EUWE-ALJECHIN. VRIJDAG 13 DECEMBER 1935 ONZE HAVENBELANGEN. Hebben B. en W. het onjuiste standpunt van den Minister al rechtgezet? WAAR BLIJVEN VASTOMLIJNDE PLANNEN. DE WINKELSLUITING. .Onhoudbaarheid van den bestaanflen toestand. gezamenlijke importeurs. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. ROTTERDAMSCHE SCHAAKBOND. FIETSENDIEF AANGEHOUDEN. AFSCHEID BIJ DE POLITIE. RUSLAND WIL NEDER- LANDSCHE DOKKEN KOOPEN. Wegens verschil in prijs nog geen contract afgesloten. WORDT GRAAF DE MARCHANT SENATOR? Tot toelating besloten- Negen-en-tivintigste partij remise. HET WINTERWEER. Spaansche en Russische koude. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. VLAARDINGEN. MARKTBERICHTEN. ZEETIJDINGEN. BINNENLANDSCHE HAVENS. STOOMVAARTLIJNEN. BUITENLANDS CHE HAVENS. GEMENGDE BERICHTEN. WISSELKOERSEN. nagekomen zeetijdingen. SCHIPPERSBEURS. RIJNVAART. In het Centraal Rapport op de Gemeente- Begrooting wordt door meerdere leden de vraag gesteld, hoe het mogelijk is, dat aan den minister statistische gegevens zrjn voorgelegd omtrent de haven van Rotterdam, die zoo weinig met de werkelijkheid overeenstemmen en of B. en W. zich, aan de hand van de juiste beteekenis dier gegevens, in verbinding heb ben gesteld met de Regeering, tot rechtzet ting van het onjuiste standpunt, dat aan het antwoord van den minister ten grondslag heeft gelegen. Wenschelrjk noemt men het om met vast omlijnde plannen bij de Regeering te komen in stede van te wachten, totdat zij zelf iets ten bate van Rotterdam doet. Het gemeentebe stuur geve in dezen, in voortdurend overleg met belanghebbenden, zelf richtlijnen aan. Tenslotte wordt gevraagd of het B. en W. bekend is, of in den laatsten tijd nog eenig gevolg is gegeven aan het in 1931 verschenen rapport van de Commissie tot onderzoek naar de havenbelangen van Rotterdam en omge ving. Meerdere leden wijzen in het Centraal Rap port op de onhoudbaarheid van den bestaanden toestand ter zake van de sluiting van winkels op Zondag. Door het gemis van een wettelij ke regeling omtrent de automaten bestaan in verschillende deelen van de stad toestanden, waarbij z.g. via automaten, gedurende de uren dat de winkels gesloten behooren te zijn, prac- tisch verkoop over de toonbank plaats vindt. In den loop van het zittingsjaar van den Raad is door den Burgemeester toegezegd zich na der met de Regeering te zullen verstaan hoe het thans staat met de verdere behandeling van de reeds in Maart 1934 voorgestelde Auto- matenwet. Kunnen hieromtrent nadere mede- deelingen worden gedaan en zijn B. en W. be reid om de onhoudbaarheid van den bestaanden toestand onder de aandacht van de Regeering te brengen? Andere leden zouden gaarne de meening van het College vernemen inzake de sigarenwinke- van verkoopgelegenheid voor sigarenwinke liers en slijters door dezen ook verkoopuren voor den Zondag toe te staan. Is het College bereid zoo vragen deze leden er bij de Regeering op aan te dringen om de Winkel sluitingswet niet van toepassing te doen ver klaren op zakendrijvenden, die niet met per soneel werken? Restitutie gevraagd van de 20 pCt. meerdere heffing. 'Nu het wetsontwerp, ter verhooging van het bijzonder invoerrecht met 20 pet. door den Minister is ingetrokken hebben de gezamen lijke importeurs tot den Minister van Finan ciën het verzoek gericht de door de onder staande leden van hun college sedert 15 Oc tober J.l. betaalde meerdere heffing te wil len restitueeren. Alg. Vruchten Import Mij. N.V. R'dam; De la Bella en Co., R'dam; N.V. P. v. Hoeckel en Co.'s lm- en Export, Den Bosch; N.V. Int. Fruit Mij-. R'dam; Solbandera Valencia Si- naasapelen Import Mij. N.V. Rotterdam en yelleman en Tas, Rotterdam. Deze leden konden bedoelde verhooging niet op hun koopers afwentelen, op grond van een bestaande overeenkomst met den Bond van Ned. Grossiers in versche Zuidvruchten en aanverwante artikelen te Amsterdam en den Nieuwen Zuidvruchtenbond te Utrecht. De reeds betaalde bedragen zijn voor hen een zuiver verlies geworden. Zitting van 12 December. 