f DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS 57ste JAARGANG. MAANDAG 10 DECEMBER 1934 No. 17123 UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 VERGADERING GEMEENTERAAD. hengelen concerten in ziekenhuizen UITBREIDINGSPLAN VOOR NIEUWLAND. burgerlijke stand DIT NUMMER BESTAAT UIT. VIER BLADEN KETHEL. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCH1EDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f3,25; per maand ƒ1,10, per week 25 cents. Bij bezorging franco per post nadraagt de abonnementsprijs per drie maanden f 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar i 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels f 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; ƒ500.bij verlies van beide banden, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150.— bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijsvinder; ƒ50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een band; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Behandeling der begrooting- De Burgemeester van Schiedam heeft de leden van den Gemeenteraad opgeroepen voor de openbare vergaderingen, te houden op Vrij dag 14 Dec. a.s., des namiddags te 2 uur en op denzelfden dag des avonds te 8 uur; op Maandag 17 Dec. des namiddags te 2 uur en op denzelfden ag es avonds te 8 uur; en, zoo noodig, op Dinsdag 18 December, des avonds te 8 uur; en op Woensdag 19 December 1934, des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur. De volgende onderwerpen zullen aan de orde worden gesteld: IA. Benoeming van een lid van de Com missie voor het Gemeente-Ziekenhuis ter voor ziening in de vacature, ontstaande door de periodieke aftreding als zoodanig op 1 Jan. 1935 van den heer N. Scheurkogel (lid uit den Ge meenteraad, buiten het Dagelijksch Bestuur der Gemeente). IB. Idem voor de Technische Bedrijven, in verband met de ontslagneming door den heer N. Scheurkogel als lid dier Commissie. IC. Idem voor het onderzoek der Rekenin gen in verband met de ontslagneming door den heer N. Scheurkogel als lid dier Commissie. ID. Aanbeveling van de Commissie voor 't Sted. Museum ter benoeming van e.en lid harer Commissie ter voorziening in de vacature, ont staan door het overlijden van den heer A. Stahlie. Aanbevolen worden: 1. de heer A. Fon- tijne; 2 de heer F. Bovenberg. IE. Aanbeveling van B. en W. ter benoe ming van een Regent der Hogjes van Belois ter vervulling van de vacature, ontstaande door de periodieke aftreding als zoodanig op 1 Jan- 1935 van den heer ir. W. A. Beukers A. JZIi- Aanbevolen worden: 1. de heer ir. W. A. Beu kers A. Jzn. (aftredend); 2 de heer F. A. C. Lechner. IF. Schrijven van B. en W., houdende ver zoek over te gaan-tot benoeming van een lid patroon en een lid-werkman van de Com missie van toezicht op de Gem. Arbeidsbeurs ter voorziening in de vacatures ontstaande door de neriodiekê aftreding van den heer N. Scheur kogel als lid-patroon en den heer G. Breure als lid-werkman. Aanbevolen worden: als lid patroon: de heer N. Scheurkogel (aftredend) door de afdeeling Schiedam van den Bond van _Ned..Schildei'spatroous; als lid-werkman: de heer G. Breure (aftredend) door den Chr. Be sturenbond te Schiedam; en de heer M. J. Mulder, Aleidastraat 105a, door den Bestuur- dersbond „Schiedam" van de Ned. Vakcentrale IG. Voorstel van B. en W. om de heeren J. den Ouden en J. M. Adriaansen alsnog voor den tijd van één jaar tijdelijk te benoemen als leeraar in werktuigkundig-, lijn- en projectie- teekenen aan de Nijverheidsavondschool. 