I DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS ATTWEER m ]VTA A MP* O 11 TVTA ART 1935 No. 17198 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 IN MEMOR1AM C. A. M. JANSEN. scheepvaart auto te water NAAR DE HEILIGE STEDE. VAN HET DAK GEVALLEN if KETHEL. ROTTERDAM. R. K. CONSULTATIE-BUREAU VOOR MOEILIJKE KINDEREN. VER. VAN NED. ACCOUNTANTS. UIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.1", per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden ƒ3.75, U vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemartk 4 verkrijgbaar per stuk. Postchéque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode ie Rotterdam NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering500— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten of oogen250— bij verlies van één hand, één voet of één oog; ƒ150.— bij verlies van een duim; ƒ75— bij verlies van een wijsvinger; 50— bij verlies van twee voorste ledematen van een band; 25— bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt- Het is dan toch geschied? Gods raadsbeslui ten zijn ondoorgrondelijk. De heer C. A. M. Jansen is plotseling van ons heengegaan. De stoere werker op Katholiek en sociaal gebied. De IJveraar voor God en Zijn dierbaar geloof. Wie had dat kunnen denken? In de voile kracht van zijn werkzaam leven; in de branding van zijn veel omvattende werkzaamheid. Altijd mobiel, nooit rusten. Steeds vol ijver werk zaam voor zijn evenmensch. Wie zal zijn heengaan niet noode missen? De R. K. Staatspartij mist hem als zijn volijverige penningmeester. De Vriendenkring van het H Sacrament als zijn oud-secretaris en medelid. De Stille Omgang als zijn eminenten leider, vol vuur en liefde, omdat het wederom de katholieke zaak betrof. Zijn liefde voor het H. Sacrament was voor de ommegangen; aan stekelijk. Ziet hem gaan naar Amsterdam, om alles in de puntjes te regelen, enthousiast in den Zaterdagnacht in de Singelkerk, als hij daar een schaar van diep godvruchtige man nen zag die onder zijn leiding opgingen naar de stad van het H. Mirakel, om hun liefde te toonen aan Jesus in Zijn Heilig Liefdegeheim. En dan in Amsterdam als leider vooraan, geest driftig, diep devoot den weg volgen, die eens de H. Hostie afgelegd had. Zijn trouwe rozen krans in de hand. In de kerk te Amsterdam wapenschouw houden over zij'n mannen of alles in de puntjes was. Na afloop enthousiast blij dat alles wederom conrrect was gebeurd. Als voorzitter der R. K. Spaarbank was hij de vraagbaak voor iedereen. Propagandist op katholiek gebied, vooraan in de rij. Zijn ge moedelijke joviale omgang werkte aansteke lijk. Steeds bereid iemand met raad en daad te helpen, vooral in deze crisis. Waar zal ik mee eindigen, de deugden op sommend waar mee deze te vroeg gestorven vriend begiftigd was? Als lid van Sint Vincentius heeft hij menig droevig hart getroost. De heer Janse was een welkome vriend in de huizen der armen, juist omdat hij de nooden der armen zoo goed kende. Wie kan zich beter herinneren dan onder- geteekende, hoe enkele jaren geleden na zijn ziekte in het ziekenhuis, hij een ongemak aan zijn beenen had, Zaterdagnacht op zijn fiets kwam naar 't station en per taxi te Amsterdam zich naar de kerk begaf. Voorbeeld yan plichts getrouwheid. De kapitein was weer bij zijn be manning. Ik ma„ toch niet ontbreken, was zijn b"SUst -«woord! d hiervan- Wij zijn ervan overtuigd, üd uod hem nu reeds het loon zal gegeven hebben m den Hemel voor zijn hard werken voor de katholieke mak. Heer, geef hem de eeuwige rust! Secretaris van den Vriendenkring. J. M. VAN KEMENAPE. Op den dag, waarop hij anders den Stillen Omgang zou leiden, ontviel