„Waar dat wiel draait" TWEERBRE DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 58ste JAARGANG. VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1935 No. 17354 STADSNIEUWS. Sf I BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE SCHIEDAMSCHE BRAND- VEIL1GHEIDSEISCHEN- CENTRALE VOLKSBANK N.V. scheepvaart. gevallen. ROTTERDAM. DE V. V V-FEESTELIJKHEDEN. De dag van het café- en restaurantbedrijf- DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. VL1EGDEMONSTRATIES OP WAAL HAVEN. Muziekfeest op den Coolsingel. DISTRICTSKAMPIOENSCHAPPEN VAN ROTTERDAM EN O. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE ABONNEMENTSPRIJS van de SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, tranco bij vooruitbetaling: Per drie maandeD ƒ3,25: Per maand 1U0; per week 25 cents. Bij bezorging franco per P°st bedraagt de abonnementsprijs per drie maa ,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bem&agt: Voor 1—6 regels f 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tariet. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50; 10 regels 1.—, 35 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering f 500- bij overlijden door een ongeval; f 500- bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250- bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150- bij verlies van een duim; f 75 bij verl.es van een wijsvinger 50— bij verlies van twee voorste ledematen van een hand 25- bij verlies van eiken anderen vinger. - De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand m dn blad wordt afgedrukt Meyer Hamel beklaaSt zich. De groote veiligheid in het Passage theater. Naar aanleiding van de geruchten, die op 3, 4 en 5 Sept. j.l. door Schiedam gingen, dat Meyer Hamel's Revue, van Lach tot Lach niet door zou gaan, omdat er een conflict was gerezen over de brandveiligheid der coulissen van genoemd revuegezelschap, heeft er gisterenmiddag, namens dit revuegezel schap, een uiteenzetting voor de pers plaats gehad van het voorgevallene. De Directie van het Passage-theater, we tend, dat de Schiedamsche brandweer stren ge eischen steit voor de veiligheid van het publiek en de brandveiligheid van het thea ter daarnaar zelf ook heeft ingericht, stelt de gezelschappen steeds in kennis met deze eischen. Dit is een belang van het publiek en ook van de theater-directie zelve. Ook wij zijn het met strenge eischen voor brandveiligheid volkomen eens. Toch kunnen wij ook wel weer voelen Voor een betrekkelijk soepele toepassing in speciale gevallen. Er mogen zekere regle menten gesteld zijn, doch zij moeten niet zoo stroef toegepast worden, dat Schiedam door tooneelgezelschappen van behoorlijke stan ding vermeden gaat worden, omdat er hooge kosten gemaakt moeten worden om de brand weer tevreden te stellen, terwijl met dezelfde tooneelattributen het gezelschap in plaatsen waar ook een brandweerkeuring is, wel op getreden is. Meyer Hamel heeft op Dinsdag 3 Septem- ber, 'S morgens half elf een brandweer-con troleur ontvangen, die een en ander eens bekeek, doch zich over het al of niet vol doen aan de eischen, niet uitliet, 's Middags om half drie moet de brandweercommandant Ir. Aikema zich persoonlijk zijn komen overtuigen en heeft toen te kennen gegeven, dat de avondvoorstelling niet door kon gaan uit oogpunt van brandveiligheid. Dat was wel laat. Hier stond de zaak dus op het doode punt en was er niets meer aan te doen ge weest. Naar aanleiding van een bezoek brj B. en W. werd toen toch weer wèl toe stemming gegeven om de voorstelling te doen doorgaan, mits den tweeden speeldag het betreffende décor geïmpregneerd zou zijn. De brandweer zou extra vier brand- wachts leveren, ter verzekering van de ifteer- dere veiligheid. Het heeft Meyer Hamel's revue gezelschap wel bevreemd, dat deze brandwachts, ge- Woon, met een pet op, waarop het woord „brandweer" rond