DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. 59ste JAARGANG. WOENSDAG 6 MEI 1936 No. 17551 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 SCHIEDAMSCHE POLITIE SPORTVEREENIGING. hefi heeft ook n0g eenS °P de noo<Izakelijk~ DE WERKLOOSHEID GEDURENDE APRIL EEN VLIEGENDE VLEUGEL ROTTERDAM. Waalhaven verrast door een nieu/W vliegtuig-type. DE RECLASSEERING IN DE BRANDING. Waarom dit restauratie-werk. ER MOET EEN TON OP TAFEL KOMEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. met de c. a. b. naar waalhaven en de hoeksche waard. een ongewenscht bad. POLITIE-INYAL IN DE WATERGEUSSTRAAT. JUBILE. Proces-verbaal opgemaakt wegens hazardspel. MAN DOODGEVONDEN IN ZIJN WONING. Buren maakten de politie opmerkzaam. R. E. T-VERVOER. DOODSLAG IN DE MARNIX- STRAAT. Rechtbank acht onderzoek onvolledig. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco blJ vooruitbetaling: per drie maanden 3.25; per maand 1.10 Per week 25 cent. Dij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. Losse EXEMPLAREN zijn steeds aan ons ureau Koemarkt 4 verkrijgbaar A 5 cent Per stuk. DDSTCHEqUe. en GIRODIENST No. 81440. Save van de N V. de Courant De Maasbode te Rotter NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT etdam. De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadlg- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150. bij verlies van een duim, "to. bij van een wijsvingerf 50.— bij verlies van twee voorste ledematen van een hand25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Onderlinge zwemwedstrijden. Bij de gisterenmiddag in het Sportfondsen- bad gehouden onderlinge zwemwedstrijden van de Schied. Pol. Sportvereeniging heeft de commissaris van politie de heer H P. Clasie gewezen in zijn toespraak en op de noodzakelijkheid, dat een politieman moet 'innen zwemmen om in geval van nood zelf te kunnen optreden. De heer Noordijk, voor zitter van de Schied. Pol. Vereeniging heeft den commissaris bedankt voor zijn belang stelling. De heer Putto, bedrijfsleider van het Sportfondsenbad heeft toegezegd, dat, nu men weet, wat de commissaris wenscht van 7*ijn mannen, het Sportfondsenbad mede zal helpen in die richting voort te gaan. De heer 'Üchers, commissaris van het Spoitfondsen- By of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. Ingekomen is een verzoek van F. J. Hoen derkamp om vergunning tot oprichting van een brood- en koekbakkerij, met een spanen- oven, in het pand Singel 102b, kadaster Sectie I no. 1938. Dit verzoek is met de bijlagen op de Secretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag 20 Mei, des voormiddags ten 11,30 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid wor den gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te brengen en die monde ling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 6 Mei 1936. gewezen, dat het aanleeren van red- ncI zwemmen een voorname zaak is. Aan "1evroUw putto werden bloemen aangeboden p°°r den heer Noordijk, namens de Schied. °k Sportvereeniging. uitslagen luiden als volgt: 25 Meter vrije slag. Groep A: 1. Inspecteur VV- H. Kloeseman 181/5 sec., prijs v. d. bur gemeester; 2. P. van der Valk, 20 sec.; 3. T. Hoveyn 20 sec.; Groep B veteranen (boven 35 jaar) 1. H. Soeters, 201/5 sec. De heer Zijtveld zwom buiten, mededinging mee in ®r°cp A in den tijd van 17 1/5 sec. 50 Meter schoolslag. Groep A: 1. J. B. Vau Kesselen 511/5 sec.; 2. J. J. Hoek 51 2/t> Sec. Groep B veteranen: 1. P. v. d. Spek 1 io sec. ^5 Meter rugslag. Groep A. 1. J. B. v. Kes- plen 26 sec.; 2. J. J. Hoek 261/5 sec. Groep ^eteranen H. Soeters 38 1/5 esc. a de pauze werd een komisch zwemnum Uier gegeven. Het aerste gedeelte was een ta fereel Waarin een politieman uit het jaar 1S00 een rol trachtte te spelen btj het red den van