DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN een sfteüaie fUutóweek 5Aste JAARGANG. MAANDAG 20 JANUARI 1936 No. 17460 STADSNIEUWS. ERNSTIG ONGELUK OP DEN GROENE HILLEDIJK. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE R. K. STAATSPARTIJ. ',begr°0tills over het jaar 1933' LEZING VOOR DE DERDE ORDE VAN ST. DOMINICUS. UIT SCHIEDAM'S VERLEDEN. de radiodistributie. NOTEERING MOUTWIJN SPIRITUS. EN DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. burgerlijke stand. SCHEEPVAART. levens middelen bedrijf ROTTERDAM. Automobilist door wolken van stoom- tram het uitzicht benomen. EEN DOODEJ EN EEN ZWAAR GEWONDE. SCw^?0NNEMENTSPR1JS van d« NIEUWE biï ^MSCHE COURANT bedraagt, franco v°oruitbetaling: Per dp. le maanden f 3.25; per maand f 1.10; week 25 cents. ab bezorging franco per post bedraagt de v0n, 5mentsprijs per drie maanden f 3.75, bij Uitbetaling. WpSE EXAMPLAREN zijn steeds aan ons Dp, Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cents i et Stut P°STCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Ulfgave van de N.V. de Courant De Maasbode e Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels f 1.55, elke regel meer 25 ets. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties; 5 regels 0.50; 10 regels f 1.—, 15 regels f 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.- bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten en oogen f 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een dnim; 75.— bij verlies van een wijsvingerf 50.- bij verlies van twee voorste ledematen van een handf 25.- bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Een belangrijke vergadering op Vrijdag. De agenda der op Vrijdag 24 dezer in den R. K. Volksbond te houden jaarvergadering bevat de navolgende punten; opening, notulen, rnededeelingen, jaarverslag secretaris en pen- mino- f kasc°mniissie over 1935; benoe- 7 leden der kascommissie over 1936; (het oestuur stelt voor de heeren A. W. G. de eede—v. d. Akker en Bakker); verslag van Uer kerTlleider; verslag van den voorzitter af°- AI^' Propagandaclub; benoeming van S^digden naar den kring Dordrecht en v a enkring Delft (door het bestuur worden 001 gesteld te benoemen: voor kring Dor ectlt de heeren v. d. Toom en Nyssen, voor Delft de heeren Combrink en Loosbroek; f-ls Plaatsvervangers voor beide kringen de eeren Mouwens, v. Oppen en Hulsman). Vaststelling instituut alwaar het overtol- kasgei dmoet belegd worden, (het bestuur als zoodanig voor de R. K. Centrale stelt ■wj ziuvuui olksbank N.V.) band Bestuursverkiezing. In ver met het feit, dat het nieuwe afdeelings- reS"lement wegens haar goedkeuring door het Kringbestuur, in werking is getreden, treden deze keer alle bestuursleden af. Herkiesbaar stellen zich de heeren Combrink, W. Jansc, W. Th. Janse, v. Oppen, Rademaker en v. d. Toom. Niet herkiesbaar zijn de heeren Mou wens en van Dorp. Het bestuur stelt voor als voorzitter te benoemen den heer W. Rade maker en als nieuwe bestuursleden de heeren Rakker, Etman en P. v. d. Berg, beide Matsten zijn tevens gemeenteraadslid. In een de vorige week gehouden bestuurs Vergadering hebben de heeren Mouwens en van Dorp, zooals reeds gemeld, hun voor nemen kenbaar gemaakt als voorzitter, resp. vice-voorzitter, af te treden. De daarop ge volgde besprekingen getuigden van veel waai - deering voor de langjarige werkzaamheden en opofferingen van beiden. Unaniem is toen besloten aan de jaarvergadering voor te stel len de lwer W. Rademaker als voorzitter te Kiezen. K. J. M. V. Op