DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS 58sfe JAARGANG. MAANDAG 25 FEBRUARI 1935 No. 17186 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 BURGEMEESTER H. STULEMEIJEB Benoemd tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. petroleum-opslagplaats AAN het hoofd. burgerlijke stand DES BURGEMEESTERS HEENGAAN scheepvaart VRACHTAUTO VOOR GEMEENTE WERKEN KETHEL. ROTTERDAM. BIOSCOPEN. EEN SIMULANT. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN PATER BORROMAEUS DE GREEVE. ZESTIG JAAR. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. VERSTEKELING. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, tranco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand WO: per week 25 cent. Bij bezorging tranco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarüc 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. Postchéque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels ƒ1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tariet. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50: 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen; 250.- wijsvinger; f 50.— bij verlies van twee voorste ledematen alle vingers van een hand; 25 bij verlies van eiken anderen vinger. bij verlies van één hand, één voet of één oog f 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Bij Kon. besluit van 20 Februari 1935 is aan H. Stulemeijer o-p zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Schiedam en is hij benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. UITSLAG REFERENDUM. Zestig procent der kiezers opgekomen Politiek advies vrijwel gevolgd. De uitslag van het gisteren gehouden refe rendum inzake de candidaatstelling voor de a.s. Statenverkiezing luidt voor Schiedam als volgt: 1. H. Stulemeijer, Schiedam, 6681; 2. J- de Kok, LooLduinen, 5713; 3. W. F. J- de Keij, Vlaardingen, 5054; 4. A. A. Hegge, Overschie, 4599; 5. M. A. Ooms, Den Haag ,3974; 6. C. J. Spendel, Delft, 3263; 7. M. Zomerdijk, Delft, 2707; 8. M. G. J. Bevers, Delft, 2277; 9. Th. P. J. Eisen, Naaldwijk, 1670; 10. A. J. van Rest, Poeldijk 967. Uitgebracht zijn 671 geldige stemmen, 9 on geldige en 1 blanco, totaal dus 681. Zestig procent van de kiesgerechtigde le den der R. K. Kiesvereeniging is opgekomen. Het politiek advies is vrijwel opgevolgd. Zij, die zich hieraan niet hielden, zorgden, dat on ze candidaat 29 minder kreeg en on ze concurrent 296 meer. Hierdoor bezorgden zij onzen „tegenstander" 325 punten winst. DE OVERSCHIESCHE tol. Verlenging der verpachting In een tot den Raad gericht adres verzoekt de heer H. J, Tijhuis te Rijssen (O.), pachter van den tol aan den Overschiescheweg, hem wederom het recht van het heffen van tolgeld op den rijweg en het jaagpad tusschen Schie dam en Overschie voor den tijd van één jaar te gunnen, zulks op de tbans geldende voor- waarden. Met betrekking tot dit verzoek brengen B. en W. thans onder de aandacht van den Raad, dat bij de voor het tijdvak 1 Mei 1933—1 Mei 2934 aangegane verpachting de pachtsom, na gevoerde onderhandelingen, is verhoogd tot 7436, welke som eveneens is betaald voor het tijdvak 1 Mei 1934—1 Mei 1935. Waar de om standigheden, welke op de opbrengst van den tol van invloed kunnen zijn, ongewijzigd zijn gebleven, komt het B. en W. voor, dat de overeenkomst