MAANDAG 27 APRIL 1936 -T.' 3BLu. NA HET „JERUSALEM' SUCCES. Een groot R. K. gemengd koor definitief opgericht. EXCURSIE NOTEERINGS- COMMISSIE. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. Ontvangst te Maastricht. MR. G. G. VAN DER HOEVEN. LOODSBRAND AAN DEN V.M. PETROLEUMHAVEN. ROTTERDAMSCHE DROOGDOK MIJ. ES WAR EINMAL EIN MUSIKUS MOTORFIETS GESTOLEN, GELDKISTJE GELEDIGD. BRANDJE. UIT HET RAAM GEVALLEN. TAXI-DIENST OUD-BEIJERLAND ROTTERDAM. DE VESTIGINGSWET. GEEN AUTOBUSDIENST AMSTER DAM—ROTTERDAM. De Kroon handhaaft de beschikkingen van Ged. Staten. TENTOONSTELLING OVER DE NIEUWE BEURS. DIERENBESCHERMING. VLIEGVELD WAALHAVEN. M A ATSCHAPPELIJ K HULPBETOON. S. S. VEENDAM. BURGERLIJKE STAND. MAILVERENDING. BIOSCOPEN. BOND VAN BURGERWACHTSCHIET- vereenigiNgen. BELGISCHE SCHOOLKINDEREN IN ONS LAND. DE WEG ROTTERDAM— NUMANSDORP. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. HET TRAMVOORSTEL. BRANDJE. aanrijding. OVERSCHIE. DE VROUW, DIE GELD AT MAASSLUIS. gemeenteraad het stembureau. haringvisscheru...,- vergunning toegestaan. t V <4 'S 'O c/ev%0 -.) /I ypwen Aoor 0^%kken Aangemoedigd door het bijzondere succes, waarmede het R. K. Gemengd Koor op Vrijdag 17 April j.l. in de Doelezaal zijn debuut ge maakt heeft in Winnubst's „Jerusalem", kwa men Vrjjdag j.l. een zeer groot aantal der medewerkers" van dit concert onder auspi ciën van het werkcomité weder bijeen in den foyer van het Vereenigingsgebouw om te bespreken de wenschelijkheid van het ih vasten vorm voortbestaan van een groot R. K. ge mengd zangensemble. Namens het comité legde kapelaan Kars- kens, die de bijeenkomst leidde, er allereerst den nadruk op, dat de opzet om een blijvend koor te formeeren, allerminst had voorgezeten bij dirigent of comité, doch dat hiertoe ver schillende malen stemmen waren opgegaan onder de medewerkenden zelf, zoodat het werkcomité het wenscheljjk achtte met deze verlangens daadwerkelijk rekening te houden; terwijl het achteraf bezien een grooten steun gevonden had in de zeer gunstige pers- critieken, die ófwel de voortreffelijke kwali teiten van het „Jerusalem"-koor zeer hoog prezen ofwel uit zichzelf de w.ensche- lijkheid betoogden van het voortbestaan van zulk een R. K. koor. Toen de inleidende woorden door den voor zitter dezer bijeenkomst gesproken waren en de belanghebbenden in de gelegenheid gesteld werden, hun meening kenbaar te maken, bleek, dat niemand in principe tegen het vormen van een nieuw groot R. K. gemengd koor was (waarin de R. K- Oratoriumvereeniging „Sur- sura Corda" zou worden opgenomen). Door allen werd het plan zelfs toegejuicht en bij acclamatie werd besloten, dat de heer Nico Verhoeff dirigent zou zijn. Wenschelijk bleek, dat het werkcomité voor- looptg nog de resteerende en verder voorbe reidende zaken zou afhandelen, terwijl zoo spoedig mogelijk na het definitief toetreden van een voldoend aantal leden een bestuur zou worden gekozen dat het normale ver- eenigingswerk verder zal behartigen. Kap. Karskens las dan een zeer waardeerend en bemoedigend schrijven voor van ir. Kraay- vangèr, voorzitter der Cultureele Groep van Kath. Rotterdam, waaruit tevens bleek, dat het eerste optreden van het R. K. gemengd koor de warme belangstelling had genoten van den Hoogeerwaarden Deken, kanunnik Van Heeswijk. Mede betoogde spr. nogmaals de wenschelijkheid, dat ook te Rotterdam de katholieken in groot verband den gemengden koorzang kunnen beoefenen. Dit koor, aldus spr., heeft zich nu op slag een „goeden naam" weten te verwerven; thans is 't zaak, loyaal mede te blijven werken om te behouden, wat verkregen werd, Nadat de heer Nico Verhoeff de medewer kers had bedankt voor hun (haar) prestaties op het jongste concert en de belofte had ge daan, dat hij direct weer zijn uiterste krachten 5zou gevén, om in T komende najaar opnieuw een prachtige uitvoering te maken weder om van katholieke werken werd gelegen heid gegeven, zich als lid voor het nieuwe koor !