FL.1. die nimmer weerkeeren m le PRIJS: 3e PRIJS: het geluk TREKKING VASTGESTELD OP 23 DECEMBER 1935 2® PRIJS DEPRESSIE IN DE SCHEEPVAART. MAANDAG 4 NOVEMBER 1935 STROOMDRAAD GEBROKEN. ALGEMEENE BEGRAAFPLAATS HOEK VAN HOLLAND. HOLLAND-DENEMARKEN IN I1ET FILMJOURNAAL. EEN OUDE STRAAT HERLEEFT., BESTRIJDING VAN DIPHTHERIE. GIPSMODEL BORSTBEELD PRINS HENDRIK. AANRIJDING. JUBILEA. MUZIEK TE ROTTERDAM. INBRAAK. GEROLD. KAMER VAN KOOPHANDEL. SUf LANDHUIS EEN AUTO KAN EEN GULDEN ZIJN KANS Een SCHITTEREND LANDHUIS waarde f.7000.-. Personeele be lasting een jaar lang betaald Een CHRYSLER PLYMOUTH ter waarde van f. 1775.- Sedan 2 deuren/ 4-5 personen. Wegenbelasting een jaar betaald I Een OPEL OLYMPIA ter waarde van f. 1275.-. 4-persoons-wagen. Product der General Motors. Wegenbelasting een jaar betaald PER LOT BELANGSTELLING IN DEN HAAG MOET GROOTER WORDEN. Haar groote beteekenis voor Rotterdam en ons land. De Vereeniging voor de Staathuishoudkunde en de Statistiek heeft Zaterdag te Rotterdam haar jaarlijksche algemeene vergadering ge houden, welke bijeenkomst onder presidium stond van mej. mr. G. J. Stemberg. De heerén mr. D. A. Delprat, J. Brautigam en C. J. P. Zaalhprg waren verzocht prae-adviezen uit te brengen over het onderwerp: Welke zgn de oorzaken der huidige depressie in de scheep vaart, welke middelen kunnen te harer gene zing worden aanbevolen en welke maatregelen van de zijde der overheid kunnen voor dit doel bevordelijk worden geacht. Een negental sprekers hebben hun ziens wijze daarover te kennen gegeven. Bij de verkiezing van een tweetal nieuwe leden van het bestuur wegens het niet aan vaarden van de benoeming van mr. dr. G. v. d. Bergh en het aftreden van prof. dr. H. W. C. Bordewtjk, werden gekozen de heeren prof. dr. J. Tinbergen en Th. Ligthart. Tot plaats van de volgende jaarvergadering werd Amsterdam gekozen. Bespreking der' prae-adviezen. Eerste spreker was de heer Mellema, in specteur voor de scheepvaart te Groningen, die voornamelijk zich bepaalde bij het prae- advies van den heer Brautigam, die de mee ning toegedaan was, dat men ter saneering van de scheepvaart in het algemeen, de snelle ontwikkeling van Groninger kustvaart diende tegen te gaan. Hiertegen bracht spr. in, dat juist de kleine vaart recht op bestaan heeft, daar zij zich beter aan de zich steeds wijzi gende omstandigheden weet aan te passen en zich thans van de voordeelen der moderne techniek heeft meester gemaakt. Ons land is stellig gediend met de ontwikkeling van deze scheepvaart. Spr. zou de belastingbiljetten iets hooger ingevuld willen zien om maar de nationale scheepvaart in zijn geheel in stand te zien gehouden. Hierna heeft de heer Wagenborg, expediteur uit Delfzijl eveneens zijn meening over het vraagstuk van de Groningsche scheepvaart geuit en gewaarschuwd tegen de pogingen om dtze scheepvaart te doen verminderen. Vervolgens sprak de heer Fontrjn van de firma Hudig en Veder uit Rotterdam, die de voordeelen van devaluatie voor onze scheep vaart aantoonde. Spr. was van meening, dat devaluatie betere exportmogelijkheden voor ons land zal scheppen, terwijl de balanspositie van vele reederijen aanzienlijk zal verbeteren. Wordt niet tot devaluatie overgegaan, dan zal de regeering aan de scheepvaart-maatschap pijen subsidie moeten verstrekken. Mr. Knottenbelt, uit Rotterdam zeide dat het noodig is, dat de belangstelling voor de scheepvaart in Den Haag, die zich bjj de regee- ringsbureaux niet verder uitstrekt dan de laakhaven in Den Haag, grooter