dan Katholiek Schiedam de man, die zijn volle Roomsche le ven aan het welzijn der Sehiedamsche Katho lieken heeft weggeschonken. Dit is het juiste woord! De heer C. Jansen heeft gewerkt, ge slaafd, gezwoegd zoolang het dag was, ja, nach ten er bij voor al wat schoon, edel en heil zaam was; hij was een Katholiek van de daad, een man, 'zich zelf vergetend en offerend voor het belang van zijn evenmensch. De St. Vin- ^e,iuisvereeniging, R. K. Kiesvereeniging, St. r^-agesticht, de Stille Omgang en niet het lano dhet Wit-Gele Kruis ondervonden jaren- zichten*^ steun van zijn administratieve in- schijnbawn 'eidin& ziJn gevoelig hart onder tiem hebben fg,?n Ulster. Men moet hem ïn- roerd werd £end om te weten, hoe hij ge- medemenschen. Dea™oede en ëebrek van z'n gieken organisator gPaarbank "list haar ener- zullen de bezieling de andere organisaties ii D Ziin orKoirl tvmaton ontberen. zijn arbeid moeten Ook hem zijn de zorgen spaard, doch zijn onverwoesth vens met "e" wen gaf de taaie energie eri *ar Godsvertrou- zijn moeizamen arbeid. Wat al Ur optirïüsme in lijk geluk zijn geofferd aan den^,/3" huise" arbeid, ter liefde Gods. «statieven God moge de diepbeproefde weduWe deren warmen troost en krachtige opbeur'"" echenken. mg De dankbare piëteit van degenen, die h heeft gesticht door zijn krachtig voorbeeld, dlJ hij door charitatieve bemoeiingen heeft bijge staan en van al zijn vrienden, moge bij den Almachtige het onvergankelijk loon voor hem afbidden^ Nobele strijder, rust nu uit van Uw ai beid, voor eeuwig, bij Hem, Die U heeft bezield. R. I. P. J J. V. H. SCHIEDAM, 8 Maart. Vertrokken Duitsch S3. Ella Halm, met stukgoed naar Keulen. SCHIEDAM, 9 Maart. Vertrokken Duitsch s.s. Bockenheim, ledig naar Rotterdam; Duitsch s.s. Monsun ledig naar Narvik. SCHIEDAM, 11 Maart. Aangekomen s..s Sim la, van Hamburg in de Wilhelminahaven. 1 Gisterenmiddag is bij het achteruitrijden een personenauto, bestuurd door T. F. v. K„ in het water van de Vellevest terechtgekomen. De bestuurder heeft zich nog bijtijds uit de auto laten vallen. De wagen verdween onder water en is later met behulp van een takel wagen op het droge gebracht. BURGERLIJKE stand GEBOREN:' 8 Mrt. Geertrui, d. van W, van Bee ken J. M. Kers, Fabriplein 13. OVERLEDEN: 8 Mrt. A, Roelofs 65 j.. Nassau- iaan 75. De trouwe leider ontbrak. Stille Omgang door Siberische koude. Onder leiding van den „Vriendenkring" heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag weel een groot aantal Sehiedamsche mannen en jongemannen aan den Stillen Omgang, de jaar- lijksche herdenking van hiet H. Mirakel van Amsterdam, deelgenomen. Indien eenige bedevaart nog ten volle het karakter van een offer draagt, dan is het wel de tocht naar de Heilige Stede, en thans was de Stille Omgang allerminst een genoeglijk avontuur, nu men zich had over te geven aan het ongemak en het gevaar van een Siberisch koude wind, die door jassen en dassen sneed. Om elf uur kwamen de Sehiedamsche pel grims in de Singelkerk bijeen om een voor bereidend Lof bij te wonen, waaronder men zelf de gezangen uitvoerde. Nadat pater Smul ders, die mee naar Amsterdam zou gaan, van af den kansel eenige programma-wijzigingen had meegedeeld, werd deze bestegen door pa ter J. Fennell, een der missionarissen die thans in de Singeiparochie werkzaam zijn. Pater Fennel wijdde eerst eenige woorden aan het overlijden van den heer C. A. M. Jan sen, bestuurslid van den Vriendenkring ter eere van het Allerheiligst Sacrament en lei der van den Stillen Omgang. De missionaris zei, dat hij zelden een missie geeft, waarin zich niet een of ander treffend sterfgeval voor doet, en dit overlijden