föf" wo\ I 1 ONTMOETING. DINSDAG 12 FEBRUARI 1935 AUTOBUSDIENSTEN ZONDER TOESTEMMING. Amsterdamsche kantonrechter niet antipathiek tegenover deze diensten. Strafbaar feit gepleegd in het belang van het publiek - eu EEN SMOKKELAUTO AAN GEHOUDEN. Door geweerschoten tot sulstand gebracht. R. K. VEREEN. VAN LEERAREN BIJ HET HANDELSONDERWIJS. verboden autobüs- DIENSTEN. I „Wij vormen een gezelschap". NIEUWE order VOOR SCHEEPSBOUW. Opdracht aan de Rotterdamsche Droogdok-Mij. DE SPOORWEGPENSIOENEN. DE INZITTENDEN ONTKOMEN. BURGEMEESTER VAN ridderkerk gaat heen. EEN CONCENTRATIE IN DE ITALIAANSCHE FILM INDUSTRIE. Fusie tusschen Luce en Pittaluga, na een verlies van bijna honderd millioen. De Veneliaansche tiveejaarlijksche voortaan elk jaar. K. J. V. NAAR ROME. VERDUISTERING VAN EEN AUTO. huzaren-defile voor H. M. DE KONINGIN. TARIEF-ACCOORD NEDERLAND- POLEN. DE ESKIMO'S STERVEN NIET UIT. „PROEFBALLONS" NAAR DE STRATOSFEER. .■V Eén Zondag de schaatsen onder. Snapshots van dê banen,' die nog even de gelegenheid boden, de ijzers onderte binden- Links: de Makkutnsche jeugd profiteert mn vindmolendefeet, waardoor'n stuk laaggelegen land niet drooggemalen kon worden en een prachtbaan werd Rechts: het redden van een drenkeling op de baan „St. Moritz" te Haarlem waar het ijs blijkbaar niet stevig genoeg was. Inzettentwee die het onzekere voor, 't zekere namen, een win UITLOTINGEN. FAILLISSEMENTEN. MARKTBERICHTEN. De kenner. Voor den kantonrechter mr. dr. I- A- Hof el t stond gisteren wederom tcie!~ ce au 0 ondernemer A. v. Z., verdacht van het onderhouden van een busdienst tusschen Rotterdam en Amsterdam, zonder daartoe concessie te bezitten. De vergunning was door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ge weigerd. Verdachte erkende het feit Hij verklaarde <*hter thans deze diensten ie hebben gestaakt- De ambtenaar van het O.M., mr. Deyserink, meende hierom te kunnen volstaan met hel requireeren van een geldboete van ƒ50 subs. 25 dagen hechtenis, hoewel verd. voor derge lijke feiten reeds herhaaldelijk is veroordee De kantonrechter legde den man, m ver band met zijn belofte de diensten s een boete van 10, subs. 10 dagen ^Hierna diende een tweede zaakn "den'^ara^e- betreden" terrein, n.l. die teg °(jn houder N. S. uit Den Haag. concessie dienst hebben onderhouden. Amsterdam en wel tusschen e egejden <jienst on- Verd. zei, dat hy g op de jn de dagvaarding derhield; wel reed kantonrechter toonde genoemde ^^n;?r00ibiljeUen, waarop stond, den manege bus van verd. naai Den dat ieder uur Haag en terug naar Amsterdam vertrok Verd. gaf dat toe, met de opmerking, dat de bussen slechts reden, wanneer er voldoen de passagiers bijeen waren. In deze zaak werden verschillende getuigen gehoord, o.w. drie chauffeurs van verd.'s onderneming, die alle drie het geregeld ka rakter van den dienst ontkenden. Kantonrechter: „Is het wel eens voorge komen, dat een rit niet doorging wegens ge brek aan belangstelling Dit is volgens de getuigen meermalen voor gekomen. Het O.M. achtte de overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen^ bewezen. Daar verd. hiermede nog voortgaat, meende spr. ook al staat verd. voor het eerste recht een hooge boete te moeten eischen en wel een van ƒ150, subs. 25 dagen hechte- nis. De kantonrechter wees uitvoerig gemo tiveerd vonnis. Spr. acht het feit bewezen De bestemming der bussen voor geregeld vervoer blijkt o.m. uit de strooibiljetten. Ten aanzien van de strafmaat zeide spr. dat hij tegenover de busdiensten niet antipa thiek staat Het feit, dat