i DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS 57sff .T A A Rf! A NO. MAANDAG 7 JANUARI 1935 No. 17144 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 E. N. B, O. diefstallen. binnenbrand. DE LANDDAG VOOR HET MEMEL- GEBIED. KETHEL. HONGARIJE EN DEN MOORD OP KONING ALEXANDER. DE SPIONNAGE IN AMERIKA. EEN NAALD IN HET HART. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. IWAN PODERJAY WORDT UITGELEVERD. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.10; per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, by voa. uitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN rijn steeds san ons bureau Koemartk 4 verkrijgbaar 4 5 cent per stuk. Fostchéque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekeringƒ500.— bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150. bij verlies van een duim; <5. bij verlies van wijsvinger; 50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. een KERSTVOORSTELLING VAN DE GRAAL. „De Heilige Nacht". Voordracht, zang en dans. Voor een talrijk publiek heefi de Vrouwe lijke Jeugdbeweging voor Kath. Actie „De Graal" gisteravond in het parochiehuis der H. Hartkerk een opvoering gegeven van het Kerstspel „De Heilige Nacht". De uitvoering werd door den zeereerw. eer pastoor Th. A. Vis geopend, waarna hetwoor was aan de directrice van de Schiedamsche Graal, mej. Wubbolts, om een uiteenzetting geven van de beteekenis der Graalbeweging. De Graal stelt zich ten doel, meisjes te vor men tot katholieken van de daad. De mees e mensehen doen net, of de godsdienst geen waarde meer heeft, zoodra de kerkdeur ac i er hen is dichtgevallen. Het geloof moet ec er ook in de practijk van het dagelij ksch evei worden beleefd, en al zijn consequen. les nen te worden aanvaard. Met het bijeen 1 gen van meisjes in clubs beoogt de Graal ous alleen: dezen op te kweeken tot katholieken van de daad. De rest, zooals uniformen en waar vele mensehen zoo den schrik voor heb ben. is louter bijzaak. Er worden veel bezwaren tegen de aangevoerd, doch zij berusten meestal op mis verstanden. De Graal bevordert geen uithuizig heid. Eén avond per week naar het clubhuis komen is voldoende, wanneer het meisje niet vaker gemist kan worden in het gezm. De meisjes komen echter ook wel, als het met n°Moeten de meisjes georganiseerd zijn? Te genwoordig is organisatie van de jeugd dnn- gend noodzakelijk, willen wij met haar de toekomst hebben. Het is de wensch van den bisschop, dat ieder meisje zich aansluit. De contributie kan geen bezwaar zijn want met ieder hoeft het volle bedrag te oetalen. Na deze toelichting op het Graalwerk heeft pastoor Vis de vrouwelijke jeugd van zijn pa rochie opgewekt, tot de Graal toe te treden. De voorstelling, die hierna gegeven werd, is een groot succes geworden. Voortdurend wor den de Schiedamsche zalen ten behoeve van diiettantentooneel bevolkt, doch zelden zijn de voorstellingen zoo verzorgd als ae Graal ze pleegt te geven. Het geheim hiervan schijnt de bijzondere toewijding te zijn, waarmee de meisjes zich aan hun taak geven, en de krach tje hand, waarmee de regie wordt gevoerd; waarbij natuurlijk ook komt, dat de Graal op „eel- en aanverwantgebied zich zoo langza merhand een rijke ervaring vergaard heeft. dat aiies even volmaakt zou zijn ge- weert wat wij gisteravond te zien en te hooren fee-en maar de prestaties waren in ieder ge- „„„h en doorleefd en vol beschaving. zSaiVcl. d, ..De Hei- lige Nacht" noemt, heeft hiervan op eenige lige wc soort bloemlezing gemaakt dialogen gen betreffende het groo- van poezie en zooais brokstuk- te gebeuren van Kerstmis, ken uit Vondel, Schaepman en ^zelle en composities van Lodewijk de Vocht en uit het Suijverlijck Boecxken" van Florvmond van Duiize Verder heeft de Graal aan het geheel nog eemge Latijnsche gezangen toegevoegd die met dansen werden geiUusUeer van het stuk was