1 PS9 OPENING INSTITUUT EN VOOR SCHEEPVAART LUCHTVAART. „Waar dat.wiel draait" H. TH. v. d. VLERK DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS VRIJDAG 22 MAART 1935 No. 17208 tu^-ANG. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM,' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 51 DE STATUTEN GEWIJZIGD. BRANDKRAAN OMVER GEREDEN. BURGERLIJKE stand. KETHEL. Opening van de luchtvaartafdeeling door Generaal Snijders. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. UURWERKHANDEL VAN Zaterdag ROTTERDAMSCHE DIJK 208 DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3.25; per maand ƒ1.10; per week 25 cent. Bi.1 bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ^ons verkrijgbaar NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bureau Koemartk per stuk. Postchéque- en Girodienst No. 81440. rnurant De Maasbode Uitgave van de N.V. de Courau te Rotterdam. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels ƒ1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. 500.— bij overlijden door een ongeval 500.- bij valies van beide handen, voeten of oogen 250- bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.- bij verlies van een duim; 75- bij raus- ngeva en een hand. f 25._ bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering loopt op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt verlies van een j o j INLICHTINGEN GEVRAAGD, De waarnemend commissaris van politie ver zoekt inlichtingen van den eigenaar van -ecn heerenrijwiel, dat in het begin van het iaal nabij het Pompstation ontvreemd is. Hij gelieve zich aan het hoofdbureau van politie alhier e vervoegen. GEM- OPENBARE LEESZAAL. In verband met het overlijden van den heei B C. M. de Groot, schenker van het gebouw der Gemeentelijke Openbare^ eeszaa en Bibliothee zal deze ten teekenvanrouw Zater dag a.s. van 12-5jwr gesloten zijn. KINDEKOPERETTE -SPROOKJE". Het kinder- en jongedameskoor van Ko de Ke ijzer heeft gisterenavond in „Musis" een reprise gegeven van de kinderoperette „Sprook je" welke het Maandag 11 dezer met zooveel succes voor het eerst voor het voetlicht bracht. Wederom was de belangstelling voor dit werkje van mevr. Wollewens—Zeijlemaker en den lieer Ko de Keijzer zeer groot, en de wijze van uitvoering stond eveneens weer op hoog peil. SCHIEDAMSCHE REDDINGSBRIGADE. Het bestuur van de Schiedainsche Vrijwillige Briga tot het redden van drenkelingen, orga niseert tegen Zondag 0 Api i e - avond van de medische cursussen m „Musis Sacrum". Op deze bijeenkomst hoopt men leden en donateurs in een gezellige sfeer te ver- Het programma zal o.a. bestaan uit het op treden van den humorist Martin van Schie en de vertooning van een film, welke den bloedsomloop in het menschelijk lichaam weer geeft. LUCHTVERMAAK. De Schiedamsche postduivenvereniging Luchtvermaak" organiseert Zondag een stede lijk concours vanuit Numansdorp. Er is een beker beschikbaar gesteld voor hem, die met de aangewezen duiven de meeste punten be haalt. De bij de botsing te Dordrecht zwaar beschadigde wagens van den goederentrein worden opgeruimd. Rechts het tran sport van arrestanten die evenals de andere reizigers moesten overstappen, maar in een goederenwagen terecht kwamen. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere ofliciëcle af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 21 Maart 1935, ver gunning verleend aan C. Butterman, tot oprich ting van een meubelfabriek in het pand Groenweegje 23. SCHIEDAM, 22 Maart 1935. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Gisterenmiddag heeft een auto, bestuurd door J- B. van D. van hier bij het achteruit rijden in de Lange Nieuwst een bovengrondsche brandkraan omver gereden De schade is spoe dig hersteld. ZwLJNTJE. Ten nadeele van^j. M c vóór hgt café De Spil aan de Fabnstraat een rijwiel, dat op slot stond, ontvreemd. VÖETBAL. De Schied. PoUhe-Sportvereeniging heeft gisterenmiddag op e sportpark Boschhoek een voetbalwedstrijd Bespeeld tegen een S V V - combmatde. De S.P.S.V. won met 3-2. OPENBARE VERKOOPING. Notaris P. Schaberg bracht hedenmorgen in veiling: een heerenhuis met tumen erf aan de Tuinlaan 4, met achteruitgang naar «te Mak, kei-straat, groot 2 A. 21 c.A. Inzet 4o50.-; vier panden, bevattende een vnje beneden. en bovenwoning met erven, aan de Nieuwe Haven 6, 8. 10 en 12, ieder ot 1 A. ^zet 4250 4200.-, f 4250 J 4200 een pand, be vattende een vrije beneden- en bovenwoning met erf, aan de Dirk v. Wassenaarstraat 19, groot 1 A. 31 c.A. Inzet 6000. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 21 Maart. Aangekomen Noorsch m.b. Talleyrand, met stukgoed, van Hamburg' m de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 21 Maart. Vertrokken s.s. Drechtdijk, ledig naar Rotterdam; Noorsch m.b. Talleyrand, met stukgoed, naar Brisbane Via Antwerpen. SCHIEDAM. 22 Maart. Aangekomen ss Bougainville, met stukgoed van West-Atnka: ss Alcor, van Antwerpen, in de Wilhelmi^ 1 SNA 1. van B°uaan' s-s' Hossum, van Rolti'dam om te dokken in de Wütonhaven. i Adrianus Theodorus, GEBOREN: 20 Maart: Adrian zoon van W. Broeren en u. Zwartewaalschestraat 47. i OVERLEDEN 19 Maart: J. A. D. ReiJ, J-. Dr. Noletstraat 1. GEHUWD 21 Maart: A. Schipper 25 j. en A. Weeda 21 j.; A. Blom 21 j. en G. van der Horst 20 j.; A. Abbink 29 j. en E. M. van der Male 22f j- ONDERTROUWD: C. s. Braber 21 j. en P- Valk 19 jJ H- Krabbendam 25 j. en B. H. Schapers 20 j.; C. J. Coenen 22 j. en G. Tijve- leijn 20 jJ B- Kruisinga 33 j. en A. Sterenborg 24 j.; T. Trouwborst 6-2 j. en A. Verwol 65 j.; F. J. Schoei 26 j. en J. de Groot 21 j. benoemd. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden een kinderlaschje met inhoud en een schoottvel. HET BELASTINGWEZEN. In de Vereenigingsraad zal Maandagavond vanwege de oud-cursistenvereeniging een ver gadering worden gehouden, waarin de heer van Baar, uit Haarlem, een rede zal houden over het belastingwezen. Voor alle L. T. B.-ers vrijen toegang. Een commissie voor bewaking In de zaal van café „De Halve Maan" alhier, werd gisteravond op initiatief van den heer B. van Noordennen alhier, een vergadering ge houden met het doel om. naast de pogingen van den burgemeester om den onbewaakten over weg weder bewaakt te krijgen, thans ook uit de burgerij een commissie in het leven te roepen, waarvan mede in deze richting een stuwkracht zal moeten uitgaan, teneinde de betrokken in stanties te bewegen tot bewaking van den zoo gevaarlijken overweg. Mede nfet het oog op de electrische treinen, welke binnenkort op dit baanvak zullen gaan rijden en welke treinen een alliminium-kleur krijgen, achtte de heer van Noordennen het gevaar voor ongevallen nog meer aanwezig en hij meende dan ook dat alles in het werk ge steld moest worden om te trachten de onheilen te voorkomen. Spreker bracht in zijn betoog een drietal middelen naar voren welke z.i. tot verbetering konden leiden, n.l. bewaking door werkloozen, zoonoodig als contra-prestatie, warabij 10 pet. boven het steunbedrag mag worden