DE GEMEENTERAAD BIJEEN. ADRESSEN' D. c. spanjersberg Stuyvenberg's Triplex DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 58ste JAARGANG. DONDERDAG 5 DECEMBER 1935 No. 17424 STADSNIEUWS. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 het gemeente ziekenhuis. DE BEGROOTINGSDEBATTEN. HOOGSTRAATBELANGEN. 99 D A M 41 Dagelljksche Motorbootdienst op AMSTERDAM DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. e DE WESTERHAVENBRUG. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. KETHEL. SCHEEPVAART. De ABONNKMENTSPRIJS van de SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden f 3.25: Per maand f 1,10; per week 25 cents. By bezorging franco Per Pos* bedraa£ abonnementsprijs per drie maanden 3.75, by vooruitbetaling. LOSSE EXAMPLABEN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt. Voor 16 regels 1.55 elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 6 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering f 500 bij overlijden door een ongevalf 500. bij verlies van van een wijsvinger f 50— bij verlies van twee voorstè ledematen van een hand 25- beide handen, voeten en oogen 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog150 bij verlies van een duim 75— bij verlies bij verlies van eiken anderen vinger, De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. NIEUW LEVEN. het nieuwe Zusterhuis. Bouw van B en W. schrijven o.m. aan den Raad: Wij hebben bericht ontvangen, dat voor den bouw van een Zusterhuis nabij het Ge- meente-Ziékenhuis de noodige gelden uit net Werkfonds ter beschikking worden gesteld. Ook thans hebben wij van de zijde van de J| Regeering, evenals bij de andere werken, welke I meester mr. dr. van Haaren, in gezelschap in onze gemeente met be u p van gelden uit van fam}ije de tentoonstelling met een bezoek Men schrijft ons: De tentoonstelling van de Pluimvee- en konijnenliefhebbersvereeniging „Nieuw Leven" gehouden op Zaterdag 30 November en Zon dag 1 December in# de zaal Harmonie aan de Nieuwstraat alhier, behoort weder tot het verleden. Het doet het bestuur genoegen te kunnen getuigen, dat deze in alle opzichten geslaagd mag heeten. Ook over de belangstelling, al werkte het weer Zondag nu juist niet erg medé, valt niet te klagen. Aangenaam is het hen te kunnen vermelden, dat ook de Burge^ het Werkfonds zullen worden uitgevoerd, n.l. de nieuwe Oranjebrug en de brpg.over de Westerhaven, een zeer tegemoetkomende hou ding mogen ondervinden, hoewel het wel moeite gekost heeft deze gunstige beslissing te verkrijgen. De voorwaarden, waaronder het voorschot groot pl.m. ƒ145.000 wordt verleend, hebben wij bij de stukken ter inzage gelegd; zooais bij kennisneming daarvan moge blijken zijn deze wederom alleszins aannemelijk. Wij hebben dan ook de eer Uw Raad voor te stellen het voorschot te aanvaarden. Een opwekkend woord van den Burgemeester. Hoewel het weder verre van aanlokkehjj was, hadden gisterenavond in alle portiekt vaan Hoogstraat v>ht om zon beschut het en Dam velen zich een schuilplaatsje gezocht, om zoo, beschut te gen den schier eindloozen regenval oogenblik af te wachten, dat de stem van en Burgemeester door de luidsprekers van c e B. winkelweek zou klinken. Om 9 uur nam -de voorzitter van e comi- vereerde. Met belangstelling werden de ver schillende stands door hen bezichtigd, daarbij rondgeleid en voorgelicht door enkele be stuursleden. Onderstaand vermelden