2de ronde wintercompetitie. KI. I: Pion I—W. Steinitz I 1%— 8%, Hil- legersberg 1Spangen 1 19, N.R.S.V. II Kralingen I 3 —6 Klasse Ila: E.S.S. IRotterdam I 55, Pion II—N.R.S.V. m 6—4, Spangen II—Cen trum I 4%5%, Dordt IMessemaker I 2—8. Klasse lib: Westen II—E.S.S. II 6—4, Char- lois IOnésimus I 3%, Krimpen I Vlaardingen I 45%, Rotterdam IIPion III 5% 4%. Klasse Hc: Messemaker II—Westen III 37, RobaroExcelsior I 2%5%, Kralin gen HSpangen III 73, Trianon IIvoren Toren 5—5. Klasse IHa: Pion IV—OD.I. I 3—7, G.E.B. ISpangen IV 614214, Excelsior IITw. Bank 514414, Charlois IIWitte Paard 7%214- Klasse Hlb: Messemaker IIIA.S.C. Gouda 55, Centrum IIVlaardingen II 514414, IJsselmondeG.E.B. II 614314, Trianon II Onésimus II 46. Klasse IIIc: Dordt S.C. IIKralingen III 55, Spangen VTrianon III 73, Excelsior Gisteravond zag een voorbijganger dat twee mannen een fiets oppakten die voor een café aan den Goudschesingel stond en er mee van door gingen. Hij liep het café binnen en waar schuwde den eigenaar die een achtervolging inzette en er in slaagde een van de beide dieven te grijpen en aan de politie over te leveren. De man, die de 42-jarige N. B. bleek te zijn is in bewaring gesteld. De politie verzoekt thans den burger die gewaarschuwd heeft zich op het politiebureau aan de Lange Torenstraat te vervoegen. De agent van politie A. van der Meulen, die ruim 31 jaren in politiedienst is geweest, zal Zaterdagmorgen a.s. wegens het bereiken van den 55-jarigen leeftijd, op het bureau Groote Paauwensteeg afscheid nemen van superieu ren en collega's. Ernstige bananen-knoeierijen. In November van het vorig jaar werd ont dekt, dat bij de aflevering van bananen, die per schip uit Jamaica werden aangevoerd en gelost in de loodsen van de firma Wambersie ernstig werd geknoeid. Van de omstandig heid, dat bij lading van het schip in Jamaica alleen de bossen die ingeladen worden, wor den geteld en niet gewogen, maakten de in dienst der firma Wambersie zijnde wegers, gebruik om aan sommige grossiers een groo- tere hoeveelheid aan gewicht af te leveren dan zij in hun weegboekjes noteerden. Aan gezien de Bananenmaatschappij haar rekenin gen uitschreef aan de hand van de door de wegers verstrekte gegevens, betaalden dus de grossiers, die op een dergelijke wijze door de wegers bevoordeeld werden, een te gering be drag voor de aan hen geleverde bananen. De wegers die zich aan dergelijke handelingen hadden schuldig gemaakt, hebben eenige maanden geleden voor de rechtbank terecht gestaan. Zij zijn wegens diefstal veroordeeld en zijn vervolgens in hooger beroep gegaan bij het gerechtshof te 's Gravenhage, die de hun opgelegde straf wijzigde in 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk, benevens een geldboete. De rechtbank heeft thans een aantal zaken behandeld tegen grossiers, die voordeel had den gehad van de knoeierijen van de wegers. Allereerst stond terecht de 36-jarige fruit handelaar W. J. D. wien heling ten laste was gelegd. Verdachte heeft voor de politie en in het vooronderzoek een volledige bekentenis afgelegd. Eiken Maandag kwam een bananen- boot aan, die dan bij Wambersie gelost werd. Verdachte's personeel vervoerde dan de aan hem toegewezen bossen bananen. Later kwam dan een der wegers bij verdachte, om hem te zeggen, dat hij te veel aan gewicht had ge had. Verdachte had den weger dan een fooi gegeven, die meestal 7.50 had bedragen, soms v/el meer, een enkele maal wat minder. Verdachte probeerde thans zijn omstandige bekentenis wat te verzachten. Hij zeide, dat het bij de firma Wambersie een janboel was en dat het dikwijls voorkwam dat er onder wicht werd gegeven, waaraan niets te doen bleek. Verdachte is er toen toe overgegaan den weger een fooi te geven als zij een goed gewicht gaven. De president wees verdachte op zijn vroeger afgelegde bekentenis. Wat dat „goede" ge wicht beteekende, moet verdachte wel be grepen hebben. De president zei verdachte nog, dat het heel wat fatsoenlijker zou geweest zijn, indien hij de Bananenmaatschappij had gewaarschuwd. Nu zit verdachte met de ge bakken peren. In deze zaak werden drie der veroordeelde wegers als getuigen gehoord. Zjj verklaarden, dat verdachte bij hen was gekomen en om meer gewicht had gevraagd, aanbiedende daar voor aan hen te willen betalen. De getuigen hebben toen bij de verschillende wegingen 300 a 350 kg. te weinig gewicht genoteerd en van verdachte daarvoor belooningen ontvangen. Het O.M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutte achtte het ten laste gelegde bewezen. Het feit is daarom zoo ernstig omdat het be lang van de Rotterdamsche haven, dat toch al zoo bedroevend gaat, er nadeel van kan on dervinden. Het O.M. eischt 6 maanden ge vangenisstraf. De verdediger mr. S. J. Polak heeft betwist, dat verdachte zich zou hebben schuldig ge maakt aan heling. Reeds als het schip nog stoomende is worden door de Bananenmaat schappij een aantal bossen bananen aan ver dachte toegewezen. Verd. heeft nooit meer dan dit aantal ontvangen, zoodat hjj geen door misdrijf verkregen bananen heeft ver voerd. Slechts is er bedrog gepleegd bij de af rekening. Pleiter voerde nog aan dat verdachte eerst in den