2. Voorstel van de Commissie voor het on derzoek der Rekeningen tot voorloopige vast stelling der rekeningen over het jaar 1933 van de takken van dienst ten aanzien vaan welke artikel 252 der Gemeentewet is toegepast 3. Voorstel van de Commissie voor het on derzoek der Rekeningen tot voorloopige vast stelling van de gemeente-rekening over het jaar 1933, overeenkomstig het ontwerpbesluit, aangeboden bij schrijven van B. en W. van 28 Augustus 1934. 4. Idem der Rekenkamer tot goedkeuring van de rekeningen over het jaar 1933 van het gemeente-ziekenhuis. den gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon enz. 5. Voorstel vana B. en W. betreffende on- derhandsche verhuring aan de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's Gravenhage van een perceeltje grond aan de Fabristraat, gelegen vóór het pand genummerd 39a, voor de plaatsing van een benzine-aftappomp, tegen een huurprijs van 04.per jaar. 6. Idem tot: a. vaststelling van een verordening houden de bepalingen voor de levering van gas in de gemeente Schiedam; b. vaststelling van een Verordening houdende bepalingen voor de levering van penninggas in de gemeente Schiedam; c- wijziging van de verordening houdende bepalingen voor de levering ven electriciteit in de gemeente Schiedam. d. wijziging van de verordening betreffende de levering vain het water der drinkwaterlei ding van de gemeente Schiedam. 7. Idemtot wijziging Van de Verordening houdende bepalingen voor de levering van elec triciteit in de gemeente Schiedam. 8. Behandeling van de ontwerp-begrooting der inkomsten en uitgaven van de gemeente Schiedam voor den dienst 19 Te behandelen bij de ontwerp-begrooting der Uitgaven, Hoofdstuk IX, Par- L Gewone Dienst achter volgnummer 735: Voorstel van B. en W. d.d. 7 December 1934 om aan de stichting voor Rechtsbijstand aan "n- «i Minvermogenden te Rotterdam voor et jaar 1935 alsnog een subsidie van 250 te verleenen. Behandeling van de ontwerp-begrooting van bedrijven, diensten en instellitlgen. VOOR VIJFTIG JAAR. Wij lezen in de Nwie Schied. Crt. van 13 Dcc., 1884: Naar wordt medegedeeld, hebben |5urgem. en Weth. aan de Ned. BeU-Telephoonmaat- schappij een schrijven gericht, houdende ver zoek om binnen een bepaalden tijd te beslis-t sen omtrent de aanneming der voorwaarden,* waarop haar vergunning kan verleend wor den tot heit aanbrengen van een telefoonnet' binnen deze gemeete, in verbinding met dat te Rotterdam. Daarbij is de bedreiging gevoegd, dat anders intrekking zal volgen van de tot wederopzegging aan deze maatschappij ver leende vergunningen voor eenige particuliere leidingen. VOOR VIJF EN TWINTIG JAAR. Wij lezen in de Nwe Schied. Crt. van 9 Dec. 1909: In antwoord op zijn schrijven inzake een wachthuis voor de tram te Delfshaven ont ving de directeur van „Schiedam Vooruit", de heer Loef Meijer, van de directie der Rotter- damsche Electrische Tramweg-Maatschappij 't volgende schrijven: „In antwoord op uw schrijven berichten wij U, dat wachthuisjes te Rotterdam als regel alleen worden geplaatst op kruispunten van meerdere tramwegen. Er zou kunnen worden overwogen, of voor Delftshaven een uitzonde ring zou kunnen worden gemaakt zonder pré cédent te stellen, indien de plaatselijke toe stand het plaatsen van zoodanig wachtlokaal toestond, u zult echter met ons eens zijn, dat dit zeker op den Mathenesserdijk niet het ge val is, en zeer zeker het Gemeentebestuur nooit toestemming zou geven. Een oplossing als door. U aan de hand gedaan, kan zeker niet dienen, daar binnenkort de Mathenesserdijk te Delfts haven verlaten wordt en de tram wordt omge