DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN TENfE 59ste JAARGANG. VRIJDAG 24 APRIL 193(5 No. 17541 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. OPIUM-SMOKKEL IN DE MAASSTAD. CRISIS-COLLECTE. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 TURNUITVOERING r. K- s- v- „EXCELSIOR". bloempjesdag. c. OP 30 APRIL DE VLAGGEN UIT! burgerlijke stand. EEN „MAASBODE"-RIDDER. NOODLOTTIG ONGEVAL. Een baby van tien maanden door lysol vergiftigd. Dertig pond in beslag genomen ter waarde van f 1500. CHINEES VOORTVLUCHTIG. DIT NUMMER BESTAAT UIT, VIER BLADEN. KONINGSBRUG ONTZET. Uitslag van den wedstrijd. DE KRUISER „DE RUYTER". „DANTE" NAAR ROTTERDAM. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. abonnementsprijs van de nieuwe S(-'RUsdamsOHE COURANT bedraagt, franco vooruitbetaling: et drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. ®U bezorging franco per post bedraagt de ab°nnementsprtJs per drie maanden 3,75, bij v°ormtbe taling. Losse exemplaren ztfn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar ft 8 cent ®er stuk. Postcheque- en girodienst No. 81440. ^'bgave van de N.V. de Courant De Maasbode *e botterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT m De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig» heidsadv. worden geen contracten afgeslotea. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. G 500.- bii overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.— bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een dmm; 75. bij terlies verlies J ™o„,e Mc»..e„ v,n ee.h.nd, =5.- bij verlies v.„ eiken „deren vinSer. D. V,,eekerlnB np de vonnv.srden per „...d in dl. bl.d sv.rd, gedenk,. vao een wijsvinger; T ou- U,J ,crura Gisteravond heeft ;Excelsior voor een ei-volle zaal wederom haar jaarlijksche gym- hastiek-uitvoering gegeven, welke ditmaal niet op de gebruikelijke wijze door den voor zitter werd geopend, daar deze momenteel wegens ambtsbezigheden in het buitenland vertoeft, doch de moderne techniek maakte het toch mogelijk dat de heer E. Leenderts een woord van welkom tot de aanwezigen kon richten. Ofschoon wij niet alles konden ver- staan, is toch het voornaamste ons niet ont gaan, n.l. de aansporing om loten te koopen, waarvan de baten zijn bestemd voor aflossing Van de tribune-schuld. Eveneens werd op den a.s. promotiewedstrijd gewezen tegen Bever wijk. Excelsior verwacht Katholiek Schiedam op haar terrein. Zeer tot onzen spijt kunnen we de tumult- Voering niet alleszins geslaagd noemen. Na den keurigen opmarsch en den vaandelgroet werden de nummers van het programma vlot afgewerkt en kwamen direct de meisjes-adsp. 11 op de planken met een vrije oefening, welke op de oefenavonden zeker veel beter zal zijn uitgevoerd, evenals de dito oefening door de jongens adsp. I. °ok de „Kleuteroefeningen" hebben we wei eens beter verzorgd gezien. We vermoeden, ^at de jongens adsp. II de toekomst zal wor den als heerenafdeeling, want het is toch zoo echt jammer, dat er brj de katholieke jonge mannen zoo weinig animo bestaat om onder de deskundige leiding, waarover Excelsior beschikt, ide gymnastiek te beoefenen. De voetbalenthousiasten moesten eindelijk eens Saan beseffen, dat een paar weken indoor- btaining niet voldoende kan genoemd worden. Na de pauze konden we werkelijk genieten Van de dames-senioren en junioren I die een V1°Ue en keurig gelijkgaande vrije oefening ''■'l beste gaven. Een tien! Dat moet flink heid kweeken! Ook de dames jun. II hebben hun best gedaan om de niet gemakkelijke st°k-oefening zoo mooi uit te voeren. De "Vuurvliegjes" bereikten 't gewenschte effect Ge „girldance" door „gentlemen" uitgevoerd had wederom hetzelfde succes als vroeger, echter kon ons de „Matrozendans met be koren. Waarschijnlijk wordt daarmede op den duur juist het tegenovergestelde bereikt, van wat de gymnastiekbeoefemng nastreeft. Wij geloven ook niet dat een dusdanige kleeding cle meest verkieslijke is om de beoogde char me te bereiken. Hoog brug en rek werden op de bekende wijze verzorgd door Olympia, onder de be proefde leiding van den keurtumer Hopstein; doch ofschoon deze medewerking ten zeerste op prijs zaï worden gesteld, vooral waar er zulk prae^yg. werk werd geleverd en de eeren adembenemende acrobatische toeren °n zien, moest het, nogmaals, niet noodig zyn, tiid^a dankwoordje kon men, daar „de h Van gaan nog niet gekomen was", het ,art ophalen aan een dansje en werd er ,ri"t van het bal gebruik gemaakt, dank zij e Zorgen van de firma Jongsten, hoewel een strijkje wel gemist werd. Voetbal. Programma voor Zondag a.s.: Excelsior 1 ""^D.E.M. 1, 2 uur; Excelsior 5VGM 2, 12 hur; Excelsior 6BSV 2, 12 uur. Het le elftal is in de promotie-ronde slecht Sestart en verloor j.l. Zondag in een minder fortuinlijke wedstrijd van D.S.S.H. te Haar lem met 21. Morgen komt D.E.M. uit Bever- Wjjk op bezoek. Wil Excelsior haar kans op een re-entree in de le klasse behouden, dan dient er absoluut gewonnen te worden. WÜ rekenen er dan ook op, dat v. Lingen c.s. zich tot het uiterste zullen inspannen en hun aanhang niet teleur zullen stellen. Er wacht ons een zeer spannende kamp. Excelsior verschijnt met de volgende opstel ling- c 00 - R- Kieinekoort; achter: J. Ooster- h°lt en S. Ba; midden: Th. Prein, R. v. Lingen. ^rzen; voor: L. van Lingen, G. v. d. Li G. Oosterholt, H. Nieberg, J. Lourens. DE ORANJEvÊreENIGInÜ VEEOADERT Wij herinneren er He i.a«„ v>n jevereeniging aan, dat hedenavond een al- gemeene vergadering wordt gehouden te 8 uur in den R. K. Volksbond. Op dezen vergadering zal de burgemeester mr. dr. F. L. J. van Haaren tot bescherm heer worden geïnstalleerd en zal de burge- meester tevens nog een rede hou en. Bjj of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schie dam hebben bij hun besluit van 23 April 1936 de beslissing op de verzoeken van: 1. de N.V. Nederlandsche Petroleum Maatschappij „Purfina" om vergunning tot het vervangen van de in en op het trottoir van de Frangois Haverschmidtlaar.,vóór het pand no. 74a, staande hand-bgnzine-aftap- pomp door een electrische met een electro motor van 1/3 P.K.; 2. de N.V. Wilton-Fijenoord om vergun ning tot uitbreiding van de machinefabriek en scheepswerf op het Buitenland van Klein- Babberspolder; en 3. A. Petterson (Electrische Meubelfa briek Excelsior") om vergunning tot op richting van een meubelfabriek in het pand Mariastraat 12. Verdaagd, aangezien het desbetreffend on derzoek nog niet is geëindigd. SCHIEDAM, 24 April 1936. ONZE VERKENNERS. Gisteravond hielden de Welpen en Verken ners van de St. Franciscusgroep hun jaar- lijksch St. Joriskampvuur op het terrein van den heer Meijer in de 's Gravenlandsche Pol der. Vanaf de St. Liduinakerk, Frankenland, trok men na bijwoning van het Liduinalof in optocht naar het kampvuurterrein. Nadat hier het vuur door den Aalmoeze nier, kapelaan H. J. A. Koopman, gezegend was, opende hopman Baars den avond, direct waarna door allen, uit volle borst, het „Hoort zegt het voort" gezongen werd. Gehuld in kampvuurmantels zaten alle leden van de groep gehurkt rond het vuur en werd met vlotheid, verkenners eigen, het programma uitgevoerd. Allereerst gaf akeela G. Meijer een over zicht van de voornaamste gebeurtenissen in de Welpenhorde, direct gevolgd door een enthousiaste yell van de Verkenners, voor de bereikte resultaten. Hierna volgde het over zicht van de Verkenners door den hopman, aangevuld met vele practische werken voor de toekomst. Zooals