niet erg geli'kk g lang voorspel, waarna twee tafreelen de voorstelling was zeer afwisselend derhoudend, mede doordat zoo wcpersoon lijk spel, als zang, dans en spreekkoor wer en beoefend. Dinsdagavond zal een reprise van het Kerst spel worden gegeven en wederom in de Gor- zenzaal. Buiten pastoor Vis woonden ook pastoor Binkhorst O.P. en de kapelaans Berding, v. d. Meer, Smulders o.P. en Velzeboer de voor stelling bij. De laatste week voor de volksstemming in het Saargebied. Links een groep vóór status quo". De socialistenleider Max Braun houdt een rede. Rechtst een propaganda-vergadering vóór aansluiting bij Duitschland door het Duitsche front. De op 26 November opgerichte afdeeling Schiedam van den Eersten Ned. Bond van Oud- Onderofficieren is Zataerdagavond in Musis Sacrum op plechtige wijze geïnstalleerd doof het hoofdbestuur in tegenwoordigheid van een aantal bestuursleden der andere afdeelingen. Nadat het Wilhelmus gezongen was, heette de voorzitter, de heer I. Schoei, de aanwezigen welkom en vroeg een oogenblik stilte voor zijn vroegeren chef, commissaris Ellenberger. Ver volgens heeft de bondsvoorzitter, de heer A. R. Harmsen uit Amsterdam, doel en werkwijze van den bond uiteengezet en onder het aan bieden van een voorzittershamer en een gift voor een vaandel, de afdeeling (de eerste na 15 jaren) geïnstalleerd verklaard. Het woord is nog gevoerd door den eere voorzitter van den bond, luitenant-generaal Muller Massis en de afgevaardigden van de af deelingen Amsterdam en Den Haag. Het inofficieele gedeelte van den avond stond onder leiding van den humorist Leen de Bruin. ST. BAR BA RA-VE RE ENIGING De St. Barbara-vereeniging zal Zondag 20 Januari in den R. K, Volksbond haar jaarfeest vergadering houden, en wel des avonds te 8 uur. C. A. B. WINTERFEEST Het Schiedamsche Comité voor auto- en boottochtje» voor gebrekkigen, heeft Zaterdag middag in het Gereformeerd Jeugdhuis 'n Win terfeest georganiseerd met een 80-tal gasten. De voorzitter, de heer K. Lub, heeft de aan wezige belangstellenden, waaronder de wet houder en inspecteur van Ondenvijs de beeren J. Dinkelaar en dr. W. J- Smit en enkele afge vaardigden van zurtercomite's ve^elko d allen, die in eenigerlei opzicht hadden bij ge- öragen aan het welslagen van *en nk van het comité overgebracht. P V°1 lof over de goedgeefschheid van alle moge- lijke vrienden, die de verwachtingen van bestuur Ver hadden overtroffen. Een woora van bij zonderen dank kwam toe aan den ePJ Jurgens, mevrouw van Buysen en den secic lans, den heer K. J. Heijboer, die de ziel van alles waren geweest. De heer Heijboer heeft de bezitters van auto's, die deze des zomers voor de reisjes be schikbaar stellen, lof toegezwaaid voor hun on baatzuchtige medewerking. Door die daad doen zij zich meer goed, dan zij misschien zelf beseffen, zei spreker, en het werk van het comité is voor een zeer groot deel daarvan afhankelijk. Met deze speeches was het officieele ^deelte afgeioopen en volgde een voor de gebrekkigen zeer pP7el'ige mid dag. waarvan ook de aanwezigen genoten heb ben Mevrouw Jurgensv. Wieringen en mej. J. Koudijs hebben gezongen met begeleiding van mej. J- R's; Roeders heeft gegoocheld; de heer A. Baan heeft een verhaal verteld, ver duidelijkt door lantaarnplaatjes, vertoond dooi den heer M. Germeraad en aan het einde van het feest zijn geschenken uitgedeeld. Het ensemble Koudijs heeft een aardige voor dracht gedaan, „De landelijke repetitie", en het duo Hakkert zorgde voor muziek. IN HET WATER GEWAAID. Zaterdagmorgen deed J. S. aangifte, dat hij zijn rijwiel, hetwelk hij vóór het badhuis aan de Lange Haven neergezet had, was verdwenen. Toevallig had kort te voren iemand medege deeld, dat hij ter plaatse een rijwiel in het water had zien waaien, wat na door een brug wachter gevischt te zijn, het vermiste rijwiel bleek te zijn. Ten