wordt. Men moet onderscheid maken tusschen de zorg van de regeering voor de scheepvaart en de pogin gen om de wereldscheepvaart in overeenstem ming te brengen met het goederenverkeer. Wat de overheidsmiddelen van nationalen aard betreft zeide spr., dat deze slechts een lapmiddel zfln om de reederijen den moeilij ken tfld zoo gezond mogelijk te doen doorko men. De socialisatie, die in dit verband her haalde malen wordt genoemd, achtte spr. niet het aangewezen middel om tot verbetering te komen. Men moet afwachten wat de maat regelen, die op instignatie van het B.E.N.A.S. worden genomen, zullen uitwerken. Wat de internationale maatregelen betreft zeide spr. dat de regeering, die maatregelen moet treffen, die de internationale reeders- gemeenschap als de juiste heeft gesanction- neerd. Deze weg lijkt spr. de eenig juiste om tot een doeltreffende verbetering van den in ternationalen toestand te komen. Spr. hoopte, dat de behandeling van dit voor Rotterdam zoo uiterst belangwekkende onderwerp ertoe zou leiden, dat men de groote beteekenis van de scheepvaart te Rotterdam en ons land gaat beseffen, een belang waarvoor de natie zich offers zal moeten getroosten. De heer Niestern uit -Delfzijl besprak de belangen van de Groninger scheepvaart, waarvan hij zeide, dat zij er zich steeds op zal kunnen beroemen actief en waakzaam te zijn geweest. Juist de kleine scheepvaart is van zooveel nut, omdat zij zich beter kan aanpassen aan de omstandigheden, dan de groote particuliere bedrijven. 's Middags heeft de heer F. M. Wibaut als eerste spreker het woord gevoerd. Den heer Delprat stelde spreker de vraag of hij niet van meening is, dat het apparaat der inter nationale regeling noodzakelijk blijft ook na dat de moeilijkheden zijn overwonnen. De heer Scheffer, adjunct-secretaris van de Reedersvereeniging zeide subsidies van regeeringswege, die met politieke oogmerken gegeven werden te verwerpen. Spr. heeft be zwaren tegen een rationalisatieplan als dat van den heer Brautigam, waarbij kunstma tige verdeeling van de laadruimte wordt voorgestaan. Men moet volgens spr. de ree derijen hierin vrijlaten. Nederland moet aan dacht schenken aan de versterking van haar positie in handel en verkeer. Dit kan tevens bijdragen tot de oplossing van het werkloos heidsprobleem. De heer Arriëns, directeur van de Holl. Stoomb. Mij., was het niet met den heer Brau tigam eens, dat van de loonen in het scheep vaartbedrijf niets af kon. De loonen worden geregeld naar de loonen in de beschutte be drijven in de steden. Ook acht spr. de meening van den heer Brautigam, dat aan het ongebreidelde toe nemen van het aantal schepen in de kleine vaart paal en perk gesteld moet worden, on juist. Spr. protesteerde tegen de opmerking in het prae-advies van den heer Brautigam, als zouden sommige schepen onderbemand zjjn. Het denkbeeld van een honderd millioe- nen-fonds, dat deze prae-adviseur voorstaat kan spr. niet aanvaarden, omdat naar zijn meening de band tusschen regeering en ree derijen hierdoor te hecht en van te langen duur zou worden. De heer van Es zeide in de prae-adviezen een hoofdstuk te missen, aangaande de kwes tie of er sprake is van monetaire invloeden bij de huidige depressie in de scheepvaart, af gezien van de devaluatie van pond en dollar. Prof. Verrijn Stuart uit Utrecht zeide, dat er groote afschrijving van scheepvaartkapi taal zal moeten plaats vinden. Inconsequent acht spr. de meening van den heer Brauti gam, dat voor dit verlies een zekeren steun als