ïn^ÓTUKKEn i grondstoffen. KABOUTER WAT BEDOELT MEN MET KOLONIALE DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 59ste JAARGANG. MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 No. 17484 STADSNIEUWS. NIEUWE OPLICHTERSTRUC EEN IJSKOUDE DOUCHE. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE COLLECTEN. J. RIJKSTEN f W"v SLEEPBOOT GEZONKEN. In den Waterweg lek gestooten. SCHEEPVAART. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. HOOGE PAUSELIJKE ONDER SCHEIDING. De heer J. A. A- de Gruyter benoemd tot Geheim Kamerheer met kap en degen. ROTTERDAM. ZESDE PRIMAYERA. Beschermvrouwe H. K. H. Prinses Juliana. OPKOOPER DIE NIET BETAALDE. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. Passagetheater, Afgekeurd. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bU voorutbetaling: Per drie maanden 3.25: per maand 1.10. 'Per week 25 cent. BU bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.76, bö vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zt)n steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent Per stuk. Postcheque- e- girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1.55, elke regel meer 25 cent. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval j 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verjies van een duim; 75.bij verlies van een wijsvinger50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand 25.hij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. De liefdadigheidspredikaties, die gisteren in alle kerken, vanwege de St. Vincentius- Vereeniging voor de Stille Amen gehouden zijn, bracht op voor: de Frankenland ƒ722.95; voor de Havenkerk ƒ253.32 en nagekomen ƒ7.voor de Singelkerk ƒ469.28; voor de Gorzen ƒ122.35; voor de Bijkerk ƒ115 71- voor Huize St. Liduina ƒ41.32. Totaal 1731.93 In het Academisch Ziekenhuis te Leiden is na een operatie j.l. Zaterdag overleden onze oud-stadgenoot, de heer Jacob Rijksten. Zoo is hij dan eindelijk van ons heen gegaan nadat hij reeds enkele jaren aan 'n ernstige kwaal geleden had. In onderwijskringen was de heer Rijksten een bekende persoonlijkheid. Meermalen was hij afgevaardigde naar den Minister om de belangen der onderwijzers te bepleiten. Ook aan de watersport had Rrjksten zijn hart verpand. Hij was o.m. bestuurslid van de W. S. V. „Schiedam". Zoo is dan deze scherpe levendige geest heengegaan. Zijn verscheiden zal bij velen een ledige plaats in het hart achterlaten. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag a.s. op de begraafplaats Nieuw Eijk en Dui nen te Den Haag, 's middags te drie uur. R. K. VROUWENBOND. Kookdemonstraties. Het bestuur vestigt de aandacht van de Joden op de kookdemonstraties, welke mor genmiddag van" 24 uur in Gebouw Musis Sacrum vanwege de Technische Bedrijven wordt gegeven en welke gratis toeganke ij is voor alle leden met haar kennissen echtgenooten. Wed- Tijdens de pauze wordt door de a. Van Nelle thee geserveerd. WEER EEN! Hedennacht omstreeks 1 uur is op den Rotterdamschedijk, ter hoogte van het Roode Hek, wederom een auto van den dijk ge reden. Inzittenden waren een heer en dame, c,c familie M., uit Schiedam. oorzaak moet gezocht worden in de g adheid van den weg. De wagen reed eerst tot onderaan den dijk, waarna ze omsloeg. De auto werd deerlijk gehavend, terwijl de inzittenden met den schrik vrijkwamen. JUBILEUM Dr. v. VLIET. Hedenmiddag werd aan het Gemeente ziekenhuis voor Dr. v. Vliet, die zijn 25-jarig jubileum als arts, vóór een week geleden herdacht, een cadeau bezorgd vanwege de patiënten en de oud-patienten van Dr. Van Vliet, die dit jubilé niet geheel onopgemerkt voorbij wenschten te laten gaan. Het cadeau bestaat uit een groote azalia, alsmede uit een groote standaard met pot vervaardigd van Goudsch aardewerk. Het comité dank allen, langs dezen weg, die voor deze cadeaux hun bijdragen ver leenden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 14 Februari: Robert, zoon van H. C. M. Huijts en J. C. H. Besjes, Newton- plein 14; Fredericus Antonius Maria, zoon van F. A. Rensman en A. J. Bosman, Simon Stevinstraat 10. - - f - wrr-lfe. ïSK-r-ï*-.