is al zeer indrukwek kend. De laatste woorden van den gestorven lei der betroffen de organisatie van deze bede vaart. Dan herinnerde pater Fennel er aan, dat de algemeene intentie dTt jaar was: voor vrede en weivaart in de samenleving, doch hij behan delde voornamelijk de beteekenis van den vrede des harten, den vrede met God. Aan het einde van zijn toespraak stortte de missionaris te zamen met de pelgrims een ge bed voor de zielerust van den heer Jansen. Na het Lof begaven de deelnemers het wa ren er nu 266; het vorig jaar 301 zich naar het station, waar na een kwartiertje de extra- trein voorreed. Om 23.47 vertrok men van Schie dam en de eenige stopplaats was Kethel, dat zich door 33 man vertegenwoordigen liet en waarvoor de laatste wagon van dezen extra- trein gereserveerd was. Onder de reis baden de pelgrims driemalen het Rozenhoedje, en reeds te 0.54 kwam men in die hoofdstad aan. Vanaf het Centraal Station marcheerden de Schiedammers en de Kethelaars onmiddellijk naar de St. Josephskerk, welke men aan den kant van den Nieuwe Zijds Voorburgwal be trad, en hier droeg pater Smulders een H. Mis op tot intentie van de zielerust van den overleden leider. Na het Evangelie hield pater Smulders een predicatie, waarvoor hij als tekst deze woorden uit het „Tantum Egro" koos: „Het Geloof vult aan hetgeen de zintuigen te kort schieten". De meeste pelgrims naderden onder de plechtigheid ter heilige tafel. De St. Josephskerk ligt vlak bij het Spui, zoodat men na de H. Mis onmiddellijk met den Stillen Omgang kon beginnen. Evenals tien duizenden andere mannen uit den lande, legde men den bekenden weg af: Kalverstraat, Dam, Nieuweüijk, Nieuwebrug, Warmoesstraat, Nes en dan via de Langebrug weer de Kalverstraat m, waarna men om het modemagazijn Gerzon hep, de plaats waar vóór zes eeuwen het Won der gewrocht werd. Op deze plek stond tot m het begin van deze eeuw ter herinnering aan het H. Mirakel een kapel, eerst de H. Ste- e en later de Nieuwe Zijdskapel genoemd, oen de Stille Omgang door de ontzettende kou was volbracht, nuttigde men het ontbijt in eenige der vele restaurants die na vier uur speciaa met het oog op den Stillen Omgang geopend waren. Men had allen tijd om zich wat te wannen en uit te rusten, want eerst om 6,22 vertrok de extra-trein uit Amsterdam. Te 7.20 waren de Schiedammers weer in hun vaderstad terug. Een tiental leden der St. Josephs Gezellen- vereeniging zijn per auto naar Amsterdam ver trokken on hebben zich aldaar bij hun stadge- nooten gevoegd. Vijf jongelui hebben zelfs het stoute stuk ondernomen, zich per fiets naar Ara- stemdam te begeven. Voorts zijn eenige leden van de afd. Schie dam der handeksreizlgersvereeniging „St. Christoffel", gebruikmakend van hun spoor- abonnement, op eigen gelegenheid naar de hoofdstad getogen, om daar in het verband van hun landelijke organisatie den ouden processie weg af te leggen. RENNERSCLUB „SCHIEDAM" „e^e rennersclub „Schiedam" heeft gistermor- rebosch" °ross emmtry gehouden in het Ster- en kou i '1 °mstreken. Daaraan hebben, wind deze 32 32 rijder® deelgenomen. Van cours afgelegdnners hebben 24 het §eheele par" De uitsla eer, i,,, 2. De Ronde 3 «n: senioren: 1. J. van Beek, gaart; 2. J. Hersbact-Tk^0"^ L V' 4 B°T rijders: 1. Seholte. 2T?pe"nan; gewone wiel- Breur B- Slingerlandt, 3. C. AANRIJDING Zaterdagavond heeft er een aanrijdi gehad op de Koemarkt ter hoogte Van df Een vrachtauto, bestuurd door R. v. P re«£ de richting van de Koemarktbrug, toen een R. E. T.