onderhoudende en gevoelige wijze heeft de Eerw. Broeder Salvius, Donderdag j.l. dn laatste 16 uren van Lodewijk XVI geschilderd. Als voornaamste getuigen van deze ver schrikkelijke oogenblikken hebben we Cléry, de kamerdienaar des konings en vooral de abbé Edgeworth de Firmont, de biechtvader van Louis Capet. Den 10 Aug. 1792 was de koning met zijn gezin en zijn zuster in de Temple opgesloten, waar zij aan veel ellende en bespotüng waren bloot gesteld. Dit duurde ongeveer 4 maanden, toen in de Conventie het beruchte proces tegen Lodewijk XVI begon- Probeerden de Giron dijnen noch schuchter een koningsmoord te Voorkomen, het volk dat de tribunes vulde, bedreigde iedere afgevaardigde, die zijn stem staande moest uitbrengen, en aldus stemden vele twijfelaars door gebrek aan moed vóór den dood des konings. Den 20en Juni li93 werd den koning zijn terdoodveroordeling voorgelezen, wegens landverraad en samenzwering. Lodewijk XVI hoorde het kalm aan en verzocht o.a. zijn 'o-ezin dat hij sinds den lle Dec. niet meer gezien had, te mogen spreken, alsmede een P' Deze'laatste, abbè E. de Timont heeft den koning voortdurend bijgestaan en had groole eerbied voor den moed en diepe godsdienstzin van Lodewijk XVI. Slechts als hij sprak ovei ziin oezin en over hen die hem trouw bleven, gaf de vorst blijken van ontroering; verder ,,H steeds volkomen kalm tot de laatste was idj oo"-en blikken toe en moest zelfs den priester, zijn kamerdienaar en nog enkele getrouwen troosten en moed inspreken. Den 20sten Jan. 1793 had de koning af scheid genomen van zijn vrouw, Marie An. toinette, zijn zoon en dochter en madame Eli sabeth, zijn zuster. Dit laatste onderhoud was hartverscheurend. De ongelukkige vorst on derhield zich hierna met den priester, en deze laatste wist na veel moeite te verkrijgen, dat hij een H. Mis mocht lezen en de h. Com munie uitreiken in de kamer, die ais laatste verblijfplaats van Louis Capet dienst deed. De koning had reeds met Kerstmis zijn testament opgemaakt en las dit den priester voor. in deze laatste wilsbeschikking kwam nog e-ens de groote liefde van den vorst tot uiting je gens zijn God, zijn volk en zijn gezin. Hij vroeg vergeving aan hen die h(j mogelijk iets mis daan had, dankte allen die hem toegenegen waren en vergaf gaarne hen, die zijn vijanden geworden waren. Na een korte doch rustige slaap, woonde Lodewijk XVI de H. Mis bij en ontving de Teerspijze. In den morgen van den 21 Juni 1793 werd de koning in een rijtuig naar de plaats der terechtstelling gevoerd, slechts vergezeld door zijn biechtvader. Twee volle uren duurde de bange tocht en de koning maakte zich dien tijd ten nutte om in het brevier van den priester te lezen. Bij het schatvot gekomen verbood de koning den beulen hem te ont- kleeden en ontdeed zichzelf van zijn boven kleeding. Hij moest echter zijn handen laten binden en besteeg met moeite en ondersteund door den priester, de steile trap van het schavot. Maar alvorens de valbijl haar droeve taak volbracht, trad de koning naar voren en riep met krachtige stem: Ik sterf on schuldig aan al de misdaden, die men bij ten laste legt. Ik vergeef den bewerkers van mijn dood en ik bid God, dat het bloed, dat gij gaat vergieten, nooit kome over Frankrijk Voor een overvolle zaal heeft Pater Ter- stegen zijn aangekondigde lezing gehouden. De Directeur opende de vergadering. Spr. zei- de o.m. Wij zijn hier bijeen gekomen om kennis te maken met een instituut, dat te weinig gekend en dus te weinig gewaar deerd wordt. Pater Terstegen, als lid van het