DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS 58ste JAARGANG. MAANDAG 1T FEBRUARI 1935 No. 17174 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. N«. 68085 W; SNEEUW EN IJS. DIT NUMMER BESTAAT UIT, DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.10; per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75. bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemartk 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. Postchéque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt; Voor 18 regels ƒ1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tariel. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels ƒ1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis Ongevallenverzekeringf 500.- bij overlijden door een ongeval; f 500.- bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.- bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150— bij verlies van een dubn; 75— bij verlies van een wijsvinder* 50.- bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. ST. JOSEPHSGEZELLENVEREENIGING. Retraite voor werkloozen- Woensdagavond opende de weleerw. pater H. Helmer, Redemptorist, een retraite voor werklooze Gezellen van Schiedam Donder g, Vrijdag en Zaterdag waren de 49 jongemannen van 8—6 uur in het eigen gebouw aan de tt Tn dg vier maai pci Nieuwe Haven aanwezig. In eejl een_ dag gehouden conferentie we GezeUen een voudige doch treffende wiJZ ker houvast ^-en in i^n lezingen bestaan. De praeses de^ Het refter omgeschapen zaai. niets te wenschen over. In de eenvoudig maar smaakvol versierde kapel vond op den sluitingsochtend ter be kroning en bezieling der heerlijke, genaden- rijke dagen een algemeene H. Communie plaats. Daarna vereenigden allen zich aan een ge meenschappelijk ontbijt, waarondier de praeses zijn dank bracht aan allen, die de retraite had den mogelijk gemaakt; hij roemde de predi katies van pater Helmer, de schitterende mede werking der Gezellen en de buitengewone mild dadigheid van de katholieke Schiedammers. Er volgde nog een geestige toespraak van den pater, een juist gekozen woord van een der heeren van den Raad van Bestuur en een hartelijke dankbetuiging van een der Gezellen, die zoo juist de stemming wist weer te geven. Cursus voor verloofden. Zondag om half zes werd voor het eerst de cursus voor verloofden gegeven. De Ge zellen, die hiervoor in aanmerking kwamen, waren met hun verloofden aanwezig. In een ernstig woord werd getracht de jonge men- schen het ideaal te laten zien van twee hoog gestemde mensohen, die zich ernstig op het huwelijk voorbereiden: Daar zoo de liefde viel. Smolt liefde ziel met ziel En hart met hart te gader. Die liefde is sterker dan de dood, Geen liefde komt Gods liefde nader, Noch is zoo groot. Installatie van Gezellen. Zondagavond te half acht werden 37 aspi ranten als lid. van de St. Josephsgezellenver- eeniging geïnstalleerd. Op de in het centraal verband gebruikelijke wijze verrichte de praeses deze installatie in tegenwoordigheid van de ouders der nieuwe Gezellen en de Com missarissen. Het ledental gaat dus vooruit en de vereeniging blijkit derhalve te bloeien! Woensdagavond begint weer een nieuwe cursus voor aspiranitleden. Wie zich heden op geeft, kan dezen cursus volgen. Het ideaal van de Gezellenleiders is: dezen winter nog 200 gezellen. Het gaat er hard naar toe. DEMONSTRATIES R. K. VROUWENBOND De leden van den R. k. Vrouwenbond wor den herinnerd aan de filmvertooning door het Nederl. Fabrikatenhuis met voordracht mor genmiddag half drie of morgenavond half acht. Gratis toegang op vertoon van kaart. Eveneens gaan de leden gezamenlijk op Don- derdagmiddag a.s. naar de slagerstentoonstel- ling in Musis Sacrum, aanvang 