*>fi te geven. Het overgroote deel van de aanwezigen kon hierbij genoteerd worden, waarmede de defi nitieve totstandkoming van een nieuw R. K. Gemengd Koor een feit werd. Kapelaan Karskens verheugde zich, mede namens de belanghebbende nieuwe leden, over dit resultaat en sprak dien wiensch uit, dat R. K. Rotterdam zijn best zal doen, om te behouden wat thans verkregen werd. Dirigent Verhoeff deelde mede, dat hij in studie wenschte te nemen: de Missa Papae Marcelli van Palestrina, het koorwerk „Coe- listis Urbs Jerusalem" van Diepenbrock en de „Requiem" van Bruckner, welk laatste werk op het eerstvolgend concert van het nieuwe koor zijn eerste uitvoering in Neder land zal beleven, terwijl de groote Mis van Palestrina in haar geheel nog nooit in de Rotterdamsche concertzaal kon gehoord worden. Vrijdag a.s. zal weder met de repetities begonnen worden in het Vereenigingsgebouw aan het Stationsplein, waar alsnog gelegen heid bestaan zal, zich als lid te komen melden. Degenen, die Vrijdag j.l. verhinderd waren, zullen dan zeker aanwezig zijn, te meer daar de dirigent voor dien avond nog een interes sants muzikale surprise in petto houdt voor allen, die aan 't „Jerusalem"-concert hebben medegewerkt. Vrijdagavond werd voor klasse B. en C. in Corner House te Schiedam (op 2 banen in- plaats van op 1 baan, zooals abusievelijk in 't programma vermeld stond) de eindstrijd van den rondgang 1935-1936 gestreden. De strijd had een spannend verloop. Jammer dat Alle Neune H wederom met 4 man moest gooien (de tweede maal in deze rondgang), reden waarom dit vijftal op de laatste plaats eindigde. Zooals wel te verwachten was, behaalde On der Ons het kampioenschap van klasse B. ge volgd door 't Valt niet mee, welke bedde clubs dus promoveeren naar klasse A. De Woudsloo- pers behaalde den 3en prijs. In klasse C (2e vijftallen) werd Pompenburg II no. 1, zoodat deze club volgend jaar in klasse B. mag uitkomen. Hieronder volgen de resultaten van klasse B. en C. Excelsior 297, 278 is 575; Pr. Hendrik 320, 284 is 604; A.D.O. II 322, 253 is 575; Pompenburg II 274, 297 is 571; Treffen Wint 327, 299 is 626; Schiebr. Dames 311, 287 is 598; Woudsloopers 312, 298 is 610; Pompen burg 275, 297 is 572; Alle Neune H 221, 246 is 467; 't Valt niet mee 300, 295 is 595; Onder Ons 308, 311 is 619; Eva H 299, 261 is 560; D. O.P. 289, 294 is 583. De eindstand van klasse B is nu: 1. Onder Ons 4300; 2. 't Valt niet mee 4160; 3. Woud sloopers 4109; 4. Treffen Wint 4098; 5. Excel sior 4054 6. Schiebr. Dames 4049; 7. Pompen burg 4035; 8. D.O.P. 4006; 9. Prins Hendrik 3974. Prins Hendrik degradeert dus naar klasse C. De eindstand van klasse C. is: 1. Pompen burg H 4136; 2. E.V.A. II 3928; 3. A.D.O. II 3865 4. Alle Neune n 3769. Klasse A werpt Vrijdag a.s. 1 Mei eveneens in Corner House te Schiedam, waardoor de rondgang '35'36 wederom geëindigd is; de belangstelling zal ongetwijfeld zeer groot zijn aangezien de eindspurt voor divere clubs zoo wel als voor de personeele leden, bijzonder spannend is. Daarna volgt nog eén eerewedstrrjcl tusschen de verschillende als nog 1 geëindigde clubs uit' Rotterdam met no. 1 uit den rondgang Gouda- Schoonhoven. Begunstigd door fraai zonnig weder heeft de excursie van de Noteerings-Commissie der Groote Koopmansbeurs te Rotterdam naar Lim burg plaats gevonden. Aan dezen tocht namen 35 afgevaardigden en arbiters benevens de voorzitter en secretaris der noteerings-com- missie, de heeren Mr. W- A. C. van Dam en H. G. J. M. Drabbe deel. Het gezelschap werd te Maastricht aan het station afgehaald door mr. W. J. Kom, secre taris der Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Maastricht en in het Hotel Derion, door den voorzitter der Kamer van Koophan del en Fabrieken te Maastricht, den heer Schaepkens van Riemst welkom geheeten terwijl eveneens 't bureau der kamer alsmede de heer G. v. Hoeven uit Sittar ter begroeting aanwezig waren. Als gasten van de Kamer van Koophandel vereenigde het gezelschap zich aan een ge meenschappelijke lunch en sprak de heer Schaepkens van Riemst den excursisten in een hartelijke speech toe. De voorzitter der Kamer van Koophandel schetste de banden van koop manschap, welke de steden Maastricht en Rot terdam zoo sterk bonden en prees den goeden en nuttigen arbeid der Noteerings-commissie. De voorzitter der Noteerings-commissie dankte de gastheeren voor'hun gul onthaal en bood met eenige hartelijke en welgekozen woorden den heeren Schaepkens van Riemst en Mr. Kom ieder een muurbord, vervaardigd door de „Porceleyne Fles" te Delft, aan. De