vergoeding gegeven zou moeten worden. Spr. is het eens met de prae-adviseurs, dat een beperking van het aanbod van de ver- voerruimte noodig is, doch stelt hun de vraag, hoever zij met deze restrictie willen gaan. Prae-adviseurs aan het woord. Het woord was hierna aan de prae-advi seurs. De heer J. Brautigam sprak als eerste. De meeste opmerkingen zijn gemaakt naar aanleiding van spr's prae-advies; spr. zal niet alle debaters op den voet volgen, doch nogmaals in breede lijnen zijn opvattingen uiteenzetten. Spr. legde den nadruk op de in zijn prae- advies neergeschreven meening, dat de kleine vaart en met name de Groningsche zich schuldig maakt aan deloyale concurrentie, omdat zij werkt met een te geringe of een slechte' bemanning, 'die een zeer onvoldóende gage ontvangt. Spr. staafde deze bewering met vele voorbeelden. De naweeën van deze uitbreiding zal men ondervinden, wanneer er weer eens een op leving komt in het vervoerbedrijf. Het zal dan blijken, dat een aantal schepen, dat men thans bouwt, te klein is geworden, zoodat men dan met dit niet rendabele overschot komt te zitten. Aan het monetaire probleem heeft spr. geen hoofdstuk gewijd omdat hij meende, dat het vraagstuk van de scheepvaart daar door vertroebeld zou worden. Het leven van den zeeman, zeide spr. als antwoord aan den heer Arriëns, moet zich baseeren op de kosten voor het levensonder houd en niet op de loonen in de streek, waar de zeeman vandaan komt. Aangaande de subsidiekwestie zeide spr., dat het instituut der subsidie moet verdwij nen, wanneer de scheepvaartaangelegenMeden internationaal geregeld zjjn. De heer W. H. de Monchy, directeur van de Holl. Amerika-ljjn, die het prae-advies van den heer Delprat verdedigde, antwoordde dr. Wibaut, dat het apparaat der internationale regeling ook na oplossing der moeilijkheden, althans gedeeltelijk zal moeten blijven be staan. Dat de heer Delprat niet spreekt over uit breiding van de vloot vindt volgens spr. zijn oorzaak in het feit, dat de prae-adviseur, eerst de bestaande tonnage rendabel gemaakt wil zien. Op de vraag van prof. Verrijn Stuart, hoe ver de restrictie moet gaan, antwoordde spr., dat de tonnage beperkt moet worden, tot 'zij zoo groot is, dat de gereduceerde handel van thans er voldoende aan heeft. De Nederland- sche scheepvaart vraagt volgens spr. niet in de eerste plaats om subsidie; de regeering moet haar in staat stellen te werken op de zelfde basis als haar buitenlandsche concur renten. De laatste prae-adviseur, de heer G. J. P. Zaalberg zeide kort te kunnen zfln, daar hem geen vragen zijn gesteld. Spr. betoogde, dat van onderbemanning bij de kleine vaart geen sprake is. Ingrijpen de staatsbemoeiing wees spr. af. De regeering mag volgens zijn oordeel niet te kwistig om springen met staatsgelden; hierdoor zou zij andere bedrijven tekort doen. Tegenover een bevrachtingsbureau, zooals de heer Brautigam dat voorstaat, verdedigde de heer Zaalberg de werking van het parti culier initiatief. Mejuffrouw Dr. Sternberg sloot met êenige woorden de vergadering. Ongeluk op het D P.station dat goed afliep. Zondagmiddag omstreeks kwart voor zes is er op het station D.P. een ongeluk geschied dat bijna een zeer emstigen afloop had kun nen hebben. Op perron 13 stond een treinstel, bestaande uit electrische stroomlijnwagens, ge reed met bestemming naar Hoek van Holland. Het sein tot vertrek was reeds gegeven, toen eensklaps bij het aanzetten der motoren uit den achtersten beugel van den trein een groote vlam sloeg die