuwe Ha ven 47 Martina Th. M„ dochter van M. J. Suijker en M. C. van der Moezel, F. van Bour- gondiëstraat 31 Abramina, dochter van W. Tanis en A. Kool, Lang eKerkstraat 18 Ge- rardina J. A„ dochter van K. van den Bos en E. Bergmans, Hoofdstraat 123. OVERLEDEN: C. J. Verheij 28 jaar, Snel- liussingel 36 W. van Staveren 69 jaar, wed. van C. Vaillant, Klein Groenendal 23-8 A. Veringmeier, 64 jaar, echtgerioote van S. van Vliet, Dr. Noletstraat 1 p. Ellenberger, 63 jaar, L. Nieuwstraat 21. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 2 Dec. Aangekomen: m.b. Kota Baroe, Rott. Lloyd, ledig van Hamburg om te dokken in de Wiltonhaven; s.s. Hakefjord, met heipalen van Leningrad; Deensch m.b. Jutlan- dia, met stukgoed van Hamburg; m.b. Grete Glad, van Harburg in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 3 Dec. Vertrokken: m.b. Modjo- kerto. ledig naar Rotterdam. BURGERWACHT Zatei dagavond is de onderlinge schietwed strijd vooi de burgerwacht geopend. De baan was zeer gerieflijk ingericht en zelfs aange naam verwarmd. De uitslagen van de hoogste schutters zijn: Klasse A: L. Bijl 48 pntN. Lansbergen 48 pntJac. Verspeek 47 pnt.; M. de Bruijn 47 pnt. Klasse B: W. Jongste 47 p.; c. Diethelm 45 p. P Breugem 43 P- Klasse C: L. v. Mil 40 p.; S. Bijl 36 p.; J'. Fransen 33 p. Voorts werd er op de vrije baan geschoten en van het vogelprikspel een vrij druk gebruik gemaakt. een flinke restauratie te laten ondergaan en de uitgevallen stoelen door nieuwe te ver vangen. Voorts zal getracht worden het slui tingsuur voor uitvoeringen met een half uur te verlengen. Over het voorstel feestviering in verband met het 45-jarig bestaan van St. Radboud werd na eenige discussie besloten deze herdenking te doen bestaan in een vrije consumtpeie, welke men tegelijkertijd maar ontving. De voor zitter memoreert dan dit negende lustrum, waarbij hij tevens de heeren A. Peters en M. J. Wever complimenteerde met hun 45-jarig lidmaatschap van St. Radboud. Kapelaan van Beukering releveerde voorts het patroonsfeest en wees de leden ou hun Patroon den H. Radboud, die een groote muziekkenner was, Z.Eerw. spoorde allen aan tot een groot vertrouwen in hun patroon. De heer Wever is het bestuur dankbaar voor de jaarlijksche H. Mis, die voor de levende en overleden leden van St. Radboud wordt op gedragen. Spreker heeft geconstateerd, dat in de 45 jaar van het bestaan van St. Radboud er reeds 24 leden of bestuursleden gestorven zijn. Een voorstel tot salarisverhooging van den dirigent werd met bijna algemeene stemmen aangenomen.. Voorts werd nog besloten om de muzieklessenaars te laten verbeteren en werd aan aspirantleden die niet op de repetitie ver schijnen, de verplichting tot lesgeld-betalen op gelegd. Nadat de scheidende voorzitter, bestuur en leden had dank gezegd voor de prettige en aan gename samenwerking en als nieuwe voorzit ter van St. Radboud de heer H. L. Lansbergen was gekozen, volgde sluiting der bijeenkomst. GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente is in openbare ver gadering bijeengeroepen tegen Woensdag 5 De cember des voormiddags te half elf. Onder werpen ter behandeling zijn; Ingekomen stuk ken; aanbieding van de Gemeentebegrooting, dienst 1935, alsmede van de begrooting van het electrciteits- en waterbedrijf, dienst 1935, schoolgeldreclames. KLEINE OORZAKEN Toen de tuinier W. B. van hier, Vrijdagmid dag per fiets van zijn tuin aan den Groeneweg naar huis peddelde en zich daarbij het genot van een sigaar veroorloofde, bemerkte hij op den Kerkweg dat een ongewone lucht hem het verder fietsen onmogelijk maakte. Tot zijn niet geringe verbazing bleek, dat ongemerkt een vonkje van zijn sigaar in den binnenzak van zijn jas was verzeild geraakt en daar rus tig doorsmeulde. Gelukkig passeerde juist een zeillegger, die met zijn schaar vlug de kleeding van B. stukknipte en ernstiger onheilen voor kwam. Het vonkje had reeds de boven en on- derkleeding aangetast en deze ongewenschte verwarming had zich reeds op de borstkas van B. gezet, zoodat juist op tijd het onheil werd ontdekt. (Strafzitting van 4 December) Op 18 October zagen twee menschen die met elkaar aan de Zuidblaak stonden te praten, dat een fietsknecht een bakfiets- neerzette op het parkeerterrein nabij het Beursgebouw Nadat hij er een pak afgehaald had, verwijderde hij zich in de richting Noord-Blaak Even later kwam er een andere man, die een groote kar tonnen doos van de fiets haalde en naar de Molensteeg liep. Men vertrouwde de zaak niet en een