WEER DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 38ste JAARGANG. MAANDAG 21 OCTOBER 1935 No. 17385 STADSNIEUWS. kethel. dit nummer bestaat uit BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE SCHIPPERSKERK. FRITZ HIRSCH TE ROTTERDAM. VIER BLADEN. ALBERT OTTEN BEVOLKING- EN WONINGACCRES. „ARBEID ADELT". GASTHUISPENNING. INBRAAK. DE ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden ƒ3,25: per maand ƒ1,10; Per week 25 eens. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. Postchèque- en Girodienst No. 81440. Uitgave van de N.v. de Courant l)e Maasbode te Rotterdam. 0e ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen deD tekst dubbel adv.tariel. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50: 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500-bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet ol één oog; f 150-bij verlies van een duim; 75- bij teilics van een wijsvinger50— bij verlie. van twee voorste ledemateo van een hand 25— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. R. K. VROUWENBOND. Biduur voor den \rede. Onder groote belangstelling had gisteren middag in de St. Liduinakerk het biduur voor den vrede plaats, dat door den R. K. Vrou wenbond was uitgeschreven. Met bijzondere vergunning mocht het Allerheiligste worden Uitgesteld. De eerste burgeres onzer stad, de echtgenoote van den burgemeester, mevrouw mr. dr. van Haaren was eveneens aanwezig, terwijl de Vrouwelijke jeugd van de Graal eveneens in grooten getale was opgekomen. De geestelijke oefeningen werden geleid door den geestelijk-adviseur, pater G. Keyser O.p., terwijl de predikatie werd gehouden door kapelaan H. Koopman. De gezangen werden deels door de geloovigen zelf; deels door het Congregatiekoortje van de Havenparochie onder leiding van den heer Tersteeg uitge voerd. Na afloop zongen alle aanwezigen „O Sterre der Zee". UIT HET S. Z. C.-KAMP. Waterpolo. De dames- en heerenzeventallen van de Schiedamsche zwemclub zullen dezen winter deelnemen aan den wintercompetitie van den Zwemkring voor Rotterdam en Omstre ken. Het Dameszevental speelt tegen R. D. Z. 2, S. V. H. en Z. P. C.; het eerste heeren zevental is ingedeeld met de zeventallen R. Z. C. 2, S. V. H. 2, V. Z. C 1 en Z. P. C. 1 en S. Z. C. 2 zal spelen tegen R. Z. C. 4, V. Z. C. 2 en Unitas. In het Oosterbad te Rotterdam is Zater dag voor den wintercompetitie van den Z. r. O. reeds de wedstrijd Unitas (Hillegers- berg) en S. Z, C. 2 gespeeld. De Schiedam mers wonnen met 101. RENNERSCLUB SCHIEDAM. De wielrennersclub „Schiedamheeft gis teren haar laatsten wegwedstrijd van dit jaar gehouden en om het kampioenschap van de vereeniging. Ondanks regen en wind hebben 56 renners deelgenomen aan dezen wedstrijd over 80 K.M., die een uiterst spannend ver kop heeft gehad. De uitslagen luiden; A-klasse: i. Giel Verbrugge, Rennersver. De Pijn, kampioen; 2. Muller, Zwaluwen; o. A. Koevermans, Schiedam; 4. Soldaat, 0 B-klasse: 1. Lenos, Zwaluw, kampioen, Roks, Zwaluw; 3. Coemos, Schiedam, e Rooi, Pijn. o C-klasse: 1. Spaans, PÜn> 4 Schooneberg, Zwaluw, 3. Kruirung Breur, Schiedam, 5. Plooi. aar Junior-klasse: l. Duschito, Zwaluw kam pioen; 2. Smit, Viaardingen; 3. Pettmga, Zwaluw; 4. FUlekes, Schiedam; 5. Goedhart, Schiedam. Aan deze wedstrijden hebben deelgenomen leden van de vereenigingen de Pijn, Trekvo gels, viaardingen, Zwaluw en Schiedam. De rennersvereeniging Schiedam zal haar 1-jarig bestaan vieren op Woensdag 23 Oc tabei', "s avonds in de Seinpost. Daar zullen o.m. demonstraties gegeven worden op rol len. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE BENEDEN- MAAS. De agenda voor de besloten vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas op Woensdag 23 Oct. des na middags kwart voor twee, in het Handelsge bouw te Viaardingen, bevat o.a. de volgende punten: Voorstel van het Bureau tot aanvulling art. 15 Regl. van Orde der Kamer; voorstel van het Bureau tot heffing van een retributie van 1 ingevolge art. 14 wet uitverkoopen en opruimen; sluitingsuur café's te Schiedam op Zaterdag-, Zon- en feestdagen; vaststelling Kiezerslijst. ST. THERESIAVEREENIGING Het bestuur deelt mede, dat Woensdag 23 October a.s. 