zomer grossier is geworden. Hij viel toen midden in de knoeierij en moest toen meedoen om niet bij concurrenten die mee knoeiden, achter te liggen. Bovendien is ver dachte er vier maanden vóór de knoeierijen ontdekt werden, eigener beweging mee opge houden omdat hij toch wel inzag dat het niet fatsoenlijk was. Wanneer de rechtbank tot een veroordeelend vonnis zou komen, dan verzocht pleiter met een en ander rekening te hou den en geen straf op te leggen, die zou uitgaan boven die, welke door het Hof aan de wegers is opgelegd De president zegt nog tegen verdachte, dat indien de rechtbank tot een lichtere straf zou komen, dit zeker niet zou geschieden, om dat de rechtbank het feit niet zoo ernstig zou achten. Integendeel, de rechtbank heeft een droeven indruk van de moraliteit in dezen handel en de president is dan ook van oordeel dat verdachte die zoo bevreesd was achter te liggen bij zijn concurrenten als hij niet mee knoeide, moreel achter ligt bij anderen, die nog wel fatsoenlijk zijn, Daarop heeft terecht gestaan de 43-jarige fruithandelaar H. j. uit Schiedam. Deze ver dachte ontkende. Hij gaf wel toe soms een fooi te hebben gegeven aan de wegers. Maar hij deed dit om goed gewicht te krijgen, want zonder fooien kreeg men onderwicht De wegers hadden zelf aangeboden voor een fooi goed gewicht te geven. Dat verdachte soms 300 a 350 K.G. overwicht had was hem nooit gebleken. Ook in deze zaak werden de wegers ais ge tuige gehoord, die thans eveneens verklaar den dat verdachte bij hen was gekomen en gevraagd had goed voor hem te willen wegen, en daarvoor een fooi te geven. De verdediger, mr. F. Eikelenboom stelde er prijs op dat de k charge gedagvaarde direc teur der Bananenmaatschappij M. te Kerwin, die verhinderd was te verschijnen, zou worden gehoord en in verband hiermede werd de verdere behandeling voor onbepaalden tijd aangehouden. Tegen den 31-jarigen fruithandelaar A. F. T. v. d. A., die eveneens ontkende en beweer de slechts een enkele maal een fooi te heb ben gègeven, om te voorkomen, dat de wegers hem onderwicht zouden geven, heeft het O. M. nadat dezelfde wegers als getuigen waren gehoord, eveneens 6 maanden gevange nisstraf geëischt. De verdediger mr. O. M. Sop heeft gecon cludeerd tot vrijspraak, subs een clemente- straf gevraagd. De zaken tegen den 48-jarigen fruithande laar E. H. uit Scheveningen en den 46-jarigen bouwondernemer M. H. uit Den Haag werd op verzoek van den verdediger, mr. S. L. F. de Hartogh uit Den Haag aangehouden, wegens het niet verschijnen van getuige Ker win, den directeur der Bananen-maatschappij. Tegen den 47-jarige fruithandelaar A. de L. uit Zwolle, die zich aan hetzelfde misdrijf zou hebben schuldig gemaakt, heeft het O. M. eveneens 6 maanden gevangenisstraf ge- eischt. Uitspraak 19 December. Naar wij vernemen wordt, in verband met het feit, dat Sovjet-Rusland over een groote handelsvloot beschikt en daardoor de be schikking moet hebben over voldoende ge legenheid tot dokken, door Rusland over wogen in Nederland eenige droogdokken te koopen. Een Russisch ingenieur heeft reeds enkele dokken, waarvan' de verkoop kan geschieden in verband met een gebrek aan emplooi, geïnspecteerd. Wegens de prijzen, welke werden bedongen, is tot dusver nog geen contract afgesloten. Bouw van een groot droogdok Naar wij nader vernemen zijn van Russi sche zijde geruimen tijd geleden onderhande lingen aangeknoopt met de Ned|rlandsche scheepsbouwmaatschappij te Amsterdam over den bouw van een groot droogdok. Dergelijke besprekingen zijn ook geopend met andere Nederlandsche scheepswerven. De afmetingen van het droogdok zouden echter zoodanig moeten zijn, dat niet iedere Nederlandsche scheepswerf in aanmerking zou komen voor den bouw ervan. De onderhandelingen met de N. S. M. hebben echter tot nog toe niet tot het verstrekken van een opdracht door de Russische regeering geleid. Hangende de be spreking zijn verschillende technische kwesties gerezen, die zoo mogelijk zullen moeten worden opgelost. In hoeverre de bedongen prijs van invloed is geweest op de onderhandelingen, kon men» ons echter niet mededeelen. De Eerste Kamer heeft met 29 tegen 12 stemmen besloten tot toelating van den heer Graaf de Merchant et d'Ansembourg als lid. Tegen toelating stemden de katholieken Van Sasse van IJsselt, De Bruyn, Blomjous en Serrarens, de anti-rev. jhr. Van Citters, de Christ.-Hist. baron De Vos van Steenwijk en de soc.