legd. R. K. S. V, EXCELSIOR. Viering derde lustrum. In Juni van het volgend jaar hoopt de R. K. S. V. Excelsior het 15-jarig bestaan te her denken. In ue laatste bestuursvergadering is besloten deze gebeurtenis te vieren, echter overeenkom stig de tijdsomstandigheden. Het voorloopig pro gramma is, naar „Het Excelsiorblad" bericht, als volgt samengesteld; Op een nader te bepalen Zondag in Mei zal een H. Mis worden opgedragen voor leden en donateurs, waaronder algemeene H. Communie. In den middag vinden op het eigen terrein massale turndemonstraties plaats, benevens een wedstrijd tusschen Excelior 1 en een nog nader uit te noodigen tegentander. De deelneemsters en deelnemers aan de turndemonstratie z.ullen gezamenlijk door de stad naar het terrein mar- cheeren. 's Avonds vindt een groot avondfeest plaats. Nadere mededeelingen zullen t.z.t. volgen. De uitvoering der plannen houdt het bestuur zelf in handen. In aansluiting aan bovenstaande kan nog worden medegedeeld, dat zich een commissie heeft gevormd, om bij deze gelegenheid het bestuur een cadeau aan te bieden, waarvoor gelden zullen worden ingezameld. Voor het cadeau is gedacht aan een motor-grasmaai- macbine, hetgeen een buitengewoon nuttig ge schenk vormt. Zond„g hield de S. H. V. „De Zilvervoorn" een onderling concours in de wateren van Maas sluis. De uitslag luidt als volgt: 1ste prijs J. v. d. Stelt; 2e prijs J. Weerman; 3e prijs D Hui- zer en 4e prijs H. Sanstra. De vangst was ge ring. Gevangen werden 18 stuks maatvisch, we gende 1042 gram. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 8 Dec. Aangekomen s.s. Thoroy, met tiaan, \aa Bremerhaven en voor N.V. Schieveem in de Wilhelminahaven; Ned m.b. Kota Pining, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. Japansch s.s Tsuruga Maru, met olie van Japan via Rotterdam voor N.V. Schieveem aan de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 8 December. Vertrokken. Zuid- Slavisch m.b. Durmitor, ledig naar West-Afrika. SCHIEDAM, 10 Dec. Aangekomen Duitsch s.s.,Ellen, ledig van Brake om traan te ladaen bij N.V. Schieveem aan de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 10 Dec. Vertrokken: Japansch s.s. Tsuruga Maru met stukgoed naar Hamaburg Duitsch vischerijpolitievaartuig' Elbe naar Wl- helmshaven. CONCERT VAN TOONKUNST De afd. Schiedam der Mij. tot Bevordering der Toonkunst zal Vrijdag 14 December a.s. een concert in „Musis Sacrum" geven. Als solisten zullen optreden mevr. Madelaine Hagen—Mar- got, piano en de heer C. Preuyt, cello, beiden uit Den Haag, terwijl verder het dameskoor der afdeeling onder leiding Van den heer Adr. C. Schuurman en Hans Hagen, pianobegeleiding medewerking zullen verleenen. GESLAAGD De heer L. H. v. d. Toorn alhier slaagde te Delft voor het ingenieursexamen werktuig kundig ingenieur. Gistermiddag heeft de Schiedamsche Mannen- zangvereeniging onder leiding van den direc teur, den heer H. b. van Sijll, een concert gege- ven in het gemeente-ziekenhuis. Het dubbelmannen kwartet Preciosa, directeur de heer M. Drop, gaf uitvoeri in de Dr. Noletstichting. AANRIJDING Zaterdagmiddag reden in de Lekstraat een personenauto, bestuurd door M C. v. d. W. uit Rotterdam en een groentenwagen, bestuurd door H. F. R. van hier tegen elkaar. Hierbij kreeg R. den duwboom tegen de borst. Hij klaagde over pijn in de borst, maar dr. v. d. B. kon geen letsel constateeren. Auto en groentenwagen werden beschadigd. Tegen v. d. W. heeft de politie proces-verbaal opge maakt. Na den „bioscoop"-brand te St. Gauderiquc bij Perpignan. Het meubilair ligt