tegen de thans geldende pacht som kan worden gecontinueerd. Ook met de handhaving der voorwaarden kunnen zij ac- coord gaan. B. en W. doen den Raad een voorstel in bovenbedoelden geest. Naar wij vernemen, zal, althans wanneer B en W. daartoe de noodige vergunningen ver- leenen, op het oude terrein van Van Embden aan het Hoofd een opslagplaats van een onder neming 0p het gebied van petroleumproducten worden gevestigd. Het terrein beslaat een op pervlakte van 5000 M2. en wordt begrensd °°rHoofdstraat, Havendijk, Rijstraat en aaS, 3, 1161 kantoor zal gebouwd worden op 0 J aa„ Waar zich titans het café „Maas" be- V m u JT ler' eenige ondergrondsche tanks aangebracht de man personeel zal btj dit b4,jf te werk worden gesteld. J JAARFEEST k j c Gisteravond heeft de Kath. Jeugdcentrale van de St. Jansparochie haar jaa,-feest ierd in Musis Sacrum. De directeur, de weleerw. pater H. v. d Broek heeft de vele belangstellenden verweikOTOd e op wijzend, dat zulke avonden ten doei hebben den band tusschen de jeugdbeweging en de ouders te versterken, en tevens om de zeer be rooide kas wat te vullen; in dit verband ves tigde de directeur de aandacht op de welvoor- ziene tombola, waarvoor in den loop van den avond loten werden aangeboden. Een drietal gezelschappen verleenc en op i jaarfeest hun artistieke medewerking: de iwo Funny Makers en 't Klaverblad zorgden voor liedjes en voordrachten, terwijl aan de Merry Makers de muzikale opluistering was toever trouwd. Jong en oud amuseerde zich terdege, en de loten werden grif verkocht. Het was een uit gebreid programma, dat werd aangeboden, zoo dat men zich geen oogenblik verveelde, en menig nummer zal nog lang in de herinnering der feestgangers bewaard blijven, en dan om er binnenpretjes te veroorzakien. Onder de aanwezigen bevonden zich pastoor P. Binkhorst O.P. en pater G Keijser O.P., kapelaan van de Singelparochie. Aangifte van 21—23 Februari GEBOREN: Christianus G., zoon van C. H, A. van Pelt en A. Veringmeier, Bilderdijkstr, 8 Anna Chr., dochter van A. Meulemans en A. C. van Putten, Vlaard.dijk 131 Bob, zoon van B. Rowel en M. W. Peters, Marconistr. 87 OVERLEDEN: S. Klepke, 83 jaar, Middelhar- nisschestraat 16 P- Philippa, 75 jaar, Lange Achterweg 29 N. Lepolder 14 jaar, Nassau laan 75 W. C. van Dijk, 4 maanden, Nassau- laan 75. (Ingezonden). De Burgemeester gaat ons verlaten. Donderdag a.s. neemt hij afscheid van den Gemeenteraad. Na een zware periode van zes jaar legt hij dit hooge en verantwoordelijke ambt neer. Wij moeten dat besluit eerbiedigen. Hij heeft in die zes jaar in breeden kring achting en sympathie verworven. Velen spreken met waardeering over zijn be leid en over dc aangename wijze, waarop hij zoowel met personen als met organisaties om ging. Het komt ons voor, dat zijn heengaan niet zoo koud mag geschieden. Dat zou niet alleen aan tal van personen, maar ook aan vele organisaties een sterk ge voel van teleurstelling' geven. Met het oog hierop doen ondergetekenden een beroep op den Burgemeester, dat hij na melijk zijn afscheid niet beperke tot den Raad, maar dat hij ook daarnaast een gelegenheid scheppe voor particulieren en vereenigingen, om van hun gevoelens in dezen tijd blijk te geven. J. M. v. d. SCHALK. F. A. C. LECHNER. A. GEURTSEN. J. v. KATWIJK. P. DE BRUIN. TH. J. H. MOUWENS. WATERPOLO Zaterdag heeft het le heerenzevental van S.Z.C. in het Oostelijk Zwembad te Rotterdam zijn laatste competitiewedstrijd voor de Winter competitie van den Zwemkring Rotterdam e.o. gespeeld tegen Maas 2. S.Z.C. heeft den wed strijd met 41 gewonnen, zoodat zij als No. 2 de competitie heeft beëindigd. De goals werden gemaakt dooa- Ogroske, v. Luyck en v. d. Meer (2). GEVONDEN VOORWERPEN Bij de politie aangegeven in het tijdvak van 8 tot en met 21 Februari 1935. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur des middags: rijwielplaatje, div. handschoenen, tang in étui, div. sleutels, twee jassen, rozenkrans, portemonnaie met inh., beursje, portemonnaie met 2 ct., gonje zakken, sjaal, koperen ring met dito ketting, glassnij der, bos sleutels, bont, mondstuk van muziek instrument, dasspeld, portemonnaie met 3 pen ningen, alpenmuts, hoed, jasje, zakmes, houten bord das, gymnastiekschoen, muts. Bij vinders: dameshandschoen, W. v. d. Gaag, Westfrankelandschestraat 105; corset, W. de Ko ning, St. Jacobsgasthuis; 2 leesboeken, M. Bone faas. Rotterdamscfaedijk 27; armband, D. Krom menhoek, Beijeriandschestraat 65; overjas, A. van Dommelen. Voltastraat 9A; sleuteltje, L. Hoope, Dam 14; portemonnaie met inh., F. Menke, Warande 81; vulpenhouder en vulpot lood, J. van Tilborg, Brouwerstraat 10; das, N Dingier, Raam 31; bril, D. Snikker, van Os- tadelaan 29A; paar overschoenen, J. van Schie, Gasstraat 43; mand, W. Burger, Valeriusstr. 133 te Vlaardingen; hond, L. van Corcom, Stad- houderslaan 33; rijwiel, A. Bruin, Oude Sluis 3; sehooltasch met inh., Postkantoorloket 2; paar dameshandschoenen, T. Kerklaan, Nieuw- straat 10; vulpenhouder, J. Vermaat, Louise de Colignystraat 28; portemonnaie met inhoud Vecht en Wetselaar, Amstelkade 12 te A'darn; alpenmuts, T. Scholten, Vlaardingerdijk 65A; paar kousen en stofdoeken, T. Scholten, Vlaar dingerdijk 65A; hondje, G. Zol, Alb. Thijmstr. 74B; R. K. kerkboekje, J. Goos, Burgem. Knap- pertlaan 263B; rijwielbelastingplaatje, L. v. d. Does, Broersveld 127; hond, J. Koogje, Brou werstraat 24; rijwiel, W. Roest, Galileistraat 85 glacé dameshandschoen, H. Boef, Buitenhaven weg 114; alpenmuts, F. van Lissa, Rembrandt- laan 5; rijwielplaatje, F. Backer, Rembrandt- laan 5A; dameshoed, L. Voulon, Brielschestr. 23; glacé dameshandschoen, H. Bleeker, Station straat 42A; kinderportemonnaie met inh., J. Backer, Geervlietschestraat 36B; portemonnaie met inh., F. Blok, Burg. Knappertlaan 4; beurs met inh., A. Hoogstad, Buitenhavenweg 116-18; rozenkrans in étui, W. Holierhoek, Vlaardin gerdijk 109B; armbandje, M. Hooijman, Broers veld 8B; beursje met inh., M. de Reuver, IJsel- mondeschestraat 54; alpenmuts, F. Kooij, Voorneschestraat 13A; knot sajet, C. v. d. Grijo, den Bommelschestraat 4; damesportemonnaie met inhoud, H. J. Koning, Anth. Muijsstraat 75; dameshandschoen, G. Pappers, Heerenpad 13A; ketelpak, H. Polak, Zalmstraat 20; paai koperen bellen, W. Burger. Goereeschestraal 20B; sleutel, A. Klaassen, Prof. Kamerlingh °nneslaan 151A; portemonnaie met inh., J. Kalfsbeek, van Ostadelaan 69B; hond, J. v. d. ®nt> Rijnstraat 43; dameshandschoen, C. J. van ohernen, Streijenschestraat 31; naar regen- teiPei' A' Frenks- NuÜs Ballotsingel 70; sleu- e Wiilems, Prinisensteeg 15; rijwiel, C. e onde, Koemarkt 