secretaris der Noteerings-commissie, las een ingekomen telegram van welkom voor, afge zonden door de vereeniging van Scheepsbe vrachters in Nederland, afdeeling Limburg „in oprichting". Het gezelschap begaf zich na afloop van de maaltijd aan boord van het passagiersschip „Johanna", de voormalige Postillon, welke ge- mimen tend den passagiersdienst tusschen Tiel en Arnhem heeft onderhouden. Er werd gevaren vanaf de Maasbrug door de Maas, langs het Bossche Veld via de sluis de Limmel in het Julianakanaal. De werken fn de overlaadhaven' der staats mijnen te Stein werden vanaf de boot met groote belangstelling gade geslagen, evenals het schutten in sluis 3 te Bom. Het snelle op komen van 't water, hetwelk hier een niveau verschil van elf meter heeft te overwinnen en de „zelf-rijzende" meerstoelen hadden de bij zondere aandacht. Na de omstreken van sluis 3 in oogénschouw genomen te hebben, begaf het gezelschap zich per autobus naar Sittard, alwaar in hotel Modem bij monde van den heer J. Hindriks, voorzitter der Graanfactorsbond te Rotterdam, een bijzonder fraai herinneringsbord van Delftsch blauw aan den voorzitter werd aan geboden. De heer mr. W. A. C. van Dam dankte geroerd voor dit zeer op prijsgestelde blijk van hulde en prees den arbeid van den secretaris der commissie en die van de arbiters. De heer J. Timmermans, voorzitter van de Algemeenen Rijnschippersbond sprak daarna woorden van dank en appreciatie aan het adrès vaii den secretaris van de commissie, niet aiïeeftwóof rij'rf permanenten arbeid, maar ook vbor de regeling van deze zeer geslaagde excursie. Me 15 stralen het vuur bestreden. Hedenmiddag om circa kwart voor twaalf is plotseling brand uitgebroken in een 100 bij 25 meter groote loods van Pakhuismeesteren, staande op het etablissement „Charlois", aan den Sluisjesdrjk, nabij de voormalige Petro leumhaven. Werklieden waren bezig met den afbraak van bedoelde loods, o.m. had men een cude ketel onderhanden, welke moest worden afgebrand. Vermoedelijk doordat vonken zijn gespat in het met olie doordrengde houtwerk, stond in een ommezien de heele loods in lichter laaie en moesten de sloopers spoedig langs het dak van de loods de beenen nemen, temeer daar meerdere zuurstofapparaten in hun om geving lagen en die dus elk oogenblik konden ontploffen: Een ontzaglijke rookpluim, zwart als rdét WFong zich uit de brandende loods en was in de stad. over verren afstand te zien, zoodat al spoedig hét bericht, door de stad ging, dat ètgens in dê haven een zware brand moest woeden. Er werd onmiddellijk middel-alarm gemaakt en kort daarop reeds verscheen de brandweer met groot materiaal. Met in totaal vijftien stralen werd het vuur bestreden. De Haven dienst VI werkte met één vaste straal en drie slangen, de Havendienst II met drie stralen. Verder hebben aan het blusschingswerk deel genomen de gasten van slangenwagen 43 met één straal, van slangenwagen 44 met één straal, van slangenwagen 52 met twee stra len, de motorspuit V met vier stralen. In een goed half uurtje was men den brand meester en kon met de nablussching worden begon nen. De leiding van het blusschingswerk heeft berust aanvankelijk bjj brandmeester Schaberg en later bij hoofdman Keeman. Aanwezig waren bovendien nog de hoofdlieden van Gun- steren, ten Broek en Bakkér, de adjunct-di recteur. van den motor- en vervoerdienst de heer ir. Kohier, de havenmeester Kortlandt en de commissaris van Politie, Kok, van de 2de afdeeling. Wel zijn nog enkele zuurstofapparaten ge sprongen, doch ongelukken hebben zich hier bij niet voorgedaan. De grond in de omgeving was zoo door olie bevochtigd, dat op- verschillende plaatsen een begin van brand ontstond. Ook een steiger nabij de oude Petroleumhaven heeft een oogenblik vlam gevat. De loods was verzekerd op de Rotterdam sche beurs door bemiddeling van de make laars Gebr. Chabot en bestemd voor afbraak. De brand, die zich geweldiger liet aanzien aan hij in werkelijkheid was, heeft begrijpelijk veel bekijks getrokken. Het publiek werd echter óp een behoorlijken afstand gehouden. Dividend 8 (v. j. 3i) ":o. De algemeene vergadering van aandeelhou ders van de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij N.V. te Rotterdam, - heeft de jaar stukken (zie ons avondblad