-bus, bestuujd door K. B„ naast derf vrachtauto kwam en dezen wagen raakte. r>e vrachtauto kwam eenige schade aan den dwars- achterlegger, terwijl het voorspatscherm van de bus werd Ingedeukt. Hedenmiddag is in Beijerlandschestraat de glazenwasscher S. B. van een dak gevallen. De man klaagde over pijn in de heup en is op last van Dr. Hoogendijk per politiebrancard naar het Ziekenhuis vervoerd- De eerste in stroomlijn gebouwde stoom- locomotief rijdt van de Borsigfabriek naar de proefbaan van de Rijksspoorwegen te Berlijn. SCHIEDAMSCHE CENTRALE RECLAMEWEEK De Permanente Commissie met de organisatie van de centrale reclameweek belast zendt aan de Schiedamasche middenstanders de volgen de circulaire: Er moet iets gebeuren! Daarvan zijn wij allen doordrongen. De Permanente Commissie uit den georga- niseerden middenstand is daarom voornemens, de hand aan het roer te slaan om het be dreigde schip, dat middenstand heet, veilig door den storm te voeren. Daartoe heeft zij na ampele besprekingen met eenige middenstanders en klein-industri te len besloten, een reclame-winkelweek en ten toonstelling te organiseeren in de maand Mei. De bijdrage voor georganiseerde middenstan ders is 5; voor niet georganiseerden 6. Van deze bijdrage zal een bescheiden bedrag ge bruikt worden voor algemeene onkosten en het grootste gedeelte voor reclamedoeleinden. In een daartoe te houden vergadering zullen de plannen nader worden besproken. Er moet iets gebeuren! Geeft blijk van saamhoorigheidsgevoel. Aan deze circulaire is een strook gehecht, welke de winkelier kan invullen, indien hij deel wenscht te nemen aan de Sehiedamsche Centrale reclamewee,k welke dus zal bestaan uit een winkelweek en een tentoonstelling en welke den naam „V. E. M. I." (Vereenigde Middenstand) zal dragen. EEN STUDIE-REIS DOOR EUROPA. Heden ontvingen wij op ons bureau bezoek van den heer Joh. Jos. Neven den Steen en mej. Maria Stende uit Ubach over Worms (Nederl. Limburg), die sedert 13 Juli 1932 voor practische studie voor geographie en volken kunde epn reis door alle landen van Europa hebben ondernomen. Achtereenvolgens hebben zij, naar uit hun controle-boeken blijkt, reeds de volgende lan den bezocht: Duitschland, Tsjecho-Slowakije, Oostenrijk, Italië, Zwitserland, Spanje, Portu gal, Franrkijk, Luxemburg, België en nu ons iand. Vervolgens begeven zij zich via Bremen, Ham burg naar Denemarken, Noorwegen, Zweden enz. en over Polen naar de Balkanstaten. In hun controleboeken vindt men, behalve de handteekeningen van hooggeplaatste perso nen, knipsels van de vele dagbladen, die melding maakten van hun doortocht. In al deze landen legden zij een bezoek af op de universiteiten,, hoogescholen enz. Zij werden ontvangen op het koninklijk paleis te Brussel (handteekening van wijlen koning Albert), op het koninklijk paleis te 's-Graven- hage en Amsterdam, op het secretariaat van den Volkenbond, op de Bundeskanzlei van Zwitserland, op het kasteel der hertogen van Bretagne, op vele ministeries, gezantschappen, aartsbisdommen, consulaten enz. De jongelui, die zich tot nu toe in een uitste kende gezondheid mogen verheugen, werden overal gastvrij ontvangen. Behalve in Frank rijk, waar men hen op verschillende plaatsen voor Duitschers aanzag, werden zij minder vriendelijk bejegend. Al hun ervaringen worden op schrift gebracht en zullen moeten dienen als materiaal voor boeken. Door den verkoop van hun foto's trachten zij gedurende de reis in hun levensonderhoud te voorzien. CONCERTEN Het dubbeimannenkwartet „Preciosa", direc teur de heer M. Drop, heeft Zondagmiddag een concert gegeven in het Gemeente-Ziekenhuis alhier. Zaterdagavond hebben „The Rhythm Boys". Schiedamsch jazz-ensemble in Musis Sa crum een concert gegeven. Er bestond voor eze uitvoering vee] belangstelling, vooral van e