hoofdbestuur, is nu gekomen om deze onwetendheid weg te nemen. Hierop begon de spreker zijn hoogst interessante lezing. Als uitgangspunt nam spr. de geschiktheid der Dom. Derde Orde als opleiding tot Ka tholieke Actie. Vooral om het harmonisch samengaan van beschouwend en actief leven Waarvan St. Dominicus de grondlegger is en wat daarom in zijn drievoudige Orde te ruggevonden wordt. Zóózeer was St. Dom. overtuigd van de onmisbaarheid van een con templatief element in een apostolische Or de, dat hij begon met de stichting van een zuiver contemplatieve Orde (Tweede Orde), de avanten van zijn stichting, dat hij ook aan de zoo apostolische Eerste Orde een niet gering liturgisch element verbond en ook aan de Derde Orde zelfheiliging (contempla tie) en heiliging van anderen (actie) voor hield. Vooral in de Patrones der Derde Orde, de apostolische en mystieke St. Catharina van Siëna komt deze combinatie sterk tot uiting. Spreker gaf vervolgens een overzicht over het veelzijdig apostolaat van St. Dominicus Orde: prediking van ongeloovigen, universi taire prediking, populaire prediking paro- chieële prediking, preriiking door kunst tech niek etc. en prediking door het verborgen ar- hiernte hoeren en te zien kregen de getallen, feiten, groote figuren, onderstreept hetw oord van Lacordaire, dat de geschie denis van St. Dominicus' Orde de schoonste is die men zich denken kan. Mannen ais St Petrus van Verona, St. Thomas, St. Al- bertus de 13,270 matelaren uit de eerste eeuw 'der Orde, Lacordaire, Thomas Burke, Pater de Groot enz. Dit alles toepassend op de Derde Orde gaf spr. aan, hoe ook daar eenzelfde veel zijdigheid in apostolaat gevonden moet wor den. Na de pauze gaf spr. een overzicht over de verspreiding van het Dominicaansche leven en zijn Derde Orde in Nederland. De oudste kerk van Schiedam, de St. Jan, leerden we kennen, als een der eerste teekenen van het oplevend Katholicisme in Nederland. Spr. demonstreerde de opbloei van het Do minicaansche leven in de laatste jaren met een serie lichtbeelden over monumentale Dominicanenkloosters, stichtingen van Do minicanessen, waaronder het werk van Pa ter Lataste, Bethanië in Venlo en wees op de daarmee samengaande wedergeboorte der Derde Orde. Op deze enthousiaste en leerzame lezing volgde e-en dankbaar applaus. Veel hebben wij op dezen avond te verwerken gekregen, doch wat door het machtig woord van den redenaar in ons hart is neergelegd, zal daar uit ontkiemen tot een bloeiend Domini- caansch leven in onze leden en tot een beter begrijpen in de buitenstaanders. De Derde Orde is een instituut voor iedereen, jong en oud, die het ernstig meenen met hun bestaan op deze wereld. Moge deze slot conclusie ve len tot nadenken brengen. A^óór 50 jaar. Uit de Nieuwe Schiedamsche Courant van Zondag 17 en Maandag 18 Januari 1886. Naar men zegt, bestaat bij de directie der R T. M. het voornemen, om bij het Ge meentebestuur pogingen aan te wenden om 't gedeelte der lijn RotterdamDelfshaven, van de afrei te Delfshaven tot aan het einde der lijn, op te heffen en in plaats daarvan iedere 15 (of 20) minuten een tram naar Rotterdam te laten loopen. Vóór 25 jaar. Uit de Nieuwe Schiedamsche Courant van Donderdag 19 Januari 1911: Als een merkwaardig feit hoezeer het Schie damsche product een levensbehoefte vormt, die men zelfs geen enkele dag kan ontberen, verdient vermelding, dat gisternacht de gist, voor Utrecht bestemd, hier per automobiel werd gehaald. Daar tengevolge van het spoor wegongeluk bij Moordrecht de gist niet op de gewone