van 6 April) 1935 goedgekeurd-en het dividend vastgesteld op 3 pet. (v.j. 3% pet.) Als commissaris werd herkozen de heer A. J. M. Goudriaan. Neemt afscheid als hoofdredacteur van de N. R. Crt. Op zijn verzoek is met ingang van 30 April aan den heer mr. G. G- van der Hoeven eer vol ontslag verleend als hoofdredacteur van de Nieuwe Rotterdamsche Courant. Met in gang van 1 Mei is als zoodanig benoemd mr. P. C. Swart, adj.hoofdredacteur. In 'n commis- sarissenvergadering, welke mede werd bijge woond door familieleden van den aftredenden en den nieuwen hoofdredacteur, door de leden van de redactie en door vertegenwoordigers van het administratief en het technisch per soneel, heeft mr. van der Hoeven zijn taak aan zijn opvolger overgedragen. In zjjn rede zeide de'hoofdredacteur, dat hij met gemengde gevoelens afscheid neemt van de courant, waarvan hij 26 jaar de redaction- neele leiding heeft gehad en waaraan hjj zijn hart heeft verpand. Met vertrouwen draagt hij zijn werk over aan mr. Swart. Spr. dankte directie, commissarissen en re dactie voor de aangename samenwerking tij dens zijn hoofdredacteurschap. Dr. J. van der Hoeven, president-commis saris, prees den scheidenden hoofdredacteur als een evenwichtig mensch en dankte hem voor de wijze, waarop hij zijn functie heeft waargenomen. De heer H. Nrjgh, directeur, sprak een per soonlijk afscheidswoord- Hij dankte mr. van der Hoeven voor de samenwerking en vrien- schap tijden» de afgeloopen 26 jaar onder vonden. Hij bood hem een aandenken aan. Mr. P. C. Swart heeft zijn voorganger lof toegezwaaid voor zijn hooge opvattingen van de journalistiek en voor zijn voorbeeld voor de redactie. Hij heeft den leden altijd 'n prik kel gegeven, om aan de ontwikkeling van-hun zelfstandig oordeel en hun persoonlijkheid te arbeiden. Hij dankte commissarissen en direc tie voor het groote vertrouwen, in hem ge steld, door zijn benoeming tot hoofdredacteur. Op de redactie deed hij een beroep hean met al haar krachten bij te staan in de vervulling van zijn nieuwe taak. Uit naam van de redactie heeft de heer A. C. de Neeve gewaagd van den weemoed, die alle leden van de redactie bij dit afscheid ver vult. Zijn hooge eigenschappen van verstand en gevoel stempelden mr. van der Hoeven tot een voornaam leider. Spr. bood eveneens een aandenken aan. Hij begroette mr. Swart van harte als nieuwen leider, onder wien men zich met vreugde zal scharen. Nadat mr. van der Hoeven de sprekers dank had gezegd, hebben allen persoonlijk af scheid van hem genomen. ■Mr. van der Hoeven zal de laatste dagen van deze maand met vacantie gaan. Fritz Hirsch en zijn gezelschap zullen, ge zien het groote succes nog eens naar Rotter dam terugkomen, waar zij in den Grooten Schouwburg slechts een enkele middag- en avondvoorstelling zullen geven van hun nieuwe werk „Es war einmal ein Musikus", met Fritz Hirsch, Paul Harden, Otto Aurich, Walter Triebel en de dames Marta Wagner en Liesl Frank in de voornaamste rollen. Deze opvoe ringen zijn bepaald op Zondag 3 Mei a.s. des middags twee èu des avonds acht uur. JT i® De beheerder van een garage aan de Duijst- straat, G. K., heeft bij de politie aangifte ge daan dat er op een vervalscht briefje een motorfiets bij hem weggehaald was, dat daar gestald stond. Later werd hem telefonisch medegedeeld, dat het aan den Schiedamsche- weg stond. Vermoedelijk heeft de dief zelf op gebeld. Het bleek licht beschadigd te rijn. Door insluiting hebben onbevoegden zich toegang verschaft tot het dansinstituut van den heer J. Mulder aan de Henegouwerlaan. Met den inhoud van een geldkistje, groot 150, zijn zij verdwenen. Doordat de vrouw des huizes met een luci fer iets aan het zoeken was in een bed, is van morgen om kwart voor tien brand uitgebro ken in de woning van P. Ch. van Baaren aan de Hovenierdwarsstraat 6 b. De tusschenkamer, die als slaapvertrek dienst deed, is geheel uitgebrand. De blussching geschiedde met één straal op de watèrleiding en een gummialang van slw. 15. Aanwezig waren nog de s'w. 12, 1-6 en 11, De leiding berustte bij onderbrandineester K. v. d. Wolf, brandmeester J. R.