Ga niet op reis! OVERZICHT. ALGEMEEN ABESSYNIE ZAL NIET TOEGEVEN. DE GISTING IN MEXICO DE HOOGWATER-RAMP IN CHINA. „Een accoord in het geschil is nauwelijks denkbaarDaarvoor is het te laat", aldus Ethiopië's gezant te Londen. „Als 'n Italiaan sneuvelt, zal de vloek niet slechts treffen den barbaar, die schoot, maar ook dengene; die hem wapens gaf". DE SCHIETPARTIJ IN DEN ARGENTIJNSCHEN SENAAT. Schoten gelost door vroegeren commissaris van politie. JAPANSCHE luchtmacht WORDT VERSTERKT. „Ten aanzien van Rusland is een nieuwe toestand ontstaan." PARIJS, 24 Juli (R.O.) De Japansche mi nister van oorlog, Hajasji, heeft tijdens een persconferentie verklaard, dat ten aanzien van Rusland een nieuwe toestand is ontstaan, daar op het oogenblik 3000 sovjet-vliegtuigen tot onmiddellijk optreden gereed staan. GASHOUDER TE KEULEN IN BRAND. Brandweer slaagt er in, het vuur te verstikken. DONDERDAG 25 JULI 1935 GROOTE WAPENDIEFSTAL. Raadselachtige verdwijning van Fransche wapenzending uit de haven van Le Havre. PARIJS, 24 Juli. (R.O.) Sedert twee dagen is de Fransche Süreté in de weef, om de ge heimzinnige verdwijning van 25.000 K.G. wa pens en munitie uit de haven van Le Havre op te helderen. GEWELDIGE BOSCHBRANDEN IN OOST-SIBERIE. Bestrijding van het vuur nutteloos geacht. HANNIBAL II HEEFT AOSTA BEREIKT. Waarschuwing tegen tmbezonnenheid. „PRIJSOPDRIJVING" IN MUENCHEN. Dertien slagers in „Schutzhaft" genomen. DE ANTI-KATHOLIEKE HETZE IN BELFAST. Ook Italiaansche katholieken gemolesteerd. Garrido Canabal, de leider der Mexicaansche roodhemden, als gouverneur afgezet. SUCCES VOOR ROOSEVELT. Wijzigingswet op de A. A. A. door senaat aangenomen. KANO-MANIAKKEN. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING STREICHER OVER HET JODENVRAAGSTUK. 200.000 DOODEN IN HOEPEL 500 ARRESTATIES IN WEENEN. NAAR GENEVE. Vit de Jangtse en de Han-rivier zouden reeds 30.000 lijken zijn geborgen. De dijken van het Toe Tsjangmeer ten Z.-Westen van Sjangtoeng beziveken. PARIJS, 24 Juli. (R.O.) De Abessynische gezant te Londen, dr. Martin, verklaarde te genover een correspondent van de „Echo de Paris", dat een accoord in het Italiaansch- Abessynisch geschil nog nauwelijks denkbaar is. Daarvoor is het te laat. Italië heeft vele millioenen uitgegeven en 200.000 man naar Afrika gezonden. Hoe zou het thans van zjjn plan kunnen afzien? Abessynië zal echter van zijn onafhankelijk heid geen afstand doen. Zijn bewoners zullen tot den laatsten man sterven. De strijd zal zeer hard en langdurig zijn. De niet aan het klimaat gewende Italiaansche troepen hebben reeds thans geweldig te lijden. De moderne oorlogsmiddelen kunnen tegen Abessynië moeilijk in het veld worden ge bracht. De gezant is ervan overtuigd, dat de strijd ver zal uitgaan boven het kader van een plaat selijken oorlog. Het zal het sein worden voor de aaneensluiting van alle gekleurde rassen tegen de blanken, het begin van een kruis tocht tegen de koloniseerende volkeren. Wanneer Engeland en Frankrijk, zoo ver klaarde dr. Martin tenslotte, aan Italië een cieel van hun eigen bezittingen zouden willen afstaan, dan moeten zij dit doen. Abessynië zal niet toegeven. Men schijnt in welingelichte kringen te ver wachten, dat Italië niet van de raadszitting zal wegblijven, onder voorwaarde, dat het Abessynisch geschil niet principieel ter sprake zal worden gebracht, de besprekingen tot 48 uur worden beperkt en alle beslissingen, ook die inzake de eventueele toepassing van art. 15 van het volkenbondshandvest, tot de raadsziting van 25 Augustus uitgesteld zullen worden. Onder deze omstandigheden acht men de vooruitzichten op een vredssarae regeling wei nig gunstig, temeer daar Italië, naar de bui- tenlandsch-polltieke medewerkster van de „Oeuvre" meent, hoogstwaarschijnlijk een pro cedure op grond van art. 15 van de hand zal wijzen. Dit is ook de meening in volkenbondsKrm- gen. Italië'a openbare meening is door de