3 uur. Hiervoor lidmaatschapskaart medebrengen. FEESTAVOND JONGE wacht Zondag 24 Februari a.s. zal de Jonge Wacht, parochie H. Joannes de Dooper, m Musis Sacrum den jaarlijkschen feestavond houden, waarop buiten de leden ook de ouders en do nateurs welkom zijn. 0p dezen avond zullen optreden de Two Funny Makers, welke met een geheel nieuw beschaafd programma zullen •uitkomen, en vervolgens het trio ,,'t Klaver blad". Het muzikale gedeelte van het feest zal verzorgd worden Coor de bekende band The Merry Makers. Nog enkele kaarten zijn voor belangstellenden verkrijgbaar bij den heer P- Heinsbroek, Hoogstraat 71. SCHIEDAM'S MANNENKOOR „ORPHEUS" Optreden in Rotterdam. De Kon. zangv. Sdhiedam's mannenkoor Orpheus jg uitgenoodigd, om mee te werken aan het concert, dat het Rott. philharmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse, op Zaterdag ig Februari ajs. zal geven in de Groote Doelenzaal te Rotterdam. Orpheus" zal daarbij uitvoeren het werk „Helgoland van Anton Bruckner. In de levens beschrijving van dezen componist vinden we over genoemde compositie vermeld, dat ze in dertijd weid opgedragen aan de Wiener Lehrer Gesangverein en door dit koor ook voor het eerst is uitgevoerd, en dat dit werk een der moeilijkste, doch mede een der dankbaarste mannenkoren is der wereldlitteratuur. Op 30 Maart a.s. woidt in de Groote Doelen zaal te Rotterdam een concert gegeven, dat ge heel gewijd *1 zÜn aan de werken van Willem Landré, den Nederlandsehen componist, die on langs zijn 60sten verjaardag mocht vieren. Aan dit concert zullen meewerken het Rott. Phil harmonisch Orkest, het „Van Zanten"-kwartet, het Rotterdamsch Philharmonisch Koor, het mannenkoor „Apollo" te Botterdam en de Kon. zangv. Schiedam's mannenkoor Orpneus. „Apollo" en „Orpheus" zullen daar gezamen lijk ten gehoore brengen „Het hazegrauwt" „Het Winterspook" en ,,'s Avonds", de jongste drie werken voor mannenkoor van Willem Landré. JAARVERGADERING SCHIEDAM'S MANNENKOOR" Voor de vijfde maal heeft Schiedam's Man nenkoor" dezer dagen zijn jaarvergadering ge houden. De bijzonder groote opkomst was wel een bewijs dat de leden zeer veel belang stellen in den gang van zaken van het koor. Het was den voorzitter dan ook een genoegen aan zoo veel leden het welkom te kunnen toeroepen. Het jaarverslag van den secretaris, dat door dezen werd uitgebracht, gaf een uitgebreid overzicht van liet wel en wee over het afge- loopen jaar ondervonden. Door de nog steeds heerschende werkloosheid, ook onder de leden van het koor, kon nog niet worden gedaan, wat men zoo gaarne wilde. Toch kon met vol doening over het afgeloopen jaar worden ver meldt, dat het ledental nagenoeg gelijk is ge bleven en dat lust en ijver der leden vielen te roemen. Behoudens een enkel geval, viel over het repetitiebezoek niet te klagen. De concerten in het afgeloopen jaar gegeven, zoowel voor de Radio, als in den R. K. Volks bond hebben aangetoond, dat een goede voor bereiding en een zorgvuldige instudeering der verschillende nummers had plaats gehad. Ook het concert te Vlaai-dingen gegeven, bij gele genheid van het dertigjarig jubileum van Vlaardingen's Mannenkoor werd met voldoening gememoreerd. De secretaris gaf ook een overzicht over de vijf jaren van het bestaan van het koor. Het vermeldt, dat, niettegenstaande de vele moei lijkheden die men van af de oprichting heeft moeten overwinnen, het koor zich toch omhoog heeft gewerkt, tot een koor dat durft mee spreken. De verschillende concerten, in die vijf jaren gegeven, mochten zonder uitzondering een goede pers ontvangen. Het verslag brengt dan ook een bijzonder woord van dank en lof aan zijn eminenten directeur Paul v. d. Put ten, die reeds van af de eerste repetitie al zijn krachten heeft ingespannen, om de nog jonge vereeniging in goede banen te leidien en aan wiens bekwaamheid, ijver en volharding de schitterende resultaten voor een groot gedeelte moeten worden toegeschreven. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de werkloosheid van een groot aantal leden in het afgeloopen jaar gevoelig heeft mee gesproken. Dank zij een milde gift van een donateur, die het koor bijzonder genegen is, kon toch worden vermeld, dat de finamcieele toestand van de vereeniging nog kerngezond is. Een commissie van verificatie werd aange wezen. Het geheele bestuur, dat reglementair moest aftreden, werd met nagenoeg algemeene stem men herkozen, terwijl de heer J. N. Post bij acclamatie wederom tot voorzitter werd be noemd. Bij gelegenheid van dit eerste lustrum werd dr. Ris, die zich van af den beginne bijzonder voor „Schiedam's Mannenkoor" heeft geïnteres seerd, onder luid applaus tot eerelid benoemd. De propaganda werd ernstig besproken. Tij dens de vergadering werd een 8-tal nieuwe le den opgegeven, terwijl de commissie met bij zonderen ijver het ledental, dat reeds uit ze ventig zangers bestaat, zoo groot mogelijk zal trachten uit te breiden. In principe werd besloten, dat het koor zich zal aanmelden als lid van het Kon. Nederl. Zan gersverbond. Bij de rondvraag kwamen nog verschillende wenschen en raadgevingen naar voren. Het was bijna half twaalf toen de voorzitter de geani meerde vergadering sloot. MIJ. TOT BEVORDERING DER TOONKUNST Dansklasse Xanda Stradowska. Mevrouw Xanda Stradowska, leerares in Plastisch dansen en rhytlhmische gymnastiek aau de Muziekschool der Maatschappij tot Be- ordering der Toonkunst, alhier, welke Vrij- aöavond j.i. met zooveel succes een dans- avond gegeven heeft in G'ebouw Eendracht, is voornemens in Mei a.s hier ter stede een leer- ng_navon<i te geven. Hierdoor zullen ook iaal Ge' inSen> evenals vorige jaren, in de ge- lege gesteld worden door een optreden in ie openbaar hun gemaakte vorderingen te toonen. Voor dezedanskiasse is de inschrijving van nieuwe ®8en voor het tweede half jaar weder ne en wij verwijzen in dit ver band naar de betreffeilde advertentle in dit blad. POLYHYMNIA De gemengde zangvereeniging Pol h ia geeft Zaterdag iG Februari a.s. des avJds te 8 uur in den R. K. Volksbond een feestavond te - 4-ccsuavond voor leden, donateurs en genoodigden. De heer Leen de Bruyn en het Hakkert-ensemble leenen op dezen avond hun medewerking. h K SCHIED. SCHAAKVEREENIGING „LAETITIA NOSTRA". Alhier is opgericht een R. K. schaakvereni ging welke den naam draagt van „Laetitia Nostra". Deze vereeniging heeft haar speel- geiegenheid in een der lokalen van de St. Jozefgezeüenvereénigtog te Schiedam, Nreuwe Haven, naast Frankelandschekerk De speelavond is 's Woensdags e uui. Het doel van deze vereeniging is geregeldoeien- avonden te houden, om laiter met de re s e staande vereenigingen te Rotterdam en e eis een competitie te vormen. Het bestuur is samengesteld uit de heeren P. J. H. Wlllems, Noordvestlaan 44, voor zitter; H. J. Paap, Hoogstraat 171, secr. pen ningmeester, aan welk laatste adres nieuwe leden zich ook kunnen aanmelden. .