's avonds geen zitting wordt ge houden voor het in ontvangst nemen van naaiwerk. VERPLAATSING ZUURSTOFKOFFER. De Ned. Vereeniging E. H. B. O. afd. Schiedam; De R.K. E. H. B. O. Vereeniging „Christophorus" en de Schiedamsche Red dingsbrigade zijn door onderlinge samen werking besloten; de zuurstof koffer, der S. R. B. te verplaatsen van Politiepost Buiten havenweg naar de Sluiswachter Spuihaven waardoor een betere verdeeling dei zuur stofkoffers over de geheele stad is tot stand gekomen. RENNERSCLUB „DE ZWALUWEN" Zondag nam bovengenoemde rennersclub deel aan de wedstrijden om het kampioenschap van Schiedam, waaraan door vier vereenigin gen werd deelgenomen. De Zwaluwen-renners weerden zich goed en wisten zes van de twaalf prijzen in de wacht te sleepen, n.l. 2 eerste, 3 tweede en 1 derde prijs. Eddy Muller werd bij de amateurs tweede, hetgeeneen mooie prestatie is, daar deze renner feitelijk nog nieuweling is. J. W. Lenos, haalde het fraaie stukje uit om als nieuwe ling de amateurs in te loopen en zelfs nog Vóór de amateurs over de eindstreep te gaan. Roks volgde als tweede bij de nieuwelingen. In de C-klasse werd J. Schoonenberg tweede en N. Kerckhoff vijfde. De juniores van de Zwaluw weerden zich buitengewoon goed. Duchateau wist het kam pioenschap te bemachtigen; Pettmga werd derde. Jammer genoeg werd Lengkeek, die m goede positie op de derde plaa s 7'd oor een ander van den weg in het zand geduwd bij de eindsprint, hetgeen beteeken e, dat daardoor aan de R. C. de Zwaluwen de tweede plaats bij de juniores ontging. Ondanks het onaangename weer hack en e ritten een goed verloop. MISLUKTE INBRAAK. In den nacht van Zaterdag op Zondag is getracht in te breken ten huize van den heer v- k V. aan de stadhouderslaan. De bewo ner werd wakker, doordat de dief bezig was een ruitje uit te snijden van de keukendeur. Toen hij ging kijken was de man inmiddels verdwenen. Er wordt niets vermist. SCHIEDAM, 21 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Houtwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 0.70 A 0.80. Mensch en dier laven zich met graagte aan de stroompjes, die tijdens den op- marsch der Italianen door de dorre Abessynische heuvelen worden gepasseerd. 50.000 MICA'S. EfSinnnin? .Mlca"puzzle-deelen zijn in de .eniank-t nlettesenstaande het slechte weer geplaatst geworden. De reclamedoeken moesten het op verschillende plaatsen tegen den storm afleggen. Diverse attracties, die 't Mica-comité zich had voorgesteld, moesten worden afgelast in verband met het noodweer. Doch geen nood 50.000 deelen zijn er deze week geplaatst. En nu de laatste week! Besteedt uw geld voor uw inkoopen in Schiedam. Hoe meer puzzledeelen hoe meer kans u heeft naar de prachtige prijzen. INBRAAK. Zondagavond hebben dievenkans gezien, tijdens afwezigheid der bewoners, in te bre ken in de woning van den heer S. aan de Juliana van Stolberglaan, waarbij zij zich den toegang hebben verschaft door verbre king van een ruitje. Ontvreemd zijn een Perzisch tafelkleed, afmetingen 2 bij 1.30 meter plus de inhoud van een taschje. Van het kleed zijn de kleuren rood en blauw overheersehend. Zij, die dit kleed ten ver koop mocht worden aangeboden of dit reeds hebben gekocht, worden verzocht hiervan onmiddellijk de politie te verwittigen. AANRIJDING. Zondagmorgen heeft op den hoek van de St. Liduinastraat en de Veenlantstraat een aanrijding plaats gehad tusschen twee auto bussen van v. d. Ende, waarbij beide bussen beschadigd werden. De inzittenden werden niet gewond. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, i9 Oct. Aangekomen Ned. m.s. Tabinta, met olie van Macassar via Londen voor N.v. Schieveen in de Wilhelmi- nahaven. Duitsch s.s. Taifun, ledig van Rot terdam; Sovjet-Russische s.s. Balhash, ledig van Rotterdam, beiden om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 19 Oct. Vertrokken Fransch s.s. S. N. A. 7, ledig naar Rotterdam; Grieksch s.s. Ioannis Carras, ledig- naar Rot terdam. Een sensationeele demonstratie-rit door een brandende schutting in het White City-stadion te Londen BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 1819 October GEBOREN: Lambertus J., zoon van j van der Sluis en A. Meijdam, Far.weg 148 Johanna W., dochter van J. Lammers en j W. Loch, Par.weg 152 Willempje C„ doch ter van P. van den Berg en W. de Bruijn Middelhn.straat 47 Jansje, dochter van j Sprong en C. van Dommele, Zalmstraat 40. OVERLEDEN: S. A. de Jong, 74 jaar, Hofje van Belois 27 J. van den Tempel, 67 jaaiv Nieuwstraat 37. raadsvergadering. Kolentoeslag voor werkloozen. - Debat over de oprichting van een Burgerlijk Armbestuur. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering was de heer D. van der Eik wegens ziekte afwezig, in de notulen wordt op verzoek van den heer van Noordennen een wijziging ge bracht. Ingekomen is een missive van Ged. Staten, waarin zij haar goedkeuring hechten aan den overdracht van den Harreweg aan de provincie. Voorts een schrijven van het bestuur der R. K. Volksbond afd. Kethel om voor de win termaanden een gelijkstelling van georgani- seerden met de ongeorganiseerde steuntrek- kenden te bevorderen. Het schrijven zal in de volgende zitting worden behandeld. Vastgetseld wordt de gemeenterekening over het dienstjaar 1934 met een batig slot van 18.699,46. Den heer van Noordennen wil weten waarom er bij het electrisch bedrijf in 1933 duizend gulden meer winst gemaakt is. dan in 1934. De voorzitter: Dat is nu niet aan de orde. Ik zal u straks een antwoord geven. Het Algemeen Werkloozen Comité herin nerde den raad in een schrijven aan den jaar lij kschen kolentoeslag. De voorzitter maakte hierbij een scherpe opmreking, wat voor de secretaris van het Aig. Werkloozen Comité, den heer van Noordennen, aanleiding was om te zeggen dat de kolentoeslag de vorige winter een week later dan in andere gemeen ten werd gegeven. Besloten wordt om de Ko lentoeslag te verstrekken met ingang van den datum bij Ministrieele beschikking vast gesteld. Hierna komt in behandeling een schrijven van hetzelfde Algemeen Werkloozen Comité welke den Raad verzocht om in verband met de opheffing van het Nationaal Crisiscomité in de nooden en behoeften der ingezetenen te willen voorzien door de oprichting van een Burgerlijk Armbestuur of Maatschappelijk Hulpbetoon. De voorzitter merkt op dat de opheffing van het N. C. C. eerst in Mei 1936 zal plaats vinden en dat deze opheffing nog niet inhoud dat daarmede ook de plaatselijke Crisiscomi- té's zullen verdwijnen. Spreker schetst dan de armenzorg, waarvoor vroeger een alge meen armbestuur bestond. In 1773 heeft een scheiding van de katholieken en de nlet-ka- tholieken plaats gehad waarbij ingevolge een destijds gemaakte overeenkomst ieder zijn eigen armlastigen verzorgde. Bedoelde fond sen zijn meerendeels door schenkingen en le gaten gevormd, waarvan de rente en de opbrengst van verpachte landerijen en hui zen als ondersteuning voor de armen mocht worden gebruikt. Aan het hoofdkapitaal mag niet getornd worden, zelfs moeten even- tueele baten aan het hoofdkapitaal worden toegevoegd. Waar de inkomsten der armbe sturen de laatste jaren zijn teruggeloopen en de aanvragen om ondersteuning steeds toe nemen, heeft de gemeente in enkele moeilij ke gevallen te bespoedigen stelt spreker voor een contact commissie in te stellen welke op bepaalde tijden zitting houdt en waarin naast personen uit de diversen armbesturen ook de gemeente medezeggingschap heeft. Op deze wijze hoopt spr. een oplossing te vinden voor de vele klachten inzake de ar menzorg in de gemeente. De heer van Dorp IR. K.) schetst de he- dendaagsche toestanden en wijst op het feit, dat tengevolge van de uitbreiding der ge meente hier de laatste jaren verschillende kleine middenstanders zijn