voor bereiding op den kolonialen oorlog te zeer in opwinding gebracht, dan dat - de Italiaan sche regeering eraan zou kunnen denken, on derhandelingen te openen, die vijf weken zou den duren, alvorens met militaire operaties te beginnen. Bovendien heeft ook de offieieele Itakaan- sche verordening inzake de opheffing van de gouddekking van 40 pet. een zeer ongunsti- gen indruk gemaakt. Vooral zal de Italiaansche regeering dus over haar geheele gouddekking kunnen beschik ken voor doeleinden, die men niet nader be hoeft aan te duiden. LONDEN, 24 Juli (Ft.O.) De Farijsche cor respondent van de V,Times" schrijft, dat het eenige doel-dér Fransche regeering thans is, tijd te winnen, om het verzoeningsapparaat van den volkenbond gelegenheid te geven, zijn werk te doen. Het doel is thans, overhaaste maatregelen van Italië tegen Abessynië, voor uitputting der verzoeningspogingen te verhinderen. Zelfs wanneer de pogingen in de zitting van den volkenbondsraad geheel zouden mislukken, zou de raad nog altijd het geschil naar de volken bondsvergadering kunnen verwijzen, hetgeen opnieuw een tijdwinst zou beteekenen. Onder deze omstandigheden is het waar schijnlijk, dat de Britsche politiek vastbesloten zal zijn en dat de Fransche regeering de Brit sche zal helpen, om het geschil binnen de jurisdictie van den volkenbond te houden. De correspondent voegt er aan toe, dat, ioe ernstig de toestand ook schijnt te zijn, e Parijs het weliswaar zwakke, doch ni hardnekkige geloof bestaat, dat Musso in ei door de zorgen van zijn eigen genera en staf, de moeilijkheden met de lire en e en on- verwachten tegenstand van Japan, er oe ge bracht zou kunnen worden, geen stappen,te doen, die niet meer goed gemaakt zouden kun nen worden, alvorens niet elke mogelijkheid van behoorlijke genoegdoening zonder versto ring van den vrede is uitgeput. MILAAN, 24 Juli. (R.O.) In de Italiaan sche bladen wordt ten sterkste geprotesteerd tegen het vrijgeven der wapenleveranties naar Abessynië door Engeland. De „Stampa" schrijft o.a.: ,,Wy herinne ren Engeland er aan, dat het Italiaansche volk aangedanén smaad nooit zal vergeten. Engeland speelt in Abessynië een gevaarlijk sPel- De Italiaansche vriendschap is uit strate gisch, politiek en cultureel oogpunt meer waard dan iedere andere rijkdom. Er zijn wonden, die niet heelen, en beleedigingen, die niet vergeten worden. Wanneer een Italiaansch soldaat sneuvelt, zal de vloek zich niet slechts richten tegen den barbaar, die geschoten heeft, doch öok tegen dengene, die hem uit onverzadigbare hebzucht wapens leverde". Gisteravond hebben in geheel Italië groote sympathie-betoogingen plaats gehad voor den Duce en zijn Oost-Afrikaansche politiek. Aan de talrijke feestelijkheden namen ook de troepen deel, welke voor Oost-Afrika zijn gemobiliseerd. Overal werden redevoeringen gehouden, waarin de minachting van het volk voor de huidige diplomatieke bemoeiingen tot uiting kwam. Vlammende protesten werden geuit tegen de houding van Japan en tegen de stemmen, welke in Engeland opgaan voor de opheffing van het wapenuitvoerverbod tegen Abessy nië. LONDEN, 24 Juli. (R.O.) In ingelichte kringen te Londen is men van oordeel, dat de Britsche beslissing inzake een eventueele uitvoervergunning voor wapenen naar Abes synië zal afhangen van het succes of de mis lukking der besprekingen, welke ontspan ning tusschen Rome en Addis Abeba ten doel hebben. zónder zoo'n handig meialen zakdoos}» met 3 „AKKERTJES". Daarmee verdrijtl Ge direct hoofdpijn, onwelzijn, kou eta Practisch, onschadelijk en goedkqop (20 et.) Reel. 863—5 8 Algemeen is men van oordeel, dat in geval deze pogingen mislukken, Londen zich niet tegen den uitvoer van wapenen naar Abes synië zal verzetten. Opleving van Afrikaansch nationalisme. PARIJS, 24 Juli. (R.O.) De Temps" be richt uit Djiboeti, dat de inboorlingen in Fransch Somaliland, Britsch Somaliland en zelfs in Zuid-Arabië over