de bovenleiding totaal door brandde, waarna de stroomdraad op den trein terecht kwam. Door het breken van dezen draad kwam het contra gewicht, dat met 22 blokken lood van elk vijftig kg. belast is, en dat aan den eersten mast is opgehangen, met een luiden knal op den grond terecht. Het publiek verkeerde aanvankelijk in den waan, dat er een zeer ernstig ongeluk was geschied, te meer, daar het andere eind van den cfraad, dat plotseling van de trekspanning van het contra-gewicht was bevrijd, over het perron heen en weer zwaaide en bij aanraking van de rails, of andere geaarde gedeelten enorme vonken trok. Het mag wel als een wonder wor den beschouwd, dat hierbij geen ongelukken zijn voorgekomen, immers er waren veel men- schen op het perron aanwezig, die bij aanra king van den stroomdraad, waarop een span ning van 2100 volt bij 138 Ampères staat, ze ker zouden zijn gedood. Daar het buitenge deelte van den trein onder spanning was ko men te staan, heeft het treinpersoneel de rei zigers verzocht met het uitstappen te wach- keld men stroom zou hebben uitgescha- Toen de lijn eenmaal spanningloos was ge maakt konden de reizigers uitstappen en van een ander perron hun tocht vervolgen Direct werd met de herstelltngswerkzaamheden een aanvang gemaakt, waartoe een montagewagen van de electrische tractie werd ontboden. Onderhoud der graven door de gemeente. B. en W. stellen den Raad voor invoering te Hoek van Holland van het verplichte onder houd van de graven door de gemeente op de Algemeene Begraafplaats, zooals dit ook te dezen stede geschiedt, teneinde te voorkomen, dat de begraafplaats wordt ontsierd door op graven geplaatste voorwerpen, welke door de nabestaanden niet of niet voldoende worden schoongehouden. Het verplichte onderhoud zal beperkt dienen te blijven tot de graven der le en 2e klasse. Voor het onderhoud zal een recht kunnen worden geheven gelijk aan het alhier gelden de tarief. De film reportage van den wedstrijd Hol- land-Denemarken draait vanavond reeds f alle Tuschinsky-Theaters en in de Cineac. fVat het comité Schiedamschedijk bereikte. Uitzonderingstoestand door de politie opgeheven. Tengevolge van velerlei omstandigheden, zooals de opruiming van bepaalde stadsge deelten in de binnenstad en den al jaren merk baren teruggang in de haven, was de eertijds zoo bloeiende en vroolijke Schiedamsche Dijk in een somber en droevig verval gekomen. Het zag er naar uit, dat hier zoo langzamer hand alle elementen van donker Rotterdam zich zouden samentrekken. De oude Schiedam sche Dijk-ers zagen dit toenemend verval na tuurlek niet gaarne en dachten met heimwee terug aan den goeden ouden tijd, toen de Dijk wel een typische havenwijk was, waar de zeeman zjjn dagen aan den wal kwam door brengen, waar hjj kwam winkelen en vertier zoeken, maar waar bij alle uitbundigheid, welke er kon heerschen, de gemoedelijkheid toch steeds den boventoon behield. In dit verval is den Iaatsten tijd een zeer merkwaardige verandering gekomen, welke te danken is aan het onvermoeid ijveren van het V. V. V.