wii de bekroonde inzendingen, met de namen der inzenders. Grootste inzending: L. van Dyke met 37 nummers; op één na grootste inzending C. J. Schot met 34 nummers. Medaille, uitgeloofd door de gemeente Schiedam voor hoogst aantal punten: O. J. Schot met 70 punten. Hierna volgt L. van Dijke met 43 punten. Wit leghorn, 6 nos. B. Groenhorst, 4 eerste prijzen, 2 en 3 G. Rhode Isl. Reds, 17 nos.; j. J. Brokling 3 eerste, 2 tweede, 2 derde en Z.E.V. Rhode Isl. Reds, J. J. Kolling, 1 eerste, 1 tweede en 3 Z.E.V. prijzen. Deze inzendin gen waren schitterend en het bezichtigen ten hoogste waard. Yersey Black Giants, 3 nos. C. Verschuuren 3 eerste prijzen. Zwart Java Krielen: F. Dries 2 eerste en 2 tweede prijzen. Trios: B. Groenhorst eerste en J. J. Brok ling eerste en tweede prijs. Watervogels: L. van Dijke; Grauwe kwa- té, de heer A. van Duinhoven, het «'oord om i kerg woerd jor,g a. Dicker eerste, eend jonge na een korte inleiding zijn plaats voor del microfoon, welke was opgesteld ten huize van den heer B. Bouman, af te staan aan Mr. Dr F L J- van Haaren. Nauwelijks klonken I woorden door de luidsprekers (het A. Dicker, eerste. Duiven: A. Dicker 2 eerste prijzen. Konijnen: Vlaamsche reus haaskl. L. van Dijke, 1 eerste en 1 tweede prijs; idem wit: de eerste woorueu uoor ue miusprcKers ui» i A Kooyman, derde prijs; idem A. L. Visser geluid kwam zeer goed door) of de verscho- 2e en z E V.; idem G. J. Royers, 1 eerste jen menigte kwam te voorschijn. Het bleek, en' z.e.V.; idem D. Keuzenkamp 1 tweede en dat de belangstelling, trots den troosteloo- z E v jdem a. Kooiman 1 derde prijs; idem zen regen, groot was. Toen wij een blik op A stockhof 1 derde prijs. Lotharingers zwart de Hoogstraat wierpen, stonden honderden Snijders, 2 tweede en 1 derde prijs; idem L. njét gespannen aandacht te iuisteien naai de 1 Karstens eerste prijs;,„idem J. Verhaal, 2e toespraalc van den Burgemeester, welke luid- p^g. idem blauw, J. Snijders 2e prijs; Eng. hangoor; L. v. Dijke, derde prijs; Wit Weener A. Dicker, eerste prijs; Alaska; G. Roijers, eerste prijs; Black and Tan: C. J. Schot, 2e en 3e prijs; idem A. Dicker 2 eerste prijzen; idem H. Hardingsveld eerste prijs; Blue and Tan: L. van Dijke, eerste prijs; idem C. J Schot le prijs; Hollanders driekleur: C. J. Schot, 4 eerste prijzen; idem isabella C. J. de als volgt: Burgerij van Schiedam, Het comité van actie van den zakendrij- venden Middenstand heeft mij verzocht een enkel woord te spreken in verband met de winkel-feestweek, die thans in het centrum onzer stad gehouden wordt. Aan dat verzoek voldoe ik gaarne, met al- leen, omdat het werk van dit comité zeer ze- Schot le prijs; kelin zilvers zwart licht C. J. leer de belangstelling verdient, maak ook. om dat ik aan dat comité een woord van lof daar voor niet wil onthouden. Toen het plan werd opgevat om hier een Buurtactie te voeren een bijzondere win kelweek te houden voor de Hoogstraat, waar bij de Dam en Korte Dam zich weldra had- Schot 4 eerste, 2 tweede en derde prijs; idem blauw c. J. Schot, 3 tweede, 1 derde prijs; idem bruin licht: C. J. Schot, 1 eerste,^ 2 tweede, 2 derde Z.E.V.idem geel licht: C. J. Schot eerste prijs; idem A. Dicker, 2 eerste prijzen; idem c. J. Schot, 4 tweede en 1 derde prijs; Brandneus C. J. Kapel, eerste prijs; iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii den aangesloten viel daaraan dadelijk te Polen