-"-N •--.. DE H. MIS VOOR DEN TURNDAG. Kan. van Heeswij k, Deken van Rotterdam, draagt in de Schouwburgzaal van het St. Josephs-Gezellengebouw een H. Mis op voor de tunsters di® deelnamen aan de door De Graal georganiseerde wedstrijden. De baan bleef dicht. De hoop, dat de ijsbaan der S. IJ. V. Zondag zou opengaan, is ijdel gebleken, want het heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag niet stevig genoeg willen vriezen. Toch is er gis teren nog hier en daar schaatsengereden, o.a. op de z.g. kostelooze baan. achter de baan der S IJ. V., maar het ijs was ook daar verre van betrouwbaar, en verschillende personen moe ten dan ook natte beenen hebben gekregen; men spreekt zelfs van een dozijn! Ook op een paar slootjes is de ijssport be oefend, alsmede op een stukje veldijs achter de sportterreinen aam den Hotterdamschedijk, maar ook daar was de toestand allerminst „safe". In het begin van den avond is het gaan sneeuwen eii al spoedig lag er een witte vacht over de straten, tot groot genoegen vam de jeugd, die volop kon sneeuwballen en glijden, later op den avond werden de sneeuwvlokjes door fijne regenstraaltjes vervangen, met het resultaat, dat men vanmorgen door een mod derige massa moest trappen om op zijn werk te komen. In den loop van den nacht heeft personeel van de Gemeente-Reiniging op de voornaam ste verkeerswegen zout gestrooid, om den dooi van de sneeuw te bevorderen. GLADDE WEGEN. Ten gevolge van de gladheid zijn er gister avond verschillende ongelukken gebeurd. Op de Broersvest kwam de 41-jarige mevrouw A. B. te vallen. Agenten van politie hebben haar naar haar woning aan den Rotterdam- schedijk gebracht. Zij had een enkel ver stuikt. Aan den politiepost Groote Markt is de 20- jarige A T. H. verbonden, 'die een bloedenden wond boven zijn rechteroog had opgeloopen. Hij wias bij het glijden gevallen en hierbij was zijn bril gebroken. Op den hoek van de Schoolstraat en de Nas- saulaan heeft de sneeuw een aanrijding ver oorzaakt tusschen een luxe-auto van dem gara gehouder v. Z. uit Rotterdam en een auto, be stuurd door A. v. d. M. alhier. Van beide wa gens werden de spatschermen ingedrukt. Het voorbeeld van den Rotterdamschen luxe auto werd gistercWond nog door een R. E. T.- bus opgevolgd, die wegens de gladheid op de Nassaulaan tegen een lantaarnpaal opbotste, waardoor deze natuurlijk werd vernield. OP STRAAT DOODGEBLEVEN. Zaterdagmiddag is op den Rotterdamschedijk de heer P. Klapwijk, manufacturier te Berkel, plotseling doodgebleven. Dr. de Leeuw con stateerde den dood. De overledene had gedurende ruim dertig jaar voor de A. R.-partij zitting in den ge meenteraad van Berkel, waarvan verscheidene jarein als wethouder. Tevens was hij directeur der Boazbank afd. Berkel. SCHIEDAMSCHE RENNERSCLUB „DE ZWALUWEN" De Schiedamsche rennersclub De Zwaluw or ganiseert tegen 24 Februari a.s. wedstrijden om het kampioenschap van Schiedam op home trainers. Aan deze wedstrijden zullen ver schillende prijzen verbonden sya. GERE,F. VEREENIGING VOOR ZIEKENZORG In het jaarverslag over 1934 van de Gerefor meerde Vereeniging voor Ziekenzorg, geves tigd te Schiedam, lezen wij, dat door de wijk zusters) in totaal 127 gezinnen werden be zocht, waarvan er 123 lid van de vereeniging waren. Bij 126 gezinnen werd wijkbezoek, bij 54 kraambezoek afgelegd, terwijl de huisver zorgsters in 48 gezinnen gewone huishulp en in 42 gezinnen bij kraamgevallen hulp ver leenden. Bovendien werden aan 93 gezinnen nog verpleginigsartikelen verstrekt, zoodat in totaal 145 gezinnen in 1934 door de vereeniging geholpen zijn. Voorts 'wordt nog vermeld, dat door bemiddeling van de vereeniging aan 12 gezinnen ten behoeve van zieke of zwakke gezinsleden totaal 330 keer warme maaltijden ofwel melk werden verstrekt. Per 31 December j.l. bedroeg het aantal leden 657. In den loop van 1934 hebben 66 als lid bedankt, terwijl 119 nieuwe leden werden in geschreven. Het aantal begunstigers bedroeg op 31 December 73. IJZERDIEVEN GEGREPEN Zaterdagmiddag zijn te Pemis door de Rotterdamsche rivierpolitie twee personen aangehouden, die in een roeiboot zaten en eenige stukken ijzer bij zich hadden. Dit ijzer hadden zij bij de Furnes gestolen. Aan het