„Waar dat wiel draait" DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS ft SJSefp TA AT»n AM O. VRIJDAG 15 MAART 1935 No. 17202 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 P „„„verzekering1500bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide banden, voeten of oogen250bij verlies van een hand, een loet of een oog, laO. bij verlits van een duim, 75. bij e"h„ Tn een wijsvinger; 50- bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; 25- bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden al, eenmaal per maand in dj, blad word, afgedrukt gemeentelijke cursussen voor NIEUWE R. K. STANDC ORGANISATIE. „OEFENING BAART KUNST". KLAVERJASCONCOURS De klaverjasvereeniging De Ster heeft een klaverjasconoours georganiseerd om een zil veren wisselbeker, waarvan de uitslag luidt: aanr1jding :r ingestorte muur van de brouwerij der firma Schnieders te Valkenswaard waar. door twee arbeiders gedood werden' EEN VRIENDIN VAN DEN EUCHARISTISCHEN JESUS. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN KLAGENDE KOFFIEHUISHOUDERS Adressen aan den gemeenteraad. I baldadigheid burgerlijke stand de wissel-truc. KETHEL. ills® De te Amsterdam in beslag genomen auto bussen die een dienst op den Haag en Rot terdam onderhielden, worden vrijgegeven controleur van het verkeerswezen maakt den ketting los een NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. 4 DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand f11 per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt abonnementsprijs per drie maanden I3- vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemartk 4 verkrijgbaar per stuk. Postchéque- en Girodienst No. 81 courant De Maasbode Uitgave van de N.V. de w te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDA De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor. 16 regels 1.55, elke regel meer 25 et, Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tussehen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. WERKLOOZEN R. K- \Verkliedenverbond op bezoek- Vanmiddag zijn de gemeentelijke ontwikke- lingscursussen voor werkloozen. vereerd met een bezoek vanwege het R. K. Werkliedenverbond i„ Nederland. De leiding der Kath. arbeiders- -o jjovd door de beweging werd vertegenwooicn0« heeren J. Th. Nijkamp, tweeden vooiv.L er, en Jos. Veldman, tweeden secrf^r*~P®™ meester. Tevens waren b^.UUg hi d a Ned. R K. Volksbond, afd^ Schiedam i- i, He heeren T. J. H. Mouwens, wezig, namelijk Leerenlveld. J Vermumcht en BüURTVEKEENIGING „GUSTO" Gisteren hebben de leden van de buurtver- eeniging Gusto zich met hun huisgenooten op een feestavond in Musis Sacrum vereenigd. De bijeenkomst is geopend door den wrn. voor zitter. den heer Th. Schildt. Deze deelde mede, dat het bestuur gemeend had den zieken voor zitter, den heer J. v. Putten, een mand fruit te moeten zenden als blijk van waardeering voor het vele, dat deze voor de vereeniging heeft gedaan. Spr. wensdhte den heer van Putten een spoedig herstel toe, en ten slotte dankte hij de damesbestuursleden voor haar velen arbeid. Hierna werd het amusante programma van den feestavond afgewerkt. Men had zich van de medewerking verzekerd van het humoris tisch duo Gebrs. A., The Hawaiin Friends en het gezelschap Artistic Comedians. Ten laatste werd er gedanst. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van bet Gemeentebestuur. HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 11 Maart 1935 ver gunning verleend aan: 1. A. de Groot tot oprichting van een beton nen benzine-kluis voor het bewaren van bus sen benzine, inhoudende elk 10 L., in den tuin van het pand Tuinlaan 62; en 2. Rozenboom's Stoomzeepfabriek tot oprich ting van een zeepfabriek in het pand Noord- vestsingel 123. Voor den werknemenden middenstand. ARIëNS' SCHOENENHUIS. Morgen, Zaterdag, zal het bekende schoenen magazijn van den heer Ariëns aan de Broers- vest, zijn één-jarig bestaan herdenken. We schrijven: „het bekende schoenenmagazijn", ofschoon de heer Ariëns nog pas zoo korten tijd in Schiedam gevestigd is, maar hij heeft in die twaalf maanden de harten en de voeten van do Schiedammers weten te veroveren. Goed en goedkoop, dat is zijn leuze, en we hopen, dat hij met stijgend succes zal blijven aantoonen, dat deze leuze voor hem geen ij dele klank is. In ieder geval heeft Ariëns" ten volle bewezen, dat hij hier in een sterke behoefte voorziet. Het 35-jarig bestaan gevierd. Welgeslaagde jubileumavond in bet Passage-theater. Gisteravond heeft het Harmoniegezelschap „Oefening Baart Kunst" in het Passage-thea ter zijn 35-jarig bestaansfeest gevierd. De drukbezochte feestavond werd geopend door den voorzitter van de feestcommissie, den heer K. F. van Pelt, die de belangstel lenden verwelkomde en, een blik in «het ver leden werpend, hulde bracht aan de nagedach tenis van den vroegeren dirigent, den heer H. van Gent, terwijl hij ook den tegenwoordigen directeur, den heer J. C. M. Feltzer, allen lof toezwaaide. Volgens spr. maakt „O. B. K." thans moeilijke tijdon door, doordat vele le den de begunstigers geen contributie meer kunnen betalen. Helpt ons, aldus spr. door deze moeilijke tijden heen te komen, door u toch nog als donateur of donatrice op te geven. Hierna kwam het harmoniegezelschap in actie. Het voerde de door den heer Feltzer voor harmonie bewerkte „Huldigingsmarsch" van Richard Wagner en voorts een „Groote fantasie" op thema's van Donizetti's opera „La Fille du Regiment" uit, dit laatste naar een arrangement van F. Blmnentritt. Hierop kwam nummer drie van het pro gramma, dat met vraagteekens was aangeduid, aan de beurt. Het bleek, dat men nu de j| bilarissen wilde huldigen. Dit geschiedde „SPROOKJE" De kinderoperette „Sprookje", welke Maan dagavond in Musis Sacrum ten tooneele ge bracht is door het kinder- en jongedameskoor van Ko de Keijzer, zal nogmaals worden opge voerd en wel op Donderdag 21 Maart, wederom in Musis Sacrum, 's avonds om kwart over 8 1. Klein maar dapper 8234 p.; 2. De Ster 8124 p.; 3. Volksgebouw 8098 p.; 4 Nico's vrienden 7901 p.; 5. Vaans vrienden 7811 p.; 6 Koos' vrienden 7754 p.; 7 Oude Sluis 7562 p.; 8 Vrien denkring 6767 p.; 9 Toons vrienden 6561 p.; 10 De Spil°6440 p.; 11 Kruispunt 6300 p. Thans is ingesteld een klaverjascompetitie, georganiseerd door een Klaverjasbond. en daarvan secretaris is de heer J. Spier, Fabrl- straat 7j De LUCHTVERMAAK Luchtverma'?damsche postduivenvereniging cours houden 231 Zonda§ stedelijk con- ven geschiedt Barendrecht. Het inkor avagmorgen van 910 uur m van Leeuwenhoeckstr. 58. het clublokaal in dec Gistermiddag is de i4_i_ door een hem achterop rndge® wielrijder C' G reden op den hoek van de ^uto aange- en de Gerrit Verboonstraat. "5e Nieuwstraat schadigd. De jongen bleef onged^^lel be' DIEFSTAL Van den groentewagen van W. H. zijn oisle middag op den Roirterdamschedijk eenige potJ" augurken en enkele appels gestolen. monde van mevr. v. d. Werkenv. Unen na mens een damescomité, dat gelden had ver zameld onder leden, donateurs en donatrices De dames brachten eerst een viertal bloem stukken op het tooneel, die resp. een harp en de letters O, B en K vormden, en dan schet ste mevr. v. d. Werken de verdiensten van de heeren W. N. Straatmans, voorzitter; H. v. Os, eere-üd en J. v. d. Hoek, penningmees ter, die van af de oprichting bij „O. B. K." zijn, en zij stak ook den heer Feltzer, die nu tien jaar directeur is, een pluim op den hoed. Voor beide eerstgenoemde heeren had men een pendule gekocht, de heer Hoek^kreeg een rooksteitafel, terwijl de heer Feltzer een vulpen met inscriptie ontving. Voorts kregen de jubilarissen een bon om in het