uitgekeerd, het aanbrengen van flik kerlichten of het geven van geluidsignalen of wel een tunnel, welk plan ook in werkver schaffing zou kunnen worden uitgevoerd. sPr. ging na wat er in Boskoop werd ge- daan, waar eveneens werkloozen door middel van een vlag het publiek tegen een naderenden trein waarschuwen, een maatregel die met in stemming van den Min. van Economische Za ken werq genomen, doch die later niet de in stemming Van den ^hans overleden Minister van Waterstaat had en tot minder gewenschte dingen aanleiding gaf. Alleen die werkloozen, die met de spoorwegen bekend waren, konden hiervoor in aanmerking komen, terwijl volgens spreker ook de steunuitkeering gevaar liep. Wat het 2e pian betrof, zei de heer v. Noor dennen, dat op enkele plaatsen in Noord- Holland en in Enschedé het publiek door mid del van flikkerlichten op de onbewaakte over wegen wordt opmerkzaam gemaakt. Door de Maatschappij wordt echter geen enkele verant woording gedragen. Wat het tunnelplan betreft, datl ijkt voor alsnog niet z0o gauw uitvoer baar. Een door den burgemeester alhier aan de Ned. Spoorwegen geviaagd ontwerp voor ee" tunnel zou alleen reeds duizend guiden kosten. Spreker stelt voor een motie aan te ne- 111011 en deze ter kennis van de bevoegde autoriteiten te brengen. Daarnaast zou een commissie de eventueele plannen voor bewa king en de financieering daarvan in studie ne- m<en. Het grootste bezwaar de financieering van de bewaking welke spr' zich gedacht heeft te laten geschieden door werkloozen die zich vrij willig willen geven voor deze taak, meent spr. ondervonden door vrijwiiiige bijdragen van den N_ W. B. en de K. n. A. c. en voorts door bijdragen van particulieren e,n bedrijven, die zeker deze actie, welke slechts tijdelijk in be doeld, zullen willen steunen. Spi, is Jvan mee ning, dat ieder c e en mensch aan deze actie zal willen medewerken Door de vergadering welke door pl.m. 50 personen was bezocht, ueic e volgende mo tie aangenomen: „De burgerij van Kethel m vergadering bij. een ter bespreking van de gevaren van den on bewaakten overweg, verzoekt het gemeentebe stuur ernstig aan te dringen bij de Ned. Spoor- wegen om den overweg alhier weder te a en bewaken, en tijdens de onderhandelingen dooi werkloozen een wacht te laten betrekken tei waarschuwing van het publiek, daar zij het onverantwoord achten dezen toestand te besten digen; besluit deze «notie ter kennis te brengen Hedenochtend heeft in het Gebouw aan het Haringvliet de officieele opening plaats gehad van de luchtvaartafdeeling van 't scheepvaart kundig Instituut, welke werd voorafgegaan door een algemeene vergadering, gecombineerd met een vergadering van het Nationaal Comité, en een buitengewone vergadering, uitgeschre ven wegens noodig gebleken statutenwijziging. De algemeene vergadering. Voorzitter J. B. van der Houven van Oordt richtte in zijn openingswoord speciale woorden van welkom tot hen, die in verband met de uitbreiding van het instituut tot nieuwe leden van het Nationaal Comité waren voorgesteld, meer in het bijzonder tot Generaal C. J. Snij ders, wiens tegenwoordigheid op hoogen prijs werd gesteld. Naar aanleiding van het in druk verschenen jaarverslag maakte spr. met vreugde gewag van de voortdurende groote belangstelling voor het instituut. Het totaal aantal bezoekers van verzameling en bibliotheek bedroeg in het af- geloopen jaar 23617, wat ongeveer 300 bezoe kers meer beteekent dan verleden jaar. Ook van het buitenland is toenemende belangstel ling