-s'Jfij' i STADSNIEUWS. MTAWA6 29 JULI 1935 S POLITIE-VIERDAGERS. CORRESPONDENTIE. SCHEEPVAART. ROTTERDAM. ANNIE MEIJER. Veelzijdige huldiging op haar zestigsten geboortedag- BEIAARD-WEDSTRIJD te zwolle. ONGELUKKEN. FIETSENDIEF. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. EERSTE II. MIS. INBRAAK De ontvangst op het hoofdbureau. Zaterdagmiddag heeft op het hoofdbureau een korte plechtigheid plaats gehad, tijdens welke commissaris H. P. Clasle de vier Schiedamsche politie agenten, Nicolaas, Schuitman, v. Krogten en van Oers heeft toegesproken voor hun geleverde prestatie. Commissaris Clasie wenschte hun geluk met het behaalde succes na den volbrachten tocht. Hij zeide, er van overtuigd geweest te zijn, dat reeds bij het vertrek, dat zij zouden sla gen. Op hem rustte de aangename taak hen tevens namens den burgemeester geluk te wenschen, die dit persoonlijk aan hem nad verzocht. Door uw prestatie heeft u het Schiedamsche politie-korps een dienst bewe zen. Een goed politie sportman, is meestal ook een goed politieman. Het sportieve suc ces is er. Moge dit ook onder uwe collega's navolging vinden. Gij hebt uw vrijen tijd op geofferd. Gij hebt doorzettingsvermogen ge toond. Gij hebt vier dagen verlof gevraagd, daarom gaan er vier dagen van uw gewoon verlof af. Ik heb echter besloten, om u die vier dagen terug te schenken en één dag extra verlof te geven voor uw prestatie. Uw dienst begint morgen. Heden kunt ge uitrusten van de vermoeienissen. Als persoon lijk blijk van \gaardeering overhandigde de commissaris aan ieder der deelnemers een doos sigaren. Hij vertrouwde ed op dat dit sportieve succes voor het Schiedamsche corps mocht zijn den spoorslag om te geraken tot aan den spits van alle corpsen in Nederland. Hierna dankte de heer Noordijk, voorzitter van de Schied. Pol. Sport Vereeniging, den commissaris voor de vriendelijke woorden tot de vierdagers gericht. Voor de medewerking betoont aan deze leden. Spreker hoopte, dat de Schied. Pol. Sport-Vereeniging steeds de belangstelling en medewerking van den commissaris zou mogen hebben. Het bestuur van S, P. S. V. zorgt er voor, dat hare leden een zooveel mogelijk veel zijdige sportbeoefening kunnen doen. Dit komt ook aan het politie-corps ten goede. Getuige deze mannen, die vier zware dagen achter den rug hebben en dus indien noodig ook vier dagen zwaren dienst kunnen deen. Hij bod hierop bloemen aan namens de S. P. S. V. aan den commandant van het detachement, de heer Nicolaas. Commissaris Clasie, dankte den heer Noor- dijk voor de vriendelijke woorden tot hem gericht. Zoo is deze vierdaagsche voor het Schied. Politie-corps met eere achter den rug. Zouden er het volgende jaar meer politie mannen uit Schiedam heen gaan? De Schiedamsche deelnemers aan de Vier daagsche te Nijmegen zijn allen weer in Schiedam teruggekeerd. Het eerst arriveerden hier de leden van de Schiedamsche Wandelsportvereeniging „Naar Buitn", die nog Vrijdagavond in hun vader stad terugkeerden. Zaterdagmiddag arriveerden de drie Schie damsche deelnemers, die meegetippeld had den met de afd. Rotterdam van het Nat. Jongeren Verbond en enkele individueele loo- pers, het detachement van de afdeeling Schiedam van den Bijz. Vrijw. Landstorm, welks leden opgewacht werden door familie leden. Woensdagavond zal dit detachement dat gemarcheerd heeft in de sectie van de groep Zuid-Holland West van den B. V. L., met de andere deelnemers van deze sectie, gehuldigd worden in het Landstormgebouw te Den Haag. DE VAL OP DE B. K.