doolden, doch dat er van hun verdere brandweeruitrusting in het ge- heele Passagetheater niets te bekennen was. De veilgheid was dus niet veel verhoogd door deze vier wachts; hetgeen ons ook toeschijnt. Naar wij vernamen, had het gezelschap Cen kleine honderd gulden extra kosten voor ïtnpregneeren (d.i. moeilijk brandbaar ma- keti), afgezien nog van de kosten voor de brandwachts, die de directie van Passage thea- *er te betalen kreeg. De brandveiligheid van het Passa ge-theater, alleszins gerusstellend. Op ons verzoek hebben wij eens een kijkje Tn°gen nemen over de maatregelen, die in het belang Van het publiek genomen zijn, voor Wat de inrichting van het Passage theater zelf betreft. Het groote gevaar in theaters is te duchten bare mat°°neelzi-'de' gezien het vele brand- nen zijn en T'' dat daar aanweziS zou kun" tusschen de cJf°httrek' die in het algemeen Het Passage thT?" heel ijzeren branch heeft allereerst een Se* zoowel als van achter^' dat vanuit de zaa1, enkelen trek aan een kettm tooneel' door een seconden, het tooneel van f echts enkele gelijkertijd kan men door een al scheidt- T®" draaien dit scherm door een wateren doen bespuiten, waarvoor de leidingen dit scherm zijn aangebracaht. egen Tegelijkertijd beginnen 25 spuiters water- pluimen te vormen, die over het geheeie too neel vallen. Mocht daar dus een vuurhaard zijn, dan ligt dit dadelijk onder een regen mantel. Alle houtwerk van het tooneel, als mede de coulissen enz. zijn geïmpregneerd, "et gordijn, dat 00k op de bioscoopavonden van aiLT3 een unicum in Nederland en mand zal V^?n Jervaardi£d< hftt£reen mC" 's avonds de filmen en het gordijn open enTtchTgaat' Voor de artisten ia een nooddeur, die m het Groenendaal uitkomt. De artisten- kamers onder den grond zijn door eefl ijzeren deur in den gang van de buitenwereld afge scheiden. Ook het orkest betreedt door een ijzeren deur de orkestruimte van onder het tooneel uit. Een aantal vaste brandslangen °rgt voor de rest. Ook In de zaal en door et verdere gebQUW zijn die maatregelen te h-men' welke de brandweer noodig acht- J *den bouw, om de veilgheid van het pu- Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben bij hun besluit van 12 Septem ber 1935 de beslissing op de verzoeken van: 1. de Coop. Ver. Vijlenscherperij, systeem Feilit, U.A., om vergunning tot oprichting van een vijlenscherperij in het pand Willems- kade no. 13; en 2. de N.V. Grossierderij „Mercurius", v.h. Karei L. Bijloo, om vergunning tot oprich ting van een pindabranderij in het pand Boterstraat 20, verdaagd, aangezien het desbetreffend on derzoek nog niet is geëindigd. SCHIEDAM, 13 September^ 1935. en andere instellingen worden dikwijls ge dwongen hooge kosten te maken vanwege de brandweer. Zelfs is ons een geval bekend, dat een onderneming, na een groote verbou wing, zijn vrachtauto's niet mocht laten bin nenrijden. Dit vinden wij te ver gezocht. Overal rijden auto's in en uit met mindere brandweerveiligheid dan bij bedoelde instel ling toen het geval was. De zakelijkheid moet niet uit het oog verloren worden. En zoo kunnen wij ons voorstellen, dat zij, die veel met brand-keuring te maken heb ben, dikwijls het gemis voelen aan een com missie van deskundigen, die een beroep te gen eventueel gestelde eischen van de zijde der brandweer, als hoogere instantie, zou kunnen te niet doen of doen accepteeren. Waar de eischen dikwijls zeer hoog zijn, moet deze mogelijkheid geschapen worden. Een onpartijdige commissie van deskundi gen zou dan de partijen, als boven bedoeld, kunnen berechten tot heil der veiligheid en toch ook tot geruststelling van gemoederen, die, dikwijls niet ten onrechte, zich moeten kunnen beklagen over al te hooge brandvei- ligheidseischen en wat daarmee in verband staat. De resultaten over het le halfjaar 1935. Nu de Spaarbank van den Volksbond voot eenigen tijd geleden is overgegaan