roodoog: a. Dicker, 2 eerste prijzen, beurt een groote bijval; de wegen werden Te 9 uur sloot de voorzitter de tentoon- daartoe uitgestippeld, de handen in elkaar ge- stelling met een woord van dank aan allen slagen, de middelen gezocht en vastgesteld die hebben medegewerkt aan het welslagen, en zulks met een resultaat, dat gij reeds ook de schenkers der eereprijzen werden dank meerdere dagen kunt bewonderen! gebracht, in het bijzonder het bestuur, der ge- Een 120 tal van winkeliers sloot zich aan- meente Schiedam, een en ijverde gezamenlijk, voor wat ik kort weg noem „de Belangen van de Hoogstraat". Den 28sten November waart gij getuige van de opening de toeloop was enorm en evenmin als dien avond hebben regen, wind of storm Uwe instemming, ik zou haast zeg gen Uw enthousiasme, ook verder kunnen temperen. De versiering van de straten met bloemen en met groen, de aangebrachte poorten en slingers in kleuren van Schiedam, de vroo- lijke muziek, zij hebben het succes bewerkt, waarop de actie bogen kan. Gij hebt gezien, dat hier iets was op touw gezet, waarvan men veilig zeggen kan, dat er iets is bereikt geworden; het gold den mid denstand, die hiermee toont, dat hij nog kracht en moed bezit om zoo iets aan te durven; maar 't was °°h tevens een beroep op de Schiedamsche burgerij om onze eigen menschen te gedenken, vooral op dagen van I \7" TT T PEN-REPAR A TIE het jaar den tijd voor het St. Nicoiaasfeest I V U U f H XV i. i waarop nu éénmaal wordt gewinkeld en Is 't Goedkoopste en 1 beste Alle soorten huisvUltartikelen, RecL 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR. BIJLOO waarop ieder nog wel „iéts heeft uit te ge ven. t Het comité heeft weten te bevorderen, dat gij uw keuze doen kunt ook hier in onze stad uit goed gevulde étalages, dat er sorteering is op elk gebied van allerlei; voor arm en rijk, voor groot en klein en boven U en om U heen klinkt dan de radio, die voor een goede stemming weet te zorgen. Moog gij ook dezen avond en de dagen, die U resten, Uw belangstelling nog verder blijven toonen; daarmee kunt gij bewijzen, dat gij waardeering hebt voor het werk van het Comité en dat gij goed hebt aangevoeld, dat gij door het geven van Uw stèun den midden stand geholpen hebt, een hulp en steun, die heel de burgerij ten goede zullen komen. in deze richting moge ik wenschen een groot succes aan het comité van actie, en, via onzen middenstand, aan heel de burgerij! Dat moge in vervulling gaan! Hierna nam de heer van Duinhoven we der het woord die namens het comité en namens alle deelnemende winkeliers den Burgemeester dankte voor zijn belangstelling en zijn aanmoedigende woorden. Spr. hoopt dat al 's de toestand nog zoo zwaar, toch eens de economische storm zal bedaren. Hij sloot zich tenslotte aan bij de laatste woor den aan den Burgemeester „Dat moge in vervulling gaan". Kort hierna schalde weer de vroolijke gramophoonmuziek over de stra ten en ondanks het weer bleef het nog lan gen tyd een gezellige drukte. ZUID-HOLL. KANTOORBOEKHANDEL PASSAGE - SCHIEDAM - TELEF 68254 Reel. 835S 4 ST. HDUINASTRAAT 84a Meubelmakerij Behangeri) Stoffeerder!) RecL 137S 4 WAARSCHUWING. Volgens de laatste wijziging van de Winkel sluitingswet, mogen des Zondags van 8 uur des voormiddags tot 12 uur des middags die winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak, hetzij melk en zuivelproducten, hetzij melk, zuivelproducten en