-LAAN. 4 slachtoffers. Gisterenmiddag heeft dq politie, onder groote belangstelling van het publiek weder om eenigen tijd controle op de snelheid uitge oefend. Er zijn weer 4 processen-verbaal ge vallen om te leeren hoe men op de kilo meterteller moet zien. Eén automobilist kreeg schijnbaar toevallig motorpech, van geringe aard, vlak voor den neus van de controleurs, zoodat zijn snelheid, die nogal groot was, niet geconstateerd kon worden. Men zij ge waarschuwd. Let op de maximum snelheid. Ook op de bruggen! EXCURSIES NAAR DUITSCHLAND. Verbod dragen uniform. Het gebeurt, dat op Dultsch gebied groe pen van tot Nederlandsche confessloneele or ganisaties behoorende personen in uniform- kleeding tochten maken, terwijl het In Duitschland verboden is aan alle confesslo neele jeugdvereenigingen om gezamenlijk in uniform te verschijnen. Gezien dit verbod, is het gewenscht, dat bedoelde groepen van personen zich niet in uniform naar Duitschland begeven. 40-JARIG JUBILEUM. De heer M. de Bruin hoopt Donderdag 1 Aug. a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 40 Jaar in dienst trad bij de N.V. Beuke laar de Jong, Houthandel, alhier. JUBILEUM. De heer M. de Bruin zal Donderdag, 1 Augustus den'dag herdenken, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij de N. V. Beu- lcelaer en De Jong, houthandel. riNDERLEDIKANTJES VAN VVERKLOOZEN. Twintig kinderledikantjes, vervaardigd door werkloozen, deelnemers aan de ontwik kelingscursussen voor werkloozen, zijn Zater dagmorgen aan 20 gelukkige a.s. vaders en moeders, die niet in staat zijn, een wiegje of ledikantje te koopen, uitgereikt. Dr. W. J. Smit, gemeentelijk inspecteur bij het onderwijs en leider van de ontwikkelings cursussen, was hierbij tegenwoordig en daar niet alle ledikanjtes eender waren, hebben de gegadigden geloot, wie het eerst mocht kie zen en zoo vervolgens. De gegadigden had dr. Smit opgespoord met behulp van de vroedvrouwen, aan wie hij gevraagd had, wie wel het meest voor ledikantjes in aanmerking kwamen. B., te Schiedam. Uw ingezonden stuk lean niet geplaatst worden. U moet eerst uw naam en adre3 bij ons bekend maken, zooals zulks voor alle ingezonden stukken gebrui- Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur, GEMEENTELIJKE ZWEMPLAATSEN. Maandabonnementen. Bij wijze van proef worden de maandabonnementen ad 2. welke volgens de bestaande regeling slechts voor een kalendermaand werden uitgegeven, in het vervolg verkrijgbaar gesteld voor een willekeurig tijdvak van 30 (of 31) achter eenvolgende dagen. Weekabonnementen. Een proef zal wor den genomen met de uitgifte van week abonnementen, geldig voor een willekeurig tijdvak van 7 dagen (zes werkdagen), tegen den prijs van 0.65. Met de uitgifte wordt begonnen op 1 Augustus a.s. Maand- en weekabonnementen, welke strikt persoonlijk zijn, zijn uitsluitend verkrijgbaar ten kantore van den Gemeente-Ontvanger, Nieuwstraat 26. Reductiekaarten. voor gezinnen met 3 of meer kinderen. Van deze kaarten, welke alleen in Augus tus worden uitgegeven, mag uitsluitend ge bruik gemaakt worden door het gezinshoofd en de leden van zijn gezin. De geldigheidsduur van deze reductiekaar ten is beperkt tot een kalenderweek; zij wor den uitgegeven voor het eerst voor de week van Maandag 5 tot en met Zaterdag 10 Augustus a.s. De prijs van een reductlekaart bedraagt 0.25; zij geeft recht op vijf zwembaden op de niet-kostelooze uren. Met de uitgifte wordt begonnen op Don derdag 1 Augustus a.s. Hij, die in aanmerking wil komen voor een reductlekaart moet zich voor de eerste maal wenden tot de afdeeling Bevolking van de Gemeente-Secretarie, Nieuwstraat 26. Volgende Kaarten worden tegen Inlevering van de oude, afgegeven door den Administra teur der zwemplaatsen. Schiedam, 30 Juli 1935. 