een drenkeling, waarbij hij niets beters te doen wist, dan bij den drenkeling een boertje in het water te smijten, die de redding op onhandige wijze verrichtte. Het volgende tafereel liet zien hoe een Schiedamsche agent in 1936 een mannetje hit het water weet te halen. Een keurige demonstratie van kunstmatige aiipmhalingstoepassing werd hierbij tegelij- u'rtijd gedemonstreerd. Het bordjesduiken had tot resultaat, dat in specteur W. H. Kloeseman met 9 bordjes eer- ste werd en J- B. v. Kesselen tweede met acht. In groep B senioren, wist J. v. Oers be- slag op den prijs te leggen met zes stuks. 15 Meter schoolslag met popduiken gaf tot Uitslag: 1. J. J- Hoek in 38 4/5 sec. en 2, J. van Kesselen met 44 3/5 sec- Bezoek Burgemeester. Tijdens den wedstrijd kwam de Burgemees ter, mr. dr. F. L, J. van Haaren door een be- Zoek blijk van zijn belangstelling geven. De prijsuitreiking geschiedde door den com missaris van politie, die namens den burge meester, diens belangstelling betuigde en mededeelde, dat deze gaarne de wedstrijden geheel gevolgd had, doch hiervan had moe ten afzien wegens huiselijke omstandigheden. Tijdens de prijsuitreiking werd de oud-pen- P'ngmeester der vereeniging de heer J. A. ®tok gehuldigd wegens zijn uitstekend pen ningmeesterschap der Schied. Pol. Sportver eeniging in de jaren 1920-1936. Daarvoor mocht de heer Blok een vulpenhou- üerstandaard in ontvangst nemen. Nadat de voorzitter der vereeniging, de beer Noordijk, den commissaris en verder alle medewerkenden en jury-leden had dank ge- 2egd voor hun medewerking, werden deze geslaagde wedstrijden beëindigd. Stijging van 242. Op 31 Maart 1936 stonden ingeschreven 5723 werkzoekenden. Het aantal inschrijvingen gedurende de maand April 1936 bedroeg 1272; afgevoerd werden in dezelfde maand 784 inschrijvingen; het aantal plaatsingen bedroeg 246, zoodat op 30 April 1936 ingeschreven stonden 5965 Werkzoekenden. Onder dit aantal zijn be grepen 21 personen die tewerkgesteld zijn bij de Rijkswerkverschaffing te Staphorst). Gisteren heeft het tankschip „E trema", gebouwd door de Rotterdamsche Droog dok Maaatschappij, voor rekening van de Koninklijke Shell-groep, zijn proefvaart g juden. Het schip verlaat den Nieuwen Waterweg, terwijl links eenige schepen passeer en. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 5 Mei. Aangekomen: Grieksch s.s. Elise (ex Kamsa), ledig van Rouaan; s.s. Bachi, ledig van Velsen om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 5 Mei. Vertrokken: Ned. m.s. Rapana, ledig naar St. Kitts voor order; Noorsch s.s. Foina, ledig naar Gent; Fransch s.s. Socombel, ledig naar Duinkerken. GESLAAGD. Geslaagd voor pédicure-voetkundige bij het Haagsch Instituut voor orthopaedie, de heer Ber Janse C.zn. De heer Janse zal zich als zoodanig in Schiedam vestigen. Hedenmiddag te twaalf uur is op het luchtvaartterrein „Waalhaven" geland een Fransch vliegtuig met de registratie- letters F.A.O.N.R. Dit vliegtuig is voor het eerst op Waalhaven en trok door zijn uitzon derlijken vorm alle aandacht. Het type is'een „aile-volante" en werd ge fabriceerd in de fabriek van denzelfden naam. SCHIEDAM, 6 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling ƒ1. A ƒ1,10. tn de groote Nutszaal had gisteravond on- I der uitstekende belangstelling de aangekon- Het werd bestuurd door de directrice, Madame di d<J pr0pagandavergadering plaats in ver- U 1 rt 14 a1 band met den nationalen reclasseeringsdag op Donaeixjag 7 Mei onderneemt de C. A. B leerste maal sinds haar bestaan een net vJiesrvpiÜ0 H°eksche Waard. Eerst wordt li k,Waalhaven aangedaan, om de gebrekkige de dichtbij te laten zien'^na eaat jfet °naar de Hoek sche VVaa de vruchtboomen thans in vollen bloei st^n'ln- den „RUStburg" te Oud-Beierland wordt geiuncht Uit Schiedam