altijd, werd ook nu weer door den aalmoezenier de'boodschap van den hoofd- verkennersgeestelijke voorgelezen, die speciaal de nadruk legde op: goed te zijn voor ande ren en goed te doen aan anderen. Onder het Jorisverhaal van den aalmoeze nier was er doodsche stilte rond het vuur en men voelde de eenheid en broederschap die van dit troepje wakkere jongens uitging. Alles afgewisseld met zang en yells was de juiste stemming aanwezig, temeer daar alles aantoonde dat er met de groep iets bereikt is en men de toekomst vol vertrouwen tegemoet kan zien. Een plechtig moment was op het einde van het kampvuur de hernieuwing van de belofte, In 2 gesloten cirkels stonden de Welpen en Verkenners rond het vuur en herhaalden lang zaam hun belofte. Tot slot werd het Wilhelmus gezongen en na gebed en zegening trok men met slaande trommels terug naar het clubhuis aan de Lange Haven. Naar wij vernemen bestaat er Ze 1 tot 2 uur gelegenheid in den Vo i °m zich op te geven als collectrice voor L bloempjesverkoop op Zondag 3 Mei, ten a te van den R. K. Bond voor groote gezinnen. ONEERLIJKHEDEN. p- R. heeft bij de politie aangifte gedaan dat zijn rijwiel dat hij tijdens een begrafenis bij de ingang van de Alg. Begraafplaats al hier had gezet, na afloop verdwenen was. J. A. van hier heeft aangifte gedaan dat zijn regenjas, die hij in de garderobe van een feestzaal aan de Nieuwe Haven had afgegeven, verrnoe(ieiijk ontvreemd is. W. F. Z. van hier heeft aangifte ge daan, dat zijn rijwiel, dat hij onbeheerd voor zijn woning aan de b. K. Laan alhier had geplaatst is ontvreemd. HOOGSTRAATBELANGEN. In aansluiting °P c'e reeds eerder geplaat ste berichten verwijzen wij naar een adver tentie, voorkomende elders in dit blad, OPENBARE VERKOOPING. Door notaris van Ellekom werd hedenmor gen in veiling gebracht: J I. Het pand Hoogstraat 134, ingezet op 5750. Verkocht voor 5750. II. Het woonhuis Leliestraat 31, ingezet op ƒ675. Verkocht voor ƒ825. GESLAAGD. Bij de, op 16 April door het Centraal Bu reau Instituut Pont, te 's-Gravenhage ge houden examens, slaagden o.m. voor het di ploma kantoorstenograaf (130 lettergr. p. m.j de dames: F. van Rossen, N. de Graaf, S. Eysberg en de heeren: C. v. d. Hammen, J. Post, J. Verkade. En voor het diploma Kantoorstenograaf Engelsch, mej. C. Möhring. Allen leerlingen van de Erkende Pont School alhier. HERMES D. V. S.—R. C. II r]( Z°"C'ae' a-s- speelt Hermes D. V. S. F n V SRVan de bekerwedstrijden van tV r-, 4, teg:en R- G. H. uit Haarlem. Hermes D. v. s opstelling: ^chqnt ln dc Ogende A. Beun d. H Breitner, Th. Janse, a. BOS, A. Bergkotte, P. Bromberg m N Jong, I- v. d. Tuijn, a. v. cl. Tuijn A Eembergen, L Borrani v. De Schiedammers zijn zich bewust van moeilijkheden, die nog wachten, en zullen dezen wedstrijd als een serieqgen oefen1 striid beschouwen, zoodat een aardige moeting mag worden verwacht. voor den de van de dus ont- NIEUWE AFDEELING VAN T. H. O. R De Schiedamsche vereeniging tot lichame lüke opvoeding T. H. O. R. is voornemens een dames-seniores-afdeeling op te nc- en voor ongeoefende dames boven 25 jaar tn onae oefende dames boven 30 jaar. De eerste oefenavond wordt gehouden Mei a.s. in het gymnastieklokaal aan de Ant. Huijsstraat. HET WIT-GELE KRUIS. Jaarverslag 1935. Het afgeloopen vereenigingsjaar 1935 ken merkte zich door een geleidelijke ontwikke ling. De nieuwe afdeelingen praenatale- en kleuterzorg zijn nog- niet tot volle ontwikke ling gekomen, maar de noodzakelijkheid van hun bestaan zal zich in de toekomst ongetwij feld door een drukker bezoek gaan uiten. Ledental. Het ledental is van 1624 (v. teruggeloopen tot 1526. Dit is ongetwij feld voor een organisatie een veeg teeken. Het belet een verderen groei van de