nadeele van de 13-jarige L. G. is een handtaschje, waarin een beurs met wat geld, dat het meisje in een winkel aan de Hoogstraat op de toonbank had laten liggen, ontvreemd. De politie heeft procesverbaal opgemaakt tegen den 14-jarigen P. M. S., die Zaterdagmid dag in de Prof. Kamerlingh Onneslaan een lampje uit een electrischen rijwiellantaarn had ontvreemd en even daarna door den eigenaar der fiets gegrepen was. INBREKERS IN ACTIE. Gisteravond is tijdens afwezigheid van de bewoners ingebroken bij K. B. in de Newton- sitraat. Bij zijn thuiskomst bemerkte B. dat de deur niet meer op het nachtslot zat en bleken de laden van het dressoir uitgetrokken te zijn en den inhoud verspreid op de tafel te liggen. De deuren van de kleerkast stonden open en het beddegoed was door elkaar geworpen. Er wordt een dameshorloge met ketting vermist, een damesmantel, een japon, een heerenpanta lon en een Primus petroleumtoestel. Vanmorgen is de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrand bij den melkhandelaar L- c- K. in de Mesdaglaan. De eigenaar had een petroleumtoestel willen vullen uit een bus, toen plotseling, waarschijnlijk doordat gemorste pe troleum in aanraking was gekomen met een brandend gasstel, de geheele bus in brand was gevlogen, waardoor een kapstok met kleeren vlam had gevat. De brand kon met emmers water gebluscht worden, zoodat de spuit niet in werking gesteld behoefde te worden. HENGELEN Gisteren heeft de Schiedamsche Hengelaars- vereeniging Het Baarsje een onderling con cours gehouden in de Poldervaart. De uitslagen luiden: 1 C. Voets, 2 D. Voets, 3 P. Visser, 4 J. van Dijk, resp. met 5, 4, 1 stuks, wegende resp. 489 .407, 138 en 125 gram. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 45 Januari GEBOREN: Willem G., zoon van G. F. W. Mulder en N. Schenk, Zwartewaalschestraat 59b Willy, dochter van N. A. Marbus en E. Staub. Abbenbroeksehestraat 4. OVERLEDEN: P. den Houting 37 jaar. Nas- saulaan 75. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie BESCHERMING VAN DIEREN „Onbekend maakt onbemind", luidt een oud-Hollandsch spreekwoord. En al wil onze vereeniging nu niet gerekend worden tot de onbekenden, in de sleur des dagelijkschen le vens, en vooral heden ten dage in den moei- zamen, ja voor sommigen, hopeloozen strijd om het bestaan, worden al te spoedig verge ten de nooden van het dier, wordt vaak niet of niet voldoende mate aandacht geschon ken ook aan zijn strijd. Vooroordeel en tradi tie, ,,'t is maar een dier", hoort men zoo vaak spelen hierbij een groote, zoo niet overwegende rol. En toch. de diereri hebben ons mededoogen, onze liefde en bescherming vaak zoo hard van noode, niet alleen ter wil le van het dier zelf, maar ook dikwijls in het welbegrepen belang der mensehen. De Nederlandsche Vereeniging tot Bescher ming van Dieren nu is de vereeniging, die de dierenbescherming georganiseerd wenscht na te streven. Door haar werk is reeds heel wat verbetering gebracht in het lot der dieren, zij heeft het publiek den weg gewezen tot daad werkelijke dierenbescherming; zij heeft bij de overheid aangedrongen en dringt nog steeds aan. om te komen tot wettelijke dierenbescher ming; kundige dierenartsen geven in haar po liklinieken geneeskundige hulp aan zieke huis dieren; in de asyls der vereeniging worden de paria's onder de dieren, de arme zwervers, liefderijk opgenomen en verzorgd. Dit alles en nog veel meer doet de Nederlandsche Ver eeniging tot Bescherming van Dieren. Ook de afdeeling Schiedam dezer hoogst nuttige instelling werkt naar vermogen mee. „Naar vermogen". Inderdaad) Maar dat „venmogen" is zoo klein. Wel is ze zoo ge lukkig in het bezit te zijn van een polikliniek, Oude Kerkhof no. 8, waar op Woensdagnam. van 33.50 uur en op Zaterdagvoorm. van 9 9.30 uur de heer J. Voogt, dierenarts, gratis hulp verschaft aan dieren van on- en minver