gevestigd, die thans een noodlijdend bestaan hbben. Hij noemt de zaak ook voor de katholieken zeer urgent en spr. is de voorzitter dankbaar, dat op deze wijze alvast eenige verbetering in uit zicht getseld wordt. Hij hoopt dat hierbij de noodige spoed zal worden betracht. De heer van Noordennen (Alg. Belang) zegt, dat het hem koud laat, hoe de voor zitter het noemen wil. Voor spr. gaat het er maar om, dat het bestuur de bevoegd heid krijgt om zelf te handelen. Sp-, zegt dat men hier jaren achtereen het systeem „van het kassie naar de muur" sturen, heeft toegepast. De heer van Noordennen meent dat als men het deze richting uit wil stu ren, men weer op de armbesturen blijft aangewezen. Spr. betwijfeld of een overeen komst van 1773 onder de huidige tijdsom standigheden nog wel van kracht kan zijn. •Met het kapitaal van de-katholieken en pro- testantsche armbestufen, zou spr. een burger lijk armbestuur willen stichten. Spr. illu streert een geval van een persoon die in een half jaar geen steun kreeg en toen met bonnen voor boodschappen werd weggezonden. De heer Poot zegt tot Noordennen, dat e werkloozen zelf oorzaak zijn, als zij op on ei steuning moeten wachten, omdat zij zich nj* verkeerde instellingen van liefda digheid aanmelden. Wethouder de Jong ver aart, dat nog kort geleden een persoon zich bij het R. K. Armbestuur om steun aanmeld den, die in geen 18 jaar een voet in de kerk had gezet. De voorzitter zegt, dat ook in zul ke gevallen de gemeente bijspringt, zonder contactcommissie. De heer van Dorp dringt aan op een spoe dige bespreking van de armbesturen, waarbij spr. ook de vakvereenigingen zou willen uit- noodigen. Noordennen zegt geen genoegen te kunnen nemen met een dergelijke contactcommissie, °m<Jat spreker er geen heil van verwacht. Poot (C. H.)Weet mijnheer Noordennen wel, dat er bij een aanvrage om ondersteu ning vaak tegelijk geld wordt gegeven? Noordennen (sarcastisch); En veel! Poot: U weet wel, dat, waar niet veel is, er ook niet veel gegeven kan worden. De heer van Noordennen verklaart, dat bij in deze commissie slechts ziet een kap stokcommissie, waarvan de grondslag der or ganisatie niet deugt. Op een vraag van den heer van Dorp, of de documenten inzake de bestaande armen zorg voor de raadsleden ter inzage liggen, antwoordt de voorzitter bevestigend. (De heer van Dorp verlaat de vergadering). Tenslotte wijst de heer Poot erop, dat voor de instelling van de betrokken contactcom missie de medewerking noodig is van de Roomseh-Katholieke en protetstantsche arm besturen. De voorzitter verklaard dat de bestu ren dezer instellingen moeten medewerken, wft. men in deze iets bereiken. De discussie wordt hierover gesloten. Vervolgens had plaats de aanbieding van de gemeentebegrooting en de bedr'Jfsbegrootin- gen dienst 1936. Vastgesteld werden de pen sioengrondslagen van het gemeentepersoneel alsmede een supplutoir kohier voor de Hon denbelasting. Na enkele wijzigingen van de gemeentebegrooting, dienst 1935, welke over eenkomstig de voorstellen van B. en W. werden goedgekeurd, ging de raad in gehei me zitting over, waarna sluiting. Kapelaan A. F. J. Olsthoorn tot conrector benoemd. Nu de bekende „schipperspastoor", rector J. G. Kerkvliet reeds zoo geruimen tijd aan het ziekbed is gekluisterd en het zich laat aanzien, dat binnen afzienbaren tijd geen ver andering zal intreden in dezen toestand, is door het Bisdom besloten een conrector aan te stellen voor de bediening van de St. Petrus- kerk en de zielzorg onder de katholieke schip- pers. Als zoodanig is door den H. E. Kapittel Vicaris benoemd de weleerw. heer A. F. J. Olsthoorn, momenteel kapelaan te Amster dam (St. Willebrord binnen, de Veste.) De nieuwe conrector, die op 15 Maart 1895 te Wateringen werd geboren, was achtereen volgens kapelaan te Buitenveldert, Heer Hugo- waard, den Haag, Scheveningen en laatstelijk te Amsterdam. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, meest Westelijke tot Zuid-Westelij ken wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, koude nacht, over dag iets zachter. Alles für mein Madchen. 