niets anders spre ken dan over den a.s. oorlog tusschen de Abessyniers en de „vreemdelingen". „Men discuteert over de vooruitzichten van Abessynië, met hulp van Allah" en spreekt ook van ondersteuning van de ge kleurde broeders, die zich in gevaar bevin den. Plet Italiaansch-Ethiopische conflict heeft in enkele maanden meer bijgedragen tot het weder opleven van het Afrikaansche natio nalisme, dat sedert de verovering van Khar toem door Lord Kitchener in doodslaap iag, dan jarenlange van pan-Afrikaansche en pan-islamitische propaganda. Er is een kritieken toestand ontstaan, welke de volle opmerkzaamheid vereischt. Het kolonisatiewerk, dat een eeuw lang met bloed en geld werd ontwikkeld mag niet in gevaar worden gebracht door een actie, welke geografisch gesproken tot een be perkt gebied wordt beperkt". ROME, 24 Juli. (R.o.) Aan boord van de „Praga" zijn officieren, onderofficieren en manschappen vertrokken, die het personeel vormen van drie veld-lazarets. SUEZ, 4 Juli. (R.O.) De Italiaansche schepen, die met troepen en materiaal van Massaua en Mogadiscio terugkeeren, hebben een groote opstopping in het Suez-kanaal veroorzaakt. BUENOS AIRES, 24 Juli (R.O.) Omtrent de schietpartij in den senaat wordt nader ge meld, dat een heftig debat was ontstaan tus schen de senatoren Mancini en Behere met den minister van landbouw Duhau over de vee- politiek van de regeering. Toen zij bij elkaar stonden om den vrede te herstellen, schoot de vroegere commissaris van politie, Valdes, van de publieke tribune af op de groep. Tijdens de discussie voelde de minister van financiën zich beleedigd door den senator dela Torre en het scheen, dat een twist tusschen hen zou ontstaan, waarop de minister van landbouw en senator Behere tusschenbeiden kwamen. Onmiddellijk hierna vielen de scho ten. De minister van landbouw, Duhau, die bi) de schietpartij in den senaat werd gewond, is ernstig aan de linkerhand gekwetst. Bovendien heeft hij drie ribben gebroken bij den val. Mandsjoekoeo wordt aan drie fronten be dreigd door de sovjets en door Buiten-Mon- golie; derhalve zijn de strijdkrachten van Mandsjoekoeo onvoldoende. Hieromtrent heerscht een stemmigheid in de regeering. De minister verklaarde dan verder, dat de Japansche luchtmacht versterkt moet worden. De sterkte van het Kwantoeng leger was weliswaar voldoende, om de vrede en rust ln Mandsjoerije te handhaven, maar niet voldoen de uit het oogpunt van nationale verdediging, gegeven de gespannen verhouding tusschen Sovjet-Mongolie en Buiten-Mongolie. KEULEN, 24 Juli. (D.N.B.) In de oude gasfabriek Ehrenfeld' is hedenochtend een van de drie gashouders, die tezamen een ca paciteit hebben van 192.000 kubieke meter, in brand geraakt. De betreffende gashouder, welke een in houd heeft van 60.000 kubieke meter en op dat oogenblik gevuld was met 10.000 ku bieke meter gas, Werd geverfd. Plotseling raakte een groot stuk ijzer los en viel van aanzienlijke hoogte op het dek van den hou der, tengevolge waarvan een gat van 50 bij 30 centimeter ontstond. Door de daarbij ont stane vonken raakte het uitstroomende gas in brand. De stedelijke brandweer was weldra ter plaatse en slaagde er na lang en energiek werken in, het vuur met behulp van schuim- bluschapparatenijzeren platen, asbest en leem te verstikken. FRANKFORT A.D MAIN, 24 Juli. (D.N. B.) Betreffende den brand in een fabriek van de I. G. Farbenindustrie te Hoechst a.d. Main wordt nader gemeld, dat twee arbei ders bij de explosie om het leven gekomen zijn. De materieele schade, welke door den brand werd aangericht, wordt op 11/5 mil- lioen rijksmark geschat. gen wil. Genève is het centrum, waar de de zaak moet voorkomen en afgedaan wor den. Het beginsel van de collectieve veilig heid is daarmede op den voorgrond ge plaatst. En daarmede is ook een daad gesteld, welke Parijs voor zeer ernstige beslissingen stelt. Want het princiep, dat Londen nu poneert, is de