50 JAAR GETROUWD. Het echtpaar M. van Lier-Leduc, wonende aan de Zwaansteeg 10, viert vandaag onder groote belangstelling zijn gouden bruiloft. ONGELUKKIGE VAL. Zaterdagavond werd de politie gewaar schuwd dor de buren van een alleen wonende juffrouw, in de Rembrandtlaan, die haar om hulp hadden hooren roepen en niet binnen konden komen, omdat de deur gesloten was. Een agent van politie gelukte het om aan de achterkant over het balcon de woning bin nen te komen en vond de bewoonster de 56- jarige juffrouw B. H. R.B., kreunend in een gang van die woning liggen. Het bleek, dat zij van een trap gevallen was. Dr. G. verleende de eerste geneeskundige dienst en constateerde een gebroken kuitbe^i. Op diens last is zij met een ziekenauto van P. naar het ziekenhuis vervoerd. BALDADIGE JEUGD. Zaterdagmiddag zag een agent van politie een paar jongens in een boom in het Sterre- bosch zitten. De jongens namen op zijn komst de vlucht. Een van die jongens, de 6-jarige H. 8., alhier, had hierbij het ongeluk op een uitstekende tak te vallen, waarbij hij een groote bloedende vleeschwonde aan zijn rechter dijbeen bekwam. Hij is aan de politie post F. Haverschmidtlaan door de politie voorloopig verbonden en op last van dr. G. naar zijn woning in de van Beverenstraat alhier overgebracht. SCHIEDAM BIJ NACHT. Zaterdaganacht, toen J. G., alhier, met zijn auto, uit de Overschieschestraat wilde weg reden, bemerkte h(j, dat er 3 banden leeg stonden. Na de banden te hebben opgepompt, reed h(j weg en zag in de nabijheid twee per sonen staan, waarvan hij vermoedde, dat zg die banden hadden laten leegloopen. Hg zei dan ook in het voorbijgaan of zij zoo lollig waren geweest. Als antwoord hierop gooide een van de twee zijn rijwiel voor de auto, waarop G. stopte. Hierop werd door dezelfde het portier opengerukt en G. uit de auto ge trokken. De aanvaller, die door G. herkend werd als A. v. d. M. trachtte hem door te trappen ente slaan te mishandelen. Het ge lukte G. zich los te rukken en in de auto te komen. Toen hij weg wilden rijden, kwam er iemand in burger aan, die zich bekend maak te van de politie te zijn. Op de vraag zijn penning te laten zien, wilde deze zoogenaam de politieman hem ook uit de auto trekken, waarbij het overhemd van G. werd gescheurd. G. gelukte het daarna om met zijn auto weg te rijden. De politie maakt proces-verbaal op tegen de daders. SCHIEDAM, 26 Juli. Vertrokken: Noorsch m.s. Berganger, ledig naar Vancouver. SCHIEDAM, 27 Juli. Aangekomen: Fransch s.s. Fort Medine, met stukgoed van Taboe via Bremen in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 28 Juli. Aangekomen: Duitsch s.s. Stormann, met stukgoed van Danzig; s.s. Peter Vith, met papierhout van Ribax; Eng. m.s. Acclivity, ledig van Londen, om olie te laden bij N. V. Schieveem in de Wil helminahaven; Noorsch m.b. Trondanger, van Rotterdam, om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 27 Juli. Vertrokken: Japansch s.s. Glasgow Maru, naar Hamburg; Eng. s.s. City of Wellington, naar Hamburg; Eng. s.s. Eastlea, ledig naar West Afrika via Ham burg. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 26 Juli: Catharina Regina, dochter van J. B. Blomsma en J. S. Harkema, Rembrandtlaan 35; 27 Juli: Annegien, doch ter van A. Verhoef en W. D. de Ruiter, N. Maasstraat 134. OVERLEDEN: 26 Juli: W. Vogt, 79 j.