mogenden; wel wordt meermalen haar hulp ingeroepen voor zwervers en mishandelde die ren; wel tracht zij verbetering te brengen in het lot der dieren, waar haar dat mogelijk is; wel neemt zij de vogelwintervoedering ter hand. Maar zij kan niet doen, wat zij doen wil. Zij heeft geen asyl, om zwervers te huisves ten; zij kan geen dieren vrijkoopen, die min der goed behandeld worden; zijmaar genoeg! U hebt het wel begrepen; de vereeniging heeft een groot gebrek, dat door Uw aller me dewerking verholpen kan worden; de veree niging heeft gebrekaan geld. Nu weten we wel, dat U persoonlijk de die renbescherming beoefent, dat U zorgt voor de hongerige vogels in den winter; dat U een zwervende hond of poes een goed tehuis tracht te bezorgen. Maar we hopen toch, dat u dat niet voldoende zal zijn. Naast uw persoonlij ke zorg voor de dieren, dient ge uw zorgen ook uit te breiden tot die dieren, welke u zelf niet bereikt. En op welke wijze u dat doen kunt? Door lid te worden van de Neder landsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren. Duur, dat lidmaatschap? Wel neen, nog geen 2% cent per week. Voor 1,25 per jaar kunt u reeds lid worden, en indien u dat wenscht, krijgt u nog een poes oi hond van ons cadeau (voorzoover de voorraad strekt!) Nu is het dus tijd, om u aan te melden als lid. De adressen der bestuursleden zijn: Mevr. j. C. A. Janssenvan Workum, Tuin- laan 20a telef. no. 69665 B H C J. van Oos terhout, Jan Steenstraat 25; J. Kreuger St. Annazusterstraat 13; A. v. d Ende, Jan Steen straat 38, terwyl u zich ook kunt aanmelden bij H. J. v. d. Steen, Broersveld 166 en op de polikliniek gedurende de uren bovenver meld. In verband met hetgeen we hierboven schre ven over de wintervogelvoedering zij nog ver meid, dat de voederbakken op beide begraaf plaatsen des winters door ons rijkelijk voor zien worden van vogelzaad. Dit is eveneens het geval met de voederbakken in plantsoe nen en stadsparken. Doch u begrijpt, dat wij met deze voederbakken en met onzen voor raad, ongeveer 200 kilo, niet alle vogels kun nen bereiken. Daarom doen we een dringend beroep op u om ons financieel en moreel te steunen. Ook u, indien ge dit reeds deedt, blijft doorgaan met de wintervoedering. Werp toch vooral geen aardappelen en brood in de vuilnisbak, hetgeen toch dagelijks voor komt. Denkt u toch eens even na, hoeveel vogels u hiermede voederen kunt. N.B. Om verwarring te voorkomen: boven- voornoemde vereeniging hoofdbestuur te 's-Gravenhage, staat geheel op zich zelf, heeft i uitstaande met andere vereenigingen ln onze stad. Het bestuur der afd. Schiedam van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Gevestigd: Oude Kerkhof 8. 9 Januari: Doelen: Rotte's Chr. Gem. foor (Josua) 8 uur. 12 Januari: Doelen, Concertcébouworkest t(populair concert) 2,45 uur, soliste: Lien Coche- >retLelyvéld; Groote Schouwburg, Lucia dl ILammermoor (Italiaansche Opera) 8 uur (voor »volwassenen). 13 Januari: Doelen, Het Residentieorkest. 52.45 uur; Nutszaal, R. K. Gemengd Koor, „St. Hildegardis" 7 uur. Dagelijks: Tivoli Schouwburg. Met vlag en wimpel (Bouwmeestersrevue) 8 uur (Zon dag ook 2 uur); Roxy, Rido-revue „Gaat dat zien!" 8,15, Zondag en Woensdag ook 2,15 uur (voor volw.). Bioscopen: goedgekeurde programma's tot Ëi met Donderdag 10 Januari, in: Grand: Het eisje met den blauwen hoed (voor volw.); ixor: De dubbelganger van Woronzeff (voor svolwassenen); Lumière: Onder moeders vleu gels; Thalia: De circus-clown (voor volw.); iRoyal: Malle gevallen (voor volw.); Studio: bVrouwenoogen; Capitol en City: Op Hoop van «Zegen (voor volw.).; Olympia: Orkaan-express Isieten (voor volw.); Centraal; Orkaan-express (voor volw.); Corso; Ein lied für dich (voor volwassenen); Ooster-theater: De stem van het hart (voor volw.). Tentoonstellingen: Studio '32: Werk van Professor Mohoiy Nagy. Museum