-dem., behalve de heeren Vorrink, Rugge en mevr. PothuisSmit. Hedenmiddag is te Amsterdam de afgebro ken 29ste partij van den schaakwedstrijd Euwe—Aljechin, remise geworden, na 50 zet ten. De slotstand was: Wit (Aljechin)Kb4, Tf6, pion c4. Zwart (Euwe)Kc7, Th5, pion h7. De stand is nu 15 voor Euwe en 14 voor Aljechin. MADRID, 12 December. (A. N. P.) In ver scheidene Spaansche provincies heerscht op het oogenblik groote koude. Te Avila daalde de thermometer tot 7 graden onder nul en op vele plaatsen is zooveel sneeuw gevallen, dat de verbindingen met de buitenwereld verbro ken zijn. De Adaja, een rijrivier van de Duero, is ge heel dichtgevroren en wordt als verkeersweg gebruikt. Tengevolge van het bevriezen van de waterleiding heerscht te Avila watergebrek. Nabij Viella zijn zestig arbeiders, die weg werk verrichten, tengevolge van den buiten gewonen sneeuwval van hun woonplaatsen af gesneden, aangezien in het dal van de Aran de sneeuw twaalf meter hoog ligt. Een red dingsexpeditie is uitgetrokken om de arbeiders te bevrijden. ASTRAKAN, 12 December. (A. N. P.) Op de Kaspische Zee zijn vijf Russische petroleum- tankschepen ingevroren. IJsbrekers zijn van Astrakan vertrokken om hulp te bieden. Vliegtuigen hebben levensmiddelen op de schepen laten vallen. Men vreest, dat twee der ingevroren schepen den druk van de ijsmassa niet zullen kunnen weerstaan. IRKOETSK, 12 December. (A. N. P.) In de streek van het Baikalmeer is de temperatuur gedaald tot zestig graden onder nul. Overstroomingen in Griekenland. ATHENE, 12 December (R.O.) Tengevolge van den zwaren regenval zjjn vele dorpen in de streek van Werrin in Macedonië over stroomd. Er werden expedities uitgezonden ter hulp verleening aan de bewoners. Op den berg Athos werden twintig huizen door het water vernield. Alle verbindingen zijn verbroken, zoodat de reis die de koning door deze streek zou maken, voorloopig moest worden uitgesteld. BURGERLIJKE STAND. Aangiften van 12 December. BEVALLEN: H. M. Jacobs geb. P.eijpert d. W. F. Schmidt geb. Baars d. A. Kuipers geb de Boer d. W. van Leeuwen geb. Uytten- broèk z. A. Oudenaarden geb. de Koster z. C. M. v. d. Laan geb. van Kempen d. J. M. Pors geb. Bijkerk z. C. A. van Heiningen geb. v. d. Sluis z. C. W. de Graaf geb. Hartman d. S. P. Daenen geb. Heinhuis z. M. J. Al berts geb. Sitton d. W. van Rees geb. Kiinge d. W. H. Maurer geb. Klouwens z. C. van Oostende geb. v. d. Driesche d. M. A. v. d. Bos geb. v. d. Heuvel d. H. J. van Marion geb. Roobol z, J. S. van Ooijen geb. Siiha z. P. Kolenbrander geb. van Belle d. H. K. Lehmacher geb. Muller z. J. P. Koelega geb. Schuijf z. J. Bogaert geb. Visser d. L. A. M. Middendorp geb. Voss z. E. W. Horenberg geb. Donkers d. M. J. Jansen geb. Corneiisse d. J. C van Asperen geb. van Knotsenburg z. ONDERTROUWDP. de Vries jm. 35 j. en K. U. Liebenwalde jd. 27 j., Sehiedamschesingel lb H. K. de Jong jm. 24 j. en J. M. W. Hoef nagel jd. 20 j., Vianen N. A. Kauffeld jm. 24 j. en J. J. Zoeteweij jd. 23 j., Brielschelaan 30c D. I. den Braasem jm. 28 j. en C. I. Fiering jd. 22 j., Hoogewerffstraat 9b A. J. H. Degen3 jm. 32 j. en E. K. van der Starre jd. 27 j., Pol derlaan 14b J. J. H. Dieterich jm. 23 j. en C. Romeyn jd. 21 j., Mart. Stetjnstraat 5b G. A. Echauzier jm. 28 j. en M. M. P. van Aspe ren jd. 21 j., Hooidrift 157a E. Evensen jm. 47 j. en A. den Hartog wed. 47 j., Bleekerssteeg 8b A. Geel ges. 28 j. en A. van Bebberen jd. 23 j., Mauritsstraat 55a W. B. de Goede jm. 32 j. en W. Betcke jd. 26 j., Bergweg 263b H. W. Groenendijk jm. 26 j. en P. de Man jd. 24 j., Millinxstraat 167e A. Hagoort jm. 20 j- en J. P. van Triet jd. 20 j., p/a Wiillemskade 2b P. G. de Jong jm. 31 j. en H. van Driel jd. 21 j., Dordtschestraatweg 749a T. Kleinman jm. 26 j. en M. van Vuuren jd. 23 j., Mr. Arend straat 30b A. H. van Krevelen jm. 21 j. en C. Hoogenboom jd. 21 j., v. d. Werffstraat 31b P. J. Loeve Jm. 22 j. en J. M. Wouters jd. 22 j., Maaskade 46a T. J. ten Pierik jm. 23 j. en A. Vos jd. 25 j., Putschelaan 30b J. L. Spieren burg jm. 27 j. en J. Schouten Jd. 18 j., Dier gaardesingel 71b J. C. van Spijk jm. 21 j. en J. Molenaar jd. 19 j., Putschelaan 26a PI. Ver meer jd. 24 j. en E. P. Mutsers jd. 21 j., Hoog straat 375a N. Vos jm. 25 j. en M. C. Wuyts jd. 22 j., Heerenstraat 19a J. C. van Vlerken jm. 34 j. en L. Schaay jd. 29 j., Eindhoven J. Vilders jm. 25 j. en E. Kwakernaat jd. 18 j.. Katendreohtsehelaan 20b H. Radi jm. 25 j. en M. van Groenenbergh jd. 22 j., Graz (Oosten rijk) C. J. van Maldegem jm. 32 j. en G. Mange jd. 24 j., Schore M. Pranger jm. 30 j. en M. P. van Gemert jd. 35 j.. Delft B. Smit jm. 24 j. en J. W. van Es jd. 25 j., Hoyledestraat 39b B. Timmermans jm. 21 j. en T. L. van IJzendoom jd. 18 j.. Wijnstraat 84b A. Ver- straaten jm. 