voor de uitgebrande graanschuur die door een reizend bioscoop-theater was afgehuurd. Zeventien van de vele gewonden bezivekcn aan hun kwetsuren. DË ABDIJ VAN EËMOND. Lezing van pastoor Nolet. Wij herinneren nog eens aan de lezing met lichtbeelden, die pastoor W. Nolet, de bekende kerkhistoricus, Donderdag a.s. op uitnoodiging van de K. S. A. alhier zal houden over de Abdij van Egmond. De lezingavond, die zal plaats vinden in den R. K. Volksbond, zal worden opgeluisterd met eenige nummers van het gemengd koor van den Kath. Kring Gorzen. UIT HET S. Z. C.-KAMP De nationale zwemwedstrijden. Het bestuur van de Schiedamsche Zwem- club heeft, zooals gemeld, tegen Woensdag 12 December, s avonds om 8 uur in het Sport- l'ondsenbad, nationale zwemwedstrijden geor ganiseerd. De belangstelling van. de zijde van zwemsters en zwemmers voor een en ander is zeer groot. Het door het bestuur samengestelde programma gaf daartoe trouwens alle aanlei ding, want dit bevat: 100 Meter vrije slag, 100 meter rugslag, 200 meter schoolslag, 3 maal 50 meter wisselsiagestafette en 5 maal 50 meter vrije estafette, benevens een demonstratie schoonspringen door den Nederiandschen kam pioen Stotijn van H. Z. en P. C. en tot slot een waterpolowedstrijd tusschen de eerste klasser Zian uit Den Haag en een versterkt S. V H.- zevental, dat pas naar de eerste klasse gepromo veerd is. Inschrijvingen zijn binnengekomen van le den van Zian, C. J. M. V. en H. G. ADen Haag, H. P. C., Heemstede, R. D Z, O D. Z. R, Z. C., Rotterdam, S. V. H., Hillegersberg, D. Z. V., Delft en S. Z. C. Schiedam Verschei dene bekende zwemsters en zwemmers zullen aan de wedstrijden deelnemen, o.m. Willy den Ouden, Anme Timmermans, Gré Brouwers, R. D. Z., de dames Kruys, Eikenbroek, De Puy- Baron, Martin en Oversloot, O. D. Z., Kemper H. P. C., Hoek, Verveer, De Haas, Vana Woer- kom, Zian Kruythof, Regter, Delwel, R. Z. C. en anderen. Vooral de estafette-nummers zijn zeer dicht bezet; op de 5 maal 50 meter vrije slag esta fette zal Zian trachten het Nederlandsch re cord te verbeteren. Voor de vereenigingen, die op de dames- en heerennummers de meeste punten behalen, zijn wisselbekers beschikbaar gesteld, welke drie maal achtereen of vijf maal in totaal moe ten worden gewonnen om in eigendom over te gaan. Winneressen in 1933 waren R. D. Z., Rotterdam en K. A. Z. C. Antwerpen. schietvereeniging de ROOS. De onderlinge schietwedstrijden van de schiet vereeniging de Roos zijn Zaterdag voortgezet- De stand is thans: Klasse A: 1 R. Kooij, 94 p.; 2 D. Krook 93 p. 3 J. Bloek Sr., 92 p.; 4 A. J. Bliek Jr. 86 p.; 5 P. Bosman 79 p. Klasse B. 1 G. A. Abshoven 97 p.; 2 G. M. G. Colignon, 93 p.; 3 W. J. B. van Gogh 92 p.; 4 P. J M. Maltha 91 p.; 5 J. Collignon 90 p.; 6 H. de Kievith 89 p.; 7 J. P. Diekhout 70 p. Verbetering van straten. NOG ZOO JONG De politie heeft, verdacht van diefstallen gepleegd in de Hema, aangehouden het 13- jarig meisje P. M. van hier, haar 10-jarig broertje A. M. en haar 12-jarig nichtje P. v. d. W. allen te Schiedam woonachtig. Zij wa ren in het bezit van verscheidene artikelen, afkomstig uit genoemde zaak. Aangifte van 58 December GEBOREN: Catharina, dochter van W. Volle mans en A. van der Horst, Ridderkerksche- straat 28 Maria A. A., dochter van J. M. A. Balm en J. M. Blom, Vlaard.dijk 171 Pieter- nella A. H., dochter van J. de Jong en T. Scholte, Numansd.straat 12 Elisabeth, doch ter van P. M. van Eljk en M. C. van der Kraan. Boterstraat 9. OVERLEDEN: J. Hoedemans, 82 jaar, Nas- saulaan 75 B. Lugtenburg, 68 jaar, echtgen. van