( N. Haven 225. TEMPERATUUR VAN HET WATER. De temperatuur van het water in de Ge meentelijke Zweminrichtingen voor dames en heeren aan den West Frankelandschedijk, bedroeg heden 70 graden Fahrenheit, 7 A,: in.,A Het toekomstige Trocadero, dat op de plaats van het oude tegenover den Eiffeitoren zal worden gebouwd en het middel- punt zal vormen van de Parijsche wereldtentoonstelling in 1937. SUCCES VOOR DE SCHIEDAMSCHE BRANDWEER. Op concours te Vlaardingen. De Schiedamsche Brandweer heeft Zater dag deelgenomen aan een nationaal brand weerconcours, uitgeschreven door de Vrijwil lige Vlaardingsche Brandweervereeniging „Door Oefening Vaardig". De Schiedamsche Brandweer nam deel in de groep groote motorspuiten en won in die groep den eersten prijs, vóór Rotterdam en Overschie. Ook voor modelbepakking van autospuiten werd de eerste prijs aan Schiedam toege kend, vóór Rotterdam, Hillegersberg en Delft. TARIEVEN GEM. ZWEMPLAATSEN Blijkens officieele kennisgeving van het Gemeentebestuur zijn bij wijze van proef eenige wijzigingen aangebracht in de tarie ven van de gemeentelijke zweminrichting. Die maandabonnementen, welke volgens de bestaande regeling slechts voor een kalender maand werden uitgegeven, zullen in het ver volg verkrijgbaar worden gesteld voor een willekeurig tijdvak van 30 (of 31) achtereen volgende dagen. Een maandabonnement, dat bijvoorbeeld op 7 Augustus wordt genomen, blijft derhalve geldig tot en met 6 September d.a.v. Met de uitgifte van weekabonnementen zal te beginnen met 1 Augustus a.s. een proef worden genomen. Deze zijn geldig voor een willekeurig tijdvak van 7 dagen (zes werk dagen) Dit is een tegemoetkoming voor hen, die geen seizoen- of maandabonnement hebben, en toch bij warme temperatuur iederen dag willen zwemmen. Tot nog toe betaalden deze personen over een tijdvak van een week 6 x 0,15, alzoo 0,90. In het vervolg be hoeft slechts 65 ct. te worden betaald, waar bij bovendien nog rekening moet worden gehouden met de bestaande bepaling van het reglement, dat men mits men een tusschenpoos van zes uur in acht neemt tweemaal per dag mag zwemmen. Weekabonnementen zijn evenals maand abonnementen persoonlijk en uitsluitend verkrijgbaar op het kantoor van den Ger meente-ontvanger, Nieuwstraat 26. In de maand Augustus worden reductie- kaarten verkrijgbaar gesteld voor gezinnen met 3 of meer kinderen. Van deze kaarten mag gebruik worden gemaakt door het ge zinshoofd en de leden van zijn gezin. De geldigheidsduur van deze reductiekaarten teruggebracht tot èèn kalenderweek. Zij worden uitgegeven voor het eerst voor de week van Maandag 5 tot en met Zaterdag 10 Augustus a.s. De prijs van een reductie- kaart bedraagt 25 ct.; zij geeft recht op vijf zwembaden op de niet-kostelooze uren. Met de uitgifte wordt begonnen op Don derdag 1 Augustus a.s. Hij, die in aanmer king wil komen voor een reductiekaart moet zich voor de eerste maal wenden tot de af deeling Bevolking van de Gemeentesecre tarie, Nieuwstraat 26. Volgende kaarten wordep tegen inlevering van de oude, afge geven door de Administrateur der zwem plaatsen. SCHIEDAMSCHE VOETBAL COMPETITIE. Wedstrijdprogramma voor dezen weck: Maandag 29 Juli, Hercules 2H.V.O. 3. Dinsdag 30 Juli: K.S.V. 1—D.R.Z. 1; F.S.V. 1—H.B.S. 1; P.W 2—H.B.S. 2; H.V.O. 2— Romi. Woensdag, 31 Juli: G.T.B. 1—Hercules 1. Donderdag 1 Aug.: D.R.Z. 2N.F.C. 2. Vrjjdag, 2 Aug.: V.G.S.—Blauw-Zwart; S.Y.S.—H.V.O. 1. Uitslagen der gespeelde wedstrijden afge- loopen week: Z.A.C.-elftalS.V.C.-elftal 2—2. H.V.O. 1—H.B.S. 1 2—0. TrekvogelsN.F.C. 1 42. D.R.Z. 1—G.T.B. 1 3—3. S.Y.S.—F.S.V. 1 1—5. V.G.S.—Hercules 1 0—5. V.V.R. 2—Romi 4—2. K.S.V. 2—H.V.O. 3 5—3. N.F.C. 2—H.B.S. 3 5—1. G.T.B. 2—O.W. 2, uitgesteld. UIT HET S.Z.C.