zij e van de jeugd. O.a. werden verschillen- arranëementen van den leider, den heer J. y angestraat, uitgevoerd. Het nummer „Tigerrag moest worden herhaald De dansmuziek werd na afloop door het publiek geprobeerd. RESTAURATIE R. K. KERKGEBOUW Nu de restauratiewerken ongeveer in hun tweede stadium zijn gekomen, lijkt het ons wel de moeite waard hierover het een en ander mede te deelen. Nadat men half Januari, met. het indrijven der betonpalen, systeem de Waal, was gereed gekomen, werd met den meesten spoed een aanvang gemaakt met het voor de overbren ging van den druk op de palen benoodigde betonwerk. De omstandigheid, dat deze kerk goSouwd is op spaarbogen en gewelwen, maakt het mogelijk het grootste gedeelte der werk zaamheden uit te voeren zonder de bezoekers van het kerkgebouw eenige last te veroor zaken. In de lengterichting der kerk werden vier zware gewapend-betonbalken gestort met een hoogte, breedte en. lengte van niet min der dan respectievelijk 0.80 M., 0,40 M. en 25 M. Deze balken grijpen onder de in de kerk zichtbare zandsteenen schipkolommen en rust ten op de over de paalkoppen aangebrachte zware betonkespen. Het bij gedeelten uittak- ken van deze kolommen, noodzakelijk voor het aanbrengen der betonbalken moest met de grootste omzichtigheid geschieden en had dan ook de bijzondere aandacht van den met de restauratie belasten architect, den heer S. W. Langius te Hoorn, die zijn sporen op restau ratiegebied elders reeds heeft verdiend. Streng toezicht en geregelde inspectie van het geheele gebouw was dan ook noodzakelijk. De ronde hardsteenen kolommen, welke men in de kerk ziet, rustten in den ouden toestand op de kruin der gewelven; deze laatste waren dan ook alle zeer bedenkelijk gescheurd. Nu echter heeft men onder deze pilasters, beton- kolommen gestort direct rustende op de inge dreven betonpalen. Om de zijbeukmuren, waarvan de oude fun- deering wel het slechtst bleek te zijn, te onder vangen heeft men aan den buitenkant hiervan de betonpalen ingedreven, waarop het gewicht wordt overgebracht door zware door den muur loopende betonbalken. Verder werden nog en kele buiten de hoofdzaak vallende constructies op verschillende wijze opgelost. Al deze beton werken werden uitgevoerd door de aannemers firma Kuypers en Kloppers te Kethel-Schiedam. Om de werkzaamheden te bespoedigen werd gebruik gemaakt van snelverhardende edel- cement van Nederlandsch fabrikaat. Nu rest ons nog het een en ander mede te deelen over de werkzaamheden in het inte rieur. Reeds bij het allereerste onderzoek kwam men lot de conclusie, dat de muren en bogen, opgebouwd van mergel, hoegenaamd geen druk konden opnemen. Dit komt het sterkst tot uiting, bij de hooge zijbeukbogen, welke dan ook op order der directie spoedig van stutten werden voorzien. Dat dit lang niet overbodig is geweest, bewijst het feit, dat en kele van de voor controle aangebrachte gips- pleisters toch nog zijn doorgescheurd. Aan dit alles zal straks voorgoed een einde komen, doordat men onder de genoemde hoogt, zijbeukbogen gewapend betonbogen stort, on derling verankerd en zoodaniig berekend, dat zij tegen verticalen en zijdelingschen druk vol doende weerstand bieden. Zijn deze bogen ge reed dan worden de verbrijzelde stukken mer gel met hetzelfde materiaal vernieuwd. Het gebruik van mergel als binnenmateriaal zou nooit die funeste gevolgen hebben gehad, wan neer de fundeering geen ongelijkmatige zet tingen had vertoond. Om deze werken te kun nen uitvoeren is men vorige week begonnen met het plaatsen van een steiger in het ge bouw. Met den meesten spoed wordt nu ge werkt om deze voor het publiek niet aange name sta in