wijze kon verzonden worden,, kwam omstreeks half één alhier een automobiel van Utrecht om de gist bij verschillende leveran ciers in ontvangst tc nemen. STEDELIJK MUZIEKCORPS. Een zilveren jubilaris. DE WERKLOOZEN-FILMVOOR- STELLINGEN. In verband met eenige geruchten, die zijn gewekt door gedeeltelijk onjuiste voorstelling van zaken in het bijblad van „Voorwaarts", betreffende de filmvoorstellingen voor werk- loozen in de plaatselijke bioscooptheaters, kunnen wij het volgende berichten: Doordat door de directie van het Passage theater gedurende de laatste weken, in ver band met de groote belangstelling, twee maal per week een werkloozenvoorstelling werd gegeven, is van wege de Arbeidsbeurs bericht gezonden aan de directie van beide theaters, dat vanwege de Gemeente in het vervolg alleen medewerking zal worden ver leend tot het geven van goedkoope voor- stellir.gen aan werkloozen op één (middag in de 14 dagen, waarin verder voorgesteld wordt, deze te doen houden op Donderdag middag, zoodat dus de eene week een voor stelling in het Passagetheater en de andere week in het City-theater zou kunnen worden gegeven. Een en ander zou verband houden met het feit, dat er geen stempel-ambtenaar disponi bel zal kunnen worden gesteld, wanneer bei- ed theaters deze voorstellingen, in dezelfde Week zouden geven. Naar aanleiding yan bovenstaand verna men wij, dat de wer^ioozen voorstellingen in he assage theater op denzelfden voet als voorheen zullen worden voortgezet. De gelegenheid tot stempelen aan het Pas sagetheater zal echter in. het vervolg ontbre ken. A.s. Donderdag 23 Januari, 'a middags half twee is er wederom een werkloozenvoorstel ling op de bekende voorwaarden. Nadat het Stedelijk Muziekcorps met een vroolijken marsch het winterconcert geopend had, trad de voorzitter, de heer A. Munnik naar voren om het openingswoord uit te spre ken. Hierin verzocht spreker de aanwezigen met eenige oogenblikken te gaan staan en zwijgend de nagedachtenis te eeren van het in het afgeloopen jaar gestorven lid van de Comissie van Toezicht, den heer F. V. Waas, aan welk verzoek pieus werd voldaan. Ver volgens werd het welkom toegeroepen tot de aawezige autoriteiten, onder wie wij opmerkten den Burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren en familie, de Wethouders Mr. M. M. van Velzen en J. Dinkelaar, den Commissaris van Politie, den heer H. P. Clasie en als commissie den heer B. A. J. Witkampf. Eenige heeren waren vergezeld van hun dames. Ook de ver dere belangstellenden, die de zaal voor drie kwart vulden, werden van harte welkom gé' heeten. Na in eenige flitsen het afgeloopen jaar gememoreerd te hebben, verleende de voorzitter het woord aan den Burgemeester. Fijn-geestig begon de Burgemeester met te verklaren even op het programma te willen vooruitloopen, waar als zesde nummer aan gegeven stond een „Aria dell Opera II Burgo- mastro di Schiedam". De Burgemeester wilde deze Aria nu reeds ten beste geven. Spr. dankte voor het vele goede, dat het corps met het geven van concerten en in dienst van lief dadigheid verricht had en huldigde den saxe- phonist, den heer Duk, bij zijn vijf en twintig jaar lidmaatschap. De heer Duk werd bedankt voor de trouwe plichtvervulling, die hij in deze periode getoond had, en mocht als blijk van waardeering de zilveren medaille der stad Schiedam ontvangen. Met een driewerf hoera voor den jubilaris, waarmee de zaal instemde, eindigde de Burgemeester zijn toespraak. De voorzitter, de heer Munnik, prees den zilver- gesierden heer Duk om