zij zooveel publiek trekken, bewijst, dat zij aan een behoefte voldoen, aldus mr. Höfelt. Dit strafbare feit is lus eigenlijk gepleegd In het belang yan tAtv publiek. Ik voel er niets voor, zoo ver volgde de kantonrechter, die raenscheu te „knauwen". De kantonrechter bepaalde ten slotte de |boel|^p ƒ15, subs. 15 dagen hechtenis. Het Poolsche geschenk wordt bezichtigd De Haagsche burgemeester mr. de Monchy bezichtigt de plaquettes en penningen die Z Exc Babinski, de Poolsche gezant, rechts, namens zijn regeering aanbood- Zilveren jubileum gevierd. Onder leiding van de inspectie van het ver keer heeft de Groningsche motorpolitie gisteren op den Friesche straatweg even buiten d.e stad een autobus in beslag genomen, die op weg was naar Amsterdam via den afsluitdijk en op den Verlengde Beereweg twee autocars, die Utrecht als bestemming hadden. De inbeslagneming, die geschiedde wegens overtreding van de wet op de openbare mid- delen van vervoer, noodzaakte de passagiers om uit te stappen en te voet naar de stad terug te ikeeren Zij reisden op een kaart, die aangaf, dat alle inzittenden tot een gezelschap behoor den dat voor deze reis de bus had afgehuurd, Eim ambtenaar van het Rijkstoezicht op de spoorwegen was bij de inbeslagneming tegen- [woordig. Door do Nederlandscho Koloniale Tankvaart Maatschappij te 's-Gróvenhage, is met de Bo't- terdamsche Droogdok Maatschappij gecontrac teerd voor den bouw Van een dubbelschroef stoomtankschip met een draagvermogen van 6000 ton. Het schip zal een lengte hebben van 360 voet, en een breedte van ongeveer ö4 voet. De nieuwe tankboot zal gebruikt worden voor het transport van producten van de Ne- derlandsche Koloniale Petroleum Maatschappij. Gelijk men weet, heeft de Rotterdamsche Droogdok Mij. verleden week ook opdracht unnw van een der zes tank «ekresen voor den douw v«u wn*- £h,pS. watt. da Bataalsche PaMaa. M.„, schappij hier te lande laat bouwe Personeelraad komt op voor de gepensiouneerden. In een op Zaterdag j.L gehouden gemeenschap pelijke vergadering van den Bond van Gepen- sionneerden en den Personeelraad bij de Ned. Spoorwegen, waarin de vijf erkende vakveree- nigingen zijn georganiseerd, heeft een langdu rige bespreking plaats gevonden van het aan hangige wetsontwerp tot wijziging van de Pensioenwet voor de spoorwegambtenaren. Er werd volledige overeenstemming verkre gen over de te voeren actie. Door den personeel raad werd alle mogelijke steun aan de gepen- sionneerden toegezegd, waartoe hij om te begin-, nen, een adres tot de Tweede Kamer zal richten, waarin zijn bezwaren tegen het wetsontwerp kenbaar gemaakt worden: Met name zal In het bijzonder worden opgekomen tegen het feit. dat de pensioenen op losse schroeven zullen komen te staan, doordat de desbetreffende minister, in dien het wetsontwerp aangenomen wordt, be voegdheden krijgt, wijzigingen in de pensioenen aan te brengen, zonder de Kamers der Staten Generaal daarvoor te behoeven te raadplegen. Bij de ambtenaren te Goirle bestond een sterk vermoeden, dat een kwantum margarine per auto van Goirle naair Tilburg zou worden vervoerd. Daarom waren door den inspecteur Zondag alle wegen door ambtenaren afgezet teneinde de auto in handen te krijgen, meldt de N. Tilb. Crt Zondagavond omstreeks half tien bevonden zich ambtenaren van Alphen op den Rielschen weg onder Tilburg. Juist waren dezen vertrok ken toen een groote 6 persoons auto van Goirle over den Nieuwen Rielschen weg reed. De chauffeur had er niet op gerekend, dat die wacht nog werd afgelost. Juist was de