magazijn ,,'t Lichtpunt" een schemerlamp te kunnen ha len, en een kistje sigaren van het sigaren magazijn „Aleida". De vereeniging „O. B. K." werd vereerd en verrijkt met een tweetal mu ziekstukken. Na een dankwoord van de gehuldigden, hield de heer P. J. v. d. Leur, hoofdbestuurs lid der Ned. Fed. van Harmonie- en Fanfa- gezelschappen, een toespraak, waarin hij „O B. K." prees en feliciteerde en ook den voor zitter in het zonnetje zette, wien hij tevens een medaille aanbood. Voorts schetste de heer v. d. Leur de beteekenis van het federatief ver band. „O. B. K.", dat zich thans in de eere- afdeeling bevindt, heeft vroeger wel eens min der succes geoogst, doch het heeft zich steeds organisatorisch gedragen. O B Kvervolgde nu zijn concert met „Herzwunden" en „Der Frühling", twee ele gische melodiën van E. Grieg, waarna er ge legenheid werd gegeven tot het aanbieden van gelukwenschen. Tal van sprekers betraden het podium en de rij werd geopend door het oud-lid van O. B. K. en lid der feestcommis sie M. J. Kars en verder werden felecitaties uitgesproken door bestuursleden vain de har monie der Steenkolenhandelsvereeniging te Rotterdam, „L. v. Beethoven", „Crescendo", ■.Harpe Davids", de Harmoniekapel Delft, ..Schiedams Mannenkoor", Gusto's Muziekver eniging ,en „Polyhymnia" Namens „Orpheus" voeide de heer W. Sterk het woord, die te- sche aIS t0lk tongeerde voor het Schiedam- PoE'iek, dat er de jubileerende vefeeni- ,baar voor ig. dat zij Schiedams naam welk m° o sank,gaf in Nederland en het- De meeste ,"3 Zif °nze Beste KaPel' ann- r \r r ekers boden tevens bloemen aan, „U v. Beethoven" j t stuj„ en offreerde een muziek- Tntvi^3"5^6 geIukwenschen waren o.m. ontvangen van „Schied. Mannenkoor", „Orpheu- delijk Muziekkorps. Nadat voorzitter Straatmans namens de iu bileerende vereeniging cn zijn mede-jubilaris sen- zijn dankbaarheid had betuigd voor alle gelukwenschen, bracht het orkest de marsch Artin" van V P. Benoodt ten gehoore; eerst werd dit nummer, de eerste marsch door „o. B K" in 1900 uitgevoerd, in de toenmalige in strumentale bezetting vertolkt, waarna de volledige harmonie het blies. Na de pauze werd - voor de eerste maal in Schiedam - bet prachtige filmwerk „Don Quichote" van G W. Pabst, waarin de beroem de Poolsche zanger Chaliapin de titelro ver vult, op Tuschinski's witte doek geprojecteerd. De jubileumavond van „O. B. K.' is ten zeerste geslaagd, zoowel door de voortreffe lijke muzikale prestaties, welke het orkest ten beste gaf, als door den enthousiasten toon van de vele toespraken. Men schrijft ons: Te Schiedam zal op Woensdag 20 Maart a.s. des avonds te 8,30 uur in de zaal van den R. K Volksbond een propaganda-vergadering worden gehouden, waar de zeereefw. pater Colsen, rector te Nuth, zal spreken over boven genoemde standsorganisatie, en in verband met deze aankondiging zal het zijn nut hebben daaromtrent het een en ander mede te deelen en belanghebbenden aan te sporen, deze pro paganda-vergadering bij te wonen. De standsorganisatie voor den werknemen den middenstand, heeft reeds een geschiedenis, doch de daadwerkelijke oprichting is een ge" volg van den Limburgschen Katholiekendag, op Pinkstermaandag 1933 te Heerlen gehouden- In den korten tijd van haar bestaan is deze standsorganisatie uitgegroeid tot 11 afdeelingen ruim 1400 leden, terwijl op meerdere plaat sen voorbereidingen zijn getroffen om een af- deeling op te richten. De statuten voor een landelijke vereeniging zijn op het eerste congres, in 1934 te Heerlen gehouden, vastgesteld. Lid van de vereeniging kunnen zijn, mannelijke en vrouwelijke per sonen, die maatschappelijk tot den midden stand worden gerekend en die in hun levens onderhoud voorzien, door hun geestesarbeid of althans door geestesarbeid gekarakteriseerde prestatie in dienst van anderen