33 j. en B. J. van Oyen .jd. 30 j„ 3e Carnissestraat 31b L. van Vliet jm. 28 j. en M. W. van den Berg jd. 24 j., Oudedijk 62a J- Weggeman jm. 28 j. en A. F. Schippers jd. 22 j., Noordsingel 39b J. A. van den Berghe jm. 38 j. en F. L. L. Helse jd. 35 j., Noordsingel 40a p. W. Bode jm. 26 j. en B. Springvloed jd. 22 j., Vriendenlaan 40 P. J. Dissel Jm. 26 j. cn E. A. Kuyper jd. 21 j.. Baan 45b A. W. van Dongen jm. 25 j. en A. de .Loor jd. 27 j., Delftschestraat 13a A. van Grootveld jm. 22 j. dn C. M. Trijzelaar jd. 23 j., Schiedam W. A. o'0Ut ^m' i cn F. K. A. Hammerstein jd. 26 j., Hennewierstraat 14a. GEHUWD: L. Bartels jm. 37 j. cn M. Davids jó. 23 j. PI. A. v. d. Stelt jm. 29 j. en A. v. d. Berg jd. 29 j. OVERLEDEN: A. Hennekam, man van B. de Jong 46 j. L. Tromer, wede. van J. v. d. Schee 67 j. J. v. d. Sluis, zoon 1 j. A. M. Bioch. vrouw van G. Scheffers 75 j. E. J. Tollenaar man van A. van Beest 82 j. M. C. v Houten, vrouw van L. Heljstek 39 j. H. Klop man van H. Bastiaans 70 j. J. G. Kerk vliet'ongeh. man 53 j. C- Hamme, vrouw van W C Alewijnse 65 j- M. Klas, ongeh. vrouw eg Ij 1- A. Bogaers, man van C. v. Meel 60 j. W. Sleeuwits, zoon 3 d. S. C. v. Eenigen, wede van A. v. Pelt 83 j. - J. Stam, dochter 2 m S. Lopes Cardozo, man van J. Hertogs 50 i A. E. Dinger, man van C. M, de Kanter 75 j. M. Dankers, ongeh. vrouw 72 j. A. Postma wede. van E Oostenveld 7«j j. Londên 7.27%, Berlijn 59,39; Parijs 9,76; België 24.89Zwitserland 47,90; Amerika 1.47%; Oostenrijk Denemarken 32,48, Zweden 37,51; Noorwegen 26.55; Spanje 20,22; Italië BEROOFD Een bewoner van Waspik heeft bij de po litie aangifte gedaan dat hij in een café in de binnenstad een bedrag van 15 is kwijt geraakt. GEMEENTERAAD VL. AMBACHT. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van den gemeenteraad te Vlaardinger- Ambacht werd medegedeeld, dat Ged. Staten hun beslissing op de raadsbesluiten tot aan koop van grond van A, Moerman en tot net aangaan van een geldleening ad 70.000 ter betaling van deze perceelen is verdaagd. Ingekomen waren grondaanvragen voor de terreinen van Moerman van P. Over de Lin den en K. Terleth, een perceel groot 7800 vierkante meter van L. Maat en Zn. een per ceel groot 940 vlerkante meter en van J. Rietveld een perceel groot 1250 vierkante me ter. Alvorens hierop een besluit te nemen, moet de goedkeuring van Ged. Staten op den grondaankaop worden afgewacht. Besloten werd tot het verstrekken van een kerstgave aan de steuntrekkende werkloozen. Werkloo- zen, die in de werkverschaffing te werk zijn gesteld, mogen op last van den Minister van Sociale Zaken in deze kerstgave niet deelen. De voorzitter deelde nog mede, dat de weg naar Schipluiden nog dit jaar gereed zal ko men. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van twee partieele herzieningen van het uit breidingsplan aan de Vaart en voor den aan leg van een gedeelte van den singel van de Merellaan naar den Kethelweg werd z. h. s. goedgekeurd. Een bezwaar tegen deze uitbrei dingsplannen van Mevr. van HeystPot werd terzijde gelegd, daar dit bezwaarschrift niet binnen den vastgestelden termijn van 4 weken was ingediend. Deze vergadering duurde slechts een kwartier, terwijl door geen der leden het woord werd gevoerd. AMSTERDAM, 13 December. Aardappelprijzen onveranderd. Aanvoer 163.500 leg. 's-GRAVENHAGE, 13 December. De heffing op boter en de vervoervergunnimg voor buiten- landsche boter is voor de volgende week vast gesteld op 95 ct. per kg. De Leeuwarder commis- sienoteering bedraagt 56 ct. per kg. UTRECHT, 13 December. (Kaas. Aangevoerd 40 wagens, wegende 12.300 kg. Met rljksmerk le kwal. f 2122. 2e kwal. 1920. zwaardere j Handel redelijk. ROTTERDAM aangekomen 12 December namiddag: 2.45 EFTHALIA MARI, Worms Cie., Londen, Waalhaven 54, ledig; 3.45 PUCK, Kuyper v. Dam Smeer, Gdynia, IJselhaven, stulcg.5.— NOT TINGHAM m., Scheepv.- en Steenk Mij., Lynn, Merwehaven, stukg.5.45 ARY SCHEFFER, Kuy- !?V V 'Jam Smeer, Havre, IJselhaven, stukg.; 6.30 BATAVIER I, Wm. H. Muller Co., Ham burg, Parkhaven, stukg.; 6.35 NIEUWLAND, D. Burger Zoon, Grangemouth, IJselhaven, stukg. p MICHALOS, Soetermeer, Fek- kes A Got., Follonica, Pernis, fosfaat; 8.45 DUN- STANBURGH, D. Burger Zoon, Newcastle, IJselhaven, stukg. NIEUWE WATERWEG aangekomen: 12 December namiddag: 9.20 MISTLEY, Grimsby; SARGASSE, Marseille 9.30 GUERNICA, Gent; 9.55 GUSCHI II mb., Rendsburg; 10.35 LAPONIA, Narvik; UCILUR NUM, Rouaan; 11.35 ORION (Ned.), Amst.; vertrokken 12 December namiddag: KELET, Barry Rds v.o.; SUWA MARU, Yoko hama; 5.25 WEISSESEE, Rosano: MARIANNE, t., Hamburg; 6.20 LIGUR, Antwerpen; OSTRE- VENT, Caen6.30 TREUENFELS, Hamburg; 7 PERO DE ALENQUER, Lissabon; PLUTO (Noor.), Havre; 7.50 HELIOS, Antwerpen; ELLA HALM, Danzig; 8.10 BATAVIER V, Londen; SPES m.. Norwich; SHERINGHAM, Harwich; APOLLINARIS m... Boston (L.)8.30 OLIFER t.. Hamburg; MAASHAVEN, Pt Gen til; LENA, Leningrad; 8.50 OISE m., Parijs; 9.10 METHAN, Hamburg. 