zijn 21 ktnaeren van de part vervoerd in 1 au s' '30 Uur wordt van Plein Eendragt afgereden^ to ongeveer half 12 reed de UÏÏÏTTw LTLüe planken op z»„ 18-jange J. w. mei, Toen hlJ wilde schouder aan de Lange Ha remmen kwam hp met fiets en in de Lange Haven terecht. Da zeer laag stond kon J. W. staan en dig door eenige burgers op het drog bracht. OPBOUW IN ZUID. Op de vertraagde maar door den bouw van het Feyenoord-stadion weer gestimuleerde ontwikkeling van den Noord-Oostelijken hoek der Zuiderstad blijft de aandacht sterk gecon centreerd. De stadion en station-bouwers ge nieten veler bewondering, met spanning wordt het aanrijden van de duizenden kub. meters van 't Zuiddiepje af bekeken en bij den aanleg van den onderdoorgang onder de Varkenoord- sche brug hangen permanent tros :en belang stellenden over de leuningen. Met deze kar weien van meer grootsche allure houden ook nog andere werkzaamheden verband. De N. O. hoek krijgt beteekenis in de toe komst en dies zitten huizenbouwers ook niet stil. Voortdurend blijven panden uit den: grond omhoog komen. Dit alles gaat niet meer met de tam-tam van een half dozijn jaren geleden, maar er gebeuren daar nog goede dingen. Immers in deze omgeving komt ook nog de groote verkeersbrug over het emplacement IJsselmonde, terwijl van het viaduct, wanneei het zijn dubbele breedte zal hebben verkregen, een afrit via de Slaghekstraat de Beyerland- sche laan zal bereiken. De Varkenoordsche brug krijgt met zijn toegangs- en afvoerwegen aan weerskanten wel een machtige en domineerende positie. Het is daarom ook verheugend, dat na jaren eindelijk van het ruïneuze complex winkels en huizen vlak achter den afrit naar Hillesluis het bordje: te huur, door Gemeentewerken is verwijderd. Het bouwvallige restant, het café 't Hoekje incluis, gaat tegen den grond. Reeds wordt er druk gemokerd. 't Hoekje kan een goede hoek worden mits de aansluiting op de winkelstraat Beyerland- schen laan niet zonder meer uit een afrit zal bestaan, maar een verzorgde entourage krijgt. Het gemeentebestuur zal op Woensdag 20 Mei het verrichten van grond-, straat- cn rioleeringswerken ten behoeve van de ver- breeding van den Kreekweg en van den aan- leg van een toegangsweg van den Kreekweg naar het Stadion Feijenoord aanbesteden. M. Coltel. De afmetingen van dit kleine vliegtuig zijn: lengte romp 4.30 meter, lengte vleugels 10.2 meter, hoogte 1.75 meter. Het biedt plaats aan twee personen naast elkaar en is uitge rust met een Pobjoy-motor van 75 P.K. Het opmerkelijke aan dit vliegtuig is, zoo als de naam reeds zegt, de vleugel. Deze vleugel loopt langs de geheele lengte van de romp, waarbij de achtereinden in ver- groote uitvoering uitloopen in de hoogte-roe ren. Van de stabilisatie-vlakken, zooals men die kent bij ieder normaal vliegtuig, treft men hier alleen aan de verticale. Het is de eerste maal, dat zich een derge lijk vliegtuig in Nederland vertoont: Na eenige uren op Waalhaven te zijn ver bleven, is Madame Coltel met haar vliegende vleugel naar Schiphol gestart. NUT EN ONTSPANNING. De Schiedamsche tooneelvereeniging Nut en Ontspanning zal tot sluiting van haar speel seizoen Zaterdag 9 Mei een uitvoering geven in gebouw Tivoli. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 25 Mei. GEBOREN: Jannetje H., dochter van C. Schippers en J. Holster, Nassau laan 75 Gerrit H., zoon van H. op 't Ende en A. de Goede, Vlaard.dijk 149 Johan L., zoon van C. Ritman en J. J. Gilijamse, van Swinden- straat 31. OVERLEDEN: J. van der Spek, 17 jaar, Stationstraat 5 A. van der Waal, 66 J„ Maasdijk ns. De heer D. Kant.