aan bo vengenoemde instelling, zooals wij reeds eenige weken geleden in een artikel uiteen hebben gezet, kunnen wij nu wederom iets pubiiceeren over den stand van zaken op het eind van het afgeloopen halfjaar (eerste deel 1935). Per 1 Januari 1935 was ingelegd ƒ3.766.898,74. Up het eind van Juni bedroeg dit cijfer ƒ4.363.422,58. Een vooruitgang dus aan ingelegde gelden van 596.523,84, dus van bijna zes ton. Het aantal spaarders ging met 3173 voor uit. Nieuwe agentschappen 7. Uit deze cij fers blijkt wel, dat deze spaarinstelling zich ook niettegenstaande de crisis, in een stij gende belangstelling van spaarders mag ver heugen. JUBILEÜM. Donderdag herdenkt de heer J. Salieveld, wonende St. Liduinastraat 76, den dag waar op hij vóór 25 jaar als machinist in dienst trad bij de fa. Nieveld Goudriaan te R'dam. De laatste 12 jaar is de jubilaris machinist van de Aldebaran. OP EXCURSIE. Gisterenmiddag verzamelden zich op de Koemarkt 40 werkloozen, oud-cursisten van de Gem. Ontwikkelingscursussen voor werk loozen, teneinde onder leiding van leeraar G. v. d. Lee, een excursie te maken naar de Handelskamer te Rotterdam. De tocht werd per rijwiel gemaakt. Onder groote belangstel ling hebben de deelnemers aan deze excursie het bedrijf bezichtigd. hetgeen constateeren, wanneer voor de oogen draaien bliek te Verzekeren. Men moge geen deskundige zijn, doch een volkomen geruststellenden indruk maken al deze maatregelen zeker. Wanneer we de brandweerbemoeienis uit een algemeen oogpunt bezien, valt deze ten zeerste te respecteeren. De activiteit en de strengheid van de Schiedamsche brandweer zijn bekend. Toch hoort men zoo hier en daar wel eens meer over gestelde keurings- eischen. Garages, industrieeie ondernemingen LIEFDADIGHEIDS AV OND „Z03IERP0STZEGELS". De liefdadigheidsavond in het Passage- Theater ten bate van de cultureele en so ciale zorg voor toonkunstenaars enz. is?, hoe wel een groot aantal stoelen onbezet geble ven is, geslaagd. Dr. de Bruyn, die een inleidend woord sprak, zeide o.m. dat het comité in zijn schik was over den kaartverkoop. Er zijn n.l. 500 kaarten verkocht. Dr. de Bruyn dankte de directie van het Passage-Theater, die een tweetal films in het programma gelascht had, om dit zoo afwisselend mogelijk te maken, waarna hij het woord gaf aan den burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren, voorzitter van het comité „Zomerpostzegels" te Schiedam. De burgemeester sprak als volgt: Dames en heeren. Het is U allen bekend, dat dezen zomer een bijzonder postzegel, de z.g. zomer- zegel, is uitgegeven, waarvan de toeslag be stemd is voor bepaalde cultureele en sociale doeleinden. Door dezen toeslag zal aan een achttal orkesten, w.o. het Philharmonisch Orkest te Rotterdam, steun verleend worden, alsmede aan de Vereenigng Arbeid voor Onvolwaardigen, waarvan H. K. H. Prinses Juliana beschermvrouwe is. Spr. vond het overbodig hierover verder uit te weiden. Te Schiedam, vervolgde spr., is een comité „Zomerpostzegels" opgericht. Een aantal da mes en heeren verklaarde zich bereio mede te werken tot het hooghouden van het pei van cultureele en sociale zorg, door het bijeenga ren van kleine sommetjes, welke de subsidies moeten vervangen uit de openbare kassen. Met den wensch, dat de herinnering aan dezen avond, als bewijs van dankbaarheid tegen over medewerkenden en comité, den zomer- zegelverkoop ten goede moge komen, besloot de Burgemeester zijn rede. Een afwisselend programma is afgewerkt. Rika Hopper bracht diverse voordrachten ten tooneele. Veel applaus had zij o.a. met Het Versken van Felix Tmmermans, de Vlaamsche uitdrukkingen deden het goed; Lente-Idylle van Koos Speenhof en Mieke's overpeinzing in het hooiland van J. J. Cremer. Coba Rijne' ke gaf eenige piano-soli. Tine Schaber-Qualm zong met begeleiding van Coba Rijneke een aantal DujtSCbe liederen. De dames