ondervonden. Alleen met de financiën staat het minder rooskleurig. Ondanks het feit, dat de leiding met de grootst mogelijke energie naar bezuiniging gestreefd heeft, kon slechts door enkele belangrijke giften worden moge lijk gemaakt, dat het kapitaal niet behoefde te slinken. Spr. vestigde voorts de aandacht op de be perkte behuizing, die het op den duur noodza kelijk zal maken naar een ander onderdak uit te zien. Maar het allerbelangrijkste uit het jaarverslag noemde de heer van der Houven van Oordt, dat thans een bescheiden begin is gemaakt met de luchtvaartafdeeling, wier doel het is alles bijeen te brengen, wat betrekking heeft op de tech niek van de luchtvaart. Het wordt dus geen al gemeen luchtvaart museum. De behoefte aan zoo'n technische luchtvaartafdeeling is gaande weg aan den dag getreden, nu de luchtvaart de tegenwoordige vlucht heeft genomen. Het werd onvermijdelijk een centrum te scheppen, waar men de techniek van het vak kan bestudeeren. Spr. besloot met een beroep op de medewer king van allen, om de nieuwe afdeeling van het instituut zooveel mogelijk te steunen. Na het jaarverslag, dat zonder meer werd goedgekeurd, kwam het financieel verslag aan de beurt. Door teruggang in contributie en van subsidies was er een verlies van 11.300, dat gelukkig door bovengemelde giften kon wor den gedekt. Den penningmeester werd volledige décharge verleend. Bij acclamatie werden de voorzitter en on dervoorzitter van het Nationaal Comité, de heeren J. B. van der Houven van Oordt en J. H. Hummel, herbenoemd, evenals de volgende leden: dr. E. Heldring, J. L. H. Luymes, mr. P. J- Reymer, ir. E. C. W. van Dijk, mr. H. J. Sil vergieter Hoogstad, prof. dr. ir. J. Goudriaan Jr., W. van der Vorm, M. H. de Beaufort, P. J. Roo- segaarde Bisschop, mr. H. J. Knottenbelt, E. P. de Monchy Rzn., B. E. Ruys, mr. J. Smit Azn., mr. J. A. Stoop, prof. ir. Chr. K. Visser, A. van Hoboken Jr. Tot nieuwe leden van het Nationaal Comité werden bij algemeen goedvinden gekozen ver klaard: generaal C. J. Snijders, prof. L. A. van Royen, A. M. van Roosendaal, P. van Braam van Vloten, dr. ir. A. H. W. Hacke, R. Leeuwen burg, J. W. Jeneson, generaal M. Raaymaakers, ir. J. F. de Vogel, H. Walaardt Sacré, E. Th. de Veer, H. Ch. E. van Ede v. d. Pals, dr. ir, E B. Wolff, kolonel P. W. Best, kolonel K. E. Oudendijk, H. Ferwerda, ir. A. Wurfbain, A. Plesman, E. Enthoven, jhr. H. K. B. Rendorp, A. H. G. Fokker, ir. B. Stephan, S. T. W. Kool hoven, terwijl de heer C. Kolff op dezelfde wijze werd gekozen tot lid der vereeniging, van liet Nationaal Comité en tevens lid van het dagelijksch bestuur en werden herbenoemd tot lid van het dagelijksch bestuur de heeren: G. L. M. van Es, A. J. M. Goudriaan, mr. H. J. Knottenbelt en D. G. van Beuningen. In verband met het feit, dat de luchtvaart afdeeling zou worden geopend, werd na afloop van deze vergadering, die thans werd gesloten 'n Buitengewone vergadering gehouden, waarbij de statuten in dier voege moesten worden gewijzigd, dat ook tot uiting zou komen, dat de vereeniging zich op het ge bied van de techniek van de luchtvaart zal be wegen. De voorgestelde statutenwijzigingen, welke o.m. den naam van het Instituut wijzigen in Technisch Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart" en de minimum-contributie van 100 op 50 bracht, werden zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Alvorens de Koninklijke goedkeuring op deze wijziging kan worden aangevraagd, moet eerst de goedkeuring van de