-Corbeth en hoofdman L. A. v. Gunsteren. Omtrent het ongeval in de Beverstraat, waarbij een man is doodgevallen, valt nog te melden, dat het ongeluk is overkomen aan den 27-jarigen A. Bouwmeester bij het ramen- zeemen. De man kwam met z'n hoofd op een steenen plaat terecht en is met een schedel fractuur naar het ziekenhuis aan den Cool- singel gebracht. Gelijk gemeld, is hij spoedig na het onge val overleden. De Rotterdamsche Tramwegmaatschappij had bij den kantonrechter van Oud-Bieijerland een aanklacht ingediend tegen v. d. S. en B., aldaar, wegens overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen. Zij hadden namelijk zonder concessie te bezitten op bepaalde tijden taxi's laten rijden tusschen Rotterdam en Oud-Beyerland en daarin tegen betaling pas sagiers opgenomen. De kantonrechter sprak de verdachten vrij, doch het O. M. ging in hoo- ger beroep bij de Rechtbank te Dordrecht. Ter rechtszitting van Vrijdag bleek, dat de verdachten alleen op bestelling reden en de klanten thuis afhaalden. Toch meende de Of ficier van Justitie, dat hier sprake is van een geregelden dienst, waarvoor concessie ver- eischt wordt. Hij eischte vernietiging van het vrijsprekend vonnis en veroordeeling tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak over 1,4 dagen. Hedenavond zal in den daktuin van Atlanta, aan den Coolsingel de R. K. Mid- denstandsvereeniging een algemeene ledenver gadering houden- Drs. A. Jansen zal er komen spreken over het wetsontwerp i.z.. de.- vesti-, gingseischen, W Bij Kon. besluit is een beschikking gegeven op de beroepen, ingesteld door G. A. van Zet ten en P. A. de Vos, beiden te Rotterdam, tegen de beschikkingen van Ged. Staten van Noordh'olland en van Zuidholland, waarbij aan G. A. van Zetten en P. A. de Vos voornoemd vergunning is geweigerd tot het in werking brengen van een autobusdienst tusschen Am sterdam en Rotterdam. Het beroep vanappellanten tegen de be schikking van Ged; Staten van Noordholland is niet-ontvankelijk verklaard; dat tegen de beschikking van Ged. Staten van Zuidholland Is ongegrond verklaard. In de voorzaal van den Rotterdamschen Kunstkring exposeert de raad van beheer van de Naamlboze Vennootschap „De Beurs van Koophandel" van 25 April tot en met 3 Mei de maquette en teekeningen van de nieuwe Rotterdamsche beurs. Het tentoongestelde is overzichtelijk ge rangschikt, er zijn ontwerp-teekeningen van de gevels, fotografieën van de maquette, die zelf in het midden afzonderlija is opgesteld, bevens foto's van de werkzaamheden aan den Coolsingel in diverse stadia. Er hangen tevens doorsneeteekeningen met de daarbij behoorende bruin- en blauwdrukken. De verschillende steen- en. glassoorten, welke men bij den bouw gebruikt, zijn tevens op deze tentoonstelling ondergebracht. Met de situatieschaal, die een plaatsje tegen den halven achterwand heeft gekregen, vormt deze expositie een zeer interessante voor de be langstellenden. De tentoonstelling is geopend van .10 tot 5 uur. Onder voorzitterschap van mevr. M. C. Doorman—Kielstra werd Zaterdagmiddag de jaarvergadering gehouden van de afdeeling Rotterdam van dë Vereeniging ter bescher ming van dieren. Op voorstel van de presidente werd de tach tigjarige heer W. Rueb Sr. benoemd tot eere lid en de afgetreden voorzitter, de heer D. van Stolk, tot eere-voorzitter der aid. Rotterdam. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer P. Rueb bleek, dat het ledental is terug- geloopen tot 1378. De ophaaldienst ontving 4102 honden, 12.885 katten, voorts 202 duiven en vele andere dieren, o.a. drie papegaaien. Het verslag maakt met waardeering mel- din van het feit, dat in Amsterdam een nest van 12 Bouviers wordt groot gebracht, welke niet gecoupeerd zullen worden en spreekt de hoop uit, dat de kynologen te Rotterdam dit voorbeeld zullen volgen. Het coupeeren, vooral van de ooren, is een pijnlijke operatie, die, wanneer ze tot een modegril kan worden teruggevoerd, ten sterkste moet worden af gekeurd. De duiven werden wèderom tróuw bedacht door het duivenvrouwtje, mej. Ham, aan wie 1000 kgr. voer werd verstrekt. Hoofgteschattingswedstrijd uitgesteld. De hoogteschattingswedstrijd, welke giste ren op het vliegveld Waalhaven zou worden gehouden, is wegens lage bewolking en regen buien niet doorgegaan en uitgesteld tot 10 Mei aanstaande op denzelfden tijd, nl. te 4 uur des middags. Door den