-KAMP. Drie leden van de Schiedamsche Zwemclub, de heeren C. Ruseler, J. Timmremans en P. Goederond hebben Zaterdag deelgenomen aan den 3 maal 2 K.M. estafette-zwemwedstrij den, in de Ringvaart bij Halfweg georga niseerd door de Amsterdamsche Zwemver- eeniging de Dolfijn. Deze drie heeren behaal den den derden prijs, een fraaie prestatie, achter A.Z. 1870 en Het IJ en voor Dolfijn I en Dolfijn II en D.J.K. SCHIEDAMSCH ELFTAL—C.V.V. Ten bate van de fondsstichting medische sportkeuring zal Woensdagavond om half 8 uur op het sportpark Boschhoek alhier een voetbalwedstrijd gespeeld worden tusschen het Schiedamsche elftal en c.V.V. r't Rot terdam. OEFENING BAART KUNST. Gisterenmorgen is O. B. K. per boot naar Hoek van Holland gegaan. Na een prettige tocht arriveerde heth gezelschap in den Hoek, waar O. B. K. concerteerde onder lei ding van den directeur, den heer J. C. M. Feltzer. Het weer was intusschen wat beter geworden. In de beste stemming keerde men 's avonds in Schiedam terug. DIERENBESCHERMING IS NOODIG. Zaterdag heeft een bewoonster van de Lorentzlaan een kat op straat gegooid omdat zij het beest niet langer wilde hebben. Op verzoek van de dierenbescherming heeft zij het dier weer teruggenomen. Zijn er men- schen, die een hond of kat niet langer wlilen willen houden, dan kunnen zij deze brengen naar het Dieren-asyl, Oude Kerkhof 8, alhier, in plaats deze dieren op straat te laten ver hongeren. GESLAAGD. Te Rotterdam is mej. J. Berck geslaagd voor het examen hoofdacte. De heer W. N. Maas is te Den Haag ge slaagd voor het examen 1. o. h. handteekenen. Voor het M.U.L.O.-examen te Hillegers berg afgenomen, zijn geslaagd: C. P. van Zutphen, A. M. Kolfschoten, J. Schippers, J. M. Verkade en J. S. P. Tulling, allen van hier. Voor het examen kantoor stenographie van de Ned. R. K. Bond van „Groote" schrij vers „St. Genesius" slaagde mej. Luud. Mouwens, leerlinge van het St. Lucia Insti tuut te Rotterdam. LOEF DE MEIJER 80 JAAR. Onder groote belangstelling heeft gisteren de heer Loef de Meijer, oud-directeur van de voormalige vereeniging Schiedam Vooruit, zijn SOsten verjaardag gevierd. Gisteren heeft mevr. Annie Meijer haar zes tigsten verjaardag mogen vieren. En de breede vriendenkring, welken zij in den loop der jaren heeft verworven bij haar arbeid op charitatief sociaal en politiek terrein, heeft het haar dien dag niet aan belangstelling laten ontbreken! Er was een comité gevormd en dit heeft gis terenmiddag in het Park-hotel haar een zeer ijltleme, maar toch ook plechtige huldiging bereid. Toen zij te half drie de salon-zaal van het Parkhotel betrad, vond zij daar zich een plaats bereid te midden van een weelde van bloemen en een schare van vriendinnen, vereersters en dankbare beschermelingen. Deze laatsten, kin deren van het Teresia-Gesticht van den 's-Gra- vendijkwal, begroetten haar met een meer stemmig welkomstlied, waarop mevr. dr. H. van Prooye-Salomons presidente van den R.K. Vrouwenbond te Rotterdam, namens het Co mité het woord nam en erop wees, dat op zeer uitdrukkelijk verzoek van mevr. Meijer deze middag niet het^ officieel karakter droeg, dat men er eerst aan had willen geven. Dat wij hier met meer bijeen zijn dan op een gewone verjaardagpartij, zoo vervolgde mevr. van Prooije, komt, omdat je vele vrienden je van daag niet alleen willen gelukwenschen, maar ook huldigen voor al hetgeen je in je veelzijdig werk hebt tot stand gebracht. Je ontzaglijke verdienste is, dat je je met zoo volle opoffering en zelfoverwinning gegeven hebt aan het werk, dat je in den loop der jaren te doen kreeg. Eerst op charitatief, toen op sociaal en ten slotte op politiek gebied. Je bent daarin voor ons allen een voorbeeld van toewijding. Ik zelf, aldus spr. heb je maar op één plekje mogen opvolgen. De wijze, waarop je mij tot dezen arbeid hebt gebracht, was een bewijs van je takt om de menschen langs allerlei we gen te brengen tot de gelegenheid om zich aan iets te wijden. Zestig Jaren is geen reden voor verdienste, maar wel voor dank. Dat de Tere- siaantjes je het eerst hebben toegesproken, dat moet je goed hebben gedaan. Daar ben je met je werk begonnen en nog altijd hebben ze je volle toewijding. Ons