gemeente Rotterdam worden verkregen. Na afloop van deze tweede vergadering had de plechtige Opening van de luchtvaart afdeeling Gen. Snijders- van den Minister van Waterstaat, de Ned. Spoorwegen én de pers, en gaat over tot de or de van den dag". In de commissie werden benoemd de heeren B- van Noordennen, P. L. van der Staay, E. E. Groeneweg en L. de Bruin. De heer H. v. Dam wenschte niet in de commissie zitting te ne men. Getracht zal worden de commissie met nog eenige vooraanstaande personen uit de burgerij aan te vullen. plaats, waarhij Z.Exc. Generaal C, J. Snijders de volgende openingsrede uitsprak: Het is mij een voorrecht en biedt mij een aangename taak, door uw dagelijksch bestuur te zijn uitgenoodigd de nieuw gestichte lucht vaartafdeeling van het instituut met een kort woord te openen, wat mij de welkome gele genheid schenkt te getuigen van mijn op rechte sympathie en be- langs telling voor uwe instelling, welke terecht in den lande zoo groote waardeering geniet. Ontsproten aan het kloeke initiatief van wakkere Nederlandsehe zakenmannen uit de kringen van scheepvaart en scheepsbouw, handel en industrie, stelt uwe vereeniging zich ten doel: „het bijeenbrengen en tentoonstellen van eene verzameling van voor de teohniek van scheepvaart en scheepsbouw belangrijke voorwerpen, en verder alles wat met dat doel in verband staande scheepvaart en scheepsbouw in Nederland kan bevorderen". Het kan geen verwondering wekken, dat zulk een instituut, onder bekwame en krach tige leiding en door veelzijdige belangstelling gesteund, zich hier te lande voorspoedig tot grooten bloei heeft ontwikkeld en in ruimen kring nut kon stichten. Want zeevaart en scheepsbouw, met alles wat daarmede ver band houdt, beheerschen nu eenmaal een wijd arbeidsveld van onzen nationalen onderne mingsgeest, een gewichtig deel van ons eco nomisch bedrijfsleven en een der belangrijk ste welvaartsbronnen van het Nederlandsehe volk. Dat het Scheepvaartkundig Instituut veel- zins aan onze nationale belangen ten goede komt en ten volle aan zijne bestemming be antwoordt, daarover spreken de jaarverslagen uwer vereeniging een duidelijke taal, als zij gewagen van de talrijke bezoekers der ver zamelingen, het uitgebreide gebruik, dat van de bibliotheek wordt gemaakt, en den om vangrijken inlichtingendienst. Zoo strekt het instituut jaarlijks duizenden tot nut en voor deel. De dag van heden zal in de geschiedenis uwer vereeniging geboekstaafd blijven als een dag van beteekenis, waarop na zorgvuldige en uitgebreide voorbereiding door uwen di recteur en zijne medewerkers de luchtvaart afdeeling van het instituut geopend kan wor den. De stichting dezer nieuwe afdeeling past geheel in de strooming van onzen tijd. De luchtvaart toch is in het hedendaagsche lever een factor van groote en diep ingrijpende be teekenis geworden. Na eon ontwikkelingstijd perk van slechts ruim een kwarteeuw, heeft zij zich in het verkeerswezen der gansche wereld een blijvende plaats verworven en er openen zich nog ontzaglijke mogelijkheden voor verdere ontwikkeling in lechnischen zin en voor aanzienlijke uitbreiding en verdich ting van het wereldiuchtverkeersnet. Naar mate de economische wereldhuishouding steeds uitgestrekter gebieden in haar bedrijf is gaan betrekken, is zeer groote snelheid van overbrenging voor personen, post en lichte goederen een ofafwijsbare behoefte geworden. In het bijzonder voor het transcontinentale en transoceanisch verkeer is slechts het lucht verkeer in staat