Hoofd zijn ze afgezet en vervolgens aan de politie alhier overgegeven. Tegen beide per sonen het zijn de 38-jarige losse werkman C. J. de V. en de 30-jarige J. A. M. B., allebei uit Rotterdam is procesverbaal opgemaakt. LOOP DER BEVOLKING. Geringe achteruitgang Schiedam telde op 31 Dec. j.l. 61.036 in woners. Er kwamen in Januari 279 bij, en wel 90 door geboorte en 189 door vestiging. De vermindering bedroeg 282, n.l. 252 door ver trek en 30 door overlijden. Het aantal zielen liep aldus met 3 terug en wel tot 61.033. Er werden in Januari 24 huwelijken gesloten. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 9 Febr. Aangekomen: s.s. Beme, van Riga; s.s. Apikia, van Huil om te dokken in de Wilhelminahaven. Wanneer u voor een cent of vijf, zes per km een veilige taxi kunt nemen, waarom zoudt u dan na een dinertje u wagen aan een hooge geldboete (of erger) door „met een stevig glaasje wijn" zelf achter het stuur te gaan zitten 12 Februari: Groote Schouwburg, Pen sion Zonneschijn (de Boer-van Rijk-ensemble) 8 uur. 13 F e b r.: Vereenigingsgebouw, R. K. Ora- toriumvereeniging „Sursum Corda" (Lauda per la nativita del Signore), na de pauze Vine. Berghegge, 8.15 uur; Groote Schouwburg, Eind examen (A'damsche Tooneelvereen.) 8 uur (v, volwassenen). 14 Febr.: Doelen, Eruditioconcert (Res, Or kest m, m. v. Arthur Rubinstein) 8 uur. 16 F e b r.: Doelen, Rott. philh. Orkest, 3,30 uur. 18 Februari: Nutszaal, Ned. Kameror kest, 8.15 uur. 19 Februari: Doelen, Volkszangavond, 8 uur. 24 Februari: Ons Huis, Mannenkoor Apollo" en Van Zanten-kwartet, 2.30 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 14 Februari, in: Luxor: Een paradijs op aarde (boven 18 jaar) Grand: It happened one night (volwassenen); Tha lia: Het meisje met den blauwen hoed (vol wassenen); Roxy: Om een menschenleven (volw.). Royal: Bleeke Bet (volwassenen); Olympia: 'tls voor den bakker (volwasse nen) Studio: Om 'n menschenleven (volwas senen); Corso: La matemelle (volwassenen) Centraal: Het zwarte kabinet (volwasse nen); Lumière: G'schichten aus dem Wie- nerwald (boven 18 jaar). Capitol: Viva Vil la (volwassenen). Ooster: De weg der vrou wen (volwassenen). Dageiljfcs*. Tivoli Schouwburg Met vla* en wimpel (Bouwmeesterrevue) 8 uur (Zon dag ook 2 uur) Tentoonstellingen: linger v. Mens, litho's van Dauimier (tot einde Fe bruari)» Schiedam, Passage-theater: tot en met Donderdag 14 Februari, Het Meisje met den Blauwen Hoed, (Voor volwassenen). GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie aangegeven in het tijdvak van 25 Januari tot en met 7 Februari 1935. Te be vragen aan het hoofdbureau van politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur des namiddags: winterjas, sierspeld, deksel van melkbus, ring met sleutels, halsketting, rozenkrans, diverse handschoenen, dameshoed, moer, alpenmuts, album met foto's, mof, schraag met leer, Lips- sleutel, schaartje, rij wielhandbeschermer, re kenboekje, zweep, ceintuur, batterij, rijwiel plaatje, damestaschje met inh-, broche, muts, das, dolkmes, schoolétui, 2 sleutelejes, porte- monnaie inh. 1 cent, gymschoen, kindertaschje met inhoud, kosteloos rijwielplaatje, vuilnis' emmer. Bij vinders: rijwielplaatje, F. Vogelezang, A. Muijsstraat 4B; bewijs van Nederlandschap, P. in den Bosch, Wattstraat 12; hondje, A. Jonk, Mariastraat 72A; knipmes, J„ Sina, Burg. Knappertlaan 224 B; paaqggameshandschoenen, J. van Pelt, Brugmanstraat 20; handschoenen, G. Prein, Broersveld 88; paar handschoenen, M. de Bruin, potgieterstraat 32A; zakmes, Post kantoor loket 2; 2 krultangen, Wed. P. Jong bloed, Hagastraat 72; kinder- en dameshand schoen, J. van Diejen, Hagastrat 20; zwarte glacé handschoen, B. Verboom, Stationstraat 16 handbeschermer, H. Veerkamp, Walvivschsfr. 