zijn oprechtheid en bood namens het corps een ets aan, voorstel lende de St. Janstoren. Met eenige woorden dankte de jubilaris. Het uitgevoerde programma bevatte werken van Supré, Puccini en Gounod, terwijl twee piccolo-spelers, waaronder een veertien-jarige, in een licht aansprekende Polka een gewaar deerde proeve van kunnen aflegden. Wat de bovenvermelde Burgemeester-aria aangaat, waarin een goed vertolkte trombone-solo voor kwam, moeten wij vermelden, dat deze aria meer overeenkomst vertoonde met het gistings proces, bijna zouden wij zeggen met een afval product, van ons wereldberoemd „Stadswater", dan wel met ons tong-streelend eindproduct. Het zal ook wel voomamenlijk op het pro gramma geplaatst zijn om zijn typische naam. Een feestmarseh van den dirigent H. H. van Veenten besloot op prettige wijze het pro gramma. In meer intieme kring mocht de jubilaris de felicitaties der overige autoriteiten in ont vangst nemen en sprak o.a. de Burgemeester de hoop uit, dat de band tusschen het Stedelijk Muziekcorps en het gemeentebestuur innig zou blijven, om eendrachtig te kunnen metselen aan de cultureele bouw der stadgenooten. Als oudste wethouder herinnerde de heer van Vel zen nogmaals het prachtig mannelijk karakter van het overleden lid den heer Waas. Na de pauze ging de operette „Als je jong bent", waarbij Andrè Korenoff uitblonk door stern-grootheid en Lou de Groot door geestige invallen. Naar het gelach te oordeelen viel het geheel wel in de smaak, al kunnen wij de noodzaak van indecente kleeding niet inzien en niet goedkeuren. Hoe de ontwerp-overeenkomst luidt. Uit de ontwerp-overeenkomst voor de ex ploitatie van een radiodistributienet, al dan niet gecombineerd met een politie- en brand- weeralarmeerinrichting vermelden wij eenige bijzonderheden: Artikel 1 is van inleidende aard met eenige algemeene bepalingen. Het tweede artikel handelt over den duur der overeenkomst, die bepaald is op 5 jaar, terwijl indien de betrokken Minister de Ge- nieente daartoe machting verleend, de over eenkomst stilzwijgend met 5 jaar wordt ver lengd waarna de vergunning ofloopt. Mocht de exploitatie hierna door particulieren blij ven voortgezet, zoo zal allereerst met den vergunninghouder worden onderhandeld. Volgens artikel 3 moet de installatie be rekend zijn op het doorgeven van twee Ne- derlandsche en 3 buitenlandsche stations. De Nederlandsche stations moeten zoo mogelijk Per directe lijn van de studio's worden doorgegeven. De abonné's zullen volgens art. verplicht zijn de aansluitkosten te betalen (uitgezonderd 10 meter loodkabel). De abon nementsprijs zal ten hoogste 0.50 per week °f ƒ2 per maand bedragen. In artikel 5 is de vergoeding geregeld aan de gemeentê, die afhankelijk is aan het aan tal aangeslotenen. De inbedrijfstelling moet 1 jaar na teekening der overeenkomst plaats hebben. In artikel 7 is breedvoerig uiteengezet; de uitvoering kan werken voor aanleg en uitbreiding van het net. Volgens artikel 8 wordt de centrale aan gebracht boven de brandweerkazerne. Art. 9. 