ontvingen oemen. Er tusschen door werden films ver toond. OPENBARE verkooping Door notarissen mr. A. M en j g Mijs te Rotterdam werd hedenmorgen alhier in af slag gebracht, Standaard's Orgelfabrieken, complex gebouwen en machinerieën aan de Nieuwehaven 83, groot 9,86* Aren, benevens het pand mede in gebruik bij voornoemde fabriek, Warande 30, groot 1,35 Aren. in v ling 30.000, daarvoor verkocht. O. B. K. Zondag 15 September 's avonds 8 uur, zal het muziekgezelschap Oefening Baart Kunst (dir. J. C. M. Feltzer) zijn laatste zomer- uitvoering geven in de Plantage. SCHIEDAM, 12 Sept. Aangekomen: Ariadne Pandeli, ledig van Kolding om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 12 Sept. Vertrokken: Est- landsch s.s. Kadli, naar Kemi. MET DE C. A. B. NAAR OOSTVOORNE. Onder begunstiging van prachtig nazomer- weer hebben 26 jeugdige gebrekkigen van hier, gasten van het Comité tot het organi- seeren van auto- en boottochten voor gebrek' kigen en ouden van dagen, een heerlijken dag doorgebracht in Oostvoome. Gistermorgen vertrokken zij in 9 auto's naar de badplaats, waar zij zich heerlijk hebben vermaakt en na een genotvollen dag zijn de deelnemers in dankbare stemming gisteravond in Schie dam teruggekeerd. BUURTVEREENIGING GUSTO. Het 11e jaarfeest. Toen, nu elf jaar gelden, hier ter stede be kend werd, dat H. M. de Koningin een be zoek aan onze stad zou brengen, werden in de verschillende straten buurtvereenigingen opgericht met het doel bij de komst van H. M. de Koningin Haar in de straten feestelijk te ontvangen door het aanbrengen van versierin gen. Onze Koningin had Haar bezoek gebracht en spoedig werden de buurtvereenigingen weer opgeheven, op een enkele na, die ech ter in den loop van de jaren toch ook ver dwenen is, behalve Gusto's Buurtvereeniging, welke tot op dezen dag voortbestaat en een bloeiend bestaan heeft, zoo zelfs, dat het be stuur zich verplicht heeft gezien, geen nieuwe leden meer aan te nemen, daar er niet meer leden dan de vereeniging thans telt, in Musis Sacrum geplaatst kunnen worden. Deze buurtvereeniging, waarvan de heer J. M. van Putten de onvermoeide voorzitter is, heeft gisterenavond in Musis Sacrum's mooie gerestaureerde zaal, haar 11e jaar feest gevierd. Natuurlijk was de zaal geheel bezet, toen de voorzitter den avond opende. Hierna werd staande het Wilhelmus ge zongen, waarna de humoristen Maup Bie- mans, Ina Smit, mr. Barthly alleen of in combinatie, van alles en nog wat ten beste gaven, liedjes, duo's, kluchten. Weldra was de stemming er volop in, men amuseerde zich en lach op lach rolde door de zaal. Het was een vroolijke avond, met een prettige stemming, tot het einde toe. Sehil- peroord-band zorgde voor muziek. H. B. S.-VEREENIGING ONDER ONS De Schiedamsche H. B. S.-vereeniging On der Ons houdt een clubavond op Zaterdag 28 September in Maison Westhuis. VRIENDENKRING. De Schiedamsche tooneelvereeniging Vrien denkring zal een tooneeluitvoering geven op Zaterdag 21 September in Musis Sacrum. Op gevoerd zal worden het tooneelspel „Een moeder", van Cor Hermus. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het politie- diploma onze stadgenoot de heer J. Patmos. TEMPERATUUR ZWEMWATER. De temperatuur van het water in de Gem. zweminrichtingen bedroeg heden 62 gr. F. RECHTS HOUDEN. Vanmorgen is op het Koemarktplein con trole gehouden op het rechtshouden. Vooral de wielrijders zondigen hier nog wel eens, wanneer zij komende van de Koemarkt de Broersvest op willen rijden. Velen blijven dan zoo dich mogelijk langs het trottoir van het pleintje rijden. Het bleef vandaag nog bij waarschuwingen, doch binnenkort vallen hier processen verbaal. Men zij dus gewaar schuwd. De 15-jarige W. H. is met zijn rijwiel in het Sterrebosch op het losse grind geslipt, waar door hij een gapende wond aan zijn linker elleboog bekwam, dat in de Politiepost Fr. Haverschmidtlaan is verbonden. GEKNIPT. In verband met de rijwielbelastingmerken- diefstallen in den laatsten tijd zijn door de politie aangehouden twee verdachten, de 23-jarige C. J. W. en de 31-jarige J. S. De laatste verdacht van heling. Vermoed wordt dat hiermede een goede vangst is gedaan. Het onderzoek naar eventueele medeplichti gen wordt met kracht voortgezet. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 1012 September GEBOREN: Gijsbert, zoon van G. Verheij en G. den Hollander, W. Brouwerstraat 25 Albert G., zoon van A. G. Zuidema en M. van Eijk, Nassaulaan 75 Maria C. J., dochter van M. J. W. van Driel en M. J. T. Savenije, St. Liduinastraat 11 Antonia P., dochter van P. den Brinker en W. J. van Hoorn, Fabristraat 27. ONDERTROUWD: D. Vermeer 35 jaar en M. Zuidgeest 22 jaar J. P. J. Kessel 29 j. en J. J. Bras 27 jaar H. C. Weeda 24 j. en S. Rijntalder 25 jaar G. Romeijn 22 j. en E. Markesteijn 18 jaar A. L. Kloppers '43 jaar en J.'G. J. van Giezen 41 jaar A. van den Hamer 23 jaar en W. van Ravens 21 jaar J. Poort 22 jaar en W. J. Huigen 26 jaar W. A. Scholte 23 jaar en A. Hille 23 jaar P. Lamens 25 jaar en J. Onver- wagt 22 jaar A. L. Flipse 22 jaar en I. Huijken 22 jaar J. Boonstoppel 23 jaar en J. Groenewegen 21 jaar J. G. A. M. Si mons 20 jaar en J. van der Heiden 25 jaar J- Baars 58 jaar en A. Verkammen 51 jaar. GEHUWD: C. J. Gorseman 28 jaar en P. L. Keesmaat 25 jaar J. D. Marges 25 jaar en L. Heblij 24 jaar H. Dieckmann 35 j. en C. C. H. Harm 29 jaar J. Albers 19 jaar en C. Breedveld 21 jaar d. Schepen 24 jaar en C. F. van Wijk 22 jaar. OVERLEDEN: L. de Meijer, 80 jaar, B. Knappertlaan 234 a. M. Smith, 10 m., Velleveatsingel 9. D. H. S.—-FLUKS. D.H.S., dat met haar sterk gewijzigd elftal de laatste weken aardige successen wist te boeken, speelt Zondag om half 3 in het Spie- ringhoek tegen het sterke Fluks uit Dor drecht. D. H. S. komt met het volgende elftal uit: L. Pil d.; F. de Goede en J. Gouka a.; B. Bons, J. Bons en A. Crama m.; J. v. d. Zou- wen, A. v. d. Zouwen, G. v. d. Linden, J. Pil en J. v. Slobbe voor. Heelemaal origineel was het idee niet maar de journaals in de bioscopen hebben reeds zoo taliooze malen wedstrijden tusschen de leden van het café-personeel te zien gegeven en derzelver equilibristische verrichtingen, dat ook in Rotterdam een dergelijke aantrekke lijke en sportieve strijd niet achterwege kon blijven. De V. V. V.-Rotterdam mag zich evenwel naar wij gelooven gelukkig prijzen, de primeur van een dergelijk evenement in Nederland gebracht te „hebben en te meten naar de overweldigende belangstelling van de zijde der Rotterdammers ligt een dergelijke wedstrijd onzen stadgenooten minstens even goed als bijvoorbeeld den Parrjzenaars. Piccolo's, serveerjuffrouwen en kellners hebben gisterenmiddag over oen Coolsingel gerend met volbeladen bladen en zij deden dit met een élégance en voortvarendheid die zelfs hun en haar kwieke Parijsehe collega's zelfs niet verbeterd zouden hebben. De wedstrijden zijn begonnen met een wed loop tusschen piccolo's die startten aan het Oostplein en op hun route naar het eindpunt voor de „Doelen" verscheidene opdrachten hadden te vervullen. In dezen wedstrijd werden de volgende prijzen behaald: 1. A. F. Neuhauser van hotel Weimar; 2. E. Oudenhoven van hetzelfde hotel; 3. P. J- Komijn van Heck's Coolsingel; 4. J. v. d. Heerik van café Tivoli; 5. W. v. Berkel van café Rondeel. In de groep van de diensters werden de volgende prijzen behaald: 1. J. Edelschaap, 2. M. v. Helden, 3. C. Smit, 4- J. Greve, 5. C. van Helden, 6. M. van Besoyen, allen van Heck's lunchrooms. De kellners vormden een klasse op zichzelf en trokken wel de meeste belangstelling. Tus schen hen werd het een felle strijd, waarvan de uitslagen als volgt luiden: 1. J. Trieser van café Stadion; 2. C. v. Vugt van café Reese Hoogstraat, 3. J. Goes van café het