9.55 P. L. M. 25, Genua; 10.35 ENERGLE, Stet tin; 11.— FLYING SCOTSMAN mb., Danzig; KO LOSSUS, bok, Scheveningen per sleepbooten BLANKENBURG en HOEK VAN HOLLAND; 11.5 VIENNA, Harwich; 11.35 ADELAAR, bok, Scheveningen per sleepboot AFRIKA. Wind O./, matige bries, kalme zee, bewolkt. VLAARDINGEN aang. 12 Dec. LADY DO ROTHY, Londen. IJMUIDEN aang. 12 Dec. MELAMPUS, Bremen, stukg.GEVALIA, Londen, stukg.GATES HEAD' Newcastle, stukg.; OBERON, Hamburg, id.; POELAU BRAS. id. id.ALT, Goole, id.: AURORA, Valencia, ld.; VECHTSTROOM, Huil, stukg.PHRONTIS, Batavia, id.GONDUL, Lon den, stukg.; HONTESTROOM, Londen, stukg.; AMSTELLAND, B.-Ayres, id.; vertr 12 Dec. GRIETJE, Aberdeen; SUDANI, Port Sudan; LINGESTROOM, Plymouth; ORION Rott.; TEXELSTROOM, Liverpool; DEN HELDER vertr. 11 Dec. ARTUSHOF, Rott. n. Stettin. VLISSINGEN aang. 12 Dec. MECKLENBURG, Harwich vertr. 12 Dec. PRINSES JULIANA, Harwich; RITA GARCIA, Danzig; MASEN, Pont Brule; SAN MATTEO, Genua; gep.' naar Antwerpen: CORDELIA t, Port Arhtur; CITY OF BRADFORD. Grimsby: DUN- CARRON, Londen; ARDGRYFE, id.; BLYTH, Goole; CERONS, HavreCITY OF GHENT, Du blin; EMERAUDE, Tilbury; JEAN JADOT, N. York; RANE, Londen; SEAMEW, id.; WILDEN- FELS, Hamburg; SUWA MARU, Rott.; MAR- GIT R. Fredrikstad; TRIER, Japan; gep. van Gent: PTARMIGAN, Londen; gep. naar Brussel: AGGA, Esbjerg; gep van Antwerpen: VILLE DE MOSTAGANEM Calais; RYE, Goole; FRANS, Duinkerken; Ris- BAN (slbt.), id. met Tunisier (1.); SCHWABEN, Vancouver; GLUCKSBURG, Levant; CAP BLANC, Duinkerken- MICHIGAN, N.-Orleans; TANKFOHRT II, Hull; BIRUTA, Blyth; VIDAR Stockholm; AUSTRALIEN, Rott.; gep. van Gent: GUERNICA, Rott.; IS AC, Bor deaux KAUPO, Rott. HOLLAND—AMERIKA LIJN. NARENTA Rott. n. Vancouver 10 v. San Fran- sisco. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK (uitreis) 12 te Dar es Salaam. JAVA-NEW-YORK LIJN. PALEMBANG Batavia naar New-York 12 van Belawan. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AURORA 12 v. Valencia te Amsterdam. ORION 12 v. Amsterdam n. Rotterdam. ORPHEUS 12 v. Musel n.w Oporto. OBERON 12 v. Hamburg te Amsterdam. ORANJE NASSAU Amst. n. Paramaribo 12 v Madeira. STUY VESANT Paramaribo n. Amst. 12 v Madeira ORESTES 12 van Constantza te Stamboul. RHEA 12 van Catania naar Tarragona. SATURNUS 11 .van Xante naar Algiers. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. AMSTELLAND 13 v. B.-Ayre3 te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA BAROE Rotterdam naar Batavia 12 te Belawan. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. MELAMPUS 12 v. Bremen te Amst. PHRONTIS 12 v. Batavia te Amst. CLYTONEUS Amst. n. Java 11 v. Hamburg. AJAX Japan n. Rott. via Londen p. 12 Wight. EURYMEDON Batavia n. Amst. 11 v. Port Sudan. KABINGA Saigon n. Rott. 12 v. Colombo. ANTILOCHUS Macassar n. Rott. 12 te Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT Amsterdam naai- Batavia 12 te Southampton. POELAU BRAS 12 v. Hamburg te Amst. ENGGANO (thuisreis) 12 v. Port Said. ANTILOPE m., 11 te Ldn ultgekl. n. Beverwijk. ALCHYMIST 11 v. Zaandam te Londen. ARTXANDA MENDI Rott. n. Savona p. 12 Gibr. AVAX-JCE I 8 v. Rotterdam te Bergen. ANUBIS 12 v. Rott. te Hamburg. ASTARTE 12 v. Amst. te Bremen. BEIJERLAND 11 v. Amst. te Blyth. CORNCRAKE 11 v. Delfzijl te Londen. CAMERATA Rott. n. Genua p. 11 Dungeness DROSSEL Rott. n. Rival 11 v. Memel. EGERIA Rott. n. Elbing 11 v. Pillau. FORSVIK 12 v. Rott. te Alexandrië. GUECHO Rott. n. Savona p. 11 Dungeness. HENRY STANLEY Rott. n. W.-Afrika 11 v. Dover HAMM Rott. n. Z.-Afrika p. 11 St. Vincent. JANTINA m., 11 v. Groningen te Londen. KAMERUN 10 v. Rotterdam te Hamburg. LOWLAND 12 v. Delfzijl te Goole. LEEUWARDEN 11 v. Amst. te Londen. MAR GLAUCO Vllssingen n. Palermo p- lu Dover. MERWEDE Cork n. p, 11 Lizard. NARBO Rott. n. N.-Orleans p. 11 Dungeness NIOBE (Nept.) 11 v. Rott. te Lubeck. NECKAR Rott. n. Japan 10 v. Barcelona. OUSEL 11 v. Amst. te Manchester. OPTIMA 11 v. Rott. te Raumö. PATIA Rott. n. Swansea 11 v. Southatnp PORSANGER 12 v. Rott. te Hamburg. BENLAWERS 12 v. Rott. te Hamburg- RIKA 11 te Londen ultgekl. n. Middelhar RANSEL 10 v. Amst. te Penryn. STRAUSS 10 v. Rott. te Kotka. SERULA 11 v. Rott. te Manchester. SAALE Rott. n. Melbourne 11 v. SOUDAN Rott. n. Otaru 11 v»n Bo» '|tar SLOGA Rott. n. Pto. Ferrajo p. 12 Nata, TOULOUSE Rott. n. Brisbane 11 v- JANE MAERSK. K O P e naar R® her. Jane Maersk is^hede au jen ^B'ond varen hij ReVenacs zal heratellen. T4FT FNE RUSS. Ter neuzen, 12 December. Tengerolge van den sterken Z.