te stellen, den leeftijd van 18 jaar bereikt hebben, prac tised belijder zijn van den katholieken gods dienst en geen lid zijn van direct of indirect anti-katholieke vereenigingen. Deze standsorganisatie werd op den Limburg schen Katholiekendag door Henri Hermans aangeduid, als de nog ontbrekende schakel in de rij onzer katholieke standsorganisaties. In derdaad. Wij kennen de standsorganisaties on zer arbeiders, landbouwers, werkgevers, com- mercieele en industrieele middenstand, maar voor de in de laatste jaren zoo sterk toege nomen groep van werknemende, ook wel eens genoemd intellectueele middenstanders, bestond geen standsorganisatie. En toch moet deze wor den ingeschakeld, zal althans door alle standen van onze katholieke samenleving worden mede gewerkt aan het herstel der maatschappelijke orde op christelijken grondslag. „Quadragesimo Ann-o", de beroemde ency cliek van onzen regeerenden Paus, begint alge meen weerklank te vinden, wijl ze zoo juist aangeeft en zoo actueel belicht wat er hapert in de samenleving, met de middelen, welke ons eindelijk en alleen kunnen helpen. Hulp troepen moeten gevormd worden voor de Kerk, „hulptroepen die uit hun eigen kringen geworven zijn, en d-us henzelf en hun mentali teit en strevingen goed kennen en hun hart weten te vinden met de teedere liefde van een broeder". Dat is het leekenapostolaat. Maar ook de stoffelijke belangen worden behartigd, want zonder een zekere mate van stoffelijke wel vaart, is godsdienstige zedelijke en cultureele verheffing bijna niet mogelijk. Werknemende middenstanders van Schiedam, laat u o-p deze vergadering voorlichten om trent het d-oel van de standsorganisatie, en wij zijn er van overtuigd, dat u daarna gaarne met ons zult willen medewerken, om deze nog jonge vereeniging sterk te maken. Wij verwachten U! Klein en bescheiden, zooals ze zelf steeds geweest is, stond dezer dagen het doodsbericht van mej. Anna Wesittouis in de krant. „Mejuffrouw", durven wij nu schrijven, zeg gen mocht je het nooit. „Ik heet Annie West huis", was steeds haar protest, als je „mejuf frouw" zeide. Uit bescheidenheid bleef ze zich steeds klein voelen, al gingen haar jaren al over de 70. Hier boven staat: Vriendin van den Eucha- ristischen Jesus, maar het moest eigenlijk zijn „Heilige van het H. Sacrament". Maar het komt alleen aan de Kerk toe dezen titel te verleenen, maar een heilige was ze, zooals allen zullen erkennen, die haar gekend hebben, en dat zijn er velen in Schiedam. Maaar het meest bekend was ze bij de Geestelijkheid, met wie ze wedijverde in zorg voor een waardige klee ding van den offerenden priester. Hoeveel mis- ;ewadep en altaarparamenten ze met haar nijvere en kunstvaardige handen vervaardigd heeft voor hier en de missielanden, weet de Eucharistische Jesus alleen. Geen wonder dan ook, dat zij ook vele missionarissen onder haar dankbare vrienden telt. Aardische belooning zocht zij daarbij nooit, rijk is ze er niet van geworden. Eerder moeten we zeggen, dat ze er arm aan stoffelijke goederen van werd. Be zat ze één gulden, dan zou ze graag als haar groote Stadgenoote, de H. Liduina, die zij vu rig vereerde, er twee hebben uitgegeven. Nu gaf ze in elk geval negen dubbeltjes er van uit aan goede werken, en stelde zich zelf met het eene dubbeltje tevreden voor haar bescheiden behoeften. Die onthechting van het tijdelijke en haar groote daadwerkelijke liefde voor den Eucha- ristischen Jesus wist ze ook aan anderen mee te deelen, vooral aan haar jeugdige medehelp sters in haar stille liefdewerk. Menigeen er van zag ze den kloostersluier aannemen, voor al in Voorschoten, waar ze dan ook het voor recht genoot steeds vrijen toegang te hebben in het Noviciaat. Zoo onopgemerkt als haar leven, zoo moge lijk nog onopgemerkter was dezen morgen haar uitvaart. In de