4; schortje, E. Rissema, Sn™na4s14B: Aiwielptaatje in étui, me], kinderkousje en zakdoek, ,T. Vink. i e minapiejjj 12; r k. kerkboekje, B' !6Sf'^eïraat 9; Portemonnaie met in houd, A. S enk, BUderdijkstraat 318; dames- taschje met inh., J. Beuning, Vlaardingerdijk 67B; portemonnaie met inh., j. Luth, Cartesius- straat llA; ring met sleutels, b. Kloosterman, Parallelweg 133B, autoped, A. Landman, J. Marisstraat 5A; das, A. Putter, Mariastraat 45A SCHIEDAM, 23 Febr. Vertrokken; Zweedsch s.s. Japan, met stukgoed naar Rangoon via Ant werpen; Fransch s.s. Casamance, met stukgoed naar Antwerpen; Noorsch m.s. Erria met stuk goed naar Bangkok via Antwerpen, Duitsch s.s. Essen, met stukgoed naar Batavia via Ant werpen; Noorsch m.b. Berganger, naar Van couver; Noorsch s.s. Avance I, ledig naar New castle on Tyne. SCHIEDAM, 25 Febr. Aangekomen: Duitsch m.b. Ellen, van Harburg voor N.V. Schieveem; s.s. Vindeggen, van Duinkerken; s.s. Torungen van Calais om te dokken in de Wiltonhaven. Het vertrek van de „Edmond Thiefery" van het Brusselsche vliegveld voor de eerste postvlucht te maken ter opening van den regebnatigen luchtdienst van België op de Congo. Rechts de lading SCHIEDAMSCHE RENNERSCLUB ,,DE ZWALUWEN" Om het kampioenschap van Schiedam- Tot besluit van het winterseizoen hebben Zondagmiddag in het clublokaal van de ren nersclub De Zwaluwen aan den Rotterd. Dijk wedstrijden plaats gevonden om het kampioen schap van Schiedam op de rollen. De belang stelling voor deze wedstrijden was zeer groot, want het lokaal bleek te klein om alle toe schouwers te kunnen bergen. Hoewel er door de renners fel is gestreden, had het verloop een sportief karakter, zoodat het beroep op sportiviteit, dat de trainer van De Zwaluwen, de heer R. Pijnen bij den aanvang had ge daan, zijn uitwerking niet heeft gemist. Kam pioen van Schiedam werd G. Verbaan, lid van de S. R. C. De Zwaluwen. Na afloop heeft de voorzitter van De Zwa luwen, de heer H. van Munster, den kampioen met eenige hartelijke woorden met het behaalde kampioenschap gecomplimenteerd, terwijl hij de overige prijzen met een toepasselijk woord aan de winnaars heeft uitgereikt. Hieronder laten wij de volledige uitslagen volgen: A.-klasse: 3 ronden. 1 J. Hurk (Zwaluwen) 34.4 s. 2 Verbrugge idem 35 s.; 3 Hartman idem 35.4 s.; 4 de Rooij idem 36 s.; 5 De Ronde (Schiedam) 37 s.; 6 Soldaat (Zwaluwen 37,2 s.; 7 G. van Wielingen (Schiedam) 40.1 s.; 8 B. Haak idem 41 s. B-klasse, 3 ronden; 1 G. Verbaan (Zwaluwen) 34,4 s._ (na beslissing met Hurk) kampioen van Schiedam; 2 J. Lenos (Zwaluwen) 36,1 s,; 3 J. Katoen idem 36,1 s.; 4 J. van Dommelen idem 36,1 s. (na overrijden); 5 v. Dorp (Schie dam) 36,2 s.; 6 E. Muller (Zwaluwen) 37,4 s; 7 Thijssen idem 38 s.; 8 Schafthuizen (Schie dam) 39,1 s.; 9 v. Nielen idem 39.1 s.; 10 van Heijster idem 40,1 s.; 11 J. van Munster (Zw.) 40.1 s. 12 Coevermans (Schiedam) 40.1 s.; 13 J. van Beek idem 40,2 s.; 14 Garnier (Zw.) 42,1 s. Juniores 2 ronden: 1 J. v. d. Spek (Sch.) 2-5 sec.; 2 Kranenburg (Zw.) 25,1 s.; 3 Köneman idem 26.2 s.; 4 van Lint (Sch.) 26.4 s.; 5 Heijster (Zw.) 27,3.; 6 Boogaard (Sch.) 27,4 s.; 7 J. Nels idem 28 s.; 8 Pettinga (Zw.) 28,3 s.; 9 Brussaard idem 30 s.; 10 Hersbach (Sch.) 30 s.; 11 Sperman idem 30.4 s.; 12 Mesritz idem 31.1; 13 Schellebeek idem 32,1 s; 14 