- - d v. Een overzicht van het volle ijsstadion te Garmisch-Partenkirchen tijdens het kunst- rijden voor paren. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie) EEN NIEUWE RECLAME. Geachte Redactie. Met het plaatsen dezer regels in Uw ge- eerd blad zult U mij verplichten. Bij voor baat mijn dank. Rustig zat ik in mijn huiskamer, toen opeens een vervaarlijk geklingel mij uit mijn overpeinzingen wekte. De bel klonk en schalde door de straat en steeds harder klonk het. Zeker brand, was mijn eerste gedachte en ik spoedde mij naar het venster. Wat kwam ik beteuterd terug geen brand, geen lorrenkoopman, neen de ge meente Schiedam maakt reclame! Kookt op Gas, las ik met groote letters. Gaat die gemeentezaak dan zoo slecht Moeten ze juist zoo als de winkeliers reclame gaan maken ja zelfs het publiek op de thee verzoeken jammer genoeg zonder- koekjes om hun product kwijt te raken? Het is dan zeker waar, wat ik in Uw geëerd blad las dat de omzet niet met honderden maar met duizenden guldens achteruit loopt en dat niettegenstaande onzen knappen Directeur. Mijns inziens zit dan ook ergens een fout, een groote fout! _7 Waarom het gas maar steeds duur ge houden, niettegenstaande hoe langer hoe meer het gebruik van petroleum toeneemt. Wij hebben een Hollandsch spreekwoord: „Met het getij verzet men de bakens", dat weet ieder koopman. Ik vrees echter, dat binnenkort een tweede reclamewagen zal rijden, met nog harder klinkende bellen en als reclame: Brand elec- triseh! -want ook daar wordt mee gewacht tot hoe langer hoe meer petroleumgas gebruikt wordt en de gemeente voor een tweede strop komt te staan. Presenteert dan de bezoekers der Tentoon stelling niet alléén gratis thee, maar met gebakjes. Men zal ze lekker vinden, maar de gemeente met hun dure tarieven laten zitten! Volgens onzen minister-president moet men aanpassen. De Gemeente moet zich dit her inneren. EEN INWONER. Varende op den Nieuwen Waterweg is Za terdagmiddag de 20 ton-groote stoomsleep- boot „Peter op het een of ander voorwerp lek gestooten. Het schip maakte direct veel water en de kapitein, Nouwer, trachtte het op den hoek van de Merwehaven en de Oos terhaven tusschen Schiedam en Rotterdam aan den grond te zetten. Deze manoeuvre mislukte doordat het schip afgleed en zonk. Vanmiddag heeft De Graaf Koelman's Bergingsbedrijf de boot gelicht, waarna zij naar Bolnes is gebracht voor het herstellen van de schade. ZWEMSPORT. S.z.c. zal Woensdag 26 Februari haar jaarlijksche alg. vergadering houden in Musis Sacrum. Buiten de gewone jaarverslagen zal ook het 25-jarig jubileum besproken worden. SCHIEDAM, 15 Februari. Aangekomen: Noorsch m.b. „Maud", met sisal van Pro- greso, Deensch m.b. Boringia, met stukgoed van Antwerpen; beiden in de Wilhelmina- haven. Zuid-Slavisch s.s. „Izgled. ledig van Antwerpen; Fransch s.s. „P.L.M. 22", ledig van Rotterdam, beiden om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 15 Februari. Vertrokken Deensch m.b. „Java", met stukgoed naar Hamburg; Noorsch mb. Thorsholm, ledig naar Las Piedras; Noorsch m.b. „Havprins", ledig naar Golf van Mexico. Gisteren is het de politie te Breda gelukt ^^aar aan te houden een automobilist uit Wouterdam' die zicb eenige uren tevoren te voor^enad schuldig gemaakt £n oplichting Toen h"^aar flesscben eau de cologne, was hij akiaS-et Zijn aut0 door Wouw tufte een winkel. waar'l5estapt in de nabijheid van vroeg. Aangezien Veen fIesch eau de cologne te merk" niet voorw?kelier het "gewensch" tig-e bezoeker even "en had' vroeg de def" te° mogen nemen naar "eSfhen