™ An t,.nlurs vierde gisteren zijn rika Jin. btSJUbileum de Holland-Ame- De directie heeft hem allereerst gelukge- wenscht met deze gebeurtenis, waarna namens den chef van de afdeeling vrachtzaken de heer F. J. S. Maas, assistent-afdeelingschef den jubilaris in zeer hartelijke bewoordingen heeft toegesproken. Hij memoreerde de loop baan van den heer Kanters, die gedurende die 40 jaar voor het grootste gedeelte als chef van de afdeeling „Declaratie" i9 werk zaam geweest en zeer veel heeft bijgedragen tot de goede verstandhouding, welke thans tusschen douane en Holland Amerika Lijn heerscht. Er is een vertrouwenssfetr gewekt die een zeer gunstige invloed op de dagehjksche werkzaamheden uitoefent. Een stoffelijk blijk van sympathie verge zelde deze toespraak, waarna den jubilaris gelgeenheid werd gegeven den dag in huiseiijken kring door te brengen. Eenigen tijd geleden werd in een pand op de Achterhaven een inval gedaan door de politie, daar haar bekend was geworden, dat in dit bewuste pand gelegenheid werd gegeven tot hazard-spel. Tegen een aantal personen werd toen proces-verbaal opgemaakt. De laat ste weken bereikte de politie steeds weer waarschuwingen, maar een inval leverde echter niets op. De politie bleef echter waak zaam en toen haar ter oore was gekomen, dat gelegenheid tot hazard-spel werd gegeven in een kamertje achter een winkel, gevestigd aan de Watergeusstraat, werd Zaterdagavond te ongeveer elf uur een inval gedaan en de politie kwam te staan voor twaalf man, die in een kringetje op den grond zaten als Boedhabeeldjes, met een arena in het midden. Tegen den beheerder van het pand werd proces-verbaal opgemaakt wegens het opzet telijk gelegenheid geven tot hazard-spel. Onder de spelers bevonden zich drie personen, die een vorige maal ook reeds waren betrapt. De dobbelsteenen zijn in beslag genomen. Dezer dagen is in zijn woning op de eerste etage aan de Tuinderstraat 86 dood gevonden een zekere man, Vos genaamd, die onge veer 52 A 53 jaar oud is. Hy had de gewoonte om in een bloemenbakje voor zijn raam dage- lijksche gebruiksartikelen, die aan bederf on derhevig zijn, te plaatsen. Het was personeel van een garage aan de overzijde opgevallen, dat deze artikelen maar bleven staan. Men vertrouwde den toestand niet en waarschuwde de politie, die de woning binnendrong en de man dood aantrof. Volgens mededeelingen van omwonenden moet men den man sinds enkele dagen niet meer gezien hebben. De po- litie-arts heeft verklaard, dat de man reeds langer dan 24 uur dood moet zyn. Gedurende de maand April werden met de R. E. T. vervoerd 4.571.473 reizigers met een opbrengst van ƒ424.626.07 tegen 4.871.429 in April 1935 met een opbrengst van 459.623.29. Zaterdag a.s. en de daarmee verbonden col lecte. De plechtige bijeenkomst werd geopend door H de Bie, vice-president der Arrondisse- ments-Rechtbank, alhier. Met zorg is men den Zaterdag van deze week tegemoet gegaan maar de bestaande in teresse van dezen avond geeft moed, aldus spr. Na een welkom aan mr. Ledeboer van het hoofdbestuur uit Amsterdam wees mr. de Bie erop, dat het vorig jaar 70.000 gulden netto werd verkregen. Dit jaar moeten we er ver boven, tot een ton zien te komen want de nood is zeer groot. Na een pieus memoreeren van den overleden „vader" der Rotterdamsche Reclasseering, den heer G. M. de Bruin hoopte spreker, dat d0 vier sprekers van den avond eenzelfde suc ces zouden hebben als die van het vorige jaar. Mr. de Bie verwelkomde dan nog mevr. Flipse-Snel als zangeres, vroeg aandacht voor de Reclasseeringskrant, affiches, spandoeken, winkel-exposities en het collectantschap. Reeds hebben zich 540 collectanten aangemeld. Voorts zullen vier muziekcorpsen de actie op Zaterdag a.s. steunen. In een kort propagandistisch woord karak teriseerde spr. tenslotte het waarom van de reclasseering. Hij begreep de klachten van fatsoenlijke burgers. Doch het gaat niet alleen om de vrijgekomenen aan een baantje te helpen doch ook om