den weg weer zoo spoedig moge lijk te kunnen verwijderen. Deze geheele restauratie wordt uitgevoerd met zooveel moge lijk arbeiders uit Kethel, wat een niet gering buitenkansje voor de betrokken arbeiders, zoo wel als voor de gemeente Kethel beteekent. Voor de parochie echter brengt zij zware finan- cieele zorgen mede. 11 Maart: Nutszaal. Het Nederl. Trio, 8.15 uur. Groote Schouwburg, Amor in de Pas torie (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur. 14 Maart: Nutszaal, Het Rotterdamsch Trio, 8 uur. Dagelijks: (t.m. 14 Maart): Tivoli Schouw burg, Vorstelijke Emigranten, (Het Masker) 8.15 uur (voorvolwassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 14 Maart, in: Grand Theatre, „Die englische Heirat" (volwassenen) Thalia, „De familie van mijn vrouw" (vol wassenen). Luxor, „Walzer an der Newa" (volwassenen) Lumière „Een lentesprookje' Scala „Helden der Golven", (vol wassenen). Studio '32 „Tsjeljoeskin" Ca pitol, „De Schaduw van de misdaad" (vol wassenen). City „De nacht der terechtstel ling", (volwassenen). Ooster Theater, „Een auto en liefde" en „Kom je ook bij de Marine' (volwassenen). Corso, „Pack up your trou bles" (volwassenen). Tentoonstellingen: Studio werk van Funke Küpper (tot 14 Maart). De Distel, plastiek en aardewerk van F. Car- baius en Rie Cramer (tot 17 Maart). Unger v. Mens, werk van W. Jilts Pol (tot 28 Mrt.). Schiedam Passage-theater (t.m. Woensdag 13 Maaart): Op Hoop van Zegen (voor volw.), Woens dagmiddag 2.15 uur speciale jeugdvoorstelling. Toen naast de zorg voor de lichamelijke ook die voor de geestelijke volksgezondheid meer en meer de aandacht ging vragen, heeft de R.K. Zuid-Hollandsche Commissie voor gees telijke volksgezondheid, ingesteld door den Z.-H. Bond van het Wit-Gele Kruis en de R.K. Charitatieve Vereeniging voor Geestelijke Volksgezondheid, in Den Haag een h.K. Con sultatie-Bureau voor moeilijke kinderen geopend. De eerste zitting werd gehouden op 24 April van het vorig jaar. Dat het bureau in een groote behoefte voor zag, moge hieruit blijken, dat het tot op heden door 85 kinderen werd bezocht voor allerlei zeer verschillende gevallen en dit dikwijls met zeer gunstig resultaat. Financieele bezwaren weerhielden de Com missie de vleugels uit te slaan naar onze stad om ook hier een dergelijk bureau te openen Alhoewel deze financieele bezwaren nog niet veel zijn verbeterd, meende de Commissie, waarvan dr. W. C. M. Klasens uit Rijswijk de voorzitter en de heer J. G. Nientied uit Vlaardingen de volijverige secretaris-penning meester is toch niet langer te mogen wach ten, zoodat uiteindelijk besloten werd ook te Rotterdam over te gaan tot stichting van een R.K. Consulatie-Bureau voor moeilijke kinde ren. Gisteren nu is dit R.K. Consultatie-Bureau voor moeilijke kinderen zonder verdere offi- cieele plechtigheid geopend aan den Wester singel 14, dus op een punt in het centrum der stad en van alle kanten, ook van Hillegersberg en van Rotterdam-Zuid uit, gemakkelijk te bereiken. Het bureau is bedoeld voor het rayon Rotterdam—Delft—Hoek van Holland en om vat dus uiteraard ook Schiedam. Het is geopend 's Zaterdagsmiddags van 2—3 uur (telefoon no. 56985) en staat onder lèiding van mej. mr. dra. M. v. d. Lugt psycholoog-paedadoge alhier, en dr. J. Franke, psychiater te Wassenaar. Na telefonisch overleg is ook op andere tijden gele genheid tot consult. De bedoeling van het bureau is, dat ouders met hun kinderen, die moeilijk of achterlijk zijn, daar kunnen komen voor deskundige voorlichting en raad. Intusschen worden hier mede niet alleen abnormale gevallen bedoeld. Integendeel het bureau bedoelt op de eerste plaats advies te