mee vrouw te laten uitzoeken, welk om ligd... De automobilist stapte echter in den wagen en gaf den winkelier het Deze heeft echter uitstekend nagekeken en wist het auto-nummer te noteeren om ver volgens de politie zijn wedervaren mede te deelen, die telefonisch in geheel West-Brabant de politie en marechaussees met het geval op de hoogte bracht. Het resultaat was, dat de politie te Breda de bewuste auto wist aan te houden en den automobilisf resteerde. De man tracht e zijn houding noQ goed te praten met te verklaren, dat het zijn bedoeling was zijn vrouw die nota bene te Amsterdam thuis zat te laten uitzoeken om dan bij een volgend bezoek aan Wouw bij den winkelier af te rekenen. Unüanks haar groot overwicht in het veld gelukte het Sparta slechts één keer door de verdediging van H.D.V.Sheen te breken. De Schiedamsche achterhoede in actie. De leus van Solff: Kolonisieren heisst missionieren. (Van onzen correspondent.) B e r 1 ij n, 12 Februari 1936. Er worden aan gene zijde van het Kanaal gedurende de laatste dagen discussies over grondstoffen en koloniën gehouden en de echos, welke daarvan tot Duitschland door dringen, werken er als een ijskoude douche. Men stelt zich met verontrust hart de vraa<* of men werkelijk een slag ingeleid heeft zon der het voorterrein eerst voldoende te verken nen en dat beteekent niet alleen voor een, in militaire vormen denkend volk een bijna onherstelbare strategische blunder. De vraag is nu, of het signaal „Het geheel halt!" ge blazen zal worden, dan wel of men met de campagne voor het verwerven van koloniën, al dan niet als grondstoffen vermomd, voort zal gaan. Erkend moet worden, dat de discussies, welke in Engeland aan het brandende onder werp van den dag gewijd worden, ook op bui tenstaanders een teleurstellenden indruk ma ken. Hoe gaarne had men gezien, dat de woordvoerders daarginder klaar en duidelijk de stelling uitgewerkt hadden, dat bij een eventueele herverdeeling van het aanwezige koloniale grondgebied het belang van de in landers boven alle andere belangen primeert. Koloniale voogdijschappen kunnen slechts ethisch gefundeerd zijn. Aan deze stelling be- hooren, wij, Nederlanders, die mogelijkerwij ze zeer na in het ongeval betrokken gaan ra ken, ons met alle halsstarrigheid, waarover we beschikken, vast te houden. En wanneer die stelling ten onzent nog geen gemeen goed is, dan is het zaak haar rusteloos te propageeren en er steeds maar weer opnieuw op te hameren. Waarbij altijd nog een marge opengelaten kan blijven voor de rechtsaanspra ken welke Duitschland ten opzichte van zijn voormalige beschermingsgebieden uit 't onhan dige verdrag van Versailles kan putten. Bij een andere gelegenheid werd hier overigens nog betoond, dat, wat het tegenwoordige Tanganyka-territorium aangaat, Duitschland buiten Versailles om, nog een anderen rechts grond in het veld kan brengen. Midden in dezen strijd om koloniaal bezit is de heer Solff gestorven. Om redenen van actualiteit is het wenschelijk aan dezen man een woord te wijden. Hij toch was het, die de sehoone leus in de wereld bracht, „Kolonisie ren heisst missionieren!" Solff bracht deze leus niet in de wereld als privé-man of toen hij nog een ondergeschikt ambt bekleedde. .Hij ijkte haar, toen hij den hoogen post bekleedde van staatssecretaris van koloniën en hij dus de volle verantwoordelijkheid voor het bestuur, den vrede en de ontwikkeling van de Duitsche koloniën te torsen had. Het spreekt van zelf, dat deze stelregel niet bedoeld was om er het Christendom bij de in landers tegen heug en meug mede in te ran selen. Het is droevig, dat zoo iets vastgespij kerd moet worden, maar ook noodig. Solff echter zag, gelijk elk verstandig man hij moge dan geloovig, ongeloovig of nog wat an ders zijn in het Christendom nu eenmaal de rijkelijkst vlietende bron van