-Comité van den Schiedamschen Dijk. De onder leiding van het Comité verle den en dit jaar gehouden feestweken hebben de menschen tot onderlinge samenwerking gebracht. De eerste feestweek was een eclatant suc ces, terwijl de tweede met haar sterk gepro nonceerde reclame voor de Rotterdamsche ha- ven-in-nood en haar ijveren voor den bouw van de tweede „Statendam" meer was dan een feestweek van een of andere willekeurige straat. Hier klopte in die dagen iets, wat in het hart van iederen echten Rotterdammer leefde. Deze havenweek populariseerde een bepaalde gedachte en wist er de publieke opi nie, ook ver buiten Rotterdam voor te winnen. Overigens ging deze week in de richting van „de Dtjk omhoog". Het succes van dit streven is den autori teiten niet ontgaan. Naar wij vernamen, heeft de Hoofd-Commissaris van Politie zich nauw keurig van alles op de hoogte gesteld en per soonlijk enkele zaken op den Dijk bezocht. Het resultaat van dit onderzoek is geweest, dat aan de uitzonderingspositie, waarin de Dijk door de politie was gesteld, een eind is ge maakt. Voor een proeftijd van zes maanden werden alle uitzonderingsmaatregelen buiten werking gesteld en kwamen de ondernemers van de café's en andere gelegenheden onder het algemeen regime, dat voor de overige deelen van de stad geldt. Het laat zich begrijpen, dat deze onderne mers dit resultaat van hun gezamenlijk ijve ren voor verheffing van het peil van den Dijk met groote vreugde hebben begroet. Zij heb ben vertrouwen gekregen in de toekomst en het aangedurfd verschillende, soms kostbare voorzieningen te treffen om de zaken meer attractief te maken. Reeds een twaalftal heeft gebruik gemaakt van de muziekvergunningen. Hier en daar zijn strijkjes, bands enz. in dienst genomen om de gezelligheid in de zaken te verhoogen. Kortom men is allerwege in de weer om nu de geboden vrijheid te benutten en den Dijk weer te maken tot een typische havenbuurt, wadr RoftënkmméffiS Mbapf™® Rottekade, Rubroekspad, Poolstraat, i:ii— i.-.i— 1 Boezemstraat, Boezemsingel en Crooswpsche ling weer vertier kan zoeken en vinden. Ook na de V. V. V.-week is het daar ge bleven „Vol Vertrouwen Vooruit". Het gipsmodel van het bronzen borstbeeld van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik der Neder landen, dat in Juni 1.1. door een comité van oud-leerlingen ter plaatsing in de Zeevaart school alhier aan het gemeentebestuur werd overgedragen, is geschonken aan het loodswe zen. Het beeld zal worden geplaatst in het wachtlokaal van de loodsen te Hoek van Hol land. Op den Ringdijk is Zaterdagmorgen een aan rijding ontstaan doordat de wielrijder P. J. H. uit Rotterdam, rijdende aldaar geen voorrang verleende aan den motorrijder J. de L., uit 's-Gravenhage, die met een carrier de brug van Buitenzorg kwam afrijden. De wielrijder werd door het motorrijtuig precies in de flank gegrepen. Hij kreeg een bloedende dijwond, die door de politie is verbonden. Bij het Gemeentelijk Handelsbedrijf, afd. Handelsinriehtingen, herdenken déze maand twee leden van het personeel hun 25-jarig dienstverband. Heden viert de heer N. J, C. Verwey en op 5 November de heer C. J. J. van der Meyden zijn zilveren jubllé Het le concert in dit seizoen, op 5 Novem ber, door de Concertgebouw-Kamermuziek- vereeniging, brengt het Sextet Op. 81 van Beethoven voor Strijkkwartet en 2 hoorns; het Strijkkwintet Op. 77 van Dvorak en het Divertimento K. V. 131 van Mozart voor strijkkwintet, fluit, hobo, fagot en 4 hoorns. Deze werken worden te Rotterdam voor het eerst uitgevoerd. Hans Gruys en Felix de Nobel geven op 6 November een liederenavond in de Nutzaal voor den Rotterdamschen Kunstkring. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAPPEN. Met nummer 213 der Stscrt. werden ver zonden afdrukken van de akten betreffende de Naamlooze Vennootschappen: van Dorsser en Co.'a Verfhandel, R'öam; Van de Wete- ring's Expertise Bureau, R'dam; Unilever Be- leggingsbank, R'dam; Van Zetten's Onderlinge Auto- en Touring Onderneming, R'dam. Voorman: „Je moest er plezier in hebben, dat je wèer aan 't werk kunt gaan". „Natuurlijk, straks mot ik meschicn nog vermakelijkheidsbelasting betale ook". Systematische inenting van de Rotterdamsche jeugd. De Directeur van den Gemeentelijken Ge neeskundigen- en Gezondheidsdienst te Rot terdam verzoekt ons opname van het onder staande. Van gemeentewege zal ook hier ter stede in den vervolge de gelegenheid worden open gesteld tot het ondergaan van voorbehoeden de enting tegen diphtherie. Zooals bekend is de diphtherie 'n besmette lijke keelziekte, die vooral jonge kinderen be dreigt. Door de voorbehoedende enting ont wikkelt zich in de eerste maanden een gelei delijk sterker wordende onvatbaarheid. In ver gelijking met anderen heeft een volledig geënt kind zoodoende minder kans genoemde ziekte te krijgen. Mocht dit toch nog het geval zjjn, dan verloopt de diphtherie ln den regel bjj hem veel lichter. Voor volledige behandeling is een twee- malige toediening der entstof met drie weken tusschenruimte noodig. Bij oudere kinderen kan een roodheid met zwelling op de plaats der inspuiting soms met temperatuursverhoo- ging optreden. Gevaarlijk zijn deze verschijn selen echter geenszins. Na enkele dagen zijn zij geheel verdwenen. Een verzwering met litteekenvorming treedt niet op. Deze mo gelijke, doch voorbijgaande bezwaren wegen zeker niet op tegen de belangrijke voordee len aan de behandeling verbonden. In aanmerking daarvoor komen alle ge zonde kinderen op den leeftijd van één tot tien jaar, tenzij zij reeds diphtherie gehad heb ben of vroeger volledig tegen deze ziekte ge ënt werden. Het meest worden door deze be handeling de kleuters gebaat, daar de kans op een ernstige besmetting met diphtberie- bacillen vooral hen bedreigt. Voor de uitvoering der entingen wordt de stad in wijken verdeeld, die achtereenvolgens aan de beurt zullen komen. In iedere wijk wordt daartoe een openbare school als cen trum gekozen. Aan alle leerlingen van open bare inrichtingen voor voorbereidend en lager onderwijs in de aan de beurt komende wijk wordt op school een circulaire uitgereikt met de noodige inlichtingen bestemd voor hun ouders, voogden of verzorgers. Met betrekking tot de bijzondere inrichtingen voor onderwijs, gelegen in de betrokken wijk, zal de medewer king der Besturen dier scholen worden inge roepen De zittingen worden gehouden op Woens dagmiddagen, buiten de vacanties, in iedere wijk, voorloopig dus tweemaal met 3 weken tusschenruimte. Het verdient nu aanbeveling, dat alle ouders, voogden of verzorgers van kinderen uit de wijk, wa&rin circulaires op school ver spreid worden, deze nauwkeurige doorlezen en hunne voor de enting in aanmerking komende kinderen, zoo noodig na overleg met den huis dokter, op de beide in de circulaire genoemde data naar de aangewezen school laten gaan of beter nog hen daarheen begeleiden Daarbij denke men er vooral aan om ook de jonge hinderen, van één jaar af, mede te brengen. De eerste zittingen op Woensdagmiddag 6 en 27 November a.s. zullen tusschen half drie en vier uur plaats hebben in de openbare be waarschool Isaac Hubertstraat No. 115. Daartoe zullen de circulaires uitgereikt wor den op de scholen in de wijk, begrènsd door Singi zen rèi. Met behulp van een valschen sleutel is in gebroken in de woning van H. K. aan de Son- mannstraat. Vermist worden een bedrag van ƒ50.twee gouden ringen en een radio toestel. Op een wagen van lrjn 17 is ten nadeele van D. P. v. M. uit de v. d. Poelstraat Zaterdag een portemonnaie met 110 gerold. De Kamer van Koophandel houdt 'n open bare vergadering op Dinsdag 5 November a.s. De agenda luidt; 1- Afgezonden adres aan den Minister van Handel, Nijverheid en Scheepvaart in zake de positie van de Nederlandsche zeehavens. 