consumptie-ijs ten ver koop in voorraad zijn, voor den verkoop on derscheidenlijk van melk en room en melk room en consumptie-ijs, geopend zijn. Voorheen kwamen voor bovenstaande de melkwinkels in aanmerking en wel uitslui tend voor den verkoop voor melk. Het komt dus hier op neer, dat nu slechts enkele winkels hetzij melk en zuivelproduc ten, hetzij melk, zuivelproducten en con sumptie-ijs op Zondag van 8 uur v.m. tot 12 uur des middags kunnen verkoopen. Dit zijn alleen de winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak genoemde waren in voorraad zijn. Vanaf a.s. Zondag zal tegen overtreders procesverbaal opgemaakt worden. Wethouder Slavenburg aan het woord. De wethouder van Financiën M. SLAVEN BURG, dankt eilereerst die leden van den Raad. die het beleid van B. en W. hebben goedgekeurd of daarvoor hulde hebben ge bracht. De agenda is wel eens overladen, doch in de Raadszitting van November heeft de Raad getoond op zakelijke wijze de belangrijke agendapunten te kunnen afwerken. Bij beide besprekingen is de Regeering er niet onverdeeld gunstig afgekomen. Zooals de heer Hoogendam terecht heeft gezegd, verdient de Regeering hulde voor wat ze tot nu toe voor de gemeente doet. Het Rijk heeft veel gedaan! Spr. wijst op de werkloozen-cursussen, de jeugdwerkloozen enz. Deze cursussen zouden nooit zóó kunnen zijn geworden, als het Rijk niet voor alle 'middelen had gezorgd. Dan past het niet deze Regeering smalend, de A. R. te noemen! Of de S.D.A.P. of de C.P.H. dat nu wél doet, zegt niets. Wij kunnen in tegenstelling tot de S. D. A. P. en C. P. H. zeggen, de breede massa's van ons volk zijn de Regeering dankbaar voor wat ze voor veien doet. Ook de doelstelling van de S. D. A. P. is niet dezelfde. Dat blijkt b.v. op het gebied der godsdienst! Daarover zouden de stellin gen van den heer Durjs, die dezer dagen uit de S. D. A. P. gmg (geroep van S.D.A.P.-zijde: ,hij is er nog niet uit). Weth. Slavenburg vraagt ongestoord te mogen doorgaan ons meer kunnen vertellen. Ook b.v. hoe een ge deelte der S. D. A. P. denkt over ons Konings huis en de Regeermacht. Of b.v. ten aanzien van de weermacht! Regeeren in deze omstandigheden is vol strekt geen sinecure. De regeering rijdt den wagen uit het moeras! Het plan van den arbeid, dat is de oplossing! Spr. laat zich niet smalend over zulk een plan uit. Hij sluit zich aan bij wat de heer Hoogendam hieromtrent heeft gezegd. Men kan er met waardeering kennis van nemen, of er iets goeds in zit. Spr. gaat dan op het plan in. Dan gaat spr. over tot de begrooting. Die begrooting is on gunstig. Er mag hier en daar een economisch lichtpunt zijn. Ook in Ned. Indië zijn de prij zen der producten iets aangetrokken. Dit geldt echter niet voor ons land en stellig niet voor ons land en stellig niet voor Schiedam. In de eerste 11 maanden van 1934 waren er 60587 slachtoffers, d.i. 5568 gemiddeld per maand. In 1935 63924, d.i. gemiddeld 58.11 p. maand. Ondersteunden waren er in 1934, 34450 of gemiddeld 3132 per maand. In 1935 37462 of per maand 3406. Een stijging dus met 274! De werkloosheid doet zich scherper voelen. Op de begrooting van 1936 heeft dit een 011- gunstigen invloed uitgeoefend. Er zijn nog meer factoren, b.v. de volkomen uitputting van de batige saldi en reserves. De mindere uitkeering uit het gemeentefonds. De achter uitgang van de winst der technische bedrij ven. Het vorige jaar konden we