Boymans, Kersttentoonstelling. Schiedam. K. K. Volksbond: Donderdag 17 Januari De Groote Kans, door de Vereeuigde Haagsche Spelers. Passage-theater: eiken avond te 8,15 uur en Woensdag bovendien te 2,30 uur Pechvogels (voor volwassenen). SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 4 Jan. Aangekomen: Ned. s.s. Hannah, van Braila om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven, het vertrok naar Aalborg SCHIEDAM, 7 Jan. Vertrokken: motorklipper Spes Mea, kapt. S. Salomons, ledig naar Vrees wijk. RESTAURATIE R. K. KERKGEBOUW. Nu, na een kleine stagnatie met de kerke lijke- en burgerlijke autoriteiten overeenstem ming is verkregen over de wijze van uitvoering der voorgenomen restauratiewerken, lijkt het ons niet ondienstig hieromtrent iets naders mede te deelen. Allereerst zij vermeld dat het plan van den architect S. W. Langius te Hoorn die met de restauratie is belast geheel door de ge noemde autoriteiten is aanvaard. In grove trek ken komt dit op het volgende neer. Waar de hoofdoorzaak der misère is gelegen in de zeer ongelijkmatige zakking van het ge bouw, moest gezocht worden naar een werk wijze om deze zakking tot staan te brengen. Daarbij moest tevens rekening worden ge houden met de zeer slappe samenstelling van de binnenmuren en de gewelven van mergel. Op de gewone wijze palen te gaan heien was buitengesloten, omdat door het trillen het in storten van een gedeelte van het gebouw niet denkbeeldig geacht moest worden. Om hier aan te ontkomen is besloten tot het toepassen van betonpalen (systeem De Waal), bestaande uit met een speciale verbinding op elkaar ge plaatste stukken, welke door middel van zeer sterke lieren in den grond worden getrokken, totdat de zandplaat is bereikt, waarna dan van binnen door den paal verzwaarde voeten wor den aangebracht. In totaal zijn noodig 50 palen, elk lang 12 M., terwijl iedere paal zoonoodig met 30 ton kan worden belast. Om nu de belasting van het gebouw te kunnen overbrengen op de nieuwe betonpalen, wordt een betonconstructie ge maakt, bestaande uit een raamwerk van zeei zwaar gewapende balken, waarvan het inhak ken in de bestaande fundamenten met de meeste omzichtigheid zal moeten geschieden. Wanneei de fundeeringsversterking geheel gereed en goed verhard is, kan pas worden overgegaan tot het herstellen van het binnenmuurwerk der kerk, met als noodzakelijk gevolg het plaatsen van een steiger in de kerkruimte. Ter gelege ner tijd komen wij op deze binnenrestauratie nog wel nader terug. Rest ons nog te vermel den dat het werk wordt uitgevoerd door de firma Kuijpers en Kloppers, aannemers te Schiedam, en wel met tewerkstelling van zoo veel mogelijk werklieden uit de parochie. Hoewel deze noodzakelijke en kostbare res tauratie de voorloopige raming is 35000 voor de parochie zeer zware zorgen mede brengt, is het voor velen een niet onwelkome gelegenheid voor werkverruiming, waarvan de gemeente Kethel direct profiteert. Vier afgevaardigden door de politie gearresteerd. MEMEL, 5 Januari. (V. D.) Volgens mede- I deelingen uit Duitsche bron, vonden de afge vaardigden van den landdag voor het Memel- gebied de deuren van de zittingzaal gesloten, toen de volksvertegenwoordigers na een pau ze van tien minuten weer hun plaatsen wilden innemen. Even later verscheen de leider van de Litausche politieke politie, die de uitlevering opeischfe van een viertal afgevaardigden, die de plaatsen van vier afgetreden afgevaardig den hadden ingenomen. De griffier wees op de immuniteit der afgevaardigden, waarop volgens de mededeelingerf uit dezelfde Duit sche bron, de politiebeambte dreigde geweld te zullen gebruiken. De vier afgevaardigden werden vervolgens weggeleid. MEMEL, 5 Januari (R.O.) Om het bijeen komen van den Memellandschen landdag voor- loopig geheel te verhinderen, heeft de gouver neur gisteren een wet uitgevaardigd, waarbij de