grondslag van de geheele Fransche buiten- landsche politiek. Men heeft er wel eens aan getwijfeld, of Engeland daarmede wel vol komen sympathiseerde men denke o.m. aan het Engelsch-Duitsche vlootverdrag maar over de ten minste theoretische opvat ting van Parijs bestond geen meeningsver- schil. Ter wille van de vriendschap met Italië is Frankrijk een tijdlang van net be ginsel afgeweken, maar nu wordt het door Engeland er aan herinnert, dat dit maar niet zoo gaat, en dat, als de handhaving van den volkenbond op het spel staat, Parijs wel op Londen, maar niet op Rome zal kun nen rekenen. Het besluit der Engelsche regeering, dat met een opheffing van het embargo op den wapenuitvoer naar Abessynië gepaard ging, heeft in het allereerste oogenblik verwarring te Parijs gesticht. Maar al heel spoedig zag men in, dat men geen keuze had. Niet alleen wijl Londen zich zoo duidelijk uitgesproken had, maar ook wijl uit Zuid-Oost-Europa grommende geluiden naar de Fransche hoofd stad doordrongen. De kleine entente, de Balkan en Italië hebben elkaar nog steeds niet kunnen vinden; en de erg nauwe aan sluiting van Frankrijk, tot de grens van samenwerking gaande, werd in de bedoelde hoofdsteden als een verzwakking van haar positie gezien. Uit deze feiten valt het ook te verklaren,' dat na de eerste verwarring te Parijs on middellijk een tamelijk scherpe koers tegen Italië is ingezet. Er wordt nog steeds ge zegd, dat men tegenover de aspiraties van Italië een welwillende neutraliteit in acht zal nemen, maar tevens wordt duidelijk en onomwonden Uitgesproken, dat, zooals de „Temps" zegt, het van essentieel belang is, dat Italië te Genève zij op het oogenblik, dat de fond van het vraagstuk in behandeling komt. „Want alleen te Genève aan de raads tafel, kan Italië met de beste kansen om gehoor te vinden zrjn rechten voordragen en de grieven, welke het tegen Abessynië meent te moeten formuleeren, uiteenzetten. En eveneens de behoeften der Italiaansche ex pansie, welke niemand betwist, maar waar aan slechts in het kader van den volken bond voldaan kan worden". Dat zijn woorden, welke in Frankrijk tot dusverre niet gehoord zijn; duidelijk blijkt er uit, dat het Engelsche standpunt ook in Parijs getriomfeerd heeft. De burgemeester van Le Havre, de afge vaardigde Martin Meyer, heeft over het ge val aan de „Matin" de volgende gegevens verstrekt: De wapens waren vier A vijf maanden ge leden bij een groote wapen- en munitiefa briek te Parijs besteld voor levering te Bue nos Aires. Te Rouaan werd de zending, be staande uit machinegeweren, geweren, kruit, granaten en patronen, met twee booten ver scheept. Toen deze reeds vertrokken waren en zich ter hoogte van Le Havre bevonden, ontving de Fransche regeering van de Argentijnsche regeering het verzoek, de zending te ver hinderen, doch het was toen reeds te laat. In de haven van bestemming heeft de douane echter den invoer van de lading belet. Eenige weken later werd de zending naar Frankrijk teruggezonden, te Le Havre op de gewone wijze gelost en daar in de vrijhaven opgeslagen. Bij een douane-onderzoek kwamen daarop eenige onregelmatigheden aan het licht, in verband waarmede de kisten werden ge opend. Tot nietgeringe verbazing der douane-be ambten vond men echter geen wapens en munitie, doch steenen en zand. Het onder zoek, dat reeds twee dagen door de Sureté wordt verricht, heeft tot dusver aan het licht gebracht, dat deze merkwaardige inhoud der kisten uit Parijs afkomstig is. MOSKOU, 24 Juli (RO) In de wouden van Oost-Siberië zijn talrijke branden uitgebro ken Langs den Siberischen spoorweg staat een geweldige oppervlakte oerwoud in brand, waardoor de spoorweg in gevaar w^rdt ge bracht. Men acht bestrijding van deze branden nutteloos. Naar de „Isvestia" uit Krasnojarsk meldt, is de geheele omgeving van deze stad ten gevolge van de boschbranden door dichte rookwolken omhuld. Men heeft hier alleen reeds 100 