is gebleken, in hoe wijden kring Je veelzijdig werk wordt gewaar deerd. We mogen je daarvan het bewijs aanbie den in 't album met de namen van al degenen die hebben willen bijdragen voor een huldeblijk. Vooral uit den Vrouwenbond, waarvoor je al tijd zulk een liefde hebt gehad, was de belang stelling zeer groot. Annie, zoo besloot mevr. van Prooye op geestige wijze, je bent een rijk mensch. Nict om het couvert, dat ik je mag aanbieden, maar om je schat van herinneringen. En dan je be langstelling voor het heden en voor de toe komst. Dat is al iets van de eeuwigheid. Wg hopen, dat Cod je ook in je verder leven zal blij ven zegenen en Hij je altijd zal laten dat war me en ruime hart, waardoor je je altijd zoo gelukkig kunt voelen. Hierna bood mevr. van Prooye mevr. Meijer onder algemeen applaus het cadeau onder cou vert, het album en bloemen aan. De Teresiaantjes, die zich onder leiding van de zusters Maxima, Alina en Dolorosa beschei- delijk op den achtergrond hadden gehouden, kwamen nu ook voor het voetlicht. Na een hartelijke toespraak van een der meisjes, ver rasten zij de feestellnge met een keurlgen, goed ingestudeerden bloemen-reidans. Mevr. B. van den Bergh-WiUing- medelid van het comité sprak hierna mevr. Meijer nog toe. Als iemand een huldiging verdient, zoo sprak ze, dan ben jij het. Je bent voor ons vrouwen een groote steunpilaar geweest. Een maal sprak je: Als ik geroepen wordt, zal ik mijn plicht doen. Welnu dat heb je gedaan en meer dan dat. Met de aanbieding van een klokje besloot deze spr. haar toespraak. Hierop heeft mevr. Meijer een kort, maar ontroerd dankwoord gesproken. Ik mag, zoo zeide ze, inderdaad terugzien op een rijlc leven. Daarvoor ben ik dank verschuldigd aan God en aan de menschen. Alle sympathie, welke ik vandaag heb ondervonden, heeft mij overstelpt. Ik had niet gedacht dat een blijden dag als deze mij zoo zou aangrijpen. Ik dank natuur lijk hartelijk voor 't cadeau. Ik hoop, er 't Annie Meijer-fonds van den Vrouwenbond, het Te huis voor Werkende Meisjes e.a. instellingen eens mee te kunnen helpen. Ik ben erg dank baar, dat men mij de vrijheid heeft gelaten van de bestemming. Grooten dank breng ik ook aan de zusters en de meisjes van het Teresla- gesticht, die mij zoo na aan het hart liggen. Het klokje, dat mij werd aangeboden, zal mij tenslotte er aan herinneren, dat mij op de „Wiltzangh" in Wassenaar immer een trouwe vriend en vriendin wachten. Na deze toespraken opende mevr. van Prooye de lange rij van de honderden, die mevr. Meijer persoonlijk de hand kwamen drukken. Na deze huldiging was trouwens de tijd aangebroken voor de openbare receptie, waarvan zeer velen in den loop van den mid dag gebruik hebben willen maken. In dien stroom van belangstellenden merkten wij op Z. Exc. minister mr. J. van Schaik en mevr. van Schaik-Brouwers, den burgemees ter van Rotterdam, mr. P. Droogleever For- tuyn, mevr. Suze Groeneweg en mevr. A. E. J. de Vries-Bruins namens de vier vrouwelijke Tweede Kamerleden, oud-burgemeester H. Stulemeijer, de raadsleden dr. C. M. Kleipool, ir. E. H. Kraayvanger, dr. H. E. Reeser en F Keesen, die mede namens den R. k. Volksbond met den secr. den heer P. B. Jansen zijn ge lukwenschen aanbood, mej. dr. Hlllen, presi dente van den R. K. Vrouwenbond in Neder land, mevr. G. Beukers-Jansen en mevr. J. Schaedtler-Castendijk, presidente en secreta resse van de St. Magdalena-Vereeniging mejuffrouw D. van der Lugt en mej. A. Minderop, presidente en secr. van St, Elisa- beth-Vereeniglng, mej. M. A. Michels, Rijks- inspectrice van het Nijverheids Onderwijs mevr. J. E. Uden Masman, gem. onderwgs- inspectrice, pater P. van den Tempel O.P., H. G. M. van der