W. C. J. van der Velden, N. Haven 15. IS 'T GORZENKWARTIER ONVOLDOENDE VERLICHT? In hun Memorie van Antwoord op het af- deelingsverslag inzake de gemeentebegrooting 1933 de vragen der Raadsleden en de ant woorden van B. en W. zijn tegelijk verschenen deelen B. en W. o.a. mee, dat bij hen een ontwerp-uitbre i d.ingspla n voor Nieuwland is ingediend. Bij de behandeling daarvan zal ook bet recreatie-oord ter sprake komen. Het vraagstuk der huurverlaging heeft zoo zeggen B. en W. verder, de volle aandacht der Regeering', zoodat het, naar het hun voorkomt, niet noodzakelijk is haar nog eens op een en ander te wijzen. "..'/.a-verlagingen hebben reeds plaats gehad; de huren der Bouwvereenigingen zijn ver laagd, terwijl men inzake de gemeentewoningen zoover is gegaan, als doenlijk is. Voorzoover de kennis van B. en W. in dezen strekt, willen zij gaarne inlichtingen geven om trent het huurpeil in onze Gemeente. Tot het verzamelen van de noodige gegevens is opdracht gegeven. De berekening der personeele belas ting ligt buiten de competentie van het Ge meentebestuur. Door het weder op peil brengen van de Prof. Kamerlingh Onneslaan en het daarop aan sluitende deel van den Singel, ontstond een voor het rijverkeer hinderlijke inzinking in den Singel tusschen voornoemde laan en de Over- schieschedwarsstraat. Door de welwillends medewerking van de eigenaren der panden langs de Oostzijde van den Singel, kon deze kuil weggewerkt worden. Waar dit pas tijdens de uitvoering is bereikt, kon daarover niet ge sproken worden bij de voorbereiding in de be trokken Commissies. Het terrein in de Watt-- straat nabij den Singel, is volgens B. en W. geen modderpoel. Verhooging, die noodig zou zijn voor betere afwatering, zou de achterlig gende woningen in slechter conditie brengen, waarom dit niet aan te bevelen is en men beter den toestand kan laten zooals deze is. De trap voor het» café Centrum is goed. Een leuning daaraan te maken werd niet noodig geacht. Evenmin lijkt B. en W. het noodig een voorziening te treffen bij de schoeiing in het Heerenpad. Nagegaan zal worden, of zonder veel kosten iets te verbeteren is aan de omgeving van de Ruïne van Mathenesse. Versmalling van het trottoir op de Nieuwe Haven tusschen Oranje- brug en Burgemeester Knappertlaan, zal nader worden bezien in de Commissie voor Ge meentewerken. Versmallingvan het middenpad op den Vlaardingerdijk vanaf de Aleidastraat, zal 'Mn ieder geval overwogen worden bij een even- tueele herstrating van dit gedeelte van den dijk. De boom op den hoek van de Burge meester Knappertlaan en de Nassaulaan, staat wat het uitzicht betreft, niet in den weg, om dat van rechts geen rijverkeer komt. Het ver zoek om den boom op het snijpunt van Burge meester Knappertlaan en Aleidastraat te ver vangen door een lantaarn, zoomede om den boom midden in het rijwielpad van de Burge meester Knappertlaan bij de Ary Prinslaan te verwijderen, zal in de Commissie voor de Ge meentewerken worden ter sprake gebracht. De straten in de Gorzen zijn, voldoende ver licht. Een betere vei'lichting in de Groenelaan is met het oog op de daar aanwezige hoornen moeilijk aan te brengen. De aanlegkosten zou den zeer groot en het effect daarvan zeer ge ring zijn. De verlichting tusschen de Oranjebrug en de Burgem. Knappertlaan is kortgeleden ver beterd en thans voldoende. De verlichting van den Buijs Ballotsingel had reeds de aandacht van de betrokken diensten; inmiddels is de straatverlichting in dezen Singel op de be doelde plaats aangebracht. Verplaatsing van het brugwachtershuisje van de Oranjebrug kost meer dan men oppervlak kig denkt, zoodat het B. en W. beter lijkt daarmede te wachten, totdat omtrent de brug zelf een nader besluit kan worden genomen. 