brandhaarden waargenomen. Tusschen het station Minino en Snesjnitza bevindt zich één onafzienbare vlammenzee. De branden zouden door de onvoorzich tigheid van bessenplukkers zijn ontstaan en door de ontzettende hitte nog zijn aange wakkerd. TURIJN, 23 Juli (R.O.) De Amerikaansche schrijver, Halliburton, die, zooala bekend per olifant over de Alpen reist, is van den Groo- ten St. Bernard vertrokken en heeft heden Oasta bereikt. Het passeeren van de grens kostte den schrijver bijna vier duizend lire. De expeditie, die in Rome haar eindpunt heeft, is tot dusver verloopen onder uitste kende omstandigheden, BERLIJN, 23 Juli (A.N.P.) Julius Streicher heeft een vertegenwoordiger van den „Angriff" een interview toegestaan, waarin hij o.m. te spreken kwam over het Joodsche vraagstuk in verband met de recente gebeurtenissen te Berlijn. Streicher verklaarde, dat hij de verontwaar diging van oude nationaal-socialisten en strij ders volledig kon begrijpen. Onbezonnenheden moeten echter vermeden worden. De grootste discipline is het beste. Het Joodsche vraagstuk is zoo ernstig, dat, alles moet worden nagela ten, wat tot verkeerde interpretaties aanlei ding kan geven. Nergens voelen de Joden zich zoo veilig als in Neurenberg, aangezien men daar heeft in gezien, dat het Joodsche vraagstuk een we reldprobleem is, dat nooit door geweldmaat- regelen alleen kan worden opgelost. In Neu renberg zijn de Joden scherp gescheiden van de Duitschers. Zij hebben daar hun eigen hadin richting en hun eigen café en zij zullen in de toekomst daar ook een eigen school hebben. In Berlijn staan de zaken echter anders, vooral daar hier veel buitenlandsche Joden vertoeven. Daarom moet gewaarschuwd worden voor onbezonnenheden. Allereerst moet bij- de bevolking het bewustzijn gewekt worden van het aanwezig zijn van een Joodsch vraagstuk, opdat de wetten, die eenmaal moeten komen ook wortelen in het bewustzijn van het volk. Eerst wanneer ieder weet, dat het gaat om het behoud van het ras van het geheele Duit- sche volk, is het terrein voorbereid voor ver der ernstig werk. Noodgedwongen moeten dan binnen afzienbaren tijd de wetten komen, die het Jodendom binnen de perken houdt, waar binnen het behoort. BERLIJN, 24 Juli (A.N.P.) De „Völkischer Beobachter" meldt, dat steeds meer badinrich tingen voor Joden gesloten worden. De burgemeester van Allenstein heeft den Joden den toegang ontzegd tot alle gemeente lijke badinrichtingen aan het Okull-meer en aan de Alle. Een der grootste vrije badinrichtingen van Bremen heeft bij den ingang een bord aange bracht „Jodenbezoek ongewenscht", en weert alle niet-arische bezoekers. In alle plaatsen van het district Sprottau zijn transparanten aangebracht, die 's avonds verlicht worden, met de mededeeling dat Joden niet gewenscht zijn. Een Joodsch vacantietehuis in het Oostzee bad Arendsee, „Hausmann-Stiftung", is door de politie gesloten, naar officieel wordt mede gedeeld vanwege „de Joodsche provocaties, waaraan de Duitsche badgasten sedert jaren waren blootgesteld". In samenwerking met het bureau voor vreemdelingenverkeer hebben de hotel-, restau rant- en pensionhouders thans besloten tot ge meenschappelijk optreden tegen Joodsche be zoekers en aan alle in aanmerking komende gebouwen en huizen borden doen aanbrengen met het opschrift „Joden niet gewenscht". De „Völkischer Beobachter" meldt verder, dat de slagerspatroons in het district Atféh- kirchen hebben besloten, geen vee meer van Joodsche veekooplieden te betrekken, terwijl de veemarkten te Altenkirchen en te Hamm in Westfalen reeds voor Joden gesloten zijn. Het ligt in de bedoeling, de Joden geheel van den tusschenhandel uit te sluiten. Van andere zijde wordt voorts gemeld, dat ook te Leipzig de gemeentelijke zwembaden voor Joden gesloten zijn. Te Nordhausen, Keulen en Wesermunde heb ben betoogingen tegen Joodsche winkeliers plaats gevonden, in het verloop waarvan de betrokken