veree- nigingswerkzaamheden, een groei, waaraan nog zeer veel behoefte bestaat. Het bestuur heeft dan ook besloten de pro paganda op intensieve wijze ter hand te ne men. Deze actie is'inmiddels begonnen. Wijkverpleging. Deze belangrijke afdee- ing werd verzorgd, evenals vorig jaar, door twee religieuzen en '1 Ieekeverpleegster. Er werden 286 (v. j. 227) patiënten ver pleegd, waarbij 11.575 (v. j- 9227) bezoeken afgelegd werden. Deze toeneming van bijna 2500 bezoeken maakte noodzakelijk, dat de 3 verpleegsters volledig in dienst van de ver eeniging kwamen. De afdeelingen Kethel en Overschte werden door de Schiedamsche zusters verzorgd. Kraamverpleging. In het afgeloopen jaar zijn 229 kraamvrouwen verpleegd (v. 216). In 115 (v. j. 113) gevallen werd ook assistentie verleend bij de bevalling. Deze toename maakte noodzakelijk, dat onze kraamverzorgster, mej. v. d. Burg, verschil lende malen geholpen werd door de wijk- verpleegstres. Er is 25 maal linnengoed uitgsHend. Hulp in de hutshouding. De groote financieele zorgen, waarmee deze afdeeling r ide sterk verminderde bijdragen te kampen had, hebben noodzakelijk gemaakt, dat enkele maatregelen getroffen werden. Er is een besluit genomen niet langer dan 3 weken hulp te verleenen, terwijl de regle mentaire voorschriften nauwkeuriger toege past worden. In 91 (v. j. 69) gezinnen werd bij beval ling hulp verleend. Wegens ziekte werden 27 gezinnen (v. j. 37) geholpen. Deze hulp werd gegeven over 1795 (v. j. 1652) heele dagen, 206 (v. j. 195) naive da gen en 639 (v. j. 1053) uren. Ook hier weer, ondanks de beperkende bepalingen, een niet onbelangrijke uitbrei ding van de werkzaamheden. Consultatie-bureau voor zuigelingen. Bij deze afdeeling kan men zeker spreken van grooten bloei. Het spreekuur, dat eenmaal per week door Dr. A. Schaaf gehouden wordt, is nauwelijks toereikend voor de groote toe loop. Er werden 313 (v. j. 267) zuigelingen geholpen. Nieuw ingeschreven werden 200 (v. j. 211) zuigelingen. In totaal werden 1812 (v. j. 1631) consulten gegeven, terwijl de wijkverpleegsters 350 (v. j. 319) hiusbe- zoeken verrichten. De voeding bij aanmelding bestond bij 130 kinderen uit borstvoeding, 22 kinderen uit gemengde voeding en 48 kinderen uit kunst voeding. De moedercursus werd ook dit jaar gehou den door Zr. A. Hoskam. Er waren 25 deel neemsters (v. j. 57). Het adviesbureau voor kleuters, gehouden door Dr. A. Schaaf, werd bezocht door 14 kinderen. Het adviesbureau voor zwangeren, gehou den door Dr. v. Bouwdijk Bastiaanse, werd bezocht door 15 vrouwen. De financieele toestand kan op het einde van 1935 bevreedigend genoemd worden, doch het spreekt vanzelf, dat een betere finan cieele basis noodzakelijk is in verband met de in de toekomst te nemen uitbreidings maatregelen. Het jaar 1935 heeft de reeds aangekondig de contributieverhooging gebracht van ƒ0.60 per jaar. Op het ledental heeft deze verhoo ging geen nadeelige invloed gehad, zoodat we deze maatregel als geslaagd kunnen be schouwen. 0 In December 1935 is een speldjesdag aan de kerken gehouden, welke slecht3 een ma tig resultaat opleverde. Bestuur. De vereeniging leed in de aanvang van 1935 een gevoelig verlies door bet overlijden van den heer C. „ansen. De vereeniging heeft veel aan zijn groote tóe wijding en ijver te danken. Hij werkte steeds zeer accuraat en stond op de bres, waar het gold de belangen van het Wit-Gele Kruis te verdedigen. Voor het vele werk, dat hij steeds verrichtte, zal zijn nagedachtenis steeds hoog in aanzien blijven. In zijn plaats werd geen nieuwe penning meester gekozen, maar het werk is door mej. C. Jansen als administratice overgenomen. Het bestuur was als volgt samengesteld: Arts R. H. M. Geerdes, voorzitter; Arts