dezen eisch volledig te ver vullen. Maar de Luchtvaart zal zich dan hebben aan te passen bij het algemeene verkeersstelsel te land en ter zee, zooals dit tot dusverre in de algemeene verkeersbehoeften voorzag en ook in de toekomst voor velerlei belangrijke doel einden, met name voor alle massa-voervoer, onmisbaar zal blijven. Daarom zal moeten worden gestreefd naar nauwe samenwerking en onderlinge coördinatie der verschillende verkeerswijzen en verkeersmiddelen, opdat een harmonisch georganiseerd, doch tevens naar uiteenloopende eischen doelmatig gedifferen tieerd verkeersstelsel tot stand kome, dat aan alle behoeften van het moderne leven recht laat wedervaren en tevens economisch levens vatbaar zal blijken te zijn. Mag ik aannemen, hiermede een innig ver band tusschen scheepvaart en luchtvaart te hebben aangestipt, dan zie ik hierin tegelijk de verklaring, waarom het Scheepvaartkun dig Instituut het op zijn weg gelegen heeft geacht, zijne bemoeiingen voortaan ook over de Luchtvaart uit te strekken. Ik meen het In stituut met het betreden van dit nieuwe ar beidsveld te mogen gelukwenschen. Ik waag het. de gissing uit te spreken, dat de allereer ste bescheiden kiem voor deze nieuwe afdee ling van Uw museum is geweest het model van het éénmotorig Fokker-vliegtuig HN A C C, waarmede van der Hoop, van Weerden Poelman en van den Broek in 1924 den eer sten vliegtocht van Amsterdam naar Batavia verrichtten, welk model destijds door het Co mité Vliegtocht Nederland—Indië, waarvan ik Voorzitter was, aan het Scheepvaartkundig Instituut werd aangeboden. Thans is. zooals U straks bij den rondgang zal blijken, reeds een bezienswaardige verzameling op luchtvaartge bied bijeengebracht, welke zich ongetwijfeld gaandeweg nog belangrijk zal uitbreiden. Zoo mogen Vij verwachten, dat de Lucht vaartafdeeling van het Scheepvaartkundig In stituut, zoowel door de tentoonstelling van voorwerpen en modellen, kaarten en foto s, tatistieken en grafieken, als door een te vor men Bibliotheek en door een Inlichtingen dienst zal bijdragen tot ruimere kennis aan gaande en tot populariseering van de Lucht vaart. Ik vertrouw ook te mogen verwachten, dat geen ongewenschte mededinging zal ont staan tusschen Uwa Luchtvaartafdeeling en het in wording verkeerende Luchtvaartmu seum der Kon. Ned. Vereeniging voor Lucht vaart; dat veeleer ook tusschen deze beide in stellingen een aangename en vruchtbare sa menwerking zal ontstaan, waartoe de omstan digheid zal kunnen bijdragen, dat laatstge noemd museum een algemeene histirisch en retrospectief karakter zal hebben, terwijl Uwe Luchtvaartafdeeling zich voornamelijk op een actueel standpunt zal stellen. Mijne Heeren! Het Scheepvaartkundig In stituut werd gesticht in 1916, toen Nederland onder den druk van den wereldoorlog om zich heen en in eigen oorlogsgevaar, onder de moei lijkste omstandigheden verkeerde, toen han del, scheepvaart en industrie onder velerlei belemmeringen en gevaren gebukt gingen ter wijl de economische en financieele toestand des lands de grootste zorgen baarde. Onder zulke omstandigheden was de oprichting van het Scheepvaartkundig Instituut een daad van moed en ondernemingsgeest, getuigende van de geestkracht der stichters en van hun ver trouwen in de toekomst .tevens uitdrukking gevende aan hun stellig voornemen, zich door de ongunst des tijds niet uit het veld te laten slaan, doch te blijven werken en strijden voor wederopbouw en herleving. Heden, negentien jaren later, verkeert het