voorlichting bij de Recht bank, toezicht op de vrijgelatenen, celbezoek, consultatiebureaux, arbeid der drankbestry- dersvereenigingen en moreelen steun aan de delinquenten. De reclassant benijdenswaardig Allereerst werd dan het woord verleend aan Opperrabbijn A. B. N. Davids. Deze spreker karakteriseerde het lot van den vrijgelatene die angstig vaak het uur van bevrijding ziet komen, want wat zal hem buiten veel verach ting wachten. Tegenover dezen mensch moeten we staan met den plicht van elementaire naastenliefde en het recht. Want niet alleen de delinquent is schuldig. Vaak zijn wij mede schuldig. Er moet dus geholpen worden in collectieve aansprakelijkheid en solidariteit zonder schroom en met hartelijkheid. De harde houding van de wereld tegenover hem, die schuldig was, maar boette is voor den reclas sant de zwaarste last. Niemand ontkomt meer aan steun, op grond van onbekendheid want de propaganda is over bodig geweest. Spr. besloot met een geestdrif tige opwekking tot hulp aan zwakken en on- gelukkigen. Het herstelwerk van den reclasseerder. De tweede spreker, de eerw. Henri de Gree- ve perifraseerde den arbeid van den reclas seerder, den mensch, die als een type van on baatzuchtige naastenliefde en fijne ziel be scheiden zy'n arbeid verricht zonder schitte ring, zonder fanfares. Zijn werk is niet oog verblindend, geen nieuwbouw. Reclasseeren is opruimen, is herstellen tot het normale. De reclasseerder is een vredevorst, een men- schenvriend, een, die veel weet, eenzaamheid wegneemt en veel leed, dat de onbarmhartige en harde wereld aandoet, verzacht. Een com plex van weldaden wordt verricht, waarvan de wereld niets begrijpt. Het gaat daarbij om normale menschen aan de maatschappij terug te geven en zielen aan God. In een vurige peroratie wekte spr. op reeds nu te offeren. Een dubbeltje voor de tram overhouden was genoeg. reclasseeringswerk toe in haar voorlichting bij de rechtbanken, die door de medewer king van de reclasseering een heel andere keuze van straffen heeft dan vroeger. In zeer veel gevallen weet nu de rechter, wie hij voor zich krijgt Spr. vertelde 30 jaar predikant te zijn ge weest. Natuurlijk deed hy toen aan huisbe zoek, doch zijn meest onvergetelijke en ont roerende oogenblikken heeft spr. beleefd in zyn 10 jaar celbezoek. De heer van der Heide beantwoordde ook de vraag of de menschen der reclasseerings- arbeid veel waard waren. Spr. wenschte de persoonlijke verantwoordelijkheid en persoon lijke schuld niet te verdoezelen, maar men moet ook oog hebben voor de sociale factoren, voor afkomst, opvoeding en milieu. Spr. wenscht geen bevoorrechting van „gevallenen' maar ook geen achterstelling. Het zwaarst drukt de houding der fatsoenlijke wereld bij den terugkeer. De meeste delinquenten sjou- wen, na een paar jaar officieele straf, met het brandmerk van „levenslang" in de maat- schappy. Dankbaar voor zijn ambt. Laatste spreker was ds. P. G. de Vey Mest' dagh, predikant der strafgevangenis alhier. Een jaar was spr. nu als predikant onder de gevangenen werkzaam. Hij had daarbij in het begin ellendige weken doorgemaakt, want men komt voor ontzaglijk veel en ongekend leed te staan. Leed dikwijls het gevolg van een enkele onbezonnen daad, van een vlaag van hartstocht. Er is dikwijls zoo weinig noodig om in de cel terecht te komen. Spr. kenschetste dan nog het reclasseerings werk als een steunactie op de basis van ge loof en een heenwyzen naar den grooten Her steller Christus. By Hem is uiteindelijk troost en behoud. Zoowel voor als na de pauze heeft mevr. Loes Flipse-Snel tusschen de twee spreekbeur ten enkele liederen gezongen. Keurige num mers van haar repertoire, om de voordracht en stijl met recht geestdriftig toegejuicht. De zangeres die aan den vleugel door Jan de Pein- der