A. J. L. Kunze, secretaris; de dames mevr. v. Adrichem, mevr. Beukers, mej. Rebers, de heeren v. d. Drift, Holiërhoek, v. Heusden, Mouwens. De Weleerw. Heer Kapelaan Bekkers stond het bestuur bij als Geestelijk Adviseur. Er werden in het afgeloopen jaar 5 be stuursvergaderingen en 1 ledenvergadering gehouden. De toeneming der werkzaamheden, zooals we die zien bij de wijkverpleging, de kraam verpleging en de hulp in de huishouding, staat niet in verhouding tot de groie van het ledental. Dit vindt zijn oorzaak in een ook op ander terrein merkbare vergrooting van d-_- behoeften. Dit meerdere werk brengt op den duur voor de vereeniging grootere kos ten mede, die niet gedekt worden door groo tere inkomsten. Deze factor, gevoegd bij de wenschelijkheid het Wit-Gele Kruiswerfe op vele gebieden, zooals daar zijn praenatale zorg, tuberculosebestrijding, kleuterzorg, enz. enz. uit te breiden, doet oogenblikkelijk in het oog springen de dwingende noodzakelijk heid middelen te vinden om de organisatie te Het geeft voldoening, dat reed3 gesproken mag worden van een grooter vlagvertoon op .Nationale Feestdagen. Zoolang wij echter nog niet kunnen wij zen op een „Schiedam in Vlaggentooi" moe ten wij erop blijven aandringen, dat niemand die een vlag. heeft, achterwege blijve, ze ook uit te steken. Nu wij' nóg slechts twee Vorstelijke ver jaardagen mogen vieren, moeten wij het ons tot een eer rekenen, op die dagen ook van onze vreugde blijk te geven. Over enkele dagen is het Julianadag; de verjaardag van onze geliefde Prinses. Laat nu niemand achterblijven, steekt allen uw vlag Uit. Wie nog geen vlag heeft bedenke, dat de inventaris van het huisgezin van een recht geaard Nederlander niet compleet is, zoolang de vlag daaraan ontbreekt. Zorg dus nu, dat in 1936 gesproken zal kunnen worden van een met vlagg'-.n gesierd Schiedam'en vergeet vooral niet op 30 April uw borst met Oranje te tooien. vergrooten. Het eenige doeltreffende middel is uitbreiding van het ledental. Het is daarom goed een beroep te doen op allen, die daartoe in staat zijn om onze actie tot vergrooting van het ledental krachtig te steunen. Door het lidmaatschap van het Wit-Gele Kruis dient men niet alleen eigen, maar ook sociaal belang. De exploitatierekening sluit met een na- deelig saldo van ƒ121,99. De „Kuip in de Huishouding" heeft een voordeelig saldo van 111,48. Aangifte van 23 April. GEBOREN: Maria A., dochter van J. Bol len en A. J- van der Sloot, Strijenschestr. 21 ONDERTROUWD: W. van der Kaden, 28 jaar en E. Post 22 jaar J. Douw 30 jaar en J. M. c. Onderdelinden 28 jaar J. L. A. van der Helm 27 jaar en E. M. Rebers 25 jaat J. P. M. Koevermans 34 jaar en J. de Wilde 29 jaar P. F. Immerzeel 25 jaar en G. E. Jansen 21 jaar J. P. C. Juijn 27 jaar en J. A Wissenburg 30 jaar C. U. Kamp man 33' jaar en M. L. P. W. Hooghuis 29 j. L. C. van Zuidam 33 jaar en E J. Rond- berg1 32 jaar B. StoutliSLiicl6l 20 jaar 6n J Baris 20 jaar A. Faas 24 jaar en P. M, valt Sijk 24 jaar B. Solinger 23 jaar en L. van der Wiel 21 jaar K. Brinkman 27 jaar en G. IJsselstijn 25 jaar B. P. Bos man 21 jaar en E. C. Bergwerff 22 jaar C. Meulstee 26 jaar en P. K. van Hekke 24 jaar C. J- Krabbendam 24 jaar en M. Graafland 21 jaar M. Mak 28 jaar en M. E. van der Boor 24 jaar W. Rongen 23 jaar en J. J. Gerritse 24 jaar. GEHUWD: A. T. Kreuger 26 jaar en P. E M. Rademakers 19 jaar C. Suttorp 27 J. en J. C. van Sliedregt 25 jaar D. Voogd 27 jaar en A. van Katwijk 23 jaar. Gisteren vierde de heer H. B. Gieszen, meesterknecht op de machinezetterij van „De Maasbode" z'n 65en verjaardag, waarmede hij den pensioengerechtigden leeftijd bereikte, na gedurende 47 jaren dit blad te hebben gediend. Bij deze gelegenheid mocht de directeur