Lenos Jr. 33,4 s. (12 jaar). B. en W. stellen den Raad voor, hun een cre- diet van 3200 te verleenen voor de aan,schaf fing van een vrachtautomobiel ten behoeve van den dienst Gemeentewerken. De commissie vcor dezen dienst en de Financieele Commissie kunnen zich met dit voorstel vereenigen. De directeur zou hebben aannemelijk gemaakt, dat, afgezien van het niet onder cijfers te brengen gemak bij het hebben van een vrachtauto met driezijdige kipinrichting van den laadbak, een besparing van ten minste 500 per jaar kan worden verkregen tegenover het huren van een dergelijken wagen, zooals in het afgeloopen jaar is geschied. FEESTAVOND K. K. G- Gisteravond heeft de Katholieke Kring Gor zen een feestje gehad in het Parochiehuis. De zaal was tot in alle hoeken bezet, toen de voorzitter, de heer P. Bolmers, de leden wel kom heette. Belangstelling toonde ook pastoor Vis en de beide kapelaans der parochie, de weleerw. heeren J. v. d. Meer en W. Berding. De artistieke medewerking werd dezen avond belangeloos verleend. Voor muzikale opluiste ring zorgden het Rotterdamsche onderwijzers ensemble The Found Fellows Band, terwijl de Gebrs. Alberts liedjes en voordrachten ten beste gaven. De executanten oogstten veel bij val; de liedjes werden uit volle borst door de katholieke Gorzenaren meegezongen, wat er wel op duidt, dat de stemming niets te wen- schen overliet. Tot de attracties van dezen feestavond be hoorde ook een tombola. INBREKERS IN ACTIE Zaterdagavond is er tijdens de afwezigheid der bewoners ingebroken bij W. B. de B. aan de Burg. Knappertlaan alhier. De daders heb ben zich aan de achterzijde van de woning toe gang verschaft door uitsnijding van een glas- in-loodruitje. Het geheele huis is doorzocht en laden waren opengetrokken. Een revolver werd uit een nachtkastje vermist. Gisteravond is er ingebroken bij P. M. aan de Graaf Florisstraat. De daders zijn aan de achterzijde van de woning, die op dat mo ment verlaten was, binnengedrongen. Het ge heele huis is doorzocht. De bedden lagen over hoop, kasten en laden waren geopend en de inhoud dooi elkaar geworpen. Een bedrag van ongeveer 70 wordt vermist. ONGEVALLEN Gisteren is de zes-jarige W. v. d. V., die achter op den bagagedrager van het rijwiel van zijn broer meereed, op de Prof. Camerlingh Onneslaan met zijn rechtervoetje tusschen de spraken geraakt. De jongen is een woning bin nengedragen en door den ontboden geneesheer M. voorloopig verbonden. Deze constateerde een gekneusden enkel. De 36-jarige H. S., loswerkman alhier, Is Zaterdagmiddag zoodanig van zijn fiets ge vallen, dat hij den ringvinger van zijn rechter hand brak. Nadat hij aan de politiepost Groote Markt voorloopig was verbonden, heeft hij zich onder doktersbehandeling moeten stellen. HET REFERENDUM. Bij de gisteren gehouden voorstemming voor de definitieve candidaatstelling der Provinciale Statenverkiezing werd als volgt gestemd (in alphabetische volgorde) 1. M. G. J. Bevers 1693; 2. Th. P. J. Eisen 1902; 3. A. A. Hegge 812; 4 J. D. de Kok 2400; 5. M. A. Ooms. 1006; 6. A. J. van Rest 1449; 7 W. F. J. Reij 1231; 8. C. J Spendel 556; 9 H. Stulemeijer 2211; 10. M. Zomerdijk 325. Totaal 13585. Het aantal' ingeleverde biljetten was 272. Het aantal geldige stemmen 247, ongeldige 17 en blanco 8. „Frühlingsstimmen". In het Theater