wagen den wég RieW-Tilburg opgedraaid, toen een ambtenaar de douanevlag zwaaide. De chauffeur luisterde niet naar deze sommatie en reed door. Enkele meters verder stond een ambtenaar met een karabijn, die een paar waarschuwingsschoten loste. Ook hieraan stoorde de chauffeur zich niet. Toen knalden vijftien schoten achtereen, die raak waren en twee banden gaven den geest en de wagen begon op den besneeuwden weg te slippen. De twee inzittenden, die zagen dat aan ontkomen niet te denken viel, sprongen uit den nog rijdenden wagen en lieten deze aan zijn lot over. De auto maakte een halve zwenking en schoot nog juist langs een boerderij en sloeg toen over den kop. Bij onderzoek bleek, dat in den wagen 120 K/G. margarine was geborgen. f De wagen en de boter- wepden voor 't. rijk in beslag genomen. "t De inzittenden, die tot nu toe onbekend zijn, waren ontkomen. -•* DE CENTRALES OP DEN RIJN. De Duitschers gaan beginnen. Naar de „B.B.Z." meldt, is thans tot leider van de in het vorig jaar September bij regee- ringsverordening op publiekrechtelijken grond slag opgerichte „Schifferbetrlebsverband für den Deutschen Rhein" aangewezen de Rijn- schipper Fritz Möhlens uit Duisburg—Beeck. Nu deze benoeming een feit is, zal de nienwe organisatie, waaroe gelijk bekend, alle Rijn schippers moeten toetieden, aan de uitvoering, van de haar opgelegde taak kunnen beginnen. De tot nogtoe voornaamste vereeniging der particuliere Rijnschippers „Jus et Justitia" zal haar economische taak op het terrein der particuliere schipperij aan het Schifferbe- briebsverband a' het daarvoor geëigende nieu we instituut overdragen en alleen nog maar speciale dingen zooals bijv. verzekeringskwes ties hebben waar te nemen. Het effect der activiteit van het Verband ten aanzien van het Meldestell en-systeem, dat deze organisatie geheel in handen heeft, zal afhan gen van., de vraag, of het in Nederland g2- lukken zal, aidus het blad, spoedig een centrale voor de Nèderlandpche schippersorganisaties tot stand te brengen. - - (Gelijk m.en .weet, hebben- de drie groote Neclerlandschë örgahlsaties de statuten voor een centrale al aanvaard.) Is de Nederlandsche Centrale opgericht, zoo besluit het Duitsche orgaan, dan zullen ae voorwaarden voor een gelijkmatige verdeeling van de invoersopdrachten, voor de Duitsche en Nederlandsche Rijnschippers zijn geschapen. De burgemeester van'Ridderkerk deelde gis terenavond in de raadsvergadering mede, dat hij tegen 1 Mei 1935 aan H. m. de Koningin ontslag heeft gevraagd uit zijn functie. Te 's-Hertogenbosch is Zondag het zilveren jubileum vah de R.K. Vereeniging van leeraren tot bevordering van het handelsonderwijs ge- vierd. In de kapel der Bisschoppelijke kweekschool heeft conrector De Rooy, adviseur der jubi- leerende vereeniging een H. Mis opgedragen. Nadat in den raadskelder de koffiemaaltijd gebruikt was, werden de leden en genoodigden officieel te nstadhuize ontvangen. In het Oranjehotel werd des middags een drukbezochte feestvergadering gehouden. Hier hield de heer Schrijvers een uitvoerige toe spraak, waarin hij zich speciaal richtte tot-dé dames en de genoodigden. Hij verwelkomde den heer Jos. Meyring, voorzitter van den Ned. R.K. Middenstandsbond en gedelegeerde in het bestuur der jubileerende vereeniging. Voorts richtte hijvriendelijke woorden tot den oud adviseur, den hoogeerw. heer P. Goorts. de heeren J. Holtzappel uit Amsterdam en Kengeh uit Haarlem, vertegenwoordigers van de Ver eeniging van directeuren en leeraren van het handelsavondonderwljs, den heer