10 en 11 zijn van zuiver technischen aard. De brandweeralarmeeringinstallatie moet berekend zijn op kringen van ten hoogste 12 bellen, terwijl het aantal bellen, dat nu 70 a 80 bedraagt, binnenkort tot pl.m. 100 zal worden uitgebreid, terwijl 75 openbare brand melders geplaatst zullen moeten worden. In artikel 15 is het politiewekkersysteem beschreven. Bij alle leden van het politiecorps zullen bellen geplaatst worden. Op een 15-tal plaatsen zullen zuilen geplaatst moeten wor den waarvan alle agenten een sleutel krij gen' Deze zuilen zullen in directe, telepho- nische verbinding staan met het hoofdbu reau van politie. De art. 14 t.m. 24 zijn wederom van tech- nïö2}ïfen aard. in artikel 25 wordt het personeel gere geld, dat geheel uit Schiedammers zal moe ten bestaan. Materialen zullen behoudens groote prijs verschillen van Nederlandsch fabrikaat zijn. in art. 29 is de naasting geregeld. De vergunninghouder zal een waarborg som van ƒ75.000 moeten storten, die gere duceerd kan worden tot 15.000. SCHIEDAM, 20 Jan. Officieele noteering, van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. f 10. Spoeling. Spoeling 1.11,10. MISèRE AAN DE NIEUWE HAVEN. Zaterdagmiddag is een vrachtauto, bela den met kolen op de Nieuwe Haven nabij de Oranjebrug met de achterwielen wegge zakt. Nadat de kolen waren gelost, gelukte het den chauffeur den wagen weer vrij te krijgen, waarbij een tractor van A. Zwa nenburger Co. uit Vlaardingen het leeu wenaandeel had. Het verkeer heeft van 's middags onge veer 12 uur, tot 2 uur ernstige hinder van deze stagnatie ondervonden. De oorzaak moet worden gezocht in het feit, dat door de gemeente reeds begonnen is met het uitgraven van boomen in ver band met den bouw van den Nieuwen Oran jebrug. Vanwege gemeentewerken zijn nu roode lantaarns geplaatst tot aan de B. K.-Iaan, terwijl er nu een rij ijzeren palen als merk- teekens zijn neergezet. Verwacht wordt: Krachtige tot matigen, Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk eenige regen, aanvanke lijk zachter, later weinig verandering in tem peratuur in het Zuiden en in het Noorden iets zachter. G AS-DIEF. De verdachte N. S., gearresteerd wegens diefstal van gas, is gisteren met de celwa gen naar Rotterdam vervoerd en voor den Officier van Justitie geleid. Aangezien het vermoeden bestaat, dat meerdere diefstallen van gas en eleetriciteit hier ter stede voor komen, zal de politie krachtdadig optreden. AUTO TE WATER. Zaterdagavond is door de gladheid van den weg een personenauto, bestuurd door den 18- arigen J. H. W. M. geslipt en in het water van de Schie gereden. De bestuurdere met een mede-inzittenden, den 19-jarigen M. B. M. konden het portier openen en zijn door handrijking op het droge gebracht. De auto is later op den kant gehaald. REPRISE VAN „BOEFJE". De N.V. Vereenigd Rotterdamsch Hof- stadtooneel, directeur Cor van der Lugt Mel- sert zal, gezien het groote succes met de eerste hier ter stede gegeven opvoering van Brusse's Boefje in het Passagetheater ter gelegenheid van de 500ste vertooning van dit tooneelwerk, waarin Annie van der Lugt Melsert schittert in haar travesti-rol van Jan Govers, een reprise van dit tooneelstuk ge ven, eveneens in het Passagetheater op 20 Februari a.s. R. K. ARMBESTUUR. De gisteren gehouden liefdadigheidspredi katies met collecten hebben opgebracht: Frankenland 814,18 (1152,50)Singel 405 (492.65); Haven 452.02 (487.45); Aleidastraat 200 (175);" Gorzen 184.58 (196.96); Kapel Huize St. Liduina 116 (88.40); nagekomen 2 (10); totaal 2,173,78 (2.612.96). De cijfers tusschen haakjes zijn die van 1935. Wanneer er nog lezers mochten zijn van bovenstaande cijfers, die „gewetenswroeging" krijgen over de mindere opbrengst van bijna 450 ten opzichte van het vorig jaar, dan zullen hun nagekomen giften gaarne worden aanvaard: R. K. Weeshuis, Hoogstr. 