beschaving, vrede, opgang, enz. die het menschdom ooit bezeten heeft. En hij verlangde, dat de inboor lingen van de Duitsche beschermgebieden on belemmerd toegang tot die bron zouden heb ben. Of zij zich er aan laven wilden of niet, was hun zaqk. Daarop mocht natuurlijk onder geen voorwaarde pressie uitgeoefend worden. In de practjjk heeft deze leuze, ook in het n e'fk a Van den IsIam doortrokken Duitsch os - fnka, zich zeer gunstig uitgewerkt. De vree e is er niet éénmaal door verstoord gewor- rlon Miocua den. Missie en zending konden hun bescha vingsarbeid bijna ongehinderd uitoefenen. Kiachten waren er natuurlijk af en toe, maar dat spreekt wel van zelf. Wij vernamen to D. O. A. wel eens, dat de plaatselijke regee ring den Islam lichtelijk bevoordeelde. Maar alles tezamen genomen, werkten Kerk en Staat in deze, onder Duitsche vlag staande gewes ten, op een manier samen, dat de inboorlin gen er het volle profijt van trokken. Benadert men deze situatie langs de lijnen van verge lijking, dan kan men Tonkin b.v. aanhalen. In welk gewest de vertegenwoordiger van de Fransche regeering, nog volstrekt niet zoo lang geleden, officieel geeselstraffen uit schreef ten faveure van de Tonkineezen, die VJSóï de kopist der Franschen het Christendom omhelsd hadden, maar er nu niet op den eer sten den besten wenk aan wilden verzaken. Het geeft te denken, dat een land, waarvan de minister van koloniën de leus uitgeeft „Ko lonisieren heisst missionieren!" door Versail les als onwaardig en ongeschikt verklaard werd een koloniale voogdijschap uit te oefenen. Zaak is het hier de volle aandacht aan te wij den. Maar daar mede verwerft men dan ook het recht die volle aandacht op een andere aangelegenheid saam te trekken. Op de vraag n.l. of deze hooge ethische leus van den heer Solff ook door het nieuwe bewind overgeno men geworden is. Er is reden hier het ergste te vreezen. Verantwoordelijke mannen in den Duitschen staat onwikkelen theorieën, ne gatieve zoowel als positieve, die zich aller- verderfelijkst en allernoodlottigst voor de in boorlingen van die gewesten moeten uitwer ken, welke eventueel onder nationaal-socialis- tisch bewind gesteld mochten worden. Wan neer lieden op inlanders los gelaten worden, die in het Christendom een verkapte voort zetting van den etruskischen afgodendienst zien; een som van al die gemeenheden, die slechts het meest verdorven, menschelijke brein bij elkaar kan denken; een eindelooze litanie van moorden, van verraad, van onze delijkheid, van gif, van dolken, enz. enz., dan is het zaak, dat er door derden om zekere garanties gevraagd wordt. Om garanties dat de Tonkinec^che geeselstraffen niet nogmaals herhaald worden. Konsekwent, logisch en va derlijk zou het van de lieden, die aldus over het Christendom denken, zijn, wanneer zij te genover de onder hun scepter komende inboor lingen den imperatieven eisch stelden zóó ver foeilijk en verderfelijk een godsdienst af te zweren, bij aldien zij hem reeds aanvaard mochten hebben. Van het gezichtspunt dier lieden uit zou dat zooveel als de fundamen- teele ethiek zijn. Mochten de inlanders weige ren te gehoorzamen, dan zou noodgedrongen de kiboko aan het woord komen. En „kiboko" is weer een swahili woord voor een zeer straf slaande zweep, welke uit de huid van nijlpaar den pleegt gesneden te worden. Inmiddels heeft lord Lothian in de „Times" 'n behartigenswaardig woord gesproken, toen hij naast „algemeenen toegang tot de grond stoffen" ook den „algemeen toegang tot de wereldmarkten" stelde. Want wat baat het een land al, wanneer het alle grondstoffen, die het hebben wil, cadeau in den schoot ge worpen krijgt en de andere landen sluiten hun grenzen af tegen invoer van de voorwerpen, welke uit die grondstoffen vervaardigd wer den. Wij mogen his lordship dankbaar zijn, dat hij deze eenvoudige aangelegenheid