Bogaerts te 's-Hertogenbosch, bestuurslid van die vereeni ging en den heer P. Cremers uit Oss, bestuurs lid van den Bosschen Dioc. Middenstandsbond. In huldigende bewoordingen sprak hij ver volgens toe, den heer Mar. van Hout, burge meester van Helmond, opmerkende, dat deze al 25 jaren voorzitter van den Bosschen Dioc. Middenstandsbond was en met dr. Nouwens veel voor het handelsonderwijs gedaan heeft. Voorts releveerde hij den arbeid der heeren C. v. d. Eeden en Van Stappen uit Helmond die oprichters, en eerste leden der vereeniging waren. ,t Dé heer Jos Meyring daarna het woord krij gende wees op den innigen band Welke tusschen hem als voorzitter van den Ned. R.H< Middenstandsbond en de vereeniging - bestaat Dankbaar voor het werk der jubileerende ver eeniging getuigde hij gaarne van die erkente lijkheid namens de ruim.24.000 leden van zijn bond. In het kort gaf hij aan de beteekenis van het in de vérloopen 25 jaren verrichte werk, waar van juist in deze tijden de waarde zoozeer blijkt. Vooral zeide hij te blijven waardeeren het oorspronkelijke diploma, waarmee vooral gebaat waren de kleinere middenstanders Voor de toekomst der vereeniging vormde spr. de beste wenscheh. Daarna hebben de heeren M. van Hout uit Helmond en C. v. d. Eeden, de hoogeerw. heer P. Goorts en tenslotte de heeren P. Cremers en J. Holtzappel woorden van waardeering en gelukwenschen gesproken. Met een dankwoord van den heer Schrijvers werd de feestelijke bijeenkomst gesloten. Onder leiding van den hoogeerw. heer Bre- kelmans werd nog de kathedrale basiliek bezichtigd. De dag werd besloten met een feest diner in het Oranje-hotel. De concentratie in de Italiaansche filmin dustrie, waarvan we kort geleden de mogelijk heid hebben geopperd, in verband met de be noeming van een filmdictator, heeft thans reeds een aanvang genomen. Uit Rome wordt n.l. ge meld, dat er een fusie tot stand is gekomen tusschen de Luce en de Pittaluga. De Luce is het regeeringsiichaam, dat zich bezig houdt met het vervaardigen van actueefe journaals, van documentaires en ieerfiimen Wal speelfilms betreft, het lanceerde o.a. de fascis tische film „Camicia Nera (Zwarthemd) en voorts organiseert het te Rome de filmvoor stellingen in het Planetarium. De voornaamste taak van de Luce was van propagandistische!! aard. Men heeft nu blijkbaar dit dooi de italiaan sche regeering gestichte instituut voorbestemd als centrale organisatie van de heele Italiaan sche filmindustrie, want de samensmelting met de Pittaluga beteekent een belangrijke uitbrei ding van het arbeidsveld. Pittaluga is een der oudste en tevens een dei voornaamste Italiaansche filmondernemingen, wier bloeiperiode voornamelijk tusschen de jaren 1920 en 1927 ligt. In 1926 was haar be drijf van filmproductie en filmverhuur nog tn staat, een winst van vijf en een half millioen op te leveren. Daarna echter ging het bergaf, voorai door de groote concurrentie der Ameri- kaansche films en de achterlijkheid der Pitta luga studio's, die speciaal in de geluidstechniek ver achteraan kwamen. In zes jaar tijd verloor de onderneming drie kwart van haar kapitaal Het batige millioenen- saldo werd in 1932 een tekort van veertig mil lioen en het kapitaal moest van honderd tol vijf en twintig willioen worden teruggebracht, teneinde een verdere exploitatie mogelijk te maken. Desondanks bleven de verliezen aan houden en is thans bijna het geheele kapitaal als verloren te beschouwen. In de onlangs te Turijn gehouden bestuursvergadering der maat schappij nam dit in z'n geheel ontslag