Joden, beschuldigd van provocatie, zijn gearresteerd. MUENCHEN, 24 Juli. (D.N.B.) Volgens een mededeeling van de gouwleiding Muen- chen-Opper-Beieren van de N.S.D.A.P. heeft de politie-directie van Muenchen op verzoek van de gouwleiding in alle stadskwartieren in verschillende slagerswinkels steekproe ven gedaan, waaruit gebleken is, dat een aantal slagers te hooge prijzen heeft ge vraagd. Op grond van deze constataties werden heden dertien slagers in „Schutzhaft" geno men, om een verdere verontrusting van de bevolking te vermijden. Bij deze gelegenheid maakte de gouwlei ding Muenchen-Opper-Beieren er op attent, dat, evenals met de vleeschprrjzen het ge val is geweest, alle andere prijzen, niet al leen in Muenchen, doch in het geheele gouw- gebied, nauwkeurig zullen worden gecontro leerd en dat, indien deze eerste maatregel de prijsopdrijvers nog niet tot bezinning brengt, ook in de toekomst met de meest krachtige middelen tegen hen zal worden opgetreden. BELFAST, 24 Juli. (R.O.) De katholieke havenarbeiders zijn niet meer aan het werk gegaan. Een fabriek moest hier worden gesloten, omdat een 200-tal protestantsche meisjes weigerden aan het werk te gaan, zoolang de katholieke kerklieden niet ontslagen waren. Onlangs hebben ook ongeregeldheden plaats gehad tegen katholieke Italiaansche families. Drie van haar werden uit haar wo ningen verwijderd. De Italiaansche kolonie te Belfast heeft in verband hiermede bij den consul gepro testeerd en om bescherming verzocht. Van Italiaansche zijde zijn als fepressaille- maatregelen bestellingen bij firma's in Bel fast ten bedrage van omstreeks 100.000 pond geannuleerd. MEXICO, 24 Juli. (R.O.) Nadat de leider der roodhemden, Garrido Canabal alsmede de gouverneur van den staat Tabasco, door de enquête-commissie als de aanstichters van de bloedige politieke botsingen in dezen staat aangewezen zijn, heeft de permanente commissie van het bondscongres thans be sloten, tegen het „Garrido- régime" in den staat Tabasco op te treden en den verant woordelijken gouverneur uit zijn ambt ont zet. Tot voorloopig gouverneur is Aureol Cal- les benoemd, die overigens geen familie is van den oud-president van dien naam. Dit energieke optreden der regeering brengt men in verband met geruchten, vol gens welke Garrido een opstand zou hebben voorbereid. Volgens een onbevestigd bericht van het blad „Noticia" heeft president Cardenas, die zich sedert eenige dagen op een inspectie reis in het binnenland bevindt, de ontwape ning der Garridisten door de bondstroepen bevolen. Volgens het blad zouden de Garri disten echter met de wapens tegenstand bieden. Volgens een eveneens onbevestigd bericht heeft de bondsregeering de arrestatie van Garrido en den in staat van beschuldiging gestelden gouverneur gelast. Een gerucht, volgens hetwelk Garrido het slachtoffer van een moordaanslag zou zijn geworden, wordt in de omgeving van den staatspresident voor onjuist verklaard. Ook in den staat Tamoulipas is tusschen de staatsregeering en de bevolking een con flict uitgebroken. De stadsbesturen van Tampico en Mata- moros hebben de betrekkingen met den gou verneur verbroken. De minister van binnen- landsche zaken is gisteravond naar Tamou lipas vertrokken om zijn bemiddeling te ver- leenen. MEXICO CITY, 24 Juli. (A.N.P.) In ver band met de moeilijkheden in den staat Ta basco heeft de Mexicaansche regeering een tijdeljjke censuur ingevoerd. Alle autonome bevoegdheid van den staat Tabasco is tij delijk® opgeheven en de bestuursmaatregelen voor dezen staat worden gedurende dien tijd getroffen door het federale bestuur te Mexi co City. MEXICO, 24 Juli. (R.O.) In den staat Ta- maulipas zijn 25.000 boeren opgestaan, die het aftreden van den gouverneur eischen, schrijft het blad „Eldia". Meer dan 10.000 beeren belegeren zijn paleis, dat in staat van verdediging is gebracht. In parlementaire kringen vermoedt men, dat ook deze gouverneur