Vijver, H. G. Kreiken, voorzitter van het college van Regenten der strafgevan genis, notaris G. Schoenmaeckers, voorzitter der R. K. Reclasseerlngsvereeniging, <dr. J. J Bloemen, bestuurslid van de R. K. Volksuniver siteit, den gemeente-ontvanger P. J. Forta- nier. mej. Martha van Zeist, Vr. v. N. na mens de Graal, mej. van Rijckevorsel, namens het Catharina Maria van Doorens-Gesticht, mej. H. Harmeijer, namens den R. K. Bond van Handels-, kantoor- en winkelbedienden, lYl evr. C. Doorman-Kielstra, oud-r&aclsiia en oud-presidente van den Vrouwenraad te Rot terdam, het oud-raadslid H. W. Hoebe, mevr. M. A. Stevens-de Bay en mej. H. Bender, pre sidente en vice-presidente van de R. K. Kraam- verzorging, wethouder W. L. M. Daniels van Hillegersberg, W. G. M. van Lugt, vice-voor- zitter van de Kamer van Koophandel, pastoor H. A. J. Janssen S.J., pater G. Vogels S.J., Rector C. Mol, algemeen sociaal-adviseur, Freule C. E. A. Schimmelpenninck van der Oye en Freule M. J. van Lennep van de Rei- nilda-Stichting, Fr. I. H. Schimmelpenninck v. d. Oye namens den R. K. Verpleegsters- bond, mevr. A. Strijbos-Daniels en J. van Eijck-Seeuwen, bestuursleden van de R.K. Vakschool voor meisjes en nog talloos velen, die hetzij uit zuiver persoonlijke belangstel ling hetzij mede als vertegenwoordiger van bepaalde vereenigingen hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Buiten deze persoonlijke belangstelling' mocht mevr. Meijer in den loop van den dag ook zeer veel schriftelijke of telegrafische ge lukwenschen ontvangen, terwijl de vele fraaie bloemstukken den salon van het parkhotel in een feestzaal hadden herschapen. Een geluk- wensch in dezen vorm boden o.m- aan mevr. Steenberghe-Engeringh, presidente van de In ternationale van Katholieke Vrouwenbonden, baron en barones van Wijnber£en' Mr. Abr. van der Hoeven, bestuur en directrice en leera ren der R. K. vakschool voor meisjes, het col lege van Regenten der Strafgevangenis, de rechtsche raadsclub, de R. K, raadsfractie, de vrouwelijke kamerleden, de R.K. Volksbond enz Deze veelzijdige belangstelling zal ongetwij feld voor mevr. Meijer dezen dag tot een on vergetelijke hebben gemaakt een dag welke tot zeer groote voldoening en dankbaarheid zal blijven stemmen. Vrijdagmiddag ig het Vierde Nationale Beiaardcongres te Zwolle aangevangen. Tweede prijs kreeg de heer Ferd. Timmer mans te Rotterdam, die 39 punten behaalde met het Allegro uit de Sonate A'tre in D. van J- M. Le Clair. Als tweede onderdeel van het wedstrijd programma kwamen vervolgens de improvi saties. De heer Roeloefs te Apeldoorn behaalde hierbij den eersten prijs met 44 punten, de heer Ferd. Timmermans met 42 punten den tweeden prijs. Zij kregen een diploma van de Nederlandsche Klokkenspelvereeniging. Soortgelijke onder scheidingen werden ook toegekend aan de „be werkingen". De 9-jarige L. v. P. uit de Verschoorstraat is in die straat op een stilstaande motorfiets ge klommen. Toen de motor omviel raakte de jon gen met het linkerbeen bekneld waardoor dit lichaamsdeel brak. Hij is in het ziekenhuis aan den Coolslngel opgenomen. De 2-jarige H. E. is nabij de ouderlijke woning aan de Rubroekstraat door een fietser omver gereden. Met een hersenschudding is het jongetje in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. Wegens poging tot diefstal van een fiets ten nadeele van den brugwachter C. S., die het vehikel aan de Leuvebrug had neergezet is in bewaring gesteld de 23-jarige T. y. N, Verwacht wordt: Matige in het Noorden wellicht nog krach tige Noord-Westelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, nog kans op lichte regenbuitjes, iets koeler. s Iederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap st. Ambrosius. R. K_ Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot hall u. Repetitie van het gemengd koor van den K. K_ Gorzen in bet Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneeivereemging „Aiberdingk Tbym". R. K. Voiksbond, ball 9. lederen Woensdagavond om balf 9 repetitie „Schiedams Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaai van den R. K_ Volksbond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphome-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van hét afdeelingsbestuur van den Ned. R. K- Volksbond. lederen Woensdagmiddag van half S tot half 6 repetitie voor de jongens van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuls. lederen Woensdagavond van half 9 tot hail 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedams Mannenkoor „Orpheus" onder leiding van Ed. Fiipse. Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repe titie Polyhymnia R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdagvond van hall 9 tot ball 10 sociale ontwikkeiingsiezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellen vereeniging onder leiding van den eerw. Praeses, in gebouw Nieuwe Haven 121. 2 Augustus. R. K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph. Het uitbetalen der kwitanties van de inge leverde vacantie-bonnen, zal plaats hebben Vrijdag 2 Augustus van 7.30 tot 9 uur. Ge bouw R. K. Volksbond, tevens gelegenheid om contributie te voldoen. 30 Juli: Diergaarde, Haarlemsche Orkeat- vereeniging, 8 uur. 2 Aug.: Diergaarde, Harm. Orkest, Rott. Philh. Genootschap en Mannenzangvereen. Apollo, 8 uur. 4 Aug.: Diergaarde, Rott. Solistenensem ble, 3 uur. 6 Aug.: Diergaarde, Solisten der Italiaan- sche Opera, 8 uur. 9 Aug.: Diergaarde, Haarlemsche Orkest- vereeniging, 8 uur. 11 Aug.: Diergaarde, Rott. Solisten ensemble, 3 uur. BIOSCOPEN: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 1 Augustus, In: Lumière, Honderd dagen van Napoleon; Grand M(jnheer zoekt een woning (voor volwassenen); Boxy, Een nacht van liefde (18 jaar); Capitol, Kom je ook bij de marine en Duivels der lucht; City, Kom je ook b(j de marine en Duivels der lucht; Studio, Langs het leven (18 jaar); Olym- pia, In oud Santa Fe en De dappere lafaard (18 jaar)Centraal, Slapelooze nachten en Zonne straal (voor volwassenen)Colosseum, De kat en de viool en De koene zwemmer (voor vol wassenen) Scala, Verkeerd aangesloten en De Don Juan van Broadway (voor volwassenen) Corso, De tante van Charley (voor volwassenen.) Tentoonstellingen: Studio '32, werken der Hilversumsche Beeldende Kun stenaars, Vereeniging H '34; Gebr. Koch, copieën "haar meesterwerken (t.m. 31 Juli). Museum Boymans, meesters uit de „Delftsche school (tot 9 Oct.); Unger v. Mens, Ne derlandsche schilders. SCHIEDAM, 29 Juli. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling ƒ0.70 ƒ0.80. In de kerk aan den Provenierssingel heeft gisteren pater A. Derks O. P. zijn eerste H. Mis opgedragen. De Neomist werd bij het H. Offer geassis teerd door pastoor L. Daniels O.P. als pres byter assistens, pastoor O. Meijer O.P. als diaken, pater P. van Kessel O.P. als subdia ken en de paters D. van Gent O.P. en M. J. Frehe O.P. als cantores. Het zangkoor zong de Missa i. h. S. Jeanne d' Arc van Cuypers en de priestercantate van Franssen. Des avonds celebreerde pater Derks een plechtig Lof. De belangstelling van de zijde der geloovi- gen was zeer groot en velen zijn pater Derks persoonlijk komen gelukwenschen. Gisterenmiddag is er ingebroken in het café van den heer R. aan het Hofplein. Ontvreemd zijn drie biljartballen, sigaren, sigaretten en een regenjas. De cassa is geforceerd maar daarin bevond zich geen geld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2