Witte Paard, 4. H. A. Steyl van café Belvédère, 5. S. VosVerhaar van café Ca- land, 6. J. Visser van café Visser, 7. J. A. Speyker van de Cosmopoliet, 8. C. van Gogh van café Reese Hoogstraat, 9. D. van Stel van café Reese Hoogstraat, 10. L. van Gemert van hotel Weimar. Een troostprijs kreeg de heer M. J. Marens, Kellner van de Doelen, die weliswaar niet als een van de eersten aankwam, maar die dan ook geen druppel op zijn dienstbord had gemorst. Hedenavond vindt om negen uur in de boven zaal van café Tivoli de uitreiking der prijzen plaats. I Electr. lampen 15, 25 en 50 kaars 39 ct. Splendorlamp 100 kaars 105 ct. Philips-lampen 15, 25 en 50 kaars 66 ct. Rijwiel dynamolamp 249 ct. Grootste sort, en het goedkoopst is alleen HOOGSTRAAT 67—69 TEL. 68436 Zaterdagmiddag om half drie wordt een muziekfeest gehouden op den Coolsingel en in den Doeletuin. Opmarschen van muziekcorp sen en muziekconcours, opgeluisterd door zang van Rotte's Mannenkoor. Om half vier volgen de V.V.V.-marschen, georganiseerd door de Rotterdamsche Wandel- sportvereeniging over afstanden van respec tievelijk 25 K.M. en 40 K.M. Startplaats „Al- hena" Mathenesserweg bij het Marconiplein. Op Waalhaven. Het programma voor Zondag a.s., den laat sten dag van de V.V.V.-week vermeldt, dat op het vliegveld Waalhaven van 14.30 tot 17.30 demonstraties zullen plaats vinden. Op het programma komen o.a. vqor demon straties met de autogiro en een zweefvlieg tuig, terwijl de clou gevormd wordt door de nummers van den bekenden zweefvlieger Benitz van de Bucker Flugzeuggbau A.G. met een vliegtuig van het type Jungmann. Er zijn uitgebreide maatregelen genomen om aan 'n groot aantal bezoekers toegang te ver- leenen, waartoe van 13 uur af 4 loketten zul len worden geopend. Het publiek wordt er op attent gemaakt, dat ongeveer 60 n eter weg van den hoofdingang een extra loket aanwezig is, dat toegang geeft tot een voor deze gelegenheid afgezet gedeelte van het terrein. Auto's en rijwielen worden niet op het vliegveld toegelaten, rechts en links van den hoofdingang tusschen overweg en Schulp weg is gezorgd voor een ruime parkeerplaats en rijwielstalling. De Rotterdamsche Tram en de Havendienst Spido zullen extra diensten uitvoeren. Mocht onverhoopt in verband met de weers omstandigheden de demonstratie niet door gaan, dan zal dit om 12 uur door de radio omgeroepen worden. Run naarKatendreclit, Hedenavond zal de Harmonie-vereeniging „Aurore" op Katendreeht een concert geven van half negen tot half elf uur. Vandaag hebben 300 Groningers, die per autobus en per trein naar Rotterdam zijn gekomen voor en kele uurtjes beslag gelegd op het Chineesche circus. Zaterdag heben 250 Zeeuwen een zelfde gunst aangevraagd. Voor Zaterdag en Zondag, de beide laatste dagen van de V.V.V.-week wordt het circus op Katendreeht met 100 plaatsen en het Chi neesche theehuis met 75 plaatsen uitgebreid. Sinds gisteren heeft het gemeentebestuur de oude pont, die gevaren heeft tusschen Willemskade en Katendreeht weder ingelegd, teneinde het publiek een goede vervoer-ge- legenheid te geven, gedurende de laatste V.V.V.-dagen. Afvaart begint des avonds om 7 uur. Het program der verdere fees telijkheden. Volgens het officieel V.V.V.-programma, heeft morgenmiddag te 2.30 uur het con cours plaats van harmonie- en fanfarecorpsen in den Doelentuin, opgeluisterd door een popu lair concert van Rotte's Mannenkoor. In den loop van den middag zullen verschillende mu ziekcorpsen langs den Coolsingel naar den Doelentuin marcheeren en daarbij de nieuwe V.V.V.