't Fritz Hirsch gezelschap zal te R'dam nog 'n tweetal opvoeringen komen geven van zijn ju bileum-oprette „Alles für mein Madchen" en wel op Zondag 27 October a.s. 's middags en 's avonds. DE STRIJD OM JONGENSZIELEN. Dankbare S. F. L.-vaders spelen tooneel. ROTTERDAM. T Hier ter stede is Zondag ploseling overleden in den ouderdom van zesig jaren de heer Albert Otten, architect B. N. A. In zijn begin periode, nu ongeveer 25 jaren geleden, heeft architect Otten een belangrijke rol gespeeld in de architectuur. Uit dien tijd herinneren wij ons het bekende groote „Hermes"-pand aan de Gedempte Glashaven, dat gelegen is naast de Zuiderkerk. Een dergelijk pand, mede van architect Otten, verrees in die jaren aan den Nieuwe Binnenweg, ter hoogte van de oud- katholieke kerk. In de oorlogsjaren heeft de heer Otten ver scheidene villa's gebouwd in het Park Rozen burg, welke villa's met hun rietdaken in dien tijd de bijzondere aandacht trokken. Dan is wijlen de heer Otten steeds de ge waardeerde medewerker en architect geweest van de N. V. Maatschappij tot Exploitatie van Heck's Lunchrooms. Nagenoeg alle lunchrooms van deze maatschappij op verschillende plaat sen in den lande zijn dan ook door hem ont worpen. In de laatste jaren hadden vooral de groo- tére bouwblokken de meer speciale aandacht van architect Otten. Een heel belangrijke rol heeft architect Otten vervuld in de Maatschappij tot Bevor dering der Bouwkunst en in den Bond van Nederlandsche Architecten, in welken bond hij in talrijke commissies zitting had. Jaren lang is wijlen de heer Otten ook lid geweest van de Commissie van Onderzoek der Katholieke Kunstenaarsvereeniging. Tenslotte mogen wij niet onvermeld laten de beide ontwerpen, die destijds door den heer Otten in samenwerking met architect Over- eynder zijn gemaakt eerstens met betrekking tot den nieuwbouw van ons stadhuis, welk ontwerp ongetwijfeld de bijzondere aandacht waard was, doch waarvan de uitvoering verre boven de begrooting kwam en tweedens het ontwerp voor een hotelbouw op de plaats, waar thans de Bijenkorf staat. Woensdagmorgen zal het stoffelijk over schot van den heer Otten worden begraven op het R. K. Kerkhof te Crooswijk, te ongeveer half twaalf. Voor het eerst is het St. Franciscus Liefde werk in Zuid gisteravond publiek naar buiten gekomen en wel met een tooneelavond in het R. K. Vereenigingsgebouw Afrikaanderplein, die werd verzorgd doorvaders van aan het S. F. L. toevertrouwde jongens. Deze situatie is inderdaad merkwaardig' maar tegelijk als een uiting van dankbaarheid der ouders tegenover den arbeid door pries terdirecteuren en patronaatsheeren voor de kinderen gepresteerd, te beschouwen. Natuurlijk kunnen deze ouders hun dank baarheid niet beter demonstreeren dan door sterk mee te leven met de leiding en in gods dienstig maatschappelijk opzicht voorbeeldige katholieken te zijn of te worden, doch daar naast blijft het typeerend, dat de vaders, om het S. F. L. beter bekend te maken en even tueel indirect financieel te steunen, zich spontaan aanboden om „iets te doen' En zoo waren we gisteravond aan een openbare tooneel voorstelling toe, waarbij een opvoering werd gegeven van Jan Grosfeld's „Het gouden recht" „het recht van het kind óp leven" onder regie van den heer Koevoets. De tooneelcritiek op zich wist uiteraard nog wel tekortkomingen aan te wijzen, rollen van groot-industrieelen, doktoren en vooral priesters zijn nu eenmaal niet zoo gemakkelijk uit te beelden. De mannen, ofschoon huisva ders, zijn als tooneelmenschen nog jong. Er was echter bezieling en veelal goede rolken- niS ende tendenz van het stuk bleken zij uitstekend te hebben begrepen. Naast de vertolking door den groot-in dustrieel zij vooral genoemd de korte maar juiste typeering van den soldaat-carnaval- ganger. De directeur van het Zuiderstadsche S. F. L„ Pater J. Touw S.C.J., heeft aan het begin van den avond tot de vrij talrijke aanwezigen, o.m. vertegenwoordigers der andere S. F. L.