meer dan feestelijk ver sierde Havenkerk vanwege de Missie werd aan een stil zijaltaar haar uitvaart ge lezen, opgemerkt door slechts zeer weinigen, denken, dat ze in den Hemel de ver- ZINKEN TIJLEN 95 cent WASCHKETELS 105 cent VUILNISEMMERS 115 cent ZINKEN WATEREMMERS 35 cent De grootste sort, en 't goedkoopst alleen HOOGSTRAAT 67—69 TEL. 68436 Wij diensten van dit H. Offer aan God heeft opge dragen voor het welslagen van de Missie in baar dierbaar Schiedam. Dat zij eeuwig jubele in den Hemel, versierd met schooner gewaden dan zij hier op aarde met zooveel liefde maakte voor haar Hemel- schen Vriend in het Tabernakel! I Belasting en electriciteitstarief te hoog geacht. Behalve de gisteren weergegeven adressen inzake het kleinzakenabonnement voor tele- foon-abonné's en de vermakelijkheidsbelasting voor café-muziék hebben de afdeelingen Schie dam van den Ned. Bond van Koffiehuis-Re- staux-amthouders en Slijters en van den Nieu wen Ned. Bond van Koffiehuishouders en Slij ters „Nienekobos" verzoekschriften aan den gemeenteraad gezonden betreffende de perso- neele belasting en de tarieven voor electrisch licht. In het eerste adres betuigen de afdeelingen den Raad hun dankbaarheid voor de verlaging personeele belasting, wat betreft de huurwaar- de der café's enz. De buitengewone druk der tijden noopt adressanten echter opnieuw bij den Raad aan te kloppen om verlichting der bedrijfsonkosten. Zij hebben genoegzaam ver trouwen in het medegevoel van den Raad om te mógen vertrouwen, dat de koffiehuisbedrij- vert gelijk gesteld zullen worden voor de per soneele belasting met winkels en logementen. Adressanten meenen in de tegenwoordige tijds omstandigheden een beroep op den Raad te mogen doen, want onder de meest getroffe nen, die verplicht zijn belasting op te bren gen aan Staat, Provincie en Gemeente, be lmoren volgens hen zeker de koffiehuishou ders. Het tweede adres bevat het verzoek, ver laging der tarieven van het electinsch licht te willen bevorderen, en de verzekering dat zoo'n verlaging de Gemeente ongetwijfeld ten goede zal komen door een vermeerdering van het gebruik in het algemeen. Wederom wordt ge wezen op de buitengewoon slechte tijden, waarin de onderhavige bedrijven verkeeren. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, later wellicht toe nemende Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijken wind, toenemende bewolking, aanvankelijk nog weinig of geen regen, zachter des nachts. Eeniige baldadige jongens hebben, door de ramen open te schuiven, zich toegang verschaft tot een leegstaande benedenwoning in de St. Liduinastraat. Zij hebben daar de waterkranen open gedraaid, waardoor de vloer onder water kwam te staan. De daders zijn onbekend. „Symphonia", as" en het Ste- VEREENIGING VOOR SCHOOL- WERKTUINEN Gisteravond heeft de vereeniging voor school- werktuinen haar jaarlijksche ledenvergadering gehouden in Musis Sacrum. De voorzitter, de heer M. Germeraad sprak in zijn openings woord zijn teleurstelling uit over de geringe opkomst. Al blijkt daaruit vertrouwen in het bestuur, iets meer belangstelling zou toch wel op prijs gesteld worden. Spreker deed eenige mededeelingen over de verplaatsing van den tuin naar den Vlaardingerdijk. Op de vergade ring waren twee door den heer Gerritsen ge maakte teekeningen aanwezig van de nieuwe tuin met omgeving. De tuin, die plm, 1,5 H.A. groot is, is verkaveld in 400 perceeltjes van 4 x 5 M. voor ieder kind. Twee hoofdpaden zullen den tuin doorsnijden met een door mid del van banken op het kruispunt aan te bren gen gezellig zitje. De grond is van behoorlijke kwaliteit en het geheel wordt in orde gemaakt door jeugdige werkloozen onder leiding van den heer Gerritsen. De opening zal zoo moge lijk half April plaats hebben. Uit het verslag' van den secretaris bleek, dat