Gemeentelijken Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon werd van 1 Maart tot en met 28 Maart uitgekeerd aan werk- loozen en armlastigen in totaal 2.113.196,42 Het vorig jaar 1970.755,39. Van 29 Dec. 1935 tot en met 28 Maart 1936 werd uitgekeerd in totaal 6.823.699,16. In het zelfde tijdvak van het vorig jaar 6.328.608,68. Het s.s, Veeijdam van de Holland—Amerika Lijn vèrtrok Zaterdagnacht van R'dam haar New-York, met 39 passagiers kajuitsklasse, 31 passagiers toeristenklas en 20- passagiers derdeklas. Aangiften van .25 April. BEVALLEN: J. JanssenVoorslujjs z. J- M. Gerdes—Kamps z. N. J. de Groote—de Jongste z. T. v. d. MeideGroen d. F. Rijnderman Kornfeld d. J. M. van Dijk—Hageraats z. A. M. PellikaanMoerman d. M. Brouns— Verwoerd d. M. v. .d Windtde Vos d. J. SpanjersbergElzerman z. M. C. v. d. Waag —van Tuijl z T J. Breedveld—v. d. Woude z. E. Hes—Harms d. B. N. Vervloet—Scharren- berg z. W. Bruigom—Vermeer d. N. Hajer GUle z. OVERLEDEN: J. v. Eek vr. v. B. Beider 60 j. J. B. Lambooij wedr. v. W. S. Nijernijala nd 90 j. A. Don vr. v. D. de Lange 77 j. L. Buitendijk wede. v. L. Lugtenburg 81 j. M- Vujjk m. v. M. Konijn 89 j. J. F. V. Veen m- v. J. M. v. Touw 69 j. J. Vedder vr. v. S. Engelsman 60 G. A. Oostveen wede. y A. v. Eerdenburg 63 j. J. Fijneman vr. Kerkhof 69 j. M. Groenevold wede. v' ywerria hagen 73 j. W. S. Heij wedr. v. A. Ferwe u 67 U H' H. Schepers ongeh. m- 20 J. p LenQg de Ronde vr. v. F. W. Janssen m> J- z. 1 J. Eerstvolgende verzendingen .en laatste buslich tingen reap, laatst* aa"bMding aangeteekende stukken aan het hoof dp or te Rotterdam. Ned. Indië: 30 April mail s. Baloeran v. Mar seille li.- gew. at. 10-- agf1 Mei zeepost s. Kota Nopan v RoUeidam 11.- gew st 3Q Apt;ü 20.- agt. St., 2ff Apni en 2 Mei luchtpost via Amsterdam—Bandoeng l.yO gek. st- v. dag 20- agt. St.; 30 April luchtpost via Medan—Batavia 14.- gew st., 9.- agt. st; 29 April en 2 Mei luchtpost via Londen—Singapore 9.- gew. st., 9.- agt. stukken. 6 p s Suriname: 28 April: mail s. Cordillera v. Ant werpen 9.- gew. st,., g.3o at.8 Mei zeepost /mail s. Oranje Nassau v. Amsterdam 1.30 gew. st„ v. dag 20.- agt. st. Aruba, Bonaire, Curasao: 28 April mail s. Cor dillera v. Antwerpen 9.- gew. st., 8.30 agt. st. 5 Mei zeepoat/mail s. Bodegraven v. Amsterdam 1.30 gew. st., v. dag 20.- agt. st. Saba, St. Eustatius, St. Martin: 28 April mail s. Berengaria v. Southampton 9.30 gew. st., 9.- &gt. st.28 April mail s. Berengaria v. Cherbourg 19.30 gew. st., 19.- agt. st.; 5 Mei zeepost s. Bo degraven v. Amsterdam 1.30 gew. st., 4 Mei 20.- agt. stukken. Unie van Zuid-Afrika, Mozambique: 28 April s.. Dinlio v. Marseille 9.- gew. st., 8.30 agt. st. 30 April Winchester Castle v. Southampton [20.45 gew./ sf.v 20." .agt. 'st'.30 Aprilluchtpost v-ia- Kaapsfad-vDurban 20,45 gew. sL,- 20,- agt. stukken. Film en Tooneel. Het programma, dat deze weëk den Rotter dammers in het Roxy-theater aan de Kruis kade wordt geserveerd, bevat tooneel en film, of liever film en tooneel. Op de eerste plaats draait in Roxy een sen- sationeele en zeer fantastische film: „Lucht- piraten". (Air Hawks). In deze film werken mede een geheimzin nig electrisch kanon (een soort doodende straal) en de bekende Amerikaanscho, één- oogige stratosfeer-vlieger, de later zoo nood lottig om het leven gekomen Wiley Post. Beide acteurs doen in de film wat van hen te ver wachten is; het kanon „schiet" vliegtuigen neer en Wiley Post verbetert een record. Aan spanning en een happy-end ontbreekt het in de film niet. Het tweede deel van het programma is ge wijd aan de tooneelkunst. Onze gevierde, zoo vitale, jeudig-oude actrice, mevrouw Esther de BoerVan Rijk, viert met haar gezelschap triomfen In het be kende blijspel van Henri Bakker: „Betje regeert". Het publiek toonde zich en terecht buitengewoon voldaan over het werkelijk uit muntende spel van dit ensemble, dat zoo vol komen onderling is ingespeeld. Volwassenen bevelen wij deze week een be zoek aan Roxy volgaarne aan. Zaterdagmiddag heeft in Huize Padua in tegenwoordigheid van den commandant van de Burgerwacht, kolonel W. v. d. Vlerk, en de divisiecommandanten, J. G. Bqdendijk, N. F. Epkema en M. J. Horbach, de prijsuitreiking plaats gehad van den personeelen schietwed strijd, den dameswedstrijd, en