dezer menschen ging de nman na, doch in de Molensteeg,' noch op den Visschersdijk was meer een man te zien, die een doos op den schouders droeg. Wel meende de achter volger in een man ,die uit den Visschersdijk kwam den achtervolgde te herkennen. Hij wees dezen man aan, aan een politie-agent, die hem aanhield. Hij bleek te zijn de 28-jarige ioswerkman M. v. d. H. iemand, die zich reeds herhaalde- lijk aan dergelijke diefstallen heeft schuldig gemaakt. Op zijn jasrevers vond men een stof- streep, waaruit af te leiden was, dat v. d. H. een pak op den schouders gedragen had. De inspecteur van politie J. V. Tas had naar de structuur van de gevonden vezels een micros copisch onderzoek ingesteld, waaruit was geble ken, dat die structuur geheel dezelfde was als die van de vezels van het karton van den kar tonnen doos, die later onbeheerd in een portiek aan den Visschersdijk is gevonden. M. v. d. H„ die gedetineerd is heeft zich we gens diefstal te verantwoorden gehad. Hij ont kende ten stelligste zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt, doch er werden eenige ge tuigen voorgebracht, die verdachte pertinent herkenden als den man dien zij in de nabijheid van de bakfiets hadden gezien en dien zij later met een doos op den schouders hadden zien loopen. Het O.M. waargenomen door mr. J. C. V. Meischke achtte het ten laste gelegde bewezen, Verdachte heeft al acht veroordeelingen achter den rug. Van de laatste zes jaren heeft hij er vijf in de gevangenis doorgebracht. Het O. M. eisehte 1 jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. A. R. Henkemans refe reerde zich aan hel oordeel van de rechtbank. Erwten Icczen. In October had de 42-jarige Ioswerkman H. B. recidivist en gedetineerd zich aan het pak huis van Pakhuismeesteren aan de Juffer straat aangemeld om erwten te ontvangen ten einde deze te lezen en schoon te maken. Hij had drie balen ter waarde van 30 ontvangen, doch toen na den gebruikelijken termijn van 7 dagen de schoongemaakte erwten niet terug bezorgd waren, werd een onderzoek ingesteld aan het adres, dat de man opgegeven had, doch waar hij niet bleek te wonen. Thans wegens verduistering terechtstaande beweerde B. geen erwten te hebben ontvangen. Den 43-jarigen Ioswerkman G. L. eveneens ge detineerd was ten laste gelegd, dat hij meege holpen zou hebben aan het vervoer der ver duisterde erwten, en een gedeelte van. de op brengst zou hebben ontvangen. Ook deze ver dachte ontkende. Uit het getuigenverhoor bleek dat op 10 Oc tober aan verdachte drie balen erwten zijn af geleverd om te worden gelezen. Denzelfden dag heeft B. die erwten verkocht aan den koop man P. v. d. Heyden, die er 3.20 per baal voor gegeven had. Een zeer bezwarende verklaring werd afge legd door den getuige L. Schakel, die beide verdachten op het Oostplein had gesproken, toen zij hem vertelden, dat B. drie balen erw ten had gehaald en die verkocht. L. had er nog bij gezegd dat B. eerst wat bang geweest was dat men hem bij Pakhuismeesteren zou herkennen, want een vorig jaar heeft hij het zelfde uitgehaald. Het O.M. waargenomen door mr. J. C. V. Meischke achtte ten aanzien van beide ver dachten het bewijs geleverd. Het eisehte tegen ieder 8 maanden gevangenisstraf. De verdediger van B. m. H. Winkel pleitte clementie. Mr. M. L. v. d. Berg optredend voor ver dachte L. was van oordeel, dat het bewijs voor de ten laste gelegde heling niet geleverd was. Het is gebleken, dat B. vele handelingen zelf verricht heeft, en dus had hij geen heler noo- dig. Pleiter concludeerde dan ook tot vrij- vrijheid te stellen. SCHIEDAM, 4 Dec. Officieele noteering ring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn pui' H.D. ad 46. pet. 10 Spoeling- Spoeling f 1.40 a 1.50. Na raadkamer heeft de rechtbank het ver zoek om invrijheidsstelling toegewezen. Uitspraken 18 December. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeel r J. R. 22 jaar zonder beroep te Krimpen a. d. IJssel, wegens meineed, afgelegd als getuige in een appèlzaak van S. die zich wegens een spraak en verzacht verdachte onmiddellijk in visscherijwet-overtreding te verantwoorden had gehad, tot 5 maanden gevangenisstraf. A. D.P. v. d. G. arbeider gedetineerd en J. S. 16 jaar, arbeider, thans verblijvend in de Kindersluis, beiden afkomstig uit Capelle a. d. IJssel, wegens medeplichtigheid aan diefstal van verscheidene goederen uit een woning van wijlen Hymans te Nieuwerkerk a. d. IJssel, waar de vader van S. met den bakker J. J. A. P. hadden ingebroken, tot resp. 4 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en 8 maanden tuchtschool voorwaar delijk met een proeftijd van 3 jaren. J. P. de R. 39 jaar, reiziger, gedetineerd, we gens oplichting van dr. H. L. M. van Schaik te Den Haag voor een bedrag van ongeveer 8000, welk geld verdachte had welen mach tig te worden door overlegging van een aan tal valsche contracten van directeuren van be kende zaken, die zich bereid verklaard zouden hebben deel te nemen in een door verdachte op touw gezette reclame-campagne ten bate van de Brabantsche Industrie, tot 10 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. E. J. G. 21 jaar loodgieter, wegens valse'-beid in geschrifte, tot 6 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. L. N. 39 jaar bedrijfsleider te Nieuwerkerk a. d. IJssel, wegens bedriegelijke bankbreuk verdachte had, toen zijn faillissement onher roepelijk was geworden een hoeveelheid tarwe afgeleverd aan den bakker H. J. Speet en een zeug met biggen geruild voor minderwaardige dieren, zulks zonder daarvoor toestemming te hebben van den curator tot 3 maanden ge- vangehisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. A. C. 33 jaar, varensgezel en diens vrouw D. M. M. 30 jaar wegens valschheid in ge schrifte zij hadden een huurkoopcontract met een valschen naam onuerteekend tot ieder 3 maanden gevangenisstraf maar voor wat M. betreft voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaren. A. H. Z. 56 jaar, zaakwaarnemer te Zuidland, wegens valschheid in geschr.fte verdachte had in het dagboek van een maalderij de af geleverde tarwemeel veranderd in erwtenmeel en ook de ontvangen bedragen veranderd, door welke handelingen de Tarwe-organisatie was benadeeld tot 50 boete subs, 10 dagen hechtenis. In de maand November werden door de R. E. T. veryoerd 4.529.957 reizigers (v. j. 4.980.885) met een opbrengst van 442.683,53 (504.386,89) Van Januari tot en met November werden ver voerd 51.422.332 reizigers (v. j. 58.313.168) Ont vangen werd 5.133.101,30 tegen 5.943.341,92 in dezelfde periode van het vorig jaar. Men kan aannemen, dat over het geheele jaar 1934 het reizigersvervoer tegenover 1933 weer met ruim 7 milïioen zal zijn teruggeloopen. In een pand aan den Schiedamschedijk is gisterenavond een buitenman van 20 be roofd. In verband hiermede is een vrouw in bewaring gesteld. Meest matige Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvankelijk kans op regen, iets kouder. Lichten op van 's avonds 4,18 tot 's morgens 7,24 uur. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbord. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half IX repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagamiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Donderdag 6 December Sluiting slagerscursus. Keurlokaal, St. Anna zustersstraat. Woensdag 12 December Nationale zwemwedstrijden van S. Z. C., Sportfondsenbad, 8 uur. Donderdag 13 Decembebr Lezing van pastoor W. Nolet over de Abdij v. Egmond voor de K. S. A. R.K. Volksbond, half 9. 18, 19 en 20 December. Vertooning van de film „De Zwarte Zuster", R. K. Volksbond. Koningin Astrid bezoekt de internationale tentoonstelling van oude en moderne pop pen te Antwerpen. 5 December: Groote Schouwburg, Die Fledermaus (Fritz Hirsch-ensemble) 8 uur (voor volwassenen). 8 December: Groote Schouwburg, Scha kels (Hollandsch Tooneel) 8 uur (voor volw.) 9 Dec.: Ons Huis, Kamermuziek (W. Ra- veili, S. Bril en S. Flipse) 2,30 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 6 December, in: Grand Theatre, Cleopatra (voor volw.); Lumière, Maskerade (voor volw.); Luxor, De tante van Charley (voor volw.); Studio, Volk van Aran; Royal, Voorjaarsparade; Capitol, Dood water; City, Dood water; Colosseum, Nachtvlucht (voor volw.); Scala, Anny en Anmy (voor volw.); Corso, Canaille (voor volw.); Cen traal, Ik ken je niet (voor volw.); Doelen (be halve 5 December), Van het Westelijk front geen nieuws, (voor volw.); Olympia, De Chineesche papegaai. Tentoonstellingen: Studio '32: Werk van George Martens en Stefan Mrozewski Kunsthandèl Ad. Donker, werk van Karei van Veen. Unger en v. Mens, stillevens van Fransche Meesters. Gebr. Koch, werk van Charles Holilman tot 15 Dec. Museum Boy mans, oude Engelsche schilderkunst Rott, Kunstkring, Het Paapje, T. v. Doorn en H. V, Lith, tot 15 Dec. Schiedam. Passage-theater: Eiken avond te 8.15 „De Bewaarschool" (voor volwassenen). Woensdag te 2,30 speciale kindermatinée.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1