het aantal leden ruim 200 bedraagt en dat in het afgeloopen seizoen 320 tuintjes bewerkt zijn geweest. In het aantal leiders, dat oor spronkelijk 6 bedragen heeft, is door vertrek van een hunner een vacature ontstaan, waarin niet is voorzien. De inkomsten hebben 1394.70 bedragen; de uitgaven 1415.36, wat een nadeelig saldo gat van 20.66. Het verslag van de hoofdleiding maakte er gewag van, dat de opbrengst der tuintjes, niettegenstaande de groote droogte, toch tot tevredenheid gestemd heeft. Ook de belangstelling van ouders e.a. was bevredigend De bouw van het Sportfondisenbad heeft na deelig gewerkt, daar door de werkzaamheden een gedeelte der tuin onbruikbaar was. De contributie voor de kinderen is gesteld op 10 cent per week. De aftredende bestuursleden zijn herbenoemd. Aan het eind der vergadering is den voor zitter dank gebracht voor het vele en belang rijke werk, dat hij voor de schoolwerktuinen verricht. Met den wensch, dat ook de nieuwe tuin tot grooten bloei mag geraken, heeft de heer Germeraad de vergadering gesloten. VOETBAL A.s. Zondag, 17 Maart, spelen SVV-veteranen tegen Ursus-veteranen. De wedstrijd begint om 12 uur. ZIJN PORTEMONNAIE KWIJT Een eerste stuurman, genaamd A. W., heeft er aangifte van gedaan, dat hij zich met een huurauto van de Werf Wilton naaar zijn huis aan den Rotterdamschedijk heeft laten bren gen en daarna een portemonnaie met een groot bedrag aan geld miste. Hij vermoedt, dat hij de beurs in den auto naast zijn zak heeft „gestoken". R. K. S. V. EXCELSIOR De turnlessen vangen Woensdag a.s. gewoon volgens rooster weder aan. Eveneens met in gang van Woensdag a.s. vinden weer club avonden plaats. Zooals medegedeeld, vinden ge durende de H. Missie geen clubavonden en turnlessen plaats. Sportterrein. De zwart-witten hebben hun sportvelden buitengewoon verfraaid. De toegangsweg is omgelegd en er zijn verschillende bloem- en grasperken aangelegd. Bovendien zijn talrijke heesters, struiken, heggen en boompjes ge plant S. C. V. OPENBARE VERKOOPING Hedenmorgen werd door notaris A. Hoek alhier, in afslag gebracht: een werkplaats met bovenwoning en erf aan den Singel 85 a b, groot 40 c.A. (in veiling 20o0) en twee woon huizen aan de Emmastraat 2 en 4, groot 26 en 25 c.A. (in veiling 1200 en 1150). Ge combineerd verkocht voor 4600. Door notaris A. Reijers, te Rotterdam, werd hedenmorgen in afslag gebracht: een heeren- huis met erf en daarnaast gelegen overdekte gang met tuin, uitkomende aan de Westvest, Lange Haven 9, groot 2 A en 34 c.A. In vei ling 5000. Verkocht voor 6200. Zondag 17 Maart houdt de Schied. Concours- vereeniging een gewestelijk concours van af Breda. Inkorven Zaterdag van half 5 tot half 6. De duiven worden Zondagmorgen om 10 uur gelost. Aangifte van 1214 Maart GEBOREN: Antonius J„ zoon van A. N. de Veld en M. van d-er Kris, Tollensstraat 34 Johannes A., zoon van S. P. Daalmeijer en B. Wijzenbroek, Buitenhavenweg 162 Jenn-eke P-i dochter van J. van Tilborg en K. van Eijk, Willem Brouwerstraat 10 Cornelia, dochter van J. C. Jan-sson en C. van Dijk, Nassaul. i5 ONDERTROUWD: A. Leerentveld 26 jaar en P. H. Kramer Freher 19 jaar A. G. Zuide- ma, 20 jaar en M. van Eijk 19 jaar J. Wil- lems 31 jaar en C. van Beers 13jaar B. de Lange 26 jaar en M. W. de Voogel 25 jaar - H. Krabbendam 28 jaar en E. C. de Beer 25 j. GEHUWD: W. M. Donks 26 jaar en C. va-n der Veen 20 jaar. OVERLEDEN: A. van Rijswijk 59 jaar, echt- genoote van H. van Tilborg, Nassaulaan i5. Het komt den laatsten tijd voor, dat twee zigeunervrouwen, een oude en een jongere, kleine inkoopen doen bij winkeliers hier ter stede. Zij betalen met groot geld en wisselen zoolang en zoodanig, dat later blijkt, dat de vrouwen meer geld hebben meegenomen dan bun toekwam. De winkeliers zijn dus gewaar schuwd! lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius. R. K. Volksbond: 8 uur Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half II Repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen tn het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K- Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereemging „Alberdingk Thym". R.K. Volksbond, half 9. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. O. Putten) Groote zaai van den R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir J C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om hall 9 bestuursver gadering van het afdeeiingsbestuur van den Neo. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half 5 tot half 6 repetitie voor de Jongens van bet kinderkoor van den K K. Gorzen in bef Parochiehuis. lederen Woensdagavond van üaif 9 tot naif II repetitie Kon. Zangvereemging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van fid. Flipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia. R. K- Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 8 uur repetitie voor de meisjes van bet kinderkoor van den K. K- Gorzen in bet Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned R. K Bond van Overheidspersoneel „SU Pauius". Tussehen 8 en 8,30 uur „klachten" voor de leden. lederen Vrijdagavond van half 9 tot half 10 sociale outwikkelmgslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereenigtng onder leiding van den eerw. praeses, In gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K- Bond van Houtbewerkers. Meubelmakers. Behangers en aanverwante vakken „St Antonius", van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Dinsdag 19 Maart. Volkszangavond van De Princevlag. Gebouw Eendracht, 8 uur. Woensdag 20 Maart. Propaganda -vergadering voor den Werk nemenden Middenstand. R. K. Volksbond, half 9 Donderdag 21 Maart Opvoering van „Sprookje" door het kinder en jongedameskoor van Ko de Keijzer. Musis Sacrum, kwart over 8. BENOEMING. In verband met het overlijden van den zeer eerw. heer pastoor J. P. A. Saulenn heeft Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, den weleerw. heer van Beukering, kapelaan der parochie alhier, tot deservitor be noemd. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 14 Maart. Aangekomen: Ned. s.s. Berkel, ledig van Rochefort om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 13 Maart. Vertrokken: Zweedsch s.s. Gudrun, naar Drontheim; Duitsch s.s. Bol- heim, met restant lading naar Hamburg; Eng. s.s. Roseden, ledig naar Rotterdam; Hal. s.s. Madioen, ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 14 Maart. Vertrokken: Duitsch s.s. Muansa, naar Zuid-Afrika. SCHIEDAM. 15 Maart. Aangekomen: Duitsch m.s. Niedersachsen, van Rotterdam om te dok ken; Noorsch s.s. Avance I, met ijzererts van Sagvaag in de Wilhelminahaven. 15 Maart: Doelen, Moeder en kind (film) 8,15 uur (voor volw.) 16 Maart: Doelen, Moeder en kind (film? 2,30 en 8,15 uur (voor volw.); Tivoli, Van laen tót lach (Meijer Hamel-revue) 8 uur (voor volw.) 17 Maart: Doelen, Moeder en kind (film) 2,30 en 8,15 uur (voor volw.); Ons Huis, Kamer muziek, 2,30 uur. 18 Maart: Doelen, Moeder en kind (film) 8.15 uur (voor volw.); Groote Schouwburg, Madame Sans-Gêne (R'damsch Hofstad-too- neel) 8 uur (Voor volwassenen). 19 Maart: Nutszaal, Isaac Cohen, 8 uur; Groote Schouwburg, Othello (jubileum Alb. v. Dalsum) 8 uur (voor volw.). 21 Maart: Doelen: Eruditioconcert, 8 uur. 23 Maart: Doelen, Rott. Philh. Orkest, 3.30 uur. Tentoonstellingen: De Dis tel, plastiek en aardewerk van F. Carbaius eu Riè Cramer (tot 17 Maart). Unger v, Mens, werk van W. Jilts Pol (tot 28 Maart), SCHIEDAM, 15 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. 5 Moutwijn per H-D. ad 46 pet, 1 10. j Spoeling. Spoeling t. 1.40 a 1. WO- J

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1