10 D e c.: Nutszaaal, Nederi. Kamerorkest \8% uur. 11 Dec.: Nutszaal, Sonatenavond Lili Krauss en Simon Goldberg, 8 uur. Groote Schouw burg Cabaretavond Louis Davids, 8 uur (voor volw.). 12 December: Tivoli-Schouwburg, Merca- det. (Oost-Indisch Tooneel) 8 uur 13 D e c.: Doelen, Eruditio-concert (Res.- orkest o.l.v. Paul Paray) 8 uur. 14 Dec.: Nutszaal, Rotterdamsch Katholiek {Mannenkoor m.m.v. Jeanne Boldermans, 8 uur. 15 Dec.: Doelen, Rótt. Philh. Orkest, 3% uur. IjGroote Schouwburg, Aida (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.) Nutszaal Pianorecital Theo v. d. Pas 8 uur. 16 December: Groote Schouwburg, De (Wijze Kater (Het Masker) 8 uur (voor volwas senen) Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 13 December, in: De Doe len (alleen heden en morgen): Van het Westelijk front geen nieuws (voor vol wassenen); Grand theatre, Jood Süss (voor volwassenen); Luxor, Herr Kobin geht a'uf Abenteuer; Roxy, The black cat (voor volw.); Thalia: Het is nooit te laat (voor volw.)Studio; Volk van Aran; Lumière: Maskerade (voor volw.); Centraal; La bataille (voor volw.); Ca pitol: Going Hollywood en Voortvluchtigen (voor volw.); Colosseum: Seizoen in Cairo (voor vow.l); Corso: Leise fliehen meine Lieder City: De moordzaak Winton (voor volw.); Olympia: De matrozenbruid (voor volw.); Oos- tertheater: Het huis in de 56ste straat (voor volwassenen). Tentoonstellingen: Studio '32: Werk van George Martens en Stefan Mrozewski Kunsthandel Ad. Donker, werk van Karei van Veen. Unger en v. Mens, stillevens van Fransche Meesters. Gebr. Koch, werk van Charles Holilman tot 15 Dec. Museum Boy mans, oude Engelsche schilderkunst (tot 12 Dec.) Rott. Kunstkring, Het Paapje, T. van Doorn en H. v. Lith, tot 15 Dec. Schiedam. Passage-theater: eiken avond te 8,15 uur: De Vluchteling uit Chicago (voor volw.); Kinder- matinées op Zaterdag, Zondag en Woensdag te 2,30 uur. R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN DIEFSTAL A. B. uit Rotterdam heeft bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van een portemonnaie met inhoud en eenige voorwerpen uit zijr pan talon, welke hing in het Sportfondsenbad. St. Nicolaasfeest. Zondagmiddag werd er door den R. K. Bond voor Groote Gezinnen een St. Nicolaasfeest ge geven voor de kinderen der leden. Om de 1400 jongens en meisjes, benevens de tientallen wees jes te kunnen „bergen", werd het feestje zoo wel te één als te vier uur gegeven. Het is een gezelliige middag voor de kleinen geworden. Eerst een hartig woordje van den voorzitter, den heer F. A. Hakkaart, waarin hij bij het jonge volkje de liefde voor de ouders trachtte te versterken en tevens opwekte om dagelijks de Kindermis bij te wonen. En na dat de kleuters het bekende crisisgebed had den gestort, verscheen niemand minder dan Oom Rodi ten tooneele. De heer Roeters deed ook de volwassenen, die dezen middag assis tentie verleenden, versteld staan van zijn onbe grijpelijke goocheltoeren en handige teeken kunst. Daarna betrad St. Nicolaas met zijn knecht de tjokvolle zaal. De heilige grijsaard begaf zich in alle richtingen minzaam groetend, naar het podium, waar hij eerst een toespraakje tot zijn jonge vrienden hield. We hoorden hem o.a. zeggen, dat hij met de „Uiver" uit Spanje was gekomen. Voor ieder kind had hij wat meegebracht, spelletjes, snoepgoed enz,, en allen kregen er een grooten papier zak bij om de schoone