zal worden afge zet. MEXICO CITY, 21 Juli. (UN. PRESS), Met de ontheffing van hun leider, Garridos Canabal, uit zijn ambt van gouverneur van den staat Tabasco, is de machtige Mexicaan sche Roodhemden-organisatie, die jarenlang het land en met name de katholieken, heeft geterroriseerd, de doodsteek toegebracht. Met dezen maatregel, die door alle krin gen der Mexicaansche bevolking vol geest drift wordt toegejuicht, heeft president Car denas een einde gemaakt aan de dictatuur, welke deze radicale politici tientallen jaren hebben uitgeoefend, terwijl hij tegelijkertijd zijn eigen positie in hooge mate heeft ver sterkt. Voor den staat Tabasco zijn tegen 18 Augustus nieuwe verkiezingen uitgeschre ven, welke volgens de verklaring van pre sident Cardenas „eerlijk en onpartijdig" zul len worden gehouden. WASHINGTON, 24 Juli. (A.N.P.) De se naat heeft Agricultural Amendment Bill aangenomen met 64 tegen 15 stemmen. De senaat heeft deze wijzigingswet op de Argricultural Adjustment Act (A.A.A.) goedgekeurd, nadat de debatten, ondanks extra-lange zittingen en beperkingen van den spreektijd, bijna 14 dagen hadden geduurd. Sedert de goedkeuring door het huis van afgevaardigden zijn er echter door den senaat belangrijke veranderingen in aangebracht, zoodat op de conferentie van vertegenwoor digers van senaat en huis nog wel uitvoerige besprekingen zullen plaats vinden. De wijzigingswet brengt zoodanige wijzi gingen in de A.A.A., dat de landbouwcrisis wetgeving zonder vrees voor ongrondwettig te worden verklaard de in het najaar ver wachte behandeling voor het opperste ge rechtshof zal kunnen doorstaan. Een poging om de tariefbepaling van te rugwerkende kracht uit de wet te schrappen, kon door de regeering worden verhinderd. Dat de actie tegen de A.A.A. nog steeds wordt voortgezet, blijkt uit een bericht uit Olympia in den staat Washington, waar het gerechtshof van dezen staat in drie van de zes door verschillende landbouwondernemin gen aanhangig gemaakte processen der A.A. A. in strijd met de grondwet verklaarde. OeralMoskou in veertig dagen. MOSKOU, 24 Juli. (R.O.) Vijf sovjet-Rus sen hebben den 3.200 K.M. langen afstand van Everdlovak in het Oeral-Gebergte tot Moskou via de rivieren Chusovaya. Kernen. Oka en Moskwa, geheel in linnen kano's af gelegd. Zij hebben niettegenstaande stormen en sneeuw slechts 40 dagen over den tocht ge daan, d.w.z. zestien dagen minder dan zij oorspronkelijk hadden gedacht. Al dien tijd hebben zij op het water ver toefd, behalve, dat zij de kano's over een afstand van c.a. 30 K.M. over het land heb ben moeten dragen. PARIJS, 24 Juli. (A.N.P.) De president van de republiek heeft den apostolischen nuntius, Z. H. Exc. mgr. Maglione, in audiëntie ontvangen, waarbij de nuntius den president namens Z. H. den Paus de orde- teekenen van de hoogst» Orde van Christus overhandigd* Zoo zal dan het Italiaansch-Abessynische conflict voor den volkenbon'dsraad komen. Waarschijnlijk op 29 Juli, al is tot dusverre nog een kleine speelruimte in den datum gelaten. Het wordt waarschijnlijk geacht dat Italië zich in deze zitting zal doen ver tegenwoordigen, onder voorwaarde, dat niet al te diep op de zaak wordt ingegaan, d.w.z. dat niet tot den kern der kwestie wordt doorgedrongen. In bevoegde internationale kringen wordt deze beperking, welke van Italiaansche zijde zooal niet geëischt dan toch sterk op den voorgrond is gedrongen, aldus verklaard, dat aan de komende besprekingen in den raad een meer formeel karakter wordt ge geven. Intusschen zal te Genève een per soonlijk contact tuschen Laval, Eden en Aloysi tot stand worden gebracht, waarbij men zal pogen het conflict met vermijding van een oorlog op te lossen. Men heeft dan tot 25 Augustus den tijd om een uitweg uit de impasse te zoeken. Eerst op dien datum wordt het vraagstuk acuut; dan moet de bond beslissingen nemen, en daarbij zal. indien geen uitweg wordt gevonden, Italië