geven in moeilijke maar NOR MALE gevallen, zooals zoovele zich in het kin derleven voordoen. Het lrestuur roept de medewerking in van al degenen, die uit hoofde van hun functie, werkzaamheid of anderszins in aanraking ko men met de hier bedoelde moeilijke kinderen. Zij hebben den plicht om de ouders van die kinderen te wijzen op dit R.K. Consultatie' Bureau, waar zij hun vele moeilijkheden kun' nen blootleggen om advies te krijgen, hoe hun kinderen, die op school, op straat of waar ook, lastig, moeilijk, onwillig of ongeschikt zijn om te leeren of te gehoorzamen, het best kun nen behandeld worden om verbetering te krij gen, wat te doen bij keuze van school of be roep enz. Op die wijze zal het buleau onge twijfeld een uiterst vruchtbare preventieve actie kunnen ontwikkelen en een onwaardeer baar goed tot stand kunnen brengen door te zorgen voor de moeilijke kinderen, die. worden zij niet bijgestaan, scheef zul len opgroeien met het gevolg, dat zij de maat schappij en hun onmiddellijke omgeving veel zorgen baren. Nog zij medegedeeld, dat aan onvermogen- den gratis advies wordt verstrekt. De vereeniging van Nederlandsche accoun tants heeft haren secretaris, den heer dr. Wij- nands. accountant te Rotterdam, uitgenoodigd, een lezing te houden over: De economische cri sis en de mogelijkheden tot oplossing Deze lezing zal gehouden worden Woensdag 13 Maart a.s., in de groote Nutszaal, Oppert 81 te Rotterdam. Aanvang des avonds 8.15 uur. De toegang is vrij. Voor leden en genoodigden wordt een beperkt aantal plaatsen gereserveerd. Verwacht wordt: Matige, aanvankelijk nog krachtige, meest Oostelijke wind, helder tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, lichte of matige vorst des nachts, overdag om of even boven het vriespunt. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St Ambrosius. ft K. Volksbond, 8 uur Aanmelding nieuwe leden Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K, Metaaibewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereemging „Alberdingk Thym". JR. K. Volksbond, half 9. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v d. Putten) Groote zaal van den R K. Volksbond- lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie vaD het Symphorue-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om hall 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot bail 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereemging Schiedams Mannenkoor „Urpheus" ouder leiding van Ed. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repe titie Polyhymnia R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K K Gorzen in het Parochiehuis. ledereD tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus" Tusschen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9 tot hall 10 sociale outwikkehngslezing voor leden der Sehiedamsche locale Gezellenvereernguig ouder leiding van den eerw. praeses, In gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K Bond van Houtbewerkers. Meubelmakers. Behangers en aanverwante vakken „St. Antomus", van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Woensdag 13 Maart Bondsraadsvergadering van den S. B. L. O. Hotel Beijersbergen, 8,15 uur. Donderdag 14 Maart Feestavond van O. B. K. Passage-theater, 8 uur. Vergadering der Ver. voor Schoolwerktuinen. Musis Sacrum, 8 uur. SCHEIDAM, 11 Maart. Officieele noteetpng van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E-D ad 46 pet. f 10, Spoeling. Spoeling 1 1.40 a 1 1,50. De K. L. M.-vlieger Th. Verhoeven, die Hondong in West-Indie sal vervangen, mat, zijn gezin aan boord van da „Venezuela?* I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1