ge schenken gemakkelijk naar huis te kunnen voeren. Op voorstel van den voorzitter werden in den loop van den middag nog drie hoeratjes uit gebracht op den heer p. A. v. d. Berg, het be stuurslid, dat voor de organisatie van dit St. Nicolaasfeest zooveel werk verzet had. RADIO-DISTRIBUTIE OP KOMST In de Memorie van Antwoord op het af- deelings verslag betreffende de gemeente begrooting voor 1935 spreken B. en W. o.a. het vertrouwen uit, spoedig met voorstellen inzake radio-distributie bij den Raad te kunnen komen Tot voorkoming van teleurstelling meenen B. en W. er reeds thans op te moeten wijzen, dat men zich van de voordeelen, die voor de Ge meente daaruit zullen voortvloeien, geen groote voorstellingen moet vormen. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt, wellicht eenige regen, iets kouder. Lichten op van 's avonds 4,15 tot 's morgen 7,31 uur. WAARSCHUWING De wrn. commissaris van politie waarschuwt tegen een zich noemenden Hendriks, chei- monteur van de Mij. Van Berkei's Patent. Hij komt om voor deze zaak weegschalen en snij machines na te kijken voor het jaarlijksch on derzoek. Zoo is hij ook bij een winkelier hier ter stede geweest en heeft bij deze een uur ge werkt aan een snijmachine. Hij vorderde daar na tien gulden, waarop de winkelier na betaling op zijn verzoek een verzegeld briefje kreeg. Thans blijkt, dat Hendriks niets met genoem de onderneming heeft uit te staan. ONTSLAG AANGEVRAAGD. De machinist van het stoomgemaal van den Oostabtspolder, de heer G. van der Most, heeft na ruim 51 dienstjaren zijn ontslag bij het pol derbestuur aangevraagd. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagamiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", Gebouw R. K. Volksbond. Woensdag 12 December Nationale zwemwedstrijden van S. Z. C., Sportfondsenbad, 8 uur. Vrijdag 14 December Concert van Toonkunst, Musis Sacrum, 8 uur. Zondag 16 December Eerste winteruitvoering van O. B. K., R. K. Volksbond, 8 uur. Donderdag 13 Decembebr Lezing van pastoor W. Nolet over de Abdij v. Egtmond voor de K. S. A. R.K. Volksbond, half 9. 18, 19 en 20 December. Vertooning van de film „De Zwarte Zuster", R. K. Volksbond. 20, 21 en 22 December. Tentoonstelling van voeding. Huishoud- en Industrieschool. SCHIEDAM, 10 Dec. Officieele noteering ring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. 10. Spoeling- Spoeling 1,40 a 1,50. AUTOBUSDIENST „DE HALVE MAAN". Met ingang van 20 December a.s. zal de auto busdienst Kethel—Schiedam—Overschie weer aanmerkelijk worden uitgebreid door dezen dienst, door te trekken naar Schiebroek en Hil legersberg met als eindpunt de Molenlaan. Naar de heer van Dam ons meedeelde, zal met ingang van dien datum een-uurdien st over het geheele traject worden ingevoerd, wat voor al voor Kethel een gemakkelijker verbinding met Schiedam beteekent. Door toepassing van de nieuwste motoren in de autobussen zal het mogelijk worden de bestaande tarieven aan merkelijk te verlagen. Tevens zal deze nieuve dienstregeling zooveel mogelijk op de electri sche treinen vanuit Schiebroek en de treinen uit Schiedam correspondeeren. SCHIETEN. Zaterdagavond werd de onderlinge schiet wedstrijd voor de Burgerwacht voortgezet. De hoogste aantallen punten in twee weken be haalden in klasse A: Jac. Verspeek 94 p.; N. Lansbergen 94; M. de Bruijn 93; A. Vlaardin- gerbroek 91; C. van Lindt 91. Klasse B: W. Jongste 94; C. Diethelm 91: P. Breugem 91. Klasse C: G. Lansbergen Gz. 85; S. Bijl 79; J. Fransen 72 p.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1934 | | pagina 1