van de batige saldi nog 80.000 opvoeren. Nu is alles ver vlogen, dat was opgespaard uit vervlogen betere tijden. De reserves zijn aanmerkelijk geslonken. De schamele 25000, die zijn opgevoerd, zijn ook yver eenige jaren verbruikt. Dank zij het Rijk, ontvingen we in 1933 89 pet. steun terug. Ten laste van de be grooting kwam toen 257000. In 1934, het jaar van het uitgestooten be drag, kregen we terug 84.7 pet. Ten laste van de begrooting kwam toén 357000. In 1935 zijn deze cijfers 88,2 pet. en 280.500 In 1936 zal dat zijn 87.5 pet. voor het Rijk en 306:000 op de Gemeentebegrooting. Men wenscht een meerdere uitkeering uit het gemeentefonds. Dit fonds was voor de gemeente Schiedam zeer gunstig. In 1929 wer den nog zekere garanties gevraagd door het Rijk. De laatste jaren niet meer. Op den duur zal echter van de thans ontvangen f 800.000 slechts 400.000 door de gemeente Schiedam worden ontvangen! Wanneer de inkomsten der belastingen door opleving mochten stij gen, zal deze geweldige verlaging natuurlijk niet worden uitgevoerd. Doch anders hebben we er rekening mede te houden, dat ieder jaar 40.000 minder zal worden ontvangen van het Rijk en dat gedurende 10 jaar. Dit beteekent op den duur dus 50 pet. minder uit keering uit het gemeentefonds. Wat mr. Kavelaars berekent, komt uit! Doch aan de rest zal niet veel te doen zijn, opdat de gemeente Schiedam er beter af zou komen. Het College is diligent geweest. Het heeft niet, evenals vorige malen is geschied een officieel schrijven tot de Tweede Kamer gericht, doch de Burgemeester, de secretaris en spreker zelf, hebben een onderhoud met Minister de Wilde gehad. Zij hebben met kracht bepleit om een meerdere uitkeering uit het Gemeentefonds te krijgen. We hebben rekening te houden met een mindere uitkeering, jaarlijks van 40.000. Dit is fnuikend. Dat zal ieder lid van den Raad voelen. Nu de mindere ontvangsten van de techni sche bedrijven: Door uitbreiding der stad is de winst tame lijk stabiel. De waterleiding: i 1930 95.130 1931 81.000 1933 98.500 1934 90.500 1935 90.526 1936 82.130 Of 13000 minder dan in 1930 1 Het gasbedrijf: 1930 196.000 1931 178.000 1932 201.000 1933 250.000 1934 184.000 1935 119.000 1936 57.800 Of 140.000 minder dan in 1930 Of 200.000 minder dan in 1933. Men mag een zorgvuldig beleid voeren. Met zulk een begrooting ziet de positie er voor de gemeente, ook in de komende jaren, somber uit! Zoo zijn we moeten komen tot raming van de belastingbydrage. Het K. B. van Maart heeft mogelijk ge maakt, dat de gemeenten, die een belangrijk belastinggebied missen een belastingbijdrage- raming mogen begrooten. Aan belastinggebied is er verloren, zooals mr. Kavelaars ook zeer juist heeft berekend. Ongeveer 280.000 a 290.000 gulden.- Tot dit bedrag mogen we hoogstens de belasting- bijdrage opvoeren. Het ramen kan zeker in vloed hebben op de houding van Rijk tot Ge meente. Het gevolg is dan een nauwlettend toezicht van het Rijk. Nadrukkelijk is bepaald dat de gemeente die voor 98 pet. ontvangt, aan deze bepaling zal moeten voldoen. Voor die 9 pet. meer zouden wij hier dus voor dat geval komen te staan. Wanneer we dus be neden dit bedrag blijven, worden die eischen niet gesteld, wel dus als we die 9 pet. er bij ramen. Er is gevraagd door den heer Hoogendam, mevr. van Benthemde Wilde en den heer Keuue of de niet uitgesproken houding van B. en W. terzake van de 5 pet. loonsverlaging voor het gemeente-personeel verband houdt, met de algeheele salaris-herziening. Spr. ant woordt hierop bevestigend. Ook het Rijk spreekt daarover wel een woordje mee. In Schiedam zal echter nog wel de gelegenheid bestaan om deze herzieningen, in overleg met het Rijk, zelfstandig vast te stellen. Wethouder Slavenburg staakt hier in yer- band met het vergevorderd uur zijn rede. De behandeling der begrooting wordt voort gezet op Maandagmiddag 9 December' a.s. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) In uw blad, het stukje lezend „Groenten aan Werkloozen", troffen mij, in de rede van een der heeren eenige regels: „Het doet spreker genoegen, dat deze groentenhande- laren hun volle medewerking hebben toege zegd". Ondergeteekende, die persoonlijk by deze conferentie is tegenwoordig geweest, vindt deze woorden verkeerd uitgedrukt tegenover mijn vereeniging, waar ik en nog twee be stuursleden van de groentenhandelarenvereeni- ging „Ons Belang", hierdoor in een verkeerd daglicht zouden worden gesteld, tegenover onze andere leden. De opzet onzerzijds was: het algemeen be lang te dienen, maar daar tegenover hebben wij de groote bezwaren naar voren gebracht voor onze menschen. Geen groentenhandelaar kan een klant missen, en zoodoende wordt de werkloosheid vergroot. Terwijl wij van onzen kant gepoogd heb ben, zelf deze groenten uit te mogen geven in onze zaken, om onze klanten in den winkel te houden, is dit helaas niet gelukt. Onze groote vrees is, wanneer een klant goedkoope groenten betrekt, dat hij ook geen aardappelen van ons zal betrekken, doch wel van buiten komende kooplieden. Dus de schade wordt in zoo'n geval dubbel groot! Hopend, hier een andere verklaring aan de woorden, door een der heeren geuit, en aan mijn collega's kenbaar gemaakt te hebben, teeken ik, beleefd dankend, H. v. d. BOOGERT. Zwakke tot matigen, Noordelijke tot Wes telijken, later wellicht verder krimpenden wind, nevelig tot zwaar bewolkt, aanvanke- lyk weinig of geen regen, later toenemende kans op neerslag, kouder des nachts. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. K. K. Bond van Overheidspersoneel ,,St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Anthonius" van 56 uur zitting van net bestuur. Ge legenheid tot aanmelding van leden. Dinsdag 10 December. Afd. Schiedam R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, Ontwikkelings vergadering, 8,30 uur, R. K. Volksbond. EEN MOOI SUCCES. De leden van de Schiedamsche Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging „Onderling Belang", de heeren Z. Plooij en G. van Dijk, behaalden op de groote Nationale Tentoon stelling van Pluimvee en konijnen te Rotter dam de hoofd-, eereprijzen en de wissel bekers, de heer Z. Plooij met Hollandsche konijnen zw. bont en Madagaskars en tevens de eereprijs voor de beste Blauw Weener. De heer G. van Dijk behaalde met zijn Holland sche Goudpel hen 3 eereprijzen w.o. de beker voor het mooiste nummer in de afd. Holland sche hoenders. Het een en ander is een mooi succes. ST. NICOLAASFEEST „GUSTO". Gisteren heeft de buurtvereeniging „Gusto" een St. Nicolaas-kinderfeest georganiseerd. De voorzitter, de heer J. van Putten, opende den avond en verwelkomde den Burgemeester, die op dezen avond aanwezig was en de kinde ren heeft toegesproken. Spr. vertelde, dat hij eenige jaren geleden in Spanje geweest was en daar St. Nicolaas ontmoet heeft, die