niet meer aanwezig zijn. Men heeft dus een periode van vijf weken voor zich, waarin de groote zetten op het diplomatieke schaakbord gedaan moeten worden. Is op 25 Augustus geen overeen stemming bereikt, en treedt Italië dan uit den volkenbond, dan is menschelijkerwrjze gesproken een Oost-Afrikaansche oorlog onvermijdelijk. Vóór dien datum behoeft men nog niet aan een uiteindelijke oplossing te wanhopen, tenzij een der partijen, het onder handelen moede, onverwacht tot wapenge weld zou overgaan en de vijandelijkheden zou doen uitbreken. Maar aan een dergelijk verrassend optreden gelooven wp voorhands nog niet, al zijn we overigens tamelijk scep tisch wat de kansen op een vreedzame en tegelijkertijd rechtvaardige regeling van het conflict betreft. We staan intusschen voor een ongewoon interessante ontwikkeling van het geval, welke de positie van Italië in het Oost-Afri kaansche geschil tamelijk delicaat heeft ge maakt. In de groote kabinetszitting van Maandag heeft de Engelsche regeering als haar mee ning te kennen gegeven, dat het conflict strikt volgens de beginselen van den volken bond moet worden behandeld. Scheen het den laatsten tijd, dat Londen wat soepeler werd in zijn houding in zake de wijze, waar op de zaak in behandeling zou komen,, door 't jongste besluit van Engeland verdween alle twijfel over de methode, welke dit land vol- SHANGHAI, 24 Juli. (R.O.) De dijken van het Toe Tsjangmeer, ten Zuid-Westen van Sjantoeng, zijn bezweken, zoodat de over strooming zich hier beangstigend snel uit breidt. Vierhonderdduizend personen hebben een toevlucht gezocht op de daken der hui zen en in de toppen der boomen. Men schat het aantal personen, dat bij de overstroomingen om het leven is gekomen op meer dan honderdduizend. SHANGHAI. 24 Juli. (UN. PRESS). Het Chineesche telegraafagentschap Koeomin meldt uit Hankow ontstellende doodencijfers uit de overstroomde gebieden van de Jangtse Kiang. In de provincie Hoepei zijn 200.000 men- schen in het water omgekomen. Zeventig procent van de provincie, welke een opper vlakte van 175.000 vierkante kilometer be slaat, staat onder water en is door de bevol king ontruimd. Alleen reeds in de steden Hankow, Woe Tsjang en Han Jang zijn 220.000 vluchtelin gen aangekomen. Daar ook de overstroomingen van de Hoangho vele duizenden slachtoffers hebben gemaakt, kan reeds thans worden aangeno men, dat de catastrofe van dit jaar veel meer menschenlevens heeft geëischt dan de overstroomingen in 1931. Indertijd werd het aantal dooden op 140.000 A 200.000 geschat. WEENEN, 24 Juli (A.N.P.) In de afgeloopen 24 uren heeft de politie vijfhonderd personen gearresteerd ,die verdacht worden nationaal- socialist te zijn. Dit is een veiligheidsmaatregel tegen mogelijke onlusten morgen op den verjaardag yan dea moord og Dollfuss, SHANGHAI, 24 Juli. (R.O.) In het Zuid- Westen der provincie Sjantoeng, in de laagvlakte, waardoor de Hoang Ho tot. de verandering van den loop in 1852 naar de zee stroomde, stijgt het water voortdurend. De watermassa's hebben thans de steden Tsjoejeh, Tsjiahsiang en Joentsjoeng be reikt, voor welker ontruiming de gouver neur thans maatregelen getroffen heeft. Aan het Nanjangmeer aan de grens van Sjantoeng en Kiangsoe zijn de dijken door gebroken. Verscheidende honderden dorpen zijn volkomen overstroomd. Onder de vluchtelingen eischen hongers nood en besmettelijke ziekten dagelijks hon derden slachtoffers. Zoo zouden in het Jangtse-gebied niet minder dan tien millioen menschen bezig zrjn, te vluchten. In het gebied van het Toengting-meer, de reusachtige binnenzee in het Noorden van de provincie Hoenan, is de materieele schade grooter dan bij de groote overstrooming in 1931. Volgens mededeelingen van het Roode Kruis te Hankou, schat men het aantal lij ken, dat alleen reeds uit de Jangtse en de Han-rivier is geborgen, tot dusver op 30.000.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2