en werd dat van de Luce met de leiding belast. Hiermede is voor de eerste maal gebruik gemaakt van de ministeriëele bepaling van 16 Januari, waar bij de Luee. gemachtigd werd. zich financieel bij andere ondernemingen op filmgebied te inte- resseerén. De Luce neemt alle ondernemingen van de Pittaluga over en zal In het vervolg een be langrijken invloed uitoefenen op het systeem van verhuren, een begin uiteraard van een verdere controle op de Italiaansche filmin dustrie. Dat bet de Italiaansche regeering ernst is met haar belangstelling voor de film en het film bedrijf. blijkt wel uit het besluit, de tweejaar- lijksche filmtentoonstelling te Venetië, die vel leden jaar in Augustus gehouden werd. dit jaar wederom te organiseeren en haar dus geheel Jos te maken van de tweejaarlijksche schilde- rij en-expositie. De filmtentoonstelling zal tn het vervolg echter slechts veertien dagen duren. Voorts zal er een strenge scheiding worden ge maakt tusschen vaklieden en werkelijk geïnte resseerden en het gewone publiek. Verleden jaai leeft dit-laatste meermalen storend gewerkt en Llnstfilais. die het niet waardeeren kon, alles- eftalve. vriendelijk ontvangen. Men zal zich Maandag 22 April gaat de Katholieke Jeugd- vereeniging in Nederland ter bedevaart naar Rome. Aan den vooravond van de reis is een extra editie van „De Roepstem" uitgekomen, welke Z.H. den Paus wordt aangeboden tot bewijs van dankbaarheid der katholieke vrou welijke jeugd, tot teeken van hare hulde en als een belofte voor de toekomst. In dit rijk geïllustreerde nummer wordt het r streven der K.J.V. uiteengezet en zijn tal van bijzonderheden over het werk dezer verdienst- volle jeugdvereeniging alsmede over de Rome reis meegedeeld. Het Haagsche Gerechtshof bevestigde het vonnis der Rotterdamsche Rechtbank waarbij D. B. thans gedetineerd, wegens verduistering van een auto is veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. het pijnlijke incident herinneren bij de vei tooning van Rutten's „Dood Water", toen er door het optreden van het publiek gestaakt moest worden. De leiding heeft later Rutten haar verontschuldigingen aangeboden, maar blijkbaar wil men pok een herhaling voorkomen Daarom zullen de films, die zich tot een tech nisch en artistiek tot oordeelen bevoegd publiek richten, overdag vertoond worden. De amuse mentsfilms zullen als gewoonlijk des avonds en voor een massaal publiek gedraaid worden, zoo dat dit, meestal grootendeels uit badgasten van het Venetiaansche Lido bestaande, zich niet meer door de vertooning van een kunstfilm „gedupeerd" zal kunnen voelen. Naar wij vernemen, zal het 3e half-regiment -huzaren ter gelegenheid van den 121sten ge denkdag van de oprichting van het regiment op Woensdag a.s. voor H.M. de Koningin voot het paleis Huis ten Bosch te Den Haag defileeren Dit défilé zal plaats hebben om 11.45 uur. Aan dit défilé zal, des morgens om 10 uur, voorafgaan een plechtigheid op het Alexan- derveid, waar de beëediging van de nieuw benoemde 'reserve 2e luitenants zal plaats heb ben, Inspecteur Nieland nam een teug van z'n bier en ging wat gemakkelijker zitten. Och, begon hij dan het heeft niets om het lijf, maar 'tis misschien de moeite van een verhaaltje waard. Het gebeurde vele jaren ge leden, dat ik op weg was naar huis, na een nachtdienst die tot ongeveer vier uur had ge duurd. Het was in het najaar en het weer was vrij stormachtig. Ik zette de kraag van mn jas wat op en trok m'n hoed dieper in m'n oogen, terwijl ik stevig doorstapte, blij in het vooruitzicht van een