hem beloofde elk jaar naar Holland en Suriname te zullen komen om de kinderen blij te ma ken. Een daverend applaus volgde op deze woorden. Het gezelschap Bartly vulde den verderen avond, de kinderen hebben zich kostelijk geamuseerd en geschenken enz. ont vangen. De onderbouw heden aanbesteed. Hedenmiddag zijn in het Raadhuis alhier aanbesteed de werken ten behoeve van den onderbouw voor de nieuwe Westerhavenbrug. Ingekomen waren 44 biljetten. E. Blok, Rotterdam, ƒ55.650; A. v. d. Aa, Hardinxveld, 53.500; G. Bartels, Haarlem, ƒ49,880; B. M. v. Noordennen, Giesendam, ƒ48,400; Ant. Dubbers en Joh. G. v. Hees Culemborg en Utrecht 48.800; Ab. Mooten, Moordrecht ƒ47,370; N.V. v. Splunder, Aann. en Handel Mij., Ridderkerk 46.350; Visser en Smit, Aann. Mij. Papendrecht ƒ46.444, Nat. Beton Bouw Mij., Den Haag, f45.450; N.V. Kon. R'damsche Beton IJzer Mij., v.h. v. Waning Co., Rotterdam 45.380; Coöp. Vereen. Arbeiders Coöp. voor het uitroeren van Bouwwerken, R'dam 45.500; Fop Bijl, te Kethel 45.300; L. F. Kapitein, Hillegers- berg 45.060; Ant. Joh. Ferriel, Drijschor ƒ45.998; N.V. Ann. Mij. v.h. v. Dongen v. Hoven, Dordrecht ƒ45.348; Joh. Kornaat, Vlaardingen, ƒ44.490; N.V. Aann. Mij. v.h. H. en P. Voormolen, R'dam ƒ44.850; E. de Bruin, Hoogland 44.850, N.V. Th. Smeulers Aann. Bedrijf, Den Haag, ƒ45,990; N.V. Aann. Bedrijf v.h. P. A. v. Wijnen, Dordrecht ƒ44.324; N.V. Aannemingsbedrijf, C. v. Leeu wen, Hillegersberg ƒ44.300; P. M. Blanken, Rotterdam, ƒ44.340; N.V. Mij. tot het Uitv. van Bouwwerken in Gew. Beton v.h. Wolter- beek en v. Dorp, R'dam, ƒ44.700; W. Aleman te Schiedam ƒ44.900; N.V. Enkhuizer Beton IJzer Bouw, v.h. A. Last Zonen, Enkhui- Enkhuizen ƒ44.800; Corn. v. Leeuwen Zoon Nieuwerkerk, ƒ43,600; Otto Linsel, Soestdyk, ƒ43.800; fa. T. G. Sterkenburg, Gormchem, ƒ43.300; N.V. C. Kasteleins en Zoon, Aan nemersbedrijf, Dordrecht ƒ43.680; Frans de Bruin, A'dam, 42,950;'P. Groeneweg, Rot terdam ƒ42.200; Joh. Verhagen, Breda ƒ45.340 N.V. Sliedrechtsche Beton IJzer Bouw, v.h. P. Volker Fhzn., Sliedrecht 42,697; N. v. d. Bos Czn., R'dam, 42,300; A. v. Leeuwen, Hil legersberg 42,500; Kuipers en Kloppers, Schiedam, ƒ41,800; Com. Spee Jzn., Som- melsdijk ƒ41,300; J. v. Dorp, Rotterdam, ƒ41,745; N.V. Zwolsche Beton IJzerbouw.v.h. G. A. Schaalen 42,580; Bijker, Haarlem ƒ41,474; Gebrs. Smits, Schiedam, ƒ40.218; Gerard v. d. Walle, Schiedam 39.960; Joh. C. Simon, Schiedam, ƒ39,857; Jac. Blijlevens, Geertruidenberg, 38,967. TWEE WIELRIJDERS IN BOTSING. Op den Vellevestsingel is gisteravond de 9-jarige wielrijder D. C. K. wonende aan de Dam laan, doordat hij aan de linkerzijde van den weg reed, in botsing gekomen met een hem tegemoet komenden wielrijder, den 16-j. M. H. B. van hier. Beiden kwamen te vallen. K. kwam hierbij zoo leelijk terecht, dat hij bleef liggen en een bloedende wonde aan het hoofd bleek te hebben opgeloopen. Per rij wielbrancard is het ventje naar de ouderlijke woning vervoerd, waar dr. v. d. Griend een schedelbreukfractuur constateerde. 