hem de verblijdende mededeeling doen, dat H. M. de Koningin hem op voordracht van den Minister van Sociale Zaken heeft toe gekend de eeremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Dinsdagmiddag is door een noodlottige ver gissing de tien maanden oude baby van de familie M. Hessels, wonende aan de Meekrap straat, welk kind ziek was en van medicijnen moest worden voorzien, door het toedienen per vergissing van een lepel lysol, ernstig vergiftigd en gisteren in den loop van den dag aan de gevolgen overleden De moeder van de baby vroeg den vader Dinsdagmiddag even het medicijnenfleschje aan te geven. Per vergissing gaf hij echter een fleschje, waarin zich lysol bevond. De moeder diende een eetlepel toe, met het boven omschreven noodlottige resultaac Dr. de Vries van den Strevelsweg werd onmiddellijk ge waarschuwd, doch kon niets meer uitrichten, De baby is gisteren in den loep van den dag aan de gevolgen overleden. Woensdagavond om half 12 kwam een sur- veilleerend agent van politie den 42-jarigen roeier L. K. wonende op Katendrecht, in de Veerlaan tegen. Deze droeg op zijn rug een pak in jute gewikkeld. Daar dit aan den agent verdacht voor kwam, hield hij den roeier aan en vroeg wat er in het pak zat. Toen de man antwoordde ,,dat weet ik niet" moest hij mee naar de post aan den Linker- Veerdam. Het bewuste pak werd nagezien en er kwamen uit 30 pakjes opium, elk van één pond, ter waarde van 1500 gulden. De roeier zeide het pak ontvangen te hebben van een hem onbekenden Chinees, die hem opdracht had gegeven het pak te bezorgen aan een Chineesche Wisselbank op Katendrecht. Aangezien het vervoer van opium strafbaar is, werd de roeier overgebracht naar het politiebureau aan het Sandelingplein. Bij het verhoor, dat den roeier werd afge nomen, zeide deze, dat hij Woensdagmiddag liep te wandelen op Katendrecht. Hij ont moette een Chinees, die hem in gebroken En- gelsch vroeg, of hjj een rijksdaalder wilde verdienen. Hij moest daarvoor des avonds een pakje naar een Chineesch Wisselkantoor brengen. Om negen uur zou de Chinees hem ontmoeten bij de oude fabriek van Wilton aan den Kous. De roeier was des avonds naar het afgesproken adres gegaan en na een uur tje „schilderen" kwam de Chinees opdagen met'het bewuste pak. De roeier stapte op de tram en nam daarna een autobus, doch nog voordat hij het Wisselkantoor had bereikt, was hij aangehouden. Op de vraag van de politie of de roeier den Chinees kende, antwoordde de aangehoudene, dat de Chinees had gezegd thuis te hooren op het Engelsche toeristenschip „Antenor" liggende in de Lekhaven. De politie begaf zioh mét den roeier naar het schip en met medewerking van den kapitein moest de ge- heele Chineesche equipage aantreden. De roeier kon echter zijn Chineeschen opdracht gever niet ontdekken. Men is vervolgens naar de Chineesche Wis selbank gegaan, waar tevens een restaurant is gevestigd. Ook hier werden alle aanwezige Chineezen op een rij gezet, maar weer was het resultaat nihil. Tenslotte werd proces-verbaal opgemaakt tegen den roeier, omdat het vervoer van opium verboden is. De Chinees is echter nog voortvluchtig. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrok ken, aanvankelijk opklarend, later weer eenige kans op regen, kans op nachtvorst, weinig verandering in temperatuur. Verkeer gisterenavond een tijdlang gestremd geweest. Gisterenavond om half tien werd het Noor- sche s.s. „Visten" door de sleepboot „Volhar ding" vanuit de Binnenhaven versleep! naar de Koningshaven. Daar de Visten" uit de richting dreef, botste de boot tegen de brug over de Koningshaven op, waardoor het dek- stut van het vaste deel van de brug werd ont zet, met het gevolg, dat de brug niet meer gesloten kon worden.' Het verkeer was hier door gestremd tot gisteravond plus minus één uur. Gedurende deze stremming is het verkeer omgelegd. Vandaag heeft men de brug verder afgerepareerd. Hier onder laten wij volgen een lijst met de eerste 25 prijswinnaars in de loterij van de raadtent. De juiste opbrengst van de collecte was 11.406.35. Er zijn in totaal 140 prijswinnaars, die ieder afzonderlijk bericht zullen ontvangen, wan neer zij hun prijs in ontvangst kunnen nemen. De bedragen, die voor een prijs in aanmer king komen liggen tusschen 11.117 en 11.699. 