44, alhier. R. K. S. V. EXCELSIOR. Algetneene vergadering heerenafdeeling. Vrijdag j.l. werd in „Amstelbron" een alge- meene vergadering van de heerenafdeeling ge houden waarop de voorzitter, de heer E. A. Leenderts een uitvoerige inleiding hield. Hij besprak de eisch dat het gezag nooit ver. drongen mag worden door de macht ei spoorde de leden aan om bij de successen die thans geboekt worden de goede clubgeest met alle mogelijke middelen te verstevigen. Hiervoor moeten soms offers worden ge bracht doch deze zullen diegene die club liefde bezitten niet moeilijk vallen. Hij weer er tenslotte op dat dank zij deze successen, het aanzien en de populariteit van Excelsior sterk toenemen waardoor een geweldige toe name van het ledental het gevolg is. Van alle leiders vroeg hij onverschillig hun functie, de volle activiteit. De notulen gaven geen reden tot bespreking, Nadat enkele bestuursmededeelingen waren gedaan, las de heer L. v. d. Toom Sr. een keurig verslag voor van de cricketaf deeling, waarvoor hij terecht een warm applaus in ont vangst mocht nemen. De cricketcommissie werd hierna in haar geheel herkozen en be staat uit L. v. d. Toom Sr., voorzitter, Th. Wiélemans, secretaris, C. Wuisman, Hoenderop en Th. v. Haagen, leden. Na ampele besprekingen over de plannen betreffende het komende cricketseizoen, volg de de rondvraag, waarvan druk gebruik ge maakt werd. Met een dankwoord sloot de voor. zitter de zeer druk bezochte vergadering. Aangifte van 17—18 Januari GEBOREN: Dirk, zoon van D. van de Lindt en E. J. Borst, Julianalaan 118 Jo hanna A.,'dochter van B. Kramer en A. E van Baal, le Tuinsingel 16 Gerardus H. zoon van A. Kruijs en C. S. Lange, Pemis- schestraat 11 Wilhelmus B., zoon van G. Schaap en E. L. Willebrand, Dr. Nolet straat I Wouter, zoon van B. Brouwer en K. J- den Engelsman, Teijlerstraat 6 Jan, zoon van F. Lowes en A. M. Wijzenbroek, Gor domstraat 6. OVERLEDEN: G. Schilperoord 6 jaar, Nas- saulaan 75 J. M. Poldervaart, echtgenoote van P. van der Kemp, 44 jaar, Nassulaan 75 P. J. Deijl, 70 jaar, Nassaulaan 75. SCHIEDAM, 18 Januari. Vertrokken Ita liaanscli s.s. Laura Laurs, ledig naar Rot terdam; Ned. s.s. Haulerwijk, ledig naar Rot terdam; Zuid-Slavisch s.s. Triglav, ledig naar Buenos Aires; Eng. m.s. Trigonia, le dig naar St. Kitts voor order. SCHIEDAM, 18 Januari. Aangekomen s.s, Marija Petrinovice, van Santander; Eng. s.s. Tartahy, ledig voor Grangemouth om olie te laden bij N.V. Schieveem in de Wil helminahaven. houdt van 20-25 Januari In onze groote Levens- mlddelenbedrijven hou den wl] een speciale Kaasdemonstratie. Gratis proeven: Beschuit met Roomboter en Kaas ter kennismaking met on ze kwaliteiten. En dan de prijs III Smakelijke Goudsche, Leidsche of Edammer Kaas, per pond 16 ct. Goudsche Broodkaas 40+ per pond 27 ct. Volvette Goudsche Kaas, per pond slechts29 ct. LeidscheKaas,1 esoort per pond22 ct. Prima Edammer Kaas 40+ per pond 29 ct. Onze bekende volv. Jarokaas p. pd. 33 ct. De fijnste Leidsche Kaas „Pan-Pan" per pond 32 ct. Beschuit, 2 pakken 15 Pr. volle Roomboter, zond. bon, p. pd. 80ct. Fijnste Bak- en Braad vet, p. pak v.af 16 ct, Fijne gekruide Boter hamworst p. ons 7 ct. Prima Rookworst per pond42 ct. Mager Ontbijtspek (aan een stukje) per V2 pond24 ct. Augurken p.literpotl 1 Prima Leverpastei p. V2 pondsblik 10 ct. Lamsregout p. pd. 21 Gedr. Rundvet of Reu zel per pond.. 25 ct. De fijnste Zuurkool p. pond7 en 9 ct. Gezouten Snijboonen per pond vanaf 9 ct. Spliterwten p.pd.v.af 6 Spinazie, uitgewogen, per pond 10 ct. U ziet het, goedkoop en dan nog 10 °/j levensmiddelen gratis door onze waarde volle cassations CONCOURS DE RUISVOORN. De Schiedamsche hengelaarsvereeniging de Ruisvoorn heeft gicteren een onderling con cours gehouden in de wateren rond Maas sluis. De uitslagen luiden: 1. P. J. Zuid- geest, 2. P. H. C. Minderman, 3. W. Hen driks, 4. A. P. Mastenbroek en 5. J, van Walsum. 