-O. wind - is het Uit fel komende en voor Sluiskil bestemde Duit- fèl-io s Helene Buss, in de haven alhier tegen het T etlandsche a. Kandava aangedreven. Laatstge noemd schip bekwam hierbij schade aan de ree ling. Belde schepen hebben de reis kunnen voort zetten. COMTE BE FLANDRE. H a n s w e e r t, 12 December. Hedennamiddag passeerde alhier de Belgische zeeboot Comte de Flandres gesleept dooi' drie sleepbooten van den heer W. Muller, Terneuzen. Genoemde boot is aangekocht door de N. V. F. Rijsdijk's Industrieele Onderneming te H. I- Ambacht om te worden gesloopt. DIANA Amsterdam, 12 December. Het meergemeld s. Diana zal eerst de lading gezaagd hout lossen, waarna het schip voor een afdoend onderzoek in het dok wordt opgenomen. Het ver moeden is, dat indien het stoomschip door de stranding schade heeft geleden, deze van niet ernstigen aard zal zijn. MEDA I. Vlaardingen, 12 Docember. De Poolsche haringlogger Mewa 1 is met defecten motor hier binnen gesleept door den motorlogger Noordster uit Scheveningen welke eerstgenoemd schip op de Noordzee hulpeloos ronddrijvende had aangetroffen. VERKOCHTE SCHEPEN. Het Duitsche s. Lerche (ex Ilmar, ex Menkar) groot 1128 bruto en 657 netto tons, in de werf van Wilton gebouw, is door de Argo rtee- derei A. G. te Bremen verkocht aan de reeciery Fisser v. Dornum te Emden. SCHEEPSBOUW. Een voor Fransche rekening b(j de N. V. Indus trieele Mij. De Noord te AlbJasserdam in aanbouw zijnde stalen vrachtmotorboot, met een laadver mogen van 380 tons en welke wordt uitgerust met een 300 P.K. Deutz Diesemotor blijkt eigendom te zijn van reederj S. A. Ballier Cie., te Parijs Voor binnenlandsche rekening is thans op de wearf van de firma J- Pattje te Waterhuizen (Gr.) de kiel gelegd voor den bouw van een stalen motorvrachtboot met een laadvermogen van circa 275 tons. Het ship zal worden voorzien van een 160 P. K. Bronsmotor. ROTTERDAM—KLAIPEDA. De Sandelis Memcler Lagerhaus A. G. heeft besloten een geregelden wekelijkschen dienst te openen tusschen Klaipeda (Memel) en Rotterdam AMSTERDAM 13 Dec. 12 Dec, 11 Dec, pariteit Londen per 7.27% 7.27H ï.27% 12.100 Berl. p. 100 Mk.* 59.87% 59.39 59.38 59.261 Parijs p. 100 frs. 9.76X 9.75% 9.74% 9.741 Bruss. p. 100 belg -24.90 24.89 24:87 24.903 Zwits. p. 100 frs. 47.91 47.88 47.86 48.007 Weenen p.lOOsch 35.Uil Kopenh. p.lOOkr. 32.55 82.45 32.47% 66.673 Stockh. p.100 kr. 57.55 37,50 37.50 66.673 Oslo per 100 kr. :;i'i.t71 36.12'- 36.55 66.676 New-York per '.UjJ- 1.47# '-47# 1.4697 Tevens clearingkoers; voor de noteering van bankpapier zie men de tabel der niet-offi- cieele noteeringen en voor de diverse soorten Sperrmarken de desbetreffende tabel. rf sto"mschepen Rimfrost, Marfrost en Ann- Deze schepen zjn alle voorzien van koelrui- men. Agente van deze lijn te Rotterdam ls de fjrma Ruys Co. STAKING HAVEN VAN MARSEILLE. Wegens verlaging- van het dagloon met frs. 2, zijn de havenarbeider» te Marseille begin dezer week in staking gegaan. Het werk in de haven ligt geheel stil. Aile kaden worden door de politie streng bewaakt. IJS- EN WEERBERICHTEN. K e m i, 10 December. De scheepvaart is ge sloten. BERICHT AAN ZEEVARENDEN. NEDERLAND. 3e District Loodswezen. Wir.terbetonning. In het Zeegat van Texel is op pl.m. 52 gr. 59 min. 6 sec. N.b. en 4 gr. 55 min. 5 sec. El. de R. Z. H. S. lichtboei M-B van het Malzwin vervangen door de winterbetonning. In het IJsselmeer zijn vervangen door <je winterbetonning: bij den Ketel de roode lichtboei No. 1 Roggebot, b(j de Zuidpunt van Schokland de zwarte belboei No. 8, bij het Zwolsche diep de zwarte lichtboei No. 1 en be-Noordoosten Urk de roode lichtboei No. 1 Staat van Urk. IJsselmeer. Wijziging in de betonning. g.. Op pl.m. 52 gr. 55 min. 1 sec. N.b. en 0 gr. 13 min. El. A'dam (5 gr. 6 min. 1 sec. El. Gr.) is de zwarte lichtboei No. 6 van de Wie- ringervlaak voorgoed vervangen door een stompe ton No. 6. b. Naar 52 gr. 35 min. 27 sec. N.b. en 5 gr. 46 min. 8 sec. El. (0 gr. 53 min. 6 sec. El. A'dam) is verplaatst het roode drijfbaken No. 1, en naar 53 gr. 35 min. 32 sec. N.b. en 5 gr. 46 min. 16 sec. El. (0 gr. 53 min. 14 sec. El. A'dam) is verplaatst het zwarte drijfbaken No. 1 van het Noord westelijk vaarwater naar den Ketel. IJsselmeer. Komwerderzand. Licht hersteld. Het witte schitterlioht op den Zuidelijksten remstoel aan de E-zjjde van de Zuiderhaven van Komwerderzand brandt wederom normaal. ROTTERDAM aangekomen. 