1. M. A. de Jonge Jericholaan no. 22 b, alhier 11.410. 2. C. G. van Luyn, Mathenesserlaan no. 370, alhier 11.395,97. 3. Timmermans. A. C. Fraser Co, Wijnhaven, alhier 11.417,36. 4. C. G. Veen, Spaarbank, Rotter dam 11.417,73. 5. P. Bruyn, Mathenesser- weg no. 112, alhier 11,394,87. 6. J. Schweig, Wijnstraat no. 14, alhier 11,418. 7. v. Eeden, Spaarbank, Rotterdam 11.418,68. 8. W. Win- zen, Beukelsweg no. 88, alhier 11.420,30. 9. A. H. van Riel, Lindeman's Reisbureau, alhier 11.422. 10. M. Schepp, Postkantoor, alhier 11.422,77. 11. J. van Sprang, Groote Vis- scherijstraat no. 31 a, alhier 11.423,36. 12. Gollin, Wjjnhaven no. 188, alhier 11,388, 33. 13. D. Anite, Leidsche Oranje Nassauveem 11.383. 14. J. Beker, Luzakstraat, no. 11, al hier 11.430,60. 15. J. Beyer, Noord-Blaak no. 41, alhier 11.435,85. 16. Vuurtoren, Pagsage no. 25, alhier 11.437. 17. P. Pelt, Samuël Muilerplein 11 a, alhier 11.371,22. 18. D. Vermeulen, Zwaerdecroonstraat no. 22, alhier 11.369. 19. S. C. van Buuren, Schiekade no. 19 b, alhier 11.368. 20. W. van Drummeien, Ochterveltstraat no. 34, alhier 11.365. 21. C. van Leeuwen, Heemraadssingel no. 252 b, al hier 11.360. 22. G. Weiier, Adelheidstraat no. 258, alhier 11.453,30. 23. mej. A. Moll, Amsterd. Liquidatiekas, alhier 11.460. 24. J. Manni, Boezemlaan no. 7 a, alhier 11.465,13. 25. mevr. Koopmans, Eendrachts- weg r.o. 36, alhier 11.345,67. Hedenmorgen is de nieuwe kruiser „De Ruyter" van de werf van „Wilton-Fijenoord" te Schiedam naar de Waalhaven vertrokken om daar de kompassen te stellen. In den middag keerde het schip weer naar de werf terug ter voorbereiding van den proeftocht van Maandag a.s. naar de Schotsehe kust. „Dante" de groote magicus; welke op het oogenblik met zijn mysterie revue voorstel lingen in de residentie geeft, zal van 1 Mei af in den Tivoli- Schouwburg optreden. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 6—7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8,30 uur bijeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast da St. Jozef gezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Pautus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antomus", van 7.308.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. 24 April: Groote Schouwburg, Es war einmal ein Musikus (Fritz Hirsch" Operette) 8 uur (boven 18 jaar). 25 April: Groote Schouwburg, Es war einmal ein Musikus (Fritz Hirsch Operette) 8 uur (boven 18 jaar). 26 April: Groote Schouwburg, Es war einmal ein Musikus (Fritz Hirsch Operette) 8 uur (boven 18 jaar). Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Even tijd voor vroolijkheid (Meyer-Hamel-revue, 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). Stations plein-Schouwburg, Barendje Ossekop, (Spree- gezelschap) 8.15 uur. Tentoonstellingen: Studio '32, Finsche volksnrjverheid en klein industrie Werken van Wiadimir Bielrine Alg. Kunst- Werken van Wiadimir Bielrine D. v. d. Hoonaard te Hillegersberg: werker van A. G. Rober (tot 30 April) Museum Boy mans: nalatenschap Patrick Bakker. SCHIEDAM, 24 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling ƒ1. ft ƒ1,10.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1