in weinig woorden zoo klaar uitgewerkt heeft. Met het woord „grondstoffen" wordt tegen woordig n.l. geweldig geknoeid en het is raad zaam den pas met zekere behoedzaamheid te markeeren. In het bijzonder behooren diege nen dat te doen, die ten volle bereid zijn zwa re offers te brengen om vrede en welvaart in deze wereld te helpen bevorderen. Dit edele doel kan niet met halve of heele leugens ge diend worden en daarom is het zaak allereerst te weigeren met die lieden in zee te gaan, die het woord „grondstoffen" slechts gebruiken als een mom. Deze menschen dragen dat woord op de lippen, maar in hun hart bedoelen zij territoriaal bezit. Misschien hebben zij ge rechtigde claims op zulk territoriaal bezit. Maar dan behooren zij dat openlijk te zeggen. En dan moge de hemel geven, dat die claims niet zonder meer in de papiermand geworpen worden. Er wordt ook met het nog duidelijker woord „koloniale grondstoffen" gemanipuleerd. Te- SCHIEDAM, 17 Febr. Officieele noteering van db commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 1.a ƒ1,10. genover dezen doorzichtigen term kan men slechts één houding aannemen, men moet weigeren over den inhoud ervan te discuteeren, want die inhoud bestaat niet. Er bestaat geen koloniale grondstof en het begrip werd slechts in de wereld gezet om langs een omwegje tot territoriaal bezit in de tropen te geraken. Hier geldt het nogmaals: Over dat territoriaal be zit in de tropen valt te praten, maar dan moet het beest ook bij zijn waren naam genoemd worden. En nu is er ook nog de vraag, waar die grondstoffenkwestie eigenlijk ophoudt. Steen kolen zijn voor Italië b.v., ijzererts voor Duitschland zeer gewichtige grondstoffen, die echter van het buitenland betrokken moeten worden. Precies als rubber of kinabast, Ook is er nog het spreekwoord, dat men al doende leert. Daarom lijkt het raadzaam den promo tors van de grondstoffentheorie te verzoeken eerst eens zulke kwesties als die van de juist genoemde steenkool en ijzerertsen tot oplos sing te brengen. Wanneer dat voor goed voor elkaar zit, kan men gevoegelijk weer een stapje verder gaan. Men zou te dier behoeve b.v. van Zweden een Duitsche- en van het Roergebied een Italiaansche kolonie kunnen maken. Dat lijkt een gekke oplossing en de schijn bedriegt hier niet. Maar is het dan ook niet gek van Brazilië een kolonie te maken om een ander land aan goedkoope rubber te helpen of van Louisiana een van wege de ka toen? Het heeft Z. H. Paus Pius XI behaagd den heer J. A. A. de Gruyter te 's-Hertogenbosch te benoemen tot Geheim Kamerheer met kap en degen. Mgr. Diepen heeft den heer de Gruyter he den bij zich ontboden en aan Z.Ed., in tegen woordigheid van mgr. dr. B. J. Eras, procu rator van het Nederlandsche Episcopaat te Rome, deze hooge onderscheiding meegedeeld, die verleend werd op grond van de groote diensten door den benoemde bewezen aan het katholiek onderwijs, aan liefdadige instellin gen en aan het Nederlandsch Pauselijk Col lege te'Rome. Voor de van 9 tot 19 April a.s. in de Ne- nijtohal te Rotterdam te houden voorjaars bloemententoonstelling nemen de inschrijvin gen in aantal en belangrijkheid toe. Deze week noteerde men een inzending bloeiende Dahliaplanten. De geweldige pres tatie, die noodig is om in April bloeiende Dahlia's te hebben, is een wonder van cultuur. Tevens zal een groote inzending bloeiende Hortensiaplanten in de allernieuwste varië teiten en kleuren door een Aalsmeerschen kweeker worden ingezonden. Onderhandelin gen zijn gaande over een zeer belangrijke groote groep Orchideeën. Bloeiende warme- kasplanten, groote cyclamen en een groep nieuwe Begonia's zullen aan het leven in de Aprilmaand een oogenblik doen twijfelen. De verscheidenheid zal dit jaar wel bijzonder groot zijn. Heeft verschillende zaken gedupeerd. Aangehouden en in bewaring is gesteld