-marsch van Willy Schootemeijer spe len. De Rotterdamsche Motor,club V.V.V. (Voor Veilig Verkeer) houdt op Zondag 15 dezer een kaartspel-knobelrit naar Rotterdam. Na afloop daarvan zullen de ongeveer 50 deel nemers een feestelijke rit naar het Vliegveld „Waalhaven" maken ter bijwoning van de daar dien middag te geven Vliegdemonstra- ties. Te ongeveer half vijf zal de terugrit langs den zelfden weg als die der heenrit worden gemaakt. Fraaie prijzen voor de winnaars van den kaartspel-knobelrit zijn uit geloofd. De route heen luidt Tiendstraat, Mid dellandstraat, 's Gravendijkwal, langs Park sluizen, Westzeedijk, Boompjes, Maasbruggen, Stieltjesstraat, Poortgebouw, Maashaven, Brielschelaan, Vliegveld. Voor Zondagmiddag staan nog op het pro gramma een Canowedstrijd nabij den Mathe- nesserbrug en des avonds te 8 uur een con cert in Theetuin „Parkzicht" door de Kon. Harmonie 's Hertogenbosch. Te 10.30 uur n.m. marcheert de muziek langs Kievitslaan, West zeedijk, Eendrachtsweg, Mauritsweg, Aert van Nesstraat naar den Coolsingel, waar ge noemd corps te 11 uur een taptoe zal geven op het bordes van het Raadhuis, zulks als sluiting der V.V.V.-week. Na de gehouden voorwedstrijden zijn voor de districts-kampioenschappen van Rotter dam en omstreken de volgende spelers voor den eindstrijd geplaatst: Talie, het Zuiden; van Aken, Hillegersberg; van Unnik, Dor drecht; W. Brouwer, 't Zuid; Barzilay, Rot terdam; Frenkel, Maasstad; Veentjer, Het Zuiden en Linders, Dordrecht. Reserves zrjn de heeren: Corpeleyn, Dor drecht; Dumoulin, Hillegersberg en Hoogen- dijk, Caland. De eindstrijd heeft plaats op Woensdag 18, Donderdag 19, Dinsdag 24 en Woensdag 25 dezer. Verwachting: Matige aan de kust aanvankelijk Zuid-Wes- telijke tot Westelijken wind, zwaar hewolkt met opklaringen, waarschijnlijk eenige regen buien, weinig verandering in tempeiatuur. Geseind van de Bildt hedenmorgen te 9.20 uur aan ale posten: Weest op uw hoede. lederen Maandagavond reepetitie Harmo- nlegezelscbap St. Ambrosius. R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumenten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot nalt 11 repetitie van net gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K~ Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw K. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. l'ooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K- Volksbond, halt 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. Iedere Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om halt 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om halt 9 bestuursver gadering van bet afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagmiddag van halt 5 tot halt 6 repetitie voor de jongens van 't kinder koor van den K. K. Gorzen in het Parochie huis. lederen Woensdagavond van halt 9 tot ban' ii repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Orpneus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van halt 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, on der leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van bet kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pauius". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. An toni us", van 56 uur zitting van het bestuur. Ue- iegenheid tot aanmelding van leden. Woensdag September Algemeene vergadering Katholieke Kring Gorzen. 15 Sept.: Tivoli-Schouwburg „De Fakir" (Nieuw Schouwtooneel) 8,15 uur (voor vol wassenen). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Dinsdag 17 September, in: Doe len, De bewaarschool, (voor volwassenen). Tentoonstel lngen: Studio '32, schilderijen, beeldhouwwerk en teekeningen van Crabot (tot 26 September): Museum tsoynjans, meesters uit de Deutsche scnooi (tot 9 Uct.); Unger v. Mens, Nederland- sche en Fransche schilders: Notarishuis, werk van A. H. Koster Jr. (tot 15 September); Kunstzaal Gebr. Koch, de Rotterdamscne haven, door Rotterdamsche artisten; Lom merrijk, werk van H. F. Bieling (tot 14 October). SCHIEDAM, 13 Sept. Offieieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. V. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 0,70 0.80.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1