20 Jan.: Groote Nutszaal Guameri-kwar- tet (8 uur). 20 Jan.: Groote Schouwburg Lustrum revue R. K. R. T. E. 8.15 uur. 21 Jan.: Groote Schouwburg Liefde (zilve ren jubilé Willem v. d. Veer bij het De I Boervan Rijk-ensemble), 8 uur (voor vol wassenen). Dagelijks: Roxy-theater, Lachen is troef (Henriëtte Da vids-revue) 8.15; Zaterdag-, Zondag- en Woensdagmiddag ook 2,15 uur; Zondagavond half 7 en half 10 uur (voor volwassenen). Stationsplein, Schouwburg, Oud-Heidelberg (Spree-gezelscltap) 8.15 uur Zondag ook 2 uur). Tivoli-Schouwburg, 'n Reuzenmeiddie Peggy (Rott. Ope rette Gezelschap) 8.30 uur (Zondag ook 2 uur (voor volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 23 dezer in: Grand, Diamond Jim (boven 18 jaar); Luxor, Die ganze Welt dreht sich um Liebe (volw.); Thalia, In 't witte paard (volw.); Studio, Jeanne (volw.); Corso, Nana (volw.); Olympia: Het le ven is niet zoo kwaad (boven 18 jaar)Victoria, Dat zaakje is niet pluis, en De Kruistochten (volw.)Capitol, De Roode wagen en Het liea van Parijs (volw.); City, De Roode wagen, en Het lied van Parijs (volw.); Lumière, Mazurka (volw.)Colosseum, Artisten, en Rare snuiters (volw.); Scala, Hartedief, en Een handige ver koopster. Tot en met Zondag 19 dezer in: De Doelen, De twee weezen (volw.) Tentoonstellingen: Museum Boymans, collecties KröllerMüller en Ko- nigs (tot 31 Jan.). Studio '32, werken van Pieter den Besten Diergaarde, tentoonstel ling De Mensch (tot 20 Jan.) UIT HET S. Z. C.-KAMP. I Vanavond, aanvangende kwart voor 10 uur zullen in het Sportfondsenbad aan de Bur gemeester Knappertlaan twee waterpolowed- strrjden, friendly games, gespeeld worden, n.l. S. Z. C. 2—V. Z. C. 2 (Vlaardingen) en Z C 1Poelmeer 1 POLYHYMNIA, 1 Het bestuur van de gemengde zangvereeni- ging „Polyhymnia" heeft besloten de generale repetitie van Verdi's „Requiem", waarvan de i opvoering op Dinsdag 28 Januari plaats heeft, I gratis toegankelijk te stellen voor de deel- 1 nemers' aan de werkloozencursussen. Deze 1 slotrepetitie wordt gegeven op Maandag 27 Januari in den R. K. Volksbond. Gisteravond te kwart voor acht is op den Groene Hilledijk, ter hoogte van het in aan bouw zijnde Kinder Ziekenhuis een ernstig I ongeluk gebeurd. Een auto, bestuurd door J. L., wilde de stoomtram die in de richting van de stad reed, links passeeren toen plotseling een wolk stoom van de locomotief over den weg kwam, waardoor den chauffeur het uitzicht volkomen werd benomen. Deze minderde vaart maar zag plotseling twee voetgangers voor zich. Hoewel hij onmiddellijk uithaalde was een aan rijding niet meer te voorkomen en beide voet gangers werden tegen de straat gesmakt waar zij bewusteloos bleven liggen. De G. G. D. heeft hen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht waar de man, de 28-jarige J. Haringa, uit de Bothastraat, kort na aankomst is overleden. Het meisje, de 16-jarige D. v. d. Male uit de Pompstraat, is met een emstigen hersenschudding opge nomen. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en de auto teneinde remproeven te i nemen, in beslag genomen. Getuigen van het ongeluk z(jn er niet, maar wel hebben politieagenten verklaard dat zij bij het passeeren van de stoomtram genood zaakt zijn geweest van hun fietsen te stappen omdat plotseling rookwolken van de locomo tief over den weg slierden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1