de 34-jarige lorrenkoopman A. L., die verschil lende handelsondernemingen heeft gedupeerd. De man maakte er zijn werk van oud-metaal op te koopen en de betaling uit te stellen onder voorwendsel, dat hij eerst betaling moest ontvangen van zijn afnemers. Stuurde de zaak in kwestie een bediende mee om het geld meteen in ontvangst te nemen, dan wist de koopman dezen lastigen metgezel meestal wel op de een of andere wijze kwijt te raken. Van zeven zaken is aangifte bij de politie binnengekomen, dat zij door L. gedupeerd zijn. Mochten er meer zijn dan verzoekt de politie van het bureau aan de Groote Paau- wensteeg daarvan aangifte. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Oostelijke tot Zuide lijken wind, nevelig tot zwaar bewolkt, wel licht eenige regen, temperatuur om het vries punt des nachts, overdag lichte dooi. lederen Maandagavond repetitie Harmo niegezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11' repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen ln het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. l'ooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie man- nenzangvereeniging „Inter Nos", café De Seinpost. Eiken Woensdagavond indoortralning S.G.V, Gymnastieklokaal naast Gezellenhuls. lederen woensdagavond om naif 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot nalf 11 repetitie Kon. Zangvereenigtng Schie dam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. v. Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Musis Sacrum. lederen Donderdagavond van810 uur repetlte Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot halt 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schledamscüe locale Gezellenvereenlguig, on der leiding van den eerw. Praeses to gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8.30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 0 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. leaeren tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pauius". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Nea. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St Antbonius'* van 7,30—8,30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Dinsdag 18 Februari. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië", 's avonds 8,15 uur. Gebouw R. K. Volksbond, Maandelijksche ledenvergadering. Spreker zeereerw. heer pastoor Nuenen O.E.S.A. Feestavond „Katholiek Leven". Opvoering van „Polly Perkins". Musis Sacrum, 8 uur. Vrijdag 21 Februari. Ledenvergadering St. Barbara Vereeniging tevens bestuursverkiezing. R. K. Volksbond, Opening 8 uur. VOORZIET U VAN GOEDE HULP, HOUDT STEEDS EEN BIJ DE HAND.I 18 Febr.: Doelen, 8,15 uur, Uitvoering „Excelsior". BIOSCOPEN. Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 20 dezer in: Luxor, Zwarte rozen (volw.)Grand, Kermis gasten (volw.); Thalia, Love me for ever (bo ven 18 jaar); Studio, Midzomernachtdroom (bo ven 18 jaar); Lumière, 20.000 mijlen over zee; Capitol, Wij zijn niet bang, en Miss Amerika' (boven 18 jaar), City, Jeugd in nood en De avon turen van een schoonheidskoningin (boven 18 jaar)Colosseum, Een vrouw van de wereld, en Mijnheer zoekt een woning (volw.); Olympia, De geluksster (volw.); Scala, Op de planken en De zanger van Broadwey (boven 18 jaar)Centraal, Het mystrie van de 39 voetstappen en Een han dige verkoopster (volw.); Victoria, Juffie Blauw baard en Artisten (boven 18 jaar); Ooster, Vaders Eerewoord en De verliefde modekoning, (volw.) D a g e 1 ij k s: Groote Schouwburg, Lachende comedianten (Bouwmeester-revue) 8 uur (v. volw.) (Zondag ook om 2 uur)Roxy-theater, Hoe mallerhoe mooier (Ned. Revue) 3 uur, Woensdag ook 2,15 uur, Zondag 2,15, 6.30 en 9.15 uur (voor volw.). Tentoonstellingen: Studio '32. Werken van D. H. W. Filarski. Schiedam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1