Lumière aan den Coolsingel gaat deze week een Oostenrijksche film, welke de speelsche gemoedelijkheid van dit charmante land sterk karakteriseert. „Frühlingsstimmen" is een rolprent, waarin de bekende Strauss-sche muziek eigenlijk de hoofdrol speelt. De intrige is van ondergeschikt belang, aardig en boeiend ongetwijfeld, maar slechts de draagster van de melodieën, welke er doorspelen, en van de stemmen, welke ze zin gen. De coloratuur-zangeres Adèle Kern kan er al haar kleuren in laten schitteren; orkest, koor en ballet van de Weensche opera kunnen alle nuancen van ontroering en schoonheid weven. Dan is er Szöke Szakall, de onverbeterlijke hu morist, die met een gebaar, met een blik een situatie kan teekenen, scherper dan een lang filmbeeld het zou vermogen. En als dan nog Oskar Karlweiss en Hans Thimig stem en stem ming brengen, dan weet men, dat men een avond van hoogstaand genieten krijgt. Een welverzorgd bij program met een leuke, teekenfilm en, natuurlijk, enkele episoden uit den wedstrijd Nederland en Duitschland maken het geheel tot een werkelijk prettigen ontspan ningsavond. Gisterenmorgen werden de politie van het bureau Charlois en de G. G. D. gewaarschuwd dat aan de Waalhaven bij steiger 10 een onge luk zou zijn gebeurd. Toen deze diensten daar arriveerden bleek er van een ongeluk geen sprake te zijn. Omstanders vertelden dat een zwerver „erg akelig" had staan doen en in elkaar was ge- zakt.Toen men hem wat geld had gegeven was de man echter weer merkwaardig snel on de been geweest en verdwenen. Vermoedelijk heeft men met een simulant tc doen. Verwacht wordt: Stormachtige tot krachtigen, Zuid-Westelij ke, later ruimende wind, betrokken tot zwaar bewolkt, aanvankelijk regenbuien, later hagel en natte sneeuw, kouder. 25 Febr.: Doelen, „Excelsior" (vooruitvoe ring) 8.15 uur. 26 F e b r.: Doelen, „Excelsior", 8,15 uur; Groote Schouwburg, Trudi Scboop-ballet, 8,15 uur (volw.); Vereenigingsgebouw, R. K. Volkszang avond, 8 uur. 27 Febr.: Groote Schouwburg, Pygmalion (A'damsche Tooneelvereeniging) 8 uur (voor volw.) 28 Febr.: Doelen, Apollo" m. m. v. W. Ravelli en M. Flipse, 8 uur. L) a g e ij t s: Tivoli Scnouwourg Met vlat en wimpel (Bouwmeesterrevue) 8 uur (Zon dag ook 2 uur. Bioscop en: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 28 Februari in: Grand, De familie van mijn vrouw (boven 18 jaar); Luxor, Aufforderung zum Tanz; Lumière, Frühlingsstimmen; Roxy, De Jantjes (voor volwassenen); Thalia, Helden van het Poolge bied; Royal, So endete eine Liebe (voor volw.) Olympia, De trompet schalt (voor volw.)Corso, de onzichtbare man (voor volw.); Studio, Hel den van het Poolgebied; Capitol, Wilde ballast (voor volw.); City, Wilde ballast; Centraal, Het startschot (voor volw.); Colosseum, Ca naille (voor volw.); Ooster-Theater, Die Czar- dasfürstin (boven 18 jaar). Tentoonstellingen: ünger v. Mens, litho's van Daumier (tot einde Fe bruari) Studio, werk van Funke Küpper. Schiedam. Passage-theater: Polenbloed (voor volwasse nen). Een viering op den Kansel. Op den kansel van de Boschjeskerk, waar aan hij zooveel dankbare herinneringen be waart, heeft Pater Borromaeus de Greeve O.F.M. gisteren het eerste deel van zijn zestig sten verjaardag doorgebracht, als bedelpredi- ker voor de mooie sociale stichting van zijn ordebroeder