welverdiende rust. Er was in geen weken iets gebeurd in het stadje, en dan kom je vanzelf in een landerige, onver schillige stemming, die je doet wenschen overigens vrij onmensenelijk natuurlijk dat ei desnoods weer eens een flinke „kraak" zal worden gepleegd, zooals de vakterm luidt, om aan de gruwelijke verveling op 't politiebureau een einde te maken. Enfin, ik sla zoo den hoek van een straat om en daar zie ik opeens voor me een kerel, die pogingen doet, een huis binnen te dringen. Nou moet ik eerlijk erkennen, als een inbreker zag-te d'r niet uit. Hij was keurig gekleed in een goedzittend grijs costuum dat zag ik natuur lijk later pas met daaroverheen een royale, zeker niet goedkoope regenjas en een vilthoed op. Trouwens, hij gedroeg zich ook niet als een inbreker, want waar deze over het algemeen zoo weinig mogelijk leven trachten te maken, was hij in z'n pogingen om de deur te openen, nogal luidruchtig. Maar iets deed me hierin onmiddellijk een sensationeele inbraak zien en ietwat geheim- znnig langs de muren sluipend, zooals dat in detectiveromans zoo karakteristiek wordt be schreven, kwam ik nader. Nu was het een on gelooflijke domheid van me, maarik was niet gewapend. En dat voor een politieman, zullen jullie zeggen en je hebt volkomen gelijk Maar in dién tijd was de misdaad veel meer beperkt dan nu en ik achtte het, wanneer m'n dienst was afgeloopen niet noodig, mij ge wapend op straat te begeven. Ik wilde dan juist liever een gewoon mensch zijn om het zoo eens uit te drukken en in niets herinnerd worden aan mijn ambt Nu was ik niet bang uitgevallen, maar een blik op het heerschap voor me, was toch vol doende, om mij te overtuigen, dat ik ingeval van nood tegen hém niets zou kunnen uitrich ten. Het was zoo'n soortDempsey, weet je? En één slag van hem zou voldoende zijn, om mij buiten gevecht te stellen. Nog voor ik hem geheel en al was genaderd, wendde de man zich naar me toe, en sprak, terwijl hij een paar onzekere passen deed, in mijn richting: N-nou kan ik to-toch die vervl-vervloekte deur niet, hik, openkrijgen! Ik stond perplex. Dus die kerel was dronken! tk voelde een vage ontnuchtering bij deze een voudige oplossing van het geval. Maar opeens schoot me een verhaal te binnen, waarin de inbreker óók voor aangeschoten student had gefungeerd, enmet succes. Jawel, begon ik dan ook die praatjes, ken Ik, jongeman! Wat moet jij daar aan die peur, hè? De man keek me aan met zboto onschuldig verwonderden blik, dat ik opnieuw begon te twijfelen. Aan die d-deur.hik? W-wel, ik m-moet er in n-natuurlijk, m-maar zachies, vrind, z'achies, want m-m-n vrouw, m-m-'n vrouw! en hij grinnikte luid. Jawel, mopperde ik, maar ik vertrouw dat zaakje toch niet. Als alles in orde is, nietwaar, dan moet die deur toch open kunnen? M-misschien heeft z-ze den knip d'r op ged-daan, hikl M-maar, vervolgde hij dan, z'n hand vertrouwelijk op m'n schouder leggend, z-ze vergeet a-altijd, hik. de p-p-pen op het raam te.... hik, te d-doen! M-misschien.... Alles goed en wel, maar misschien ben je wel voor het verkéérde huis? V-verkeerde huis v-verkeerde huis? Zeg. m-makker.ik ben niet d-drouken! en htj grinnikte vervaarlijk. Dan kwam bij naar me toe. H-hier! legitimeerde hij zich, een kaartje uit z'n portefeuille nemend h-hier. kijk dan, als je me n-niet gelooft, hik! en hij duwde me het eartonnetje onder m'n neus. terwijl hij met een theatraal armgebaar wees op het naam bordje op de deur. Het klopte. Hm! bromde ik geef mij dien sleutel nog-es, dan zal ik eens zien of ik 'm misschien open