van de wedstrij den op de vrije baan, de korte baan en dt ge- luksbaan. De heer C. v. d. Linden, voorzitter van den Bond, heeft in zijn openingswoord medegedeeld, dat de wedstrijden over het geheel bevredi gend zijn verloopen. Waarschijnlijk tengevolge van de verlaging van de contributiewas de deelneming aan de groote baan belangrijk toe genomen. Spr. deelde verder mede, dat op den feest- en propaganda-avond, welke op Don derdag 7 Mei in het Gebouw voor K. en W. zal worden gehouden en waar een revue zal wor den vertoond, de uitreiking van de belcers en de daarbij behoorende medailles zal plaats heb ben. Na de prijsuitreiking heeft kolonel v. d. Vlerk dank gezegd voor de vele gelukwenschen, die hij ter gelegenheid van zijn benoeming tot voorzitter mocht ontvangen, en de verzekering gegeven, dat hij den Bond in gelijke mate zal blijven steunen als generaal Veltman in het verleden heeft gedaan. De heer v. d. Linden heeft met een woord van dank de bijeenkomst gesloten. - - - Mét 'n'speciafen trein" is "2atëfcTagrfiörgéri 'ri' groep van ongeveer vier honderd Belgische schoolkinderen aan het Beursstation te Rot terdam aangekomen. De leider van het gezelschap, de heer v. d Borre, chef op het ministerie van onderwijs te Brussel, introduceerde zijn landgenooten bij een groep van ongeveer 60 leerlingen van middelbare scholen, die hen door de stad be geleidde. Daarna heeft het gezelschap een rondvaart door de haven gemaakt. In den steeds drukker wordenden weg van Rotterdam naar Numansdorp is een zeer ge vaarlijk punt, waar de weg ten Zuiden van Barendrecht de aan den voet van den Middel- dijk liggende trambaan kruist. Voor het verkeer, komende van Rotterdam, is het onmogelijk een naderende tram waar te nemen en meermalen zijn hier dan ook ongelukken door aanrijdingen gebeurd. De A.N.W.B. heeft bij den Inspecteur-geae raai der spoor- en tramwegen thans verzocit bij dit gevaarlijke punt een stopplaats voor de trams in te stellen. GEM. ARBEIDSBEURS. Gevraagde werkkrachten. Afd. v. mammen, Tel. 29100-9. Fabrieks- jongens, loopjongens, halfw- kleermaker, ijs venters. schilder bekend met spuiten van klein houtwerk, halfw. behanger-stoffeerder, tim- mermamsleerlingem, behangersleerling, meu- belmakersleerimg, aaIlk- halfw. meubelmaker, aank. halfw. meubelmaker, aank. halfw. rij tuigschilder. Hillegersberg: jongen voor kl. njwieireparatics, schoenmakersjong611 in Schiëbroek, Arnhem: lederbewerker bek. met luxe tasschen. Leeuwarden: chehf voor stoe- lenfabriek. Omgeving Vemlo: stempel-matrij- zenmaker. Omgeving Zutphen: worstmaker. Afd. v. vrouwen, Tel. 29100-9. Winkelper soneel: verkoopsters voor stoffen, dameseon- fectie, lingerie, hoeden, zijden stoffen, krui denierswaren, 'bakkerij. Hotelpersoneel: ka mermeisjes, dienstboden, 2e meisjes, dagmeis jes. Kleedingindustrie: oonfectienaaisters en machinestiksters voor damesjapcumen, machi- nestiksters voor heerenkleeding, handwerk sters voor heerenmaatwerk, lingerienaaisters, machinestiksters en plaksters voor regenjas sen, leerling naaister. Kappersvak: kapsters. FabriekspersoiiÊelzakkenstopsters. Was- scherijchem. strijksters, mamgelster, vouw- ster, meisjes waschinrichting. Voor stoomv. mij.: stewardessen bek. met talen. Voor Stoomververijchem. strijksters. Voor di verse hotels in de Zeebadplaatsen: kamermeis jes, buffetjuffrouwen, linnenjuffrouwen, kof fiejuffrouwen, kooksters, kooksters. Dor drecht: dienstbode. 's-Gravenhage: voor con- fectie-atelier (japonnen), borduursters, 's Gra- venhage: dienstboden. Engeland: bij Holl. familie dienstbode. Vlissingcn: buffet-huis juffrouw. Londen 7,28, Berlijn 59,25%, Parijs 9,71, België 24,92%, Zwitserland 48,02%, Amerika .1.47 7/16, Oostenrijk Denemarken 32,50, Zweden 37,52%, Noorwegen 36,57%, Spanje 20,12%, Italië Namens den R. K. Bond van Overheidsper soneel „St. Paulus" is bij den Raad een verzoek ingediend om de reorganisatieplannen i.z. de tram niet In behandeling te nemen, doch te stellen in handen van een door den Raad te benoemen commissie, welke over de plannen rapport uitbrengt. Tevens om in die commissie vertegenwoordigers van de personeelsorgani saties op te nemen. Zaterdagavond omstreeks 9 uur is brand uitgebroken op de derde verdieping van de kweekschool aan