werd begeleid, had een tweevoudige bloe menhulde in ontvangst te nemen. In de pauze werd een collecte gehouden tot bestrijding der onkosten van den avond en als eerste „ei" voor Zaterdag. Met een dankwoord aan de medewerkers en medewerksters en een aanbeveling van de collecte van Zaterdag een aanbeveling, die we na het gehoorde van gisteravond gaarne nog eens extra kracht willen bijzetten, sloot Mr. de Bie de bijeenkomst. De rechtbank heeft gisteren uitspraak ge daan in de zaak van den 56-jarigen opperman T. de M., gedetineerd, die terecht gestaan heeft wegens doodslag op zijn zwager. Ver dachte, die lijdende is aan debiliteit en suiker ziekte en inwoonde bij zijn zwager aan de Marnixstraat, was op een avond in November, toen zyn zuster niet thuis was, om een klei nigheid in ruzie geraakt met zijn zwager. In zijn woede had hrj een slagersmes opgeno men en daarmede zijn zwager een steek toe gebracht. waardoor deze doodelijk werd ge troffen. Na zijn daad had verdachte een brief geschreven aan zijn zuster, waarin hij een duidelijk en omstandig verhaal deed van het geen zich afgespeeld had. Vervolgens bad verdachte het huis verlaten en had zich in verschillende café's bedronken. De politie vond hem in den laten avond dronken op straat aan het Vasteland. De eisch van het O. M. was geweest 8 jaar gevangenisstraf. De rechtbank heeft het onderzoek niet vol ledig geacht. Zij wenscht een onderzoek over de vraag of verdachte gewettigd was een mes bij zich te dragen en of uit den aard van de verwonding kan worden nagegaan of de steek zittend dan wel staande is toegebracht. Voorts wenscht zy, dat prof. dr. Colemans Beynen een onderzoek in zal stellen of ver dachte gehandeld kan hebben onder invloed van de ingenomen geneesmiddelen, zoodat dit ook weer invloed kan hebben op zyn toereke ningsvatbaarheid. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke tot Zuidelijke richtingen, licht tot half be wolkt, in het Zuiden wellicht tijdelijk zwaar bewolkt, droog weer behoudens vooral in het Zuiden kans op onweer, warm. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 6—7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen ban gvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.ö.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdag 8,30 uur byeenkomst K. J. M. V.-gebouw, R. K. Volksbond. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. tn het Gymnastieklokaal naast da St. Jozefgezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen tn het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antomus", van 7.30—8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Donderdag 7 Mei. Ledenvergadering R. K. Handelsreizigers ver. St. Christoffel, Afd. Schiedam, Hotel Beijersbergen, half negen. Vrydag 8 Mei. 's Avonds half negen, jaarvergadering R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden St. Franciscus van Assisië in hotel Beyersgergen V j aardingerstraat. Onvergetelijke oogenblikken. Als derde spreker trad op de heer A. v. d. Heide lid der Tweede Kamer. Hy lichtte het „Laat U Fidotje niet merken dat ik een piano koop, want dan wil die schat die ook dragen". 6 Mei: Dcfelen, Wiener Sangerknaben* 8,30 uur. 7 Mei: Doelen, Feestconcert „Zanglust" 8 uur. 8 Mei: Groote Schouwburg, Eenzaam, Rott Hof stad tooneel, 8,15 uur (voor volw.); 9 Mei: Groote Schouwburg, Suikerfreulo (Gez. Braakensiek) 8,15 uur (voor volw.) 10 Mei: Groote Schouwburg, Suikerfreule, (Gez. Braakensiek) 8,15 uur (voor volw.) Dagelijks: Tivoli-Schouwburg, Dante's Mysterie-revue Sim Sala Bim (8,15 uur). Tentoonstellingen: Studio '32, werken van Braat enMaike Braat, A'dam. Schiedam, Passage-theater, 8 uur, „Zij kreeg een man" en „De beheerscher der wereld" jvolw.j;

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1