kan krijgen. Ik ging breed-uit voor da deur staan, draaide voorzichtig enklak, het slot sprong open. J-je bent een k-kérel! prees de ander. Be- bedankthik! Jawel, 't is goed, sprak ik wat norseh want ik houd niet van dronken menschen. Nou, bon jour. tot ziens, en ik vervolgde m'n weg. B-bonjour! groette de ander terug, dan met een zwaai verdween hij naar binnen, terwijl hij de deur, waarschijnlijk om z'n vrouw, niet te wekken, behoedzaam achter zich sloot.... Inspecteur Nieland onderbrak z'n verhaal om een teug van z'n bier te nemen en we keken elkaar wat verwonderd aan. Dat was dus wat je noemt een kapitale blunder! zei Peters. Tóch niet! grinnikte Nieland tevreden over het succes van z'n nü komende onthulling want vijf minuten later was ik bij de woning terug met twee politiemannetjes enbetrap ten we den vent op heeterdaad. Dus tóch Ja, dat wist ik van het moment af, dat den kerel zag staan. Dat dronken zijn..., alle maal comedie, handigheid! Maar ik was niet gewapend, dus alleen kon ik weinig tegen hem uitrichten, vandaar dat ik óók comedie speelde, tot ik in de gelegenheid was, hulp te hjAen. Maar? meende Peters verbaasd één ding begrijp ik niet, Nieland. Hoe wist jij nou zoo direct, dat die kerel tóch een inbreker was, hij zag er niet naar uit zei je. gedroeg zich er niet naar, de naam klopte met dien op de deur. Ja, dót was een handige foef! verklapte Nieland de vent opereerde regelmatig op deze wijze en was in het bezit van tientallen visitekaartjes, terwijl hij dan van tevoren een huis uitzocht, waarvan de naam op de deur klopte met één van die kaartjes. En, hoe ik wist, dirèct wist dat de kerel tocbi een inbreker was? Wel, doodeenvoudig, ik had ■m onmiddellijk in de gaten om de eenvoudige reden, dat de kerel voor.mijn eigen huis stond te hann«ssen! Ons bulderend gelach overstemde al 't andere café-rumoer. G. -B. J (NADRUK VERBODEN.) De minister van Buitenlandsche Zaken heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen den tekst van een protocol, gelijktijdig ondertee kend met het op 11 December 1933 te 'sGra- venhage gesloten tariefaccoord tusschen Ne derland en Polen. Daarbij is gevoegd de tekst .van de in bedoeld protocol genoemde over eenkomst welke tot stand is gekomen door een notawisseling d.d. 12 en 26 April tusschen den vorigen minister van Buitenlandsche Za ken en den Poolschen gezant De stukken zijn ter griffie neergelegd, ter vertrouwelijke kennisneming door de leden. Tot voor kort vreesde men, dat de Eskimo's zouden uitsterven en dat het geheele ras van den aardbodem zou verdwijnen. Volgens een rapport van het departement van binnenlandsche zken, dat dezer dagen is ge publiceerd, is er thans echter reden om te ge- looven, dat aan het uitstervingsproces een einde is gekomen. Over een afstand van' duizenden mijlen brengen de geneeskundigen in dienst van de regeering hun geneeskunst naar de door de Eskimo's bewoonde streken. Daarbij wordt gebruik gemaakt van alle verkeersmiddelen, van het vliegtuig tot de hondenslee toe. Vroeger was de aankomst van de eerste wal- vischvaarders of vrachtschepen elk seizoen bet sein voor het uitbreken van verkoudheids- en influenza-epidemies, waarvoor de Eskimo's zeer bevattelijk zijn. De geneeskundige diensten in het Noorden doen thans al het mogelijke om bij de aankomst der eerste schepen de verspreiding der ziekten tegen te gaan. Er zijn verbeteringen gebracht in de metho den van kindervoeding. Bovendien wordt den Eskimo's geleerd, zich niet te zeer aan te passen bij het voedsel der blanken. Dit