2; ketting met hangertje, M. Boomsluiter, St. Liduinastraat 74; A. K. sleutel, J. de Jeu, Buijs Ballotsingel 33; zilveren vulpotlood, H. Nederhof, Dwarsstraat 25; speldje van de R. K. E.HJB.O., W. van Lang, Brielschestraat 23; handbeschermer, J. Wijnslot, Delfthavensche- weg 11 te Oversohie; hondje, A. Tieman, Hoofdstraat 217; rijwiel, G. Lemson, Ploegstr. 35; ring met steen, P. Groenendijk, Vlaardin- gerdijk 127B; handschoentjes, C. van Dalen, Stadhouderslaan 90; rijwielplaatje, J. Rosa, Spoorsingel 141 te Vlaardingen; damesporte- monnaie met inhoud, W. Sol, Alb. Cuijpstraat 2B; koffer mét inh., Politie Marconiplein te Rotterdam; paar schoenen, C. Houtman, Voorn- schestraat 2C; portemonnaie met inh., C. Aal- dijk, Wattstraat 69A; paar handschoenen en paar kousen, W. Scholten, Vlaardingerdijk 65A; portemonnaie met inh., W. Bacchus, Broersveld 178; gouden ring, H. den Otter, IJsselmonde- schestraat 96B; nummerplaat, H. S. Wessel, 't Hofplein 1B; glacé handschoen, F. van Krug- ten, Puttershoeksche straat 54; gouden ring, G. Kunt, Huijsmanstraat 65B; schooltasch met inh., H. Dinkelaar, Nassaulaan; schort en ro zenkrans, M. Schapers, voorin. Hofje van Be- lois; lederen h. handschoen, W. van Vooren, Wilhelminastraat 12; paar glacé handschoenen, A. Ouwens, Ouddorpschestraat 15; vier foto's, T. Hoegée, Heenvlietschestraat 8; zilveren ro zenkrans, T. van Alphen, Halleijstraat 29B; paar wantjes, A, Philippa, Streijenschestraat 5; rij wielplaatje, P. Bexterman, Westfrankeland- schestraat 49B; étui inh. spiegel en kammetje P. Verbeek, J. A. Alb. Thymstraat 5B; dames- handsehoen, D. v. d. Werf, Hoofdstraat 211B; horloge met ketting, J. Albrecht, Geervliet- schestraat 5; rijwielplaatje in étui, B. Otterloo, Nieuwe Haven 161. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, aanvankelijk weinig of geen neerslag, tempe ratuur om het vriespunt des nachts, overdag lichte tot matige dooi. BURGERLIJKE STAND Aangiften van 79 Februari. GEBOREN: Willam P., zoon van K. W. Rook en G. Schwagermann, Parallelweg 120. Hen drik z. van H. Braad en E. M. Kok. P. Pot terstraat 13. OVERLEDEN: N. Vreugdenhil 78 j„ echtge noot® van i. Kolling, Oosteistraat 48» Lichten op van 's avonds 5.30 tot 's morgens 6.57. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. IC. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot halt 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen* Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius", van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Dinsdag 12 Februari. Vergadering van de Sehied. Zwemclub, Musis Sacrum, 8 uur. Vergadering van den Ned. R, K. Volksbond, afd. Schiedam, 8 uur. Filmvertooningen vanwege het Ned. Fabri katenhuis te Utrecht. Musis Sacrum, half 3 en half 8. 13 en 14 Februari- Nationale slagerstentoonstelling der slagers- gezellenvereeniging Schiedam-Vlaardingen. Mu sis Sacrum. Donderdag 14 Februari 15e Jaarfeest R. K. S. V. „Excelsior" tevens opening der 3e lustrumviering. Opvoering van „De Hofslachter" door „Pulchri Studio". R. K. Volksbond, 8 uur. Zaterdag 16 Februari Feestavond der Gem. Zangver. „Polyhym nia". R. K. Volksbond, 8 uur. Dinsdag 19 Februari. Missie-avond der St. Dominicuspenning. R. IC. Volksbond, 8 uur. Woensdag 20 Februari. Uitvoering van den K. R. O. Passage-theater, kwart over 8. Zondag 24 Februari Jaarfeest Jonge Wacht, parochie H. Joannes de Dooper. Musis Sacrum, kwart vóór acht. SCHIEDAM, 11 Februari. Officiëele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. I Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling f 1,40 a 1,58.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1