buitengewone zitting van den landdag wordt gesloten, zonder dat deze zitting in werkelijk heid heeft plaats gevonden. Door dezen maat regel wordt het mogelijk, de motie van wan trouwen betreffende het directorium van Bruwelaiti te verhinderen, waardoor dit een langere ambtsperiode zal zijn beschoren. De politieke toestand in het Memelgebied heeft zich tengevolge van deze gebeurtenissen sterk toegespitst. BOEDAPEST, 5 Januari. (D. N. B.) De Hon- gaarsche regeering is voornemens, aan de op 11 Januari beginnende zitting van den vol kenbondsraad het in de Decemberzitting van Hongarije verlangde document inzake nalatig heid van de Hongaarsche autoriteiten bij de behandeling der Kroatische emigranten voor 'e leggen. Tibor Eckhardt, die het stuk zal overhan digen, begeeft zich a.s. Dinsdag naar Genève, om nog vóór het begin der zitting met de ver- egenwoordigers der groote mogendheden be sprekingen omtrent deze kwestie te voeren. Men hoopt, dat in de Januari-zitting van den volkenbondsraad het vraagstuk eener mo- reele schuld van Hongarije definitief tot op lossing zal worden gebracht. WASHINGTON, 5 Januari. (V.D.) De voor zitter van de vlootcommissie van den senaat, Park Trammerl, heeft gisteren een wetsont werp ingediend, waarbij het fotografeeren van Amerikaansche oorlogsschepen, marine- of militaire versterkingen wordt verboden en overtreders gestraft kunnen worden met een boete van duizend dollar. Tot nog toe bestaat geen enkele wettelijke bepaling, waarop een vervolging van perso nen, die op dezen grond van spionnage worden verdacht, gebaseerd kan worden. SYDNEY, 4 Januari. (R.O.) Een tweejarig meisje had het ongeluk te vallen terwijl zij een naald in de hand had. De naald drong ongeveer twee centimeter in haar hart en volgde onder de huid de bewegingen van het hart. Het kind werd onmiddellijk naar het zie kenhuis gebracht waar operatief werd inge grepen. De doctoren slaagden erin, de naald te ver wijderen en thans is het meisje reeds op weg naar een algeheel herstel. Meest matige, Oostelijke tot Zuid-Oostelijken wind, afnemende bewolking, weinig sneeuw, lichte tot matige vorst. Si Lichten op van 's avonds 4.32 tot 's morgens 7.40. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half n Repetitie van het gemengd koor van den K_ K- Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van net Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagamiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag om 8 uur repetitie R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm". Gebouw R. K. Volksbond. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius" van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. 8 Januari. Kerstspel van de Graal. Parochiehuis, Lek straat, resp. half 8 en 8 uur. Donderdag 10 Januari. Vergadering der R. K. Staatspartij. R. K. Volksbond, half 9. Vrijdag 11 Januari Ledenvergadering van den R. K. Fabrieks- arbeidersbond, afd. Schiedam. R. K. Volksbond, half 8. Zaterdag 12 Januari Wintel-concert van het Sted. Muziekkorps. R. K. Volksbond. Maandag 14 Januari Filmvertooning vanwege De Princevlag. Ge bouw Eendracht; 's middags en 's avonds. Woensdag 16 Januari Lustrumconcert van Schiedam's Mannenkoor. R. K. Volksbond. Zondag 20 Januari Jaarfeestvergadering van de St. Barbara- vereeniging. R. K. Volksbond, 8 uur. SCHIEDAM, 7 Januari. Offriieeie notee ring van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 1,40 a 1,50. WEENEN, 5 Januari. (V.D.) Vari welinge lichte zijde wordt medegedeeld, dat de buiten lander Iwan Poderjay, die door de justitie te New York wordt gezocht, in verband met de verdwijning van de advocate Miss Agnes Tuf- ferson, zal worden uitgeleverd aan de Ver- eenigde Staten en met het Woensdag a.s. uit Genua vertrekkende mailschip naar Amerika zal worden getransporteerd. y

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1