alles heeft volgens het genoemde rapport tot resultaat gehad, dat de gezondheidstoestand bij de Eskimo's veel verbeterd is. MOSKOU, 10 Februari (V.D.) De observa toria te Slotzk, Kieff, en Moskou zullen „proef ballons" oplaten naar de stratosfeer. Het observatorium te Moskou is voornemens, zijn ballon te lanceeren tot een hoogte van ongeveer 30.000 M., althans indien dit moge lijk zal blijken. De ballon heeft een diametei van 1,8 M. en een inhoud van 3 M. Credit national 1920. Trekking van 1 Februari 1935. No. 193547» la betaalbaar met frs. 1 miWoen. no. 3049103 met frs 500.000. de nos. 3971585 en 2060037 elk met frs. 200 000. de noa. 41T2754, 4572155 en 7931720 elk met frs. 100.000. De volgende nos. elk met frs. 50.000: 10207o7 1575623 2033454 3531403 4766902 6876956. Met frs. 500 elk de noa der volgende series: 4776011700 1020701 /S00 1116701/800 1366801/900 1575601'/70O 1935401 500 2033401 500 2060001 100 3049101/200 35314011500 3971501/600 4172701/800 4572101/200 4704301/400 4766901 7000 4852S01960 5394001 700 5405601/700 5487401/500 65324Q1/50O 6876901/7000 6965901 6000 7152901/3000 7378801/900 7842501/600 7931701/800 (Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V.) UITGESPROKEN BAARN, 11 Februari: J. V. Beernlnk, Nas- saulaan 52. Cur. mr. L. Stadig. Amersfoort. VERNIETIGD SCHOONHOVEN, 8 Februari: A. de Groot,, slager, Haven 18. OPGEHEVEN. (wegens gebrek aan actief) GOUDA, 8 Februari: G. J. v. d. Brook, Rei gerstraat 38. LEIDEN. 7 Februari: J. de Wolf. BERKEL. 11 Februari. (Coöp. Groentenveiling Ver. „Berkel Rodenrijs" G.A.) De prijzen wa ren: rozen: dame edlth helen 48.20, aug. noack 2.35—4.85, briar cliff 2.05—4.70. per 100; tulpen: pr. elisabeth 21—28 et, willi&m pitt 1520 ct., willam Copland 1219 ct., mr. v. d. hoef 1019, theeroos 1217 ct., murlllo 1417 ct., bartigon 1318 ot, turesol 15 ct., flamingo 1213 ct. per dozijn; seringen stepman 7—13 ct., chaoet 410 ct., ludwig spath 4—9 ct., lagraye 4—8 ct per tak; diversen: concallaria 13—22 ct. per bos, stierkers 611 ct. per tak. hyacinthen 1—3 ot. per stuk, azalea 5375 ct, cyclamen 17—33 ct., bromelia 18—25 ct per pot; calla 8—13 ct per kelk. 'S-GRAVENHAGE, 1.1 Februari. (Haagscho Veiling voor Fruit en Groenten) Appels: goud- reinet-ben extra 2733 ct le srt 1925 ct. 2e srt (en stek) 12—20 ct bellefleurs 19—26 ot, peren: brederode's 9—12 ct; diversen: Holl. witlof le srt 15—16 ct, 2e srt 11—12 ot Belg. witlof le srt 15—16 ot. 2e srt 12-44 ct; grove wortelen 1—1.40 en uien i pel' 100 kg. LOOSDUINEN. II Februari. (Loosd, Groenten- veiling) Spinazie 65—70 ct per 4 kg„ peen le srt 24, prei 0.85—1.60, seldery 30—70 ct oieterse ie 50—70 ct per 100 bos, knolselderij 2—2.30 per 100 knol. andijvie 90—54 ct per kist, boerekool 19-46 ct per 7 kg. LOOSDUINEN, 11 Februari. (Coöp. Groenten- veiling) Spruitkool vaste 2.10—2.30, witlof f 9 per 100 kg., dunsel 5862 ct per 4 kg., peen le srt 1922. prei 1—1.40, raapstelen 1.201.30, sel derij 40—80 ot pieterselie 1—1.10 per 100 bos. andijvie 68—87 et per 4 kg., boerekool 13—25 ct per 7 kg, ROTTERDAM, 11 Februari. (Coöp. Tuinbouw veiling Rotterdam en omstreken G.A.) De prijzen waren, prei 1.402, rabarber 5. selderij 0.70 —1, boerenkool 1.50, andijvie 2.20, alles per 100; andijvie 18 per 100 kg., spruiten le srt. 6--8, 2e soort 24 ct., witlof 1314, 2e srt. 810 ot.. dunsel 1416 ct. per kg. „Mijn vrouw wil een nieuwen hoed hehhee», maar toon haar maar dadelijk déri laatste, dien u hebt, de andere staan haar toch niet".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 3