13 December voormiddag: 9.30 BOSILJKA, N. A. B. O., Antwerpen, Waal haven 16, ledig; 10.- MULAN, m, Ivers von Staa, Amsterdam, le Katendrechtschehaven, le dig. 12 December namiddag: 12 10 THRIANTHA, m, N.V. Vermaas, Ejerslev, 2e katendrechtschehaven VKM, klei; 12.15 HED- DA, N.A. B. O., Newport (Mon.), Waalhaven 34, ledig; 1.50 SATURN, Wambersie Zn., Lissa bon, Schiehaven, stukg. NIEUWE WATERWEG vertrokken. 13 December namiddag: 12.25 STRASSBURG, Hamburg; 12.35 LOWES TOFT TRADER, Antwerpen; 12.55 MAGNA, New-York; 1.10 HAMLA, Genua; 1.35 DRIE BERGEN, Narvik. Wind O, flauwe koelte, kalme zee, betrokken, VLISSINGEN 13 Dec. (1-32 n.m.) aangek.: TAYGETOS, Buenos-Ayres; ANDREA, Bremen, beide om te bunkeren; vertr.: FLYNDERBORG, Huelva; gep. naar Antwerpen: ANGORA, Bremen; BLOEMFONTEIN, Beira; WISCONSIN, Van couver; SPARTAK, Dundee; ANDROS, Levant; LILLY, TrangsundATLANTIC, m.b., Londen; MARIANNE, Trelleborg; gep. naar Gent: TH S E, Caen; - - gep. naar SluiskilROZENBURG. Huelva ij Cl pep. van Antwerpen: DYNAMO, Londen- HORDEN, Blyth. STOOMVAARTLIJNEN. ijl tOVfelii- KOTA GEDE Batavia n. R'dam 13 v. Pt. Said. INDRAPOERA Batavia n. R'dam 13 v. Pt. Said. JOHAN DE WITT Batavia n Amst. 13 v Algiers. CHR. HUYGENS Amsterdam naar Batavia 12 te Calcutta. POELAU LAUT Amsterdam naar Batavia 13 te Marseille. POELAU R.OEBIAH Amsterdam naar Batavia 13 te Belawan. TITUS 13 van Catania te Venetië. HERCULES R'dam n. Algiers p. 13 Gibraltar. POSEIDON 13 van Jaffa naar Haifa. BENNEKOM Chili naar Amsterdam via Liver pool pass. 13 Azoren, ARIADNE 13 van Aarhuus te Danzig. BUXTENLANDSCHE HAVENS. BRITSUM, B.-Ayres n. Antw. p. 12 Ouessant. VVOLSUM, Leningrad n. B.-Ayres p.' 12 Finisterre GROENLO 12 van Vlaardingen te Sundsvall. FRIELINGHAUS 13 v. Rotterdam te Oxelosund. RHEINHAUSEN, Oxelosund n. Antwerpen pass. 13 December Brunsbuttel. ST. ANNALAND 12 van Kopenhagen n. Tyne. ST. JANSLAND 12 van Hamburg te Seaham. ZEELAND 12 Dec. van Blyth naar Hamburg. VERWACHT TE ROTTERDAM. NICOYA 7 December van Santa Marta. CBAGRES v. Santa Marta 15 (12 midd.) verw. EUROPA van Vancouver 11 December te Londen. CARELIA van Abö 12 December te Londen. M1RAFLORES van Barry pass. 12 Dungeness. WISCONSIN van Vancouver 13 te Antwerpen. JANE MAERSK van Kopenhagen p. 11 Hirsthals. VERWACHT TE AMSTERDAM. RANSEL, m.b., van Fowey pass. 12 Prawle Point. SELMA 13 December van Stralsund. FORT DE VAUX van West-AUika 11 te Brest. ANNAM van Japan 7 December te Pasajes. del ijk. ROTTERDAM, 13 December 1935. Vlet-, en lichterwerk: 400 ton 8 en 9; 260 ton 7. Alles per dag. Vaarwerk: 185 ton div. n. Doesburg 2; 100 ton gerst n. Assen 3.72% per last; 2 X 521^ ton kurk n. Beekbergen; 135 ton lijnzaad, motor n. Zwolle; 130 ton mals n. Meppel; 100 ton oel- luloce n. Eerbeek; 150 ton graan, motor en -00 ton kolen n. Utrecht; 114 ton cellulose n. Wapen- velde; 250 ton kolen n. Overschie; 29? n. Deventer en 50 ton anthraciet n. Go Aile3 volgens tarief. ,7,, Kempenaars n. Ruhrort—Keulen 37/2—42%— 47% cent per scheepston. ROTTERDAM, 13 December 1—5. (Bericht van de Nederl. Rijnvaartvereenlging) B o v e n-R ij n. Waterstand vallend. Tamelijke vraag. Matige ruimte. Stemming onveranderd. Ruwe producten naar Mannheim geeD noteering. Henede n-R il n. VVaterstand vallend. Matige vraag. Voldoende ruimte. Stemming kalm. Ertavrachten naar de Ruhrtiavens met 4 los- dagen 40 ct., 8 losdagen 50 ct. per last, naar het Rijn-Herneltanaal 10 ets. meer. Sleeploon volgens net 30 cents tarief. ROTTERDAM, 13 December 1935. VRACHTEN. (Bericht van de Nederl. Partic. Rijnvaart Centrale). Vracht naar den Bovc-n-Rijn geen ooteering. Ertsvrachten naar de Uuhrhavens 20—25 cent, naar het Kyn-Hernekanaal 2530 cent per ton met 4 en 8 losdagen. RUHRORT, 13 December 1935. VRACHTEN. Van de RiJn-Ruhrhavens naar Amsterdam u.95- 1 MU.t Rotterdam 1.051 lu Mk. Antwerpen en Gent 1.30 Mlt., Brussel 1.50 Mk., Luik 2.— lik Van de Ryn-Ruhrhavens naar Mainz en Mann heim 1.20 Mk, Frankfurt I 35 Mk, Karlsruhe en lianau 1.40 Mk, Asehatfenburg en Latiterburg 1.45 Mk, Straatsburg 1.70 Mk. Van de havens van het Kyn-Hernekanaal naar Rotterdam 1.20 Mk., Antwerpen en Gent 1-50 Mk. Brussel 1.70 Mk-, Luik 2.20 Mk. Van de hdvens van het Kyn-Hernekanaal nasr Mainz en Mannheim 1.40 Mk., Frankfurt 1.55 Mk. Karlsruhe en Hanau 1.60 Mk., Asehatfenburg en Lautcrburg 1-75 Mk., Straatsburg 1.90 Mk' Sleeploon van de Rijn-Ruhrliaivens naar Mainï 0 7o_o.80 Mk., Mannheim 0.80—,0.90 Mk.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1935 | | pagina 2