vaderland opnieuw in nood, erger nog wel licht dan in 1916. Opnieuw kwijnen hamdel en scheepvaart, scheepsbouw en nijverheid. De natie gaat gebukt onder zware lasten. De plaag der werkloosheid bedreigt ons volk met geldelijke en zedelijke ontreddering. Het eco nomisch leven en de geldmiddelen van den Staat zijn hopeloos ontwricht. En al heerscht er nog geen wereldoorlog, de uiterst gespan nen internationaal-politieke toestanden zijn vol dreiging en gevaar en wekken de somber ste vooruitzichten op het blijvend behoud van den vrede. En opnieuw geeft uwe vereeniging. te mid den van deze drukkende moeilijkheden, een treffend blijk van energie en zelfvertrouwen door het zich openen van een nieuw arbeids veld en het aanvaarden van een nieuwe taak, ten nutte van ons nationaal leven. Dit is voor mij het bewijs-, dat in uw midden nog altijd de oude stuwkrachten leven, die door alle tijden heen ons land van den ondergang heb ben gered en ons volk hebben opgeheven tot daden van moed en kracht. Verwacht wordt; Meest matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, iets koeler. lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond vaD Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakken „St. Antonius", van half 8 tot half 9 zitting van het bestuur. Gelegen heid tot aanmelding van leden. Zaterdag 23 Maart- Viering 15-jarig bestaan van S. F. C. Gé- bouw Eendracht, 8 uur. Maandag' 25 Maart. Algemeene jaarvergadering der St. Vincen- tiusvereeniging. Lokaal Nieuwe Haven 225. te half 9. Woensdag 27 Maart. Openbare les in de practijk in de ambachts school. Van 24.30 en van 79.30 uur. Zaterdag 30 Maart- Promotie der leerlingen van de Ambachts school, R. K. Volksbond, half 3. 23 Maart: Doelen, Rott. Philh. Orkest, 3.30 uur; Nutszaal, Rott. Toonkunst Conservatorium, 8.15 uur; Groote Schouwburg, De Wijze Kater (Het Masker) 8 uur (volw.). 24 Maart: Groote Schouwburg, De Wijze Kater (Het Masker) 8 uur (volw.). 25 Maart: Groote Kerk, Bachconcert, J. H. Besselaar, 8 uur; Nutszaal, liederenavond Her mann Schey, m. m. v. Lien Cocheret—Lely- veld, 8 uur. 26 Maart: Nutszaal „Die Pfeffermühle", cabaret o. 1. v. Erika Mann, 8 uur (boven 18 jaar). 27 Maart: Nutszaal, „Die Pfeffermühle", cabaret o. 1. v. Erika Mann, 8 uur (boven 18 jaar). 28 Maar t: Nutszaal, „Die Pfeffermühle", cabaret o. 1. v. Erika Mann, 8 uur (boven 18 jaar) 30 M a a r t: Doelen, Rott. Philh. Orkest, m. m. van Solokwartet „Apollo" en „Orpheus", 3,30 uur. 31 Maart: Doelen, Hubermann, 2.30 uur. D a g e 1 ij k s: Tivoli-Schouwburg, Van lach tot lach (Meyer Hamel's revue) 8 uur (Zondag ook 2 uur) voor volw. (tot einde Maart). Tentoonstellingen: Unger v. Mens, werk van W. Jilts Pol (tot 28 Maart). SCHIEDAM, 22 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling Spoeling 1,40 a 1,50 Moge uwer vereeniging de voldoening ten deel vallen, waarop deze sympathieke uiting ZINKEN TIJLEN 95 cent WASCHKETELS 105 cent VUILNISEMMERS 115 cent ZINKEN WATEREMMERS 35 cent De grootste sort, en 't goedkoopst alleen HOOGSTRAAT 67—69 TEL. 68436 SCHIEDAMS GROOTSTE SPECIAALHUIS van levenskracht en levensmoed aanspraak geeft. Moge de nieuwe luchtvaartafdeeling zich gunstig ontwikkelen en bloeien, tot nut en eer der Nederlandsehe Luchtvaart en tot heil van het vaderland! De heer v. d. Houven van Oordt, voorzitter van het Nationaal Comité heeft hierop met enkele welgekozen woorden geantwoord, waarna de nieuwe afdeeling werd bezichtigd.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1