Pater Paul Hase, Huize „Padua". Voor welke prachtige vereenigingen en doel einden hij in den loop der jaren ook is opge treden, dezen dag klonk zijn welsprekend woord tot leniging van het ergste: honger. Zoo hoog als tegenwoordig is de nood nog nooit geste gen in Rotterdam. Zelfs niet in de oorlogsjaren. Het gebruik, dat thans van de armenvoedmg in „Padua" wordt gemaakt meer dan duizend personen komen eenige malen per week deze Franciscaansche gastvrijheid inroepen wijst er op, dat voor velen het ergste is gekomen. Spr. deed een krachtig beroep op zijn gehoor om Pater Hase in dit noodzakelijk werk te steunen. Eten is toch wel het allereerst noodige Mede in verband met Pater Borromaeus' zes tigsten jaardag was de belangstelling voor deze predikaties zeer groot. Onder de laatste missen- kon men vele bekende persoonlijkheden uit het katholieke leven van Rotterdam opmerken. Nog aan een ander doel heeft Pater Borro maeus zijn zestigsten verjaardag dienstbaar ge maakt. Aan de Boschjeskerk en ook elders werden nl. de kaarten van Toorop verkocht ten bate van het Borromaeus-fonds voor de op leiding* van Franciscaansche missionarissen. Na afloop van de H. Mis van twaalf uur heeft Pater Borromaeus in een der lokaliteiten van de pastorie gerecipieerd. Zeer velen zijn daar den sympathieken Fran ciscaan hun gelukwenschen komen aanbieden. Natuurlijk verschenen er hier, die Pater Borro maeus persoonlijk hebben leeren kennen; velen, die uit hoofde van hun positie den eenvoudigen monnik dezen dag hun hulde wilden komen brengen, maar ook velen, die voor de eerste maal van hun leven Pater Borromaeus de hand kwamen drukken uit dankbaarheid voor den lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond, 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thym". Groote zaal van den R. K. Volksbond, half 9. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul V. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot bail 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van hall 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers. Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius", van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Donderdag 28 Februari. Jaarfeest van den R. K. Vrouwenbond. R. K. Volksbond, kwart vóór acht. Jaarvergadering van de R. K. Onderwijzers Corner House, 8 uur. Ledenvergadering der R. K. Handelsreizi gers en -agenten. Hotel Beijersbergen, half 9. Vrijdag 1 Maart Feestavond der Meisjescongregatie Smgei- parochie. R. K. Volksbond, 8 uur. Zondag 3 Maart Volksbond, 8 uur. SCHIEDAM, 25 Februari. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel Moutwijn. Moutwijn per H.D. ad 46 pet t 10. Spoeling- Spoeling 1,40 a 1,50. zegen, welke zijn gewijde welsprekendheid in den loop der jaren voor zoo menigeen had be- teekend. Deze handdruk van de onbekenden was mis schien een der grootste vertroostingen op dezen jaardag van den grooten missieprediker. Met het Engelsche st. „Black Gull" is giste ren hier een 22-jarige Pool meegekomen die in Antwerpen aan boord van de „Black Hawk'' was geslopen met de bedoeling naar Amerika te komen. Hij werd reeds in het Kanaal ontdekt en overgegeven op de „Black Gull". De man is ter beschikking van den vreem delingendienst gesteld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1