7 Dec.: Groote Schouwburg, Rigoletto (Ital. Opera) 8 uur (voor volw.). BIOSCOPENGoedgekeurde propramma's tot en met Donderdag 5 December, in: Luxor: Liefdesrhapsodie (boven 18 Jaar) Grand: lederen avond 8 uur (boven 18 jaar) Capitol: De kleine kolonel (boven 18 Jaar) City: De kleine kolonel (boven 18 jaar) Lu- mière: Episode (volwassenen) Roxy: De krib- bebjjter (boven 18 jaar) Thalia: Mannen zon der naam (volwassenen) Victoria: De rozen krans (volwassenen) Olympia: Z(jn record vlucht (volwassenen) Colosseum: De duivel is een vrouw (volwassenen) Scala: De spionne van Stamboul (volwassenen) Centraal: Harte- dief Corso: Jood Süss (volwassenen). SCHIEDAM, Passage-Theater, 8.15 uur, Shirley Temple in Juffertje Blauwbaard en Rumba met George Raft (volw.) SCHIEDAM, 5 Dec. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. '.ing 1.1,10. DIEF GEGREPEN. De politie heeft gistermiddag, den 13-jarigen A. B. aangehouden, verdacht van diefstal van eenige flesschen limonade van een wagen van den groentenhandelaar V. Winst electrisch bedrijf: 1930 210.657 1932 177.476 1933 183.000 1934 f 175.000 1935 162.000 1936 175.000 AANRIJDING. Gisterenmiddag heeft een bestelauto van een wasscherij, op hét kruispunt van de Stad houderslaan, bestuurd door C. A. van G. bij het remmen den 33-jarigen wielrijder B. S. aangereden. Het rijwiel werd totaal vernield. S. kwam met den schrik vrij. VALSCH GELD. Aan het hoofdbureau van politie heeft W van Z. een valsche rijksdaalder gedeponeerd. SCHIEDAM, 4 Dec. Vertrokken: Finsch s.s. Navigator (ex Tower Dale), ledig naar I Helsingfors; Grieksch s.s. Eirini Kyriakides naar Buenos Ayres. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 34 December. GEBOREN: Hendrik T.„ zoon van H. T. J. Schildt en J. H. de Vries, Rijnstraat 21 Geertje, dochter van J. Huksloot en M. de Pater, Potgieterstraat 3. GEHUWD: N. H. Beek, 22 jaar en M. van Beek 19 jaar A. Bongers 22 jaar en C. van Steennis 20 jaar L. J. van Anen 23 jaar en J. S. Vermeer 18 jaar W. Bakker 22 jaar en K. L. A. Drenth 27 jaar J. H. C. Witter 29 jaar en G. Bogerd 25 jaar J. Smit 31 jaar en A. Gommel 27 jaar J. Snikkers 30 jaar en J. C. van Vliet 26 j. OVERLEDEN: A. van der Most, 59 jaar, Nassaulaan 75. RAADSVERGADERING EN EEN INGEKOMEN STUK. In de gisteravond gehouden vergadering ter voortzetting van de behandeling der ge meentebegrooting werd door den voorzitter het volgend ingekomen schrijven voorgelezen: Edelachtbare Heeren. Ondergeteekende, lid van uwen Raad, geeft bij dezen te kennen, dat hij, gelet op de manier, waarop hij is behandeld in de zitting van uwen Raad op 26 Nov., waarin door hem is gevraagd de in het openbaar gedane beschuldigingen, te bewyzen of terug te nemen. Blykbaar keurde niet één lid van uwen Raad hem een woord waardig. Gelet op deze houding, wordt de goede verstand houding, (die noodig is) door hem opgezegd. Alle toelaatbare middelen zal hij gebrui ken om aan te toonen, dat men zyn mede leden niet straffeloos kan beschuldigen zonder bewijzen. Uw medelid, (w.g.) B. v. NOORDENNEN. Het schrijven werd voor kennisgeving aange nomen. KUNST EN VRIENDSCHAP. In café De Vriendschap gaf de muziek- vereeniging Kunst en Vriendschap, dir. C. van Gent, haar eerste winteruitvoering. De muzieknummers vonden veel bijval. L. de Bruijn uit Schiedam vroolijkte dezen avond op. VERKOOPING UITGESTELD. Naar we vernemen is de openbare verkoo- ping van tuin-, wei- en bouwgrond, gelegen aan den Schiedamsche weg, Kandelaarweg en Groeneweg, welke op 4 en 11 December zou plaats hebben, op last van de z.g. hypotheek commissie, voorloopig uitgesteld. Voor zoover ons bekend, is dit voor het eerst in Kethel dat door de hypotheekcom missie een openbare verkooping voorloopig werd uitgesteld.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 1