- huizen en de elk goed werk steunende Broe ders van „St. Louis" het woord gevoerd. Hij heeft daarbij nog eens gestipuleerd hoe de Priesters van het H. Hart met hun vorm van jeugdbescherming de jongenszielen wil len steunen, hoe zij de jongens tot vuriger en overtuigender katholieken wenschen te ma ken en ze maatschappelijk opvoedend en op voerend tot pijlers trachten te vormen. Be halve met de jongens houdt de leiding ook contact met de huisgezinnen. En wederzijds is alzoo waardeering en liefde gekomen en gegroeid. Aanwezigen met oog en hart moeten heb ben begrepen, dat het S. F. L. inderdaad een prachtig stuk werk is, en dat persoonlijk mede-arbeiden aan dezen vorm van jeugdzorg behoort tot een der schoonste en edelste vor men van het Ieekenapostolaat. lederen Maandagavond repetitie Harmo- niegezelscnap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. Aanmelding nieuwe leden. Instrumen ten beschikbaar. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Nos", café De Seinpost. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Musis Sacrum. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schie dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Donderdagavond van 810 uur repetite Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van nalf 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, on der leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen zaterdagavond: Ned. R. ft. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anthonius" van 56 uur zitting van het bestuur. Ge legenheid tot aanmelding van leden. Woensdag 30 October. Ledenvergadering Ned. R. K. Fabrieksar beiders (sters) bond „St. Willibrordus", R. K. Volksbond, 8 uur. Gedeurende de maand September is het aantal woningen vermeerderd met 142. Het bedroeg einde van die maand 156.173. Het aantal gezinnen vermeerderde met 192 en be droeg einde September 150.145. In aanbouw waren 1287 woningen, waarvan 974 in particulieren en 313 in vereenigings- bouw. Het aantal onbewoonde woningen bedroeg per 4 October j.l. 11.278, waarvan 856 wo ningen met winkel. Het aantal beschikbare woningen is evenwel 7 a 8 pet. kleiner. „Arbeid Adelt" is een vereeniging die werk verschaft aan dames uit goede milieu's, die door werkloosheid of achteruitgang in finan- cieele moeilijkheden verkeeren. Het resultaat van dit werk is een uitgebreide en mooie collectie huishoudelijke artikelen, babygoed, kleertjes en luxe artikelen geworden die morgen en overmorgen verkocht zal wor den in het depót der vereeniging aan de Avenue Concordia 50. Voor de leden van den Gasthuispenning, wordt Dinsdag 22 October, om 10 uur in de Rosalia kerk een plechtige H. Mis opgedra gen. 22 Oct.: Groote Schouwburg, Het Geluk (Rott. Hofstadtooneel) 8.15 uur (voor volw.) 23 Oct: Groote Schouwburg, Otello (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.); Doelen, Afscheid Wiener Sangerknaben, 8.15 uur. 26 Oct.: Doelen, Rott. Philh. Orkest 3.30 uur. 27 Oct.: Groote Schouwburg, Alles für mein Madchen (Fritz Hirsch Operette) 2 en 8 uur (voor volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 24 October, in: Luxor, Königswalzer (voor, volw.)Thalia, De he mel op aarde; Lumière, Régine (voor volw.); Capitol, De bonte sluier (voor volw.); City, De bonte sluier (voor volw.); Corso, De twee weezen (voor volw,); Centraal, Duivels der lucht; Olympia, Sequoia (boven 18 jaar); Oostertheater, De roman van een nacht (voor volw.). Tentoonstellingen: Unger v. Mens, beeldhouwwerk van Gra Rueb (tot 27 October); Rott. Kunstkring, moderne Fransche affiches (tot 3 Nov.). Schiedam. Passage theater. Charlie Chaplin in City Lights en Fantomas, 8.15 uur (voor volw.). Zaterdagnacht is er ingebroken in een logement aan de Delftschestraat. Ten nadeele van den artist G. H. D. is een geld kistje waarin zich een bedrag van 500 be vond, gestolen. j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1