den Goudsche Rijweg. Een gedeelte van de dakgoot is vernield. Het vuur is gebluscht door personeel van slw. 10 met een straal op de waterleiding onder leiding van brandmeester de Haan en hoofdman van Gunsteren. Slw. 12 stond in reserve afgepakt. Mede aanwezig waren de slws. 11, 15, 48, 8, de motorreservewagen I, die voor de verlichting zorgde en de slws. 7 en 9. De 66-jarige L. H., wonende Gouverne- straat, is gistermiddag op den Nieuwe Bin nenweg door een fietser aangereden. Met een linkeronderbéenfractuur is de man in het zie kenhuis aan den Coolsingel ter verpleging op genomen. Beroofster betrapt. Zondagnacht kwam een burger, die laat in den nacht tih-uis was gekomen, op het politie bureau te Oversdbie mededeelen, dat hij „moord!" had ihooren roepen in een taxi,die op den Schiedamscheweg bij de Aoetyleen- fabriek stond. De politie begaf zich schielijk naar de aan geduide plaats en vond daar een taxi, waar in een man en een vrouw in een twistge sprek waren gemengd, dat in een handge meen ontaardde. De chauffeur hield zich neu traal en bemoeide er zich niet mee. De agen ten nattien de twistenden mee naar het bu reau, waar de aanleiding tot de twist onder zocht werd. De man, F. L. de K., uit Schiedam, beweer de dat de vrouw hem van een bankbiljet van 10 gulden had beroofd. Toen htj de vermis sing had bemerkt en zijn vermoeden had uit gesproken, was zij zóó kwaad geworden, dat zij had willen wegloopen. Dit had de man haar belet. Ook tegenover de politie hield de vrouw, de 43-jarige mej. F. de W. uit Schiedam, vol, den man geen geld te heben ontstolen. Bij fouilleering slaagde de politie er inder daad niet in eenig bankbiljet op haar te vinden. Bijna had men het verhoor onverrichter zake gesloten, toen de aandacht van één der agenten werd getroffen door de kaken van de vrouw, die voortdurend iii kauwende be weging waren. Hij sperde haar mond eens -open en kon 'toen uit van achter haar .kiezen een prop te voorschijn halen, die bij nadere bestudeering een aan snippers gekauwdlnbaiik- biljet van 10 gudden bleek te zijn. De vrouw bekende toen de berooving- Zij had het geld willen inslikken om het feit te verbergen. Thans is z(j opgesloten. De raad dezer gemeente is tegen a.s. Vrij dagavond voor een openbare vergadering op geroepen. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den raad dezer gemeente maakt bekend, dat vanaf he den ter secretarie ter inzage is nedergelegd zijn besluit ter benoeming van een lid van den gemeenteraad noodzakelijk geworden door het niet aannemen eener benoeming door den heer P. A. Boutkan. 7 De beide schépen van den heer J. Gaas. beek zullen dit jaar aan de haringvisscherij deelnemen. De MA. i5 zal half Juni in de vaart gaan, de MA. 5 half Mei. - EEN vreemde demonstratie. Ih de laatste zitting van het Burgerlijk Armbestuur heeft zich een onaangenaam ge val voorgedaan. Zooals bekend, heeft de politie kort gele den een persoon gearresteerd, die dit bestuur een paar jaar op sluwe wijze had opgelicht. Deze van E. is reeds opgesloten in het Huis van Bewaring te Rotterdam, ook al, omdat hij vóór deze geschiedenis een voorwaarde lijke straf heeft opgeloopen van drie maan den. Ih de zitting van het B. A. verscheen nu de vrouw van E, om steun voor haar en haar kinderen. Het bestuur besloot deze vrouw eca en ander in natura te verstrekken. De vrouw was het met deze houding niet eens en weigerde deze natura-steun en eischte contanten. De vrouw verdween, doch korten tijd later kwam zij terug met een zevental kinderen, lietfdeze bij'het bestuur achter en ging heen. De politie werd in de arm genomen en bracht de kinderen weder bij de moeder. Dat dit zoo gemakkelijk niet ging, laat zich begrijpen, mej. E. werd door de politie gekal meerd en nam de kinderen weder bij zich. R. K- TOONEELVEREENIGING. Wij brengen nog even in herinnering, dat Dinsdagavond door de R- R- tooneelvereeni- ging ..Eensgezindheid" een opvoering gege ven zal worden van het blijspel in 3 bedrij ven „Meneer Klaproos" van G. Nielen. B. en W. maken bekend, dat het verzoek van de N.V. machinale kuiperq A. de Neef, om op haar fabrieksterrein een Vatenstoom» lokaal met een stoomketel te mogen oprich ten, door hen is toegestaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2