2. Afgezonden adres aan den Minister van Landbouw en Visscherij in zake de verhooging van de monopolieheffingen op granen e.a. 3. Concept-schrijven aan Gedeputeerde Sta ten van de Provincie Zuid-Holland in zake den verbindingsweg van Berkel en Rodenrijs naar den nieuwen Rijksweg RijswijkRotterdam. Van den Directeur-Generaal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie bericht van verlaging met ingang van 1 November j.l. van het ver schuldigde minimumbedrag voor telegrammen in het Europeesche verkeer van 0.75 op 0.50 per telegram. 5. Afgezonden schrijven aan den voorzitter van den Spooi-wegraad in zake een recht- streeksche spoorwegverbinding tusschen Ha gen en Wuppertal eenerzijds en Rotterdam en Amsterdam anderszijds. 6. Concept-schrijven aan den voorzitter van den Spoorwegraad inzake de kosten van abon nementskaarten op de spoorwegen. 7. Van de Arrondissements-Rechtbank te Rotterdam bericht van beëediging van den heer G. Zoon, als makelaar in onroerende goe deren. In de Woensdagavond gehouden ledenver gadering van „Bo-Ac-Za" is besloten deel te nemen aan de op 7 November plaats vindende verkiezing voor de afdeeling kleinbedrijf van de Kamer van Koophandel. In alphabetische volgorde zijn door deze organisatie als can- didaten gesteld: J. Degens, G. N. Emens, F. Groeneveld, J. Jansen, C. J. Lindeman, P. J. van Oostrum, M. A. Opmeer en I. Roetering. M AIL VERZENDIN G. Eerstvolgende verzendingen en laatste buslich- tingen resp. laatste aanbieding aangeteekende stukken aan bet hoofdpostkantoor alhier. Ned. Indië: 8 Nov. zeepost s. Baloeran v. Rot terdam gew. st. 11.—, 5 Nov. aanget. st. 20.— 7 Nov. mail s. M. van St. Aldegonde v. Genua gew. st. 7.30, 6 Nov. aanget. st. 20.— 6 en 9 Nov. luchtpost via Amsterdam—Bandoeng gew. st. I.30, v. dag aanget. .st. 20.— 6 Nov. lucht post via Medan—Batavia gew. st. 7.30, v. dag aanget. st. 20.5 en 9 Nov. luchtpost vla Londen—Singapore gew. st. 11.10, aanget. st. II.40. Suriname: 7.Nov. mail s. Palatia v. Antwepren gew. st. 10.aanget. st. 9.30; 9 Nov. mail s. de ia Salie v. Borueaux gew. st. 10.—, aanget. st. 9.30. Aruba, Bonaire, Curacao: 5 Nov. mail s. lie de France v. Southampton gew. st. 9.30, aanget. st. 9.6 Nov. mail s. Washington v. Southamp ton gew. st. 9.30, aanget. st. 9.— 7 Nov s Pala- tia v. Antwerpen gew. st. 10.-, aanget. st. 9.30. Unie van Zuid-Atrika, Mozambique: 7 Nov s. Duritia v. Marseille gew. st. 10.aanzet st 9 SO- 7 Nov. s. Arundel Castle v. SoXamnion lew st. 20.45, aanget. St. 20.— 9 Nov. B. Boschfon- tem v. Southampton gew. st. 9.30 aanget st 9.—; luchtpost als Oost-Afrika, bovendien 7 Nov' luchtpost via Kaapstad—Durban gew. st. 3015- aanget. st. 20.—. RIJP NU UW KANSEN VOOR EEN OF VOOR GENOEG ZIJNS WIE NIET WAAGT, IS NIET WAARD I ten verkrijgb. b. d. administratie v.d. blad. Indien franco toezend, wordt verlangd, stort dan,fj.^ r lot op Gironr. 267130 v. h. Nat. Comité atic. Wereldtent. 1936, N.Z. Voorburgwal 276, A dam. LOTERIJ VAN HET NATIONAAL COMITÉ VOOR NEDERLAND VOOR DE VATICAAN- SCHE WERELDTENTOON STELLING 1936 VAN DE R. K. PERS GOEDGEKEURD BIJ BESLUIT VAN ÖEN MINISTER VAN JUSTITIE D.D. 4 SEPT. 1935 No. 876 50.000 LOTEN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2